Heves Megyei Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

10. oldal SporTTüköR 1995. március 20., hétfő Röplabda Interliga döntő A Kordax Bécsben is remekelt - szombatra nagy ünnep várható PSV Gulet Wien - Kordax-Eger 1-3 (-8,-14,6, -11) Női röplabda Interliga döntő, 1. mérkőzés. Bécs, Post Halle, 300 néző. V.: Lanschiitzer (osztrák), Hurák (magyar). Wien: Haslinger, Ananeva, Gheorghe, Pintchouk, SOKO­LOVA, VOLEKOVA. Cs.: Blach, MAIRITSCH. Edző: Wolfgang Kipf. Eger: CZAKó, TÍMÁR, VOJTH, POPOVA, AKI­MOVA, DAMBENDZET. Cs.: Fekete, Nagy, Nemesné. Edző: Kasziba István. Az eredmény alakulása, 1. játszma: 1-0, 1-10, 2-10, 3— 11,8-14. 2. játszma: 1-0, 5—1, 10-6, 12-8, 14-11, 14-14. 3. játszma: 0-1, 3-3, 3-4, 14-4, 14—6. 4. játszma: 0-4, 1^4, 2- 6, 6-6,6-11, 11-12. Sándor névnap ide, március 18. oda, a várva várt tavasz Becsbe sem érkezett meg szombaton. Az osztrák fővá­rosba érkezett viszont a Kor- dax-Eger, méghozzá Interliga döntőt játszani. A házigazda Post Wien nem volt ismeretlen ellenfél, hiszen nemcsak az In­terliga alapszakaszában, hanem a BEK elődöntőben is találko­zott egymással a közelmúltban a két együttes. A több, mint két hónapja Bécsben játszott BEK első mér­kőzést a hazaiak 3-1-te nyer­ték, nem ártott tehát az óvatos­ság, noha a visszavágón már nem okozott különösebb gon­dot a Wien legyőzése. A Gulet a szlovák Bratis­lava, míg a Kordax a horvát Ri­jeka két vállra fektetésével ju­tott a fináléba, amelynek első felvonásán a vendég szurkolók hangja töltötte be a Post Hallét. A piros-kék hívek a hazaihoz hasonló hangulatot varázsoltak a terembe, és bár a bécsiek sze­reztek vezetést, sokáig csak en­nek az egy pontnak örülhettek, hiszen ezt követően a Kordax 10-1-re fordított. A lendület azonban kissé megtört és fel­zárkóztak az osztrákok, a játszma megnyerése azonban nem forgott veszélyben. A második szett viszont már teljesen másképp alakult. A Gu­let jelentős előnyre tett szert, Széchenyi SE Eger - Szentesi VSE 4:4 (2882:2882) NB Il-es férfi teke csapatmér­kőzés, Eger. Széchenyi SE: Molnár Gy. 485, Molnár A. 505, Ipacs 470, Pál 491, Tóth T. (Simon) 416 !, Gulyás 515 fa. mert a vendégek nem figyeltek kellőképpen és az osztrákok vannak annyira jók, hogy ezt kihasználják. Eltek is a lehető­séggel és a szerencse - no meg az osztrák bíró is - nekik ked­vezett. Minden tudásukra szük­ség volt akkor Kasziba edző lá­nyainak, hogy a maguk javára fordítsák az eredményt. A kriti­kus pillanatokban nem reme­gett meg a kezük Czakóéknak, és hatalmas csatában győztek a második játszmában is. A 2-0-ás vezetés birtokában lélektani fölénybe került a Kor­dax, ám ezzel nem tudtak élni Popováék. A hazaiak viszont belekapaszkodtak az utolsó szalmaszálba. Mairitsch vezér­letével visszahozták a reményt a folytatásra. Érthetetlen volt a Kordax visszaesése, ütés he­lyett többször is ejtéssel pró­bálkoztak Vojthék, ami csak egyszer-egyszer jött be. A negyedik szettben már a régi kerékvágásba terelődött minden. A nagyszerűen játszó egriek akkor már kétséget sem hagytak afelől, hogy jobbak, mint a házigazdák, és olykor káprázatos