Heves Megyei Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-08 / 106. szám

12. oldal SporTTüköR 1997. május 8., csütörtök Labdarúgó NB II. Keleti csoport A hatvani Balogh beállt és kiegyenlített A tarjáni Szabó II. Csabánál van ugyan a labda, de a hat­vaniak birtokolták többet a bőrgolyót fotó: gyurián tibor A labdarúgó NB II. Keleti cso­portjában tegnap lejátszott 26. forduló eredményei: Salgótarjáni BTC - FC Hatvan 1-1 (1-0) Salgótarján, 1000 néző. V.: Győr (Kispál, László). Salgótarján: Szabó I. Cs. - Kajli, Sági, Nagy P., Pala- ticzky, Kecskés, Németh, Gyetvai, Forgó - Szabó II. Cs., Bíró. Edző: Kis Károly. FC Hatvan: Hatvani - Gep- hard - Nagy Gy. T., Szabados - Andrási, Lénáit, Szűcs, Bre- zovszky, Bessenyei - Győri, Szedlacsek. Edző: Bóna Zol­tán. Csere: Győri helyett Nagy­laki, Andrási helyett Gombos, mindkettő az 55., Gyetvai he­lyett Csatlós a 62., Gombos helyett Balogh a 70. percben. Gólszerzők: Forgó (1 Les­ből) a 18. percben, Balogh a 71. percben. Sárga lap: Gephard a 16., Szedlacsek a 23., Nagy Gy. T. a 32., Nagy P. a 33., Kecskés a 71. percben. 18. perc: A 16-os vonaláról beívelt szabadrúgás Bessenyei kezét érte, a játékvezető meg­lepetésre büntetőt ítélt, ame­lyet Forgó értékesített, 1-0. 60. perc: Németh 14 méter­ről alig lőtt a kapu fölé. 63. perc: Bal oldali hatvani beadás végén Nagylaki hibá­zott el helyzetet. 71. perc: A megsérült Gombos helyett beállt Balogh bal oldali beívelését a védők kifejelték, de az érkező csere- játékos 6 méterről a kapu kö­zepébe bombázott, 1-1. 79. perc: Sági 8 méteres lö­vése a kapufán csattant. 80. perc: Palaticzky lépett ki a védők közül, lövését Hat­vani bravúrral tisztázta. Almosán kezdtek a csapa­tok, középpályán folyt az unalmas adogatás. Váratlanul szerezte meg a vezetést a hazai csapat egy vitatható büntető­ből. Szünet után nagyot válto­zott a játék képe. A hatvaniak feladták a védekezést, bátran kijöttek a középpályára, és többet birtokolták a labdát. Ennek eredménye volt az egyenlítő gól. A labda több­nyire a hazai térfélen patto­gott. Két váratlan tarjáni el­lentámadásból csak a kapufát találták el a hazaiak. Jók: Kajli, Sági, Németh, ill. Gep­hard, Szabados, Brezovszky. Kis Károly: - Balszerencsé­sek voltunk, így meg kellett elégednünk a döntetlennel. Bóna Zoltán: - Küzdelmes mérkőzésen szereztünk pon­tot, de játékunkban vélemé­nyem szerint több is volt. Szendi László Kecskeméti TE - FC Eger-Egertej 3-1 (3-1) Kecskemét, 500 néző. V.: Szőke (Balajti, Tóth). KJE: Sinescu — Vincze, Gubucz, Széli, Gligorovics - Deme, Tuboly, Bajusz - Ko­vács J., Lázár, Babai. Edző: Linka József. FC Eger: Bak - Gyöngyösi, Aszódi, Márton, Hompoth - Klátyik, Unyatinszki, Tábori, Szamosi - Kormos, Bezzegh. Edző: Vígh Tibor. Csere: Aszódi helyett Ko­vács Cs. a 16., Kovács J. he­lyett Czipper az 54., Tábori helyett Bajzáth a 69., Bezzegh helyett Kónya a 78., Tuboly helyett Linka, Babai helyett Kovács L. a 80. percben. Gólszerzők: Széli a 2., Tu­boly a 17., Bajusz a 19., Hom­poth a 42. percben. Sárga lap: Szamosi 6., Már­ton 43., Hompoth 61. percben. 