Heves Megyei Hírlap, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-16 / 268. szám

10. oldal SporTTüköR 1998. november 16., hétfő Labdarúgó NB II. Keleti-csoport - Megkezdődhet a téli pihenő A Hatvan nyert, az Eger maradt a régi A labdarúgó NB II. 15., egyben utolsó őszi fordulójában a Hatvan érvényesítette a papírformát, ami számára a győ­zelmet és az őszi előkelő helyezést jelentette. Egerben is érvé­nyesült a papírforma, csak ez nem dobta fel a hazaiakat. A tizedik döntetlen egy újabb csalódás. Eredmények: FC Hatvan - SZEAC 1-0 (0-0) Hatvan, 500 néző. V.: Vida L. (Bendik, Vojtku). FC Hatvan: Berecz - Muha, Szántó, Szabados, Szabó Z. - Csikós, Hídvégi, Orovecz (Gohér 82.), Balogh (Buzma 82.) - Balázs (Tóth N. 91.), Vadas. Edző: Fodor Imre. Szeged: Dobó - Görög, Magyar, Dálnoki, Simon - Babos, Tóth A. (Bányai 85.), Angeli, Tóth Cs. - Gulacsik, Gémes. Edző: Tóth Győző. Gólszerző: Gohér a 85. percben. Sárga lap: Babos a 64., Muha a 69., Gémes a 84. percben. 2. perc: Gyors hazai akció után a bal oldalon felfutó Ba­loghoz került a labda, aki né­hány lépés után ballal 14 m- ről mellé lőtt. 8. perc: A jobbrói belőtt ha­zai szöglet átszállt a bal ol­dalra, de Szabó 10 m-ről fölé emelt. 21. perc: Orovecz élesen lőtte be középre a labdát, de Vadas 5 m-es fejese a kapufá­ról kipattant. 38. perc: Egy vendégsza- badrúgás szállt középre, és Gulacsik 5 m-ről alig fejelt fölé. 55. perc: Orovecz mintasze­rűen tálalt a jobb oldalon fel­futó Csikós elé, aki 7 m-ről mellé lőtt. 66. perc: Orovecz 24 m-ről lövésre szánta el magát, de Dobó óriási bravúrral hárított szögletre. 85. perc: Nagy kavárodás támadt a vendégcsapat kapuja előtt, a labda kipattant a vé­dőkről, és a csereként beállt Gohér 20 m-ről kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. Kezdés után rögtön a Hat­van ragadta magához a kez­deményezést, el akarta dönteni a mérkőzést. Húsz perc alatt három óriási lehetőségük volt, de azokat nem tudták gólra váltani. Azt követően alább­hagyott a hazai csapat nyo­mása, a Szeged kijött a szorí­tásból. A játék a középpályán folyt, óriási sárdagasztással. A második félidőben nyomasz­tóvá vált a hazai csapat fölé­nye, rengeteg helyzet adódott, de azokat elhibázták, illetve Dobó hárított bravúrral. A vendégek hősiesen védekeztek, harcoltak a döntetlenért. Vé­gül a Hatvan a csereként be­állt Gohér jól eltalált lövésé­vel megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A hazaiak ezzel feltették a pontot Fodor Imre edzősködésének eddigi idejére. Jók: Szabados, Muha, Szabó, Berecz, ill. Dobó (a mezőny legjobbja), Görög, Tóth Cs., Dálnoki. Fodor Imre: - Az egész őszi szereplésünk méltó befejezése volt a mai mérkőzés. Hatvan­ban ismét él a foci. Tóth Győző: - Fiatal játéko­saim mindent megtettek a si­kerért, sajnos hiába. Szendi László FC Eger Tengely-Közmű - Kazincbarcika 2-2 (0-1) Eger, 300 néző. V.: