Heves Megyei Hírlap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-24 / 249. szám

1995. október 24., kedd SporTTüköR 11. oldal Labdarúgó megyei I. osztály Megállíthatatlan a Besenyőtelek Csak a Petőfibánya nyert hazai pályán A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában sem lehetett megállítani a Besenyőtelek együttesét. Pászto­rék Bélapátfalván négygólos győzelmet arattak. Meglepe­tésre Felsőtárkányból rabolt pontot a Hatvani Lokomotív. A forduló egyetlen hazai győzelmét a Petőfibánya szerezte a Gyöngyöshalász legyőzésével, ezzel már a második helyre ugrott Osztafi edző csapata. Apcon is nyerni tudott a Sírok. Szomszédvári rangadón megosztozott a pontokon a Tarna- lelesz és Pétervására. A sokadik döntetlenjét érte el Tenken a Poroszló. Erdőtelken a hajrában fordított a Novaj. Bizto­san nyert az Energia SC Tarnaörsön. A mérkőzésekről a következőket jelentették tudósítóink: Bélapátfalva - Besenyőtelek 0-4 (0-1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Bartos. Építők: Rozsnaki (Dávid) - Kovács M., Barta E., Fürjes, Kiss, Nagy (Barta A.), Boros­tyán, Csanádi, Lucza, Mikó (Kovács J.) Edző: Rozsnaki István. B.telek: Bodolai - Szilágyi, Nagy, Forgács, Lengyel, Ber­csényi (Együd), Mirkóczki (Lehó), Németh, Béres, Pász­tor, Rézműves. Edző: Kiss János. A minden csapatrészben jobb vendégek, főleg a máso­dik félidőben nyújtott telje­sítményükkel megérdemelten nyertek a jól küzdő, de ered­ménytelen hazaiak ellen. G.: Béres 2, Pásztor 2. Jók: Lucza', Hajmási, ill. Béres, Pásztor, Lengyel. Ifik: 3-1. Horváth Mihály Felsőtárkánv - Hatvani Lokomotív 2-2 (0-1) Felsőtárkány, 250 néző. V.: Mezei O. F.tárkány: Vályi - Bata. Rácz, Szabó R., Linkecs, Bartuska, Bajkó, Fülep (Bajzát), Nagy G. (Toókos), Farkas Zs. (Éne­kes), Bük ráír Edző: László István. Lokomotív: Őszi - Jobbik Cs., Labáth, Pádár, Mezei, Czakó T. (Bodnár), Lukács, Jobbik J., Oldal, Buzma, Ecseri. Edző: Kiss György. Meglepetésre a végig lelke­sen küzdő vendégek szereztek vezetést, de szünet után gyor­san fordítottak a hazaiak. Az újabb gólok helyett azonban csak kapufák következtek, és a felforgatott hazai védelem hibájából egyenlítettek a hat­vaniak. A 70. percben Nagy G. térdsérülést szenvedett és mentővel szállították kór­házba. G.: Nagy G. 2, ill. Job­bik J., Buzma. Jók: Nagy G., Linkecs, ill. Labáth, Pádár, Jobbik J., Buzma, Bodnár. Ifik: 1-3. (Bajzát) Petőfibánya - Gyöngyöshalász 3-1 (1-0) Petőfibánya, 250 néző, V.: Molnár L. P.bánya: Juhász - Bata, Sirkó, Hinics, Turcsányi (Tóth), Valkó (Laczkó), Nagy, Králik, Fityó, Ugrai (Szabó G.), Hajdú. Edző: Osztafi András. Gy.halász: Erdei - Győri, Szabó G., Faragó, Kádár, Ha­lász (Reviczki), Fricz, Kom- játi, Incze, Molnár (Szabó Gy.), Bódi. Edző: Szabó Gyula. Sok helyzetet elhibáztak a hazaiak, mégis biztosan nyer­tek. G.: Králik 2, Faragó (ön­gól), ill. Molnár. Jók: Králik (a mezőny legjobbja), Hinics, Turcsányi, Hajdú, ill. Szabó B., Incze, Halász. Ifik: 7-0. Osztafi András Tenk - Poroszló 2-2 (0-1) Tenk, 150 néző, V.: Drucskó. Tenk: Kovács I. - Bakos G., Bakos T., Tamasi, Vinczepap, Nagy L., Pusoma, Farkas (Czékmány), Báder, Bakos Gy., Grabecz. Edző: Várallyay Mik­lós. Poroszló: Zsíros - Lukhin- chuk, Nyikes, Darabán, László, Varga (Dávid), Óceán, Csirmaz, Takács O. (Oláh), Habóczki, Takács R. (Kovács