Heves Megyei Hírlap, 1997. november (8. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-10 / 262. szám

12. oldal SporTTüköR 1997. november 10., hétfő Labdarúgó NB I. Angyalföldön gázolt a Gázszer A labdarúgó NB 1.15. forduló­jának eredményei: Stadler FC - BVSC-Zugló 0-2 (0-1) Akasztó, 1000 néző, V: Bede. G.: Bükszegi (25.), Kiss (73.). Videoton FC - Győri ETO 0-0 Székesfehérvár, 12.000 néző, V: Juhos. Jó iramú mérkőzésen a 83. percben 11 -est hibáztak a haza­iak. Vasas DH - Gázszer FC 2-6 (0-3) Fáy utca, 2000 néző, V: Kiss G. G.: Kuntic (57.), Koltai (90.), ill. Árky (7.), Tiber (38., 63.), Juhár (42., öngól), Földes (70.), Puskás (90.) A Vasas rendkívül gyenge napot fogott ki, így a Gázszer gyors ellentámadásainak kö­szönhetően nagy különbségű győzelmet arathatott. Vác FC - Tiszakécske 1-0 (0-0) Vác, 1500 néző, V: Kurmai. G.: Horváth P. (77.). Egy szemfüles csatármeg­mozdulás döntötte el a három pont sorsát. Ferencváros - Diósgyőri FC 1-0 (1-0) Üllői út, 13.000 néző, V: Ábra­hám. G.: Páling (38.). Az FTC rászolgált a győze­lemre, de összességében csak a diósgyőriek rutintalanságának köszönheti minimális különb­ségű sikerét. Békéscsaba - Újpesti TE 1-2 (0-2) Békéscsaba, 5000 néző, V: Puhl. G.: Fazekas (61.), ill. Esze- nyi (30.), Szanyó (32.). A képzettebb labdarúgókból álló, kulturáltabb futballt játszó vendégek sikere megérdemelt. Kispest-HFC - ZTE FC 2-1 (0-0) Kispest, 2000 néző, V.: Csema. G.: Mátyus (63., 76.- 11-es- ből), ill. Kámán (60.). A lelkes, de nem jó Honvéd dicséretesen összpontosított a végére. DVSC-Epona - MTK FC 1-0 (0-0) Debrecen, 7000 néző, V: Varga. G.: Ilea (90.). A gyengébben játszó MTK ellen a végig harcos Debrecen az utolsó pillanatban nyert. A Haladás - Siófok mérkő­zést ma 19 órától rendezik. A bajnokság állása: 1. Győr 15 10 4 1 23-10 34 2. Újpesti TE 15 9 3 3 28-15 30 3. MTK FC 15 9 2 4 30-14 29 4. Vasas 15 9 2 4 32-25 29 5. FTC 15 9 2 4 28-18 29 6. Diósgyőr 15 7 2 6 24-15 23 7. BVSC 15 6 5 4 23-20 23 8. Vác FC 15 7 2 6 23-28 23 9. DVSC-Epona 15 6 3 6 25-20 21 10. Videoton 15 5 5 5 26-20 20 11. Gázszer FC 15 4 7 4 26-19 19 12. ZTE FC 15 5 2 8 24-27 17 13. Tiszakécske 15 4 4 7 22-35 16 14. Békéscsaba 15 4 3 8 10-31 15 15. Haladás 14 4 2 8 18-22 14 16. Siófok 14 4 1 9 14-20 13 17. Kispest-HFC 15 4­11 15-30 12 18. Stadler FC 15 1 5 9 8-30 8 A góllövőlista élcsoportja, 11 gólos: Tiber (Gázszer FC), 9 gólos: Hámori (Vasas DH), Balia M. (Tiszakécske), 8 gó­los: Illés (MTK FC), ilea (DVSC-Epona), 7 gólos: Vincze O. (FTC), Orosz (MTK FC), Fehér M. (Győr), 6 gólos: Djurisic (DVSC-Epona), Ko­vács S. (Haladás), Váczi Z. (Vasas DH), Kenesei (MTK FC). Női kézilabda NB l./B Tornádó „pusztított” Abonyban Topker-Füzesabonyi SC - Tornádó SE (Kiskundorozsma) 19:23 (7:13) NB I./B-s női kézilabda-mér­kőzés, Füzesabony, 200 néző. V.: Márton, ifj. Taizs. Topker-Füzesabonyi SC: Szűcs - Atkári 2, Simái 2, Bó- táné, Pásztor, Varga Cs. 3, Ko­vács I. 2. Ci.: Sziklai (kapus), Bene 6, Klenkina 2, Varga Sz., Szalai 