labdameneteket produkálva nyerték a játszmát, és ezzel 3-1 -re az Interliga döntő első mérkőzését. Az egy hét múlva Egerben sorra kerülő visszavágón aligha lehet kérdéses a kupagyőztes kiléte, az egri szurkolók hűthe- tik a pezsgőket, a lányok nagy valószínűség szerint nem bot- lanak a körcsarnokban és elhó­dítják a bajnoki címet. Az osztrákok számára azért fájó különösen a hazai pályán elszenvedett vereség, mert az Interligát ők találták ki, sőt a rá­játszás létrehozása is a nevük­höz fűződik. Persze ezzel egy­ütt várjuk meg a végét, remé­nyeink szerint szombaton min­den tiszta lesz. Kasziba István: - Az első szettben 10-1-es vezetésnél dekoncentráció miatt kiestünk a ritmusunkból, akkor feljöttek az osztrákok. Később aztán si­került újra felvenni a szokásos ütemet és küzdelmes mérkőzé­sen magas színvonalú játékot nyújtva jogosan szereztük meg a győzelmet. Bódi Csaba Az egriek az első dobók után már a zsebükben érezhették a fontos bajnoki győzelmet, mi­vel három egyéni pontjuk és 68 fás előnyük volt a vasutasok el­len. A hajrában a Tóth-Simon páros halvány teljesítményét Gulyás ellensúlyozta, de már csak az egyik pont erejéig. A Sírok csengetett a Postásoknak Record-Sirok - Postás SE 21:17 (11:6) NB I./B-s női kézilabda-mér­kőzés. Sirok, 100 néző. V.: Pál fi, Kádár. Sirok: Bálint - Molnár 2, Farkas 4, Bótáné 7, Szerediné, Nádassyné 6, Jankovics 2, Cs.: Fekete. Edző: Molnár Ferenc. Szűkös kerettel állt ki a Si­rok, de aki játszott, az mind megtette a magáét. A főváro­siak kíméletlenül védekeztek, és sokat fegyelmezetlenkedtek, szerencsére a Budapestről ér­kezett játékvezetők kézben tar­tották a találkozót. Apróbb hi­bák ugyan adódtak a hazaiak já­tékában, de győzelmük teljesen megérdemelt. Molnár Ferenc: - Nagyon ér­tékes győzelmet szereztünk. Az egész csapatot dicséret illeti. Füzesabony - Kőbányai KC 17:26(11:12) NB I./B-s női kézilabda-mér­kőzés. Mezőkövesd, 150 néző. V.: Gyúró, Láda. FSC: Szabó - Mucha 2, Bene 4, Zagyiraka 4, Nagyné 1, Gál 3, Kóródi J. Cs.: Szűcs, Ács (kapusok), Atkári 2, Kóródi B. 1. Áux. Edző: Atkári Lajos. Nagyon beindultak a vendé­gek és úgy tűnt, hogy a kőbá­nyaiak megállíthatatlanok. A 20. perctől váratlanul feljavul­tak az abonyiak és a szünetig megközelítették ellenfelüket. Fordulás után nem tudták foly­tatni Gálék a felzárkózást, noha az abonyiak a hazai pálya min­den előnyét élvezték. A Kőbá­nya győzelme megérdemelt. Atkári Lajos: - Ismét előjöt­tek régi hibáink, gyengén véde­keztünk, a helyzetek nagy ré­szét pedig kihagytuk. Kovács Márta Totó A TOTÓ 11. játékhetének eredményei: 1. Vasas-Győr 0-2 2 2. FTC-Békéscsaba 1-1 X 3.1.FC Köln-Schalke 04 5-1 1 4. Dortmund-Leverkusen 0-3 2 5. Hamburg-B.-München 1-1 X 6.1860 München-K.-ruhe1-0 1 7. Bari-Napoli 1-1 X 8. Brescia-Torino 1-4 2 9. Cagliari-Roma 0-1 2 10. Internazionale-Foggia 3-0 1 11. Juventus-Cremonese 1-0 1 12. Lazio-Genoa 4-0 1 13. Reggiana-Parma 2-2 X Pluszmérkőzés: 14. Sampdoria-Milan 0-3 2 Ajándékpont a szentesieknek Sóhaj a végén Bélapátfalvi Építők - Dunaújvárosi Építők 6:2 (3971:3924) NB I.