Heves Megyei Hírlap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-08 / 133. szám

1994. jűnius 8., szerda Sporttükör 11. oldal Ilyen lehetőség az életben egyszer adódik Újabb sportklub alakult Párádon A sikeresen működő labda­rúgó-szakosztály mellett egy új sportkör alakult Párádon. Az alakuló ülésen megjelent Ko­vács János, a megyei TSH igazgatója, valamint Nagy Osz­kár polgármester is. Az új sportklub neve: Fitness SC Párád, melynek feladata Pá­rád és környéke lakosainak be­vonása a klub munkájába, és kezdetben a mostanában diva­tos testépítő, erőemelő-sport megismertetése tagjaival. Az alakuló ülés résztvevői elfogadták a működéshez szük­séges alapszabályt, és megvá­lasztották a vezetőséget. A klub elnöke egyhangú szavazással Drotárcsik Ildikó lett, a fel­ügyelő bizottság vezetésére pe­dig Vass Gábor kapott bizal­mat. Kovács János egy feltett ké- désre válaszolva tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a jelenlegi rendeletek értelmében egy köz­ségen belül több sportegyesület is lehet, ha azt egy tíz főt meg­haladó egység akarja. Jelen esetben Párádon is ez történt. Az igazgató gratulált az alapí­tóknak, és sok sikert kívánt a további munkához, amelyhez kérte a támogatók segítségét. Nagy Oszkár polgármester a köszöntés mellett 10 ezer forint kezdeti támogatást ígért a sportkör tevékenységéhez. Gembiczki Béla Dobogós helyezések az ökölvívásban Amíg felnőtt ökölvívóink kül­földi nemzetközi versenyeken lépnek kötelek közé, itthon az utánpótlás legjobbjai mérik össze tudásukat különböző ku­paversenyeken. Az elmúlt hét végén rendez­ték Jánoshalmán az ifjúsági és junior korú ökölvívók számára a Hunyadi-kupát, ahol megyén­ket a Mátraházái Lendület SK és a Petobányai Bányász képvi­selte. A Lendület öklözői, megőrizve korábbi jó formáju­kat az ifjúságiak mezőnyében, három első helyet szereztek. Az 51 kg-os súlycsoportban Báder Zoltán, 57 kg-ban Bagi Tibor, 67 kg-ban pedig Szmirtnik Zsolt győzött, míg a 60 kg-ban Bagi Attila harmadik lett. A Petőfibánya fiataljai há­romszor állhatták dobogóra eredményhirdetéskor. Ők a kö­vetkező eredményeket érték el, ifjúsági korcsoport: első Mi- sinszki Zoltán (48 kg). Junior korcsoport: második Nagy La­jos (51 kg), harmadik Tar Ist­ván (60 kg). Az eredmények azt példáz­zák, hogy változatlanul jó neve­lőmunka folyik a két egyesü­letben. így számíthatunk arra, hogy megyénk ifjú öklözői a továbbiakban is helytállnak majd a rangos erőpróbákon, az országos versenyeken. A mérkőzés előtt táncoltak az idegek. Vibrált a levegő, s ért­hető módon mindenről lehetett beszélgetni a hatvani vezetők­kel, csak épp arról nem, hogy mi várható a REAC ellen, s ho­gyan tovább, ha a csapat feljut az NB I-be. A klub elnökhelyettese, Ta­kács Pál sem látszott nyugodt- nak, azt azonban egy percig sem kérdőjelezte meg, hogy a sorsuk a kezükben van, olyan lehetőség előtt állnak, amely ta­lán egyszer adódik az