Heves Megyei Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

10. oldal SporTTüköR 1997. április 14., hétfő Csányi kapus biztosan őrizte az egri hálót a szombati mérkőzésen fotó: majoros tamás Vízilabda OB I. Türelemjáték - fölényes győzelem ÚVMK-Egervin - Szolnok 10-3 (2-1,4-1,1-1,3-0) OB I.-es férfi vízilabda-mér­kőzés. Eger, 200 néző. V.: Kosztolánczy. Juhász. Egervin: CSÁNYI - Seress, Katona, Kovács R„ PETIK 3. BIROS 4, Habi, Wolf, Regős, Rajna, Madaras 1, Takács 2. Edző: Szilágyi Péter. Gól - emberelőnyből: 110. ill. 410. Négyméteresből: 111, ill. -, A mérkőzés előtt egy perces néma tisztelgésre került sor Kiss Ottó, a közelmúltban el­hunyt egykori egri pólózó em­lékére, majd következhettek a maiak, akik ezúttal méltó köve­tőknek bizonyultak. Az első gólt ugyan a szol­nokiak szerezték, de aztán Pe­tik egyenlített. Mivel Takács is betalált a bal felsőbe, már egri előnnyel tarthatták a csapatok az első szünetet. A második negyed a válogatott formában játszó Biros időszaka volt. Ha­tározottan, mégis tisztán sze­rezte meg a labdákat, és nö­velte góljaival a hazai talála­tok számát, amivel gyakorlati­lag eldőlt a mérkőzés. Jól is védekeztek a mieink. Csányi egy kivétellel jól mozdult ki kapujából a centernek dobott labdákra, így a vendégek nem sokra jutottak. A továbbiakban egymás után hozta be a fiatalokat Szi­lágyi Péter, akik közül Mada­ras egy kivárás után szép gólt is lőtt. Előbb azonban Petik majdnem a fél pályáról vágta a hálóba a labdát. Az Egervin ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert. Tudtuk, hogy a Szolnok gyengült, de szorosabb meccsre számítottunk. Szilágyi Péter: - Volt tü­relmünk kivárni, amíg kiala­kul a két csapat közötti kü­lönbség. ÚVMK-Egervin - Hungerit-Szentesi VK 3-15 (2-4,0-3,0-4,1^4) Női bajnoki vízilabda-mérkő­zés, Eger, 100 néző. V.: Kosz­tolánczy, Juhász. Egen’in: SZÉP - Denk 1, Kovács J., Tóth, Seenger, Bíró, Thummerer 2, Miklós, Erdélyi, Vígh, Koncz, Szabol­csi, Sallai. Edző: Petik Attila. Gól - emberelőnyből: 3/0, ill. 2/2. Négyméteresből: -, ill. Hl. Az egriek minden igyeke­zete kevés volt a veretlen lis­tavezető ellen. F. B. Labdarúgó NB II. Keleti-csoport - Nyert a Hatvan Szűcs: két fejes, három pont Labdarúgó NB I. A vasiak zöldeltek A labdarúgó NB I. 25. fordulójá­nak eredményei: Videoton - Va­sas 2-2 (0-1 ), Kispest - ZTE 0-1 (O-O), Haladás 7 FTC 1-0 (0-0), Stadler FC - Újpest 1-3 (0-2), MTK - III. Kér. TVE 2-1 (2-0), Békéscsaba - Siófok 1-1 (0—1), Csepel - DVSC 0-0, Vác - Győr 3-1 (3-0), BVSC - Pécs 1-0 (0-0). A bajnokság állása: 1.MTK 25 22 2 1 67-15 68 2. ÚTÉ 25 18 4 3 58-24 58 3. ne 25 17 5 3 52-28 56 4. Vasas 25 17 4 4 39-19 55 5, BVSC 25 11 4 10 31-26 37 6. DVSC 25 9 9 7 35-24 36 7. Kispest 25 10 6 9 30-32 36 8. Videoton 25 8 8 9 28-28 32 9. Haladás 25 8 7 10 28-26 31 10. Vác 25 8 7 10 30-34 31 11. Győr 25 7 7 11 2941 28 12. ZTE 25 9 1 15 2442 28 13. Békéscsaba 25 7 4 14 2844 25 14. Siófok 25 6 7 12 2343 25 15.lll.ker.TVE 25 5 9 11 3243 24 16. Pécs 25 5 6 14 2147 21 17. Csepel 25 3 8 14 3349 17 18. Stadler 25 4 4 17 15-38 16 A góllövőlista élcsoportja, 18 gólos: Illés B. (MTK). 