K.). Edző: Varga István. A hazai csapat „Csipkeró­zsika álomban” játszotta az első félidőt és ezt a jól kont­rázó vendégek kihasználták. Szünet után a tenkiek mindent egy lapra feltéve rohamoztak, de ez csak a döntetlenhez volt elég. G.: Grabecz, Bakos Gy., ill. Tamasi (öngól), Óceán. Jók: Pusoma, Bakos Gy., Gra­becz, ill. Zsíros, Varga, Óceán. Ifik: 4-5. Nagy Lajos Tarnalelesz - Pétervására 1-1 (0-1) Tarnalelesz, 300 néző. V.: Gombos. T.lelesz: Tóth - Bozó, Ivádi (Sike), Kovács F., Mikusi (Ortó), Kovács B., Nagy G., Németi, Orosz, Suha J., Éodor (Nagy P.). Edző: Sike András. P.vására: Horváth (Kiss B.) - Pap, dr. Jacsmanik, Ivády P., Simon, Kovács K., Fenyves, Ivády A., Eged (Utassy), Pá­pai, Mihály. Edző: Pádár Béla. Kitűnő labdarúgó időben küzdelmes, színvonalas talál­kozót hozott a szomszédvári rangadó. A hazaiak javuló já­tékkal értékes pontot szerez­tek. G.: Suha J., ill. Ivády A. Jók: Tóth, Ivádi, Kovács B., Fodor, ill. Fenyves, dr. Jacs­manik. Ifik: 1-8. Sallai Ferenc Tarnaörs - Gyöngyösi Energia 1- 3 (0-2) Tarnaörs, 250 néző. V.: Du- csai. Tarnaörs: Vágó A. - Peredi T. (Bodonyi L.), Esvég, Peredi R., Danyi, Mága Zs. (Sáfi), Vágó Cs.-, Csömör, Agócs, Lőcsei, Varga. Csapatvezető: Bo­donyi László. Energia SC: Miksi - Balogh, Szűcs P., Brandtner, Domosz- lai, Molnár, Juhász (Tóth I.), Nagy H., Pásztory (Huszár), Tóth Z., Szabolcsi. Edző: Pécs Tamás. Az álmosan, elképzelés nélkül játszó hazaiak ellen már a 10. percben 2-0-ra ve­zettek a vendégek, akik elő­nyüket a mérkőzés végéig megőrizték. G.: Agócs, ill. Tóth Z. 2, Juhász. Jók: senki, ill. Tóth Z., Brandtner, Szűcs P., Balogh. Ifik: 0-2. Szűcsi Attila Apc - Sírok 0-1 (0-0) Apc, 200 néző. V.: Kovács L. Apc: Őri - Kapui, Kovács J., 'Barta, Menus J., Smid (Menus T.), Kiss, Almási (Báthy), Ju­hász, Molcsány, Vígh (Kul­csár). Edző: Kovács Béla. Sírok: Ancsán - Doktorcsik, Katona, Halász, Erdélyi B., Szabó B., Bujáki, Erdélyi F., Farkas, László, Szabó A. Edző: Szántai Ferenc. Egyenlő erők küzdelméből a kapu előtt határozottabb vendégek kerültek ki győzte­sen. G.: Bujáki. Jók: senki, ill. Ancsán, Erdélyi B., Bujáki, Szabó A. Ifik: 1-3. Almási József Erdőtelek - Novaj 2- 3 (1-1) Erdőtelek, 200 néző. V.: Nagy. Erdőtelek: Bóta - Pusoma J., Burai Gy., Danó II. L., Tóth, Pusoma F., Farkas L., Pusoma L., Szűcs (Németh), Danó I. L., Dózsa. Edző: Pusoma László. Novaj: Kohári - Kovács Z., Képes, Sipos, Szűcs, Kiss T. (Szilágyi), Husi, Bóta, Csiz­madia, Hegyi, Horváth. Edző: Kiss Tibor. Sportszerű, izgalmas mér­kőzésen a 80. percben még 2-1-re az erdőtelkiek vezet­tek, de ezután védelmi kiha­gyások miatt fordítani tudtak a vendégek. G.: Pusoma F. 2, ill. Szűcs, Bóta, Horváth. Jók: Burai Gy., Pusoma F., ill. Szűcs, Kiss T., Bóta, Hegyi. Ifik: 0-4. Pusztavári Károly Női röplabda Interliga A nagy csata elmaradt - simán győztünk Kordax-Eger SE ­Mladost Zagreb (horvát) 3-0 (6, 2, 5) Interliga női röplabda-mérkő­zés, Eger, 800 néző. V.: Hor­váth, Hurák. Korelax: PAPIJANSZKAJA, NAGY, Fésűs, Vojth, Popova, AKIMOVA. Cs.: tímár, Kalo- tai. Edző: Kosziba István. Mladost: Jovicic, Korytovas, Vasilevskaja, Radovic, Andric, Horvat. Cs.: Karobkova. Edző: Mihajlo Plamenac. A BSE elleni Interliga-mér- közés legjobbja Vojth Ildikó kapott ajándékot az Egri Közúti Igazgatóság jóvoltából, amit Szegediné