Strehó (Bogár, Telek). Eger: Varga - Baranyai, Holtner, Hompoth - Bercsé­nyi, Márton (Béres a szünet­ben), Kovács Cs. (Montvai a szünetben), Némedi, Telek - Hajmási (Oláh 83.), Szamosi. Edző: Csuhay József. K.barcika: Venczel - Ta­kács, Pozder, Szögedi - Zabos (Hanász 87.), Balogh (Gál 67.), Kovács R., Hamócz, Deák (Körösi 45.) - Szőke, Simkó. Edző: Kádár Zsolt. Gólszerzők: Kovács R. a 20., Szamosi a 49. és az 58., Hamócz a 89. percben. Sárga lap: Zabos a 6., Holt­ner a 80. percben. 7. perc: Hompoth jól fejelt vissza egy labdát, de a belsők nem jutottak lövéshez. 13. perc: Hajmási egyedül tört kapura, de belerohant Venczelbe, és kettős ápolás lett a vége." 20. perc: Deák szögletéből Kovács R. tisztán fejelhette a labdát a földre, az egri kapu közepébe, 0—1. 31. perc: Szamosi került jó helyzetbe, csak a kapussal állt szembe amikor beérték, így Venczel birtokába került a labda. 35. perc: Venczel védett egymás után kétszer is meleg helyzetben. 49. perc: Béres beadását a kapus kiöklözte, Szamosi pe­dig 16 m-ről a jobb felső sa­rokba ívelte a labdát, 1-1. 51. perc: Némedi tört előre több egri társaságában, végül Hajmási lőtt fölé. 56. perc: Szőke beadását a becsúszó Körösi nagy hely­zetben mellé bombázta. 58. perc: Bercsényi ügyesen ment el a jobb oldalon, beadá­sát Szamosi fejelte a kapus fö­lött a rövid sarokba, 2-1. 64. perc: Bercsényi lapos lövését Venczel bravúrral ütötte szögletre. 70. perc: Zabos félmagas távoli labdáját Varga vetődve tenyerelte szögletre. 72. perc: Hajmási húzott el két csel után a jobb oldalon, az alapvonalról középre játszott, Telek lapos lövése azonban elakadt a kapusban. 89. perc: Gál szögletét Harnócz a jobb alsó sarokba fejelte, 2-2. Végig szakadó esőben, csú­szós talajon lejátszott mérkő­zésen az első félidőben több nagy gólhelyzetet is elhibáztak a hazaiak, miközben a tervsze­rűbben futballozó barcikaiak megérdemelten jutottak veze­téshez. Szünetben kettős cserét határozott el Csuhay József, ami jót tett az addig sokat kö- rülményeskedő egrieknek, hi­szen negyedóra alatt két góllal fordítottak a javukra. Lendüle­tesebb lett ezáltal a játék, töb­bet mentek előre a vendégek is, de a helyzetek alapján nö­velhette volna előnyét az Eger. Már úgy tűnt, hogy a megye- székhelyi gárda megszerzi őszi harmadik győzelmét, de ez a bravúr a vége előtt két perccel meghiúsult, így maradt az újabb, immár tizedik döntet­len. A vendégek ismét elége­detten távoztak Egerből, a ha­zaiak csak bosszankodhattak a végén. Jók: Szamosi, Holtner, ill. Kovács R., Venczel. Csuhay József: - A döntő pillanatokban nem tudunk fi­gyelni. Kádár Zsolt: - A szünetben úgy gondoltam nyerhetünk, végül pedig örülhetünk az egy pontnak. Fesztbaum Béla További eredmények: Tá- pió- szecső - Krskunfélegy^ háza 0-5, Nyírbátor - Palotás 2-1, Borsod Volán - Gyula 0-1, Dunakeszi - REAC 1-0, Kalocsa - Kiskőrös 0-2, Cse­pel - Püspökladány 1-0. A bajnokság állása: 1. Dunakeszi 14 10 2 2 18- 6 32 2. Palotás 15 8 5 2 31-11 29 3. K.