Heves Megyei Hírlap, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

10. oldal SporTTüköR 1996. október 14., hétfő Labdarúgó NB II. Keleti-csoport Hatvan nyert, A labdarúgó NB II. Keleti­csoportjának 10. fordulójában mindkét megyei csapatunk idegenben játszott. A hatva­niak győzelemmel tértek haza, az egriek viszont vereséget szenvedtek. Eredmények: Kazincbarcika - FC Hatvan 0-2 (0-0) Kazincbarcika, 800 néző. V.: Hajdó (Vida, Veres). Kazincbarcika: Kiss - Salló - Takács, Szabó Zs. - Hanász, Hamócz, Körösi, Gál, Szaniszló- Remenár, Lukács. Edző: Kál­mán Vilmos. FC Hatvan: Nagy I. - Gom­bos, Gephard, Károly, Szabados- Ágh, Győri, Andrási, Besse­nyei - Hanyecz, Szedlacsek. Edző: Bóna Zoltán. Csere: Hanász helyett Szőke az 59., Szedlacsek helyett Szűcs a 64., Károly helyett Nagy Gy. T. a 80., Ágh helyett Zvara a 85. percben. Gólszerzők: Győri a 67., Ha­nyecz a 83. percben. Sárga lap: Remenár a 27., Gombos a 39., Ágh a 47., Győri a 79. percben. 13. perc: Szedlacsek a bal ol­dalon lépett ki a védők közül, de 14 méterről kapu mellé lőtt. 26. perc: Körösi 22 méteres szabadrúgása a védőkről Reme­nár elé pattant, aki 18 m-ről mellé durrantott. 35. perc: Remenár jobb oldali beadását Körösi fejelte kapura, Nagy I. azonban biztosan védett. 51. perc: Körösi húzott el a jobb oldalon, veszélyes beadása átszállt a csatárok fölött. 55. perc: Bessenyei 18 m-ről kapásból célozta meg a barcikai kaput, lövése alig szállt kapu mellé. 58. perc: Baloldali vendég­szögletet követően Lukács és Nagy ütközött a 16-oson belül, a labda a hatvani kapusról pattant az alapvonalon túlra. 59. perc: Győri futott el a bal oldalon, majd egy csel után 11 m-ről fölé ívelt. 67. perc:< Ágh szögletét a. vé­dők közül kibújó Győri 8 méter­ről fejelte a jobb sarokba, 0-1. 83. perc: Gephard állította meg a barcikaiak támadását, majd Győri elé passzolt, aki Ha- nyeczet futtatta. A hatvani csatár faképnél hagyta a védőket és 11 méterről a hálóba gurított, 0-2. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A ven­dégcsapat biztonságra töreke­dett a kényelmesen támadó haza­iak ellen. Szedlacsek révén mégis a hatvaniak előtt adódott nagyobb gólszerzési lehetőség. A szünet után a hatvaniak meg­érezték, hogy van keresnivaló­juk. A középpályán ügyesen passzolgattak, gyors kontráikkal megérdemelten szereztek veze­tést és ezzel elkönyvelhették első idegenbeli győzelmüket. Jók: Körösi, Lukács, Salló, ill. Nagy, Gombos, Gephard, Győri. Kálmán Vilmos: - Csapatom teljesítménye előttem érthetet­len, nagyon el vagyok kese­redve. Bóna Zoltán: - Második fél- ideji jobb játékunkkal megérde­melten nyertünk. Szendi László Kiskundorozsma - FC Eger-Egertej 2-0 (0-0) Kiskundorozsma, 2500 néző. V.: Szabó Zs. (Mezei, Nyilas). Kiskundorozsma: Csehó ­Kothencz, Stredie, Tóth-Kovács- Skribics - Barna, Süli, Keme- nes, Szabó B. - Miklós, Cigan. Edző: Vágó Attila. FC Eger: Bak - Kovács, Aszódi, Botos - Berecz, Unya- tinszki, Kiskapusi, Kormos, Te­SZUPER­EXPRESSZ A Tausz Tapéta és PVC Szaküzletben tapéta már 370 Ft-tól, PVC-padló több­féle