Heves Megyei Hírlap, 1996. március (7. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-25 / 71. szám

1996. március 25., hétfő SporTTüköR 11. oldal Bukrán kétszer talált a leleszi kapuba Gólvonalról mentenek az örsiek f.:MAJOROS Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Hajmási gólok döntöttek Bélapátfalván Idegenben csak a Tenk tudott nyerni Dávid, ill. Csintalan. G.: De­meter, ill. Pásztory. Jók: Bállá, Demeter, ill. Kazinczy, Bene­dek, Molnár, Szabolcsi. Ifik: 2-0. Kovács Sándor Novaj - Tarnaörs 1-0 (1-0) Eger, 200 néző. V.: Jakab. Novaj: Dávid - Képes, Bóta, Sípos, Rácz, Husi, Kiss (Vályi), Csizmadia, Hegyi, Nagy, Horváth. Edző: Kiss Ti­bor. Tarnaörs: Vágó - Peredi, Mága J., Esvég, Danyi, Szabó, Sáft, Mága L., Bodonyi J., Ke­rek, Varga. Edző: Banka Fjz- renc. Alacsony színvonalé talál­kozón a novajiak nehezen ta­lálták meg a lelkes tamaörsi játék ellenszerét. Kiállítva: Bodonyi J. G.: Horváth. Jók: Képes, Rácz, Horváth, ill. Mága J., Szabó, Varga. Ifik: 6-0. Gál János Gyöngyöshalász - Apc 3-0 (1-0) Gyöngyöshalász, 150 néző. V.: Molnár L. Gy.halász: Erdei - Halász, Gódor, Asztalos, Komjáti, Szabó Gy., Fritz, Győri, Incze, Bajukovszki (Faragó), Bódi. Edző: Jakab. Apc: Varga - Kiss, Kovács B., Farkas, Menus, Csemer, Kerekes, Almási, Hansági (Rezsnyák), Dudás (Bozó), Végh. Edző: Kovács Béla. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a halásziak ilyen arányban is megérdemelten nyertek a fiatal apciak ellen. G.: Asztalos, Incze, Bódi. Jók: Gódor, Asztalos, Incze, Bódi, ill. Varga, Kovács, Kerekes. Ifik: 2-2. Tóth József Erdőtelek - Tenk 0-1 (0-1) Erdőtelek, 300 néző. V.: Varga L. Erdőtelek: Bóta (Danó Gy.) - Pusoma J., Burai Gy., Báder Cs., Oszlánczi P., Pusoma Z., Pusoma F., Pusoma E. (Pu­soma J.), Tolnai, Danó Z., Bu­rai J. Edző: Oszlánczi Sándor. Tenk: Nagy P. - Bakos T., Nagy L., Toókos, Vinczepap, Tamasi, Farkas R., Pusoma L., Bakos Gy., Kovács, Grabecz. Edző: Várallyay Miklós. Negyedóra elteltével sza­badrúgásból szerzett vezetést a vendégcsapat, melyet a haza­iak, annak ellenére, hogy vé­gig támadták a mérkőzést, nem tudtak kiegyenlíteni. Bóta az első félidőben lábtörést szenvedett. G.: Farkas R. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Ifik: 2-6. Simon Tibor A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a 17. forduló­val megkezdődött a tavaszi szezon. A hazaik nem tisztelték a vendégeket, hiszen összesen négy pontot engedélyeztek szá­mukra. A listavezető Besenyőtelek és az üldöző Felsőtárkány egyránt kétgólos győzelmet aratott. A forduló legjobb mér­kőzését Bélapátfalván vívták ahol a hazaiak a szünet után fordítottak a Petőfibánya ellen. Pétervásárán is a Poroszló vezetett a szünetig, ám ezután Pápaiéknak sikerült kihar­colni a győzelmet. Izgalmas találkozón megosztozott a pon­tokon a Hatvani Lokomotív és a Gyöngyösi Energia. A vára­kozásoknál nehezebben nyert a Novaj a jól játszó Tarnaörs ellen. Gyöngyöshalászon aratták a nyitány legnagyobb kü­lönbségű győzelmét az apciak bánatára. Erdőtelken egyetlen szabadrúgásgól döntött a tenkiek javára. Eredmények: Besenyőtelek - Sirok 2-0 (1-0) Besenyőtelek, 400 néző. V.: Gyertyás. B. telek: Bodolai - Szilágyi, Nagy E., Lengyel (Németh), Forgács, Bercsényi, Mir- kóczki (Szabó Z.), Háklár, Bé­res, Pásztor, Rézműves (Lehó). Edző: Kiss János. Sirok: Kelemen - Takács, Katona, Szántai, Erdélyi B., Szabó, Bujáki, Erdélyi F., Farkas L., László, Farkas O. Edző: Szántai Ferenc. Kitűnő talajú pályán, végig sportszerű küzdelemben, a sok helyzetet kidolgozó hazai csa­pat megérdemelten szerezte meg a három pontot. G.: Pász­tor, Béres. Jók: Háklár, For­gács, Pásztor, ill. Kelemen, Katona, Erdélyi B., Erdélyi F. Ifik: 3-0. Kiss János Felsőtárkány - Tarnalelesz 2-0 (1-0) Eger, 350 néző. V.: Nagy S. F. tárkány: Horváth - Fü- lep, Bartuska, Bata, Linkecs, Tóth G., Bajkó, Bajzát R. (Barta), Fodor, Farkas, Buk­rán. Edző: László István. T. lelesz: Szabó - Nagy G., Ivády, Sike, Kovács (Nagy P.), Fodor, Sulyok, Suha J., Orosz, Suha Sz., Pálinkás. Edző: Zay Oszkár Szép fejes góllal kezdődött a mérkőzés, de ezután a mér­sékelt színvonalú mezőnyjáték kevés izgalmat tartogatott. A tárkányiak csak az utolsó percben biztosították be győ­zelmüket. G.: Bukrán 2. Jók: Bukrán, Fülep, Tóth G., ill. Nagy G., Suha J., Suha Sz. Ifik: 4-0. B. R. Bélapátfalva - Petőfibánya 4-2 (2-2) Bélapátfalva, 200 néző. V.: Várallyay. Építők: Kovács I. - Kovács M., Zay, Simon, Fürjes, Ko­vács J. (Kiss), Barta A„ Bo­rostyán, Csanádi (Bajzáth), Hajmási, Mikó (Barta P.). Edző: Fodor Pál. P. bánya: Juhász - Bata (Szeles), Sirkó, Hinics, Jónás (Karóczkai), Valkó, Králik (Barta), Smid, Fityó, Ugrai, Nagy. Edző: Osztafi András. A végig jó iramú, élvezetes mérkőzésen gyors kontratá­madásai révén kétszer is ve­zettek a vendégek. A szünet után lényegesen feljavult az Építők, és Hajmási vezérleté­vel magabiztosan nyert. G.: Hajmási 3, Mikó, ill. Simon (öngól), Hinics. Jók: Hajmási (a mezőny legjobbja), Zay, Barta A„ Mikó, ill. Juhász, Hinics, Jónás, Smid. Ifik: 2-1. Horváth Mihály Pétervására - Poroszló 3-2 (1-2) Pétervására, 200 néző. V.: Ka- licz. ' P.vására: Csontos R. - Ka- las (Kovács K.), Csontos M., dr. Jacsmanik, Ivády P., Sűrű, Fenyves, Lehnert, Pádár, Eged (Utassy), Pápai. Edző: Forgó János. Poroszló: Zsíros - Oláh, Fazekas, Czinege, Kecskeméti (Blidár), Varga, Óceán, Nyíri, Takács O., Habóczki, Takács R.. Edző: Varga István. Változatos mérkőzésen ne­mes ellenfél ellen fordítottak a hazaiak. G.: Pápai, Lehnert, Eged, ill. Habóczki, Czinege. Jók: Ivády P., Pápai, ill. Ha­bóczki, Czinege, Varga, Óceán. Ifik: 0-0. Dósa János Hatvani Lokomotív - Energia SC 1-1 (0-1) Hatvan, 50 néző. V.: Deme. H. Lók.: Bállá - Czakó Ta­más, Dávid, Tóth, Pádár, Job­bik Cs. (Bodnár S.), Jobbik J., Buzma, Demeter, Oldal, Czakó Tibor. Edző: Kiss György. Energia SC: Horváth - Ka­zinczy, Benedek, Csintalan, Bágyi, Domoszlai, Molnár, Juhász, Szűcs, Pásztory (Far­kas), Szabolcsi. Edző: Pócs Tamás. A kiállításokkal tarkított mérkőzésen az első félidőben, a hazai mezőnyfölény elle­nére, a gyöngyösiek szereztek vezetést. A hajrában Pásztory büntetőjét Bállá hárította, így maradt a döntetlen. Kiállítva: Labdarugó NB III. Matra-csoport A Selyp győzött, a többi 1-0-ra vesztett A labdarúgó NB III. Mátra- csoportja 17. fordulójának mérkőzéseiről a következőket jelentették tudósítóink: Selyi Kinizsi - Multi Rocco 3-2 (1-2) Selyp, 400 néző. V.: Farkas. Selyp: Tarlósi (Szendrei) - Augusztin (Demeter), Kurucz, Nemoda - Szekrényes, Pásztor, Czeróczki, Orosz, Fekete - Laczkovich, Bazsó. Edző: Péc- zeli Szabolcs. A gólok története: a 6. perc­ben Laczkovich kapuralövése a védőkről lepattant, az ismétlés Szekrényesnek sikerült, 1-0. A 11. percben a fővárosi Fekete futott a selypi kapu felé, majd mielőbb Kurucz beérte, a há­lóba emelt, 1-1. A 36. percben ismét Fekete veszélyeztetett, labdája a kapufáról Gréczi elé került, aki nem hibázott, 1-2. Az 52. percben Demetert buk­tatták a 16-oson belül, a 11-est Laczkovich értékesítette, 2-2. A 89. percben Kurucz beadása után Czeróczki vágta hálóba a labdát, 3-2. A jó kezdés után hárítható gólokat kapott a Kinizsi, így nehéz helyzetbe került. Fordu­lás után hiába támadtak elszán­tan a hazaiak, a győzelmet csak az utolsó előtti percben tudták megszerezni Kurucz előretörése nyomán. Két sárga lap után előbb a vendég Gréczi, majd Laczkovich kapott pirosat. Jók: Kurucz, Nemoda, Szekrényes, Czeróczki. Ifik: 1-0. Víg Zoltán Recsk - Rákospalota 0-1 (0-1) Recsk, 200 néző. V.: Strehó. Recsk: Rozsnaki - Szabó A., Kolozsvári, Klement, Bolyki — Jeremiás, Pál, Csík J. - Berecz Zs., Maruzs, Képes. Edző: Rozsnaki István. A gól története: a 10. percben baloldali beadást követően Markóczi talált a recskiek kapu­jába, 0—1. Becsülettel küzdött a recski gárda, de az összeszokottság hiánya változatlanul kiütközött. A 70. percben Kolozsvárit má­sodik sárga lap miatt kiállítot­ták. Jók: Rozsnaki, Szabó A., Bolyki, Képes. Ifik: 0-9. Szakács Kleofás Gyöngyösi AK - Karcag 0-1 (0-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Sütő. GYAK: Sipeki - Patkó, Kar­sai, Varga T., Cseri - Nagy Gy. G., Nagy G., Kovács L. (Miki- tovics), Tóth A. - Cristea, Szpahics. Edző: Hegedűs Béla. ' À gól története: a 24. percben Varga T. szerelését a játékve­zető a büntetőterületen belül szabálytalannak minősítette, a megítélt 11-est Binder értékesí­tette, 0-1. A helyzetek nélküli mérkő­zésen a nagy akarással küzdő hazai csapat balszerencsés ve­reséget szenvedett. Jó: Sipeki. Ifik: 0-2. Halmóczki Ferenc Újszász - Füzesabony 1-0 (1-0) Újszász, 300 néző. V.: Kiss J. F.abony: Varga - Baranyai, Gál, Novák T., Bocsi - Hegyi (Csóka), Sima, Szabó, Agó - Takács, Csőke. Edző: Varga Zoltán. A gól görténete: a 15. perc­ben hazai szögletet követően Komsa fejéről az abonyi kapuba pattant a labda, 1-0. A második félidőben végig az abonyiak irányítottak, de ha­dilábon álltak a góllövéssel. Jók: Gál, Bocsi, Szabó. Ifik: 2-2. Perge András További eredmények: Pásztó - Cegléd 2-1, Szolnok - Duna­keszi 1-0, Monor - Jászberény 0-3, St. Glass - Szécsény 0-1. Irány Atlanta - szellemi olimpiai vetélkedő Féllábbal már elődöntőben az egriek Az Irány Atlanta elnevezésű olimpiatörténeti vetélkedő újabb középdöntő fordulóját vasárnap rendezték, amikor ér­dekelt volt Heves megye is. Egerben, a pásztorvölgyi iskola tornatermében a megyét képvi­selő egriek (Nagy Barnabás, Petre József, Pelbárt Zoltán) Vas megye ellen szerepeltek. A Magyar Televízió élő adá­sában zajló szellemi és ügyes­ségi verseny előtt Nagy Barna­bás, az egriek csapatkapitánya a szabályok változtatásáról szá­molt be. Szigorított a zsűri, emiatt kevesebb külső segít­ségre számíthatott a trió. Ezen a játéknapon az 1912-es stock­holmi és az 1976-os montreáli olimpia kérdésköre szerepelt. A versenyben a vasiak kezd­tek jobban és a féltávnál