2, Karanyicz, Kóródi. Edző: Atkári Lajos. Gól - 7 méteresből: 13/5, ill. 0. Kiállítás: 12, ill. 10 perc. Az eddig három pontot gyűj­tött hazaiak és a két ponttal ér­kezett dorozsmaiak mérkőzé­sén az abonyiak szereztek veze­tést. Ez a tény azért érdemel említést, mert a találkozó to­vábbi részében erre nem volt módjuk a vendéglátóknak, akik az első félidőben kapkodva, szertelenül játszottak, és a gyenge védekezés mellett a tá­madásokban sem jeleskedtek. A lehetőségre - mármint, hogy van keresnivalójuk - rá­érző Tornádó-játékosok viszont akcióik végén többnyire ered­ményesek voltak, amíg kapu­suk három büntetőt is hárított, ami önbizalmat adott a hálóőr­nek és társainak. Ezek után nem meglepő, hogy a vendégek megérdemelten vonulhattak hatgólos előnnyel pihenőre. A szünetet követően alapo­san feljavult a Topker védő­munkája és a támadásokba is kevesebb hiba csúszott, aminek eredményeként egy gólra feljöt­tek az abonyiak. Áz egyenlítés mégsem sikerült, mert hétméte­reseiket a folytatásban is rend­kívül gyatrán értékesítették a vendéglátók. A két pont sorsát valójában ez döntötte el a semmi különöset nem mutató, de lelkes dorozsmaiak javára. Atkári Lajos: - Az a csapat, amelyik egy meccsen nyolc hétméterest is elhibázik, ne csodálkozzon, ha nehéz hely­zetbe kerül. (bódi) Ifjúságiak: Topker-Füzes­abonyi SC - Tornádó SE 43:18 (22:7). SZIJFEREXPRESSZ A TAUSZ tapéta és PVC szaküzletben tapéták már 399 Ft-tól, PVC-k 575 Ft/m2 ártól, óriási választékban kaphatók. Eger, Széchenyi u. 58. (10874) HERCULES Fitness Club és Szolárium: kondicionálógé­pek, teremkerékpárok, sze­mélyre szabott edzésprogra­mok, vitaminbár, turmixita­lok, Pí-víz. A kondibérletek kettő hónapig érvényesek. SZOLÁRIUM: 3 arcbam., ref- lektoros turbó 10 perc 100 Ft, bérletlehetőségek. Eger, Vá­rosfal u. Ny.: H-P: 7-21-ig, Sz-V: 8-16. Tel.: 428-040 Tökmagfelvásárlás magas áron, azonnali fizetés! 492- 047 v. 492-297 (11458) Tv, video javítás helyszínen is, garanciával! T: 415-029, 30/636-720 (11491) Kezes nélkül azonnal pénzhez juthat gépjárműve ellenében az AUTÓ-ZÁLOGHÁZNÁL! Eger, Széchenyi u. 58. Tel: (20) 423-929, (36) 411-811/167 Egy év alatt négy közgyűlés az FC Hatvannál Szinyei András polgármester elnöki székfoglaló beszédét mondja a pénteki közgyűlésen fotó: ötvös imre Kicsiben és nagyban egy­aránt válságban van a ma­gyar futball, amit nemcsak a jugoszláv válogatottól el­szenvedett 7-1-es vereség bi­zonyít. Betegek a sejtek, így kóros a szervezet, a gyógyí­tás módját minden szinten nagyítóval keresik. Bizonyí­téka a cselekvésnek, hogy vannak klubok (megyénk­ben sem csak egyetlen), ame­lyek egy éven belül a negye­dik közgyűlés megtartására is vállalkoznak, mert egész egyszerűen arra kényszerül­nek, ha élni akarnak. Tavasszal úgy tűnt, hogy a megváltó érkezett Hatvanba, azonban folyamatosan nyil­vánvalóvá vált: alapvetően hamis próféta kezébe került a hatvani futball zászlaja. Adott, s ezért köszönet a német vál­lalkozónak, de amikor felis­merte, hogy tervei nélkülözik a realitást, egész egyszerűen megfutamodott. Csak hóna­pok kellettek hozzá, és már nem az NB /.