Heves Megyei Hírlap, 1999. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-19 / 90. szám

1999. április 19., hétfő SporTTüköR 9. oldal Labdarúgás megyei I. osztály - Jeles osztályzat a Gyöngyösi AK-nak Petőfibányán robbant a tamaörsi bomba A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 21. fordulójában a listavezető Gyöngyösi AK a városi rangadón öt góllal terhelte meg az Energia SC hálóját. A tarnaörsiek hétközi győzelmük után, nagy meglepetésre Petőfibányáról is három ponttal tá­voztak. Hazai környezetben diadalmaskodott a Pétervására, a Felsőtárkány és a Gyöngyöshalász. Istenmezején nyert a Nagy- réde, döntetlen született Párádon. A mérkőzésekről a követ­kező tudósításokat kaptuk: Energia SC Gyöngyös- Gyöngyösi AK 0-5 (0-2) Gyöngyös, 200 néző. V.: Nagy S. Energia SC: Horváth - Gu­lyás, Juhász F., Németh, Juhász Sz., Kovács, Csivincsik, Szűcs (Juhász P.), Farkas, Nagy (Ka­kas), Pogány (Molnár). Edző: Kiss István. Gyöngyösi AK: Somodi - Patkó, Szilágyi, Tóth I. A. (Nagy L.), Nemoda (Nagy H.), Csomós, Szekrényes, Tóth II. A., Bezzegh, Tóth Z., Szerda­helyi (Juhász K.). Edzők: Cso­mós Tamás és Bágyi Imre. Húsz perc tapogatózás után nagyobb sebességre kapcsolt a GYAK, és második félidei tet­szetős játékával fölényes győ­zelmet aratott. G.: Csomós 2, Tóth II. A., Patkó, Tóth Z. (11- esből). Jók: Horváth, ill. Cso­mós (a mezőny legjobbja), Patkó, Szilágyi. Ifik: 1-0. Kiss István: - Gyöngyösön maradt a három pont... Bágyi Imre: - A helyi rang­adón megérdemelten nyertünk. Kurfürst István Pétervására - Hatvani Lokomotív 2-1 (1-0) Pétervására, 100 néző. V.: Berta. P. vására: Dávid - Bolyki, Kőmíves, Boros, Pap, Kovács (Kiss), Fenyves, Suha, Lucza (Tar), Kis-Simon, Mészáros. Játékos-edző: Fenyves Péter. Hatvani Lokomotív: Zölei — Strausz, Oldal, Pádár, Czakó, Husanyicza (Bodnár S.), Job­bik, Saly, Petőcz, Juhász, Bod­nár I. Edző: Kiss György. A sérülések miatt átszerve­zett hazai csapat, nehezen fek­tette két vállra a mezőnyben egyenrangú hatvaniakat. G.: Mészáros 2 (egyet 11-esből), ill. Saly. Jók: Bolyki, Boros, Suha, Mészáros, ill. Pádár, Czakó, Juhász. Ifik: 5-1. Dósa János Petőfibánya - Tarnaörs 1-2 (1-1) Petőfibánya, 150 néző. V.: Varga L. Petőfibánya: Juhász - Ka- róczkai, Bata, Sirkó, Jónás, Valkó, Králik, Nagy (Lénárt), Laczkó, Fityó, Parádi (Fekete). Edző: Galambos Ferenc. Tarnaörs: Vágó - Peredi T., Peredi R., Danyi T. (Esvég), Danyi Zs., Lőcsei I., Csömör A., Pető, Csömör P., Varga, Lőcsei J. (Vavrek). Edző: Boldvai Gyula. A lélektelenül futballozó ha­zaiak teljesen megérdemelten szenvedtek vereséget a sereg­hajtó örsiektől, akik ezen a héten második meglepő győ­zelmüket aratták. Kiállítva: Jó­nás a 70. percben, beszédért. G.: Fityó, ill. Varga, Lőcsei J. Jók: Juhász, Laczkó, ill. Vágó, Peredi R., Csömör A., Varga, Lőcsei J. Ifik: 2-1. Gubis István Felsőtárkány - Bélapátfalva 1-0 (0-0) Felsőtárkány, 150 néző. V.: György fi. Felsőtárkány: Tóth P. - Fü- lep, Gál, Novák T., Bajzát, Bódi (Sűrű), Bajkó, Novák Z., Ágó, Bukrán, Sós (Horváth). Játékos-edző: Bukrán Csaba. Bélapátfalva: Kovács I. - Bajzáth, Zay, Fürjes, Albert (Balázs), Csanádi, Sütő, Orosz, Szamosi, Mikó (Miskolczi), Barta P. Edző: Fodor Pál. A tárkányiak végig támadták a mérkőzést, de rengeteg hely­zetükből csak egyet tudtak ki­használni. Kiállítva: Fürjes (90. percben). G.: Novák Z. Jók: Gál, Novák T., Novák Z., ill. Kovács L, Zay. Ifik: 2-2. (bajzát) Párád - Tarnalelesz 1-1 (1-1) Párád, 150 néző. V.: Paulusz. Párád: Rozsnaki - Képes, Suha G., Halász, Jeremiás, Nagylaki, Teleki, Román, Be- senyei T., Csík J., Szecskö. Edző: Rozsnaki István. Tarnalelesz: Sztraka - Sike, Halász, Sztasák, Nagy (Kovács A.), Fehér, Kurtán, Lucza, Ér­sek, Suha J., Vincze. Edző: Bi- lesch Gyula. Sáros pályán, nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen, igaz­ságos pontosztozkodás szüle­tett. G.: Csík J. (11-esből), ill. Lucza. Jók: Rozsnaki, Halász, Csík J., Szecskó, ill. Sztraka, Sike, Halász, Sztasák, Suha J. Ifik: 2-1. Vanó György. Istenmezeje - Nagyréde 1-2 (0-1) Istenmezeje, 200 néző. V.: Já- vorszki. Istenmezeje: Gyetvai ­Csóka K., Ország, Ivády, Mi­hály (Orosz), Utasi, Csikós, Kovács, Berki, Baranyi, Zsig- mond, Csóka F. Edző: Kovács Béla. Nagyréde: Csütörtöki - Deb- reczeni, Deme, Dávid, Cserta, Bordás, Jurecska, Mikitovics, László, Majzik, Molnár. Edző: Acs János. Irreális talajon, a vendégek két fejes góllal szereztek előnyt, melyre a kapura kevés veszélyt jelentő hazaiak csak büntetőből tudtak válaszolni. G.: Csikós (11-esből), ill. Cserta 2. Jók: Ország, Ivády, Csóka K., Kovács, ill. Cserta, Deme, Mikitovics, László, Majzik. Ifik: 1-3. Kovács Béla: - Sokat hibázó csapatom ellen a Nagyréde élt a lehetőséggel. Ács János: -Nehéz talajon sportszerű csapatot győztünk le. Ivádi Imre Gyöngyöshalász - Füzesabony 2-1 (2-0) Gyöngyöshalász, 150 néző: V.: Zagiba. Gyöngyöshalász: Szerdahe­lyi - Szabó Gy., Varga, Nagy Gy. T., Reviczki, Fricz (Már­kus), Huszár, Hudák, Incze (Sándor), Bakondi, Bódi. Játé­kos-edző: Nagy Gy. Tamás. Füzesabony: Perge - Kasza, Bőgős, Bakos, Grácsin, Apos­tol, Ferencz, Kövesdi, Kovács, Vass (Halász), Póka. Edző: Perge András. A hazaiak jól használták ki az ellenfél figyelmetlenségeit és megérdemelten szerezték meg első tavaszi győzelmüket. A második félidőben a vendé­gek közel álltak az egyenlítés­hez, 2-0-ás állásnál Szerdahelyi büntetőt védett. Kiállítva: Apostol a 68. percben. G.: Bódi, Incze (11-esből), ill. Ba­kos. Jók: Szerdahelyi (a me­zőny legjobbja), és az egész ha­zai csapat, ill. Kasza, Ferencz, Kovács. Ifik: 1-1. Szabó Ferenc Egerszalók szabadnapos volt. A bajnokság állása: 1. Gyöngyösi AK 20 16 4 0 54-15 52 2. Egerszalók 19 14 4 1 59-20 46 3. Pétervására 20 12 5 3 48-24 41 4. Párád 20 8 7 5 41-35 31 5. Petőfibánya 20 8 6 6 42-28 30 6. Gy.