Heves Megyei Hírlap, 1998. május (9. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-11 / 109. szám

12. oldal SporTTüköR 1998. május 11., hétfő Labdarúgó NB l/B Dunaferr - Dorog döntetlen derbi Az NB I/B-s labdarúgó-baj­nokságban a 34. forduló mér­kőzéseit rendezték. Meglepő a Dunaferr pontvesztése és a III. kér TVE. hazai veresége. Eredmények: Salgótarjáni BTC - Csepel SC 1-0 (1-0), Rákóczi Kapos- cukor FC - Szolnoki MÁV- Neusidler 1-1 (1-0), Matáv SC Sopron - Paksi ASE 2-0 (1-0), Tiszaújvárosi SE - Nagykani­zsai Olajbányász 3-1 (1-0), Nyíregyházi FC - Kecskeméti FC 3-0 (1-0), Kábái Cukor FC- Hajdűszoboszló - Érdi VSE 1-1 (0-1), III. kér. TVE-Auto Trader — Alkaloida SE Tisza- vasvári 1-2 (0-0), Komlói Bá­nyász - Soproni FAC 3-1 (1-0), Dunaferr SE - Budalakk Konzorcium FC Dorog 0-0. A bajnokság 1. Nyíregyháza 34 21 9 állása: 4 59-22 72 2. III. kér. TVE 34 20 7 7 72-32 67 3. Dunaferr 34 20 8 6 54-29 62 4. Matáv Sopron 34 18 7 9 59-31 61 5. Érdi VSE 34 1412 8 55-39 54 6. Szeged-D. 34 1310 11 52-49 49 7. Nagykanizsa 33 15 4 14 44-42 49 8. Kaposvár 34 13 9 12 38-48 48 9. Soproni FAC 34 1211 11 34-40 47 10. Kábái CFCH 34 1210 12 34-31 46 11. Salgótarján 34 13 7 14 37-41 46 12. Pécsi MFC 34 1012 12 29-27 42 13. Szolnok 34 1011 13 40-50 41 14. Tiszavasvári 34 1011 13 30-40 41 15. Kecskemét 34 12 5 17 33-46 41 16. Paksi ASE 34 913 12 27-33 38 17. Komló 34 11 5 18 33-58 38 18. Tiszaüjváros 34 8 5 21 36-64 29 19. Csepel SC 34 6 9 19 25-49 27 20. Dorog 33 5 9 19 29-49 24 Megjegyzés: 1. A Dunaferr csapatától 6, a Paksi ASE együttesétől 2 büntetőpont le­vonva, 2. A Nagykanizsa - Do­rog mérkőzést május 13-án rendezik. Totó A TOTÓ 19. játékhetének eredményei: 1.1. FC Köln - Leverkusen 2-2 X 2. Hamburg - Kaiserslautern 1-1 X 3. Bayern M. - Dortmund 4-0 1 4. VfB Stuttgart - Bremen 1-0 1 5. Hertha BSC ■ Duisburg 1-3 2 6. Diósgyőr ■ Vasas 1-1 X 7. Siófok -BVSC 2-1 1 8. Győr - Ferencváros 2-3 2 9. Tiszakécske - Videoton 2-1 1 10. Bari - Internazionale 2-1 1 11. Empoli-Vicenza 3-2 1 12. Lazio -Fiorentina 1-4 2 13. Piacenza ■ Roma 3-3 X Pluszmérkőzés: 14. Milan-Parma 1-1 X SZUPER EXPRESSZ Ha 16 óráig feladja, másnap olvashatja Kondi Salátabár pultost fel­vesz. Jelentkezni: Kondi Salá­tabár Eger, Széchenyi u. 2. (24047) Tv, videó javítás helyszínen is, garanciával. T: 36/415-029, 30/636-720 (24087) Vas-Elektricsi Eger, Puky M. u. 3. színes (távir. + TXT) tv-k vására 47.900 Ft-tól, VESTA gáztűzhelyek 33.000 Ft-tól!!! (24101) ÚJ! MÁJUS 12-én (kedden) újra megnyílik az olcsó Bön­gészde Eger, Patakpart u. 14. a Military Shoppal egy he­lyen! Minden áru egységesen 1000 Ft/kg áron! Hétfő szün­nap, kedd-péntekig 9-17, Szó: 9-12 (24102) VI. Egér-kupa és Berényi Formációs Kupa akrobatikus rock and roll verseny, Eger, körcsarnok Szépen csillog az arany, de nem jelent vb-részvételt „Néger eredetű, 4/4-es ütemű, olykor akrobatikus elemeket alkalmazó tánc, az 1950-es évek divattánca az USA-ban és Európában.” - szerepel az Akadémiai Lexikonban az akroba­tikus rock and roll-ról, amely az évek során fokozatosan sportággá fejlődött. Nos, ennek a sportágnak egyik vidéki fel­legvárában, Egerben került sor a VI. Eger Kupa