Heves Megyei Hírlap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-07 / 262. szám

10. oldal Sporttükör 1994. november 7., hétfő Két fölényes győzelem a röplabda Interligában Déli szomszédainknál vendé­geskedtek az elmúlt hét végén a Kordax-Eger női röplabdázói. Az Interliga keretében a Celje otthonában szombaton léptek pályára az egri lányok és fölé­nyes győzelmet arattak. A há­rom szettben összesen 9 pontot szereztek a hazaiak, ami sokat mond az erőviszonyokról. ÚTÉ - UVMK Eger 17-12 (5-3, 4-3, 4-2,4-4) OB I-es férfi vízilabda mérkő­zés. Hajós Alfréd uszoda. 100 néző. V.: Császár, Vajda. Eger: Kiss P. - Ancsán 1, PE­TIK 4, Tóth K. 2, Tóth P. 2, Tűzkő 1, Dodog, Katona, Papp 2, Kemenesi, Denk. Edző: Pé­csik Dénes, Gyulavári Zoltán. Gól emberlőnyből: 9/7, ill. 6/1. Négy méteresből: 3/3, ill. 1/1. Az első gólt ugyan az Eger szerezte, de a továbbiakban vé­gig az ÚTÉ-nél volt az előny. Mivel a vendégek derekasan küzdöttek, mindig faragtak le annyit hátrányukból, hogy ér­dekes legyen a mérkőzés. Az Újpest győzelméhez nem fért kétség, ám az egriek hősiesen küzdöttek, így tisztes ered­ményt értek el a bajnokcsapat otthonában. UVMK-Eger - BVSC 4-9 (1-2,3-2,0-3, 0-2) OB I-es női vízilabda-mérkő­zés. Eger. V.: Matyó, Novotta. Eger: SZÉP - DENK 2, Kovács OK Celje - Kordax-Eger 0-3 (-4,-4,-1) Vasárnap a Maribor ellen már az elmúlt szerdai visszavá­góra került sor. Maribor - Kordax-Eger 0-3 (-8, -4, -10) Ezzel a két győzelemmel meg­erősítette első helyét az Eger, PSV Wien előtt. 1, Tóth, Bíró, Thummerer 1, Erdélyi, Mező, Kisari. Edző: Baranyai György. Két negyeden át kitűnően tartotta magát az Eger, a nagy­hírű fővárosiakkal szemben. Amikor 4-4-re állt a mérkőzés, nagy helyzeteket, sőt büntetőt is hibáztak a hazaiak és azzal ellőtték a puskaporukat. Tipográfia Szikra - Egri Vízmű 9-11 (3-3,1-3, 2-2,3-3) OB I/B-s vízilabda-mérkőzés. Tüzér u. 100 néző. V: Juhász, Báthori. Vízmű: Szőke - Vecseri, Grósz 2, Sustyák 2, Pulay, MADARASI2, VARGA ZS. 4, Szabó L. 1, Milák, dr. Halmos. Edző: Kelemen Attila. Az őszi szezon utolsó mér­kőzésén az egriek az elmúlt heti fiaskót akarták feledtetni. Előbb felváltva estek a gólok, majd két gólos előnyre tettek szert az egriek, amit végig tar­tani tudtak. Főleg Varga reme­kelt a Vízmű csapatából. Hill győzött és felzárkózott A Japán Nagydíj végeredmé­nye: 1. Damon Hill (Williams- Renault) 1:55:53.532 ó. 2. Mi­chael Schumacher (Benetton­Ford) 3.365 mp hátrány. 3. Jean Alesi (Ferrari) 52.045 mp h. 4. Nigel Mansell (Williams-Re­nault) 56.174. Wei Csin Siu minden mérkőzését megnyerte szomba­ton Kecskeméten. (Fotó: Perl Márton) Az egri pingpongozó fiúk kiharcolták a sikert Kecskeméti Spartacus - HMÖ SE (Eger) 8:10 NB I-es férfi asztalitenisz csapatmérkőzés. Kecskemét. Győztek: Wei Csin Siu 4, Pá­losi 3, Monostori 2 és Wei Csin Siu-Urbán páros. Kisméretű teremben négy órás csatát vívott a két csapat. Az utóbbi időben balszeren­csés egriek sorsát csák nehe­zítette, hogy Urbán bokája bedagadt, ami érthetően na­gyon hátráltatta a játékban. Felváltva szerezték győzel­meiket a csapatok, három óra elteltével 7:7-re állt a mérkő­zés. Urbán közben harcképte­lenné vált, így a többiekre várt a két pont megszerzése, amit hősies küzdelemben biz­tosítottak maguknak az eg­riek. Csocsó kimagasló telje­sítményt nyújtott, igazi vezé­regyénisége volt a csapatnak. Pálosi legyőzte az ifjúsági