Heves Megyei Hírlap, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-24 / 146. szám

1996. június 24., hétfő SporTTüköR 9. oldal Labdarúgó NB III. Mátra-csoport 4. Füzesabony, 8. Selyp 10. Gyöngyös, 16. Recsk A labdarúgó NB III. 30. fordu­lójának mérkőzéseiről a követ­kezőket jelentették tudósítóink: Szolnok - Füzesabony 0-0 Szolnok, 700 néző. V.: Schob- locher. FSC: Varga - Ragó, Gál, Bocsi, Novák, Baranyai, Sima, Szabó, Ágó, Takács (Hegyi), Csőke. Edző: Varga Zoltán. Jobban játszottak a vendé­gek, az első félidőben még ka­pufát is lőttek, de nem tudták legyőzni a már bajnok és így NB II.-es szolnokiakat, ezért végül lecsúsztak a dobogóról. A nagy odaadással játszó abo- nyi játékosok mindegyike di­cséretet érdemel. Ifik: 2-2. Perge András Gyöngyösi AK - Recsk 3-0 (1-0) Gyöngyös, 100 néző. V.: Kiss. GYAK: Sipeki - Patkó, Varga, Szilágyi, Cseri, Kovács L. (Szokolai), Pálinkás, Nagy Gy. G., Mikitovics, Szerdahe­lyi, Cristea (Nagy L.) Edző: Hegedűs Béla. Recsk: Rozsnaki - Tarjányi (Kálmán), Puporka K., Puporka E., Klement, Csík, Jeremiás, Pál, Maruzs, Berecz Zs., Csi­kós. Edző: Rozsnaki István. A gólok története: a 3. perc­ben Kovács L. átadásából Cris­tea 14 méterről lőtt a kapu bal oldalába, 1-0. Az 55. percben Pálinkás beadását Cristea 6 mé­terről fejelte a hálóba, 2-0. A 87. percben Nagy Gy. G. labdá­jával Szerdahelyi tisztára ját­szotta magát, és a kapuba to­vábbította a labdát, 3-0. Helyzetei alapján több góllal is búcsúzhatott volna a bajnok­ságtól a gyöngyösi gárda. Jók: Patkó, Kovács L., Pálinkás, Szerdahelyi, ill. Rozsnaki, Pu­porka K., Klement. Ifik: 5-1. Halmóczki Ferenc Selyp - Jászberény ‘ 0-2 (0-1) Selyp, 400 néző. V.: Varga. Selyp: Szendrei - Augusztin, Kurucz, Nemoda, André (De­meter), Pásztor, Czeróczki, Szakolczai, Fekete (Bíró), Szekrényes, Bazsó (Tóth). Edző: Lőrincz János. A gólok története: a 11. perc­ben szögletrúgást követően a kipattanó labdát Lukácsi lőtte a bal sarokba, 0-1. A 67. percben Mosonyi húzott el a bal olda­lon, visszagurította a labdát, amit a jól érkező Bató lőtt a há­lóba, 0-2. Végig nagyiramú mérkőzé­sen, két azonos képességű csa­pat küzdelméből a vendégek kerültek ki győztesen. A sely- piek tavaszi gólképtelensége ezen a mérkőzésen is kiütkö­zött. Jók: Augusztin, Kurucz, Szekrényes. Ifik: 1-1. Víg Zoltán További eredmények: Pásztó - Dunakeszi 3-3, Cegléd - Multi Rocco 3-0, Monor - Szécsény 2-1, St. Öblös - Kar­cag 1-1, Újszász - Rákospalota 1-2. A bajnokság végeredménye: 1. Szolnok 30 22 7 1 51-7 73 2. REAC 30 21 7 2 66-17 70 3. Jászberény 30 15 8 7 54-23 53 4.Füzesabony 30 16 4 10 55-33 52 5. Karcag 30 13 9 8 44-30 48 6. Dunakeszi 30 13 7 10 52-34 46 7. Monor 30 13 6 11 48-39 45 8. Selyp 30 14 3 13 