2. perc: Tuboly szabadrúgá­sát Széli fejjel 5 méterről a bal sarokba csúsztatta, 1-0. 10. perc: Unyatinszki Bez­zegh elé passzolt, aki közelről Sinescuba lőtt. 17. perc: Tuboly 20 méteres lövése egy egri védőt érintve a hálóba vágódott, 2-0. 19. perc: Bajusz szépen le­vette a labdát, majd félfordu­latból a kapuba vágta, 3-0. 42. perc: Kormos szabadrú­gása Sinescuról Hompoth elé pattant, aki az ötösről a hálóba lőtt, 3-1. 57. perc: Egy védőkről le­pattant labdát Unyatinszki ka­pásból fölélőtte. Az elején a KTE lépett fel támadólag, és gyorsan veze­téshez jutott. Fölényben ma­radtat a hazaiak, és valóság­gal kapujuk elé szorították el­lenfelüket. Háromgólos előnye birtokában a KTE kissé visz- szavett a tempóból, igyekezett kicsalogatni a betömörülő eg­rieket. A második félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de az eredmény már nem vál­tozott. Közepes színvonalú mérkőzésen biztos hazai győ­zelem született. Jók: Széli, Gubucz, Deme, Tuboly ill. Bak, Unyatinszki, Hompoth. Linka József: - Ebben a komolytalan bajnokságban úgy érzem, mi megfelelően játszottunk. Vígh Tibor: - Az első ne­gyedórában „lerendeztük” magunkat. Csak a második fél­időben voltunk méltó ellenfe­lei a kecskemétieknek. P.N. További eredmények: Kaba - Szolnok 3-1, Szeged-Do- rozsma - Diósgyőr 2-2, Haj­dúnánás - T.vasvári 0-3, Ti­szafüred - Nyíregyháza 0-2. Szabadnapos: Tiszakécske. A Kazincbarcika - Kecske­méti SC-RSC mérkőzés elma­radt, a vendégek ugyanis 12 játékossal érkeztek a találko­zóra, és nem vitték magukkal igazolásaikat. A két csapat csak barátságos mérkőzést játszott egymással. A hírek szerint egyébként a KSC-RSC visszalép a bajnokságtól, de erről az MLSZ részéről még nem született döntés. A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 24 16 2 6 44-20 50 2. Diósgyőr 24 13 7 4 31-19 46 3, Kaba 24 12 8 4 38-20 44 4. Nyíregyháza 24 12 8 4 35-18 44 5. Szeged-D. 24 11 8 5 31-22 41 6. Tiszavasvári 24 11 7 6 32-24 40 7. Szolnok 24 11 6 7 31-25 39 8. Salgótarján 24 9 8 7 23-22 35 9. FC Hatvan 25 8 7 10 30-27 31 10. KTE 24 8 5 11 24-29 29 11. KSC-RSC 24 5 8 11 23-29 23 12. Hajdúnánás 24 6 5 13 17-36 23 13. K.barcika 24 5 6 13 25-40 21 14. Tiszafüred 25 5 4 16 18-39 19 15. FC Eger 24 3 3 18 13-45 12 A 27. forduló párosítása, május 10. szombat: Nyíregy­háza - FC Eger-Egertej, 17, Tiszakécske - Hajdúnánás, 20. Május 11. vasárnap, 17: Diósgyőr - KTE, Szolnok - Szeged-Dorozsma, Tiszavas- vári - Kaba, Tiszafüred - Ka­zincbarcika. Szabadnapos: FC Hatvan. SZUPEREXPRESSZ 88-as Trabant eladó. É.: 36/318- 595 (86188) Bolti eladót felveszek. Érd.: Eger, Kertész-Hadnagy út sarok, Zölszi- get ABC, 10-15 h között. (86167) Egerben a Kárpát úton lakást vennék. 