Heves Megyei Hírlap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-22 / 248. szám

16. oldal SporTTüköR 1998. október 22., csütörtök NB II.-es és megyei kézilabda-bajnokságok Kókán nem kókadt az ETK Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság Északi csoportjában a 7. forduló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: Kóka KSK - Eszterházy TK 21:28 (Í2:12) Kóka, 100 néző. V.: Fördős, Kökönyei. ETK: Fekete - Poroszkai, Kincses, Ferencz 5, Simon 5, Kiss 8, Jankovics 7. Cs.: Kali, Rab 3, Erdei, Ducza. Edző: Bocz Árpád. A főiskolások a második játékrészben váltottak ritmust, és gyors, lendületes játékkal meglepték ellenfelüket. Minden £TK-játékos nagyon jó teljesítményt nyújtott. Bocz Árpád: - Végre úgy játszott a csapat, ahogy képessége alapján az elvárható. Heves-Göd 19:19 (9:9) Heves, 100 néző. V.: Fábri, Kovács. Heves: Tolnai - Bessenyei 3, Farkas Á. 4, Bartus 4, Erberling 4, Horváth 1, Galambos 2. Cs.: Farkas A., Ötvös 1. Edző: Árvái Istvánná. Fej fej mellett haladt a két csapat, de mindig a hazaiak voltak lépéselőnyben. A vendégek csak a hajrában tudtak egyenlíteni, ám a hevesiek az utolsó előtti percben 7 méterest hibáztak. Árvái Istvánná: - Az elveszett egy pontot elsősorban pontat­lan játékunknak köszönhetjük. Pilisborosjenő - Gyöngyösi Főiskola-Zsákai 31:26 (16:16) Pilisborosjenő, 120 néző. V.: Bakos, Holmann. ‘Gyöngyös: Patkó - Heidrich, Ivády 3, Tallódi 3, Tömöri 4, ŐRI 9, Kiss 2. Cs.: Antók, Csenz, Fekete 3, Lendvai 2. Edző: Bodó Attiláné. A második félidő közepéig egyik csapat sem tudott komoly előnyt szerezni. A 44. perctől a főiskolások védekezése kissé megingott, amit az ellenfél rutinos lövői azonnal kihasználtak. Bodó Attiláné: - Az utolsó 15 percben visszaesett a védeke­zésünk, lövéseink pedig rendre a kapufán csattantak. Az NB II. -es férfi bajnokság Északi csoportja 7. fordulójá­nak eredményei: Verpelét - Mogyoród 24:20 (13:11) Verpelét, 150 néző. V.: Bednár, Bonifert. Verpelét: Ináncsi — Barta, Kerékgyártó 1, GULYÁS 9, Kocsmár4, Vitai 2, FÁBIÁN 3. Cs.: Laskovics (kapus), Rózsa, Búzás 3, Elek 2, Danes. Játékos-edző: Molnár Ferenc. Kiegyenlített kezdés (12. perc 6:5) után egy ötös sorozattal az ellenfél elhúzott. Időkérést követően feltámadtak a hazaiak, és 10 perc alatt 7 gólt dobtak. A második játékrészben feljavult a verpelétiek védekezése, és a 46. percre elért 4 gólos előnyt végig tartani tudták. Molnár Ferenc: - Kiszenvedtük a győzelmet. Abony - Egri TK 20:17 (11:8) Abony, 100 néző. V.: Oláh, Szelecz. Egri TK: Iványi - Gyóni 3, Vincze, Kormos, SZABÓ 4, NAGYHÁZI 8, CSÍK 2. Cs.: Orosz (kapus), Ördög, Juhász, Nagy. Edző: Sütő László. Nagy iramú és színvonalas mérkőzésen a második félidőben akár fordíthattak is volna a formába lendült főiskolások. Az ETK nem érdemelt vereséget. Sütő László: - A bajnokságban először játszott jól csapatom. Győzelmünket az akadályozta meg, hogy a hazai pálya előnye nagyon érvényesült. A megyei férfi bajnokság 7. fordulójának eredményei: Heves - Egri KC 28:21 (15:7) Ld.: Burovincz és Steczina 5-5, ill. Angyal 8. Füzesabony - Erdőtelek 36:16 (20:5) Ld.: Veres G. 9, Veres A. 7, Bánik 5, ill. Batki I. 5. Pásztó - Gyöngyössolymos 26:15 (11:7) Ld.: Petreczky 7, Németh 6, ill. Nagy B. 5. A megyei női