-es teke csapatmérkőzés. Eger. B.falva: Juhász 606, Balázs 631, Bóta 697, Molnár 672, Vincze 675, Németh 690 fa. Az élmezőnyhöz tartozó vendégek alaposan ráijesztet­tek az apátfalviakra, akik har­matosán kezdtek. Bóta ugyan megközelítette a 700 fás ha­tárt, de az igazi teher Vinczére és Némethre nehezedett. Sze­rencsére az újvárosiak a vé­gére „leeresztettek”, és így a Bélapátfalva felsóhajthatott. Nagy küzdelemben ezúttal a szerencse sem volt hűtlen a bélkőaljai gárdához. Ifik: 1:3 (1172:1231). Be- recz 603, Kakuk (Balogh) 569 fa. Bóta a legtöbbet ütötte a Bélapátfalvából fotó: peri. Márton Az Energia SC (játékosai csíkos mezben) hiába iggekezett, a mérkőzés góljait a sirokiak szerezték, és otthon tartották a három pontot fotó: perl Márton A Bélapátfalva selypi ötösének Besenyőtelken örültek igazából Megyei I. osztály A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi idénye ha­talmas meglepetéssel kezdődött. Az eddig veretlen Selyp ha­zai pályán katasztrofális vereséget szenvedett a Bélapátfalvá­tól. Az üldöző Besenyőtelek, ha nagy erőfeszítések árán is, de legyőzte a Gyöngyöshalászt, és így átvette a vezetést. A Pé- tervására biztosan vitte el mindhárom pontot a tárkányiak- tól. A mérkőzésekről a következő tudósításokat kaptuk: Selyp - Bélapátfalva 2-5 (0-2) Selyp, 400 néző V.: Jenei. Selyp: Kemenár (Szendrei) - Kurucz, Tóth G., Lilik, André (Tóth A.), Pásztor, Demeter, Szakolczai, Bíró (Fekete), Muraközi, Szekeres. Edző: Péczely Szabolcs. Építők: Dávid - Kovács M., Barta E., Kovács R., Fürjes, Berecz (Ferencz), Barta A., Csanádi, Nagy Z.(Pálinkás), Borostyán, Bajzáth. Edző: Zay Oszkár. A vendégek szinte mind ki­használták a hazai megingá­sokat. Hiába támadtak többet Muraköziék, a gólhelyzeteket rendre kihagyták, illetve a sze­rencse is az Építők mellé állt. Szünet után 4-0-ra is vezettek a remekül játszó apátfalviak, amikor 4-2-re alakult az eredmény, de újabb gólt ismét Csanádi ék szereztek. G.: Tóth G., Fekete, ill. Csanádi 2, Be­recz, Borostyán, Bajzáth. Jók: a hazaiaktól senki, a vendé­gektől mindenki. Ifik: 2-1. Víg Zoltán Besenyőtelek - Gyöngyöshalász 2-1 (0-0) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Szabari. B.telek: Bodolai - Tóth, Lengyel, Vass, Szilágyi, Ro­mán, Szabó, Sós, Lehó, Pász­tor (Fazekas), Mikó (Klátyik). Edző: Kiss János. Gy.halász: Erdei - Halász, Veres, Faragó, Győri, Aszta­los, Fritz, Szabó, Incze, Mol­nár, Bódi (Komjáti). Edző: Szabó Gyula. Idegesen és rengetek hibá­val játszott a hazai csapat, a szerencsének köszönhetően a 89. percben öngóllal tudta le­győzni jól játszó ellenfelét. G.: Mikó, Veres (öngól), ill. Asztalos. Jók: Lengyel, ill. Szabó, Molnár, Fritz. Ifi: 4—2. Kiss János Felsőtárkány - Pétervására 0-2 (0-1) Eger, Bérva pálya, 300 néző. V.: Tassy. F.tárkány: Vályi - Fülep, Rácz, Barta, Énekes, Bajzát, Bartuska, Bajkó, Kiss T.