Heves Megyei Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-13 / 61. szám

1995. március 13., hétfő SporTTüköR 11. oldal EMASZ Kupa sakkverseny indul A HMÖ SE rendezésében EMASZ Kupa sakktornát ren­deznek március 75-tól március 79-ig Egerben, a Hotel Flórá­ban. Az értékszám-szerző ki­lenc fordulós svájci rendszerű tornára hétfőn 15.30-ig lehet je­lentkezni a helyszínen. Az első nap 16-20 óráig, a többi napo­kon 16.30-20.30 óráig tart a já­tékidő. „Szabadidős” ajánlat Az Egri Szabadidős Szakosz­tály március 75-én a következő programokat kínálja:- Hóvirág túra a Berva- völgyben. Találkozó: 10 óra­kor, a Berva előtt. Túravezető: Okos Ernő.- Teljesítmény túra, a Közép­fokú Diáksport Bizottság szer­vezésében. Találkozó: Eger, autóbusz-pályaudvar 7 óra. Tú­ravezető: Némedi László.- Meghívásos kosár­labda-torna, a 14-es számú ál­talános iskola tornatermében. A szakosztály továbbra is várja azokat a nagycsoportos óvodásokat, első osztályos diá­kokat, valamint siket és gyen­gén látó gyerekeket, akik részt kívánnak venni a Balassi Bálint Általános Iskolában 13—16 óra között tartandó úszásoktatáson. Az iskola tornatermében kon­dicionálásra is van lehetőségük a fiataloknak. HMB villámtoma Március 75-én, 9 órai kezdettel a pásztorvölgyi Általános Is­kola és Gimnázium tornatermé­ben teremlabdarúgó tornára ke­rül sor. Részt vevő együttesek: Vis Maior Alfa, Pepsi Panzió, Po­lice, Bogé SC, 1.TB. HMB. A csapatok két csoportban, körmérkőzéses formában ját­szanak, ezt követően a hely­osztó találkozókat rendezik. A csoportmérkőzések után aero­bic bemutatót láthatnak a részt vevők. Edzőmérkőzések A hét végén lejátszott előkészü­leti mérkőzések eredményei, szombat: Tiszafüred - FC Eger 1-4 (1-3), Recsk - Pétervására 6-0 (3-0), Gyöngyösi AK - Gyöngyöshalász 4-0 (2-0), Pa­lotás - Selyp 1-3 (1-0), Ener­gia SC - Szűcsi 7-1 (3-0), Bükkzsérc - Novaj 3-2 (0-2), Poroszló - Abasár 3-3 (2-2), Hevesvezekény - Kisköre 0-3 (0-0). Vasárnap: Heves - Füze­sabony 0-2 (0-1), Nagyréde - Atkár 3-1 (2-1), Szentistván - Novaj 0-2 (0-1), Egerszólát - Felsőtárkány 2-3 (0-1). A hatvani csatár Németh (fehérben), a tiszavasvári védők gyűrűjében. fotó: kaposi tamás Csalódás a hatvani szezonnyitón, középpályán leeresztettek a hazaiak FC Hatvan - Tiszavasvári 0-2 (0-1) NB Il-es bajnoki labdarúgó­mérkőzés. Hatvan, 2000 néző. V.: Arany. (Nagy II. J., Pam- m inger). Hatvan: Koszta - Károly - Varga A., Szabados, Nagy Gy. T. - Nyikos, Mózner, Oro- vecz, Lénárt — Németh, Bíró. Edző: Tóth Dénes. T.vasvári: Szabó - Boros, Szűcs, Rása, Bruckental - Sinka, Fecsku, Lente, Hege­dűs - Erdei, Pitács. Edző: Szikszói Lajos. Cs.: Varga A. helyett Cse- resznyik, Boros helyett Hor­váth a szünetben, Nagy Gy. T. helyett Karkusz a 64., Fecsku helyett Szarka a 83. percben. G.: Pitács a 42., Pitács a 64. percben. Sárga lap: Varga a 41., Cse- resznyik az 50., Horváth a 72. percben. Kellemes tavaszi napsütés­ben gyülekeztek a szurkolók a tavaszi szezon első mérkőzé­sére Hatvanban. A napraforgó és tökmagárusok bőven kínál­ták pörkölt csemegéjüket, raj­tuk nem múlt a sikeres bajnoki nyitány. Egyikükkel szót váltva nyilatkozatot is gyüjthettünk: - Feltétlen győzelmet várok a fiúktól, hiszen az utolsó helye­zettet talán nem számít bra­vúrnak itthon két vállra fek­tetni. Ebben vele egyetértve fi­gyeltük a történéseket. 3. perc: Lénárt került jó helyzetbe, de 14 méteres fél­magas lövését Szabó a me­zőnybe öklözte. 