Heves Megyei Hírlap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-20 / 245. szám

1997. október 20., hétfő SporTTüköR 9. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály - Energia-korlátozás Pétervásárán Hevesen lehűtötték a halászi reményeket A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának rangadóján biztosan szerezte meg a három pontot a Heves együttese. A játékhéten nem volt döntetlen, idegenben nyert a Felsőtárkány és az Istenmezeje. A többi találkozón a hazai csapatok jeleskedtek. Eredmények: Heves - Gyöngyöshalász 2-1 (1-0) Heves, 600 néző. V.: Nagypál. Heves: Tajti - Bállá, Ötvös, Tari, Sági - Ducsai (Törő), Vajner, Pusoma, Zsidó (So- modi) - Lóié, Bessenyei. Edző: Balázs Tihamér. Gyöngyöshalász: Pampuk - Szabó Gy., Gódor, Szabó L. - Friez (Asztalos), Csomós, Ju­hász K. (Zugor), Nagy Gy. G., Tóth II. A. - Incze (Tóth I. A.), Molnár. Játékos-edző: Csomós Tamás. A gólok története: a 14. percben Bessenyei átadását Tari 14 méterről védhetetlenül bombázta a léc alá, 1-0. Az 57. percben Zsidó vezette a labdát a 16-oson belül, már ki­sodródott, amikor a feleslege­sen kifutó Pampuk buktatta. A büntetőt Pusoma lőtte a bal alsó sarokba, 2-0. A 90. perc­ben Molnár 17 méterről a jobb felső sarokba talált, 2-1. Nagy érdeklődés előzte meg a rangadót, a kezdőrúgást Tari Zoltán a mezőny leg­jobbja volt FOTÓ: MAJOROS a helyi B-közép vásárolta meg, és Kovács Zoltánné végezte el. A küzdelmes, sok hibával tar­kított játékban a hevesi táma­dások korán góllá értek, ez meghatározta a mérkőzés to­vábbi menetét. A vendégek já­téka csalódást okozott, alig- alig tudtak támadást vezetni, hátul is sokat bizonytalankod­tak, amelyet ügyesen használt ki a taktikusan játszó listave­zető. A megérdemelt hevesi győzelem nem forgott ve­szélyben, Molnár szépítőgólja már későn érkezett. Jók: Tari (a mezőny legjobbja), Pu­soma, Sági, Ötvös, ill. a ven­dégeknél nem volt kiemelhető teljesítmény. Ifik: 8-1. Balázs Tihamér: — A túl magabiztos vendégek miatt a mérkőzésnek nagyobb volt a füstje, mint a lángja... Csomós Tamás: - Gratulá­lok a hevesieknek, sajnos, ezen a pályán nem tudtuk a sa­ját játékunkat játszani. Bajzát Rafael Bélapátfalva - Egerszalók 1-0 (0-0) Bélapátfalva, 150 néző. V.: Mezei. Építők: Kovács I. - Fülep, Zay, Bajzáth, Fürjes, Berecz Zs. (Balázs), Borostyán (Ta­kács), Csanádi, Horváth T., Hajmási, Mikó (Barta P.). Edző: Fodor Pál. Egerszalók: Nagy P. (Cson­tos) - Hangácsi, Kelemen, Szabó, Trenka (Horváth), Ba­kos T., Henninger (Kovács), Román, Sipos, Bakos Gy., Smuczer Sz. Edző: Váraltyay Miklós. A mérkőzés nagy részében az Építők támadott többet, de a csatárok abszolút gólhelyze­tek egész sorát hibázták el. A jól védekező szalókiak egyet­len megingását a 69. percben Hajmási kihasználta, s meg­szerezte a hazaiak győztes gól­ját. Jók: senki, ill. Nagy P., Hangácsi, Kelemen, Szabó. Ifik: 2-2. Horváth Mihály Pétervására - Energia SC 7-1 (4-0) Pétervására, 150 néző. V.: Ifj. Kóródi. Pétervására: Dávid (Eged) - Janovicz, Csontos, Ivády, Kovács, Fenyves (Bozó), Pá­dár, Pápai, Mészáros (Utassy), Kis-Simon, Lázár. Játékos- edző: Fenyves Péter. Energia SC: Csütörtöki - Kazinczy, Bágyi (Suha), Né­meth (Domoszlai), Juhász Sz., Szűcs P., Molnár, Szűcs R.. Csiba, Juhász P., Nagy. Edző: Kiss István. A minden csapatrészben jobb hazaiak végig irányítot­ták a játékot, és Kis-Simon ve­zérletével sorra értékesítették helyzeteiket. G.: Kis-Simon 4 (egyet 11 -esből), Pápai 2, Lá­zár, ill. Suha. Jók: Kis-Simon (a mezőny legjobbja), Pápai, Janovicz, Pádár, Kovács, ill. senki. Ifik: 2-4. Dósa János Hatvani Lokomotív- Felsőtárkány 1-2 (0-2) Hatvan, 50 néző. V.: Ducsai. Hatvani Lokomotív: Roz­maring - Strausz, Oldal, Czakó, Dávid, Pádár, Jobbik Cs., André, Jobbik J., Bodnár, Kiss. Edző: Kiss György. Felsőtárkány: Kormos ­Bódi, Bartuska, Erdélyi, Ne- moda, Nagy G. (Barta J.), Ko­vács, Bajkó, Ágó, Szőke (Ve- rebélyi), Tóth Z. Edző: Kiss Tibor. A derekasan küzdő hazaiak helytálltak a jó erőkből álló vendégekkel szemben. G.: André, ill. Tóth Z. 2. Jók: André, Dávid, Oldal, Jobbik J., ill. senki. Ifik: 1-2. Kovács Sándor Recsk - Istenmezeje 1-3 (0-2) Recsk, 100 néző. V.: Váradi. Recsk: Szabó - Sipos, Ko­lozsvári, Jeremiás, Bódi, Ko­vács (Szűcs), Nagy, Tóth (Csík), Farkas, Maruzs, Gu­lyás. Edző: Benkő János. Istenmezeje: Kiss B. - Pap, Ország, Földesi (Kiss P.), Bíró, Lénárt (Csóka), Simon, Utasi A. (Utasi J.), Ivády, Ludvig, Mihály. Edző: Utasi József. Az enerváltan játszó haza­iak ellen megérdemelten nyer­tek a jobban akaró vendégek. G.: Kolozsvári, ill. Mihály 2, Utasi A. Jók: Szabó, Farkas, ill. Ország, Utasi A., Mihály. Ifik: 3-0. Szakács Kleofás Egerszólát - Tenk 4-2 (2-2) Egerszólát, 100 néző. V.: Si- peki. Egerszólát: Veréb - Geras- csenkó, Montvai, Linninger, Szabó Z. (Prokaj A.), Prokaj T., Kovács T., Csomós, Hor­váth, Szilágyi, Méhesi (Bata). Edző: Horváth László. Tenk: Bettembuk - Ficsor, Kovács I., Síikkel, Kövesdi, Lőcsei, Varga (Tóth), Kovács R., Göcző, Sebők, Hajnal. Já­tékos-edző: Kovács Imre. A váltnál nehezebben nyerte meg a mérkőzést a tar­talékosán felálló hazai csapat. G.: Csomós 2 (mindkettőt 11- esből), Kovács T., Kövesdi (öngól), ill. Hajnal 2. Jók: Prokaj T„ Kovács T., Szilágyi, ill. Kovács I., Síikkel, Hajnal. Ifik: 0-0. Horváth László Tarnaörs - Novaj 3-1 (1-1) Tamaörs, 200 néző. V.: Vár­hegyi. Tarnaörs: Vágó A. - Szabó, Mága, Danyi Zs., Peredi R., Peredi T., Lőcsei, Csömör A., Esvég (Sáfi), Danyi T., Varga (Bodonyi). Edző: Banka Fe­renc. Novqj: Járdán - Toókos, Képes, Vinczepap, Husi, Ka- róczkai, Nagy G., Csuhái, Kiss, Hegyi (Vályi), Nagy Zs. (Lehnert). Edző: Kasza Gá­bor. Ezen a mérkőzésen a sok hibával játszó örsiek, még 11- est is hibáztak a kapura kevés veszélyt jelentő novajiak el­len. G.: Danyi T„ Csömör A., Sáfi, ill. Vinczepap. Jók: Csömör A., Peredi R., Danyi T„ ill. Vinczepap, Husi, Ka- róczkai, Kiss. Ifik: 2-1. Szűcsi Attila Petöfibánya - Tarnalelesz 3-2 (2-0) Petöfibánya, 200 néző. V.: Geyer. Petöfibánya: Kozsa - Ka- róczkai, Sirkó, Farkas, Lénárt, Valkó, Králik, Szakolczai (Fekete), Fityó, Nagy G„ Hajdú. Edző: Imre Domokos. Tarnalelesz: Balázs - Ko­vács B. (Barkóczi), Halász, Mikusi, Labancz (Radies), Sike, Juhász (Fodor), Németi, Orosz, Suha Sz., Suha J. Edző: Bilesch Gyula. Két jól felkészített csapat - helyenként