15 gólos: Sándor T. (DVSC). 13 gólos: Ilea (DVSC), Nicsenko (FTC). 12 gólos: Kovács Z., Szanyó (ÚTÉ). SZUPER­EXPRESSZ A Tausz Tapéta és PVC Szaküzletben tapéta már 370 Ft-tói, PVC 645 Ft/m2 ártól kapható. Eger, Szé­chenyi út 58. Tel.:311-811 Kezesek nélkül AZONNAL PÉNZHEZ JUTHAT gépjárműve ellenében az AUTÓ-ZÁLOGHÁZNÁL! Eger, Széchenyi u. 58. 1 Ttí.: (2#) 423-929, (36) 411-811/167 Tv, video javítás a helyszí­nen is, garanciával. T: 415- 029 (84297) FC Hatvan - Nyíregyháza 2-1 (0-1) NB II.-es labdarúgó-mérkőzés. Hatvan, 700 néző. V.: Ákos (Szabó L„ Heibl). FC Hatvan: Hatvani - Gep- hart - Nagy Gy. T., Szabados - Zvara, Szűcs, Andrási, Lénárí, Bessenyei - Győri, Bre- zovszky. Edző: Bóna Zoltán. Nyíregyháza: Mezó Szatke, Czap, Karkusz, Kiss - Túróczi, Bagoly, Kovács, Kákóczki - Németh, Domokos. Edző: Kiss Miklós. Csere: Brezovszky helyett Szedlacsek az 57., Túróczi he­lyett Csehi I. a 64., Győri he­lyett Nagylaki a 70., Bagoly he­lyett Capatina és Kákóczki he­lyett Göncz a 78., Lénáit he­lyett Gohér a 84. percben. Gólszerzők: Karkusz a 39. Szűcs a 61. és a 75. percben. Sárga lap: Bagoly az 51., Szűcs a 88. percben. 19. perc: Kovács baloldalról elvégzett szögletét Hatvani a bal felső sarokból tolta ki. 39. perc: A jobboldalon fel­futó Bagoly az alapvonal köze­léből keresztbe ívelt, az érkező Németh Karkusz elé adott, aki kapásból, mintegy 10 méterről a léc alá bombázott, 0-1. 49. perc: Zvara az alapvonal közeléből középre ívelt, ahol az érkező Győri 5 méterről fejelt, ám Mező a felső lécre tolta a labdát. 57.perc: Kákóczki 18 méte­res ballábas szabadrúgása a felső lécen csattant. 61. perc: Lénárt, majd Szed­lacsek volt a labda útja, mely­nek végén a baloldali beadást Szűcs 5 méterről fejelte a jobb alsó sarokba, 1-1. 76. perc: Lénárt a 16-os jobb oldali sarkáról középre ívelt, a védőkön megpattanó labda pe­dig Szűcs fejese révén a jobb alsó sarokba hullott, 2-1. Két hatvani helyzet vezette be a találkozót, de negyedóra elteltével a vendégek vették át a játék irányítását, és több lehe­tőséget is kidolgoztak a hazai kapu előtt. A vendéglátók já­téka jórészt a kontratámadá­sokra korlátozódott, eredmény nélkül. A 39. percben aztán az ex hatvani Karkusz góljával megérdemelten jutottak előny­höz a nyírségiek. A második fél­időben alább hagyott a vendé­gek elszántsága, a nagy aka­rással játszó és lelkesen küzdő hazaiak ezt kihasználva egyen­lítettek, majd Szűcs újabb feje­sével a győzelmet