Heves Megyei Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

1997. május 20., kedd SporTTüköR 9. oldal Kézilabda NB l./B Fontos füzesabonyi pontok Topker-Füzesabonyi SC - KSZSE Szeged 25:22 (13:14) NB I./B-s női kézilabda-mér­kőzés, Füzesabony, 200 néző. V.: Barta, dr. Buczok. Füzesabony: Szabó ­KLENKINA 6, Varga Cs. 1, Bótáné 1, Bene 4, Atkári 5, Szerediné. Cs.: SZŰCS (ka­pus), Gál 1, Pásztor 1, Varga Sz., SIMÁI 6, Szalai. Edző: Atkári Lajos. Az első félidőben a megle­petésre minden tekintetben jobb vendégek vonulhattak előnnyel pihenőre. Szünet után főleg támadásokban ja­vultak az abonyiak, akik előbb ledolgozták hátrányu­kat, majd fokozatosan elhúz­tak. A hazaiaknál elsősorban Klenkina gólerős játéka és Szűcs kapus bravúrjai hozták a pontokat. Atkári Lajos: - Könnyebb mérkőzésre számítottam. A második félidőben már egyér­telműen jobbak voltunk. Kurczweil István Vilati-Egri KC - Gyömrő SE 26:29 (11:18) NB I./B-s férfi kézilabda­mérkőzés, Eger, 250 néző. V.: Szendrei, Szentesi. EKC: Szőregi - Bencze 4, Szabó, Rózsa, Deák 2, SCHE- ILI 7/5, BURG 6. Cs.: Barta 3, Makó 4, Fábián. Edző: Ké­kesi László. A 10. helyen álló vendégek ellen jól kezdtek az egriek, 5;3-ra, 7:4-re vezettek. A biz­tos előny azonban nem sokáig tartott, a kimaradt ziccerekre indításokból szerzett gólokkal válaszoltak a vendégek. Az EKC hézagos védekezése mi­att megszerzett 7-8 gólos gyömrői előnyt a végén csak csökkenteni tudták Burgék. Kékesi László: — Ismét ver­hető ellenféltől kaptunk ki, mivel csak helyenként nyúj­tottunk jó teljesítményt. B. R. Edzők figyelmébe! Május 21-én, szerdán 14 óra­kor Egerben, a tanárképző fő­iskola Leányka úti tornater­mében továbbképzés lesz ké­zilabda-edzőknek. A meghívott előadó Hajdú János. A program szerint gyakorlati bemutatóra is sor kerül három NB /.-es játékos közreműködésével. A megyei szövetség számít a spogtág- ban dolgozó edzők, pedagó­gusok megjelenésére. Férfi kézilabda vb Következhet Kuba Szombattól Japánban tizenötö­dik alkalommal csatáznak vi­lágbajnoki érmekért a férfi ké­zilabda-válogatottak. A D-cso­portban szereplő magyar csapat jó nyitámyként győzelemmel kezdte szereplését. Vass Sándor szövetségi kapitány együttese hat góllal verte Marokkó leg­jobbjait. Magyarország - Marokkó 25:19(10:8) Góldobók: Éles 10, Pásztor 5, Gulyás 3, Sótonyi 2, Ber- gendi, Kertész, Kis, Rosta, Zsigmond 1-1. A magyar együttes legköze­lebb szerdán, közép-európai idő szerint 13 órakor Kuba ellen lép pályára. Hétfőn a ű-csoportban két mérkőzést rendeztek, Oroszor­szág és Horvátország is papír­forma győzelmet aratott. Eredmények: Oroszország - Kína 34:15 (20:6), Horvátor­szág - Marokkó 26:17 (14:7). A csoport állása: 1. Oroszor­szág 4/2 (65:32-es gólkülönb­ség), 2. Horvátország 4/2 (60:38), 3. Magyarország 2/1, 4. Kuba 0/1,5. Marokkó 0/2, 6. Kuba 0/2. Az A-csoportban lejátszott két tegnapi találkozón: Jugoszlávia - Litvánia 29:21 (17:10), Algéria - Szaúd- Arábia 19:14 (6:3). Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Szalóktól is hetet kapott Vámosgyörk A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság 25. forduló­jának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudó­sítóink: Vámosgyörk - Egerszalók 0- 7 (0-2) Vámosgyörk, 300 néző. V.: Asztalos. Vámosgyörk: Juhász - Ör­dög, Marsi, Szedmák, Tere- nyei, Torna, Letoha, Májer, Dobos, Varga, Bella (Morcsá- nyi). Játékos-edző: Szedmák László. Egerszalók: Tajti - Kiss (Smuczer Zs.), Trenka, Hen- ninger, Hangácsi, Román, Montvai, Horváth, Smuczer Sz. (Utassi), Búzái, Szabari (Szabó B.). Edző: Pázmándi Gáspár. A minden csapatrészben jobb bajnok-esélyes megér­demelten szerzett 3 pontot, a gólkülönbség azonban túlzott. G.: Montvai 4, Búzái 2, Hor­váth. Jók: Torna, Dobos, ill. Montvai, Horváth, Henninger, Búzái. Ifik: 3-4. Torna István Egerszólát - Márkáz 3-3 (1-3) Egerszólát, 100 néző. V.: Tóth Béla. Egerszólát: Veréb - Nagy, Jávorszki, Montvai, Linnin- ger, Prokaj (Szabó), Szilágyi, Kovács T., Csomós, Horváth, Gerascsenko. Edző: Horváth László. Márkáz: Hegedűs M. - Ha- talyák, Budai, Szekrényes, Hegedűs Gy., Sztankó, Ko­vács, Süveges, Varga, Fehér, Kozák. Edző: Fritz János. A gyors szóláti gól után könnyelműsködő hazai véde­lem hibáit kihasználva fordí­tottak a markaziak. A második félidőben a más felfogásban játszó vendéglátók fölénybe kerültek, de csak egyenlíte­niük sikerült. G.: Csomós 2 (egyet 11-esből), Kovács T., ill. Kozák 2, Fehér. Jók: Cso­mós, Kovács T., ill. az egész vendégcsapat. Ifik: 8-0. Horváth László Abasár - Nagyréde 1- 1 (1-1) Abasár, 350 néző. V.: Molnár. Abasár: Kiss T. - Bollók, Zelei, Szatmári, Tóth Sz., Szabó, Kiss L„ Bátori, So- modi, László (Fülöp), Bar- bócz. Játékos-edző: Tóth Sza­bolcs. Nagyréde: Erdei - Debrec- zeni, Csernyik, Barna, Varbai, Mihályi (Jobbágy), Jurecska, Zsoltész, Molnár (László P.), Deme, Kovács. Edző: Acs Já­nos. Mindkét oldalon maradtak ki helyzetek. G.: Bátori, ill. Ju­recska. Jók: mindenki, ill. Debreczeni, Varbai, Jurecska. Ifik: 2-7. Bollók József Tárnáméra - Szűcsi 4-0 (1-0) Tamaméra, 300 néző. V.: Varga László. Tamaméra: Juhász - Vágó M., Ugrai, Bognár, Bessenyei, Bárány T., Pári Cs. (Makovi- nyik), Csintalan, Lőrincz, Együd, Laskovics (Vágó A.). Edző: Keresztesi István. Szűcsi: Maksa Tamás - Hordós, Maksa Tibor, Kovács T., Szundi Á„ Kovács J., Ma- karia, Szundi Sz., Besze, Pin­tér, Demeter. Edző: Tóth Já­nos. A vezetést ugyan gyorsan megszerezték a hazaiak, de fö­lényük csak a második félidő­ben mutatkozott meg újabb gólokban. G.: Lőrincz 2, Együd 2. Jók: Lőrincz, Együd, Bognár, Pári Cs., ill. Kovács J„ Maksa Tibor. Ifik: 10-0. (bódi) Erdőkövesd - Makiár 1-3 (1-2) Erdőkövesd, 100 néző. V.: Gergelyi. Erdőkövesd: Kovács S. - Köböl, Danó A., Ferencz (Zsadányi), Barkóczi, Varga, Kalas, Tumpek (Danó G.), Berki, Koós, Radies (Bocsi). Edző: Bocsi István. Makiár: Kovács A. - Pintér, Sasvári L., Nagy, Suha, Sas­vári T. (Alter), Sinka, Sumi, Kővári (Klaisz), Csomós (Ka- zay), Parádi. Játékos-edző: Sasvári László. A mérkőzés elején kiha­gyott hazai helyzetek meg­bosszulták magukat, így meg­érdemelten nyertek a vendé­gek. G.: Berki, ill. Sinka, Sas­vári T., Suha. Jók: Köböl, Fe­rencz, Tumpek, ill. Kovács A., Pintér, Sumi. Ifik: 1-10. Kiss András Domoszló - Pély 3- 1 (0-1) Domoszló, 250 