12. perc: Mózner 35 méte­res szabadrúgása a kapus ke­zéről a kapufára pattant, de az­tán a portás megoldotta szorult helyzetét. 24. perc: Erdei fejese az üresen maradt hatvani kapu mellett hagyta el a pályát. 34. perc: Nagy Gy. T. ka­pásból alig lőtt fölé. 42. perc: Pitács lövése egy védőt is érintve védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba, védhetetlen gól, 0-1. 59. perc: Orovecz jobbol­dali csavart szabadrúgását Szabó biztosan védte. 64. perc: Cseresznyik a tér­fél közepéről Károly felé gurí­totta a labdát, a középhátvéd azonban elcsúszott. Ezzel Pi­tács került tiszta helyzetbe és rövid vágta után a tehetetlen Koszta mellett gurított a bal sarokba, 0-2. 70. perc: Orovecz 25 méte­res szabadrúgását Szabó lát­ványos vetődéssel hárította. Csalódást okozott játékával az FC Hatvan a bajnoki sze­zonnyitón. A csapat kezdeti lendülete gyorsan alábbha­gyott, mert a középpályások, mint később nyilvánvalóvá vált, meglehetősen erőtlenül játszottak. A gólokban a bal- szerencse is közrejátszott - Koszta egyiket sem védhette - a hazaiak viszont néhány tá­voli lövés kivételével alig je­lentettek veszélyt a vendégek kapujára. Többen is nagyon gyengén futballoztak a hazai­aknál, nem volt aki a karmes­ter szerepét vállalja, így a szervezetten játszó Tiszavas­vári teljesen megérdemelten vitte el a pontokat. A vendé­gek valójában visszavágtak az otthonukban ősszel elszenve­dett, hasonló különbségű vere­ségért. Enyhén szólva sem erre számítottunk. Tóth Dénes: - A bent mara­dásért élet-halál harcot ví­vunk, de ez a játék felért egy koporsószeggel. Szikszói Lajos: - Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, és egy jól eltalált lövés nyo­mán biztosan szereztük meg jogos győzelmünket. Fesztbaum Béla További eredmények: Ka­zincbarcika - Tiszakécske 1­0, III. kér. TVE - Nyíregyháza 2-0, Balmazújváros - MTK 0-2, Hajdúnánás - Miskolc 1­1, Diósgyőr - Salgótarján 1-0, Szarvasi Vasas - Kábái Cukor 0-0, Gödöllő - Hódmezővá­sárhely 1-1. A bajnokság állása: 1.MTK 16 13 2 1 31-441 2. Salgótarján 16 10 2 4 34-1732 3. Kaba 16 8 5 3 22-1429 4. K.barcika 16 9 2 5 29-2429 5. III. kér. 16 6 5 5 21-1723 S. Diósgyőr 16 5 8 3 19-1623 7. Nyíregyháza 16 6 4 6 17-2222 8. Tiszakécske 16 5 6 5 22-1521 9. B.újváros 16 6 3 7 28-2821 10. Szarvas 16 5 5 6 17-1920 11. Gödöllő 16 4 7 5 18-2119 12. Hajdúnánás 16 5 4 7 10-1519 13. H.m.v.hely 16 4 5 7 20-2517 14. FC Hatvan 16 3 5 8 17-2614 15. Tiszavasvári 16 2 5 9 17-3511 16. Miskolci VSC 16 2 2 12 13-37 8 Női kézilabda NB I/B Súlyos vereségek idegenben Váci Forte - Record Sírok 23-15 (14-5) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés. Dunakeszi, 100 néző. V.: Éber, Hégli. Sírok: BÁLINT - Jankovics 1, Szerediné 4, Farkas 2, Kiss 1, Nádassyné 3, Bótáné 4. Cs.: Fekete. Edző: Molnár Ferenc. A riválisnak tekinthető vá­ciak vendégeként 6-4-ig jól tar­totta magát a Sírok, akkor azonban érthetetlenül vissza­esett. Tíz perc alatt olyan hát­rányba kerültek Farkasék, ami valójában el is döntötte a mér­kőzés sorsát. A második játék­rész elején feljöttek ugyan a si- rokiak, de a váci kapus jó védé­sei megakadályozták a felzár­kózást. A Record csapatából egyedül Bálint kapus neve ér­demel kiemelést, a többiek mé­lyen tudásuk alatt játszottak. Molnár Ferenc: - Eddig a küzdeni tudás volt ránk jel­lemző, ezúttal a csapat hiány­zott a nagyszerű