Heves Megyei Hírlap, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-16 / 63. szám

1998. március 16., hétfő SPORTTÜKÖR 15- oldal Labdarúgó megyei I. osztály - Páholyban a hevesiek - Tarnaleleszi ünneprontás Gyöngyöshalászon A nemzeti ünnep ismét Egerszalóknak volt kedves Asztalitenisz NB I. - Ackermann nyolcat nyert Kétszer is bomba formában játszottak az egri lányok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 16. forduló­jában a hevesiek magabizto­san szerezték meg az újabb három pontot, tovább növel­ték előnyüket az üldözőkkel szemben. Döntetlennel zá­rult a gyöngyöshalászi rang­adó, ahol a lelesziek közelebb álltak a győzelemhez. Néző- csúcs és hazai győzelem szü­letett Egerszalókon. A vesz­tes tárkányiak négy helyet zuhantak a tabellán. A mér­kőzésekről a következő je­lentéseket kaptuk: Egerszalók - Felsőtárkánv 2-1 (2-0) Egerszalók, 650 néző. V.: Ka- licz. Egerszalók: Nagy P. - Ke­lemen, Csontos M., Trenka, Hangácsi — Román (Szabó R.), Sipos, Horváth T., Balogh (Bakos T.) - Smuczer Sz., Horváth K. (Barta E.). Edző: Székely Károly. Felsőtárkány: Tóth B. - Novák Z., Gál, Erdélyi, Novák T. - Kovács L. (Bajzát R.), Bajkó, Bartuska, Nemoda — Tóth Z., Szőke. Edző: Kiss Ti­bor. Szépszámú közönség előtt tapogatózó játék után a 10. percben váratlanul vezetést szerzett a hazai csapat. Smu­czer húzott el a jobb szélen, beadását Tóth B. röviden ök­lözte ki, és a 76-os vonalán álló Balogh kapásból a léc alá lőtt, 1-0. A 20. percben Hor­váth T. dobta támadásba a jobb szélen Smuczert, akinek bea­dását Sipos a védőket meg­előzve lőtte kapura, a labda a felső lécről a gólvonal elé pat­tant, majd a berobbanó Román közeli fejese a kapufáról vá­gódott a hálóba, 2-0. A tárká- nyi ellentámadásokból is adód­tak helyzetek, de Szőke és Tóth lövését bravúrral hárította Nagy P. Szünet után védekezésre rendezkedett be a hazai gárda, a tárkányiak nehezen boldo­gultak a szalóki védelemmel. A vendégtámadások a 72. percben értek góllá, Nemoda lövésébe Nagy P. beleért, de az érkező Bajzát közelről nem hibázott, 2-1. A hátralévő idő­ben mindkét oldalon adódtak lehetőségek, a tárkányi csatá­rok kétszer is gólt ígérő hely­zetben hibáztak. Jók: Smuczer Sz., Nagy P., Horváth T., Csontos M., ill. Nemoda, Bajkó, Bajzát. Ifik: 7-0. Székely Károly: - Az első félidőben megleptük az ellen­felet, és megérdemelten sze­reztünk vezetést, de a végén szerencsével tartottuk itthon a három pontot. Kiss Tibor: - Kitűnő játék- vezetés mellett, jó csapat ellen ha helyzeteinket értékesítjük, megnyertük volna a meccset. (bajzát) Heves - Istenmezeje 3-0 (2-0) Heves, 300 néző. V.: Lakatos. Heves: Tajti - Szabó Zs. (Törő), Ötvös, Tari, Sági, Szabó Z., Vajner (Zsidó), Tóth T. (Bállá), Pusoma, Besenyői, Lóié. Edző: Balázs Tihamér. Istenmezeje: Kiss