is megszerez­ték. Jók: Szűcs, Lénárt, Nagy Gy. T., Andrási, Bessenyei. Bóna Zoltán: - Nagyon meg­szenvedtünk és megküzdöttünk a győzelemért, de a második félidő teljesítménye alapján tel­jesen megérdemelten nyertünk. Kiss Miklós: - Gratulálnom kell a Hatvannak, bár saját ma­gunkat vertük meg. Bódi Csaba További eredmények: SBTC- Diósgyőr 0-0, Kazincbarcika- Szolnok 0-0, Kecskeméti SC- Tiszakécske 0-1, Hajdúnánás- Kecskeméti TE 0-0, Kaba - Szeged-Dorozsma 1-0, Tisza­füred - Tiszavasvári 0-2. Sza­badnapos: FC Eger-Egertej. Az állás: 1. Diósgyőr 21 12 6 3 26-14 42 2. T.kécske 21 13 2 6 35-19 41 3. Kaba 20 9 8 3 29-16 35 4. Szeged-D. 20 9 7 4 25-17 34 5. T.vasvári 21 9 7 5 27-20 34 6. Szolnok 21 9 6 6 25-22 33 7. Nyíregyháza 20 8 8 4 26-18 32 8. SBTC 20 8 7 5 19-16 31 9.KSC 21 5 8 8 21-24 23 10. KTE 20 6 5 9 20-23 23 11. FC Hatvan 21 5 6 10 20-24 21 12. K.barcika 21 5 6 10 22-31 21 13. Hajdúnánás 20 5 5 10 16-27 20 14. Tiszafüred 21 4 4 13 16-31 16 15. FC Eger 20 3 3 14 11-36 12 Női röplabda Magyar Kupa - átadását a fővárosban kell ünnepelni Szélviharként söpört az AgriaComputer Ma délután negyedszer is egri kézbe kerülhet a kupa Támad az Eger, sáncot a Vasas fotó: majoros tamás AgriaComputer RC - Vasas-Budai Tégla 3-0 (2,6,4) Női röplabda Magyar Kupa döntő, első mérkőzés. Eger, 1000 néző. V.: Herpai, ifj. Ju­hász. AgriaComputer: TÍMÁR, FEKETE, PAPIJANSZKAJA, AKIMOVA, WOLF, SZTANKÓ. Edző: Tatár Mi­hály. Vasas: Grózer, Matykó, Császár, Kästner, Brecher, Battlyay. Cs.: Szikora, Ba­logh, Gudmann. Edző: Rati- morszky Károly. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2-0, 2-1, 14-1 (10 perc) 2. játszma: 11-0, 11-5, 13-5 (15 perc). 3. játszma: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 9-2, 9-4 (18 perc). Bemelegítéskor feltűnt, hogy az egriek a MEFAG Rt.-t is vállukra vették (vagy for­dítva), minden esetre új rek­lám díszelgett szombaton a mezükön. A bemutatás már fülsiketítő hangzavarban tör­tént, ám azért láthattuk, hogy - korábbi jó teljesítményének elismeréseként - Sztankó Éva vehette át a Közútkezelő Kitt. ajándékát. Láttuk és tapasz­talhattuk nyomban azt is, hogy az elektromos eredményjelző ezúttal sem működött. Az AgriaComputer a pén­teki szélviharhoz hasonlóan támadta le a Vasast, és külö­nösen az első játszmában mu­tatott be olyan röplabdát, amit csak felső fokon lehet érté­kelni. A nyitások, a labdamen­tések, a védések, az ütések, a látványos megmozdulások, a határtalan küzdeni tudás olyan szintre juttatta a házigazdákat, ami ellen nem volt ellenszere a teljesen megzavarodott ven­dégeknek, 1-0. A második játszmában any- nyit változott a játék képe, hogy Wolfék a szett közepén (11-0-nál) levegőt vettek, mert addig szinte mindent egy szuszra csináltak, s akkor a Vasas is összegyűjtött néhány