-es álmok foglal­koztatták a futball hatvani hí­veit, hanem az, hogy például lesz-e csapat a hétvégére, el tud-e utazni a gárda idegenbe. A puszta lét került kockára az elmúlt hetekben, amiről rész­letesebben is szólt Béres László szakosztályvezető a péntek délutáni közgyűlésen, amit a Városházán tartottak. A sportvezető úgy ítélte meg legfrissebb tapasztalatait, hogy egy példamutató össze­fogás jöhet létre Hatvanban az utóbbi napok megbeszélései alapján. A valóság talajára he­lyezkedve kell a jövőről be­szélni és dönteni, hogy inkább örömük legyen abban, ami az ősszel nagyrészt csak kínt és keservet okozott az FC Hatvan életében - fogalmazott Béres László. Az előzetes egyeztetések után, az őszi befejezés előtt két fordulóval megtartották rendkívüli közgyűlésüket, amelyen új vezetést választot­tak. Áz FC Hatvan elnöki tisz­tére Szinyei András polgár- mester kapott egyhangú bi­zalmat, a jelenlévők hasonló egyetértéssel szavazták meg az elnökség tagjának Vajda Pál önkormányzati képviselőt, Deák Józsefet, a Mátra Cukor Rt. vezérigazgatóját, Sára Ist­vánt, az Aranyfácán Konzerv­gyár Kft. ügyvezető igazgató­ját, Úti Csabát, a Hatvani Vo­lán Rt. vezérigazgatóját, va­lamint Béres László vállalko­zót. A Felügyelőbizottság tagja lett: Rodek Antal, Szabó Zsolt és Sebestyén István. Az elnökség nevezi majd ki a klub ügyintéző testületét. A javaslat szerint minden bi­zonnyal Palócz László lesz a gazdasági vezető, Bóna Zoltán a szakmai, Szénái László pe­dig a technikai igazgató. Szinyei András, aki egykor vívott és kosárlabdázott, meg­köszönve a bizalmat, elnöki székfoglalójában egyebek kö­zött a következőket mondta:- Nehéz és bizonytalan helyzetben vállaltam el a klub irányítását, mint évekkel ez­előtt a polgármesteri feladatot. Korábban sok vitám volt a hatvani futball vezetőivel, de nekem alapvetően a város ér­dekeit kellett képviselni. Is­merve a labdarúgás általános problémáit, igyekszünk bizto­sítani a hatvani futball folya­matosságát, lehetőleg a jelen­legi szinten. Bízom abban, hogy lesz összefogás. Legfon­tosabb, hogy helyből oldjuk meg az utánpótlás gondjait. Legyen ez a klub a városé minden tekintetben. Képvi­selje a várost a magyar labda­rúgásban eredményesen, és vegyen részt a már meglévő testvérvárosi nemzetközi kap­csolatok ápolásában is. Fesztbaum Béla Barcs Sándor 85 éves Ha valaha volt rátermett elnöke a Magyar Labdarúgó Szövet­ségnek, az Barcs Sándor. Eme állítás bizonyítására csak két gyors tény nyerjen megörökí­tést: az ő elnöklete idején (1950 és 1963 között dolgozott a szö­vetség első embereként) mért a legendás magyar „Aranycsa­pat” egy évszázadra szóló em­lékű kemény vereséget a Wembley-stadionban Anglia futballválogatottjára. Nem be­szélve az 1952-es, Helsinkiben aratott magyar olimpiai futball- diadalról. A nyolcvanöt esztendős Barcs Sándor életéről, több te­rületet érintő munkálkodásáról Dlusztus Imre, a Dél-Magyar- ország