B. - Pap, Kovács, Ország (Csóka), Nagy P., Lénárt (Földesi), Simon, Utasi, Bódi, Ludvig, Mihály. Edző: Utasi József . A sok kihagyott gólhelyzet sem tette kérdésessé a listave­zető magabiztos győzelmét. Kiállítva: Kiss B. (második sárga lap után a 80. percben). G.: Tari, Tóth T., Szabó Z. (11 -esből). Jók: Tóth T. (a me­zőny legjobbja), Ötvös, Tari, Besenyei, ill. Nagy P., Bódi, Ludvig. Ifik: 10-0. Balázs Tihamér: - Fél gőz­zel is nyertünk a kétségbeeset­ten, helyenként durván véde- ! kező vendégek ciír-.n. Ivády Imre szakosztályve­zető: - Igazságos eredmény született. (h. budai) Gyöngyöshalász - Tarnalelesz 1-1 (1-1) Gyöngyöshalász, 300 néző. V.: Tóth B. Gy.halász: Pampuk - Szabó Gy., Gódor, Nagy Gy. T., Szabó L. (Tóth I. A.), Tóth II. A., Csomós, Nagy Gy. G., Bezzegh, Molnár, Incze. Játé­kos-edző: Csomós Tamás. Tarnalelesz: Balázs - Sike, Halász (Fehér, Radics), La- bancz, Mikusi, Kovács, Berki, Suha Sz., Orosz. Suha J., Né­meti. Edző: Bilesch Gyula. Jó iramú mérkőzésen, már a második percben vezetést sze­rezhetett volna a hazai csapat, ám Molnár 77-esét Balázs bravúrral hárította. A 31. perc­ben előnyhöz jutott a hazai csapat. Nagy Gy. G. a 76-os sarkáról leadott lövése egy vé­dőt is érintve vágódott a há­lóba, 1-0. A középkezdés után az ünneplő hazai védők között Suha Sz. elé pattant a labda, aki 15 m-ről a hosszú sarokba lőtt, 7-7. A második félidőben a halásziak támadtak, helyze­teik inkább a jól játszó leleszi- eknek akadtak, így megérde­melt pontosztozkodás szüle­tett. Jók: Gódor, Nagy Gy. T., Bezzegh, ill. Balázs (a mezőny legjobbja), és az egész ven­dégcsapat. Ifik: 1-2. Csomós Tamás: - Jól felké­szített ellenféllel szemben nem veszítettünk, hanem szerez­tünk egy pontot. Bilesch Gyula: - A meddő hazai fölény ellenére úgy ér­zem, itthagytunk két pontot. Szabó Ferenc Energia SC - Novai 1-0 (0-0) Gyöngyös, 200 néző. V.: Vá- rallyay. Energia SC: Horváth - Ju­hász P., Csintalan (Nagy), Németh, Molnár, Szűcs R., Juhász Sz., Szűcs P., Csiba, Hajdú (Domoszlai), Farkas. Edző: Kiss István. Novaj: Csatlós - Papp, Ké­pes, Csuhay (Berecz), Vályi (Kónya), Kiss, Husi, Karócz- kai, Nagy Zs., Hegyi T., Hegyi L. Edző: Barta János. Egyenlő erők küzdelmében Farkas a 72. percben nagy­szerű egyéni alakítás után szép gólt lőtt, s ezzel megérdemel­ten nyertek a hazaiak. Jók: Csiba, Farkas, Horváth, ill. senki. Ifik. 3-0. Kurfürst István Pétervására - Tenk 4-1 (2-1) Pétervására, 150 néző. V.: György fi. Pétervására: Dávid (Bátka) - Boros, Ivády A., dr. Jacsma- nik, Pádár, Kovács, Kőmíves (Janovicz), Lucza (Ivády P.), Pápai, Kis-Simon, Mészáros. Játékos-edző: Fenyves Péter. Tenk: Baráth - Ficsór, Ko­vács R., Kövesdi, Apostol, Székely (Hajnal), Kovács 1., Pusoma, Sebők (Suha), Far­kas, Stikkel. Edző: Kövesdi Zoltán. Félórányi jó játék