életben. És az a csapat, amelyik sikert sikerre halmozott az elmúlt hó­napokban, olyan riválisokat győzött le hazai közönsége előtt, mint a Kiskőrös, a Diós­győr, vagy például a Szarvas, nos, az a Hatvan képtelen volt legyűrni a sereghajtók egyikét. Sőt, még a döntetlenre sem fu­totta a játékosok erejéből, noha lehet, hogy épp az az egy pont hibádzik majd a vég- elszámoláskor. A 0-1-es eredmény az amúgy is bőrig ázott szurkoló­Az eddigi Füzesabony - Tenk labdarúgó-mérkőzéseken - a barátságosokon is - mindig az abonyiak szerezték meg a győ­zelmet. A hétvégi NB III-as bajnoki mérkőzésen azonban másként alakultak az esemé­nyek. A vendégek számára ége­tően szükséges pont megszer­zése volt a cél, mint azt a mér­kőzés előtt Káló Mihály edző is megfogalmazta, a tenkiek en­nek megfelelően is játszottak. kát hideg zuhanyként érte, hi­szen a drukkerek még az utolsó percekben, a hosszabbításban is reménykedtek abban, hogy majd csak bepréselnek egy lab­dát a hatvaniak a fővárosi csa­pat hálójába. De nem, ezen a ta­lálkozón átok ült a hazai focis­tákon. Mert nem elég, hogy a második félidőben levegőhöz sem juttatták ellenfelüket, a szünet után helyzetek sokaságát puskázták el. Amiről a játékvezető nem tehetett. Félreértés ne essék, nem aka­rok a bíró fogadatlan prókáto­raként tetszelegni, sőt én azok pártjára álltam, akik azt mond­ták, Nyilas rossz felfogásban vezette a mérkőzést. Való igaz, tévedéseivel általában a hatva­niakat sújtotta, de ezek a hibák inkább csak a légkört mérgez­ték. Lehet persze tizenegyes­gyanús helyzettel vitatkozni, lehet azon is meditálni, hogy a gólvonalon strázsáló vendégjá­tékos hassal vagy kézzel so­dorta ki a kapuból a labdát, de Hiába futballozott támadó szel­lemben a negyedik helyre pá­lyázó Füzesabony, a Nagy László által irányított tenki vé­delem már csírájában elfojtotta a kibontakozó támadásokat. A két emberfogó, Bognár és Ta­mási mindenhová követte a számára kiosztott Nagy P.-t és Fehért, de Vinczepap is jól sem­legesítette Simát. A második félidőben ugyan erősödtek a hazai rohamok, ám sajnos mindez a tényeken nem változtat. S mondok még egyet. Kit ér­dekelt volna mindez, ha teszem azt, az első negyedóra három helyzete közül akár csak egyet is belő a Hatvan, vagy akár a második félidő kapkodása kö­zepette szépíteni tud, s ne adj isten, az utolsó pillanatokban a győztes gólt is megszerzi? Biz­tos vagyok abban, hogy még a döntetlennél is vállukra vették volna a szurkolók kedvencei­ket, sőt a játékvezető is meg­úszta volna vesszőfutás nélkül. Sajnos, a Hatvan egy gyenge ellenféllel szemben elbukott a siker kapujában. Nem csupán azért, mert a játékvezető nem állt feladata magaslatán, hanem azért - s ezt a találkozó után önkritikusan Takács Pál is be­vallotta -, mert a csapat meg sem közelítette önmagát. A méregpoharat most kihör- pintette a Hatvan. De még dur­ranhatnak pezsgősüvegek, hisz az osztályozó