-halász 20 8 6 6 45-34 30 7. Felsőtárkány 19 8 5 6 29-24 29 8. Nagyréde 19 7 3 9 30-40 24 9. Energia SC 20 6 4 10 22-35 22 10. Bélapátfalva 19 5 5 9 30-33120 11. Füzesabony 20 5 5 10 19-40 20 12. Istenmezeje 19 4 6 9 23-32 18 13. Tarnalelesz 20 4 6 10 16-36 18 14. Tarnaörs 20 3 4 13 18-56 13 15. H. Lók. 19 3 2 14 22-46 11 A 22. forduló párosítása, áp­rilis 24., szombat, 17 óra: Hat­vani Lokomotív - Energia SC, Tarnalelesz - Petőfibánya, Bél­apátfalva - Egerszalók, Füzes­abony - Istenmezeje. Vasár­nap, 17 óra: Nagyréde - Felső­tárkány, Gyöngyösi AK - Pá­rád, Tarnaörs - Gyöngyösha­lász. Szabadnapos: Pétervására. Labdarúgó NB III. Mátra-csoport - A hazaiak voltak „otthon” a szélben Besenyőtelek és Heves „csipkedte” magát A gólszerző Bódi (Besenyőtelek) már emeli a kezét, Soós és Lilik csak nézi a labdát fotó: pilisy elemér A labdarúgó NB III. 21. for­dulójában kettős megyei rangadóra került sor szom­baton. A hideg és szeles idő­ben a Besenyőtelek és a He­ves biztosan szerezte meg a győzelmet. Eredmények: Besenyőtelek - Selyp 3-1 (0-1) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Laczkó. Besenyőtelek: Tímár - Ba­ranyai - Szilágyi, Vass - Rácz, Pusoma (Takács), Nagy E., Bódi, Csóka - Oláh, Nagy P. (Pápai). Edző: Káló Mihály. Selyp: Soós - Zalaegerszegi (Augusztin), Szelepcsényi (André), Kovács, Niki - Smid, Szeibert, Lilik, Dudás (Kiss) - Bíró, Muraközi. Edző: Tóth Attila. A gólok története: a 19. percben szögletrúgást köve­tően az erős szél becsapta Tí­márt, a kapus csak beleütött a labdába, ami a bal sarokba gu­rult (öngól), 0-1. A 47. perc­ben bal oldali szöglet után a védőkről Oláh elé perdült a labda, és a csatár a hálóba emelt, 1-1. A 71. percben Oláh az alapvonal közeléből adott középre, Bódi pedig kö­zelről a hálóba pattintotta a labdát, 2-1. A 88. percben Pá­pai került tiszta helyzetbe, majd a kifutó kapus mellett biztosan továbbított a jobb sa­rokba, 3-1. Dermesztő hidegben és or­kánszerű szélben játszottak a csapatok. A hazaiak kezdtek jobban, a váratlan és balsze­rencsés gól azonban kissé „megfogta” az együttest. For­dulás után ugyancsak a szél segítségével egyenlített a Be­senyőtelek, majd sorra vezette gól veszélyes támadásait, ame­lyekből még kettőt értékesí­tett. A selypiek szünet után el­szürkültek, csak keresték a labdát az elszántan küzdő Be­senyőtelekkel szemben, így a vereségük törvényszerű volt. A hazaiak megérdemelten sze­rezték meg a három pontot. A 90. percben Rácz - nagy igye­kezetében - hátulról megrúgta ellenfelét, ezért piros lapot ka­pott. Jók: Oláh, Pápai, Vass, Nagy E., ill. Soós, Lilik. Ifik: 2-0. Káló Mihály: - Lényegesen több gólhelyzetünk volt, ezért a győzelmet megérdemeltnek tartom. Tóth Attila: -Védelmünk többször zavarba jött, a haza­iak sokkal jobban akarták