és sok kimaradt hazai helyzet után a második félidőben a gólokkal sem maradtak adósak a péter- keiek, a végig becsülettel küzdő tenkiek ellen. G.: Kis- Simon 3 (egyet 11-esből), Mé­száros, ill. Pusoma. Jók: Kis- Simon, Boros, Kőmíves, Mé­száros, ill. Baráth, Kovács R., Apostol. Ifik: 2-0. Dósa János Petőfibánya - Recsk 5-1 (2-0) Petőfibánya, 100 néző. V.: Ha­ris. Petőfibánya: Kozsa (Nagy Sz.) - Karóczkai, Sirkó, Valkó, Lénárt, Smid, Králik, Nagy G., Fityó (Ugrai), Fe­kete, Hajdú (Szakolczai). Edző: Imre Domokos. Recsk: Csík II. - Kovács, Kolozsvári, Sipos, Csikós (Puporka), Tóth (Kohajda), Gulyás, Maruzs, Csík I., Far­kas, Katona (Szűcs). Edző: Benkő János. A sportszerű vendégcsapat ritkán vállalkozott ellentáma­dásra, a mezőnyben tetszető­sen játszó hazaiak viszont számtalan gólhelyzetet alakí­tottak ki. Az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő. G.: Smid 2, Nagy G., Fekete, Sza­kolczai, ill. Farkas. Jók: Smid (a mezőny legjobbja) és az egész hazai csapat, ill. Ko­lozsvári, Sipos, Csikós. Ifik: 6-1. Gubis István Bélapátfalva - Hatvani Lokomotív 2-1(1-0) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Geró. Bélapátfalva: Kovács - Fü- lep, Zay, Bajzáth (Balázs), Orosz, Marsi (Barta P.), Barta A. (Magyari), Berecz Zs., Csanádi, Borostyán, Hajmási. Edző: Fodor Pál. Hatvani Lokomotív: Rozma­ring - Strausz, Lábát, Jobbik J., Dávid, Jobbik Cs., Pádár (Bodnár), André, Kovács (Gyetván), Saly (Hídvégi), Czakó. Edző: Kiss György. Az első félidőben jól játszó hazaiak a szünet után több helyzetet is kihagyva, biztosan szerezték meg a győzelmet. G.: Hajmási 2, ill. Jobbik J. (11-esből). Jók: Hajmási, Csa­nádi, ill. Rozmaring. Ifik: 5-1. Horváth Mihály Tarnaörs - Egerszólát 1-1 (1-0) Tarnaörs, 250 néző. V : Gom­bos. Tarnaörs: Vágó - Danyi T„ Mága, Danyi Zs. (Kerek), Pe­redi R., Bodonyi J. (Bodonyi L.), Lőcsei, Csömör, Esvég, Varga, Sáfi. Edző: Banka Fe­renc. Egerszólát: Veréb - Prokaj, Harmati, Barta, Szabó, Lin- ninger, Szilágyi (Fülöp), Ko­vács, László, Gerascsenko, Nagy G. Edző: Horváth László. Félidőnként egy-egy potya­gól, így a végén igazságos végeredmény született. G.: Lőcsei ill. Csömör (öngól). Jók: Vágó, Varga, Mága ill. Barta, Linninger, Harmati. Ifik: 10-0. Szűcsi Attila A bajnokság állása: 1. Heves 16 13 2 1 48-12 41 2. Gy.halász 16 11 2 3 47-18 35 3. B.falva 16 10 3 3 53-21 33 4. Petőfibánya 16 10 1 5 53-29 31 5. P.vására 16 10 1 5 37-23 31 6. Tarnalelesz 16 9 4 3 30-17 31 7. Felsőtárkány 16 10­6 58-26 30 8. Egerszalók 16 9 1 6 39-31 28 9. Energia SC 16 8­8 21-35 24 10. Tarnaörs 16 6 3 7 28-35 21 11. Istenmezeje 16 5 2 9 *26-40 17 12. H. Lók. 16 4 2 10 24-37 14 13. Egerszólát 16 3 3 10 29-48 12 14. Recsk 16 3 2 11 19-48 11 15. Novaj 16 3­13 18-43 9 16. Tenk 16 1­15 12-79 3 A 18. forduló párosítása, március 21. szombat. 