hátravan. (budai) a csúszós, vizes pálya előnyeit jól használták ki Báderék, és ez Albert Csaba, az abonyiak edzője szerint is megérdemelt pontszerzést eredményezett a Teriknek. Két fordulóval a baj­nokság vége előtt mindkét csa­pat olyan helyen áll (4., ill. 9.), ami a szezon végén is megfe­lelne számukra. A hátralévő két forduló mérkőzéseit azonban még le kell játszani... (b. cs.) Megszakadt egy sorozat Füzesabonyban A Lokomotív és az Energia ontotta most a gólokat A labdarúgó megyei II. osztá­lyú bajnokság legutóbbi for­dulójában bőven estek a gó­lok. A Hatvani Lokomotív ki­lencet, a Gyöngyösi Energia nyolcat, a Párád hatot lőtt. Miközben Hatvanban a nép­kerti pályán egyszer sem ta­láltak be Móznerék az ellenfél kapujába, addig a szomszéd­ban a vasutasok játékterén Oldal négyszer is megmoz­gatta a hálót. Tarnamérán sem szűkölködtek a nézők, ahol félidőben még fölényesen vezettek a hazaiak, de aztán egyenlített az Istenmezeje. Mátraderecskén nem bírtak egymással a csapatok, csak dideregtek a nézőkkel együtt a hideg esőben. Az Erdőtelek értékes győzelmet aratott a Petőfibánya fölött. Erről a mérkőzésről, csakúgy, mint az erdőtelkiek korábbi hazai mérkőzéseiről - ígéretük elle­nére - nem kaptunk tudósí­tást. A további mérkőzésekről a következő jelentéseket kap­tuk tudósítóinktól: Hatvani Lokomotív - Boldog 9-0 (3-0) Hatvan, 100 néző. V.: Dévai. Lokomotív: Rozmaring ­Demeter, Dávid, Hegyi, Bod­nár, Jobbik (Petlánovics), Si­mon, Tóth, Buzma, Oldal, Czakó (Pete). Edző: Kiss György. Boldog: Tancsa - Dudás Gy., Petrovics (Dudás M.), Szőllősi, Zólyomi, Boldogházi (Litkei), Mezei, Katona (Radics), Tóth, Zsámbori, Nagy. Edző: Csányi István. G.: Oldal 4, Czakó, Buzma, Simon, Jobbik, Demeter. Jók: a hazaiak közül mindenki, ill. a vendégektől senki. Ifik: 1-3. Kovács Sándor Gyöngyösi Energia ­Gyöngyösoroszi 8-0 (3-0) Gyöngyös, 250 néző. V.: Györgyit. Energia: Miksi - Mátray, Horváth, Balogh, Molnár, Bár­dos (Domoszlai), Szabolcsi (Román), Szűcs, Farkas, Szabó (Pásztory), Szekeres. Edző: Péczeli Szabolcs. Gy.oroszi: Tóth J. — Ludányi (Tóth P.), Molnár I. L., Molnár II. L., Dudás, Szecskő, Szőke, Rácz, Baranyi E., Besze, Bara- nyi J. Edző: Nagy István és Zsiska Sándor. G.: Farkas 2, Szűcs 2, Szeke­res 2, Szabolcsi, Román. Jók: a hazaiak közül mindenki, a ven­dégektől senki. Ifik: 12-0. Kurfürst István Párád - Atkár 6-1 (2-0) Párád, 400 néző. V.: Sütő. Párád: Hegyi - Hajdú (Te­leki), Csík, Besenyei, Klement, Nagylaki, Asztalos, Percze, Maruzs, Lucza, Fejes. Edző: Magyar István. Atkár: Habók - Gáspár, Szekrényes, Bezzegh, Nyikos, Hasznosi, Molnár, Zsoltész (Horváth), Simkó, Racskó (Nagy), Benei. Edző: Nagy Fe­renc. G.: Fejes 3, Maruzs 2, Percze (11-esből), ill. Szekrényes (11-esből). Kiállítva : Lucza. Ifik: 6-0. Besenyei Elemér Tárnáméra - Istenmezeje 4-4 (4-1) Tamaméra, 200 néző. V.: Kerepesi. T.méra: Juhász - Kovács, Ugrai, Csilfag, Lőrincz, Pári