Heves Megyei Hírlap, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

10. oldal SporTTüköR 1997. március 24., hétfő Női röplabda Extraliga Ma 17 órakor: AgriaComputer RC - Vasas A női röplabda Extraliga küz­delmei során ma 17 órakor az egri körcsarnokban az Agria­Computer SC ellenfele a Vasas lesz. A két csapat a legjobb négy között a döntőbe jutásért játszik, a párharc három győz­tes mérkőzésig tart. Az biztos, hogy a mai találkozót szerdán egy újabb követi Budapesten, majd pénteken ismét Egerben találkoznak a csapatok. Amennyiben valamelyik fél mindhárom meccset megnyeri, már döntős. Egyébként a felté­telezett folytatásra március 30- án vasárnap, még tovább április 7-jén kedden kerülhet sor. Bízunk abban, hogy húsvétra már döntős lesz az AgriaCom­puter RC. Labdarúgó NB II. Keleti-csoport - Egy győzelem, egy vereség Hompoth első NB Il-es gólját szerezte FC Eger-Egertej- Tiszafüred VSE-City Gas 2-0 (0-0) Eger, 700 néző. V.: László (Herbály, Győr). Eger: Molnár - Holtner - Hompoth, Gyöngyösi, Aszódi- Unyatinszki, Márton, Sza­mosi, Berecz - Kormos, Bez- zegh. Edző: Vígh Tibor. Tiszafüred: Nagy - Porko­láb, Földvári, Görbe, Kaszo- nyi - Gombos, Lugosi, Kalló, Csillag - Tóth, Dorcsák. Edző: Albert Csaba. Csere: Lugosi helyett Dajka a 35., Gombos helyett Bese a 63., Kormos helyett Klátyik a 71, Csillag helyett Németh a 80. Unyatinszki helyett Csu- hay a 83. percben. Gólszerző: Hompoth a 76., Berecz a 83. percben. Sárga lap: Aszódi a 87. percben. 15. perc: Szamosi fejesét Nagy a léc alól tolta szögletre. 16. perc: Kormos alig lőtt mellé! 48. perc: Hompoth beadását Kormos fejelte kapura, Nagy szögletre hárított. 76. perc: Klátyik balról ívelt szabadrúgást a füredi kapu előterébe, és a jobbról berob­banó Hompoth laposan lőtt a hosszú sarpkba, 1-0, 83. perc: Berecz kihasználta a védők megingását, ügyesen játszotta magát tisztára és a bal sarokba gurított, 2-0. A tabella két utolsó helye­zett csapata végig derekasan küzdött egy közepes színvo­nalú mérkőzésen, ahol a kapuk keveset forogtak veszélyben. Az első félidőben a szögletek jelezték, hogy többet támadott az Eger, de eredménytelenül. Fordulás után a vendégek is bátrabbakká váltak, kiegyenlí­tődött a játék. Úgy tűnt, hogy nem születik gól ezen a mécs­esén, amikor a vendégek hibá­ját is kihasználva tudott újí­tani az Eger. Hompoth első NB 11-es gólját szerezte, a ta­pasztalt Berecz pedig bebizto­sította a hazaiak megérdemelt győzelmét. Jók: Gyöngyösi, Szamosi, Hompoth, Berecz. Vígh Tibor: - Hegyeket mozgatva küszködtünk és ki- birkóztuk a győzelmet. Albert Csaba: - Várható volt, hogy az első gól eldönti a meccset, egyéni hibák okozták a vereségünket. F.B. Szolnoki MÁV-Neusidler - FC Hatvan 3-1 (2-1) Szolnok, 1500 néző. V.: Hi­dasi (Marcsók, Szabó I.) Szolnok: Géléi - Major - Draskóczi, Szecsei, Kőházi - Szín, Bontovics, Horváth, Lu- dasi - Markóczi,' Rácz. Edző: Szatmári József FC Hatvan: Hatvani - Gep- hard - Nagy Gy. T., Szabados - Zvara, Győri, Andrási, Lé­náit, Brezovszki, Bessenyei - Szedlacsek. Edző: Bóna Zol­tán. Csere: Győri helyett Nagy­laki az 54., Rácz helyett Czapkó az 56., Ludasi helyett Bemáth a 62., Zvara ahelyett Gombos a 68., Bessenyei he­lyett Rob a 72. percben. Gólszerző: Szecsei a 12., Brezovszki a 14., Bontovics (11-esből) 31., Bontovics a 76. percben. Sárga lap: Gephard a 31., Szecsei a 35., Horváth a 74., Szedlacsek a 75. percben. 12. perc: Szecsei 25 méteres lövése védhetetlenül vágódott a bal felső sarpkba, 1-0. 14. perc: Szedlacsek tálalt Brezovszki elé, aki Géléi mel­lett 15 méterről a bal sarokba lőtt, 1-1. 29. perc: Szedlacsek ugrott ki a védők közül, elhúzta a labdát Géléi mellett is, de nem jutott lövéshez. 30. perc: Gyors ellentáma­dás végén Zvara Győrit szök­tette, aki elcselezte a lehetősé­get. 31. perc: Gephard körül- ményeskedett a saját tizenha­tosán belül, majd Rácczal üt­között. A játékvezető 7 7-est ítélt, amit Bontovics értékesí­tett, 2-1. 42. perc: Zvara szabadrú­gása találta üresen Győrit, aki Géléi kezébe rúgta a labdát. 76. perc: Az alapvonaltól hét méterre szabadrúgáshoz jutott a hazai gárda. A bea­dásra váró Hatvani kapust be­csapva, Bontovics a rövid sa­rokba lőtt, 3-1. A várakozásnak megfele­lően a hazaiak lendületes tá­madójátékkal kezdtek és veze­tést szereztek egy jól eltalált távoli lövésből. A gól felrázta a hatvaniakat és Brezovszki egyenlített. Sajnos, Gephard hibáját követően vitatható büntetővel újra előnyt szerez­tek a hazaiak. A gól nem szegte kedvét a hatvaniaknak, támadtak, de Győri ígéretes helyzetekben hibázott. A II. félidőben nagyot esett a játék színvonala, a szolnokiak biz­tonságos védekezéssel tartot­ták az eredményt. A hatvani kapus hibája megpecsételte a vendégek sorsát. A hazaiak helyzet nélkül tudtak három gólt rúgni, így rászolgáltak a győzelemre. Jók: Szecsei, Bontovics, Szin, ill. Nagy Gy. T., Andrási, Brezovszki. Szatmári János: - Nagyon nehéz mérkőzésen megérde­melten nyertünk. Bóna Zoltán : - Nem játszot­tunk rosszul, a megítélt 7 7-es eldöntötte a mérkőzés sorsát. Szendi László További eredmények: Diós­győr - KSC 1-0, Nyíregyháza - Hajdúnánás 3-2, Tiszavas- vári - Tiszakécske 1-0, KTE - Kazincbarcika 2-2, Szeged- Dorozsma - SBTC 2-2. Az állás: 1. Diósgyőr 18 11 4 3 23-12 37 2. Tiszakécske 18 11 1 6 30-17 34 3. Ny.háza 17 8 7 2 23-11 31 4. Dorozsma 18 8 7 3 23-15 31 5. T. vasvári 18 8 5 5 23-18 29 6. Szolnok 18 8 4 6 23-21 28 7. SBTC 17 7 6 4 17-15 27 8. Kaba 17 6 8 3 21-15 26 9. KSC-RSC 18 5 7 6 20-21 22 10. KTE 18 5 4 9 19-23 19 11. H.nánás 17 5 4 8 15-22 19 12. Hatvan 18 4 5 9 18-21 17 13. K.barcika 18 4 4 10 19-29 16 14. TJüred 18 4 3 11 15-27 15 15. FC Eger 18 3 3 12 11-33 12 A 20. forduló párosítása március 29. szombat, 15 óra: Salgótarján - KTE, Tisza­kécske - Nyíregyháza (19). Március 30. vasárnap, 16 óra: FC Hatvan - Tiszavasvári, Kazincbarcika '- FC Eger- Egertej, KSC - Szolnok, Ti­szafüred - Diósgyőr, Hajdú­nánás - Kaba. Női labdarúgás: megszorítva a Femina Novák-Femina - FC Eger-Agria Volán 3-2 (2-1) Női NB I.