Heves Megyei Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-05 / 103. szám

12. oldal SporTTüköR 1997. május 5., hétfő Labdarúgó NB I. Közelít az Újpest A labdarúgó NB I. 28. forduló­jának eredményei: FTC - Békéscsaba 4-0 (0-0) G.: Minuta 3, Zavadszky. Újpesti TE - Videoton 2-1 (0-0) G.: Bérczy, Kovács, ill. Kor­sós. Debrecen - Haladás 3-1 (3-0) G.: Sándor T. 2, Szatmári, ill. Szekér. Siófok - Vác 0-0 Kispest-MTK 2-2 (1-0) G.: Dubecz, Plókai, ill. Ke­nései 2. Győr - BVSC 2-1 (1-1) G.: Szarvas, Mracskó, ill. Csiszár. ZTE - Csepel 2-1 (2-1) G.: Németh, Balogh, ill. Varga. Pécs - Vasas 3-3 (0-2) G.: Hofecker, Szabados, Pest, ill., Pál 2, Máriási. III. Kér TVE - Stadler FC 0-0 A bajnokság állása: 1. MTK FC 28 22 5 1 72-20 71 2. Újpest 28 20 5 3 62-26 65 3. Ferencváros 28 18 7 3 59-31 61 4. Vasas 28 18 6 4 44-23 60 5. DVSC 28 11 9 8 41-28 42 6. BVSC 28 12 5 11 34-28 41 7. Kispest 28 10 8 10 34-37 38 8. Győr 28 10 7 11 37-42 37 9. Videoton 28 9 9 10 36-32 36 10. Vác 28 9 9 10 33-36 36 11. ZTE 28 10 3 15 30-47 33 12. Haladás 28 8 7 13 30-32 31 13. Siófok 28 7 9 12 24-43 30 14. Békéscsaba 28 7 5 16 30-51 26 15. lll.ker.TVE 28 5 10 13 34-47 25 16. Pécs 28 6 7 15 25-55 25 17. Csepel SC 28 4 8 16 36-57 20 18. Stadler FC 28 4 5 19 16-42 17 Tizet lőtt a Szalók A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 23. fordulójának eredményei: Egerszalók - Szűcsi 10-0 (5-0) Tárnáméra - Makiár 0-0 Abasár - Egerszólát 2-3 (1-1) Erdőkövesd - Nagyréde 0-5 (0-3) Domoszló - Mátratherm 0-0 Gyöngyöspata - Márkáz ' 0-1 (0-0) Vámosgyörk - Pély 2-0 (1-0) Szabadnapos: Apc. A bajnokság állása: 1. Egerszalók 21 18 2 1 73-8 56 2. Nagyréde 22 13 4 5 55-22 43 3. Egerszólát 22 13 4 5 55-23 43 4. Tamaméra 21 13 4 4 40-20 43 5. Vámosgyörk 22 10 5 7 41-40 35 6. Makiár 21 10 4 7 33-22 34 7. Domoszló 21 10 4 7 34-24 34 8. Gy.pata 22 7 4 11 28-30 25 9. Pély 21 7 4 10 30-45 25 9. Márkáz 22 7 4 11 30-45 25 11. Apc 21 5 7 9 3341 22 12. Mátratherm 21 5 4 12 17-52 19 13. Abasár 22 4 5 13 31-56 17 14. Erdőkövesd 22 4 5 13 35-69 17 15. Szűcsi 21 3 3 15 25-64 12 Akrobatikus rock and roll - 5. Eger Kupa Két első helyezés a Kenguru SE-nek Eger mellett Heves és Tárnáméra is felvonult... A B kategóriában az egri Szűcs Ildikó és Juhász Gyula állhatott a dobogó tetejére fotó: juhász Nándor Szombaton egész napon át tartott, és este 10-kor zárult az egri körcsarnokban az 5. Eger Kupa elnevezésű nem­zetközi akrobatikus rock and roll verseny, természete­sen a közönség élénk érdek­lődése mellett. Külföldről meglepetésre csak a szlové­nok érkeztek meg, az ígér­gető horvátok, szlovákok és osztrákok valahol elakadtak útközben. A hazai mezőny azonban széles volt. Veszp­rémtől Budapesten át Mis- kolcig számos klub képvisel­tette magát, de voltak Pápá­ról és Pécsről is. Örvendetes, hogy szűkebb hazánkból Hevesről és Tarnaméráról is láttunk bőven fiatalokat - oktatójuk Magyar Péter -, így már nemcsak a megye- székhely táncosainak tap­solhattunk, noha az ifjú ta­nítványok többségükben még a formációs gyakorla­tokban indultak. Az esti döntők előtt bemutatót táncoltak az Agria Tánc Sport Klub párosai (Kiss Ró- bert-Marus Dóra, Gaál Ró- bert-Várady Zsuzsa, Tóth At- tila-Kalló Agnes, vezető: Bo­lond Béla), a legnagyobb tapsvihart azonban a