pontocskát. Hiába „csikart” azonban Brecher, az egri gyors tovább robogott, Papi- janszkaja, Fekete, Sztankó úgy bombázott, hogy labdáikkal nem lehett mit kezdeni, 2-0. A harmadik játszma eleje egyenlőre alakult, aztán kö­vetkezett ismét az egri tor­nádó. Összeolmott a Vasas, mint hitvány kártyavár. Ami­kor Papijanszkaja - a ver­senybírói asztalt is veszélyez­tetve - megmentett egy labdát, a közönség már skandálta: ku­pagyőztes, kupagyőztes! Ke­reste a labdát a Vasas, 3-0. Szenzációs formában látvá­nyos röplabdát mutatott be az AgriaComputer. Csoda lenne, ha ezek után ma nem egri kézbe kerülne a Magyar Kupa a Folyondár utcai visszavágót követően. Egy nyert szett is elég... Tatár Mihály: - Nagyon jól játszottak a lányok. Csodála­tos érzés ilyen lelkes közönsé­get kiszolgálni. Ratimorszky Károly: - Lel­kileg pillanatok alatt összees­tünk. Hétfőn megpróbálunk valamit javítani. Fesztbaum Béla Ez már „égő”, hogy nem égó... Az egri kötdiarhok elektronikái eredményjelzője már korábban is meghibásodott: a NIKE-Hírlap kupán sem hírta a gyűrődést, egy idő után „kifáradt”. A Vértes Volán elleni röplabda Ma­gyar Kupa elődöntőn el sem indult a szerkezet, az eredmény alakulását a birkózó-versenyeken szokásos pontozó-táblácskák hajtogatásával kellett követni. Az eredményjelző a szombati kupadöntőn sem működött, s ismét elő kellett venni a kézzel hajtogatót. A tájékoztatás hiá­nyán túl restellni való, a világító lámpácskák hiánya „égő” má­sok előtt, mi több, méltatlan az ellenfelek által is legjobbnak tartott magyar női röplabdacsapat sikereihez. A berendezés állítólag csak kettőig képes számolni a ponto­kat. A Vasasnak az első játszmában az is megtette volna, az Ag- riaComputernek azonban kell a tizenötödik pont is. Mert ez egy minőségi gárda, amely villog a lámpák helyett is. A Szuperligában harmadik helyen végzett csapat, balról: Molnár József egyesületi elnök, Balázs Péter, Bóta Ervin , Ferencz Gábor szakosztályvezető, Kakuk Levente, Vincze Zol­tán, Zsíros Péter, Tősi Pál, Molnár László, Juhász Tibor játékos-edző. fotó: Bajzát Rafael Teke: bajnoki bronz Bélapátfalvának A teke Szuperliga rájátszás végeként Budapesten sporttör­ténelmet írt a Bélapátfalva. A tavalyi hatodik helyezés után az idén megérdemelten álhat- tak a legjobb magyar csapatok dobogójára az Építők tekézői, mint legjobb vidékiek. A rájátszás zárófordulójá­nak eredménye: 1. BKV Előre 5484, 2. FTC 5347, 3. Bél­apátfalva (Balázs P. 918, Tősi 903, Molnár L. 829, Juhász T. 879, Vincze 899, Bóta 872) 5300, 4. Pápa 5154 fa. A szuperliga 1996/97-es végeredménye: 1. BKV Előre, 2. FTC, 3. Bélapátfalva, 4. Pápa, 5. Szolnok, 6. Kaposvári Strabag, 7. Szeged, 8. Cegléd. A bronzérmeket Kustán Já­nosáé, a MATESZ főtitkára adta át Bóta Ervin csapatkapi­tánynak. Gratulálunk!