vá­logatott Szabó Krisztiánt. Lé­lektanilag is fontos ez a mos­tani siker. Egri Áfész - Kecskeméti Spartacus 1:10 NB I-es női asztalitenisz csa­patmérkőzés. Eger. Győzött: Szabó Gy. Az egri lányoknak ezúttal is csak egy mérkőzést sikerült nyerni. LEHET, HOGY csak a Felefont HASZNÁLJA? Egy nyo­mógombos telefon- készülék sokkal többet tud, mint gondolná... Nyugodtan be­szélhet, nem kell letennie a kagylót, ha egy másik hívást vár. Nem kell otthon várakoznia, ha csak lakásának telefonszámát adta meg. Ezentúl tele­fonja csak ritkán ad foglalt jelzést. A DIGIFON szolgáltatások nemcsak az Ön életét teszik kényel­mesebbé, hanem azok dolgát is megkönnyítik, akik Önnel szeretnének kapcsolatba lépni. Közel húszféle szolgáltatás közül választhat! Legközelebbi ügyfélszolgálati irodánk­ban készségesen válaszo­lunk minden kérdésére. A szolgáltatásokat digitális központba kapcsolt előfize­tőinknek ajánljuk. Selyp - Felsőtárkány: három piros és nyolc sárga A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában az éllovasok nyertek és így tovább folytatódik a páros versenyfutás a bajnoki címért. A selypi rangadón Bartos játékvezető három piros és nyolc sárgalapot kiosztva főszereplővé vált. A besenyő­telkiek egy tucat gólt helyeztek a parádi hálóba, és ezzel új gól­rekordot állítottak fel. Nagyrédén is győzni tudott a Novaj gár­dája. A Bélapátfalva hazai sikerével a harmadik helyre lépett előre. Megosztozott a pontokon a Heves és a Gyöngyöshalász. Fordulatos csatában döntetlen született Tarnaörsön. Hengerelt a leleszi támadósor az Energia SC ellen. Biztosan szerezte meg a három pontot a Sírok. A mérkőzésekről a következőket jelen­tették tudósítóink: Selyp - Felsőtárkány 2-0 (0-0) Selyp, 300 néző. V.: Bartos. Selyp: Kemenár - Tóth G. (Ba- ranyi I.), Kurucz, Pásztor, Lilik, Czeróczki, Tóth A., Szakolczai, Szekeres, Fekete, Muraközi. Edző: Péczeli Szabolcs. F.tárkány: Vályi - Fülep, Rácz, Bata, Barta. Bajkó, Bartuska, Ágó, Nagy G., Kiss T. (Énekes, Molnár), Horváth. Edző: László István. A gólok története: Az 57. perc­ben egy előreívelt labdát Szeke­res mellel maga elé tett és 15 m-ről nagy gólt bombázott a bal felső sarokba, 1-0. A 73. percben 22 m-es szabadrúgás­ból Muraközi védhetetlenül lőtt a jobb sarokba, 2-0. Az első félidő meddő me­zőnyjátéka után a selypiek fo­kozatosan fölénybe kerültek és sok helyzetükből két gólt sze­rezve kiharcolták a győzelmet a kilenc főre fogyatkozó vendé­gek ellen. Kiállítva: Bata a 20., Pásztor a 28., Ágó a 83. perc­ben. Jók: Kurucz, Tóth A., Szkolczai, ill. Vályi, Rácz, Barta, Horváth. Ifik: 1-2. Víg Zoltán Besenyőtelek - Párád 12-0 (3-0) Besenyőtelek, 300 néző. V.: Lánczos. B.telek: Bodolai (Németh) - Tóth, Lengyel, Szilágyi, Pász­tor, Mikó, Lehó, Mirkóczki, Szabó, Román, Sós (Bozsik). Edző: Kiss János. Párád: Kiss (Hegedűs) - Bese- nyei, Tarjányi, Hajdú, Klement, Csik. Teleki, Püski (Horváth), Fejes, Kiss, Szabó. Edző: Tar­jányi Tibor. Á végig óriási fölényben ját­szó hazaiak az első félidőben még csak a helyzetek töredékét értékesítették, de szünet után beindult a gólgyártás a sport­szerű mérkőzésen. G.: Pásztor 4 (egyet 11 -esből), Szabó 2, Mikó 2, Mirkóczki, Lehó, Len­gyel, Tóth. Jók: Pásztor (a me­zőny legjobbja), Tóth, Lengyel, Lehó, Szabó, Román, ill. Tar­jányi. Ifik: 11-1. Kiss János Heves - Gyöngyöshalász 1-1 (0—1) Heves, 300 néző. V.: Jenei. Heves: Ficsór - Bállá, Sági, Csáki, Ötvös, Szabó Z., Tari, Bódi Cs., Burai (Stolcz), Ba­logh, Lóié. Edző: Balázs Tiha­mér. Gy.halász: Erdei - Halász, Ve­res, Faragó, Szabó B„ Győri (Holló), Asztalos, Szabó L., Éritcz, Incze, Bódi T. Edző: Szabó Gyula. A második félidőben nyújtott játék alapján a hazaiak győzel­met érdemeltek volna a szerve­zetten játszó vendégek ellen. Kiállítva: Asztalos, Incze. G.: Balogh, ill. Asztalos. Jók: Ba­logh, Csáki, Bódi Cs., ill. Bódi T., Veres, Szabó L. Ifik: 2-0. Tóth Ist\>án Bélapátfalva - Poroszló 2-0 (2-0) Bélapátfalva, 100 néző. V.: Ágoston. Építők: Dávid - Kovács, Zay, Barta A., Fónagy, Berecz Zs. (Orosz), Borostyán, Bajzáth (Takács), Nagy, Hajmási, Be­recz I. Edző: Zay Oszkár. Poroszló: Fodor - Nagy, Nyi- kes, Kiss J., Lukhinchuk, Varga, Takács (Csirmaz), Kiss Z. (Vidra), László, Habóczki, Darabán. Edző: Varga István. A gyengén játszó hazaiak el­len könnyen meglepetést okoz­hattak volna a vendégek, ha ki­használják legalább a nagyobb helyzeteiket. G.: Berecz Zs., Nagy. Jók: Zay, Barta A., ill. Nyikes, Varga, Habóczki. Ifik: 5-0. Horváth Mihály Sírok - Petőfibánya 3-0 (1-0) Sírok, 100 néző. V*? Török. Sírok: Áncsán - Doktorcsik, Katona, Erdélyi B., Halász, László, Harmati, Erdélyi F., Kormos (Kelemen), Béres (Farkas). Edző: Szántai Ferenc. P.bánya: Kozsa - Bata, Tur- csányi, Hinics, Szabó T. Szabó J., Godó (Bozó), Valkó, Nagy G., Fityó, Ugrai. Edző: Osztafi András. Érdekes, hogy a Sírok a kiál­lítás után játszott úgy, ahogy azt egy ilyen csapat ellen kell. Kiállítva: Áncsán. G.: Erdélyi F. 2 (egyet 11-esből), Doktor­csik. Jók: Doktorcsik, Katona, Erdélyi B., Erdélyi F., Farkas, ill. senki. Ifik: 3-2. Farkas Nándor Nagyréde - Novaj 0-1 (0-0) Nagyréde, 100 néző. V.: Kere­pesi. Nagyréde: Debreczeni - Barna, Derne, Kotka, Varbai, Jobbágy, Molnár, Kovics, Mihályi, Ju- recska, Huczka. Edző: Deme Zsolt. Novaj: Stokker- Vályi (Bartók L.), Képes, Bartók Zs., Szűcs, Dobó, Munkácsi, Sűrű, Szilá­gyi (Kovács Z.), Hegyi, Bóta. Edző: Bartók László. Hiába volt több gólhelyzete a hazaiaknak, a gólt Novaj sze­rezte. Kiállítva: Munkácsi. G.: Kovács Z. Jók: Barna, Deme, ill. Stokker, Képes, Hegyi. Ifik: 2-1. Lukács György Tarnaörs - Péter vására 3-3 (2-2) Tarnaörs, 150 néző. V.: Farkas. Tarnaörs: Esvégh - Peredi, Csömör, Danyi, Mága Zs., Szabó, Mága J., Pető, Bodonyi, Agócs, Varga I. (Kerek). Edző: Torma Sándor Pétervására: Horváth - Ivády, dr. Jacsmanik, Bíró, Pádár, Sűrű, Fenyves, Kalas, Utassy (Papp), Kovács, Lázár. Edző: Fenyves Péter. A jól kezdő hazaiak 2-0-ás vezetése után fordított a ven­dégcsapat, de a hajrában az ör­siek mégis megmentették az egyik pontot. G. : Csömör 2, Agócs, ill. Lázár 2, Sűrű. Jók: Pető, Csömör, Danyi, ill. Lázár, Ivády. Ifik: 5- 1. Bodonyi László Tarnalelesz - Energia SC 6-0 (1-0) Tarnalelesz, 200 néző. V.: Kormos. T.lelesz: Kelemen - Tumpek, Ivády, Nagy , Mikusi (Sike), Kovács B., Orosz , Sztasák, Berki (Ortó Sz.), Suha J., Suha Sz. Edző: Sike András. Energia: Farkas - Balogh, Molnár, Hudák, Horváth, Bár­dos, Domoszlai, Szűcs (La­banc), Farkas R., Szabó (Mát- ray), Szabolcsi. Edző: Tóth Gábor. Sportszerű mérkőzésen a második félidőben a lelesziek tetszés szerint érték el góljaikat. G.: Berki 3, Orosz G., Suha Sz., Kelemen (11 -esből). Jók: Berki (a mezőny legjobbja, Tumpek, Nagy, ill. a vendégektől senki. Ifik: 1-1. Ferencz László Amit lehetett - megtették