erényekhez. Nyíregyházi Kölcsey DSK - Füzesabonyi SC 40-22 (22-9) NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés. Nyíregyháza, 200 néző. V.: Bányász, Némedi. Füzesabony: Ács - Atkári 4, BENE 11, Zagyiraka, Gál, Kó- ródi J. 3, Nagyné Katona A. 1. Cs.: Szűcs, Szabó (kapusok), KÓRÓDI B. 3, Havasi. Edző: Atkári Lajos. A gyorsan, ügyesen kezdő ha­zaiak pillanatok alatt 10-2-re állva hagyták vendégeiket. Az abonyi lányok alulmúlták önmagukat, és a szünet után sem tudták a különbséget csök­kenteni. Saját kapujuk előtt hi- bát-hibára halmoztak, így nem kerülhették el a súlyos veresé­get. Atkári Lajos: - A mérkőzés­nek a hazaiak voltak az esélye­sei, de sokkal jobb játékot és szorosabb eredményt vártam a lányoktól. Gyenge védekezé­sünk miatt veszítettünk. Az Egri TK felsegítette a padlóról a kiesőjelöltet PEAC - Egri TK 60-51 (29-18) NB I. B-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Pécs, 100 néző. V.: Kollár, Fekete. ETK: Kiss B. 8, Riedlinger 8, BRESÁK 19, Herbster 3, Szál­kái 9. Cs.: Merecicki 2, Cson­gor 2, Márton, Kovács O. Edző: Kovács Gyula. A rájátszás újabb fordulójában a sereghajtó pécsiek ellen a nagy akarással küzdő egri főis­kolások sorozatban hibázták el a legnagyobb ziccereket is. A tizenegyedik percben már 24­5-ös pécsi vezetést mutatott az eredményjelző. A szünet után Szálkái és Bresák révén sikerült felzárkózni négy pontra, de egyenlíteni nem sikerült. A nem várt vereséggel szorossá vált a helyzet az alsóházban és így döntő fontosságú lesz a szombati, Tatabánya elleni ta­lálkozó. Kovács Gyula: - Nagy volt a tét csapatomnak, mindenkép­pen győznünk kellett volna végleg leszakítva a pécsieket. A mai együttesből a ponterős Bresák emelhető ki. Félsiker a kaposvári fordulóban A férfi teke NB I. hétvégi fordu­lójában megyénk csapatainak kaposvári ellenfelek jutottak. A kétfrontos párharc a hazai csa­patok sikerét hozta. Kaposvári Strabag - Bélapátfalvi Építők 6:2 (4233:4135) NB I.-es mérkőzés, Kaposvár. Építők: Balázs 684, Molnár 648, Juhász 673, Bóta 697, Németh 708, Vincze 703. A bajnoki táblázat első két helyezett csapata rangadóhoz méltó színvonalas mérkőzést vívott. A második párban 755 fát elérő hazai játékos teljesít­ménye döntött a kaposváriak javára. A Strabag visszavágott az őszi vereségért, de az apát­falviak a hátralévő fordulókban még behozhatják két pontos hátrányukat. Ifik: 4:0 (1320:1240),Berecz 646, Kakuk (Vincze) 574. Agria Bútor - Kaposvári Építők 6:2 (4077:3916) NB I.-es mérkőzés, Eger. Agria: Mester 691, Kádár 656, Czivinger Cs. 688, Tősi 719, Zsíros 667, Jéger 656. Kun külföldi munkája miatt Czivinger került a csapatba, aki igazolta a várakozásokat és jó játékkal pontot szerzett. A második nyolcvanas soro­zatra beindult a Mester-Kádár duó, így majd száz fás előnnyel adták át a pályát. Tősi is hozta formáját, eldöntve ezzel a mér­kőzés végkimenetelét. A har­madik helyen álló vendégek már csak szépíteni tudtak. Ifik: 0:4 (1262:1311), Grosits 648, Csömör 614. Hegedűs László ismét a föd mellett Tavaly nyáron Hegedűs László parádi vállalkozó úgy határo­zott, hogy nem segíti tovább a község futballcsapatát. Az együt­tes a megyei I. osztályba kerüléssel anyagi támogató nélkül maradt, ami számos gonddal járt ebben az egyébként is pénz­szűke világban. Tegnap azonban a mátrai verebek azt csiripel­ték, hogy újra csatasorba áll a sikeres üzletember. Amikor ezt kérdésként feléje felvetettük, a következőket mondta: Totó A TOTÓ 10. játékhetének eredményei: 1. Győr-Pécs 1-2 2 2. Újpest-Vasas 3-0 1 3. ZTE-Parmalat 3-2 1 4. Karlsruhe-Hamburg 2-0 1 5. Stuttgart-K.