Heves Megyei Hírlap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-10 / 84. szám

1995. április 10., hétfő SporTTüköR 9. oldal Röplabda NB I. Jól zárult a rájátszás első szakasza Debreceni TE-DSI - Kordax-Eger 0-3 (-9,-7,-2) Női röplabda NB I., rájátszás az 1-6. helyért. Debrecen, 100 néző. V.: Szekér, Pelikán. Eger: Fekete, Popova, Aki­mova, Tímár, Dambendzet, Vojth. Cs.: Czakó, Nemesné, Nagy. Edző: Kosziba István. Nem tisztelte ellenfelét a Debrecen, és az első játszmá­ban 8-2-re is vezetett, de aztán megtáltosodott a Kordax. Még a második szettben is megpró­bálkozott erősíteni a hajdúsági együttes - vezetett 6-5-re -, az­tán újból a vendégek percei kö­vetkeztek és indulhattak térfelet cserélni. A harmadik játszma már minden tekintetben könnyű volt a Kordax számára. Ezzel a Kordax-Eger befe­jezte a rájátszás első szakaszát és az első helyen zárt. A Tungs­ram SC ugyan 3-0-ra verte teg­nap a Vasast, de az már kevés volt az „üdvösséghez”. A baj­noki elődöntő első mérkőzésére csütörtökön kerül sor. Vízilabda OB I. Szépen búcsúztunk az idegen vizektől Csanádi Árpád KSI - ÚVMK-Eger 8-14 (2-5, 2-2, 0-5, 4-2) OB I-es férfi vízilabda-mérkő­zés. Hajós Alfréd uszoda, 100 néző, V.: Németh, Mohácsi. Eger: KISS - ÁNCSÁN 2, Katona, Kovács 1, PETIK 4, Dodog 1, Tóth K. 1, TÓTH P. 4, Tűzkő 1, Denk. Edző: Pöcsik Dénes, Gyulavári Zoltán. Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 6/4. Az első és a harmadik ne­gyedben játszott ellenállhatat­lanul az Eger, valójában egy percig sem volt vitatható a biz­tos győzelme. A sereghajtó sportiskolások az utolsó játék­részben tudtak szépíteni az eredményen, amikor már lefé­keztek az egriek. Tóth Pét er ék számára ugyan kötelező volt ez a győzelem, a mérkőzést azonban még jó já­tékkal is nyerték a fiúk. Ezzel a mérkőzéssel erre a bajnokságra már elbúcsúzott az idegenbeli szerepléstől az Eger, a további bajnoki mérkőzéseket mind a Bárány-uszodában játssza. Most azonban a bajnokság me­netében szünet következik. Teke NB I. Az ősszel még Szuperliga is lehet az új bélapátfalvi tekecsamokban Bélapátfalvi Építők - D. D. Gáz Pécs 6:2 (4026:3920) NB I-es férfi tekecsapat-mér- kőzés, Eger, tekecsamok. Építők: Balázs 659, Juhász 656, Bóta 714, Molnár 637, Vincze 678, Németh 682 fa. Fokozatosan növelve elő­nyét, őrölte fel a pécsiek erejét az Építők, és végül fölényes győzelmet aratott a derekasan küzdő vendégekkel szemben. Az NB I-ben újonc Bélapát­falva remek csapatot alkot, ami ezen a találkozón is kitűnt. A biztos háttérrel rendelkező ce­mentgyáriak a Ferencz Dénes által vezetett Bélkőhegy étterem támogatását is élvezik és a leg­jobb úton haladnak, hogy felke­rüljenek a magyar szuperli­gába. A bajnokságból még két for­duló van hátra, az Építők leg­közelebb az Agriával találko­zik, így már nem kell utaznia. Ifik: 1:3 (1203:1246). Balogh 581, Berecz 622 fa. Inota GYSC - Agria Bútor 6:2 (4243:3998) NB I-es férfi tekecsapat-mér- kőzés, Inota. Agria: Mester 652, Jéger 717, Tősi 688, Czivinger 590, Zsíros 700, Kun 651 fa. Az inotai csapat ellen, amely megjavította a csapat és egyéni pályacsúcsot, nem