és Berényi Formációs Kupa nevet viselő országos pontszerző versenyre, amely szombaton egész napos elfoglaltságot kínált, hiszen délelőtt 9 órától egészen éjfélig szólt a zene a körcsarnokban. Eredetileg ugyan több kör- reményfutamai, majd közép- nyező országból jelezték rész- döntői zajlottak, ebéd után pe- vételüket versenyzők, sőt a dig az egyéni számok követ­szlovének nevezésüket is lead- keztek. Az időrendtől eltérően ták, ám végül ők sem jöttek el, maradjunk egyelőre a csopor- így maradt a hazai mezőny. A tok küzdelmeinél, ahol a Heves verseny színvonalát ez azon- II. (Dumbó Jumbó TSE) csa- ban nem rontotta, all magyar pata révén aranyérmet kaptak a városból érkezett mintegy 300 megyénkbeli versenyzők. A versenyző többségében nívós tapsból viszont kijutott má- programot mutatott be. soknak is, bár a középdöntő­A délelőtt során 9 gyerek és ben ezúttal több volt a rontás, 13 serdülő formáció selejtezői, elég ugyanis egy taktus elhibá­Sikeres program végén Zsebe László és Dósa Márta Dobogó tetején a children formáció győztese, a Heves II. csapata fotó: majoros tamás zása, egy apró figyelmetlen­ség, máris borul a papírforma. A főszervező, a Kenguru TSE első embere, Szarvas Fe­renc előzetesen négy elsőség megszerzésére számított tanít­ványaitól, és ez a tipp majd­nem be is jött. Az esti döntők után a legkisebbek (children) mezőnyében a Kovács Dá- niel-Sike Alexandra páros áll­hatott a dobogó tetejére, míg a Hodák Bence-Tóth Liliána hevesi kettős révén egy ezüst­érem jutott a mieinknek. Mint minden legjobb egri, a kupa mellé Kovácsék is kaptak egy tortát a főszponzor Berényi Zsolttól, sőt a füzesabonyi pol­gármesteri hivatal Sike Ale­xandrát is megjutalmazta, Szandi ugyanis füzesabonyi. Tovább folytatva a sort a ju­nior I/B kategóriával, a Grósz Attila-Acsai Tünde {Kenguru TSE) páros a negyedik hellyel volt kénytelen beérni. A junior 7/A-ban Zsebe László és Dósa Márta jóvoltából viszont újból egri versenyzők nyakába akasztották a legértékesebb medáliákat. A folytatás még jobb eredményeket hozott, a junior II-ben Zsebe Csaba-Fehér Annamária első, Barócsi Akos-Farkas Katalin második, Kiszály Péter-Sza- bolcsi Krisztina pedig az ötö­dik helyen végzett. A „B” osztályban Nagy G. és Sallai K. maradt el a vára­kozástól, de a Pelyhe-Szilágyi és a Tóth-Kollár párostól is dobogós helyet remélt edző­jük. Az első helyen végzett eg­riek öröme viszont nem lehe­tett felhőtlen, és mint olyan sok minden másban itt is jelen­tős szerepet kapott a pénz, il­letve annak hiánya. Május 23- án Szentpéterváron rendezik a junior világbajnokságot, ahová az aranyérmesek utaztak volna, ám támogató hiányában ez meghiúsult, így azok a 2. il­letve 3. helyezettek mehetnek Oroszországba, akik elő tudták teremteni a szükséges anyagi­akat. Még az a szerencse - bár erre egyelőre még nincs garan­cia -, hogy 1996 után jövőre ismét Eger lesz a helyszíne a világeseménynek. Csekély vi­gasz Zsebééknek. Az utazással legalább nem lesz gond. (hódi) Labdarúgó NB II. Keleti csoport - A Hatvan egyet lépett előre, az Eger maradt a helyén Egy-egy ponttal gazdagodtunk, de sokra nem haladtunk A Zagyva-parton három 11-est láthattak a nézők - Hajdúnánáson Hompoth előbb zuhanyozott A labdarúgó NB II. 26. fordulójában szombaton a Hatvan nagy lehetőséget halasztott el a győzelem megszerzésére, mi­vel a 88. percben még 2-0-ra vezetett. Az Eger vasárnap a se­reghajtó otthonában ugyancsak döntetlent ért el, amely egy­ben azt jelenti, hogy a megyeszékhelyiek ebben a bajnokság­ban már tizedik alkalommal értek el 0-0-ás eredményt. FC Hatvan - Borsod Volán 2-2 (0-0) Hatvan, 500 néző. V.: Veres (Vida, Vojt). Hatvan: Nagy - Pásztor, Ká­roly, Szabados - Bíró (Tóth M. 53.), Pilcsuk, Gombos, Gohér (Orovecz 83.), Balogh - Híd­végi, Brezovszky (Kratofil 86.). Edző: Orovecz György, Tóth Dénes. Borsod Volán: Grolmusz - Agárdi, Kundrák, Balázs - Drótos, Szaniszló, Nyeste, Dobos (Ihos 46.), Simkó (Lasztóczi 73.) - Hanyecz (Lója 67.), Koszta. Edző: Ba­lázs András. Gólszerzők: Hídvégi az 58., Gohér a 72., Koszta a 89. és a 92. percben. Sárga lap: Károly a 23., Grolmusz a 43., Gombos az 52., Balogh a 62., Szaniszló a 70. percben. Kiállítva: Szaniszló (2. sárga lap után) a 75. percben. 2. perc: Hídvégi beadása után a jó helyzetben lévő Gombos 8 méterről emelt a kapu fölé. 22. perc: Balogh 10 méteres lövését lábbal védte Grolmusz. 31. perc: Hanyecz került a hatvani kapu közelébe, és lab­dáját Nagy bravúrral ütötte szögletre. 38. perc: Bírót buktatták a 16-oson belül, a megítélt li­est Szabados a jobb kapufára lőtte. 53. perc: Koszta szabadrú­gását hárította Nagy. 58. perc: Brezovszky vitte fel a labdát, majd Hídvégi elé tálalt, aki 10 méterről a bal sa­rokba lőtt, 1-0. 65. perc: Nagy kavarodás támadt a hatvani kapu előtt, de végül nagy nehezen felszaba­dítottak a védők. 72. perc: Egy beadást köve­tően Pilcsukot kilökték a labda alól. A játékvezető 11 -est ítélt, amit Gohér értékesített, 2-0. 84. perc: Orovecz került ígé­retes helyzetbe, de körülmé­nyeskedve elvesztette a labdát. 88. perc: Lója fejelt a hat­vani kapu mellé. 89. perc: Lója beadását Koszta 5 méterről lőtte a bal sarokba, 2-1. 92. perc: Lóját buktatták a hatvaniak, a 11 -est Koszta ér­tékesítette, 2-2. A hatvani csapat nagy iramban kezdte a mérkőzést, több helyzetet is kialakított, de még 11-esből sem talált a ka­puba. Szünet után tovább fo­kozta az iramot a hazai gárda, és teljesen megérdemelten ju­tott kétgólos vezetéshez. A 62. percben a vendégek edzője vi­tába keveredett a játékvezető­vel, ezért a bíró Balázs And­rást elküldte a kispadról. A hatvaniaknak kedvezett az is, hogy az utolsó negyedórában csak 10 emberrel játszott a vendégcsapat. Ezzel szinte tel­jesen vert helyzetbe került a borsodi gárda, elvileg eldőlt a három pont sorsa, amikor apró hibák nyomán az utolsó pilla­natokban két gólt szerezve ki­egyenlített a Volán. Régen ját­szott ilyen jól a Hatvan, még­sem sikerült megszerezni a győzelmet, pedig a játék képe alapján arra minden esélye megvolt. Jók: Hídvégi, Gom­bos, Balogh, ill. Koszta, Nyeste, Drótos. Tóth Dénes: - Nagyon jó já­tékunkat fegyelmezetlensé­günkkel tettük tönkre. Balázs András: - Nem sér­tettem meg a játékvezetőt. Szendi László Hajdúnánás Nánás Gabona - FC Éger-Tengely Közmű 0-0 Hajdúnánás, 300 néző. V.: Strehó (Nyerges, Komjáti). Hajdúnánás: Pongor - Be- rencsi, Papp (Sándor, 44.), Tar, Szabó - Oborzil, Nagy Z., Kó­rász, Csiszár - Mikita, Vass. Edző: Albert Csaba. FC Eger: Molnár - Bara­nyai, Némedi, Kovács - Hom­poth, Márton, Bajzát (Montvai, 84.), Berecz, Telek - Oláh, Nagy P. (Klátyik, 80.). Edző: Csuhay József. Sárga lap: Bajzát a 24., Vass a 37. percben. Kiállítva: Hompoth a 63. percben, megrúgta földön fekvő ellenfelét. 