30-31 45 9. Szécsény 30 12 6 12 28-40 42 10. Gyöngyös 30 11 7 12 41-49 40 11. Multi R. 30 10 5 15 46-47 35 12. Újszász 30 10 4 16 35-44 34 13. Pásztó 30 8 9 13 29-51 33 14. Cegléd 30 7 2 21 39-60 23 15. St. Öblös 30 6 7 17 22-58 22 16. Recsk 30 2 3 25 19-96 0 Megyjegyzés: Az St. Öblös­től 3, a Recsktől 9 büntetőpont levonva. Vízilabda OB l./B Csak az osztályozó maradt Miskolci VSC - Egri Vízmű SC 11-8 (4-0, 2-2, 2-4,3-2) OB I./B-S férfi vízilabda mérkőzés, Miskolc, 200 néző. V.: Ifj. Juhász, Bátori. Vízmű: Kiss - Bozsik 1, Vecseri, BOLYA 2, Szabó A., Varga 2, PU- LAY 3, Kemenesi. Cs.: Szabó L., Nagy, dr. Halmos R. Edző: Fe- renczy Tamás. Gól - emberelőnyből: 12/3, ill. 10/1. Négyméteresből: 0, ill. 1/0. Az utolsó fordulóra leegyszerű­södött a kiesési helyzet: amelyik ' csapat nyer, az simán bentmarad, míg a vesztes az utolsó helyén zárja bajnokságot. A miskolciak az ősszel lejátszott egri mérkőzéshez képest - ahol a Vízmű 19-8-ra nyert - je­lentősen megerősödtek, hiszen négy OSC-s kölcsönjátékossal egé­szült a hazai csapat. Az első negyedben a vendégek kábult játéka miatt szinte behoz­hatatlan előnyre tettek szert a ha­zaiak. Azután az egriek már csak kapaszkodtak az eredmény után, és ha nem hibáznak oly sokat, ak­kor a maguk javára fordíthatták volna a mérkőzést. A negyedik ne­gyedben 8-7-es állásnál elszalasz­tottá egyenlítési lehetőségét a Vízmű, és az ellentámadásból gólt ért el a hazai gárda, amivel el is dőlt a mérkőzés. A vereséggel az egriek szeptem­berben osztályozót kénytelen ját­szani az OB II.-es Békéscsabával. Labdarúgó megyei I. osztály 1. Besenyőtelek, 2. Tenk, 3. Pétervására Méltó befejezés volt az első és a második rangadója A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában re­mek mérkőzést hozott a Besenyőtelek és a Tenk összecsapása, melyen a bajnok harcolta ki a győzelmet. Előtte éremosztót és kupaátadót tartottak a Helasz vezetői - dr. Vass Géza elnök, Várkonyi Ferenc főtitkár és dr. Dobos József, az edzőbizottság vezetője -, miközben úgy a bajnok Besenyőtelek, mint a második helyezett Tenk játékosai megkapták arany-, illetve ezüstérmü­ket. A bronzérem majd a Pétervására labdarúgóinak dukál, mi­vel felkapaszkodtak a dobogóra. Kiesett az Erdőtelek és az Apc csapata. A záró forduló mérkőzéseiről - melyek mindegyike előtt egyperces gyászszúnetet tartottak Szabó Béla elhunyt szakem­ber emlékére - a következő jelentéseket kaptuk: Besenyőtelek - Tenk 3- 2 (1-1) Besenyőtelek, 500 néző. V.: Nagy S. (Szolnok megyei). Besenyőtelek: Bodolai - Háklár, Forgács, Lengyel, Szilágyi - Ber­csényi, Mirkóczki (Vass), Szabó Z. (Tóth) - Román (Lehó), Pásztor, Béres. Edző: Kiss János. Tenk: Nagy P. - Kovács I. (Toó- kos), Nagy