Cs., Hevér, Bánfai, Tóth, Bá­rány M., Csintalan (Bárány T.). Edző: Keresztesi István. I.mezeje: Kovács S. - Ludvig L, Kovács B., Csóka, Nagy P., Földesi, Kalas, Ludvig A., Utasi (István), Ludvig T., Nagy L. (Murányi). Edző: Utasi Jó­zsef. G.: Bárány M. 2, Bánfai, Hevér, ill. Ludvig T. 3., Utasi. Jók: Pári Cs. (a mezőny leg­jobbja), Bárány M., Bánfai, Hevér, ill. az egész vendégcsa­pat. Ifik: 3-0. Pári Zsolt Mátraderecske - Szűcsi 2-2 (1-1) Mátraderecske, 100 néző. V.: Molnár L. M.derecske: Salamon L. - Katona G., Tóth, Salamon P., Katona O., Horváth, Zöld, Kiss (Huszár), Szabó, Panyik, Ka­tona B. (Madácsi). Edző: Bálák András. Szűcsi: Erdei - Hordós K., Hordós András, Dobre, Kovács T., Balogh, Demeter, Kovács J. , Bállá, Hordós Attila, Szundi. Edző: Benus Ferenc. G.: Szabó, Katona O., ill. Kovács J., Hordós Attila. Jók: Zöld, Kiss, Szabó, ill. Hordós K. , Hordós András. Ifik: 3-1. Fonod István További eredmény : Erdőtelek - Petőfibánya 2-0 (1-0 A bajnokság állása 1. Párád 25 20 1 4 68-23 41 2. Gy.Energia 24 16 6 2 76-17 38 3. H.Lok. 25 11 10 4 52-22 32 4. P.bánya 24 14 4 6 57-29 32 5. Makiár 24 13 5 6 4342 31 6.1.mezeje 24 10 5 9 4849 25 7. Gy.pata 24 8 9 7 46-33 23 8. Atkár 24 7 9 8 42-39 23 9. T.méra 25 9 5 11 48-50 23 10. Erdőtelek 25 7 8 10 38-56 22 11. M.derecske 24 3 7 14 31-60 13 12. Szűcsi 24 5 4 15 2749 12 13. Boldog 24 3 5 16 19-78 11 14. Gy.oroszi 24 1 8 15 19-66 10 Megjegyzés: a 15. Apella ISZE és a 16. Átány visszalépett. A Szűcsitől és a Gyöngyöspatától 2-2 büntetőpont levonva. RÖVIDEN Varsóban a női öttusá­zók. A női öttusázók idei ne­gyedik Világkupa-viadalát rendezik meg a héten Varsó­ban. A lengyel fővárosban Füri Csilla, Kovács Irén, Köblő Emese és Kulcsár Agnes képvi­seli a magyar színeket. Az elő­zetes tervek szerint Hortobágyi Eszter is indult volna a viada­lon, de az elmúlt héten szenve­dett térdsérülése miatt pihenőre kényszerül. A rangos verseny vasárnap fejeződik be. A forduló válogatottja. A labdarúgó megyei 1. osztály 28. fordulójának válogatottja: Vályi (Felsőtárkány) - Bállá (Heves), Deme (Nagyréde), Bíró (Pétervására), Bolyki (Recsk), Fricz (Gyöngyösha­lász), Csanádi (Bélapátfalva), Csizmadia (Novaj), Szabó I. A. (Sírok), Kerepesi (Selyp), Bé­res Recsk). A Sabaria-szindróma sem segítene Eger labdarúgása a hét végén csendben jutott újabb mély­pontjára. A sportágra vetülő minőségi dicsfény már jó ideje „átköltözött” Hatvanba, ám mostanra a statiszta-szerepnek is befellegzett. A megyeszékhely együttese vasárnap Óbudán a III. kerület elleni 90 percet még NB Il-es- ként kezdte, de azután az 1- 0-ás vereséggel - mint hamar kiderült - a haza tartó buszra már NB III-as játékosok ka­paszkodtak f£l. Végérvényesen. Csak emlékeztetőül: tavaly a legjobb kieső pozícióját „ki­harcolt” együttes egy szom­bathelyi kiscsapat megszűné­sének köszönhette az 1993- 94-es búcsúévadot a második vonalban. Mostanra, meggyő­ződésem, hogy