5. perc: Oláh éles szögből kapu mellé lőtt. 19. perc: Bajzát 30 méteres szabadrúgása kapu fölé szállt. 25. perc: Kórász Vass elé tá­lait, aki 12 méterről az oldalhá­lóba lőtt. 28. perc: Kórász szögletét Papp 6 méterről a léc fölé fe­jelte. 31. perc: Nagy P. ugratta ki Bajzátot, aki elől Pongor jó ütemű kifutással mentett. 43. perc: Telek szögletét Némedi közelről kapu fölé fe­jelte. 45. perc: Hompoth jobb ol­dali lövését másodszorra védte a hazaiak kapusa. 60. perc: Kórász szabadrú­gását Vass kapásból 7 m-ről küldte a bal alsó sarokra, ám Molnár bravúrral hárított. 77. perc: Tűzijáték alakult ki az egri kapu előtt, Oborzil, majd Nagy Z. lövése pattant le a védőkről. 78. perc: Vass lövését Mol­nár védte. 81. perc: Telek ívelt be szögletet, Nagy Z. a gólvonal­ról fejelte ki a labdát. 90. perc: Újabb Telek-szög­letet követően Némedi fejese szállt kapu fölé. A sereghajtó nánásiak ott­honában kiegyenlített első fél­időben alig alakult ki gólhely­zet a kapuk előtt. A félidő kö­zepétől az egriek vették át a já­ték irányítását, de enyhe me­zőnyfölényük a pontatlan át­adások miatt nem teremtett gólhelyzetet. A hazaiaknál a söprögető Papp kézsérülése okozott riadalmat, majd a szü­netet követően Hompoth kiállí­tása változtatta meg a játék képét. Egy ideig az egriek még tíz emberrel is többet támad­tak, de a hajrában már a náná­siak birtokolták többet a lab­dát. Az alacsony színvonalú mérkőzésen az egriek újabb gól nélküli döntetlent könyvel­hettek el. Az eredmény igazsá­gos. Jók: Tar, Kórász, Nagy Z., Vass, ill. Molnár, Némedi, Te­lek. Ifik: 0-3. Albert Csaba: - A második félidei mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani. Csuhay József: - A kiállítá­sig esélyünk volt a győze­lemre, utána viszont már az egy pontra vigyáztunk. Bajzát Rafael További eredmények: Kis­kunfélegyháza - Palotás 1-2, Tiszafüred - Demecser 2-2, Nyírbátor - Kalocsa 3—1, Du­nakeszi - Soroksár 2-1, REAC - SZEAC 4-1, Kiskőrös - Ka­zincbarcika 1-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 26 15 9 2 46-18 54 2. Soroksár 26 16 6 4 43-18 54 3. Palotás 26 11 9 6 32-22 42 4. Dunakeszi 26 912 5 36-21 39 5. Kiskőrös 26 10 9 7 40-30 39 6. K.barcika 26 911 6 35-22 38 7. B.Volán 26 911 6 41-42 38 8. REAC 26 910 7 31-35 37 9. Nyírbátor 26 9 7 10 31-35 34 10. Kalocsa 26 8 7 11 39-44 31 11. Eger 26 612 8 17-19 30 12. Kiskunt. 26 610 10 24-34 28 T3. Tiszafüred 26 5 9 12 28-49 24 14. Hatvan 26 5 8 13 24-39 23 15. SZEAC 26 5 7 14 23-37 22 16. Hajdúnánás 26 5 5 16 24-49 20 A 27. forduló párosítása, má­jus 16., szombat: Soroksár - FC Hatvan, Palotás - Tiszafü­red, SZEAC - Kiskunfélegy­háza, Borsod Volán - Hajdú­nánás. Vasárnap: FC Éger- Tengely Közmű - REAC, Ka­zincbarcika - Kalocsa, Deme­cser - Nyírbátor, Kiskőrös - Dunakeszi. Egységes kezdés, 17 óra.