-félegyh. 15 9 2 4 30-21 29 4. Nyírbátor 15 6 7 2 24-17 25 5. Gyula 15 7 4 4 18-16 25 6. Csepel 15 7 3 5 24-18 24 7. Hatvan 15 5 7 3 26-25 22 8. K.-barcika 15 5 6 4 25-19 21 9. P.-ladány 15 4 7 4 15-14 19 10. Borsod V. 15 4 5 6 14-17 17 11. FC Eger 15 2 10 3 24-22 16 12. REAC 15 4 4 7 19-19 16 13. Kiskőrös 15 4 4 7 17-18 16 14. Tápiószecső 15 3 2 10 23-41 11 15. SZEAC 15 3 1 11 11-27 10 16. Kalocsa 14 3 1 10 15-43 10 Megjegyzés: A Dunakeszi - Kalocsa mérkőzést november 21-én rendezik. Labdarúgó NB I. - Nem ment a dobogósoknak Matáv-pontok vendégként Az NB I-es labdarúgó-baj­nokságban a 17. forduló A bajnokság állását mérkőzéseit játszották a 1. Tatabánya 17 12 4 1 36-17 40 csapatok. 2. Szeged 17 11 5 1 37-13 38 Eredmények: Érdi Sport ­3. Nagykanizsal7 10 3 4 35-19 33 Salgótarjáni BTC 2-0 (0-0), 4. M.-Sopron 17 8 6 3 29-22 30 Előre FC Békéscsaba - De­5. Érd 17 9 3 5 28-23 30 mecseri FC 3-1 (1-1), Pécsi 6. SBTC 17 8 4 5 26-20 28 MFC - Komlói Bányász 1-1 7. Komló 17 7 5 5 27-26 26 (0-0), Tiszakécskei FC ­8. Tiszavasvári17 6 6 5 22-17 24 Lombard FC Tatabánya 1-1 9. Komárom 17 7 2 8 25-21 23 (0-1), Soproni Dreher-FAC ­10. Tiszakécske 17 5 7 5 22-23 22 Tiszaújváros 2-0 (0-0), Rá­11. Demecser 17 6 4 7 23-26 22 kóczi FC - Szeged LC 2-2 12. Soroksár 17 6 4 7 22-33 22 (1-0), Szolnoki MÁV-Neusi­13. Szolnok 17 6 3 8 23-25 21 edler - Soroksári TE 2-2 14. SFAC 17 5 5 7 27-30 20 (0-1), Kábái Cukor-Hajdú­15. Tiszaújvárosl7 5 5 7 19-25 20 szoboszló - Matáv Sopron 16. Békéscsaba 17 5 4 8 23-24 19 1-2 (O-l), Komáromi FC ­17. Kaposvár 17 5 4 8 23-31 19 Kecskeméti FC 3-0 (2-0), 18. H.-szoboszló 17 4 4 9 26-33 16 ICN Tiszavasvári - Nagyka­19. Pécs 17 2 5 10 21-33 11 nizsai Olajbányász 1-0 (0-0). 20. Kecskemét 17 0 3 14 9-42 3 Női labdarúgás Bebiztosított 3. hely FC Eger- Sopianae NFC-Pécs 3-2 (2-1) NB I-es női labdarúgó-mérkő­zés, Eger, Északi-sporttelep, 50 néző. V.: ifj. Kóródi. FC Eger: Szvorda - Fekete - Dudásné, Lakatos, Juhász - Mező, Magda, Németh, Samu - Smuczer, Pálszabó. Játékos­edző: Szabó Ilona, Gál Rozália. Az idei utolsó bajnoki mér­kőzésen a negyedik helyen ta­nyázó pécsiek számára volt fontosabb a találkozó, de mivel a mély, sáros pályán győztek az egriek, bebiztosították 3. he­lyüket a táblázaton. G.: Németh 2, Pálszabó. Jók: Dudásné, Ju­hász, Németh. Juhász Andrásáé, szakosz­tályvezető: -Gratulálok csapa­tomnak az ősszel nyújtott telje­sítményhez. Kézilabda NB l/B - Egy győzelem és egy vereség Kemény (de vesztes) ellenfél Gyöngyösön, lágyszívű abonyi lányok Lágymányoson Gyöngyösi Főiskola Bodó Attila, ügyvezető elnök: - Jó képességű,- Gödöllő KC de érthetetlenül durván játszó vendégek ellen 27:23(14:14) NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Gyöngyös, 300 néző. Gyöngyösi Főiskola: Tusnádi - Csenki 1, BOLDOG 9, Gáspár 3, RICHTER 4, HODOSI 7, Szabó P. Cs.: TÖRÖK (kapus) 1, Pásztor, Kovács, Riba, Mészáros 2, Teleki. Edző: Lau- rencz László. Biztos hazai győzelmet reméltek a szurkolók az elmúlt heti kecskeméti bravúr után a gyön­gyösiektől. A gödöllőiek nem így gondolták, hi­szen az elején meglepték Laurencz László edző csapatát. A négygólos vendégelőnyt nehezen, de ledolgozták az első félidő végére Hodosiék. Szünet után felváltva vezettek a csapatok, a ha­zaiaknál Richter és Boldog jó játéka mellé a cserekapus Török szép védésekkel (és egy gól­lal) csatlakozott. A harciasán, helyenként túl keményen játszó vendégek ütései miatt Szabó és Richter is harcképtelenné vált. Hat perccel a vége előtt még döntetlen volt az állás, de a jobb erőnléttel rendelkező hazaiak parádés hajrával kiharcolták a győzelmet. A Kócsag úti csarnokban továbbra is száz- százalékos az újonc Laurencz-gárda mérlege. A szombat esti főiskolás gólyabálban így bol­dog kézilabdások vigadhattak. értékes győzelmet arattunk. Remélem már elő­reléptünk a dobogóra. Lágymányosi TC - Topker Füzesabonyi SC 26:22 (14:10) NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Budapest. V.: Hofbauer, Pidl. Topker-Füzesabony: Szabó - Oláh 3, Berecz 3, Varga 6, Pásztor 2, Kóródi 3, Klenkina 4. Csere: Szűcs (kapus), Kovács 1. Edző: Atkári Lajos. A füzesabonyi csapat három játékosa (Szalai, Havasi, Farkas) sérülés, illetve munkahelyi el­foglaltság miatt nem utazott a csapattal. A mér­kőzés első félidejében az abonyiak jól kezdtek, a 10. percig fej-fej mellett haladt a két csapat. Ekkor a vendégek két hétméterest hibáztak, amelynek hatására a fővárosiak játéka feljavult és a félidő végére négygólos előnyre tettek szert. A második játékrészben a támadások be­fejezésével voltak gondjai a füzesabonyiaknak, sorozatban maradtak ki a gólt ígérő helyzetek. A szellős védekezés miatt a felzárkózás helyett rendre a vendégek hálójában táncolt a labda. Atkári Lajos: - Feledhető mérkőzés. Remé­lem, elgondolkodnak néhányan a csapatból... Meleg pillanatok a hevesi kapu előtt a Monor elleni meccsen fotó: pilisy elemér é Labdarúgó NB III. Mátra-csoport - Értékes a Besenyőtelek pontszerzése Még korai lenne temetni a Selypet A labdarúgó NB III. 15., egyben őszi utolsó forduló­jának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudó­sítóink: Heves - Monor 1-2 (0-1) Heves, 500 néző. V.: Tóth S. Heves: Tajti - Szabó Zs., Ötvös, Tari, Sági - Szabó Z. (Bessenyei), Vajner (Törő), Tóth, Pusoma (Bállá) - Pász­tor, Lóié. Edző: Balázs Tiha­mér. A gólok története: a 38. percben Tari hibázott a 16-os előtt, a labdát Gubucz fejjel csúsztatta a sarokba, 0-1. A 63. percben Lóiét buktatták a 16-oson belül, a 11 -est Pu­soma a jobb alsó sarokba lőtte, 1-1. A 82. percben Varró ka­pott labdát, egyet igazított rajta és 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-2. Az