a Saba­ria-szindróma tömeges terje­dése, megismétlődése sem se­gítene. Talán akik a lehetősé­get mérlegre tehetnék, már ők sem akarják igazán. A bajnok­ság soron következő átszerve­zése miatt a vesszőfutásra aligha lenne kisebb esély. Itt a siker legcsekélyebb igénye is azt diktálja, hogy az alapoktól kell mindent újra kezdeni. Ami kétszeresen is nehéznek ígérkezik. Egyfelől anyagilag biztosí­tani a foci további működésé­nek feltételeit, másfelől ide­haza a sportág általános szak­mai és morális válsága köze­pette kell kiutat találni. A reményt azonban nem szabad feladni. Miként a mélypontra, úgy a felemelke­désre is házon belül, a csapat történetében akad példa. 1975-ben - a korábbi évek NB I-es magaslatai után - már kényszerült harmadosztályba a város élcsapata. Az akkori előjelek közül egy dolog bát­ran rokonítható: az NB Ill-ban kezdte tréneri pályáját Bánkúti László, s most néhány „elő- mérkőzéssel” vár hasonló szakmai feladat Csuhay Jó­zsefre. S hogy Csuhaynak megadatik-e az, ami Bánkúd­nak? A válaszhoz Vojtekovsz- kiék kerülnek mérlegre. A múlt „ellensúlya” - akik a szakvezetést akkor játéktudá­sukkal segítették - nem cse­kély: Csank, Zsidai, Patvaros, Csuhay, Barta, Vígh, Márta... Az egykori sikerek színtere ugyanaz a városi stadion lehet, s az eredményekre vevő lesz a közönség is. Csak vissza kell(ene) hódí­tani. (budavári) Már vb-résztvevők a magyar kézilabdázók A Portugáliában zajló férfi kézi­labda Európa-bajnokság ne­gyedik játéknapján a korábbi­nál is kevesebben tekintették meg a'portói B-csoport küz­delmeit. A Rosa IV(ota sport­csarnok nézőterén újból job­bára csak iskolából kivezényelt fiatalok foglaltak helyet, me­gint szinte már-már elviselhe­tetlen zajt csaptak, de ezúttal legalább a magyaroknak szur­koltak a szlovének elleni nyitó­találkozón. Ennek is megvolt a magyarázata, bizonyára úgy gondolták: pont nélkül álló sa­ját csapatuk csak akkor kerül­het el az utolsó helyről, ha Ele- sék nyernek a szlovének ellen, s a szerdai zárófordulóban a ha­zai kedvencek megismétlik ugyanezt a bravúrt. Káló Sándor szövetségi kapi­tány kétszeri mellőzés után is­mét bizalmat szavazott a keret egyetlen balkezes jobbátlövő­jének, Németh Zoltánnak, aki az első találkozón nagyon gyenge teljesítménnyel mutat­kozott be. A három kimaradó ezúttal Fekete Róbert, Kiss Ist­ván és Borsos Attila volt. B-csoport: Magyarország - Szlovénia 24:19 (11:9) Magyarország: Szathmári - Kertész 3, Gulyás 1, Sótonyi 5, Mezei 1, Csoknyai, Pásztor 5 csere: Perger (kapus), Éles 2/1, Németh 4, Bartók, Zsigmond 3. A magyar csapat bejutott a legjobb nyolc közé, és megvál­totta a repülőjegyet az izlandi világbajnokságra. Voltak, akik örültek. Az FC Hatvan - REAC labdarúgó-mérkőzésnek voltak persze győztesei is. A vendégek boldogan ölelkeztek össze a végén, hiszen lehet, hogy 1-0-ás győzelmüknek később a bentmaradásukat is köszönhetik. (Fotó: Szántó György)