tekin­télyes, már-már behozhatatlan- nak tűnő, 48:33-as előnyre tet­tek szert. A fordulópontot a lici­tálásos feladat jelentette, ami­kor is a képfelismerésben a szombathelyiek tévesztettek, az egriek pedig kiválóan ismerték fel a stockholmi olimpikon, hajdani VOß.elnököt, Avery Brundaget. Ezzel máris egyenlő lett az állás, sőt Esküdt Csilla szépen megkomponált és el­mondott versével megyénk végleg átvette a vezetést. Végeredményben 65:62-re nyert a Heves megyei csapat, ezzel az összesített pontver­senyben maximális 200 ponttal tartja vezető helyét. A közép­döntő utolsó fordulójában má­jus 5-én Békés megye ellen kell bizonyítani. (bajzát) Egy egri orvos ob-t nyert óriás-műlesiklásban Az ausztriai Hierschegg-ben tartották a magyarországi orvo­sok első amatőr mülesikló ver­senyét. A hír szenzációja, hogy a nagy gonddal felkészült résztvevők közül a verseny or­szágos bajnoka óriás-műlesik­lásban dr. Salló Zoltán, sebész­orvos Egerből. Nem a március eleji hóesés, csikorgó fagyok tartották vissza a hír frissességét, hanem ennél sokkal személyesebb ok ját­szott közre, dr. Salló Zoltán se­bészorvos szerénysége. Ez a hóeke fékezte a bajnok­avatás hírét. Mi is csak félfüllel hallottuk, és meg akartunk győ­ződni a hír valódiságáról, ez vitt rá, hogy megtudjuk az iga­zat, és ahogy megszólalt a sze­rény bajnok a vonal másik vé­gén, a felkapott hír igaznak bi­zonyult. Ez már nem szerény­ség kérdése, ez már egri ügy is, amire büszkék is lehetnek a megyeszékhelyen. íme, egy or­vos, aki bátran és biztosan veszi az akadályokat a hosszú lesikló pályán, de bizonyára a szike se remeg kezében, amikor a test labirintusában keresi a kóros gócok átjárható kapuit. Megértjük, hogy az orvos úr szerénysége tiltja a hivalkodást, de azért sajnáljuk, hogy nem készíthettünk fotót a bajnoki serlegről, amelyik valószínű, hogy nagy és csillog is, pedig az egri ember más dicsőségé­nek is örül. Az egrieket minden érdekli, amivel Eger nevét öregbítik, és nem felejtik azo­kat, akik tesznek a városért. Immár március vége felé tar­tunk, a hó is elolvadt, a havas hírekből kifogytunk, de re­ménykedünk, elérjük újra a kö­vetkező telet, és akkor amatőr bajnokunk többet is mond ma­gáról. G. E. Totó A TOTÓ 12. játékhetének eredményei: 1. Freiburg-1. FC Köln 2-0 1 2. Dortmund-Frankfurt 6-0 1 3. Kaiserslaut.-Bremen 0-0 X 4. Leverkusen-Bayern M. 1-2 2 5. Uerdingen-Düsseldorf 1-3 2 6. Bari-Padova 2-1 1 7. Cremonese-Lazio 2-1 1 8. Fiorentina-Juventus 0-1 2 9. Milan-Parma 3-0 1 10. Roma-Piacenza 2-1 1 11. Sampdoria-Atalanta 2-3 2 12. Udinese-lnternaz. 1-2 2 13. Vicenza-Napoli 3-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Ferenc város-MTK 3-1 1 HEVESTHÍRLAP ÉGIK, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAfILAMA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Fleves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (R.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644] és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a következő pénzforgalmi jelző­számra: OKHB RT. 10403507-35010708-70070000, valamint meg­rendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 545 Ft, negyedévre 1575 Ft, fél évre 3270 Ft, egy évre 6540 Ft. Az árus példányok ára: 29 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109