bajnokság 7. fordulójának eredményei: Jászszentandrás - Feldebrő 18:7 (12:4) Ld.: Kovács 6. Gyöngyösi DSE - Egri TK II. 17:12 (9:5) Ld.: Simon és Mező 4—4, ill. Zajácz 5. HC Eger - Recsk 40:9 (15:3) Ld.: Molnámé 17, ill. Kollár 7. Királymajor-Hatvan - Hatvani KC 18:28 (10:11) Ld.: Szakács 6, Renka 6, ill. Petrovicsné 10, Tóth 5, Zólyomi J. 5. Ifjúsági fiúk: Füzesabony - Erdőtelek 27:20 (10:10) Ld.: Veres K. és Veres G. 5-5, ill. Tari 9, Fülöp 5. SZUPER­EXPRESSZ ’85-ös Trabant, új gumik, aksi, kipufogók, garázsból, 120 eFt. T: 37/345-138 (34854) ALMAVÁSÁR! Idared és closter 72 Ft/kg! 10 kg felett házhoz szállítás! Megren­delhető: 36/416-819 (34804) Antennák, parabolák. 110 cm-es szett 20.900 Ft-tól. Hirschmann Bolt Eger, Ker­tész u. 25. Tel.: 36/410-526 (34857) Pulóver-vásár a piaci Bálás- ruha-boltban szombaton és vasárnap! Ny: 7-17 h-ig. HACUKA (34737) Skoda 120-as 2 év műszaki­val eladó. Érd.: 36/410-684 (34840) (Újra hívhatói Herczeglíáta " asztrológus vonala Kas ál 08-90-330 401 Bika S? 06-90-330 402 Ikrek ü 06-90-330403 Rák S* 06-90-330404 Oroszlán fc 06-90-33Ö 405 Szűz J, 06-90-330 406 Mérleg 06-90-330 407 Skorpió ■fej 06-90-330 408 Nyilas V# 06-90-330 409 Bak $* 06-90-330 410 Vízöntő üt 06-90-330 411 Halak W 06-90-330 412 Címünk: AS-6 Kft. Aüdiütex 1539 3p Pf. S31. Hívás díja: 8ö 1 Ft +Áfe/p8ÍC •• Ünnepi sportműsor PÉNTEK Röplabda: Extraliga női mér­kőzés, EGUT RC-Eger - Va­sas-Budai Tégla, Eger, kör­csarnok, 18. Kézilabda: Megyei férfi mér­kőzések: Gyöngyössolymos - Heves, 15, Egri KC - Eszter­házy TK, 11. Hatvan - Erdőte­lek, 16. Ökölvívás: Dobó István-kupa felnőtt és junior verseny, Eger, Szilágyi E. Gimnázium, 16. Labdarúgás: Gyöngyös kör­zeti bajnokság: Heréd - Böco- nád, 13.30. Police-kupa nem­zetközi rendőr-teremtorna, Eger, körcsarnok, 9. Vízilabda OB l./B Javuló játék: 3 pont Kettős fordulóval folytatódott a férfi vízilabda-bajnokság a má­sodik vonalban. Áz Egri Vízmű gárdája két mérkőzésen három pontot szerzett. Eredmények: Egri Vízmű SC - Pécsi TÁSI 15-7 (5-1, 2-1, 5-1, 3-4) OB I./B-s férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger, 100 néző. V.: La­katos, Németh. Vízmű: Kiss P. - MILÁK 2, Bozsik, DENK 4, Tűzkő 1. CSÁKI 5, DR. HALMOS 2. Cs.: Szabó L. 1, Madarász, Jo­hansen. Edző: Szász Sándor, Vecseri Sándor. Gól - emberelőnyből: 413. ill. 5/3. A középmezőnyhöz tartozó vendégek nem tudtak lépést tar­tani a lefordulásokat rendre gól­lal befejező egriekkel. A hazai csapatból Denk és Csáki ered­ményes játéka emelkedett a mezőny fölé. Szász Sándor: - A legutóbb idegenben elszenvedett vereség után önbizalom-növelő győ­zelmet arattunk. Egri Vízmű SC - Tatabánya 5-5 (1-2,1-1,1-0, 2-2) OB I./B -s férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger, 100 néző. V.: Bá- tori, Erdős. Vízmű: DOMBORÓCZKY - Bozsik, DR. HALMOS 1, Mi- lák 1, DENK 2, Csáki, Tűzkő. Cs.: Szabó L., Madarasi. Edző: Szász Sándor, Vecseri Sándor. Gól - emberelőnyből: 3/2. ill. 310. Az első két játékrészben mind a két csapat a védekezést helyezte előtérbe. A folytatás­ban a fegyelmezetten és takti­kusan pólózó hazaiak közül a fiatal Domboróczky és a center Denk remek teljesítményt nyúj­tott. Az utolsó negyed első ré­szében vezetéshez jutott az ed­dig pontveszteség nélkül álló