Heves Megyei Hírlap, 1998. június (9. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-23 / 145. szám

8. oldal SporTTüköR 1998. június 23., kedd A cserejátékos nyerőember volt G-csoport: Kolumbia - Tunézia 1-0 (0-0) Valencia (labdával) Sz. Trabelszi őrizetében fotó: Reuters MONTPELLIER 36 000 néző. V.: Heynemann (német). Kolumbia: Mondra- gon - Cabrera, Bermudez, Pa­lacios, Santa - Lozano, Val- derrama, Rincon, Séma - Va­lencia, De Avila. Szövetségi kapitány: Hernan Dário Gó- mez. Tunézia: el-Uaer - Ta- bet, Sz. Trabelszi, Susen - Bu- azizi, Baya, Sihi, Szuajeh, Clayton - Ben Szliman, Szel- limi. Szövetségi kapitány: Henryk Kasperczak. Csere: Rincon helyett Aris- tazabal (58. p.), Valencia he­lyett Preciado (58. p.), Séma helyett Bolano (63. p.), Sellini helyett Ben Younes (68. p.), Baya helyett Ben Ahmed (74. p.), Thabet helyett Godban (76. p.). Sárga lap: Bouazizi (17. p., buktatta De Avilát), Santa (19. p., beleszállt Sihibe), Clayton (87. p., reklamálásért). Szögletarány: 8-13 (4-6). 22. perc: Az addigi legna­gyobb helyzet: egy bal oldali beadást Cabrera 7 m-ről fejelt kapura, a tunéziai kapus bra­vúrral szögletre tenyerelte a labdát. 40. perc: El-Uaer alászaladt egy beadásnak, és Palacios, 5 m-ről, nagy helyzetben mellé fejelt. 43. perc: A kolumbiai ka­puvédő Sz. Trabelszi kobak­jára ütötte a labdát, ami onnan a keresztlécre pattant, majd a mezőnybe. 55. perc: Ben Slimane 8 m- ről telibe találta az el vetődő Mondragont. 67. perc: Baya kapásból, 15 m-ről alig lőtt mellé. 72. perc: Preciado 14 m-es lövése csúszott el a kapufa mellett. 75. perc: Aristazabal 7 m-es fejesét bravúrral ütötte szög­letre a tunéziai kapus. 84. perc: Valderrama ug­ratta ki Preciadot, aki 12 m-ről laposan a bal alsó sarokba lőtt (1-0). 87. perc: Mondragon egy tunéziai fejest mentve, nagy védéssel góltól mentette meg csapatát. Jobban kezdtek a dél­amerikaiak, kihagytak két nagy gólhelyzetet, aztán meglepetésre az első félidő hajrájában feljött Tunézia válogatottja, egymás után négy szögletet ívelt be, köz­ben lőtt egy kapufát is. A má­sodik játékrész elején rövid időn belül három játékost cserélt Hernan Dárió Go­mez, és ez bejött. Erezhető volt, hogy amelyik együttes gólt ér el, az nyer, ez Kolum­biának sikerült, értékes 3 pontot szerzett. A Románia — Anglia mér­kőzés lapzárta után fejeződött be. A G-csoport állása 1. Anglia 11------2-0 3 2 . Kolumbia 2 1 - ­1- 0 3 Románia 1 1 - - 1-0 3 4. Tunézia 2 - - 2 0- 3 0 Batistuta nemes ajándéka PÁRIZS Gabriel Batistuta, az argenti­nok csatára vasárnap a Jamaica elleni 5-0-lás győzelemből ala­posan kivette a részét: mester- hármast ért el, amiért a világ- bajnokság egyik szponzorától 25 ezer dollár jutalomban ré­szesült. A jelentős összeget a kiváló játékos nem cselekedet­ként azonnal felajánlotta az ar­gentin SOS-gyermekváros szervezőinek. Batistuta volt az első a fran­ciaországi labdarúgó-világbaj­nokságon, aki sorozatban há­romszor vette be az ellenfél ka­puját. Az argentin csatár négy évvel ezelőtt az Egyesült Álla­mokban, Görögország ellen is hasonló bravúrt vitt véghez, így ő az első játékos, aki egymást követő két vb-n is mesterhár­mast ért el. A mai program: négy mérkőzés Kedden 16.00-kor Nantes-ban Vágner László játékvezetése játszik Chile és Kamerun a vb B-csoportjának záró forduló­jában. A várható összeállítá­sok. Chile: Tapia - Fuentes - Villarroel, Margas - Reyes, Rojas, Acuna, Parraguez, Es- tay - Zamorano, Salas. Ka­merun: Songo’o - Song, Ma- houve, Njanka - Wome, Ölembe, Ángibeaud, Ndo - Job, Omam Biyik, Mboma. (Tv: Eurosport - élő). A csoportjából már tovább­jutott Brazília és az eddig két döntetlennel álló Norvégia kedden 21 órakor mérkőzik meg Marseille-ben a francia- országi labdarúgó-világbaj­nokság