15: Fel­sőtárkány - Gyöngyöshalász, Tenk - Heves, Novaj - Bél­apátfalva, Tarnalelesz - Ener­gia SC, Hatvani Lokomotív - Petőfibánya, Recsk - Tama- örs, Egerszólát - Pétervására. Vasárnap, 15: Istenmezeje - Egerszalók. Hegyei II. osztály A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság 16. fordulójá­nak eredményei: Makiár - Mátratherm 8-0 (5-0), Kis­köre - Gyöngyöspata 1-3 (1-0), Sirok - Vámosgyörk 1-0 (1—0), Nagyréde - Apc 7-0 (4—0), Márkáz - Do- moszló 1-2 (0-0), Abasár - Heréd 2-0 (1-0). Tamaméra - Párád 0-0. A bajnokság állása: 1. Sirok 15 10 3 2 37-9 33 2. Nagyréde 15 8 6 1 35-15 30 3. Pély 14 9 1 4 29-21 28 4. Makiár 15 8 3 4 43-23 27 5. Gy.pata 15 8 3 4 35-16 27 6. Párád 15 7 4 4 25-19 25 7. Domoszló 15 7 3 5 36-28 24 8. Apc 15 7 2 6 29-35 23 9. V.györk 15 5 4 6 31-28 19 10. Heréd 15 6 1 8 25-29 19 11.Márkáz 15 4 5 6 28-35 17 12. Tamaméra 15 4 3 8 21-35 15 13. Abasár 15 4 1 10 21-36 13 14. Kisköre 15 3 3 9 23-35 12 15. Mátratherm 15 1­14 3-57 3 Megjegyzés: Erdőkövesd csapata visszalépett a bajnok­ságból, eredményeit törölték. Pély szabadnapos volt. Érdért SE - Egri Áfész SC 6:12 NB I.-es női asztalitenisz- csapatmérkőzés, Budapest. Győztek: Ackermann 4, Beniczky 3, Ágota 2, Szabó Gy. 2, és a Beniczky-Szabó Gy. páros. A hazaiak a kiesés elkerü­léséért, a vendégek á minél jobb helyezés érdekében áll­tak asztalhoz a szombati mér­kőzésen. A párosok után 1:1 volt az állás, majd az egyéni mérkőzések első köre után 3:3-at mutatott az eredmény- jelző. Szerencsére Ackermann ellenállhatatlanul pingpongo­zott, így a fővárosiak nem tudtak előnyhöz jutni a máso­dik kör után sem (5:5). A folytatásban viszont egyértelmű fölénybe került az Afész SC. Beniczky és Szabó Gy. is nyerni tudott, így a ha­zaiak hiába harcoltak teljes elszántsággal, nem tudták megállítani a vendégeket. Kiélezett küzdelem végén elégedetten készülődhettek vasárnapi újabb mérkőzé­sükre az egri lányok, egy jobb csapat ellen. Egri Áfész SC - Kaposplast 11:7 NB I.-es női asztalitenisz- csapatmérkőzés, Eger. Győztek: Ackermann 4, Szabó Gy. 3, Beniczky 2, Ágota, és a Beniczky-Szabó Gy. páros. Több mint négyórás, iz­galmakban bővelkedő, szín­vonalas mérkőzést vívtak a csapatok. A 3. helyen álló ka­posváriak' túlzott önbizalom­mal érkeztek Egerbe, ami ké­sőbb megbosszulta magát. Ackermann vasárnap is reme­kelt, de mellette a két véde­kező stílusú Beniczky és Szabó Gy. is kitűnő formát mutatott. Az egriek 5:2-es ve­zetésénél a vendégeknek sike­rült két rendkívül szoros mér­kőzést nyerni, majd 7:6-ra át is vették a vezetést. Ha lehet, a továbbiakban csak fokozód­tak az izgalmak, de mivel Ac­kermann, Beniczky, Ágota és Szabó Gy. is nyerni tudott, ki­alakult a nem várt Afész-es si­ker. Az egri lányok 16 pontot gyűjtöttek