Heves Megyei Hírlap, 1996. augusztus (7. évfolyam, 177-203. szám)

1996-08-21 / 194. szám

12. oldal SporTTÜköR 1996. augusztus 21., szerda FOTÓ: SZIGETI TAMÁS Gephard visszaszerezte a labdát az egriektől és törhet előre Labdarúgó NB II. Keleti csoport A rangadón: jelesre felelt a Hatvan FC Hatvan - FC Eger-Egertej 5-0 (1-0) NB II.-es labdarúgó-mérkőzés. Hatvan, 2000 néző. V.: Marosok (Farkas Gy., Mezei). FC Hatvan: Nagy I. - Károly - Gephard, Szabados - Zvara, Na- hóczky, Márkus, Szűcs, Besenyei- Juhász, Hanyecz. Edző: Bóna Zoltán. FC Eger: Molnár - Gyöngyösi, Csendes, Unyatinszki, Aszódi - Bezzegh, Márton, Szamosi, Telek- Berecz, Horváth T. Edző: Vígh Tibor. Csere: Márton helyett Bud a 42., Horváth T. helyett Kormos az 54., Aszódi helyett Csomós az 56., Ju­hász helyett Gombos és Márkus helyett Andrási, mindkettő a 71., Zvara helyett Nagylaki a 81. percben. Gólszerzők: Besenyei a 35., Ha­nyecz az 52., Zvara a 78., Nagy­laki a 86. és a 88. percben. Sárga lap: Gephard a 18., Telek a 19., Gyöngyösi a 43., Csendes a 73. percben. 35. perc: A Nahóczky buktatá­sáért megítélt 18 méteres szabad­rúgást Besenyei ballal a bal felső sarokba csavarta, l-O. 52. perc: Hanyecz nagyszerű labdát kapott Márkustól, majd a 16-os jobb oldali sarkáról, amo­lyan „Vince Ottósan”, egy csel után a bal felső sarokba lőtt, 2-0. 78. perc: Andrási indította a fél­pályától Hanyeczet, aki egyedül húzott kapu felé, majd a középen érkező, még jobb helyzetben lévő Zvara elé passzolt, aki 7 méterről nem hibázott, 3-0. 86. perc: Nagylaki két cselt is megengedhetett magának a 16- oson belül, utána pedig 10 méter­ről a jobb sarokba talált, 4-0. 88. perc: Ismét Nagylaki került helyzetbe és lövése ezúttal sem tévesztett célt, 5-0. Hatvanban ••• jól tudták, hogy a nyáron távozott labdarúgók helyére olyan játéko­sokat kell igazolni, akik pótolhat­ják Varga Attiláékat és képesek lehetnek az első 8 hely valamelyi­kének megszerzésére. Még az el­múlt héten is újabb olyan labda­rúgók (Hanyecz, Zvara, valamint Besenyei) érkeztek a Zogyoo-part- jára, akik előreláthatóan nemcsak a létszámot gyarapítják, hanem valójában erősítést jelentenek. Az átigazolásoknak azonban még nincs vége, lehet, hogy Szedlacsek (korábban Vác, jelenleg Dorog) is csatlakozik Szabadosékhoz. Egerben ••• ugyancsak jól tudják, hogy Tóth A., Schindler és Bábik helyére igazolni szükséges, ám mégis csu­pán Aszódi, Horváth T. és Bak ke­rült a csapathoz, akik egyelőre nem képesek megoldani Vígh Ti­bor edző gondjait és ezért elsősor­ban nem ők a hibásak. Felmerült, hogy a Videotontól kölcsön kapják a válogatott Szálait, de ez meghi­úsult. Maradt a jelenlegi gárda, amely mostohagyerekként kezelt a városban. Vasárnap ••• a megyei rangadón jól tükröző­dött, hogy hol tart a hatvani, il­letve az egri klub. A mérkőzésen á hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de csak helyze- tecskékig jutottak, míg az egriek, ha megszerezték a labdát nekiló­dultak és próbálták ellentámadá­sokkal veszélyeztetni Nagy Igor kapuját. Fél óra elteltével egy szép szabadrúgásból esett gól előnyhöz juttatta Károlyékat, erre Bereczék gyorsan válaszolhattak volna, de az egyenlítés elmaradt. A második félidőt a vendégek kezdték jobban, és ha kapujukhoz nem is szegezték, de beszorították a hazaiakat, gólt azonban nem si­került elérniük. Mint ahogy az ilyenkor lenni