L, Vinczepap, Tamasi - Pusoma L., Grabecz, Farkas, Pusoma R. - Bakos Gy., Báder. Edző: Várallyay Miklós. A gólok története: a 27. percben Grabecz lövése Bodolait és a ka­pufát érintve került oldalvonalon túlra. A bedobott labda - a rövid saroknál - Vinczepap fején meg­csúszva Bodolai lábai között per­dült a hálóba, 0-1. A 40. percben Bercsényi közelről talált a sa­rokba, 1-1. Az 55. percben Bodolai röviden szabadított fel, Bakos Gy. elcsípte a labdát és a kapus fölött a hálóba emelt, 1-2. A 82. percben szögletrúgás után Forgács kö­zépre fejelte a labdát, amit Pász­tor fejjel megtoldott, Lehó pedig szintén fejjel a gólvonal közeléből a hálóba továbbított, 2-2. A 88. percben a jobbról belőtt labdát az egyedül maradt - sokak szerint leshelyzetben lévő - Pásztor a há­lóba vágta, 3-2. Az első félidőben a vendégek, a hajrában a hazaiak játszottak jobban. Jó szívonalú mérkőzésen a döntetlen is megfelelt volna a játék képének. A besenyő telkiek­nek erőben volt több tartalékuk. Jók: Forgács, Pásztor, Lengyel, ill. Nagy P., Nagy L, Grabecz. Ifik: 5-1. (fesztbaum) Pétervására - Sírok 4- 0 (0-0) Pétervására, 200 néző. V.: Kóródi. Pétervására: Csontos R. - Pap, Csontos M., dr. Jacsmanik (Eged), Ivády P., Ivády A., Sűrű (Kovács K), Fenyves, Pádár, Lehnert (Utassy), Pápai. Edző: Forgó Já­nos. Sírok: Ancsán - Takács, Mis- kolczi (Huszár), Halász, Erdélyi B., Szabó, Bujáki, Erdélyi F., László, Farkas 0. Edző: Szántai Ferenc. Jó iramú mérkőzésen a hazaiak csak az utolsó negyedórában tud­ták felőrölni a vendégek ellenállá­sát. A péterkei szurkolók méltán gratulálhattak a nagyszerű tava­szi teljesítménnyel megszerzett bronzéremhez. Kiállítva: Szabó (a 70. percben). G.: Lehnert, Pápai, Ivády A., Eged. Jók: Csontos M. (a mezőny legjobbja), Ivgdy A., Ko­vács K, Fenyves, ill. Ancsán, Er­délyi B. Ifik: 1-5. Dósa János Bélapátfalva - Felsőtárkány 2-2 (2-2) Bélapátfalva, 200 néző. V.: Tóth Béla. Építők: Bráz - Berecz (Bajzáth Zs.), Zay, Füijes, Orosz, Kovács J., Barta A., Csanádi, Borostyán, Hajmási, Mikó (Barta P.). Edző: Fodor Pál. F.tárkány: Bakondi - Fülep, Rácz, Bata, Barta J., Nagy G., Fo­dor (Linkecs), Bajkó, Bartuska, Bukrán (Bajzát R.), Farkas. Edző: Szabó András. A nagy lendülettel kezdő ven­dégek kétszer is vezettek a gyen­gén játszó hazaiak ellen, akik lét­számfölényüket képtelenek vol­tak kihasználni. Kiállítva: Nagy G. (a 43. percben). G.: Orosz, Csa­nádi (11-esből), ill. Fodor 2, (egyet 11-esből). Jók: Bráz, ill. Rácz, Fo­dor, Bajkó, Bartuska. Ifik: 5-4. Horváth Mihály Novíy - Petőfibánya 2-3 (2-3) Novaj, 100 néző. V.: Tóth. Novaj: Vass - Rácz, Jánosi, Sí­pos, Husi, Hegyi, Csizmadia, Kiss T., Képes, Nagy T., Horváth. Edző: Kiss Tibor. Petőfibánya: Juhász - Bata, Králik, Laczkó (Jónás), Hinics, Sirkó, Fityó, Nagy G., Fekete (Ka- róczkai), Hajdú. Edző: Balogh György. Nyolc perc elteltével már 2-0-ra vezettek a vendégek. A hazaiak csak futottak az eredmény után. G.: Nagy T., Kiss T., ill. Fityó 2, Hajdú. Jók: Hegyi, Kiss T., Nagy T., ill. Juhász, Sirkó, Hajdú. Ifik: 1-0. Gál János Poroszló - Apc 8-1 (5-0) Poroszló, 100 néző. V.: Nagy S. Poroszló: Zsíros - Nyíri, Óceán, Fazekas, Czinege, Varga (Sajtos), Oláh V., Oláh A. (Tari), Habóczki, Kecskeméti, Blidár. Edző: Varga István. Apc: Varga I. - Csemer, Kovács B., Fodor, Rezsnyák, Jakus, Du­dás, Horváth, Balogh, Garai. Edző: Csorba Tibor. A tíz emberrel kiálló, sportsze­rűen játszó vendégek ellen köny- nyedén nyertek a hazaiak. G.: Kecskeméti 2, Varga 2, Habóczki 2, Sajtos, Óceán, ill. Garai. Jók: Varga, Habóczki, ill. Varga I., Ko­vács B. Ifik: 12-2. Fejes Kálmán Hatvani Lokomotív - Tamaörs 4-1 (2-1) Hatvan, 50 néző. V.: Gombos. Hatvan: Bállá - Bodnár S., La- báth, Mezei (Pádár), Czakó Ta­más, Jobbik Cs., Lukács, Jobbik J., Buzma, Czakó Tibor, Demeter. Edző: Kiss György. Tarnaörs: Vágó - Peredi R., Mága, Esvégh, Danyi, Peredi T., Sáfi, Csömör, Lőcsei, Szabó, Agócs (Kerek). Edző: Banka Ferenc. A négy gól mellett kapufák is je­lezték a hatvaniak egyértelmű fö­lényét. G.: Czakó Tibor 3, Czakó Tamás, ill. Csömör (11-esből). Jók: Czakó Tibor, Jobbik J., Buzma, ill. Peredi T. Ifik: 4-0. Kovács Sándor Gyöngyöshalász - Energia SC 0-0 Gyöngyöshalász, 130 néző. V.: Bata. Gyöngyöshalász: Erdei - Szabó Gy., Gódor, Halász, Szabó B., Re- viczki, Komjáti (Szerdahelyi), Friez, Győri, Molnár, Faragó. Edző: Jakab István. Energia SC: Horváth - Ka­zinczy (Tóth), Benedek, Molnár, Csintalan, Balogh, Domoszlai, Szűcs P. (Bágyi), Farkas (Vass- Borosi), Szabolcsi, Szűcs R. Edző: Pócs Tamás. Közepes színvonalú játékot, de nagy küzdelmet hozott a mérkő­zés. Az erősen tartalékos hazaiak a hajrában meccslabdát hibáztak. Jók: Erdei, Gódor, Friez, Molnár, ill. Horváth, Molnár, Bágyi. Ifik: 1-3. Tóth József Erdőtelek - Tamalelesz 3-4 0-1) Erdőtelek, 80 néző. V.: Sipeki. Erdőtelek: Danó IL L. - Pusoma J., Oszlánczi P., Báder Cs., Pu­soma Zs., Pusoma E., Pusoma F., Oszláczi S., Domán, Danó I. L., Burai J. Edző: Oszlánczi Sándor. Tarnalelesz: Tóth - Fodor, Ivádi, Kovács F., Sike A. (Sulyok), Kovács B., Nagy Z., Suha Sz., Orosz, Suha J., Pálinkás. Edző: Zay Oszkár. Sportszerű mérkőzésen egy gól­lal jobbak voltak a vendégek. Pusztavári Károly szakosztályve­zető 35 év után ezzel a mérkőzés­sel búcsúzott posztjáról. G.: Burai J. 3, ill. Suha J. 3, Orosz. Jók: Bu­rai J. (a mezőny legjobbja), Pu­soma J., Báder Cs., Danó I. L, ill. Suha J., Orosz. Ifik: 1-1. P.K. A végeredmény: 1. B.telek 30 25 3 2 