Tatabánya, de az egriek egy látványos akció végén dr. Hal­mos találatával egyenlítettek. Szász Sándor: - Az élme­zőnyhöz tartozó együttesek színvonalas mérkőzésén igaz­ságos eredmény született. (Tóth K.) Legyen sikeres vállalkozó! Consorciós pénzügyi szolgáltatás területén Közép-Európában elsőként megalakult, több milliárdos forgalmat lebonyolító, piacvezető cég ingatlan részletfizetés pénzügyi konstrukció eladására TERÜLETI KÉPVISELŐT KERES Heves megyében, elsősorban a megye székhelyen. Írásos jelentkezését várja Fiedler Péter kér. ig. East-West Business Center | Promo-lndra Consorcio •§ 1088 Budapest, Rákóczi út 1-3. Tel.: 266-0079 Fax: 266-0154 Tájfutó ob - Rendezésből és segítségnyújtásból: jeles Hatszázan indultak 69 éremért Az Egri Testedző Club mintegy kétéves előkészítő munka után rendezte meg a tájfutók 1998. évi országos egyéni bajnokságát. Az elő­készületekről és a versenyről a klub és a versenybíróság elnökétől, dr. Nagy Árpádtól kaptunk tájékoztatást. A verseny rendezési jogát pá­lyázat alapján 1996 őszén nyertük el. Akkor megalakult egy 4 fős előkészítő stáb, amelynek tagjai: Kiss Teo­dóra, Kovács József, Zsig- mond Tibor és Schillinger Kata voltak. Mivel legalább 700 sportoló megfelelő ellátá­sáról kellett gondoskodni, minden tekintetben Bogácsra esett a választás, mellette Cse­répfalu volt a verseny máso­dik otthona. Ki kell emelni a versenybíróság munkáját mindvégig segítő önkormány­zati támogatást, amelyet a klub kapott a rendezéshez mindkét községben - mondta dr. Nagy Árpád, aki a ver­senypályákat tervezte, a kije­lölést pedig Kovács József, Lénárt Miklós, Máthé István, Okos Ernő, Tóth Sándor vé­gezte. Magyarországról 75 sportszervezet 600 sportolója nevezett a bajnokságra. Az előkészítés során jelen­tős sportdiplomáciai siker is született, a rendezők örömére. A szlovák szövetség felkérte a klubot, hogy ugyanazon a helyszínen rendezze meg egy­ben a szlovák nemzeti bajnok­ságot is. Az egyesület készsé­gesen tett eleget a megtisztelő felkérésnek, és így lett ez a verseny a sportág történetében először nyílt nemzetközi ma­gyar bajnokság. Viniczai Ferenc, a férfiverseny győztese halad a cél felé Kitűnő időjárás mellett a 23 bajnoki címen 16 klub oszto­zott. A Szegedi Vasutas 3 ara­nyat nyert, egy bajnoki cím Egernek is jutott. A férfi seni- orok 150) kategóriájában Bo­ros Zoltán (ESP) győzött fölé­nyesen. A 69 bajnoki érem 30 egyesület között került kiosz­tásra. A megyeszékhely há­rom senior sportolója dicse­kedhet bajnoki éremmel, a már említett Boros Zoltánon kívül Honfi Gábor és Boros Zoltánná 3. helye ad okot elé­gedettségre. A fiatalok már jóval elmaradtak ettől. A férfi felnőttek versenyét a PVSK sportolója, Viniczai Ferenc nyerte. A bajnokságot követő na­pon, ugyanazon a helyszínén, a Kovács József által vezetett versenybíróság a nemzetközi Dobó István-emlékversenyt rendezte meg mintegy 300 résztvevővel. A megyénkb'eliek eredményei, Fl2C: 2. Kovács Gábor (ETC), 3. Kovács Ádám (ETC). F21C: 3. Nagy Péter (ESP), F45B: 2. Bálint László (ESP), N21B: 2. Lakó Judit (ESP). A Magyar Tájékozódási Futó Szövetség a bajnokságot követően Bogácson rendezte meg kihelyezett elnökségi ülé­sét. Az elnökség tagjai elisme­rően nyilatkoztak a rendezés­színvonaláról. B. R.