debre­ceni Badacsonyi Róbert aratta, aki „félelmetesen” steppelt a parketten - teljesen jogos volt a szűnni nem akaró vastaps. Az egyes versenyszámok eredményei, illetve a me- gyénkbeliek helyezései, lány formáció: 1. Heves II., 2. Ózd III., 3. Heves I., 4. Ózd II., 5. Tamaméra, 6. Ózd I. Children: 4. Kovács Dá- niel-Sike Alexandra (Egri Kenguru). Junior /.: 1. Fehér Péter-Mezei Virág, 2. Ivánszki Tamás-Szabolcsi Krisztina, 4. Farkas Ger­gely-Farkas Virág, 6. Zsebe László-Kecső Laura, 7. Fi­scher György-Márton Berna­dett (mind Eger). Junior II.: 2. Zsebe Csaba-Fehér Annamá­ria (Eger). C-kategória: 3. Nagy Gergely-Sallai Kinga, 6. Pelyhe Szabolcs-Szilágyi Gertrúd (mind Eger). B-kate- gória: 1. Juhász Gyula-Szűcs Ildikó (Eger). Szarvas Ferenc, az Egri Kenguru SE vezetője, a ver­seny főszervezője:-Különösen a szlovénokat hiányoltuk a minőség oldalá­ról, így az „A” kategóriás ver­senyszámot nem is rendeztük meg. Magyarországról min­denki itt volt, akire számítot­tunk, noha többen sérültek a versenyzők közül. Az ered­mények a várakozás szerint alakultak, őszre sok változás várható a B és a C kategóriá­ban. Köszönjük a városi ön- kormányzat legutóbbi támoga­tását csakúgy, mint a közön­ség érdeklődését. Dolgozunk tovább az eddigiekhez hason­lóan, hiszen jövőre ismét sze­retnénk vb-t rendezni. (bajzát - fesztbaum) A ráadásokat is mindig nagy tetszéssel fogadta a hálás közönség Kézilabda NB l./B. Időn túli dobással nyert az Egri KC, remekelt a Topker-Füzesabony SC is Vilati-Egri KC -Békési 31:30(13:16) NB I./B-s férfi kézilabda mér­kőzés, Eger, Pásztorvölgy, 50 néző. V.: Oláh, Szelecz. EKC: György - BENCZE 7, SCHEILI 8, Rózsa, BURG 7, Fábián 3, Barta 3. Csere: Szabó 3, Deák, Kerékgyártó. Edző: Kékesi László. Végig határtalan lelkese­déssel játszott az eddig nyeret­len egri gárda az 5. helyen álló Békéssel szemben. A vendé­gek két kitűnőségét - Csu- varszki és Bogárdi - valójában nem tudták semlegesíteni, de a többi feladatot többnyire jól oldották meg. A kezdeti bal- szerencse sem vette kedvét Bartáéknak, az emberfogással szemben is találtak ellenszert, így 7:7 után 13:13-ig együtt haladhatott a két csapat, de mindig a vendégek vezettek. Szünet után sem lankadtak Burgék, és 79:22-ről 25:22-re fordítottak, s onnan már csak a hazaiak vezettek, rendre 2-3 góllal. Mégis úgy tűnt, hogy meghiúsul, amiért megdolgoz­tak, 30:30-nál járt le az idő, de egy szabaddobás még hátra volt. Hiába tomyosodtak azonban a békésiek, Scheili Zsolt megtalálta a picinyke rést a falon, és a bal felső sa­rokba bombázott. Küzdeni tudásból az egész csapat jelesre vizsgázott. Jó­val esélyesebb gárda legyőzé­sével szerezte meg első győ­zelmét az EKC ebben a baj­nokságban, teljesen megér­demelten. A mérkőzés után méltán volt jogos az egriek öröme. F.B. Topker-Fúzesabonyi SC - Debreceni SÍ 28:16 (15:5) NB I./B-s női kézilabda mér­kőzés, Füzesabony, 250 néző. V.: Alapi, Sándor. Topker: SZŰCS - Szere- diné 1, BENE 5, KLENKINA 5, Pásztor, VARGA Cs. 11., KOVÁCS 3. Csere: Szabó (kapus), Simái 1, Varga Sz. Edző: Atkári Lajos. A Bótánét és Atkárit nélkü­löző hazaiaknál Szabó kapus leeresztette a sorompót, így a vendégek hiába kísérleteztek. Az első félidő hajrájában be­indultak Varga Csilláék, és gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés sorsát. A második játékrészben ki­egyenlítettebb lett a játék, mi­közben Klenkina és Kovács remekelt, de a sérüléséből fel­épült Bene is jól játszott. A szellemesen és ötletesen kézilabdázó abonyiak győ­zelme még nagyobb arányú is lehetett volna. Ifik: 19:34. Ld. Simái 7, Varga Sz. 4. Atkári Lajos: - Tudunk mi küzdeni is... Kurczweil István Labdarúgó NB II. Keleti csoport Hatvani négyes Bardkának FC Hatvan - Kazincbarcika 4-1 (3-0) Hatvan, 1500 néző. V.: Mar­osok (Veress, dr. Bozóky). FC Hatvan: Hatvani - Gep- hard - Nagy Gy. T., Szabados - Szűcs, Lénárt, Andrási, Bre- zovszky, Bessenyei - Győri, Szedlacsek. Edző: Bóna Zoltán. K.barcika: Fülöp - Földeák - Takács, Szabó Zs. - Hanász, Hamócz, Kundrák, Lukács, Szaniszló - Tremenár, Ha- nyecz. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Hanász helyett Ba­logh J. és Takács helyett Imp- lon (mindkettő a szünetben), Győri helyett Nagylaki az 50., Kundrák helyett Gál az 57., Lénárt helyett Gombos a 63., Bessenyei helyett Balogh Sz. a 69. percben. Gólszerzők: Brezovszky a 38., Győri a 4L, Szedlacsek a 45.. Bessenyei a 48., Gál a 80. percben. Sárga lap: Takács a 3., And­rási a 47., Balogh J. a 49., Gep- hard a 80.. Nagy Gy. T. a 82. percben. 5. perc: Bessenyei veszélye­sen ívelődő lövését Fülöp tor­názta ki. 6. perc: Remenár-Szaniszló összjáték végén utóbbi 5 méte­res lövése akadt el Hatvaniban. 22. perc: Bessenyei játszott össze Lénárttal, majd 17 méter­ről lőtt, de a középre tartó lö­vést biztosan fogta Fülöp. 37. perc: Lénárt legurított szabadrúgását Győri lőtte 19 méterről kapura, a labdát Fülöp tolta a léc fölé. 38. perc: Andrási jobb oldali beívelése után Brezovszkyhoz került a labda, akinek 12 méte­res lövése a kapu bal oldalában kötött ki, 1-0. 41. perc: Andrási jobb oldali beadását követően a középen egyedül álló Győri 6 méterről fejelt a bal sarokba, 2-0. 45. perc: Bessenyei bal ol­dali beadását a középen érkező Szedlacsek 3 méterről pörgette a kapuba, 3-0. 48. perc: A Győri buktatásá­ért ítélt 17 méteres szabadrú­gásból Bessenyei csavart a bal felső sarokba, 4-0. 50. perc: Balogh J. baloldali szögletét Kundrák fejelte nem sokkal kapu fölé. 68. perc: Bessenyei labdáját Szűcs vette maga elé, csinált egy jó cselt, de 5 méteres lö­vése Fülöpről kipattant. 80. perc: Gál 18 méteres sza­badrúgásból szépített, 4-1. A vadonatúj fekete-fehér Nike szerelésben pompázó ha­zaiak két Bessenyei-lövéssel tesztelték az elején Fülöp ka­pust, amire Szaniszló válaszolt rövid időn belül. A különösen a bal oldalon veszélyes támadá­sokat vezető hatvaniak a lendü­letes kezdés után kicsit leültek, a félidő hajrájára azonban is­mét megélénkült a játék. Az FC Hatvan három gólos vezetéshez jutott olyan akciók végén, me­lyek szemre tetszetősek voltak. A második félidőben ott folytat­ták a Zagyva-partiak, ahol az első játékrészt abbahagyták. Bessenyei szabadrúgása után viszont kicsit visszaestek a ven­déglátók, feljöttek a becsület­gólért lelkesen küzdő vendégek, és ugyancsak szabadrúgásból sikerült szépíteniük. A három pont sorsát lényegében 10 perc alatt eldöntő Hatvan helyen­ként jó játékot nyújtva szerezte meg sorrendben negyedik győ­zelmét a csupán 4-0 után ész­bekapó Kazincbarcika ellen. Jók: Gephard, Bessenyei, Nagy