magas színvonalú - mérkőzésén a hazaiak hely­zetkihasználásban múlták fe­lül a vendégeket. G.: Fityó, Hajdú, Králik, ill. Orosz, Suha Sz. Jók: Králik (a mezőny leg­jobbja) és az egész hazai csa­pat, ill. Halász, Juhász, Né­meti, Orosz. Ifik: 3-1. Gubis István A bajnokság állása: 1. Heves 11 9 2­36-9 29 2. Gy.halász 11 8 1 2 35-11 25 3. F.tárkány 11 8­3 50-17 24 4. B.falva 11 7 1 3 38-17 22 5. Tarnalelesz 11 7 1 3 22-12 22 6. Energia SC 11 7­4 20-22 21 7. P.vására 11 6 1 4 27-20 19 8. P.bánya 11 6 1 4 28-22 19 9. Egerszalók 11 6­5 26-21 18 10. Tarnaörs 11 5 1 5 23-28 16 U.l.mezeje 11 4 1 6 19-31 13 12. Novaj 11 3­8 18-28 9 13. H. Lók. 11 2 1 8 10-28 7 14. Egerszólát 11 2 1 8 18-37 7 15. Recsk 11 1 1 9 10-37 4 16. Tenk 11 1­10 11-51 3 A 12. forduló párosítása, ok­tóber 25. szombat 13 óra: Fel­sőtárkány - Petöfibánya, Egerszólát - Bélapátfalva, Tenk - Recsk, Tarnalelesz - Tamaörs, Novaj - Pétervá­sára, Energia SC - Heves. Va­sárnap, 13 óra: Gyöngyösha­lász - Egerszalók, Istenmezeje - Hatvani Lokomotív. MEGYEI II. OSZTÁLY A 11. forduló eredményei: Sí­rok - Abasár 5-1, Makiár — Apc 8-1, Vámosgyörk - Heréd 4-1, Mátratherm - Gyöngyös­pata 0-6, Domoszló - Pély 2-3, Erdőkövesd - Párád 3-7, Márkáz - Tárnáméra 3-2, Kisköre - Nagyréde 1-4. A bajnokság állása: I.Sirok 11 8 2 1 34-7 26 2. Domoszló 11 7 1 3 29-19 22 3. Makiár 11 6 3 2 33-15 21 4. Nagyréde 11 5 6­29-11 21 5. Gy.pata 11 6 2 3 28-10 20 6. Párád 11 6 2 3 25-16 20 7. Pély 11 6 1 4 20-19 19 8. Vámosgyörk 11 4 4 3 22-21 16 9. Márkáz 11 4 4 3 27-28 16 10. Apc 11 5 1 5 22-23 16 11. Heréd 11 5 1 5 18-19 16 12. Kisköre 11 3 2 6 20-23 11 13. Tárnáméra 11 3 2 6 17-30 11 14. Abasár 11 3­8 19-32 9 15. Erdökövesd 11 1 1 9 11-48 1* 16. Mátratherm 11­­11 2-35 0 *: 3 büntetőpont levonva. Labdarúgó NB III., Mátra-csoport - Bodolai példamutatása is kevés volt NBII. -es szintű mérkőzés Besenyőtelken A labdarúgó NB III. 11. fordulójában megyénk csapatai közül egyedül a Selypi Kinizsinek sikerült győzni. A Besenyőtelek ér­tékes pontot szerzett a listavezetőtől. Sajnos, a többi csapat vesztesen hagyta el a játékteret. Eredmények: Besenyőtelek - Tápiószecső 2-2 (1-1) Besenyőtelek, 600 néző. V.: Kálmán I. Besenyőtelek: Varga - Gál - Szilágyi, Háklár - Bercsényi (Szabó Z.), Nagy E., Rácz, Bé­res, Grabecz - Rézműves, Mir- kóczki (Penti). Edző: Lengyel Lajos. Szokásától eltérően lendüle­tesen kezdett a Besenyőtelek, aminek rövidesen meg is lett az eredménye. A 12. percben Rézműves fejesét az utolsó pil­lanatban mentették szögletre a védők. Béres ívelhetett kö­zépre, a labda megcsúszott, majd Nagy E. fejéről került a hálóba, 1-0. Rákapcsolt a Tá­piószecső, a 26. percben Mo­gyorósi kapura fordult, a játék­vezető pedig úgy ítélte meg, hogy buktatták. Á //-est Szász lőtte a bal sarokba, 1-1. Szünet után végig nyílt volt a mérkő­zés, jól játszott, de csak erőtel­jes lövésekig jutott a Besenyő- telek. A 65. percben Grezsák került jó helyzetbe, csinált egy cselt, majd laposan lőtt a há­lóba, 1-2. A 70. percben tíz főre csökkentek a vendégek, ami csak növelte az izgalmakat. Béres szabadrúgása a kapufa te­tejéről csúszott kapu mögé. A 85. percben óriási