98-17 75 2. Tenk 30 19 6 5 84-34 63 3. Pétervására 30 17 5 8 7CW3 56 4. F.tárkány 30 1 5 6 9 71-41 51 5. P.bánya 30 16 3 11 6M9 51 6. B.falva 30 1 5 5 10 72-45 50 7. Sírok 30 15 5 10 48-38 50 8. Novaj 30 14 3 10 76-50 48 9. Poroszló 30 12 11 7 46-31 47 10. Tarnaörs 30 10 5 5 52-69 35 11. Energia SC 30 8 10 12 44-60 34 12. Tarnalelesz 30 9 3 18 43-74 30 13. H.Lok 30 6 11 13 42-48 29 14. Gy.halász 30 7 4 19 30-55 25 15. Erdőtelek 30 4 3 23 36-120 15 16. Apc 30 3 4 23 20-123 13 Megjegyzés: a Besenyőtelektől három büntetőpont levonva. Kézilabdában Molnár Ferenc mégsem vállalja Mint ismeretes, a közelmúltban megtartott klubközgyűlés után Molnár Ferenc vállalta, hogy játékos-edzője lesz az Egri KC NB I./B-s férfi kézilabda csapa­tának. Tegnap egy sportesemé­nyen találkoztunk a sportem­berrel, aki meglepetésünkre a következőket mondta:- Szombaton egy évre szóló szerződést írtam alá az NB /.-es újonc Ózdnál, mint játékos.-Mivel magyarázható, hogy mégis így döntött, noha tudott volt az ózdiak hívása?- Amikor az egri szerepkört elvállaltam, a játékosoktól re­mélni lehetett egy elfogadható hozzáállást. Időközben egyesek olyan anyagi igényeket támasz­tottak, amit szerintem képtele­nek lennénk teljesíteni. Nem lá­tom megalapozottnak a jövőt, ezért visszakoztam.- Mit mondtak a vezetők?-Tulajdonképen megértet­ték az indokaimat. (ft) Tenisz-tanfolyam Az Egri Városi Tenisz Klub jú­lius /-jétői tenisz-tanfolyamot indít 6-10 éves lányok és fiúk, valamint hölgyek és urak ré­szére. Jelentkezni munkanapokon 16-18 óra között lehet az ér­sekkerti pályákon, Gergely Já­nos edzőnél. (T: 312-564.) Strandfoci Aquakond elsőség Amolyan bemelegítésként a jú­lius 5-én kezdődő 2. strandlab- darúgó-bajnokság előtt, pálya­avató tornát rendeztek a tarna- mérai strandon. A nemrég ki­alakított és kitűnően előkészí­tett homokos talajú játéktéren két csoportba osztva mérkőzött a hat meghívott csapat. Az el­sőséget végül a helyi Aquakond csapata szerezte meg, a döntő­ben 4-1-re legyőzve a gyön­gyösi HB München együttesét. Az említett gárdákon kívül a tavalyi országos strandfoci baj­nok hatvani Azzurró Pizzéria, a gyöngyösi Gyöngyszöv Dreher Radír, valamint két hevesi csa­pat, a Hooligans és a Zorró vett részt a tornán. Ma 14 órától: Szünidei diákfoci Az egri Forrás Gyermek-Sza­badidőközpont szervezésében ma 14 órától kezdődik a diákok hagyományos szünidei focitor­nája. Vígh László főszervező még a helyszínen (Eger, Bartók Béla tér) is elfogadja az alkalmi csapatok nevezését. Labdarúgó megyei II. osztály 1. Heves, 2. Istenmezeje, 3. Erdőkövesd A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokságban a 30. (utolsó) forduló mérkőzéseire került sor. A játéknap ranga­dóján gólzáporos