(Far- kas), Kónya P. (Szabó A.), Lénárt. Edző: László István. P.vására: Horváth - Papp, dr. Jacsmanik, Ivády P., Ko­vács, Fenyves, Pádár, Lázár, Ivády A., Utassy, (Sűrű A.) Sűrű T. Edző: Fenyves Péter. A kontrára építő vendégek zárt védekezéssel útját állták a vérszegény hazai próbálkozá­soknak, s mindkét játékrész elején gólt szerezve visszavág­tak az őszi vereségért. G.: Utassy, Sűrű T. Jók: hazaiak­nál senki, ill. Horváth, Papp, dr. Jacsmanik, Fenyves, Sűrű T. Ifik: 3-0. B. R. Sirok - Energia SC 2-0 (1-0) Sirok, 100 néző. V.: Mészá­ros. Sirok: Áncsán - Katona, Balog, Erdélyi B., Halász, Doktorcsik ( Szabó B.), Har­mati, László, Erdélyi F., Szán­tai, (Hegedűs), Farkas O. Edző: Szántai Ferenc. Energia SC: Miksi - Pász­tori, Horváth L., Domoszlai (Bárdos), Horváth J., Szabó Z., Molnár, Balogh, Szűcs, Juhász, Szabolcsi. Edző: Tóth Gábor. A vendégek úgy érezték, hogy nem érdemeltek veresé­get, de mivel a futballt gólra játsszák, a sirokiak győzelme megérdemelt. Kiállítva: Pász­tori. G.: Erdélyi F. (11-esből), Farkas O. Jók: Balog, Erdélyi B. Farkas O. ill. Miksi, Mol­nár, Balogh. Ifik: 1-1. Farkas Nándor Novai - Petőfibánya 2-0 (1-0) Novaj, 100 néző. V.: Gombos Novaj: Stokker - Szűcs, Bartók, Képes P. Husi, Csiz­madia, Bóta B. (Szilágyi), He­gyi, Képes Z., Vályi, Kovács Z. (Dobó). Edző: Bartók László. P.bánya: Kozsa - Bata, Turcsányi, Hinics, Tóth, Szabó J., Szabó G., Valkó, Godó (Kalóczkai), Ugrai, Nagy. Edző: Osztafi András. Szezon eleji játékkal, alapo­san meg kellett küzdeni a ha­zai csapatnak a három pontért. G.: Kovács Z., Csizmadia. Jók: Képes Z., Szűcs, Vályi, Hegyi, ill. Turcsányi, Nagy. Ifik: 3-0. Gál János Tarnalelesz - Heves 1-0 (0-0) Tarnalelesz, 400 néző. V.: Fe­kete. T.lelesz: Kelemen - Bozó (Nagy Z.), Ivády, Kovács F., Nagy G., Kovács B., Orosz, Fodor (Szekeres), Sike, Suha J., Suha Sz. Edző: Sike And­rás. Heves: Ficsor- Csáki, Tóth, Ötvös, Vajner, Sági, Tari, Bódi, Lóié (Szabó Z.), Zsidó, Kalmár. Edző: Balázs Tiha­mér. Ma nem a zöld asztalnál, hanem a zöld gyepen dőlt el a három pont sorsa. A lelesziek a második félidőben felülke­rekedtek a sportszerűen játszó hevesiekkel szemben. G.: Orosz. Jók: Nagy G., Bozó, Orosz, ill. Tari. Ifik: 0-2. Sallai Ferenc Nagyréde - Párád 1-1 (0-0) Nagyréde, 200 néző. V.: Me­zei. Nagyréde: Debreceni Z. - Debreceni J. Danyi, Barna, Ju- recska (Mátyásházi), Kovács, Kovics, Juhász, Sebők (Mol­nár), Deme, Csintalan. Edző: Lukács György. Párád: Répa - Szabó, Me- gyesi, Szatmári, Bódi, Percze, Klement, Csík Zs., Csík J., Mamzs, Farkas L. Edző: Bódi József. Korrekt játékvezetés mel­lett, nagy küzdelemben, igaz­ságos döntetlen született. Kiál­lítva: Megyesi. G.: Deme, ill. Percze (11-esből). Jók: Danyi, Barna, Kovács, Deme, ill. Klement, Bódi, Maruzs. Ifik: 0-3. Lukács György Tarnaörs - Poroszló 0-2 (0-2) Tarnaörs, 150 néző. V.: Dar- nyik. T.örs: Agócs - Peredi T., Csömör, Mága J., Mága Zs. (Peredi R.), Kerek, Lőcsei, Bodonyi J. (Pető), Szabó, Bo- donyi L., Varga I. Edző: Me­leghegyi Béla. Poroszló: Zsíros - Nagy S., Nyikes, Varga, Darabán, Ta­kács Z., Habóczki (Dajka), László, Vidra, Csirmaz (Kiss Z.), Takács O. Edző: Varga István. Szerencsés gólokkal már az első félidőben eldöntette a mérkőzést a vendégcsapat. Utána hiába támadott a Tama- örs. G.: Csirmaz, Vidra. Jók: a hazaiaknál senki, ill. László, Takács O., Csirmaz, Vidra. Ifik: 2-1. Bodonyi László t *»