lehetőséget hibáztak el a szecsői támadók. A 89. percben Béres ívelt kö­zépre, a labdával Szabó Z. ta­lálkozott, aki a kapu közepébe továbbított, 2-2. A magassági fölényben lévő, még veretlen listavezetővel szemben jól felkészült a Bese­nyőtelek. Szigorú védekezéssel és általában erőszakos játékkal igyekeztek „bénítani" a vendé­geket Nagy Endréék. így NB IL-es mércével is mérhető, színvonalas találkozó kereke­dett az összecsapásból. Mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, mégis inkább a dön­tetlen az igazságos. A Besenyő- telek megérdemelt sikerének könyvelheti el az egy pontot. Jók: Nagy E., Gál, Rácz, Hák­lár, Szilágyi, Béres. Ifik: 3-0. Lengyel Lajos: - Az őszi szezon legjobb játékával, és kis szerencsével, akár nyerhetett is volna a csapatunk. Szölősi Tóth András, a Tápi­ószecső edzője: - Gratulálok a Besenyőteleknek, mert ránk erőltette akaratát. Néhány játé­kosommal elégedetlen vagyok. F. B. Szécsény - Selyp 1-3 (1-2) Szécsény, 200 néző. V.: Sebes­tyén. Selyp: Tímár - Lilik (ku- rucz), Markgráf, Pásztor, Tá­bori - Schafranek (Bazsó), André, Szekrényes, Litkei - Nagy, Fekete. Edző: Péczely Szabolcs. Gyorsan jutott vezetéshez a hazai csapat, hiszen már az 5. percben betalált Oravecz a selypi hálóba, 1-0. Nehezen rendezte sorait a Kinizsi - ráa­dásul Lilik megsérült - így csak a 35. percben sikerült egyenlí­teni, amikor a kapusról kipat­tanó labdát Schafranek a ka­puba emelte, 1-1. A 40. perc­ben Fekete csúsztatott Nagy elé, aki egy ügyes csellel ját­szotta magát tisztára, és a há­lóba továbbította a labdát, 1-2. Csak a 89. percben tudta bebiz­tosítani győzelmét a Selyp, amikor Bazsó lövése akadt meg a szécsényi kapubam 1-3. Küzdelmes mérkőzésen ismét helyzetek sorát hibázták el a selypiek, pedig Fekete, Litkei, Nagy és André előtt egyaránt adódtak biztosnak látszó lehe­tőségek. Összességében telje­sen megérdemelt a Kinizsi győ­zelme. Jók: Nagy, André. Ifik: 0-1. Víg Zoltán Monor - Poroszló 4-2 (3-2) Monor, 300 néző. V.: Paulus. Poroszló: Magi — Fazekas, Nagy L., Farkas Z., Antal - Dajka, Habóczki (Kiszely), Krasznai, Csala (Kovács) - Horváth, Nagy 1. Edző: Görbe Károly. A gólok története: A 6. perc­ben Füle baloldali beadását Matheisz továbbította öt méter­ről a kapuba, A 20. perc­ben Varró futott el a bal olda­lon, majd tíz ^méterről a kapus mellett a jobb felső sarokba lőtt, 2-0. A 26. percben Füle lövése nyomán nőtt a hazaiak előnye, 3-0. A 36. percben Nagy I. 8 méterről lőtt a kapu bal oldalába, 3-1. A 43. perc­ben Nagy I. adott Krasznaihoz, aki nagy gólt lőtt a bal sarokba, 3-2. A 82. percben Füle 5 mé­terről talált a hálóba, 4-2. Egyenlő erők küzdelmében a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert. Jó: Krasznai. Ifik: 10-0. Görbe Károly: - Ebben az összeállításban csak ennyire tellett. Fejes Kálmán Jászberény - Füzesabony 6-0 (4-0) Jászberény, 200 néző. V.: Szép. FSC: Bodolai - Kövesdi, Bódi, Kiss, Ragó - Sűrű (Fe- rencz), Szentiványi, Novák Z. (Póka), Sima - Oláh (Kasza), Lasztóczi. Edző: Lőrincz Já­nos. Eseménytelen félóra után a 30. percben Tóth nyitotta meg a gólok sorát, majd a 33., a 37. és a 44. percben újabb gólokat