-es labdarúgó-mérkő­zés. Budapest, Elaha Lujza u., 200 néző. V.: Lukács. FC Eger: Tamás (Tóth) - Dudásné, Simon, Fekete, Póc­zos - Mező (Juhász), Lubai, Samu (Németh G.) - Harsányi, Szabó, Gál. Edző: Benkő János. A listavezető otthonában na­gyon jó mérkőzést vívott egy­mással a két csapat, amely a női futball igaz hírveréseként szol­gált. Az egrieknek még a dön­tetlen elérésére is volt esélyük, ám a végeredmény reálisnak mondható. A vendégek góljait Gál és Szabó szerezte. Benkő János: - A várakozá­somnak megfelelő, szoros eredmény született, ami ré­szünkre dicséretes. Bajzáth Péter még gólt is rúgott Tegnap megkezdte szereplését Franciaországban Magyaror­szág 15 éves labdarúgóinak vá­logatottja a világjátékokon. Nemzeti csapatunk az első mérkőzésen J-ö-ra győzött Al­géria válogatottja ellen. A szép sikerből kivette részét Bajzáth Péter, az FC Eger- Egertej fiatal csatára is, aki egyszer a kapuba is betalált. A magyarok csoportjában még a németek és az írek szerepelnek. SZITPEREXPRESSZ A Baranyi Autósiskola szgk.- vezetői tanfolyamot indít ápr. 2- án részletfizetési kedvezménnyel. T.: 321-524 (82880) A Tausz Tapéta és PVC Szaküz­letben tapéta már 370 Ft-tól, PVC 645/m2 ártól kapható Eger, Szé­chenyi út 58. Tel.: 311-811 (81310) Motorcsónak-vezetői tanfolya- - mot indít az egri Búvár Klub ápri­lis 1-jén. Jelentkezés: 8-12 óráig Diófakút út 1. vagy 36/317-941 telefonon, hétvégén 36/411-865 (82366) Reklámszervezőt keres a Rádió Eger. Vállalkozói igazolvány szükséges. Jó kereseti lehetőség. Az önéletrajzos jelentkezéseket a Dobó tér 6/A címre várjuk. (82912) Tv, videó javítás helyszínen is, garanciával. T.: 415-029 (82850) Kezesek nélkül AZONNAL PÉNZHEZ JUTHAT gépjárműve ellenében az AUTÓ-ZÁLOGHÁZNÁL! Eger, Széchenyi u. 58. Tel.: (20) 423-929, (36) 411-811/467 A labdarúgó NB III. Mátra- csoportja 17. fordulójában magas színvonalú megyei rangadót és hazai győzelmet láthattak a selypi szurkolók, ami azt jelenti, hogy jó játéka ellenére második tavaszi meccsét is elvesztette a Füzes­abony. A Besenyőtelek viszont ismét döntetlent játszott. Ott­honában javított a Gyöngyös. Eredmények: Selypi Kinizsi - Füzesabony 5-1 (0-0) Selyp, 400 néző. V.: Geró. Kinizsi: Tímár - Lilik, Tóth A., Pásztor, Tábori - Pálinkás, Szekrényes, Kurucz (Nagy F. 86.p.). Molnár (Demeter 67. p.) - Fekete, Bazsó. Edző: Pósch Péter. Füzesabony: Varga - Bara­nyai, Gál, Bocsi, Novák T. - Takács, Sima (Csóka 70. perc), Márkus, Szabó - Csőke (Nagy P. szünetben), Nagy G. Edző: Varga Zoltán. 