szokott, a hatva­niak viszont egy szép támadás vé­gén Hanyecz révén már 2-0-ra ve­zettek. Vígh Tibor cserékkel pró­bálta támadóbbá tenni csapatát. Valamit élénkült is az egriek já­téka, ám Nagy I. hálója továbbra is érintetlen maradt. Gyöngyösi sérülésével (Gephard belépőjét követően külső tokszalagszaka­dást szenvedett a védő) tíz em­berre fogyatkoztak Molnárék, fel­lazult és fáradó védelmük pedig nem tudott ellenállni a gyors hat­vani támadásoknak. A találkozó végén jogosan hangzott a „Szép volt, fiúk!” a hatvani szurkolóktól. Az FC Hatvan megérdemelten tartotta otthon a három pontot és szerezte meg őszi első győzelmét. Nyilatkozatok a mérkőzés előtt Varga Zoltán, a Füzesabony edzője: - Mindkét csapat számára fontos mérkőzés lesz, ahol a Hat­van kedvezőbb helyzetben van. A találkozó háromesélyes, az dönt­het, hogy melyik együttes akarja jobban a győzelmet. Varga Attila, aki nyáron távo­zott Csepelre: - Mindenképpen hatvani győzelmet várok. Vígh Tibor, az FC Eger-Egertej edzője: - Nem ismerem az ellenfe­let, nem tudom, hogy a sok új já­tékossal mire lesz képes a Hat­van. Mi is alakulgatunk, most már nagyjából látom csapatom korlátáit és lehetőségeit. Bóna Zoltán, az FC Hatvan edzője: - Nehéz, küzdelmes mér­kőzésre számítok, remélem hazai győzelemmel a végén. A mérkőzés után Tornyi Barnabás, a Diósgyőri FC edzője: - Nehezen lendültek já­tékba a hatvaniak, de végül meg­érdemelten nyertek és a gólarány sem túlzott. Dr. Csicsai József, a Mátra Ver­senybizottság egykori elnöke: - Várakozásaimat felülmúlta a mérkőzés, ahol a csatársorok kö­zötti különbség döntött. Tóth Dénes, a hatvaniak egy­kori, a Vác jelenlegi edzője: - Na­gyon jó NB II.-es mérkőzést lát­tam. A két kölcsönbe adott váci játékossal sokat erősödött a Hat­van, de az Eger nem játszott alá­rendelt szerepet, kontrái veszé­lyesek voltak. Vígh Tibor: - Megérdemelten nyert a Hatvan, minden tekintet­ben jobb volt, mint mi. Bóna Zoltán: - Nehéz első félidő után megérdemelten nyertünk. Bódi Csaba További eredmények: SBTC - Hajdúnánás 1-0, Kazincbarcika - Kaba 1-2, Tiszakécske - Diósgyőr 2-1, Tiszafüred - Kiskundo- rozsma 1-1, KSC - KTE 0-2, Ti- szavasvári - Szolnok 3-1. A Keleti csoport állása: 1. Tiszakécske 2 2 - ­2. KTE 2 2-­3. Kaba-HFC 1 1- ­4. T.vasvári 2 11­5. FC Hatvan 2 1-1 6. Hajdúnánás 2 1-1 7. SBTC 1 1 - ­8. Szolnok 2 1-1 9. K.dorozsma 2 - 2 ­10. Diósgyőr 2-11 10. Tiszafüred 2-11 12. KSC-RSC 2 -- 1 1 13. Ny.háza 1 - - 1 14. K.barcika 2 - - 2 15. FC Eger 2 - - 2 4- 1 6 3-0 6 3-1 6 3-1 4 5- 1 3 2- 1 3 1- 0 3 3- 4 3 2- 2 2 1-2 1 1-2 1 1-3 1 1-2 0 1-4 0 0-7 0 Ünnepi gólzápor az NB I.-ben SZUPER­EXPRESSZ A Baranyi Autósiskola szgk.-vezetői tanfolyamot indít aug. 23-án, elméletből, gyakorlatból kedvezmény 321-524. (67871) Tv-video javítás helyszí­nen is, garanciával. Tel: 415-029, 20/421-011. (68157) Tapéták, PVC és parafa falburkolók óriási válasz­tékban kedvező áron a Mer- curiusnál Eger, Deák F. u. 21. (67873) A labdarúgó NB I. második fordu­lójában 40 gólt szereztek a csapa­tok. Az eredmények: FTC - Kispest-HFC 5-2 (3-1) Videoton-Vác 6-2 (4-0) Debrecen - III. Kér TVE 4-0 (0-0) Újpesti TE - ZTE 5-0 (l-O) BVSC - Stadler FC 4-1 (2-0) Békéscsaba - Győr 4-0 (2-0) Pécs - Siófok 2-0 (l-O) Haladás - Csepel 1-1 (O-O) Vasas-MTK 1-2 (0-2) A bajnokság állása: 1. Újpesti TE 2 2 - - 8-2 6 2. Békéscsaba 2 2 - - 6-16 3. FTC 