szerzett a hazai gárda. A heré­nyi Kövesdi mesterhármasával eldőlt a három pont sorsa, a 80. és a 89. percben még ketőtt rá is tettek a vendéglátók. Az első gól után teljesen le­eresztett az abonyi csapat, aka­ratgyenge játék mellett nem meglepő a súlyos vereség. Bo­dolai kiszolgáltatott helyzetből kapta a gólokat, így is a csapat legjobbja volt. Ifik: 7-0. Perge András Gyöngyösi AK - Mezőkövesd 0-6 (0-2) Gyöngyös, 300 néző. V.: Nagy I. GYAK: Fehér - Patkó, Vona, Szilágyi, Agócs - Csivincsik, Magyar, Dávid, Budai - Pász- tory, Gulyás (Jaros). Edző: Tö­rök János. Mezőkövesd: Póta (Bukta) - Bádea, Papp, Molnár Z. (Dósa) - Bodnár, Szentidai, Bocsó, Vígh (Horváth) - Rontó, Báder, Császári. Edző: László István. Szépszámú vendégszurkoló előtt a 10. percben Bodnár visszafejelt labdáját Bádea he­lyezte a kapuba. Á 35. percben Molnár beadását Fehér elnézte, így Császári akadálytalanul fe­jelt a hálóba. Szünet után sem változott a játék képe, a 48. percben Rontó, majd az 55. és 65. percben Császári volt eredményes. A végeredményt a 85. percben Rontó állította be. A kövesdiek fegyelmezetten játszva, tetszés szerint érték el góljaikat az erőtlen hazaiak el­len. Jók: senki, ill. Bodnár, Rontó, Császári. Ifik: 0-1. Halmóczki Ferenc További eredmények: Balas­sagyarmat - Újszász 2-0, St. Öblös - Rákóczifalva 2-1, Gö­döllő-Pásztó 1-5. A bajnokság állása: 1. Tápiószecső 11 9 2­41-12 29 2. Mezőkövesd 11 9 1 1 32-11 28 3. Pásztó 11 7 2 2 30-15 23 4. Jászberény 11 6 1 4 29-17 19 5. St.Öblös 11 5 4 2 18-13 19 6. B.gyarmat 11 5 3 3 25-18 18 7. B.telek 11 5 3 3 22-19 18 8. Poroszló 11 4 3 4 23-18 15 9. Selyp 11 4 3 4 23-20 15 10. Monor 11 4 3 4 22-20 15 11. Rákóczit. 11 4 3 4 23-25 15 12. Újszász 11 2 3 6 11-16 9 13. Gödöllő 11 3­8 20-28 9 14. Füzesabony 11 1 5 5 13-29 8 15. Szécsény 11 1 1 9 10-35 4 16. Gyöngyös 11­1 10 7-53 1 A 12. forduló párosítása, ok­tóber 25. szombat 13.30: Fü­zesabony - Pásztó, Selyp - Monor, Poroszló - Jászberény, Balassagyarmat - Gödöllő. Va­sárnap, 13.30: Új szász ­GYAK, Mezőkövesd - Bese­nyőtelek, Tápiószecső - St. Öb­lös, Rákóczifalva - Szécsény. Totó A TOTÓ 42. játékhetének eredményei: 1. Ferencváros ■ Győr 1-0 1 2. Stadler FC - Gázszer FC 1-1 X 3. Duisburg - Dortmund 0-0 X 4. Karlsruhe - B. München 1-1 X 5. Leverkusen • K.-lautern 1-1 X 6. Rostock - Schalke 04 4-1 1 7.1860 München-Wolfsburg 2-1 1 8. VfB Stuttgart - Hertha BSC 4-1 1 9. Bari - Juventus 0-5 2 10. Brescia - Vicenza 4-0 1 11. Fiorentina - Roma 0-0 X 12. Lazio - Ataianta 0-2 2 13. Napoli - Internazionale 0-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Debrecen - Újpest 1-2 2 HEVES M*EI HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.datanet.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ESZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413—644), a gyöngyösi (37/311- 697), a hatvani (37/341-051) HÍRLAP-fiókszerkesztöségben, és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénz- forgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000. Előfizetési díj egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynök­ségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109