méretben kapható! Eger, Széchenyi út 58. (71550) TV-video javítás helyszí­nen is, garanciával 36/415- 029,20/421-011. (72045) Eger vesztett lek - Bezzegh, Szamosi. Edző: Vígh Tibor. Csere: Süli helyett Tóth Á., Kemenes helyett Udvari (mind­kettő a 60. percben), Kormos he­lyett Horváth K., Bezzegh he­lyett Klátyik (mindkettő a 70. percben), Botos helyett Csomós a 83. percben. Gólszerzők: Tóth Á. a 65., Szabó B. a 78. percben. Sárga lap: Tóth-Kovács, Barna, Miklós, ill. Telek. 4. perc: Szabó B. húzott el a bal szélen, pontosan középre adott, de a befutó Miklós elől Botos az utolsó pillanatban tisz­tázott. 8. perc: Unyatinszki kitűnő labdával ugratta ki Bezzeghet, aki a jobb oldalról éles szögből alig lőtt a jobb sarok mellé. 28. perc: Miklós lövését Ko­vács a gólvonalról vágta ki. 41. perc: Kothencz jó beadá­sát Barna egyből kapura bom­bázta, de Bak kitűnő érzékkel hárított. 65. perc: Kothencz bedobása után Stredie elé játszotta a lab­dát, akinek pontos beívelését a jól érkező Tóth Á. magasra fel­ugorva a hosszú sarokba fejelte, 1-0. 74. perc: Szamosi lövését Csehó hatalmas bravúrral védte. 77. perc: Szabó B. ugratta ki Miklóst, aki a hálóba lőtt, de a játékvezető kezezés miatt nem adta meg a gólt. 78. perc: Most már a bíró sem tehetett semmit, ugyanis Tóth Á. kitűnő érzékkel szöktette a bal szélen felfutó Szabó B.-1, aki egy csel után a kapus mellett a há­lóba bombázott, 2-0. 85. perc: Szamosi mintegy 20 méterről nagy lövést eresztett meg, de Csehó a levegőben úszva védett. Ez már a harmadik olyan mérkőzés, amit a dorozsmaiak a hajrában nyernek meg. Vágó At­tila edző most is nagyszerű ér­zékkel cserélt, hiszen az első gól szerzője 5 perccel az előtt lépett a játéktérre. A gól után is a ha­zaiak játszottak fölényben, igaz, a vendégek ellentámadásai nem egyszer tették próbára Csehó kapus képességeit. Akárcsak a nyíregyháziak, vagy a kecskemé­tiek ellen, most is a jól begyako­rolt figura után született gól. A dorozsmai csapat, ha továbbra is tartani tudja kitűnő formáját, még nagyobb feladatok megol­dására is képes lehet. Jók: Stre­die, Szabó B., Csehó, Skribics. Vágó Attila: - Nekünk sikerült bevennünk Eger várát, s ha Dobó kapitány most válogatná a vitézeit, akkor a dorozsmaiakból verbuválná. Vígh Tibor: - Gratulálok a Dorozsmának a győzelemhez. Nem fogják elhinni, de mi hagy­tunk ki több ziccert. P. Sándor Józsej További eredmények: Salgó­tarján - Tiszakécske 3-2, Kecs­keméti TE - Nyíregyházi FC 0-1, Kaba - Diósgyőri FC 3-1, Hajdúnánási - Szolnok 2-1, Ti­szafüred - Kecskeméti SC-RSC 0-0. A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 10 6­4 17-12 18 2. Diósgyőr 9 5 2 2 14-9 17 3. Kaba 9 4 4 1 10-6 16 4. Szolnok 9 5 1 3 10-8 16 5. Nyíregyháza 9 4 3 2 13-8 15 6. K.dorozsma 9 3 5 1 12-9 14 7. Tiszavasvári 9 4 2 3 13-12 14 8. Salgótarján 9 4 2 3 8-8 14 9. KSC-RSC 10 2 6 2 11-10 12 10. Hajdúnánás 9 3 3 3 6-6 12 11. KTE 9 3 1 5 11-11 10 12. FC Hatvan 9 3 1 5 11-14 10 13. Tiszafüred 10 2 3 5 7-13 9 14. K.barcika 10 2 2 6 11-18 8 15. FC Eger 9 1 3 5 5-15 6 Tiszavasvári