2 2 - - 8-4 6 4. MTK FC 2 2­­4-1 6 5. BVSC 2 1 1­5-2 4 6. Haladás VFC 2 1 1­2-1 4 7. Videoton 2 1­1 6-4 3 8. DVSC 2 1­1 5-3 3 9. Pécs 2 1­1 2-2 3 10. Győr 2 1­1 3-5 3 11. ZTE 2 1­1 2-5 3 12. Csepel SC 2­2­2-2 2 13. Vasas 2­1 1 2-3 1 14. Kispest-HFC 2­1 1 3-6 1 15. Siófok 2­­2 2-5 0 16. Stadler FC 2­­2 2-6 0 17. lll.ker.TVE 2­­2 2-7 0 18. Vác 2­­2 2-7 0 A harmadik fordulót augusztus 24-25- én rendezik. Kovács István vendégeskedett az ökölvívó Dobó-emlékversenyen Az egri Faikas Tamás és a gyöngyösi Majoros Szabolcs nyert súlycsoportjában Az idei párviadalok is azt bizonyították, hogy érdemes mun­kálkodni az egri verseny jövője érdekében fotó: perl Márton Az ünnepek alatt három na­pon át rendezték Egerben az idei, sorrendben a 46. Dobó István junior és felnőtt ököl­vívó-emlékversenyt. Az or­szágos erőpróbán 27 egyesü­let 93 sportolója lépett köte­lek közé naponta több, mint húsz összecsapást láthattak az érdeklődők. Tegnap délelőtt a döntők al­kalmából megjelent a Szilágyi Erzsébet Gimnázium aulájában rendezett versenyen Kovács István világ- és olimpiai bajnok ökölvívónk is, akit atlantai si­kere után többen is ünnepélye­sen köszöntöttek. A Heves Me­gyei Ökölvívó Szövetség, vala­mint Eger város nevében Bá­rány Ede szövetségi főtitkár, a verseny főszervezője üdvözölte a jeles vendéget, majd serleget adott át a népszerű és nagy sze­retettel fogadott Kokónak, aki­nek érkezéséről az érdekeltek is csak a verseny közben értesül­tek. Szántó Imre szövetségi ka­pitányi tisztségében végignézte az elődöntőket és a döntőket is, noha az elsőszámú válogatottak számára nem volt kedvező idő­ben az 1996. évi Dobó-emlék- verseny, a juniorok és felnőttek jövőbeni nemzetközi versenyei azonban kötelezték a szakveze­tőt. A nyár közepén, kevéssel az olimpia után és három héttel az országos bajnokság előtt, jó színvonalú mérkőzéseken a ju­niorok mezőnyében a tehetsé­ges egri Farkas Tamás és a gyöngyösi Monostori Zoltán szerzett elsőséget, de dobogóra állhatott a szintén gyöngyösi Bagi Tibor is. A felnőtteknél a már katonáskodó Mihók Arián- nak (Eger) és Szaniszló János­nak (Petőfibánya) sikerült je­lezni, hogy van ma is remény- teljes ökölvívása a megyének. Az egyes súlycsoportok győz­tesei, juniorok: Ladányi (Va­sas), Pintér (Győr), Salánki (Hajdúhadháza), Florea (DVSC), Balzsay (Tájfun), Su- lák (Paks), Farkas (Bomemisz- sza DSE), Hídvégi (UTE), Sár­közi (Balatonfüred), Fábián (DTE), Majoros (Mátraházi Lendület). Felnőttek: Chlebik (UTE), Tóth (Szolnok), Koczak (UTE), Bertók (UTE), Komjáthi (DVSC), Matolcsi (DVSC), Hajdú (Vasas), Kótai (Vasas), Lestár (UTE), Major (Hajdúbö­szörmény), Kiss (Balatonfü­red), Monostori (Szolnok). A pontversenyben az Újpesti TE végzett az első helyen. Az egri verseny során érte­sülhettünk az idei serdülő, if­júsági és felnőtt ökölvívó Mátra-kupa előkészületeiről is. Gyöngyösön a tavalyinál is népesebb mezőnyre - több, mint 130 indulóra - számíta­nak szeptember 13-14-15-én. F. B. Labdarúgó NB III. Mátra-csoport Győztesek: Füzesabony és Gyöngyös A labdarúgó NB III. Mátra-cso- portja második fordulójában a következő eredmények születtek: Füzesabony - Selyp 3-2 (2-1) Füzesabony, 500 néző: V.: Nyikes. FSC: Varga - Novák, Baranyai, Qál - Ragó (Takács), Sinja, Szabó, Ágó, Csóka (Pelyhe) - Csőke, Nagy P. (Ferencz). Edző: Varga Zoltán. Selyp: Szén - Tóth G., Kurucz, Pásztor, Lilik - Tóth A. (Mátyus), Szekrényes, Tábori, Szakolczai (Demeter) - Muraközi, Smelkó (Bazsó). Edző: Lőrincz János. A gólok története: a 14. percben Nagy P. fejesét Szén még kiütötte, Szabó lapos lövéséből viszont há­lóba került a labda, 1-0. A 16. percben a tétovázó védők között Ágó lőtt a jobb sarokba, 2-0. A19. percben Smelkó szép cselek után középre adott és a jól érkező Tóth A. a kapu közepébe továbbított, 2-1. Az 58. percben szabadrúgást követően a csereként beállt Má­tyus (első labdaérintéssel)' lőtt a hosszú sarokba, 2-2. A 60. perc­ben Nagy P. sokak szerint kézzel vette át a labdát, a selypi védők megtorpantak, a csatár viszont kihasználta a lehetőséget, 3-2. Öt percen belül esett három gól, aztán két perc alatt a további kettő. Közben hol az egyik, hol a másik csapat kezdeményezett töb­bet, így hullámzott a mérkőzés színvonala is. Bár a vendégek a 70. perctől Tóth G. kiállítása mi­att 10 emberreljátszottak, egyenlí­tésükhöz nem sok hiányzott. A já­ték képe inkább megfelelt volna a döntetlennek, a selypiek azért is vesztettek, mert álmosan kezdtek. A játékvezető a piros lap mellett 9 sárga kártyát is kiosztott. Attól is több volt azonban az érthetetlen ítélete, amivel nevetségessé tette magát. Jók: Szabó, Novák, Bara­nyai, Sima, ill. Smelkó, Szekré­nyes, Pásztor, Tábori. Ifik: 3-0. (fesztbaum) Szécsény - Gyöngyösi AK 0-4 (0-3) Szécsény, 300 néző. V.: Csorba. GYAK: Sipeki - Patkó (Takács Z.), Sándor, Nemoda, Galbács, Pá­linkás (Szokolai), Holtner (Orsó), Szilágyi, Kovács L., Mikitovics, Hadusovszki. Edző: Czene József A gólok története: A 14. percben a Juhász hibájából kiugró Mikito- vicsot Szatmári kapus felvágta. A kapust kiállították, a megítélt büntetőt pedig Sándor értékesí­tette, 0-1. A 23. percben Pálinkás beadását Galbács a jobb alsó sa­rokba lőtte, 0-2. A 28. percben Pá­linkás 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 0-3. A 71. percben Patkó beadását Kovács L. továb­bította a hálóba, 0-4. A minden csapatrészben jobb vendégek könnyedén szerezték meg a három pontot. Jók: az egész vendégcsapat. Ifik: 5-2. Halmóczki Ferenc Jászberény - Besenyőtelek 1-0 (1-0) Jászberény, 400 néző. V.: Strehó. Besenyőtelek: Bodolai - Zentai - Lengyel (Szilágyi), Forgács, Nagy E. - Bercsényi, Mirkóczki, Péter (Pásztor) - Rézműves, Nagy P., Béres. Edző: Zsiday József A gól története: a 30. percben jászberényi kontratámadás végén a védőkről lepatannó labdára Kö- vesdi rácsapott és egyedül kiu- gorva a rövid sarokba bombázta a labdát, 1-0. Küzdelmes mérkőzésen hiába támadott többet szünet után a Be­senyőtelek, csak kapufa sikeredett. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Zen­tai, Forgács. Ifik: 1-2. Szabó Zoltán További eredmények: Pásztó - Monor 0-0, Kisújszállás - Palotás 0-3, Multi Rocco - REAC 0-2, Új­szász - Dreher Sör 5-1, Gödöllő - Dunakeszi 1-2. A bajnokság állása: 1. Palotás 2 2­­4-0 6 2. REAC 2 2­­3-0 6 3. Füzesabony 2 2­­5-3 6 4. Jászberény 2 1 1­2-1 4 5. Újszász 2 1­1 5-2 3 6. Selyp 2 1­1 7-5 3 7. GYAK 2 1­1 5-3 3 8. B.telek 2 1­1 3-2 3 9. Multi R. 2 1­1 3-3 3 9. Dunakeszi 2 1­1 3-3 3 11. Dreher Sör 2 1­1 3-5 3 12. Monor 2­2­1-1 2 13. Pásztó 2­1 1 0-2 1 14. Gödöllő 2­­2 2-5 0 15. Szécsény 2­­2 0-5 0 16. Kisújszállás 2­­2 2-8 0 A füzesabonyi Nagy P. (jobbról a második) képünkön fejjel veszélyezteti a selypi kaput fotó: majoros tamás