Király Terézia és Kozák József adott át. A találkozó, mint arról az előzetes hírek szóltak, izgalmas csatának, igazi rangadónak ígérkezett. A beharangozok ugyanis a Mladost csapatában több, az Eb-n ezüstérmet szer­zett horvát válogatott játékost tüntettek fel, orosz idegenlégió- sokkal megerősítve. A vendé­geknél szerepelt ugyan három Jekatyerinburghól érkezett já­tékos (Korytovas, Vasilevskaja, Karobkova), de ők legfeljebb az Uralocska tartalékcsapatá­ban játszottak eddig. Horvát vá­logatottat sem láttunk, így nem is lehetett másra számítani, mint fölényes egri győzelemre. Ragyogó hazai kezdés után 9-4-nél volt ugyan egy kis megtorpanás, de hamar vissza­terelődött eredeti medrébe a mérkőzés és negyedóra eltelté­vel már fordulhattak a csapa­tok. Hogy milyen szerény játékerőt képviselt a zágrábi együttes, arra a 2. szett adott ékes bizonyítékot, hiszen 10 perc elteltével 14-0 volt az állás az Eger javára. A 3. játszmában sem változott a helyzet a haza­iak olyan fölényben játszottak, hogy a szurkolók az „edző­meccs, edzőmeccs”-rigmust skandálták. Kosziba István: - Ellenfe­lünk nem az előre meghatáro­zott csapattal jött, ami jelentő­sen befolyásolta a mérkőzést. Ennek ellenére biztató formá­ban, a felkészülési tornákon mutatott jó játékkal nyertünk. Bódi Csaba Vasárnap játszották: BSE- CSM - Mladost Zagreb 3-2 (7, -12, 6, -14, 12). A bajnok Újpest ellen többször lőttek zúgó kapufát Áncsánék fotó: majoros tamás Vízilabda OB I. A Fradi ellen kevés hiányzott a ponthoz ÚVMK-Eger - Ferencváros 11-12 (4-2, 0-4,4-3,3-3) OB I.-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger. V.: Dr. Kiss 0„ Vajda. Eger: Csányi - Ancsán 1, Katona, Kovács R„ Petik 4, TÓTH K. 2, Tóth P. 2, Biros, Tűzkő P. 1, DENK 1. Edző: Pécsik Dénes és Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 11/2, ill. 9/5. Négyméteresből: 1/1, ill. 0. A bajnoki év nyitómérkőzé­sén a bátran kezdő hazaiak meglepték fővárosi ellenfelü­ket és az első negyedben két­gólos előnyre tettek szert. A folytatásban fordult a játék képe és az eredmény is. Az Eger növelni akarta vezetését, a helyzeteket azonban rendre elpuskázták Tóthék, míg a Fradi feljött és megfordította az állást. Később hiába erősí­tett a hazai gárda, a vendégek nem engedték ki kezükből a vezetést, pedig lehetőség volt a döntetlenre. Gyulavári Zoltán: - Abba a hibába estünk, hogy növelni akartuk előnyünket és ez rosz- szul sült el. A végjátékban a kipontozódott Ancsán hiányát nagyon megéreztük. (bódi) ÚVMK-Eger ­ÚTE-Office and Home 10-17 (2-4, 3-7,1-2, 4-4) OB I.-es férfi vízilabda-mér­kőzés. Eger, 150 néző V.: Csá­szár, Erdős. Eger: Csányi - Ancsán 3, Katona, Kovács, Petik 2, Bi­ros, Tóth K. 4, Tóth P. 2, Tűzkő P., Denk. Edző: Pöcsik Dénes és Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 7/4, ill. 11/5. Négyméteresből: 1/1, ill. 2/1. Vasárnap is egri góllal in­dult a találkozó, válaszul az újpestiek rövidesen négyszer találtak a hazai kapuba. A má­sodik negyedben pörgött fel leginkább az idei bajnok, Be- nedekék akkor mutatták meg legjobban, hogy mit jelent a világ élvonala és az egri való­ság közötti különbség. A haza­iak részére gyümölcsözött, hogy Csányi több esetben is jól mozdult ki kapujából és labdát szerzett. Az egriek igyekeztek megfogni az ÚTÉ lendületét, ami sikerült is az utolsó negyedben, bár