-lautern 2-2 X 6. Dresden-M.-gladbach 0-3 2 7. Uerdingen-1. FC Köln 0-0 X 8. Cremonese-Cagliari 2-0 1 9. Fiorentina-Reggiana 1-1 X 10. Genoa-Brescia 1-0 1 11. Bari-lnternazionale 0-1 2 12. Roma-Torino 1-1 X 13. Pescara-Piacenza 1-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Kispest-Csepel 1-1 X- Egy spontán baráti beszél­getés addig „fajult” Hajdú Sán­dor és Vanó György sportveze­tőkkel, hogy úgy döntöttem: ismét a foci mellé állok. Nem volt már ilyen szándékom az elmúlt hónapokban, noha rend­kívül sok helyről megkerestek, hogy kérjék segítségemet. Osz- szel eladtam a lovaimat, úgy gondoltam, hogy szórakozásul majd horgászni fogok. Három hétig voltunk a feleségemmel a Kanári-szigeteken pihenésül, mert van elég gondunk a vál­lalkozással, ami nagyon kibő­vült az utóbbi időben. Azt kö­vetően történt az említett be­szélgetés.- Ezzel egyértelművé vált, hogy a Párád mindent belead majd tavasszal a bent maradás kiharcolásáért.- Úgy tapasztalom, hogy Bódi József játékos-edző jó csapatot hozott össze az elmúlt hetekben, a szakmai munkába egyébként sincs szándékom be­leszólni. Úgy tudom, hogy Répa (Recskről került át) lesz a kapusunk, Percze visszajött Mátraderecskéröl, Szatmári Mátraballáról igazolt Párádra, de nálunk van Farkas L. is, aki szintén játszott már Recsken. Hétfőn útnak indulunk Megyesi Feriért, ő most a Hasznos játé­kosa. Remélem összejön egy olyan gárda, ami széppé teheti a tavaszt Párádon.- A Hegedűs-féle elvek ko­rábban nem tetszettek minden­kinek... — A kemény munka híve va­gyok, ellenkező esetben a vál­lalkozásom sem lenne eredmé­nyes. Aki pályára lép az én tá­mogatásom mellett, az felejtse el a szocializmust. Csak a jó tel­jesítményt lehet honorálni, azt is inkább egy bizonyos szakasz végén, amikor megvalósult a célkitűzés. F. B. HEVEST HÍRLAP EGER, GYÖNGYÖS, HATVAN, HEVES, FÜZESABONY. LŐRINCI, PÉTERVÁSÁRA VÁROSOK ÉS KÖRZETÜK NAPILAPJA az Axel Springer-Magyarország Kiadói Kft. lapja. Felelős vezető: az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: KAPOSI LEVENTE. Felelős szerkesztő: Budavári Sándor, dr. Szalay Zoltán Felelős kiadó: KIS SZABÓ ERVIN, az AS-M. Heves megyei irodavezetője. Szerkesztőség: Eger, Barkóczy u. 7. sz. 3301 (Pf.23.). Telefon: 36/413-644. Hirdetés: 410-880. Fax: 36/412-333 Az előfizetők részére terjeszti ügynökségei révén az AS-M Kft. Heves Megyei Irodája. Árusításban terjeszti az ÉSZAKHÍR RT. 3530 Miskolc, Király u. 2. Telefon: 06-46/350-230. Előfizethető közvetlenül a Heves Megyei Hírlap kiadójánál 3300 Eger, Barkóczy u. 7. (Telefon: 36/413-644) és ügynökségeinél, pos­tautalványon és átutalással a 359-98567/03401864 pénzforgalmi jelzőszámra, valamint megrendelhető a kiadónál. Előfizetési díj egy hónapra 375 Ft, negyedévre 1125 Ft, fél évre 2250 Ft, egy évre 4140 Ft. Az árus példányok ára: 18,80 Ft. Az előfizetéssel kapcsolatos észrevételeket a területileg illetékes ügynökségekhez munkanapon 8 órától 16 óráig távbeszélőn és a Heves Megyei Hírlap kiadójához a 36/412-646 távbeszélőszámon 8-16 óra között kérjük bejelenteni, illetőleg levélben megküldeni. Előállítja az Egri Nyomda Kft. Eger, Vincellériskola u. 3. sz. Felelős vezető: Kopka László HU ISSN 0865-9109