Heves Megyei Hírlap, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

1997. szeptember 15., hétfő SporTTüköR 11. oldal Labdarúgó NB II Keleti-csoport Öt góllal: három, gól nélkül: egy pont A labdarúgó NB II. Keleti­csoportjában a hatodik for- -duló mérkőzéseit rendezték. Eredmények: FC Hatvan - Kalocsa 5-2 (1-0) Hatvan, 400 néző. V.: Veres (Vida, Sápi). FC Hatvan: Nagy I. - Kra- tofíl - Bagócsi, Szabados — Pilcsuk (Gombos, 59.), Kata (Tóth N., 80.), Gephard, Go- hér, Brezovszky (Farkas R., 46.) - Zvara, Pálinkás. Edző: Fodor Imre. Kalocsa: Gojtán - Aradi - Kovács Zs., Farkas G., Iván, Bolvári (Paletta, 64.), Balogh 1., Sári (Kovács J., 20.), Má- csai (Süveges, 58.), Bimbó, Farkas Z. Edző: Hayerbacher Ferenc. Sárga lap: Kovács Z. a 10., Gephard a 28., Zvara a 35., Faikas G. az 59., Farkas R. a 72., Nagy I. a 82. percben. Kiállítva: Kovács Zs. a 63. percben (2. sárga lap után). Gólszerzők: Zvara a 12., Gohér az 52., Pálinkás ( 11 -es- ből) az 59., Gombos a 64., Bimbó a 67., Gombos a 69., Aradi (11-esből) a 82. perc­ben. 12. perc: Gephard 25 m-es szabadrúgása Gojtánról kipat­tant, de a szemfüles Zvara 3 m-ről a kapuba talált, 1-0. 36. perc: Pálinkás labdájá­val Zvara került tiszta hely­zetbe, ám a jobb összekötő he­lyéről csúnyán mellé lőtt. 38. perc: Kovács J. passzolt Farkas Z.-hez, akinek 18 m-es lövése nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot. 52. perc: Zvara játszotta át védőjét a jobb oldalon, majd jó ütemben passzolt a középen felfutó Gohér elé, aki állítás nélkül, mintegy 18 m-ről bal­lal a bal alsó sarokba bombá­zott, 2-0. 55. perc: Gephard ugratta ki a középen kilépő Pálinkást, aki a kapus mellett elvitte a labdát. Gojtán elhúzta a csatár lábát, a bíró sípja azonban néma maradt... 59. perc: Pilcsuk Pálinkás felé szálló labdájába Farkas G. kézzel ért bele a 16-oson be­lül. Tizenegyes! A büntetőt Pálinkás gurította a bal alsó sarokba, 3-0. 64. perc: Gephard szabad­rúgásból átemelt a sorfalon Gomboshoz, aki 10 m-ről a léc alá vágta a labdát, 4-0. 67. perc: A jobb oldalon felfutó Iván beadását Bimbó 5 m-ről fejelte a bal sarokba, 4-1. 69. perc: Gohér jó labdával ugratta ki Gombost, aki a ki­futó kapus mellett 8 m-ről gu­rított a kapuba, 5-1. 82. perc: Aradi indította Bimbót, aki eltolta a labdát a kifutó Nagy I. mellett, a kapus viszont lerántotta a csatárt. Ismét tizenegyes. A büntetőt Aradi értékesítette, 5-2. Kényelmes tempóban kezd­tek a csapatok, eseményt csak az a sok apró szabálytalanság jelentett, amit a vendégek kö­vettek el a hatvaniak ellen. Egy ilyen, pontrúgást érdemlő eset végén jutottak vezetéshez a hazaiak, akik némi odafigye­léssel több gólos előnnyel me­hettek volna pihenőre. Szünet után valamelyest megélénkült a találkozó, miután a vendé­gek birtokolták többet a lab­dát, ám beszorítaniuk nem si­került a vendéglátókat. Ennek következtében több terület ju­tott a kék-sárgák gyors táma­dóinak, s ezt ki is használták Pálinkásék. Tizenhét perc alatt :5 gólt láthattak az ese­ményeket addig csendben szemlélő nézők, de a kalocsai­aktól történt kiállítás után ez még több lehetett volna. Fodor Imre tanítványainak fölényes győzelme feltétlenül megér­demelt a szerény játéktudásról tanúskodó vendégekkel szem­ben. Jók: Gephard, Zvara, Gombos, Pálinkás, ill. Farkas Z., Bimbó, Aradi. Ifik: 0-5. Fodor Imre: - Feltámasztot­tuk a tetszhalottat, de az infú­zióból egyre kevesebb lé csö­pög­Hayerbacher Ferenc: ­Gyengén, fegyelmezetlenül játszottunk, a döntő pillana­tokban hibáztunk, és ez meg­bosszulta magát a második fél­időben nagyon jól játszó haza­iak ellen. (bódi) Borsod Volán - FC Eger-Tengely-Közmű 0-0 Miskolc, 400 néző. V.: Kor­mos (Pessel, Paróczai). Volán: Grolmusz - Sza- niszló, Szűcs, Balázs - Drótos, Szabó, Lehóczki, Nyeste Csaba, Sinkó (Sípos, 61.) - Boros, Koszta. Edző: Balázs András. FC Eger: Molnár - Holtner, Zentai, Baranyai - Nagy Gy. T., Kádár (Andrási, 77.), Már­ton, Klátyik, Telek - Mar- kóczi, Montvai (Bajzát, 74.). Edző: Zsidai József. 12. perc: Telek 20 m-es lö­vését bravúrral ütötte szög­letre a hazai kapus. 17. perc: Simkó lapos lö­vése csúszott ki az egri kapu mellett. 31. perc: Koszta 25 m-ről bombázott kapu fölé. 38. perc: Kádár erős lövését védte biztosan Grolmusz. 59. perc: Kádár szögletét követően Montvai fejese alig csúszott kapu mellé. Nagy helyzet volt. 62. perc: Kádár szöglete után Markóczi fejesét a gól­vonalról vágták ki a védők. 80. perc: Boros váratlan lö­véssel a felső kapufát találta el. Kilencven perces, sport­szerű „birkózás" - sárga lap nélkül - jellemezte a találko­zót. Az első félidőben több­nyire mezőnyjáték folyt a pá­lyán, a kapuk ritkán voltak ve­szélyben. Fordulás után bát­ran támadtak a vendégek, több szögletet sikerült kiharcol­niuk, de a befejezéseknél nem volt szerencséjük. A vége felé kissé elfáradtak a miskolciak, de ezt nem tudta kihasználni az Eger. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez, de az eredmény így is igazságos. Jók: Szűcs, Lehóczki, Grol­musz, ill. Holtner, Telek, Molnár. Ifik: 1-2. Balázs András: - Nagy tak­tikai csata folyt, mindkét csa­pat becsületesen küzdött. Zsidai József: - Rossz talaj, óriási küzdelem, kevés játék. Fesztbaum Béla További eredmények: Kis­kunfélegyháza - Kazincbar­cika 1—1, Soroksár - SZEAC 1-0, REAC - Tiszafüred 2—1, Hajdúnánás - Nyírbátor 1—1, Dunakeszi - Demecser 1-2, Kiskőrös - Palotás 2-1. A bajnokság állása: 1. Demecser 6 5 1­10-3 16 2. Soroksár 6 4 2­8-2 14 3. REAC 6 3 2 1 8-6 11 4. B. Volán 6 3 2 1 10-9 11 5. Kiskőrös 6 3 1 2 9-7 10 6. K.barcika 6 2 2 2 12-11 8 7. Hajdúnás 6 2 2 2 12-11 8 8. Hatvan 6 2 2 2 64 8 9. K.k.fhaza 6 2 2 2 4-6 8 10. Tiszafüred 6 2 1 3 9-10 7 11. Dunakeszi 6 1 3 2 64 6 12. Eger 6 1 3 2 5-6 6 13. Palotás 6 1 2 3 7-8 5 14. Nyírbátor 6­4 2 6-9 4 15. Kalocsa 6 1 1 4 7-14 4 16. SZEAC 6 1­5 2-9 3 A 7. forduló párosítása, szep­tember 20., szombat, 16: Palo­tás - Dunakeszi, Nyírbátor ­REAC, SZEAC — Kiskőrös. Vasárnap, 16: Demecser ­Hatvan, Kalocsa­Hajdúná­nás, Tiszafüred ­Kiskunfél­egyháza, Eger- Soroksár, Ka­zincbarcika - Borsod Volán. LABDARÚGÓ SB LIB A 8. forduló eredményei: SBTC - KTE 0-1, Tiszaújvá- ros - Nyíregyháza 2-1, Ka­posvár — Dorog 1-0, Tisza- vasvári - Paks 1—1, Matáv Sopron - Szeged-D. 4-1, Érd - SFAC 2-2, m. ker.TVE - Dunaferr 3—1, Komló - Csepel 2-0, Kaba - Pécs 0-1, Szol­nok - Nagykanizsa 2-0. Jugoszláv, román és német versenyzők erősítették a mezőnyt fotó: majoros tamás 31. Mátra-kupa nemzetközi ökölvívóverseny Aranyszüretelők: Ducza, Berényi, Hám, Székely Még egy hónap, és ökölvívó világbajnokságot rendeznek Buda­pesten, ahol a sportág színe-java képviselteti magát. Nem hiány­zik majd természetesen a magyar élgárda sem, amelynek tagjai a hét végén kvalifikációs versenyen vettek részt a finnországi Tamperében. Mindezt azért fontos megemlíteni, mert ebből ki­folyólag nem jelentek meg legjobb bokszolóink