szabadnapos volt. Rangáék nyertek Vasárnap rendezték az autós Me­csek Rallye-t, az idei magyar baj­nokság zárófutamát. Az egri Túri Tamás a harmadik helyre autó­zott az abszolút kategóriában. Végeredményben: 1. Ranga László, Büki Ernő (Mól RT, Su­baru Impreza) 1:09:51, 2. Érdi Tibor, Varga István (Totál-Érdi RT, Mazda 323) 28 mp. h„ 3. Túri Tamás, Tóth Imre (Koko Motorsport Klub, Nissan Suny) 3:03 p. h. Női röplabda Extraliga - egyedül első az Eger Az AgriaComputer kezében a Volán Vértes Volán SE - AgriaComputer RC 1-3 (-6,13, -7, -7) Női röplabda Extraliga-mér- kőzés. Tatabánya, 800 néző. V.: Hóbor, Horváth. Vértes Volán: Szabó A., Ka- linyuk, BALÁZS, Karsai, FELLEGVÁRI, Országh. Cs.: Szabó I., Hermann. Edző: Ko­sziba István. Eger: Akimova, WOLF, Sztankó, TÍMÁR, PAPI- JANSZKAJA, Fekete. Cs.: Kalotay. Edző: Janda Attila. Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2-0, 2-7, 6-8. 2. játszma: 1-11, 7-11, 7-13. 3. játszma: 0-8, 6-8, 7-10. 4.játszma: 4-2,5-9,7-9. A bajnoki rangadó előtt Janda Attila negyven száza­léknyi esélyt látott a tatabá­nyaiaknál is, míg Kosziba Ist­ván Európa egyik legjobb együtteseként jellemezte az AgriaComputert. Vagyis, mindkét tréner óvatoskodva várta a kezdést. A mérkőzés úgy indult, ahogy az egri szurkolók meg­szokhatták ebben az idényben: az ellenfél szerezte az első pontokat. Na azért nem hagy­ták sokáig örülni a hazaiakat az egriek, néhány pillanat alatt megfordították az állást, és magabiztosan nyerték a az első játszmát. A térfélcsere után, mintegy huszonöt perc múltán, a világ nyolcadik csodáját láthatta a csarnok majd teltházas közön­sége. Szettet vesztett az Eger az Extraligában! Eddig nem és valószínűleg a továbbiakban sem fordul elő túl gyakran ha­sonló helyzet a magyar baj­nokságban. Pedig a vendégek gyorsan elhúztak a körülmé- nyeskedő Volántól, de azután az következett, amit már Ala- mócban is láthattunk. Óriási előnyt herdált el a hevesi gárda, a Tatabányának meg minden bejött, így nem meg­lepetés az egyenlítés. Mint ahogy nem volt meg­lepetés a harmadik szett sem. Nem, hiszen aki meghuzigálja az alvó oroszlán bajuszkáját, annak számolni kell a folyta­tással. Agria lányai nagyon összekapták magukat, és ez a lendület az utolsó játszmára is kitartott. A vendéglátók ebben a szakaszban már nem állítot­ták különösebb feladat elé az egrieket, és a nyolcvanperces összecsapás végén jogosan dörrent a vastaps - mindkét együttes részére. Tovább tart a nagy soro­zat, a Vértes Volán sem tudta megakadályozni Tí­márék újabb győzelmét. A röpimeccseken szokatlanul nagy létszámú drukkersereg izgalmas, élvezetes csatának lehetett szem- és fültanúja. Fültanúja, hiszen a két tábor hihetetlen hangzavart vará­Wolf Rita, rendre bizo­nyítja, hogy jó igazolás volt FOTÓ: MAJOROS TAMÁS zsolt dobok, dallamkürtök és a végére már igencsak be­rekedt torkok segítségével, ilyen hangulatban egysze­rűen élmény lehet játszani. Még jobb - a tabellát egye­dül az Egernek vezetni. Kosziba István: - Gratulá­lok az Egernek, nekünk sajnos voltak hullámvölgyeink, re­mélhetőleg