A-csoportjának 3. for­dulójában. A várható kezdő­csapatok (a játékvezető az amerikai Esfandiar Bahar- mast). Brazília: Taffarel ­Cafú, Aldair, Goncalves, Ro­berto Carlos - Dunga, Leo­nardo, Rivaldo, Denílson - Bebeto, Ronaldo. Norvégia: Grodas - Halle, Björnebye, Berg, Johnsen - Riseth, Rek- dal, Leonhardsen, Strand, H. Flo - T.A. Flo. (MTV2 - élő) Skócia és Marokkó kedden 21 órakor a továbbjutás szem­pontjából mindkét fél számára rendkívül fontos mérkőzésen találkozik a franciaországi labdarúgó-világbajnokság A- csoportjában, Saint-Etienne- ben. Amelyik együttes nyer, valószínűleg továbbjut a nyol- caddöntőbe. A várható kezdő­csapatok (a játékvezető az egyesült arab emirségekbeli Ali Mohamed Bujsaim lesz). Skócia: Leighton - Boyd, Weir, Hendry, Dailly - McNamara, Burley, Lambert, Collins - Gallacher, Durie. Marokkó: Benzekri - Szabir, Najbet, Rosszi, el-Hadriui, el- Haledzs - el-Hadzsi, Sippo, Triki - Baszir, Hadda. Kedden 16.00-kor Olaszor­szág és Ausztria Saint-Denis- ben lép pályára a B-csoport zárófordulójában. Olaszország számára a döntetlen is a to­vábbjutást jelentené, az oszt­rákoknak mindenképpen nyerniük kell, ha a nyolcad- döntőbe akarnak jutni (játék­vezető: az angol Paul Durkin). A tervezett összeállítások. Olaszország: Pagliuca - Cos- tacurta, Maidini, Cannavaro, Nesta - D. Baggio, Di Biagio, Albertini, Mori erő - Vieri, R. Baggio vagy Del Piero. Ausztria: Konsel - Feiersin- ger - Schöttel, Pfeffer - Cemy, Herzog, Mählich, Pfei­fenberger, Wetl - Vastic, Pols­ter. (MTV 1-élő). Allahnak is köszönik F-csoport: Egyesült Államok — Irán 1-2 (0-1) LYON 44 ezer néző. V.: Urs Meier (svájci). Egyesült Államok: Keller - Pope, Dooley, Regis - Hejduk, Ramos, Moore, Reyna, Jones - Wegerle, McBride. Szövetségi kapitány: Steve Sampson. Irán: Abedzadeh . Hakpur, Mohammadhani, Pa- sazadeh - Mahdavikia, Zarin­seh, Bageri, Esztili, Minavand - Daei, Azizi. Szövetségi kapi­tány: Dzsalal Talebi. Csere: Ramos helyett Ste­wart (58. p.), Wegerle helyett Preki (58. p.), Azizi helyett Manszurjan (74. p.), Moham­madhani helyett Pejravani (76. p.), Zarinseh helyett Szaadavi (77. p.), Dooley helyett Mai- sonneuve (82. p.). Sárga lap: Minavand (8. p., Hejduk felrúgásáért), Regis (18. p., Azizi buktatásáért), Za­rinseh (77. p., lassú cseréért). Szögletarány: 9-1 (4-1). 40. perc: Mahdavikia adott a jobb szélen felfutó Zarinseh- hez, aki beívelt, és Esztili 11 méterről, kissé jobbról fejelt gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba (0-1). 84. perc: Mahdavikia kapott egy labdát a saját térfelén, ezért nem volt les, végigviharzott a bal oldalon, majd Keller (ké­pünkön) mellett a bal alsó sa­rokba lőtt (0-2). 87. perc: McBride jobb ol­dali szöglet után fejelt Szaadavi lába között a vonal mögé (1-2). Steve Samson: - Úgy ját­szottunk, ahogy terveztük, a győzelemre törekedtünk. Sajr nos, Esztili az első félidőben gólt szerzett, ezért a máso­dik félidőben még többet kellett kockáz­tatnunk. Na­gyon büszke vagyok csapa­tomra. Gratu­lálok Iránnak. Nagyon jól védekeztek és jól szervezték az ellentámadásokat is. A harmadik mérkőzésünk nagyon fontos lesz. A célunk nem változott, minden meccsen győzni akarunk. Dzsalal Talebi: - Köszönöm Aüahnak a segítségét, és az iráni népnek a támogatását. A csapat minden tagja egy hó­napja ezért a győzelemért dol­gozott. Boldogok vagyunk. (Vasárnap lapzárta után feje­ződött be.) Az F-csoport állása 1. Németország 2 1 1 - 4-2 4 2. Jugoszlávia 2 1 1 - 3-2 4 3. Irán 2 1-12-23 4. Egyesült Államok 2--2 1-4 0 Az utolsó csoportmérkőzések: Németország - Irán, Egyesült Államok - Jugoszlávia (mindkettő június 25-én, csütörtökön lesz, egy időben, 21.00- kor). Salas a legjobb chilei góllövő BORDEAUX A labdarúgó-világbajnokság