a Gyöngyösön rendezett 31. Mátra-kupa felnőtt, junior és női nemzetközi ver­senyen. Ezzel együtt is színvonalas esemény tanúi lehettek az egykori laktanya tornatermébe látogatók, ahol 30 egyesület 110 (42 férfi, 52 junior, 16 nő) öklözője lépett szorítóba. GYÖNGYÖS Bemutatóként korábban már rendeztek női mérkőzéseket Gyöngyösön, sőt Egerben már női profi bokszot is láthattak az érdeklődők, de a Mátra-kupa történetében először léptek köte­lek közé a gyengébb nem képvi­selői. A hölgyeknél hat súlycso­portban hirdettek győztest, a mezőnyből három Gyöngyösi AK-hoz, s egy Mátraházi Lendü­lethez tartozó versenyző vere- kedte be magát a döntőbe. Aranyérmet végül a 67 kg- os Berényi Melinda (GYAK) és a 75 kg-os Ducza Anita (Mátraháza) nyakába akaszthattak. Az utóbbi ki­érdemelte a legeredmé­nyesebb He­ves megyei női verseny­zőnek járó kü- löndíjat is. A GYAK-os Réz Boglárkának (42 kg) és Dobi Krisztinának (57 kg) be kellett érnie az ezüst­éremmel, míg a mátraházai Pampuk Mariann (54 kg) és a gyöngyösi Munkácsi Melinda (57 kg) egyaránt a 3. helyen végzett. A hölgyek mérkőzései után, a valódi izgalmakat azonban a férfiak összecsapásai jelentet­ték. Különösen a vasárnapi dön­tőkre bizonyult kicsinek a Gá­bor Áron úti terem, ahol két ringben folytak a küzdelmek. Míg a junioroknál parázs vita alakult ki az egyetlen hazai ver­senyző, Bagi Tibor mérkőzését követően, addig a felnőttek 54 kg-os fináléjában az ugyancsak mátraházai Hám Béla és a sze­gedi Juhász András találkozóján nem volt kérdéses: ki a jobb. Hám technikai fölényét érvé­nyesítve magabiztosan győzött, s mondta boldogan a követke­zőket:- Négy hetes felkészülés után indultam a versenyen, mert saj­nos előtte magánéletbeli prob­lémáim miatt kihagytam pár hó­napot. Most újra jó erőben ér­zem magam, új lendületet kap­tam a bokszoláshoz, s remélem, tudom majd teljesíteni az első osztályú versenyzői szintet. A Mátra-kupát színvonalas ver­senynek ítélem, aki itt jó ered­ményt tud elérni, az megállja he­lyét a legjobbak között is. Duczához hasonlóan Hámnak is jutott egy különdíj, mégpedig a legjobb megyei férfi ver­senyző kitüntető cím. Az aranyérmeseknél maradva a Gyöngyösi AK ökölvívója, Székely Róbert is örülhetett az elsőségnek, ő a 91 kg-os súly­csoportban ózdi ellenfelével szemben bizonyult jobbnak. A +91 kg-osok mezőnyében Ivá- nyi László (Mátraháza) révén egy ezüst, Vereb Tamás (Bor­nemissza DSE, Eger) jóvoltából pedig egy bronzérem jutott a mieinknek. A csapatok összetett pontver­senyét a 21 pontot gyűjtött Új­pesti TE nyerte, megelőzve a 16 pontos Békési TE és a 15 pontos Vasas SC együt­tesét. A rendező Mátraházi Lendü­let SK edzője, a verseny főszerve­zője, Fischer László a követke­zőként összeg­zett: - Először is köszönöm a tár­sadalmi munká­sok és a szponzo­rok segítségét. Úgy érzem, szín­vonalas mérkőzé­seket láthattak a nézők, akik a kül­földiekkel meg­erősített mezőny­ben egy-egy igazán jó csatát is végig izgulhattak. A tapasztala­tok alapján elmondható még, hogy a verseny immár kinőtte a laktanyai tornatermet. Bízom benne: a jövőben előkelőbb he­lyen tudjuk megrendezni a Mátra-kupát. Bódi Csaba Bagi, a nagy vesztes Az előzetes várakozások alapján a juniorok mezőnyében in­duló, 67 kg-os Bagi Tibor bejutott a döntőbe, ám a Mátra­házi Lendület SK versenyzője mégsem lett aranyérmes, mert hiába öklözött jobban a KSI-s Peisz Zoltánnál, a végén nem öt hozták ki győztesként. Nemcsak a nézők, hanem a szak­emberek között is vitát kiváltó döntés után óvást nyújtottak be Bagiék, ám hiába reménykedett az ifjú versenyző, a győz­tes Peisz maradt.