lesz jobb. Janda Attila: - Küzdelmes mérkőzést sikerült vívnunk a tatabányaiakkal. Szerencsére a második szett után nem tört le a csapat, és azt követően már ismét jól játszottunk. (kun) Forma-1., Japán Nagydíj Hill a világbajnok A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság utolsó vb-futa- mát, a Japán GP-1 Suzukában rendezték. A világbajnoki cím sorsát illetően sorsdöntő futa­mon a brit Hill világbajnok-je­lölthöz méltó versenyzéssel vé­gig vezetett riválisai előtt. A kanadai Villeneuve a 36. körben elvesztette kocsijának hátsó ke­rekét, és kiesett. Ezzel minden eldőlt és a brit Hill az idei nyol­cadik futamgyőzelmével meg­szerezte a bajnoki címet. Minden megbecsülésem fe­leségemé, s alig várom már a pillanatot, amikor hazatérhetek, találkozhatok gyermekeimmel - mondta Hill, majd a futam­győzelmet a Williams-istálló­nak ajánlotta, de a világbajnoki diadalt megtartotta magának. A Japán Nagydíj végered­ménye: 1. Hill (brit, Williams- Renault) 1:32:33.791 óra , 2. Schumacher (német, Ferrari) 1.883 mp. h., 3. Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes) 3.212 mp. h. 4. Berger (osztrák, Benetton-Renault) 26.526 mp. h. 5. Brundle (brit, Jordan-Peu­geot) 1:07.120 p.h., 6. Frentzen (német, Sauber-Ford) 1:21.186 perc hátrány. A vb-pontv er senyének vég­eredménye, pilóták: 1. Hill 97, 2. Villeneuve 78, 3. Schumacher 59, 4. Alesi 47, 5. Häkkinen 31, 6. Berger 21 pont. Konstruktőrök versenyében: 1. Williams-Renault 175, 2. Ferrari 70, 3. Benetton-Renault 68 pont. Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Besenyőtelek simán legyőzte Selypet A fejelő besenyőtelki Nagy P. főleg ördöngős cseleivel nőtt a mezőny fölé, de gólt is szerzett fotó: majoros tamás A labdarúgó NB III. Mátra- csoportja 10. fordulójának mérkőzésein a következő eredmények születtek: Besenyőtelek - Selyp 2-0 (1-0) Besenyőtelek, 600 néző. V.: Kálmán I. Besenyőtelek: Juhász - Hák- lár, Zentai, Nagy E. (Lengyel), Forgács - Bercsényi, Béres, Grabecz - Rézműves, Pásztor, Nagy P. Edző: Zsidai József. Selyp: Juhász - Tóth G., Pásztor, Kurucz, Lilik - De­meter (Fekete), Tóth A. (Krá- lik), Tábori (Tóth Z.), Sza- kolczai - Muraközi, Bazsó. Edző: Lörincz János. Az első pillanattól kezdve védekezésbe vonult a Selyp, így feladta a pálya közepét. Ennek nyomán jobbára a Kini­zsi térfelén folyt a játék, és csak idő kérdése volt, hogy mikor szereznek gólt a haza­iak. Erre azért kellett várni a félidő végéig, mert az ördön- gősen cselező Nagy P., miután rendre túljutott a nehezén, a befejezéseknél kissé szertelen volt. A 43. percben Béres jobboldali szögletét Pásztor fejelte közelről a bal felső sa­rokba, 1-0. Fordulás után va­lamivel bátrabb lett a Selyp, többször eljutott a hazai 16- osig, ám nem tovább. A Bese­nyőtelek irányított, mezőnyfö­lényben játszott, de második góljához kellett a selypi kapus közreműködése is. A 72. perc­ben a vendégek hálóőre, egy hazaadást követően, Nagy P- hez rúgta a labdát. A csatár gyorsan kapcsolt, elviharzott, és úgy lőtt a bal sarokba, hogy Juhász még