30-531-788, vagy este 36/324-541. (86169) Gyakorlattal rendelkező virágkö­tőt felveszek. Tel.: 415-118, 06- 20-512-575 (86113) Karambolos gépkocsik gyári méretre való visszaállítása uni­verzális húzatópaddal. Tel.: 36/434-343 (86190) Lakatosokat, villanyszerelőket, szerelési munkákban jártas mun­kaerőket vidéki munkára azonnali belépéssel felveszünk. Érd.: hétfő- től-péntekig 9-18 óráig 36/411- 424 v. 36/436-293 (86163) Tapéták, PVC, parafa és sző­nyegpadlók kaphatók nagy válasz­tékban a Mercuriusnál Eger, Deák F. u. 21. T: 321-524 (85934) Számítógépes programok: szám­lázás, könyvelés, bér. Béta Prog- ramstűdió Bt. Eger, Tel.: 36/421- 3 84 (86142) Yamaha Mint robogó megkímélt állapotban 70.000 Ft-ért eladó. T: 20-565-389 (86175) Gyois, pontos, megbízható társa munkájában! Ajánljuk saját fejlesztésű ügyviteli szoftvereinket! Vállalunk komplex számítástechnikai átvilágítást, tanácsadást. | SPRINTER STÚDIÓ Kft: Felvilágosítás: ^^vEger, Széchenyi út58.v^^ 1 ïf: (36) 411-811/171 | II. Ászgárd Sportfesztivál Fociban tarolt az ESZE A felsőtárkányi Hotel Táltos adott otthont a 11. Nemzetközi Aszgárd-Törley Sporfesztivál- nak, melyet a budapesti Aszgárd SK rendezett. A 11 csapatot kép­viselő háromszáz résztvevő ti­zenhárom sportágban (kispályás labdarúgás, terepfutás, súlylökés, sakk, bowling, röplabda, kosár­labda, tollaslabda, lábtenisz, bo­csa, petanque, asztalitenisz, darts) versenyzett. Bocsában a magyar és a szlovák válogatott hivatalos nemzetközi mérkőzést vívott egymással. Megyénket az Egri Szabadidő Sportegyesület képviselte Szar­vas István vezetésével kispályás labdarúgásban, két csapattal. A döntőben az ESZE I. 3-2-re verte az ESZE 11. csapatát. Szereplésü­ket a Bálint Hús támogatta. A csapatversenyt és Felsőtár- kány polgármesterének különdí- ját az Aszgárd SK nyerte, az ESZE a 7. helyen végzett. Labdarúgó NB I. Közelít az Újpest A labdarúgó NB 1. 29. forduló­jában a Fáy utcában is győzni tudtak az újpestiek, így a lila­fehérek négy pontra megközelí­tették a Békéscsabán döntetlent játszó listavezető MTK-t. Ez utóbbi találkozón egyébként 200. NB /.-es mérkőzését ve­zette Puhl Sándor egri FIFA- bíró. Hosszú idő után három pontnak örülhettek a Stadler FC hívei, csakúgy, mint a Cse­pel, Siófok ellen sikert arató futballistái. A lapzártánkig vé­get ért bajnoki összecsapások eredményei: Vasas-Danubius Hotels - Újpesti TE 2-3 (1-1) G.: Máriási (1. p.), Pál (91. p.) , ill. Kovács Z. (51. p., 60. p.), Véber (45. p.). Békéscsaba - MTK FC 0-0 Csepel - Siófok 1-0 (1-0) G.: Nagy T. (41. p.). Stadler FC - Zalaegerszeg 1-0 (0-0) G.: Jaszinszkij (71. p.). Sárga lap miatt hiányzik: Farkas, Tóth G., Mikusi A megyei labdarúgó-bajnokság hétvégi 24. fordulójában három sárga lapos figyelmeztetés mi­att nem szerepelhetnek csapa­tukban a következő játékosok. Megyei I. osztály: Farkas Ru­dolf (Heves), Tóth Gábor (No- vaj), Mikusi Róbert (Tamale- lesz), Kovács Gergely (Sirok, ifi), Vavrek Viktor (Tamaörs, ifi), Puporka Tamás (Recsk, ifi), Nagy Krisztián (Pétervá- sára, ifi), Kovács Krisztián (Po­roszló ifi). Megyei II. osztály: Ördög István (Vámosgyörk), Mumyák Péter (Szűcsi, ifi), Törőcsik László (Pély ifi). Labdarúgó Samsung Magyar Kupa Füzesabony és Besenyőtelek a legjobb négy között Két mérkőzést játszottak teg­nap délután a labdarúgó Sam­sung Magyar Kupa megyei se­lejtezőjének 4. fordulójában, ahol az NB ///.