volt ellen­szere az egri együttesnek. Az első párban tetemes hátrányt szedtek össze Mesterék, annak ellenére, hogy Jéger régen ját­szott ilyen jó formában. Az utolsó párokban már csak a győzelmi arány volt kérdéses, amely könnyen lehetett volna szorosabb, de Tősi már 688 fá­val sem szerzett egyéni pontot. Ifik: 3:1 (1367-1305). A leg­jobb teljesítmény: Grosits 617, Csömör 688 fa. Egri Széchenyi SE - Hódmezővásárhely 6:2 (2874:2821) NB Il-es férfi teke-csapatmér- kőzés, Eger. Széchenyi SE: Molnár Gy. 492, Nagy T. 493, Ipacs 478, Molnár A. 504, Pál 448, Gulyás 459 fa. A kiesés ellen harcoló egri együttesnél az első négy dobó pontot tudott szerezni és ezzel el is dőlt a találkozó. A végén az alföldiek már csak szépíteni tudtak a kiengedő záróemberek ellen. Ez a siker azt eredményezte, hogy a hátralévő két fordulóban még két pont szükséges ahhoz, hogy NB II-es csapata marad­jon Egernek. Eger-válogatott - H.vásárhely-válogatott 1933:1745 Városok közötti barátságos mérkőzés (6x80 dobás), Eger. Eger város: Tóth L. (Agria II.) 312, Dobos J. (Police) 325, Szántó (Pétervására) 306, Szabó S. (TÁKISZ) 332, Gál J. (Olajbányász) 328, Tamasi (E. Vasas II.) 330 fa. Az egriek győzelme megérdemelt. Kézilabda NB I/B. Szoros meccset játszott a Füzesabony Füzesabony - Terra Vác 25:27 (14:13) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés. Mezőkövesd, 100 néző, V.: Ónodi, Znnszki. FSC: Ács — Mucha 1, Bene 6, Zagyiraka 3, Nagyné Katona A. 1, Gál 6, Kóródi J. Cs.: Szűcs (kapus), Németh 7, Aux 1, Atkán. Edző: Atkári Lajos. Az első félidőben felváltva vezettek a csapatok. A színvo­nalas, változatos küzdelemben 22:22 után jutott háromgólos előnyhöz a Vác. A hátrányba került, ám idei legjobbját nyújtó Füzesabony már képte­len volt újítani. Asztalitenisz NB I. A várakozás szerinti eredmények pingpongban Budaörsi SC - HMÖ SE Eger 2:10 NB I-es férfi asztalitenisz csapatmérkőzés. Budaörs. Győztek: Pálosi 3, Wei Csin Siu 2, Urbán 2, Monos­tori, a Wei Csin Siu-Urbán és a Pálosi-Monostori páros. Az utolsó helyezett Buda­örsnek kevés levegőt adott a zöldasztalnál az Eger, a páro­sok meccse után mindössze másfél óra kellett a fölényes győzelemhez. A volt váloga­tott Molnár vezérletével ját­szó hazaiak 6:1 után már ke­vés ellenállást mutattak, még megnehezíteni sem tudták a vendégek sikerét. A bajnokságból még két forduló van hátra. A HMÖ SE legközelebb április 15-én szombaton 11 órakor a Kapos Zselic gárdáját fogadja a Kis- tályai úton. Az utolsó mérkő­zésre Balatonföldvárra utaz­nak Csocsóék. Egri Áfész SC - BSE In-Kal II. 1:10 NB I-es női asztalitenisz csa­patmérkőzés, Eger. A most is csak tisztes helytállásban reménykedő eg­riek egyetlen győzelmét Kecskés szerezte. A lányok­nak is két forduló hiányzik még a bajnokság végéig. Kropkó második Tegnap Foster-Iuncurry-ben, a hagyományos Ironman sorozat idei második, ausztráliai állo­másán Kropkó Péter, a legkivá­lóbb magyar triatlonista a má­sodik lett. Ezzel előbbre lépett, hiszen tavaly ugyanitt a harma­dik helyet szerezte meg. A táv 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból állt. A 76 fokos ten­gerben lezajlott úszás után Kropkó 73.