Gy. T., Szabados, Bre­zovszky, ill. Fülöp. Bóna Zoltán: - Az első fél­idei magabiztos, jó játékunk döntött a mai napon. Kálmán Vilmos:- A védelem igen gólképes volt, a támadósor pedig gólképtelen. Súlyos vere­ség lett a következménye. Bódi Csaba FC Eger-Egertej- Szeged-Dorozsma ESK 0-2 (0-2) Eger, 600 néző. V.: Farkas Gy. (Mezei, Sápi). Eger: Bak - Holtner - Gyön­gyösi, Aszódi, Kovács - Klá- tyik, Unyatinszki, Márton, Szamosi, Tábori - Bezzegh. Edző: Vígh Tibor. Dorozsma: Csehó - Magyar, Stredie, Tóth-K., Szabó - Ste- fanov, Kemenes, Udvari, Kené­sei - Barna, Takács. Edző: Vágó Attila. Csere: Holtner helyett Kónya a 23. percben, Tóth-K. helyett Djurásevics a szünetben, Stefa- nov helyett Süli, Kemenes he­lyett Tóth A. az 58. percben. Gólszerzők: Kenesei a 30., Magyar a 35. percben. Sárga lap: Tóth-K. a 42., Süli a 69., Bezzegh a 83. perc­ben. 8. perc: Stefanov átadását Takács a bal sarok fölé lőtte. 18. perc: Unyatinszki indí­totta Klátyikot, akinek lövését Csehó szögletre hárította. 30. perc: Ártatlan helyzetben Kónya kezére pattant a labda, a túl szigorúan megítélt 7 7-est Kenesei értékesítette, 0-1. 35. perc: Kenesei ívelésénél Bak a labda alá futott, így Ma­gyarnak könnyű dolga volt az üres kapuba emelni, 0-2. 65. perc: Kenesei óriási gól­helyzetben túlcselezte magát. 72. perc: Szamosi remek lö­vését vetődve hárította Csehó. 75. perc: Unyatinszki lövése kipattant a kapusról. 90. perc: Bezzegh laposan lőtt kapura, Csehó bravúrosan tenyerelte szögletre a labdát. Az első félidőben a hazaiak átadták a kezdeményezést, be­húzódtak kapujuk elé, és szinte csak a védekezéssel törődtek. Balszerencse-sorozat döntötte el a mérkőzés sorsát: Holtner megsérült, a 11-est túl szigo­rúan ítélte meg a bíró, majd Bak rosszul számította ki a labda ívét. Szünet után már bátrabban előre merészkedtek az egriek, több ígéretes akciót is vezettek, de jól irányzott lö­véseknél többre nem futotta erejükből. A vendégek kényel­meskedve elhibáztak még egy-két gólhelyzetet, előnyüket úgy is biztosan őrizték. Az utolsó pillanatokban a követke­zetlen játékvezető nem adott meg egy 11-est az Egernek. Jók: Aszódi, Szamosi, Márton. Vígh Tibor: - A kényszerű csere megzavarta sorainkat. Szünet után viszont már nyitot- tabbak voltunk. Vágó Attila: - Megkezdtük északi hadjáratunkat. Egert már meghódítottuk. Fesztbaum Béla További eredmények: Diós­győr - Kaba 1-3, Nyíregyháza - Kecskeméti TE 3-0, Tisza- kécske - SBTC 4—0, Szolnok - Hajdúnánás 4—0, Kecskeméti SC - Tiszafüred 1-2. Szabad­napos: Tiszavasvári. A bajnokság állása: 1. T.kécske 24 16 2 6 44-20 50 2. Diósgyőr 23 13 6 4 29-17 45 3. Kaba 23 11 8 4 35-19 41 4. Nyíregyháza 23 11 8 4 33-18 41 5. Szeged-D. 23 11 7 5 29-20 40 6. Szolnok 23 11 6 6 30-22 39 7. T.vasvári 23 10 7 6 29-24 37 8. SBTC 23 9 7 7 22-21 34 9. FC Hatvan 24 8 6 10 29-26 30 10. KTE 23 7 5 11 21-28 26 11.KSC 24 5 8 11 23-29 23 12. Hajdúnánás 23 6 5 12 17-33 23 13. K.barcika 24 5 6 13 25-40 21 14. Tiszafüred 24 5 4 15 18-37 19 15. FC Eger 23 3 3 17 12-42 12 A 26. forduló párosítása, má­jus 7. szerda, 17: SBTC - FC Hatvan, Kaba - Szolnok, Sze­ged-Dorozsma - Diósgyőr, Kecskeméti TE - FC Eger- Egertej, Kazincbarcika - Kecs­keméti SC, Hajdúnánás - Ti­szavasvári, Tiszafüred - Nyír­egyháza. Szabadnapos: Tiszá­ké cs ke.