érintette a labdát, 2-0. A harmadik besenyőtelki gól Rézműves lábában maradt, a csatár elkapkodta a lehetősé­gét. A másik oldalon Fekete szépítési kísérleténél kapu mellé szállt a labda. Közepes színvonalú mérkő­zésen a Besenyőtelek biztos győzelmet aratott, az ered­mény még hízelgő is a vendé­gekre nézve. Jók: Nagy P., Béres, Háklár, Pásztor, ill. Pásztor, Kumcz. Ifik: 0-1. Zsidai József: - Végig me­zőnyfölényben voltunk, akár több góllal is nyerhettünk volna. Lőrincz János: - Megérde­melten szerezte meg a három pontot a Besenyőtelek. (fesztbaum - szabó) Pásztó - Füzesabony 1-0 (0-0) Pásztó, 500 néző. V.: Ember. FSC: Varga - Baranyai, Gál, Bocsi, Novák (Csóka) - Simon, Takács, Nagy G. (Fe- rencz), Pelyhe - Nagy P., Csőke. Edző. Varga Zoltán. Az első félidőben több gól­helyzetet is elhibáztak a ven­dégek, majd az 55. percben megpecsételődött a sorsuk. A selypről nyáron igazolt Bíró 20 méterről lőtt a kifutó Varga mellett, és a labda a sarokban kötött ki, 1-0. Két gyengén játszó csapat mérkőzését a nagyobb becs­vággyal küzdő hazaiak nyer­ték. A kihagyott abonyi gól­helyzetek vereséghez vezettek. Ifik: 0-2. Perge András Dreher Sör - Gyöngyösi AK 3-2 (1-2) Budapest, 300 néző. V.: Nyer­ges. GYAK: Sipeki - Patkó, Holtner, Nemoda, Szilágyi - Orsó, Galbács, Kovács L., Ta­kács Gy. - Hadusovszki, Miki- tovics (Pálinkás). Edző: Czene József. A gyöngyösiek kezdtek jobban és a 3. percben Hadu­sovszki révén vezetést is sze­reztek, 0-1. A hazaiak a 9. percben Thusler góljával egyenlítettek, 1-1. A 24. perc­ben Takács Gy. szép cselek után önzetlenül tálalt Hadu­sovszki elé, aki közelről újra megszerezte a vezetést, 1-2. Szünet után nagyot változott a mérkőzés képe, feljöttek a ha­zaiak és egy gyors szabadrú­gás-kombináció végén Kata a 77. percben közelről egyenlí­tett, 2-2. A 87. percben egy védőkről lepattanó labdát Ha­lo ha továbbított a hálóba, 3-2. Az első félidőben remeklő Gyöngyös szünet után vissza­esett, s Nyerges játékvezető segítségével fordított a hazai együttes. Kiállítva: Orsó a 73. perdben. A gyöngyösiek közül Holtner nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Ifik : 0-0. Halmóczki Ferenc További eredmények: Jász­berény - Gödöllő 4-0, Duna­keszi - Multi Rocco 5-0, Mo- nor - Palotás 2-3, REÁC - Szécsény 1-1, Újszász - Ki­sújszállás 3-0. A bajnokság állása: 1. Dunakeszi 10 7 1 2 22-8 22 2. B.telek 10 7 1 2 18-8 22 3. Palotás 10 6 3 1 15-11 21 4. REAC 10 6 2 2 17-7 20 5. Pásztó 10 5 3 2 7-5 18 6. Selyp 10 5 2 3 24-17 17 7.Füzesabony 10 5 2 3 14-10 17 8. Jászberény 10 4 2 4 15-10 14 9. Multi R. 10 4 1 5 9-T4 13 10. Monor 10 3 3 4 15-12 12 11. Újszász 10 3 2 5 12-13 11 12. Gyöngyös 10 3 1 6 11-13 10 13. Dreher Sör. 10 2 3 5 10-23 9 14. Szécsény 10 1 4 5 7-16 7 15. Kisújszállás 10 2 1 7 11-26 7 16. Gödöllő 10 1 1 8 8-22 4 A 11. forduló párosítása, október 19., szombat 13.30: Palotás - Besenyőtelek, Selyp- Dunakeszi, Kisújszállás - Rákospalota, Füzesabony - Újszász, Szécsény - Dreher Sör, Multi Roccó - Jászbe­rény. Vasárnap, 13.30: Gö­döllő - Pásztó, Gyöngyösi AK- Monor.