már, és a tábláza­ton az 5. helyre jöttek fel. Női kézilabda NB l/B Keserű a vásárhelyi Narancs Topker-Füzesabonyi SC- Vásárhelyi Narancs 15:24 (8:12) NB I/B-s női kézilabda-mér­kőzés, Füzesabony, 200 néző. V.: Márton, Taizs. Topker-FSC: Szűcs - Ha­vasi, Simái 4, VARGA SZ. 1, Szalai, BERECZ 5, KLEN- KINA 4. Cs.: Szabó (kapus), Karanyicz, Nagyné 1, Kóródi, Farkas. Edző: Atkári Lajos. Gól - hétméteresből: 6/2, ill. 3/2. Kiállítás: 2, ill. 2 perc. A Keleti-csoport tavaszi küzdelmei ugyan már a múlt héten elkezdődtek, de az ak­kor szabadnapos abonyiak csak most kapcsolódtak be a pontvadászatba. A megfiatalí­tott hazaiak bátran kezdték a találkozót, de az 5. percben 7.7-es állásnál hétmétereseket hibáztak, míg a vendégek él­tek lehetőségeikkel, és 7:2-es vezetésre tettek szert. Lassan magára talált azonban a Top- ker, és a lelkes játéknak kö­szönhetően felzárkózott 8:10- re. Kétgólos hódmezővásár­helyi vezetésnél a vendégek hagytak ki büntetőt, de az első félidő hajrájában ennek elle­nére tovább tudták növelni előnyüket. A második játékrészben a 4-5 gólos vezetést a 72. per­cig tartotta a Narancs, azt kö­vetően ismét belelendültek a vendégek. Ehhez persze kel­lett az is, hogy a vendéglátók újabb hétmétereseket hibáz­zanak el. A hajrában, 27.75- ös vásárhelyi vezetésnél elfá­radtak a füzesabonyiak fiatal játékosai, így a bejezés előtt nem sokkal, sorozatban tudott még újabb gólokat elérni a vendég gárda, kialakítva ezzel a végeredményt. Kicsit ugyan tartott az új összetételű füzesabonyi csa­pat a mérkőzéstől, de mint ké­sőbb kiderült, a félelem na­gyobb volt. mint az indokolt lett volna. Ezzel együtt sem okozott azonban csalódást az együttes, az NB I.-es játéko­sokkal megerősített, dobo­góra pályázó vendégek ugyanis jól játszottak és meg­érdemelten győztek. Atkári Lajos: - Örülök, hogy egységes a csapatunk. Ha átlövőink jobb teljesít­ményt nyújtottak volna, akkor szorosabb eredménnyel zárul a mérkőzés. Ifjúságiak: Topker-Füzes­abonyi SC - Vásárhelyi Na­rancs 19:11 (11:6). HEVES EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, | MEGYEI t LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA J I __ a z Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető Igazgató. Felelős kiadó: KISS SÁNDOR, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Megbízott főszerkesztő: DR. KLOSS ANDOR Vezető szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.agria.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644, fax: 36/412-333), a gyöngyösi (3200 Gyöngyös, Zöldfa u. 6., tel/fax: 37/311-697), a hatvani (3000 Hatvan, Kossuth tér 23., tel.: 37/341-598, fax: 37/341-051) fiókszerkesztőségben és a Hírlap ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési di] egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109