néző. V.: Ke­repesi. Domoszló: Likker - Lu- kovszki, Szőllősi, Paulenka Sz. (Paulenka R.), Nagy B., Sidló, Paulenka L., Horváth O., Horváth L„ Szabó, Szar­vas. Edző: Schrüffel Gyula. Pély: Viszneki B. - Czvit- kovics, Vona Zs., Burai (Viszneki J.), Ivanics, Ada- mecz, Nagy J. (Kocsis), Ga- lajda, Zagyva, Fenyves T., Fenyves P. Edző: Vona Géza. Az 5. percben szerzett ven­déggólra a hazaiak csak a má­sodik félidőben tudtak vála­szolni. Igaz, akkor három talá­lattal. G.: Szabó, Szarvas, Pau­lenka L., ill. Fenyves T. Jók: Szőllősi, Nagy, Horváth O., ill. Viszneki B., Fenyves T., Fenyves P. Ifik: 2-4. Fehér István Apc - Mátratherm 4- 0 (2-0) (A mérkőzésről nem érkezett részletes tudósítás.) Szabadnapos: Gyöngyös­pata: A bajnokság állása: 1. Egerszalók 23 20 2 1 81-8 62 2. Egerszólát 24 14 5 5 65-28 47 3. Nagyréde 24 14 5 5 60-23 47 4. Tamaméra 23 14 5 4 45-21 47 5. Domoszló 23 11 5 7 39-27 38 6. Makiár 23 12 4 7 38-23 37 7. Vámosgyörk 24 10 5 9 43-54 35 8. Márkáz 24 8 5 11 36-49 29 9. Apc 23 6 7 10 42-43 25 10. Gy.pata 23 7 4 12 28-34 25 11. Pély 23 7 4 12 31-49 25 12. Abasár 24 4 6 14 33-60 18 13. Erdőkövesd 23 4 5 14 36-72 17 14. Mátratherm 23 5 5 13 18-57 17 15. Szűcsi 23 3 4 16 27-70 13 Megjegyzés: A Makiár és a Mátratherm csapatától 3-3 büntetőpont levonva. A 26. forduló párosítása, május 24., szombat, 17: Pély - Tamaméra, Makiár - Gyön­gyöspata. Május 25., vasár­nap, 17: Szűcsi - Apc, Márkáz - Vámosgyör, Egerszalók - Domoszló, Mátratherm - Er­dőkövesd, Nagyréde - Eger­szólát. Szabadnapos: Abasár. Labdarúgó megyei I. osztály - Petőfibányán nyert az Építők Pünkösdkor a Poroszlót koronázták Pontosztozkodással zárult a pétervásárai rangadó A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában a döntetlenre zárult pétervásárai rangadó után a Poroszló lépett az első helyre. Értékes győzelmet könyvelhettek el a bélapátfal- viak, akik Petőfibányáról távoztak három ponttal. Gólzáporos (7—1) győzelemmel ünnepelte a pünkösdöt a Felsőtárkány és a Gyöngyöshalász. Alsóházi rangadót nyert az Energia SC. Soro­zatban negyedszer nyert a Novaj. Eredmények: Pétervására - Heves 1-1 (1-0) Pétervására, 400 néző. V.: Lánczos. Pétervására: Dávid - Pap, Csontos M., dr. Jacsmanik, Pá­dár - Kis-Simon, Sűrű, Fenyves, Ivádi Z. - Pápai, Lázár. Edző: Forgó János. Heves: Szarka - Bállá, Ötvös, Tari, Sági - Ducsai, Vajner (Csáki), Farkas R., Pusoma R. - Lóié (Zsidó), Balogh. Edző: Ba­lázs Tihamér. A gólok története: A 18. perc­ben Pádár beadását követően Lázár közelről volt eredményes, 1-0. A 80. percben Balogh visz- szagurítását Vajner lőtte a ka­puba, 1-1. Óriási lendülettel kezdett mindkét csapat. Az első félidő­ben enyhe fölényüket gólra vál­tották a péterkeiek. A nagy iramú, küzdelmes mérkőzés haj­rájában a vendégek egyenlíteni tudtak. Összességében igazsá­gos eredmény született. Jók: az egész hazai csapat, ill. Vajner, Ötvös, Sági, Lóié, Szarka. Ifik: 1-2. Dósa János Poroszló - Recsk 2-1 (0-1) Poroszló, 300 néző. V.: Váraly- lyay. Poroszló: Magi - Nagy S. (Himer), Nagy L., Óceán, Ki- szely, Farkas Z., Farkas A., Horváth, Csala, Nagy I., Kecs­keméti. Edző: Görbe Károly. Recsk: Szabó V. - Sipos, Ko­lozsvári, Jeremiás, Gulyás, Ka­tona, Kovács, Tóth, Puporka K., Kiss, Csík. Edző: Kiss Tibor. A vendégek 2. percben szer­zett vezető góljára az 52. perc­ben jött a válasz. A végig tá­madó poroszlóiak a 85. percben a győztes gólt is megszerezték. A 70. pecben Kiszely büntetőjét Szabó V. hárította. G.: Óceán, Kecskeméti, ill. Katona. Jók: Óceán, Kecskeméti, ill. Szabó V. Ifik: 4-1. Fejes Kálmán Petőfibánya - Bélapátfalva 0-2 (0-1) Petőfibánya, 250 néző. V.: Je­néi. Petőfibánya: Szendrei ­Valkó, Farkas A., Králik, Ka- róczkai, Nagy, Smid, Szabó G. (Jónás), Kerepesi (Fityó), Bara- nyi G. (Ugrai), Hajdú. Edző: Ba­logh György. Bélapátfalva: Horváth A. - Fülep, Fürjes, Bajzáth, Orosz, Borostyán (Kovács J.), Csanádi, Horváth T., Berecz Zs., Haj- mási, Mikó (Barta P.). Edzó: Fodor Pál. A korán bekapott gól megza­varta a hazaiakat, végül a jobbik csapat nyert megérdemelten. G.: Csanádi, Mikó. Jók: Farkas A., Karóczkai, ill. Horváth T. (a mezőny legjobbja), Horváth A., Fülep, Mikó. Ifik: 7-2. Gubis István Felsőtárkány - Sírok 7-1 (4-0) Eger, Északi-pálya, 200 néző. V.: Jakab. F.tárkány: Kormos K. - Szőke, Erdélyi B., Barta, Baj­záth R., Bartuska, Bajkó, Vinc- zepap (Verebélyi), Bódi (Hor­váth), Nagy G., Nagy T. (Kele­men Gy.). Edző: Szabó András. Sírok: Ancsán (Kelemen T.) - Halasi, László, Zsófi, Halász, Takács, Bujáki, Varga, Erdélyi F. , Kulics (Kormos), Farkas Ó. Edző: Csendes Bálint. A jól játszó tárkányiak egy pillanatnyi esélyt sem adtak el­lenfelüknek, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. Szü­net után Erdélyi F. 1 Issét Kormos K. hárította. Kiállítva: Bujáki a 43., Barta a 65. perc­ben. G.: Vinczepap, Bartuska (1 l-esből), Nagy T„ Erdélyi B., Nagy G., Bajkó, Kelemen Gy., ill. Erdélyi F. Jók: Erdélyi B., Nagy G., Bajzát R., Bartuska, Bajkó, ill. Zsófi. Ifik: 3-3. (bajzát) Gyöngyöshalász - Istenmezeje 7-1 (3-1) Gyöngyöshalász, 350 néző. V.: Csapó. Gy.halász: Szerdahelyi ­Szabó Gy., Huszár, Szabó L., Gódor (Medveczki), Asztalos (Tóth II. A.), Varga, Nagy Gy. G. , Incze, Molnár (Baranyi), Hudák. Edző: Péczely Szabolcs. Istenmezeje: Kovács M. - Csóka K., Ország, Csóka Sz. (Lénáit), Nagy, Ivády, Utasi, Földesi, Ortó, Ludvig, Mihály. Edző: Tar Antal. Harminc perc játék után na­gyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, s biztosan nyertek. G.: Hudák 2, Baranyi 2, Incze 2, Varga (1 l-esből), ill. Ludvig. Jók: Szabó Gy., Huszár, Incze, Baranyi, ill. Ortó, Ludvig. Ifik: 7-0. Szabó Ferenc Energia SC Gyöngyös - Hatvani Lokomotív 1-0 (0-0) Gyöngyös, 50 néző. V.: Gom­bos. Energia SC: Miksi - Balogh, Pásztory, Németh, Juhász Sz., Molnár, Csiba, Szűcs (Domosz- lai), Farkas (Juhász P.), Benus, Szabolcsi (Nagy). Edző: Kiss István. Hatvani Lokomotív: Rozma­ring - Bodnár S. (Pádár), La- báth, Czakó, Dávid, Jobbik Cs., Simon (Lukács), André, Jobbik J., Oldal, Bodnár I. (Strausz). Edző: Kiss György. A hazaiak végig „darálták” a mérkőzést, s megérdemelten szerezték meg első tavaszi győ­zelmüket. G.: Farkas. Jók: Ba­logh, Pásztory, Molnár, ill. senki. Ifik: 0-3. Kurfürst István Tenk - Tarnalelesz 1-0 (0-0) Tenk, 150 néző. V.: Forgó. Tenk: Nagy P. - Kovács R., Németh, Tamasi, Oláh, Bakos T., Szájer (Kövesdi), Pusoma, Bakos Gy.. Kovács I., Bakos K. (Szabó R.). Edző: Várallyay Miklós. Tarnalelesz: Balázs - Kovács B., Sztasák, Labancz, Sike, Né­meti (Suha J.), Mikusi, Kovács M. (Nagy P.), Suha Sz., Orosz, Bukrán. Játékos-edző: Bukrán Csaba. A nagy meleg, a nyári zivatar, és a kilencven percen át véde­kező lelesziek sem tudták meg­akadályozni a hazaiak győzel­mét. Kiállítva: Bukrán a 30. percben. G.: Szabó R. Jók: Ko­vács I., Szabó R., Tamasi, ill. Kovács B., Sztasák, Orosz. Ifik: 3-1. Nagy Lajos Tarnaörs - Novaj 0-1(0-0) Tarnaörs, 200 néző. V.: Mar- kóth. Tarnaörs: Vágó - Peredi T., Mága J., Danyi, Esvég, Szabó, Lőcsei, Csömör, Pető (Peredi R.), Sáfi (Mága Zs.), Agócs (Kerek). Edző: Banka Ferenc. Novaj: Bodolai - Karóczkai, Képes, Tóth G„ Papp (Hegyi L., Bartók), ' Csuhay, Husi, Sipos (Bóta B.), Menyhárt, Hegyi T., Kasza. Edző: Kasza Gábor. A becsületesen küzdő örsiek ellen megérdemelten nyertek a szervezetten játszó vendégek. G.: Sipos. Jók: Mága J., Lőcsei, ill. Bodolai, Csuhay, Hegyi T. Ifik: 3-0. Szűcsi Attila A bajnokság állása: 1. Poroszló 25 16 5 4 63-27 53 2. B.falva 25 16 4 5 73-35 52 3. P.vására 25 16 3 6 63-26 51 4. Gy.halász 25 16 3 6 65-32 51 5. F.tárkány 25 13 7 5 56-27 46 6. Heves 25 13 7 5 47-25 46 7. P.bánya 25 13 2 10 56-42 41 8. Novaj 25 10 5 10 37-38 35 9. Tenk 25 10 4 11 36-43 34 10.1.mezeje 25 8 5 12 43-74 29 11. Tarnaörs 25 6 8 11 29-45 26 12. Tarnalelesz 25 7 5 13 22-44 26 13. Energia SC 25 5 6 14 30-53 21 14. H.Lok. 25 5 4 16 25-51 19 15. Recsk 25 5 3 17 32-68 18 16. Sírok 25 4 3 18 32-76 15 A 26. forduló párosítása, má­jus 24. szombat, 17 óra: Heves - Felsőtárkány, Hatvani Lokomo­tív - Tenk, Recsk - Petőfibánya, Tarnalelesz - Pétervására, No­vaj - Gyöngyöshalász, Sírok - Tarnaörs, Bélapátfalva - Ener­gia SC. Május 25., vasárnap, 17: Istenmezeje - Poroszló. TOTÓ 20. hét Eredmények, nyeremények A Szerencsejáték Rt. köz­lése szerint a 20. heti totó­eredmények a következők: X, X, 1, 2,1,1, X, X, X, X, X, X, 1. Pótmérkőzés: 1. A 20. heti totónyeremé­nyek a jövedelemadó levo­nása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 3 darab, nyeremé­nyük egyenként 2,025.198 forint. 13 találatos szelvény 8 darab, nyereményük egyenként 362.722 forint. 12 találatos szelvény 313 darab, nyereményük egyen­ként 9.561 forint. 11 találatos szelvényekre 1.003 forintot a 10 találato- sokraegyenként 270 forintot fizetnek. A góltotón 4 találatos és 3 találatos nem volt. HEVEST1 HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 E-Mail cím: hmhirlap@mail.datanet.hu Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644), a gyöngyösi (37/311- 697), a hatvani (37/341-051) HÍRLAP-fiófcszerkesztőségben, és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénz- forgalmi jelzőszámra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000. Előfizetési díj egy hónapra 645 Ft, negyedévre 1935 Ft, fél évre 3870 Ft, egy évre 7740 Ft. Az árus példányok ára: 39 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynök­ségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109