6. perc: Nagy G. átadása után Csőke 14 méterről a bal kapufa mellé gurított. 26. perc: Nagy G. indította Szabót, akinek beadását Már­kus fejelte kapu fölé. 40. perc: Nagy G. remekül ment el a jobb oldalon, majd vissza gurított a 76-osra és az érkező Márkus laposan a há­lóba talált. A játékvezető már közben sípolt és érvénytelení­tette a gólt, mert a szerzője sportszerűtlenül megtévesz­tette a selypieket. 46. perc: Nagy P. passzolt Márkushoz, aki 20 méterről a bal felső sarokba ívelt, 0-1. 55. perc: Bazsó jobboldali beadásából Fekete mindenkit megelőzve pörgette hálóba a labdát, 1-1. 59. perc: Bazsó lövését Varga szögletre ütötte. 62. perc: Bazsó 17 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 2-1. 7J2. perc: Demeter balról ívelt át a másik oldalra és az érkező Szekrényes a léc alá bombázott, 3-1. 82. perc: Tábori lövésébe Varga csak bele tudott ütni, Fekete ott termett és a hálóba talált, 4-1. 84. perc: Nagy G. szabad­rúgását Tímár szögletre tor­názta. 85. perc: Pálinkás beadása után Bazsó a bal sarokba talált, 5-1. 88. pert: Nagy P. tiszta helyzetből kapu mellé gurított. Magas színvonalú, végig változatos, jó iramú mérkőzést játszott a két jól felkészített csapat. Az első félidőben a vendégek támadtak többet, de nem tudtak a kapuba találni, illetve érvénytelen gólt lőttek. Fordulás után nyomban meg­szerezték az abonyiak a veze­tési és alckor úgy tűnt, hogy első félidei fölényük tovább folytatódik. „Feltámadt” azonban a Kinizsi és remek akciók végén gólparádét ren­dezett. A vendégek nem adták ugyan fel a küzdelmet, de a fergetegesen futballozó hazai­akat képtelenek voltak megfé­kezni. A Kinizsi bravúros győ­zelmet aratott, amit sokáig jó érzéssel emlegethetnek majd hívei. Jók: Szekrényes, Tábori, Pásztor, Bazsó, Fekete, ill. Bocsi, Baranyai, Szabó. Ifik: 2-5. Pósch Péter: - Gratulálok a csapatomnak, mert amit kita­láltam, azt százszázalékosan megvalósította. Köszönet a lelkes közönségnek. Varga Zoltán: - Ilyen a fut­ball, 0-7-nél nem hittem volna, hogy ez lesz a vége. Fesztbaum Béla Besenyőtelek - Jászberény 1-1 (1-1) Besenyőtelek, 500 néző. V.: Strehó. B.telek: Juhász - Szilágyi, Lengyel, Forgács - Bercsényi, Mirkóczki, Háklár, Pásztor, Grabecz - Rézműves, Nagy P. Edző: Zsidai József. A gólok története: a 25. percben szögletrúgás után Forgács fejelt a sarokba, 7-0. A 48. percben (még az első fél­időben) Kövesdi fejelt a hazai kapuba, 7-7. Többet támadott, két kapu­fát is lőtt a Besenyőtelek, mégis inkább kiegyenlített volt a játék, mert a vendégek a me­zőnyben jól adogattak. Helyze­teik alapján a hazaiak köze­lebb álltak a győzelemhez. Jók: Lengyel, Forgács, Ber­csényi. Ifik: 2-0. Szabó Zoltán Gyöngyösi AK - Szécsény 3-1 (1-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Deme. GYAK: Horváth - Molnár, Patkó, Nagy