B-csoportjában az osztrák vá­logatott ellen Saint-Etienne- ben gólt szerző Marcelo Salas holtversenyben minden idők legjobb chilei góllövőjévé lé­pett elő. A csatár huszonki­lenc találatával beérte az ed­dig vezető, magyar szárma­zású Carlos Humberto Ca- szelyt. Salas 41 válogatott találkozón szerezte 29 gólját, míg ugyan­ezt a számot Caszely 48 mér­kőzésen tudta produkálni. Ca­szely két labdarúgó-vb-n szere­pelt, 1974-ben Németország­ban és 1982-ben Spanyolor­szágban. Az 1978-as világbaj­nokságon, Argentínában nem volt a chilei válogatott tagja, miután a Púfoc7;<?/-diktatúra alatt kénytelen volt elmene­külni a dél-amerikai országból, amiért nyíltan vállalta Salvador Allende kormányának támoga­tását. Marcelo Salas (képünkön), aki két mér­kőzés után három góljá­val - az olasz Vierivel és a francia Henry val holtverseny­ben - vezette a franciaor­szági vb góllövőlistáját, le­hagyhatja Caszelyt, hiszen a 23 éves játékosnak ez még csak az első vb-je, és még Franciaor­szágban is van lehetősége a to­vábbi gólszerzésre.---------------------------------------------------------------------------------— v A Mátrában hamarosan megnyíló 5 csillagos kastélyszálloda az alábbi munkakörökben hirdet felvételt: Konyhafőnök: exkluzív konyha élére nemzetközi tapasztalat­tal rendelkező, lendületes és kreatív vezetőt keresünk, ver­senyképes bérezés mellé háromszobás szolgálati lakást biztosítunk. Vendéglátó üzletvezető: osztályon felüli éttermünk és több más egység összehangolásához nyelveket beszélő, a proto­koll területén jártas, jó megjelenésű kollégát várunk. •Bérezés megegyezés szerint. Szállodai üzletvezető: az értékesítés és a marketing te­rületén biztosan eligazodó, több nyelvet beszélő, biztos fellépésű munkatársat keresünk. Bérezés megegyezés sze­rint. Gazdasszony: nyelveket beszélő, jó szervező és irányító képességekkel rendelkező „kulcsárnő” jelentkezésére várunk. Bérezés megegyezés szerint. További információkat a 30/547-239 és a 36/444-444 számokon kaphatnak. Kastélyhotel Sasvár Kft. 3242 Parádsasvár, Kossuth út 1. Hagyományteremtő SZENT-IVÁN éji rendezvény az érsekkerti Liget Kaszinóban 1998. Június 26. péntek 19.00 Jelmezes komédiások fogadják a vendégeket sült almával. 19-45 Felvezetés: Szent-Iván éji szokások ismertetése. 20.00 Szederinda Néptáncegyüttes bemutatója a Liget Kaszinó teraszán. 20.30 Máglya- és fákiyagyújtás, tűzugrás. Az est során a Gajdos népzenei együttes muzsikál, vásári komédiások tüzet fújnak, zsonglőrködnek, szórakoztatják a vendégeket Látványkonyha! Szent- Iván éji menüajánlatunk: Saslik primőrsalátával 490.- Ft/fő Legyen a vendégünk, várjuk szeretettel! 3300 EGER, Érsekkert, Tel.: 36/427-752 Az Állattenyésztési Teljesítmény vizsgáló Kft. 2101 Gödöllő, Tessedik u. 4. nyilvános árverés keretében értékesíteni kívánja Eger, Trinitárius u. 1. sz. alatti irodaház ingatlanát. Irányár: 24.000.000 Ft + ÁFA Fizetési határidő: az adásvételi szerződés hatályba lépése utáni 8. nap Árverés az ingatlan helyszínén 1998. július 8-án 10 órakor. Az árverésen az vehet részt, aki az árverés megkezdése előtt az irányár 20 %-át: 4.800.000 Ft-ot biztosítékként a helyszínen letétbe helyezi. A biztosítékot az árverés után a résztvevők visszakapják, a legmagasabb vételárat ajánló nyertesnek nyil­vánított résztvevő kivételével. Amennyiben a nyertesnek nyil­vánított résztvevő vételi széndékától eláll, vagy a vételárat nem fizeti ki, úgy a biztosíték összege bánatpénzként funkcionál, egyébként a vételárba beszámít. Az ingatlanról részletes tájékoztatást ad a helyszínen: Barta Ervin területi igazgató Telefon: 36/313-459 Az ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződés a Földművelésügyi Minisztérium jóváhagyásával válik hatályossá. ^