-nak jött ki a vízből, aztán a kerékpározásban az ötödik legjobb időt teljesítette. A magyar versenyző a futásban nyújtotta a legtöbbet, több mint 77 perccel volt gyorsabb a töb­bieknél, s csak a német Loren- zet nem tudta befogni az össze­sítésben. A dobogós sorrend: 1. Hol- ger Lorenz (német) 8:27:34, 2. Kropkó Péter 8:29:55, 3. Pauli Kiuru (finn) 8:34:16. A hevesi Kalmárt (balról) Szántai (Sírok) támadja fotó: kaposi tamás Megyei I. osztály A Tamaörs bravúrja Bélapátfalván A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a tarnaörsiek nagy meglepetésre Bélapátfalváról három ponttal tértek haza. A selypiek javuló formát mutatva le­győzték a péterkeiket. Tarnaleleszen nehezen nyert a Bese­nyőtelek. Újra győzött a Novaj. Nem bírt egymással a Heves és Sírok, de megosztozott a pontokon a Poroszló és Felsőtár- kány is. A hajrában fordított a Párád. Gyöngyöshalászi vere­ségével leszakadt a mezőnytől a Nagyréde. A mérkőzésekről az alábbiakat jelentették tudósítóink: Selyp - Pétervására 2-41(1-0) Selyp, 400 néző. V.: Csukás. Selyp: Kemenár - Baranyi J., Kurucz, Lilik, Tóth A., Pásztor, André (Augusztin), Szakolczai, Demeter, Szeke­res, Fekete. Edző: Péczely Szabolcs. P.vására: Horváth - Papp, Sűrű T., Ivády P., Simon, Ütassy, Sűrű A., Fenyves, Ivády A., Pádár, Lázár (Kiss). Edző: Fenyves Péter. A gólok története: a 36. percben Szakolczai szögletét Szekeres fejelte a hálóba, 1-0. A 82. percben Lilik lendületes előretörése után jó beadásából Szekeres lőtte a kapuba a lab­dát, 2-0. Az erős szél meghatározta a játék színvonalát. A javuló formát mutató Selyp szünet utáni játékával megérdemelt győzelmet aratott a mezőny­ben jól játszó Pétervására el­len. Jók: Baranyi, Lilik, Sza­kolczai, Demeter, Szekeres, ill. Sűrű T., Sűrű A., Fenyves, Pádár. Ifik: 7-0. Víg Zoltán Bélapátfalva - Tarnaörs 0-1 (0-0) Bélapátfalva, 100 néző. V.: Farkas Zs. Építők: Dávid - Zay, Barta E., Fürjes (Hajmási), Kovács R., Berecz Zs., Barta A., Csa­nádi, Nagy (Farkas), Boros­tyán, Bajzáth. Edző: Zay Osz­kár. Tarnaörs: Agócs - Peredi, Danyi, Mága, Sáfi (Baranyi J.), Pető (Sánta), Szabó, Csö­mör, Kerek, Bodonyi L., Varga. Edző: Meleghegyi Béla. A gól története: a 47. perc­ben Szabó ügyesen lépett ki a védők közül és a jobb sarokba helyezte a labdát, 0-1. Áz első félidőben az orkán- szerű széllel szemben is kitű­nően védekeztek a vendégek, szünet után pedig gyorsan megszerezték a győztes gólt. A hazaiak kevés elképzeléssel játszottak, így meglepő vere­séget szenvedtek. Jók: Kovács R., ill. Pető, Szabó. Ifik: 6-1. Horváth Mihály Heves - Sírok 0-0 Heves, 200 néző. V.: Sütő. Heves: Szarka - Bállá, Öt­J, - ) 4. 