mérkőzésen szerezte meg a 2. és egyben feljutó helyet az Istenmezeje. Istenmezeje - Heves 6-4 (4-2) Istenmezeje, 600 néző. V.: Ka- licz. Istenmezeje: Kovács M. - Bozó, Nagy P., Halmosi (Ludvig A.), Ország, Lénáit, Csóka K„ Ortó, Utasi J. (Kot- roczó), Ludvig T., (Utasi A.), Mihály. Edző: Murányi Sán­dor. Heves: Szarka - Szabó Z., Ötvös, Tari, Sági (Somogyi), Tóth T., Vajner, Bódi, Lóié (Stolcz), Balogh (Ducsai), Zsidó. Edző: Balázs Tihamér. Negyedóra alatt öt gól esett (3-2), ami megadta a mérkő­zés alaphangulatát. Mindkét csapat jól játszott, rangadóhoz méltó mérkőzést látott a szép számú közönség. A mindent egy lapra feltevő hazaiak sze­rencsés gólokkal nyertek el­lentétes félidők után. G.: Mi­hály 4, Utasi J., Ludvig T., ill. Szabó Z., Tóth T., Vajner, Stolcz. Jók: Mihály, Lénáit, Utasi J., Ludvig T., ill. Szabó Z., Vajner, Somogyi, Tari, Stolcz. Ifik: 2-4. Murányi Sándor További eredmények: Aba- sár - Erdőkövesd 1—4 (1-1), Boconád - Tárnáméra 0-4 (0-3), Gyöngyöspata - Mak- lár-Nagytály 0-1 (0-1), Mát­ratherm - Quintett SK-Eger- szólát 2-3 (1-1), Vámosgyörk -Nagyréde 1-0 (1-0), Atkár- Szücsi 4—6 (1-5), Domoszló - Kisköre 1-0 (1-0). A végeredmény: 1. Heves 30 23 4 3 95-24 73 2. Istenmezeje 30 18 4 8 70-28 58 3. Erdőkövesd 30 17 6 7 70-45 57 4. Tárnáméra 30 17 5 8 58-34 56 5. Gy.pata 30 13 7 10 46-38 46 6. Mátratherm 30 13 6 11 38-44 45 7. Maklár-N 30 12 8 10 44-37 44 8. Egerszólát 30 12 7 11 62-57 43 9. Vámosgyörk 30 12 6 12 44-43 42 10. Szűcsi 30 10 8 12 49-66 38 11. Nagyréde 30 11 3 16 39-58 36 12. Domoszló 30 9 7 14 39-63 34 13. Abasár 30 8 8 14 35-43 32 14. Kisköre 30 8 5 17 44-69 29 15. Atkár 30 8 4 18 42-72 28 16. Boconád 30 3 4 23 20-73 13 Totó A TOTÓ 25. játékhetének eredményei: 1. Vasas - Lierse 2. Aalborg - Hapoel Haifa 2-0 1 5-4 1 3. Limasszol - Bremen 0-2 2 4. Charleroi - Silkeborg 2-4 2 5. Budafok ■ Dunaferr SE 3-3 X 6. Paks - Matáv Sopron 1-3 2 7. Érd • Balatonfüred 1-1 X 8. Siófok ■ Nagykanizsa 3-2 1 9. Diósgyőr - Kazincbarcika 2-2 X 10, Kecskeméti TE - Eger 1-1 X 11. Hajdúnánás-Hatvan 2-0 1 12. Gödöllő - Tiszavasvári 1-1 X 13. III. kér. TVE ■ Nyíregyháza 34) 1 Pluszmérkőzés: 14. Kaposvár - BKV Előre 4-1 1 HEVESTHÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FtZESABONY, vjLjxí LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Fleves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644] és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelző­számra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint meg­rendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 545 Ft, negyedévre 1575 Ft, fél évre 3270 Ft, egy évre 6540 Ft. Az árus példányok ára: 29 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109