- Mindenki véleménye szerint én nyertem a meccset, de hibás bírói döntés miatt mégsem az enyém lett az arany­érem. Az idén azokon a magyar versenyeken, ahol elindul­tam, mindig nyerntem. Sajnálom, hogy most ez így alakult. Javításra egy hónap múlva lesz lehetőségem a junior orszá­gos bajnokságon - értékelt kicsit szomorúan Bagi Tibor. Teke csapatbajnokságok ß Pápai hódolat az Építőknek Röplabda Zárásként, győzelem Győzelemmel fejezte be küzdelmeit a magyar női röplabda-válogatott a szófiai világbajnoki selejtezőtor­nán. A papírformának meg­felelően, három játszmában bizonyultak jobbnak Tímár Editék a belga csapatnál. Magyarország - Belgium 3-0(4,4,14) A hazaiak a selejtezőcso­port zárómérkőzésén három játszmában jobbnak bizo­nyultak az előzetesen esé­lyesebbnek tartott ukrán vá­logatottnál. Bulgária - Ukrajna 3-0 (8,8,2) A selejtezőcsoport vég­eredménye: 1. Bulgária 6,2. Ukrajna 5, 3. Magyarország 3,4. Belgium 3 pont. Bélapátfalvai Építők - Pápai Elmax-Vasas 6:2 (5309:5158) Szuperliga teke csapat-mérkő­zés, Bélapátfalva. Építők SC: BALÁZS 886, BÓTA 894, Molnár L. 855, TŐSI 889, Juhász 871, VINCZEZ. 914. A vidéki rangadón a vártnál könnyebben nyertek a hazaiak. Az első párokban jó teljesít­ménnyel szerzett előnyt Balázs és Bóta. Középen Tő si ismét pontot fogott, a világbajnok Makkai száz dobás után sérülés miatt cserére kényszerült. Itt már eldőlt a találkozó, a hajrá­ban Vincze Zoltán 481 fával kezdett a 5-as és 4es pályán, s az elmúlt hetihez hasonlóan a mezőny legjobb eredményét érte el. Érdekesség, hogy ugyanaz a négy játékos szerezte az egyéni pontokat, mint az el­múlt héten. Összességében: fölényesen győzött a hazai gárda, amely a szintén négy pontos FTC ellen­fele lesz idegenben. Ifik: Bélapátfalva - Pápa 3:1 (1663:1610). KAKUK 890 !, Balogh 773fa. “'""u r Botlott az Agria Agria Ba-Mat SC-Nádújfalu KSF 2:6 (2946:2959) NB II.-es csapatmérkőzés, Eger. Agria: Mester (Grosits) 498, MOLNÁR GY. 531, Kun 478, Csömör 482, TAMASI 520, Tóth L. 437 fa. A hajrában 60 fás hátrányt dolgozott le a nógrádi együttes. Totó A TOTÓ 37. játékhetének eredményei: 1. Békéscsaba-Ferencváros 14 X 2. Diósgyőr-Gázszer FC 1-1 X 3. B. München-Hertha BSC 34 1 4. Dortmund-Karlsruhe 2-2 X 5. Duisburg-Bremen 2-1 1 6. Leverkusen-1860 München 2-2 X 7. Mönchengladbach-Bochum 2-1 1 8. Wolfsburg-Schalke 04 04 X 9. Bologna-Internazionale 2-4 2 10. Brescia-Sampdoria 3-3 X 11. Lecce-Udinese 1-2 2 12. Milan-Lazio 1-1 X 13. Parma-Atalanta 2-2 X pluszmérkőzés: 14. KaisersI.-VfB Stuttgart 44 1 HEVES ""' HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEV1S, FÜZESABONY, SJLJk LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR: SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.datanet.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. ■ .> j, Árusításban terjeszti az ESZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2'. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644), a gyöngyösi (37/311- 697), a hatvani (37/341-051) HÍRLAP-fiókszerkesztőségben, és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénz- forgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000. Előfizetési díj egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynök­ségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109