4 vös, Tóth T., Csáki, Kalmár, Tari, Sági, Lóié (Stolcz), Bódi, Zsidó (Szabó Z.). Edző: Balázs Tihamér. Sírok: Áncsán - Katona, Balogh, Halász, Erdélyi B., Harmati, Szántai, Szabó B., Erdélyi F., Doktorcsik, Farkas O. Edző: Szántai Ferenc. A viharos szélben lejátszott találkozón nem bírt egymással a két csapat, így igazságos döntetlen született. Jók: Tóth T., ill. Áncsán, Balogh, Dok­torcsik. Ifik: 9-0. Bettenbuk József Energia SC - Novaj 0-1 (0-1) Gyöngyös, 150 néző. V.: Ba­logh. Energia: Miksi - Mátray, Horváth L., Horváth J., La­banc, Molnár, Domoszlai, Szűcs, Pásztory, Szabó (Bár­dos), Szabolcsi. Edző: Tóth Gábor. Novaj: Stokker - Varga, Képes P., Vályi (Bartók), Husi, Képes Z., Kovács Z., Bóta, Szilágyi, Hegyi, Hor­váth K. Edző. Bartók László Az első félidőben a széltől támogatott hazaiak ellen a no- vajiak megmutatták, hogy a széllel szemben is lehet gólt elérni. G.: Bóta. Jók: Mátray, ill. Bóta, Hegyi, Horváth K. Ifik: 1-1. Kurfürst István Tarnalelesz - Besenyőtelek 0-2 (0-0) Tarnalelesz, 300 néző. V.: Mezei. T.lelesz: Kelemen — Bozó, Ivády, Szekeres (Nagy Z.), Mikusi, Kovács B., Nagy G. (Ortó), Nagy P., Sike, Fodor, Suha Sz. Edző: Sike András. B.telek: Bodolai - Tóth, Ko- ródi, Szilágyi, Pásztor, Len­gyel (Fazekas), Lehó, Németh, Szabó Z., Mikó, Román. Edző: Kiss János. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen „némi bírói segédlettel” nyert a vendég­csapat. G.: Lehó, Pásztor (11-esből). Jók: Lengyel, Lehó, Mikó, ill. Suha Sz., Fo­dor. Ifik: 1-2. Sallai Ferenc Párád - Petőfibánya 2-1 (0-1) Párád, 250 néző. V.: Dévai. Párád: Répa - Csík J., Tar­jányi, Besenyei, Klement, Bódi, Szatmári, Percze, Far­kas, Maruzs (Csík Zs.), Szabó. Edző: Rozsnaki István. P.bánya: Kozsa - Bata, Turcsányi, Hinics, Tóth, Bozó, Szabó G., Valkó, Godó, Ugrai, Nagy J. Edző: Osztafi András. Küzdelmes mérkőzésen a hajrában fordított a hazai csa­pat. Az új edző győzelemmel mutatkozott be a parádi kispa- don. G.: Maruzs, Besenyei, ill. Godó. Jók: Tarjányi, Bese­nyei, Percze, ill. Turcsányi, Tóth, Valkó. Ifik: 0-4. Besenyei Elemér Gyöngyöshalász - Nagyréde 3-1 (1-0) Gyöngyöshalász, 350 néző. V.: Schreng. Gy.halász: Erdei - Győri, Veres, Halász, Faragó, Szabó B. (Balogh), Szabó L., Kom- játi (Csőke), Incze, Molnár, Bódi. Edző: Szabó Gyula. Nagyréde: Debreczeni Z. — Debreczeni J„ Deme, Juhász, Barna, Kovács, Kovics, Cserta, Csintalan, Molnár, Mátyásházi. Edző: Lukács György. A viharos erejű szélben nem alakulhatott ki folyama­tos játék. A halásziak gyors csatáraikkal biztosan győztek a jól küzdő rédeiek ellen. Kiállítva: Debreczeni J. G.: Bódi (11-esből), Molnár, Incze, ill. Mátyásházi. Jók: Győri, Halász, Szabó L., Mol­nár, ill. Deme, Juhász, Barna. Ifik: 9-1. Tóth József Poroszló - Felsőtárkány 1-1 (0-0) Poroszló, 200 néző. V.: Bo- zsóki. Poroszló: Zsíros - Nagy S., Nyikes, Darabán, Lukhin- chuk, László, Dajka (Kiss Z.), Vidra, Csirmaz, Habóczki, Takács R. Edző: Varga István. F.tárkány: Vályi - Fülep, Rácz, Barta, Bata, Bajzát R., Kiss (Lénáit), Bajkó, Nagy G., Bukrán, Szabó A. (Farkas). Edző: László István. Nagy taktikai csata jelle­mezte a mérkőzést, a hazai csapat sok gólhelyzetet dolgo­zott ki, és fölényben játszott. Nagy meglepetést okozott a poroszlóiaknak, hogy az ellen­felük lesgyanús helyzetből szerzett vezetést. Végül is a hazaiak jól hajráztak, és a győzelmet is megszerezhették volna. G.: Nagy S., ill. Lénáit. Jók: Nagy S„ Lukhinchuk, Vidra, Csirmaz, ill. Vályi, Rácz, Szabó A. Ifik: 6-2. Fejes Kálmán