H., Nemoda - Nagy L., Víiliskó, Janik, Már­kus 2. - Szerdahelyi, Jaros (Frigyik B.) Edző: Pócs Ta­más. A gólok története: a 3. perc­ben Szerdahelyi labdáját Janii: 5 méterről a jobb sarokba lőtte, 7-0. A 35. percben Végh szögletét Hodur fejelte a sa­rokba, 1-1. Az 54. percben Szerdahelyit felvágták, a meg­ítélt büntetőt a sértett értékesí­tette, 2-7. Az 58. percben Szerdahelyi szólója végén a labda Patkó elé pattant, aki 6 méterről a léc alá bombázott, 3-1. Jól kezdett a hazai gárda és gyorsan vezetést szerzett. A folytatásban ellaposodott a já­ték. A második félidőben hu­száros rohamokkal rukkolt ki a GYAK és megnyugtató előnyt szerzett. A látottak alapján megérdemelten nyerte tavaszi bemutatkozó mérkőzé­sét a Szerdahelyi vezérelte ha­zai együttes. Jók: Szerdahelyi, Patkó, Valiskó, Márkus Z. Ifik: 5-1. Halmóczki Ferenc További eredmények: Palotás - Kisújszállás 2-0, Dréher - Újszász 1-1, Monor - Pásztó 2-1, REAC - Multi-R. 2-0, Dunakeszi - Gödöllő 2-0. A bajnokság állása: 1. Dunakeszi 17 14 1 2 37-10 43 2. REAC 17 10 3 4 31-12 33 3. Palotás 17 9 4 4 25-19 31 4. Selyp 17 8 5 4 39-28 29 5. B.telek 17 8 5 4 22-14 29 6.Füzesabony 17 9 2 6 25-20 29 7. Pásztó 17 7 6 4 14-15 27 8. Monor 17 6 5 6 26-21 23 9. Jászberény 17 6 5 6 22-17 23 10. Multi Rocco 17 6 4 7 15-22 22 11. Újszász 17 5 5 7 23-21 20 12. Gyöngyös 17 5 3 9 20-25 18 13. Dréher Sör 17 4 4 9 19-36 16 14. Szécsény 17 3 6 8 20-29 15 15. Kisújszállás 17 3 1 13 14-40 10 16. Gödöllő 17 2 3 12 13-36 9 A. 18. forduló, március 29. szombat, 15: Pásztó - Bese­nyőtelek, Füzesabony - Palo­tás, Jászberény - Dunakeszi, Kisújszállás - Gyöngyös, Szé­csény - Multi-Rocco. Vasár­nap, 15: Gödöllő - Selyp, REAC - Dréher, Újszász - Monor. A bíró szerint: jó, hagyd! Márkus Tamás, aki először játszott abonyi színekben, a tőle ismert módon focizott Selypen. Kapura is veszélyes volt - még fejjel is -, majd lőtt egy remek, de érvénytelen gólt. Miközben robogott Nagy G. beadására, a nézők közül azt hallottuk, hogy jó, jó, je­lezve a kapunak háttal álló társának: ne avatkozzon közbe, mert érkezik. Azt nem hallottuk, hogy hagyd, amit a szabályok tiltanak, hiszen az sportszerűtlenül megtévesztő az ellenfélnek. Mészáros György, játékve­zető-ellenőr: - Én nem hallot­tam semmit. Geró játékvezető később így idézte Márkust: jó, hagyd! Ezért fújt, így lett ér­vénytelen a gól. Érzéseink szerint a selypi játékosok nem reklamáltak volna, ha nem sípol, mert az eset annyira nyilvánvaló volt, hogy mi a felfutó szándéka. Nem a megtévesztés. Márkus ugyan fordulás után szabályosan is betalált, de azzal csak olyan tüzet gyúj­tott, ami a csapatát perzselte. Fekete (karja a magasban) egyenlítő gólja a füzesabonyi hálóban fotó: szigeti tamás Labdarúgó NB III. Mátra-csoport, Selyp - Füzesabony: magas színvonalon Márkus góljára ötössel feleltek Bazsóék