Kft. ügyvezető igazga­tója írt könyvet, amely a hétfői születésnapon kerül az olvasók kezébe. Megyei II. osztály Rédei szomorúság A labdarúgó megyei II. osztály 14. fordulójának eredményei: Pély - Makiár 2-1 (2-0), Apc - Kisköre 3-3 (1-1), Párád - Nagyréde 3-2 (1-0), Mátra- therm - Sírok 0-5 (0-2), Do- moszló - Vámosgyörk 4-4 (1-3), Gyöngyöspata - Márkáz 1-1 (0-0), Heréd - Erdőkövesd 1-1 (1-1), Tamaméra - Abasár 0-1 (0-1). A bajnokság állása: 1. Sírok 14 9 3 2 39-9 30 2. Pély 14 9 1 4 29-21 28 3. Nagyréde 14 7 6 1 34-14 27 4. Párád 14 8 3 3 32-21 27 5. Gy.pata 14 7 3 4 32-14 24 6. Makiár 14 7 3 4 38-22 24 7. Domoszló 14 7 3 4 34-25 24 8. Apc 14 7 2 5 29-28 23 9. Márkáz 14 5 5 4 33-33 20 10. Heréd 14 6 2 6 25-26 20 11. Vámosgyörk 14 4 5 5 28-29 17 12. Tamaméra 13 4 2 7 20-33 14 13. Abasár 14 4 1 9 22-35 13 14. Kisköre 14 3 3 8 26-32 12 15. Mátratherm 14 1­13 4-46 3 16. Erdőkövesd 13 1 2 10 13-51 2 Labdarúgó NB II. Keleti csoport - Hetvenöt percig bírta a Hatvan Az FC Egernek ez már a hatodik 0-0-ás eredménye A labdarúgó NB II. Keleti csoportjában a 14. forduló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: Tiszafüred-City Gas ­FC Eger-Tengely-Közmű 0-0 Tiszafüred, 400 néző. V.: Győr (Drucskó, Fridély). Tiszafüred: Krizsanovszki - Balázscsik, Kaszonyi, Görbe (Gaál 52.p.), Barna (Moldván 57.p.) - Polonkai, Tóth T., Csillag, Dajka, Nagy L. - Drá­gán Edző: Boda Mihály. FC Eger: Molnár - Bara­nyai, Holtner, Kovács - Hom- poth (Berecz Cs. 72. p.), Már­ton, Andrási, Telek - Mar- kóczi, Bajzáth, Nagy P. Edző: Zsidai József. Sárga lap: Hompoth a 17., Kovács a 18., Dajka a 40., Holtner a 89. percben. 10. perc: Nagy L. 17 méte­res lövését biztosan hárította Molnár. 19. perc: Tóth T. 16 méteres szabadrúgása másfél méterrel kerülte el a bal kapufát. 24. perc: Nagy P. egy igazí­tás után 18 méterről lőtt, de Krizsanovszki szögletre tolta a labdát. 38. perc: Bajzáth az alapvo­nal közepétől jól ívelt középre, Nagy P. hatméteres fejesét azonban Krizsanovszki a ka­pufa segítségével hárította. 48. perc: Hompoth futott el a jobb oldalon, középre adását Bajzáth fejelte kapura, de a hazai hálóőr a helyén volt. 55. perc: Andrási jobb ol­dali szögletét Markóczi fejelte nem sokkal a kapu fölé. 62. perc: Tóth T. passzolt Csillag elé, akinek 18 méterről leadott, bal sarokra tartó lövé­sét Molnár szögletre tolta. 82. perc: Kovács több jó csel után 19 méterről lövésre szánta el magát, ám a játékszer elszállt a kapu fölött. Az első félidő alapján a né- zők leginkább a kora őszt idéző időjárással lehettek leg­inkább elégedettek, lévén, hogy a két csapat igencsak fe­lejthető 45 percet produkált. Hazai - helyzet nélküli - kez­deményezések után az egriek számára adódott gólszerzési lehetőség, de Nagy Péter lövé­sét, majd fejesét is hárítani tudta Krizsanovszki. Változás nem történt a szünetet köve­tően sem, hiszen egyik csapat sem tudta túllépni saját árnyé­kát. Jobbára a középpályán birkóztak egymással a játéko­sok, valamirevaló gólhelyzet nélkül. Az egriek - bár