elején a vendégek veszé­lyeztettek többet, majd Vajner ziccere felrázta a hazaiakat, éppen ezért váratlan volt a monoriak vezetése. Szünet után erőteljesen támadott a Heves, méltán egyenlített, de a kulturáltan futballozó vendé­gek végül egy helyzetükből gólt lőttek és elvitték a három pontot. Kiállítva: Tari (2. sárga lap után) a 89. percben. Jók: Szabó Zs., Sági, Lóié. Ifik: 1-2. Balázs Tihamér:- A sok sé­rült miatt is megérdemeljük már a pihenést, egyébként jól játszó csapattól szenvedtünk vereséget. Balogh Péter Poroszló - Selyp 1-1 (0-1) Poroszló, 200 néző. V.: Sebes­tyén. Poroszló: Limberger — Ki- szely, Kaszonyi, Farkas Z., Antal - Dajka, Krasznai (Hor­váth), Németh, Csala A. (Penti) - Rézműves, Dorcsák. Edző: Görbe Károly. Selyp: Molnár - Zalaeger­szegi, Vona, Karsai, Augusz- tin - Hóvári, Dudás, Varga (Herle), Litkei - Demők, Ko­vács. Edző: Varga József. A gólok története: a 2. perc­ben a védők hibáját kihasz­nálva Demők 8 méterről lőtt a kapu közepébe, 0-J. A 60. percben Németh átadását kö­vetően Dajka 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a lab­dát, 1-1. A vendégek gólja meglepte a hazaiakat, akiknek csak az egyenlítés sikerült a küzdel­mes mérkőzésen. Kapufákat tekintve ugyan 4-1 volt a ha­zaiak javára, de az sovány vi­gasz, a várt győzelem helyett. Kiállítva: Dorcsák (utánrúgá- sért) a 40. percben. Jók: Ka­szonyi, ill. Vona, Dudás, Kar­sai, Kovács. Ifik: 3-9. Görbe Károly: - Gratulálok a lelkes selypieknek. Varga József: - A mi hely­zetünkben óriási fegyvertény ez a döntetlen. Fejes Kálmán Karcag - Besenyőtelek 0-0 Karcag, 400 néző. V.: Kom- játi. Besenyőtelek: Kormos - Szilágyi, Zentai, Rácz - Szabó Z., Agó, Vass, Csóka, Kecs­keméti - Szollár-Nagy P., Sós. Edző: Lengyel Lajos. Küzdelmes mérkőzésen, rendkívül mély, nehéz talajú pályán igazságos végered­mény született. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, ame­lyek azonban kihasználatlanul maradtak. A Besenyőtelek rá­szolgált az egy pontra. Jók: Kormos (a mezőny legjobbja), és az egész vendégcsapat. Ifik: 10-2. Lengyel Lajos: Igazságos végeredmény született, elége­dett vagyok csapatom akará­sával és küzdeni tudásával. Szabó Zoltán További eredmények: Jász­berény - Gödöllő 2-1, Balas­sagyarmat - Pásztó 1-1. Rá- kóczifalva - Mátranovák 7-2, Mezőkövesd - St. Öblös 1-0, Tiszafüred - Újszász 0-1. Az őszi végeredmény: 1. Jászberény 15 11 2 2 44-10 35 2. Újszász 15 9 5 1 23- 6 32 3. Monor 15 7 8 0 38-15 29 4. Mezőkövesd 15 8 4 3 28-24 28 5. Karcag 15 83 4 34-13 27 6. Heves 15 7 2 6 24-20 23 7. Poroszló 15 64 5 25-26 22 8. Rákóczifalva 15 6 2 7 30-31 20 9. Pásztó-H. 15 5 5 5 20-24 20 10. Besenvőtelek 15 5 4 6 16-17 19 11. St. Öblös 15 4 5 6 18-15 17 12. Gödöllő 15 3 7 5 25-22 16 13. B.-gyarmat 15 3 4 8 18-36 13 14. Selyp 15 2 6 7 15-35 12 15. Tiszafüred 15 1 4 10 6-25 7 16. Mátranovák 15 2 1 12 15-60 7