-as együttesek idegenben harcolták ki a to­vábbjutást. Felsőtárkány - Füzesabony 0-3 (0-1) Eger, stadion, 200 néző. V.: Tóth B. Felsőtárkány: Kormos ­Rácz, Bartuska, Erdélyi (Gyet- ván), Barta - Nagy T., Bajkó, Szőke, Bajzát R. - Verebélyi (Horváth), Nagy G. (Vincze- pap). Edző: Szabó András. Füzesabony: Varga - Bara­nyai, Gál, Bocsi, Novák T. - Takács, Márkus, Szabó L. (Fe- rencz), Agó (Novák Z.) - Nagy P. (Oláh), Nagy G. Edző: Varga Zoltán. A gólok története: a 41. percben Takács alapvonalig cselezte magát, visszagurított labdáját Nagy P. 6 méterről lőtte a hálóba, 0-1. Az 58. percben a Nagy G. ,lerántásáért megítélt büntetőt Márkus érté­kesítette, 0-2. A 84. percben Oláh egyéni akció végén a bal sarokba helyezett, 0-3. Az abonyiak végig mezőny­fölényben játszottak és dolgoz­ták ki a helyzeteket, melyekből hármat kihasználva biztosan ju­tottak tovább. Szünet után a tárkányiaknak is voltak lehető­ségeik, de a szépítés nem sike­rült. Jók: Bajkó, Bajzát, Bar­tuska, ill. Gál, Bocsi, Takács. Szabó András: - Tartalékos csapatom ma ennyire volt ké­pes. Varga Zoltán: -Továbbju­tottunk... (bajzát) Heves - Besenyőtelek 0-1 (0-0) Heves, 250 néző. V.: Berta. Heves: Muschitz - Csáki, Ötvös, Budai Z., Sági - Ducsai, Vajner (Somodi), Farkas R., Pusoma R. - Lóié, Balogh (Bessenyei). Edző: Balázs Ti­hamér. Besenyőtelek: Juhász - Hák- lár (Nagy E.), Szilágyi, Len­gyel, Forgács - Bercsényi, Bé­res, Grabecz (Penti) - Rézmű­ves, Pásztor, Nagy P. Edző: Zsidai József. A közepes színvonalú első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, ahol váltakozva forogtak veszélyben a kapuk. A legna­gyobb helyzetet Balogh kapu­fája jelentette. A második fél­időben Vajner kényszerű cse­réje ellenére sem módosult a já­ték képe egészen a 88. percig, amikor Penti bal oldali beadá­sát Rézműves 5 méterről, ka­pásból lőtte az addig kitűnően védő Muschitz hálójába, 0-1. Jók: Muschitz, Ötvös, Budai Z., Farkas R., Lóié, ill. Len­gyel, Forgács, Rézműves. Balázs Tihamér: - Kelleme­sen csalódtam csapatomban. Végig méltó ellenfelei voltunk a Besenyőteleknek. Zsidai József: - Okosan ját­szó ellenféllel szemben nehe­zen, de úgy érzem, megérde­melten nyertünk. H. Budai Sándor A legjobb négy közé jutást már április 30-án kivívott FC Hatvan és Gyöngyöshalász mellé tehát csatlakozott a Fü­zesabony és a Besenyőtelek is. Az 5. forduló sorsolására május 9-én, pénteken 10 órakor kerül sor a megyei labdarúgó-szövet­ségben. CSŐKE: KISPEST-HFC Csőke Gyergely, a Füzesabonyi SC játékosa 1997. június 30-ig szóló megállapodást kötött a Kispest-Honvéd FC NB /.-es csapatával. Már tavasszal készüljön fel a meleg nyárra és a hideg télre! Az LB-Knauf Thermosystem hőszigetelő rendszer segít nyáron házon kívül, télen pedig házon belül tartani a meleget ■évtizedeken keresztül akár 30-40% fűtés- költség-megtakarítást eredményez Búj és régi épületeknek egyaránt szép, esztétikus külsőt kölcsönöz ■ segítségével télen és nyáron is a legkisebb hőmérséklet-ingadozás érhető el ■ megszünteti a hőhidakból adódó zavaró penészfoltokat További információ: Lasselsberger - Knauf Kft. 8202 Veszprém, Házgyári út 9. Pf. 723 Tel.: (88) 429-827; Fax: (88) 429-687 lB ■ kH UssustmcK-kmuifm.