lelke­sen küzdöttek - ezúttal sem tudták két vállra fektetni az egyébként hazai pályán is le­győzhető füredieket, így 0-0- ás döntetlenjeik száma szapo­rodott, amely immár hatnál tart. Jók: Nagy L„ Tóth, Dajka, ill. Andrási, Kovács, Bajzáth. fik: 2-1. Boda Mihály : - Igazságos döntetlen született. Zsidai József: - Kicsit kap­kodva kezdtünk, de utána át­vettük az irányítást. Sajnos, gólt azonban most sem tud­tunk rúgni. Bódi Csaba FC Hatvan - Dunakeszi 0-3 (0-0) Hatvan, 300 néző. V.: Vámos (Heibl, Filus). Hatvan: Hatvani - Zvara - Bagócsi, Gombos - Tóth, Pil- csuk, Laczkovich, Orovecz, Kata (Zsámboki 80. p.) - Szentgyörgyi (Kovács 80. p.), Brezovszky. Megbízott edző: Varga Illés. .Dunakeszi: Bíró - Róza — Dinka, Szalai - Laczina (Lő- rincz 54. p.), Szűcs, Groczki, Varsányi, Rónics - Kalina (Törteli 78. p.), Németh (Si­mon 57. p.). Edző: Fodor Imre. Gólszerzők: Simon a 75., Szűcs a 80., Törteli a 88. perc­ben. Sárga lap: Gombos 14., Groczki a 25., Tóth a 38., Ba­gócsi a 61. percben. 8. perc: Kalina 8 méterről nagy helyzetben lőtt mellé. 77. perc: Orovecz 25 méte­res szabadrúgása szállt kapu fölé. 28. perc: Róza lövése irányt változtatott a védőkön, majd a kapufáról vágódott a me­zőnybe a labda. 60. perc: Szűcs fejesét védte Hatvani. 75. perc: Simon két csel után 17 méterről kilőtte a bal sarkot, 0-1. 80. perc: Szűcs 8 méterről továbbította a labdát a jobb alsó sarokba, 0-2. 88. perc: Egy lepattanó lab­dát Törteli az üresen maradt kapuba passzolt, 0-3. Pénteken formailag rende­ződtek a hazai csapat vezeté­sében kialakult áldatlan álla­potok - azonban mindenki tudja, hogy a csapat kialakítá­sánál bőven van tennivaló. A hatvaniak sérülések és eltiltá­sok miatt tartalékoson vették fel a harcot, mégis a második félidő közepéig jól tartották magukat. A vendégek végigtá­madták a mérkőzést, győzel­mük ilyen arányban is teljesen megérdemelt. Jók: Pilcsuk, Zvara, ill. Simon, Dinka. Varga Illés: - Gratulálok a Dunakeszi győzelméhez. Fodor Imre: - Az eredmény önmagáért beszél. Szendi László További eredmények: Nyír­bátor - SZEAC 1—1, Kiskun­félegyháza - Borsod Volán 1- 1, Demecser - Kazincbar­cika 0-0, Kalocsa - Palotás 2- 3, REAC - Soroksár 0-3, Hajdúnánás - Kiskőrös 1-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 14 9 3 2 24-10 30 2. Soroksár 14 8 5 1 18-8 29 3. B. Volán 14 5 7 2 23-20 22 4. K.barcika 14 5 6 3 21-12 21 5. REAC 14 5 6 3 18-19 21 6. Nyírbátor 14 5 5 4 20-17 20 7. Palotás 14 6 2 6 19-18 20 8. Kiskőrös 14 5 4 5 17-19 19 9. Dunakeszi 14 4 6 4 20-15 18 10. K.k.f.háza 14 4 5 5 11-15 17 11. Kalocsa 14 4 4 6 20-26 16 12. Hatvan 14 4 3 7 15-23 15 13. Eger 14 2 8 4 8-9 14 14. Tiszafüred 14 4 2 8 19-27 14 15. SZEAC 14 3 4 7 12-18 13 16. Hajdúnánás 14 2 4 8 17-26 10 A 15. forduló párosítása, no­vember 15., szombat, 13 óra: Palotás - Demecser, Soroksár - Kiskunfélegyháza, Borsod Volán - Tiszafüred, SZEAC - Kalocsa. November 16., va­sárnap, 13 óra: Eger - Nyírbá­tor, Kazincbarcika - Hatvan, Dunakeszi - Hajdúnánás, Kis­kőrös - REAC.