akkor már többet cseréltek a lilák. PÖcsik Dénes: - A Fradi el­leni mérkőzés sokat kivett a mieinkből, így az ÚTE-val szemben látható volt a fáradt­ság. Amit lehetett, azt meg­tette csapatunk és ezt pozití­van értékelem. (fesztbaum) Labdarúgó megyei II. osztály Erdőkövesd nyert a rangadón Erdökövesd - Istenmezeje 2-1 (0-0) Erdőkövesd, 700 néző. V.: Csukás. Erdökövesd: Veréb - Földi J., Kovács B., Kovács A., Zsa- dányi Z., Barkóczi, Földesi, Fehér (Zsadányi T.), Bódi (Varga), Radics, Berki (Mata). Edző: Tar Antal. Istenmezeje: Kovács M. - Csík, Nagy P„ Országh Zs.,Csóka F„ Ludvig A„ Utasi A. (Csóka K.), Csomós, Utasi J., Ludvig T„ Halmosi (Kot- roczó). Edző: Utasi Tibor. A gólok története: a 48. percben Utasi J. beadását Lud­vig T. 12 méterről kapásból lőtte a jobb sarokba, 0-1. Az 54. percben Radics húzott el a jobb szélen, beadását Berki fe­jelte a kapuba, 1-1. A 63. perc­ben Berki indította Radicsot, aki lefutotta a védőket és a ki­mozduló kapus mellett a hálóba gurított, 1-2. Rekord létszámú közönség előtt a nagy lelkesedéssel játszó kövesdi csapat, gyors csatárai révén, megérdemelten fordított. Kiállítva: Varga a 90. percben (2. sárga lap után). Jók: Radics, Berki, Veréb, Kovács B„ Ko­vács A., Földesi, ill. Nagy P„ Ludvig T. Ifik: 1-4. Bajzát Rafael További eredmények: Mak- lár-Nagytálya - Heves 0-0, Tamaméra - Gyöngyöspata 1-2 (1-0), Egerszólát - Nagy- réde 5-1 (1-1), Abasár - Do- moszló 1-1 (1-1), Atkár - Bo- conád 4—1 (2-0), Kisköre - Vámosgyörk 2-1 (0-1), Szűcsi - Mátratherm 2-2 (1-1). Totó A Totó 42. játékhetén szereplő mérkőzések: 1. Győr-Pécs 1-0 1 2. Vác-MTK 2-1 1 3. Freiburg-Hamburg 0-3 2 4. St. Pauli-Bayern M. 0-1 2 5.1860 Miinchen-Karlsr. 1-1 X 6. VfB Stuttgart-Frankfurt 3-2 1 7. Bari-Cagiiari 3-0 1 8. Cremonese-Atalanta 1-1 X 9. Internazionale-Lazio 0-0 X 10. Juventus-Padova 3-1 1 11. Piacenza-Napoli 0-12 12. Roma-Parma 1-1 X 13. Udinese-Torino 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Vicenza-Milan 1-1 X Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékozta­tása szerint a 42. heti TOTÓ nyeremények a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szel­vény 26 darab, nyereményük egyenként 219.241 forint, 13 találatos szelvény 146 da­rab. nyereményük egyenként 27.339 forint, 12 találatos szelvény 2 778 darab, nyereményük egyenként 1.078 forint, // találatos szel­vény 22.350 darab, nyeremé­nyük egyenként 357 forint. A 10 találatos szelvények nyereménye a 100 forintot nem érte el, így a Részvételi Sza­bályzat értelmében a nyere­ményalap all találatos szelvé­nyek között kerül felosztásra. A góltotón 4 találatos szel­vény nem volt. A 3 találatos szelvény 34 darab, nyeremé­nyük egyenként 3.389 forint. HEVES ^."HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY, VwLm LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Fleves megyei irodavezetője. Felelős szerkesztő: DR. SZALAY ZOLTÁN Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. / Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644) és ügynökségeinél, postautalványon és átutalással a 359-98567/03401864 pénzfor­galmi jelzőszámra, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 437 Ft, negyedévre 1254 Ft, fél évre 2448 Ft, egy évre 4776 Ft. Az árus példányok ára: 23,50 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109