a győzelmet. (fb) Heves - Poroszló 3-0 (2-0) Heves, 500 néző. V.: Vígh T. Heves: Tajti - Somodi, Öt­vös, Tari, Sági - Szabó Z„ Grabecz (Bakos Gy.), Bakos T., Pusoma - Besenyei (Szentpéteri), Lóié (Ducsai). Edző: Balázs Tihamér. Poroszló: Erdős - Fazekas, Horváth, Farkas, Antal - Bi­hari, Dajka, Krasznai (Csala A.), Sipos (Kiszely) - Penti, Rézműves. Edző: Görbe Ká­roly. A gólok története: a 15. percben Besenyei a kaputól 28 m-re lefordult védőjéről, majd kapásból a léc alá bombázott, 1-0. A 45. percben Grabecz középre lőtt labdáját a kapust megelőzve Tari fejelte a há­lóba, 2-0. A 86. percben a vendégek kapuja előtti kava­rodás után Ducsai lépett ki tisztán, és a hosszú sarokba gurított, 3-0. Erős szélben, jó iramban kezdődött a megyei rangadó. Az első helyzet egy beadásból Lóié előtt adódott, majd a ha­zaiak gyors vezető gólja után a vendégek többször is eljutot­tak Tajti kapuja elé. A heve­siek távoli lövésekkel veszé­lyeztettek, s a félidő végén a szemfüles Tari révén meg­nyugtató előnyre tettek szert. Élénk iramban kezdődött a második játékrész, s a széltől támogatott, mezőnyben jól adogató poroszlóiak egyetlen nagy helyzetére a 72. percig kellett várni, amikor Penti százszázalékos helyzetben Tajtiba lőtte a labdát. Á másik oldalon Lóié akarta teljesen tisztára játszani magát, de a kaputól 5 m-re szerelték. A végén megérdemelten biztosí­totta be győzelmét a hazai csapat. Jók: Tari (a mezőny legjobbja), Sági, Ötvös, Lóié, Somodi, ill. Bihari. Ifik: 8-0. Balázs Tihamér: - Nagyobb ellenállásra számítottam, fél gőzzel is simán nyertünk. Görbe Károly: - Teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat. Balogh Péter További eredmények: Ba­lassagyarmat - Gödöllő 0-0, Mezőkövesd - Jászberény 1-1, Mátranovák - Újszász 1-1, Monor - Tiszafüred 0-0, Rákóczifalva - Karcag 1-0, St. Öblös - Pásztó 2-0. A bajnokság állása: 1. Újszász 21 13 7 1 32- 8 46 2. Jászberény 20 13 3 4 51-16 42 3. Monor 21 10 10 1 48-22 40 4. Mezőkövesd21 11 ( 4 43-30 39 5. Karcag 21 10 5 6 42-19 35 6. Heves 21 10 2 9 30-25 32 7. B.-teiek 21 9 5 7 24-22 32 8. Pásztó 21 7 6 8 25-32 27 9. St. Öblös 20 6 7 7 32-22 25 10. Gödöllő 21 5 10 6 33-26 25 11. Poroszló 21 6 6 9 29-43 24 12. R.-faiva 21 7 2 12 33-45 23 13. Selyp 21 4 7 10 25-45 19 14. B.-gyarmat 21 5 4 12 22-48 19 15. Mátranovák21 5 2 14 24-68 17 16. Tiszafüred 21 2 6 13 11-33 12 A 22. forduló párosítása, április 24., szombat, 15.30: Pásztó - Monor, Selyp - Mát­ranovák, Jászberény - Rákó­czifalva, Poroszló - Mezőkö­vesd, Gödöllő - Besenyőtelek, Tiszafüred - Heves. Vasár­nap, 15.30: Karcag - Balassa­gyarmat, Újszász - St. Öblös. Közgyűlés Selypen Ma 17 órakor közgyűlést tart a Selypi Kinizsi, a sportpályán lévő klubházban. A tanácsko­záson az egyesület működésé­nek problémáit vitatják meg, mint arról értesültünk Víg Zol­tán szakmai elnökhelyettestől. A BEVES'g HÍRLAP gyermeknapi rajzpályázata Kedves gyerekek! Annak ellenére, hogy még bizonyára nem tartoztok az állandó újságolvasók táborába, most mégis arra kérünk titeket, böngésszétek át nektek szóló felhívásunkat. Bár a nyári szünet még egy kicsit várat magára, a jó idő biztosan megindította már fantáziátokat, hogy hol töltenétek a legszívesebben az idei vakációt. Nagymama cseresznyefáival teli kertjében, vagy a Balaton-parton élveznétek szívesebben a kánikulát, esetleg külföldre, a tengerhez húz a szívetek? Rajzoljátok meg álmaitok nyaralását, s küldjétek el május 10-ig a Heves Megyei Hírlap címére, melyhez csatoljátok a család névre szóló, május hónapra érvényes előfizetési számláját. című rajzpályázatra három kategóriában nevezhettek. A nyolcévesnél fiatalabbak között nagyméretű kabalákat, a 9-14 éves és a 15-18 éves korosztályban pedig 5,10, és 15 ezer forintos utalványokat osztunk ki az első három helyezettnek. Ezenkívül minden kategóriában egy 5 ezer forintos kőzönségdíjat is átadunk, s a legjobb alkotásokat lapunk hasábjain is megjelentetjük. A beérkezett műveket a gyöngyösi Mátra Művelődési Központban állítjuk ki a gyermeknapot megelőző héten. Totó 9 A TOTÓ 15. játékhetének eredményei: 1. Vasas-Gázszer FC 2-1 1 2. Vác - Győr később 3. Lazio - Juventus 1-3 2 4. Parma - Sampdoria 1-1 X 5. Bologna - Fiorentina 3-0 1 6. Perugia - Roma 3-2 1 7. Udinese - Milan 1-5 2 8. Empoli - Piacenza 1-2 2 9. Venezia - Cagliari 1-0 1 10. Bochum-VfB Stuttgart 3-3 X 11. Nürnberg-Hertha BSC 0-0 X 12. Freiburg-Schalke04 0-2 2 13. Hamburg - Dortmund 0-0 X pluszmérkó'zés: 14. Ferencváros - Újpest 1-0 1 HEVEST1 HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES. FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M Kft. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: STANGA ISTVÁN Vezető szerkesztők: DR. SZALAY ZOLTÁN, HAVAS ANDRÁS Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefonközpont: 36/413-644, szerkesztőségi telefax: 36/413-145 Hirdetési telefon: 36/410-880, telefax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230, és a „KLK” Kiadói Lapterjesztő Kereskedelmi Kft., 1106 Budapest, Jászberényi út 53. Telefon: (1) 431-2643. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/413-145), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös. Köztársaság tér 6., tel/fax: 37/311-697, tel: 37/301-564), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel/fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 695 Ft, negyedévre 2085 Ft, fél évre 4170 Ft, egy évre 8340 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vinfcellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109 Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon résztve­vők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megrendelését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket.