Heves Megyei Hírlap, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

HÍRLAP, 1993. szeptember 6., hétfő SPORT 7. iá —— Q) LL jiaé" ró I« ! Z = ;=> : LU T3 I * C > : UJ <0 N » LU ■*- w - ■> '<0 '(1) i > ■= tr i ^ Jí <D i(3s7 : ^ , </) u cm íz £ 5 < O CLn ! Q -<U c L3 “g '* l- m O N i 33 </> r ^ o i -2.W <2 > £ cc ; 'SiS ! » i- re , ■£n .£!>(/) Q.UJ ? oc 5*­V to c 9 '(0 o (0 o o L. a> a 3 N co __ ■ £5 cm W IÍ3 ” to 'tu ■ l; c\j s = 5 s CNJ “= LL. “3 , £= *- O CM 'Qí ±r co cd 3 Sí .. o Ft.-L ■ cT D o f) r; 3) 00 N II r­‘<re * 03 </> >« c *re O ““ 03 re (/) > C/) W 1 2 c re re N a (/> £ j» re <0 j) ^re LL z> re ^re L Ni N O re V) o <7> D v0> o> 1) CM­<MI i re N ■5 </) > c/> N lí 3 (/> 2-Q 'O *-» OC 5 i 3 re </> 55 y n '«re N Labdarúgó NB II Sziporkázott az Eger, pontot hozott a Hatvan aa er /gps* ,sv .ír ti iáff§f | lifd&tiSS Irifeil Ml MsllS „ JÜÍ * 4883? » x"RW «K; ' ■■■:■> ■* LJfwIIIIií Í%W ­i»*f ■ állj ág «*r fl *»g J ** w* IMI íSitoii Eger SE — Nyíregyháza 3-2 (1-1) Eger, 1500 néző. V.: Vagner (Győr, Szabó) ESE: Lukács — Éles, Csen­des, Bocsi, Lengyel — Vojte- kovszki, Búd, Baranyi, Huszár — Berecz, Nagy. Edző: Kiss Tibor Nyíregyháza: Bíró — Csóka, Drobni, Molnár — Kertész, Ko­vács, Bagoly, Major, Erdei — Csehi, Szvisztun. Edző: Burcsa Győző Csere: Erdei helyett Vajda az 55., Huszár helyett Béres a 61., Csehi helyett Gönc a 73., Nagy helyett Fehér a 80. percben. Góllövők: Berecz a 12., Ba­goly a 29., Vojtekovszki (11-es- ből) a 76., Molnár (öngól) a 87., Szvisztun a 89. percben. Sárgalap: Bocsi az 56., Major a 63. percben. 12. perc: A lest reklamáló vendégvédők közül Berecz lé­pett ki, s néhány lépés után a jobb felső sarokba lőtt, 1-0. 29. perc: Major jobboldali be­adása után Bagoly néhány lépés­ről a jobb alsó sarokba fejelt, 1-1. 75. perc: Bocsi indította nagy­szerű labdával Vojtekovszkit, de az egri középpályás lövését Bíró bravúrral védte. 76. perc: a kiugró Nagyot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Vojtekovszki a jobb alsó sarokba lőtte, 2-1. 82. perc: A csereként beállt Fehér már csak a kapussal állt szemben, de nagy helyzetben elesett. 87. perc: Vojtekovszki balol­dali szabadrúgása után a vendé­gek védője, Molnár szerencsét­lenül ért a labdához, s ezzel to­vább növelte az egriek előnyét, 3-1. 89. perc: Egy lepattanó labda után Szvisztun két lépésről az üres kapuba lőtt, 3-2. Nagy iramban kezdtek a csa­patok, s nemcsak a mezőnyben jeleskedtek, jó néhány gólhely­zetet is teremtettek. A vendégek szerencséjére Bíró kapus jó for­mában védett, ám Berecz lövésé­vel szemben ő is tehetetlen ma­radt. A gólt követően rákapcsolt a Nyíregyháza, sorra vezették tá­madásaikat, s egy védelmi hibát követően egyenlítettek. A máso­dik játékrészben ott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abba­hagyták, változatos, jó mérkő1- zést láthatott a közönség. A haj­rában a hazaiak összpontosítot­tak jobban, s megérdemelten győzték le a tavaly még I. osztá­lyú ellenfelüket. Jók: Éles, Vojtekovszki, Bara­nyi, Berecz, Nagy. Kiss Tibor: — Nagyon jó csa­patot gyűrtünk le, időnként szi­porkázó játékkal. Burcsa Győző:. — Megérde­melten nyert az Eger. Molnár Zsolt Berecz lövésével szerzett vezetést az Eger ■ A f Nagy G. „ippont érő dobása” (Fotó: Szántó György) Kazincbarcika — FC Hatvan 1-1 (1-0) Kazincbarcika, 1500 néző, V: Herbály. Kazincbarcika: Fülöp — Sza­mosi, Raducu, Implom — Mol­nár, Lukács, Szabó Zs., Harnócz — Tanka, Kiser, Hanyecz. Edző: Kálmán Vilmos. Hatvan: Nagy — Szabados, Károly, Krasnyánszki, Cseresz- nyik — Tuifel, Kelemen, Fekete, Nagy Gy. — Mózner, Bíró. Edző: Tóth Dénes. Csere: Mózner helyett Oro- vecz a 46., Tanka helyett Smol- niczki, Harnócz helyett Göndör a 67. percben, Kelemen helyett Mészáros a 81. percben. A lendületesen kezdő hazaiak egyre-másra vezették támadása­ikat. A 4. percben Kiser labdáját Molnár 12 m-ről a kifutó kapus­ba lőtte. A másik oldalon Bíró lépett ki a védők közül, majd 13 m-ről a jobb sarok mellé durran- tott. Az első negyedóra végén Tanka lövése pattant fölé, a lab­da a kapust is érintette. A soro­zatos barcikai támadások a 34. percben értek góllá. Molnár a jobbösszekötő helyén tört előre, az alapvonal közeléből középre emelt és Hanyecz 6 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0. Öt perc múlva Lukács léc alá tartó lövé­sét Nagy bravúrral tolta szöglet­re. A szünet után az első izgalmas jelenetet Fülöp idézte elő: a ka­pus pontosan Bíróba lőtte a lab­dát, amely veszedelmesen-gurult a kapu irányába. Fülöp vissza­futva a gólvonal előtt szabadított fel. Az 51. percben Bíró keverte meg a barcikai védőket, beadását Tuifel kapásból alig lőtte kapu mellé. Ezt követően Orovecz 25 m-ről bombázott a bal sarok mellé. Nekibátorodott a Hatvan, s a 64. percben egyenlített. Bíró buktatásáért szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat, s Fekete 22 m-ről a sorfal fölött a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 1-1. Nem sokkal később Fekete kö­zelről a felső lécre fejelte Bíró pontos beadását. Küzdelmes, változatos, de csak közepes színvonalú találko­zót vívtak a csapatok. Az első félidőben a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, vezetésre tettek szert, de játékukat sok hiba tar­kította, s ezért produkciójukat nem jellemezte a folyamatosság. A második félidőben feljött a vendégcsapat, s gyakran idézett elő zavart a bizonytalannak tűnő barcikai védelemben. A látottak alapján valósnak mondható a pontok megfelezése. Jók: Radu­cu, Lukács, Hanyecz. Kálmán Vilmos: — A rutinos hatvaniak megérdemelten vitték el az egyik pontot. Tóth Dénes: — Helyzeteink alapján akár nyerhettünk is vol­na. Doms László A további eredmények: Kiskőrösi FC — Diósgyőri FC 2:2 (2:0), III. kér. TVE - Tisza- vasvári Alkaloida SE 0:0, Gö­döllői LC — Tiszakécskei FC 1:2 (0:0), Kábái Egyetértés SE — Balmazújvárosi SC 1:0 (0:0), Hajdúnánási FC — Rákospalo­tai EAC 3:1 (1:0), Szarvasi Va­sas SE — Szeged SC 1:0 (0:0). TOTO A TOTÓ 36. játékhe­tén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1, 1, X, 1, X, 2, X, X, X, 1, 1, 1, X, X Megyei labdarúgó-bajnokság Gólzápor Péterkén A megyei labdarúgó-bajnokság I. osztályában a negyedik for­dulóban a következő eredmények születtek: Felsőtárkány — Domoszló 1-0 (0-0), Pétervására — Kompolt 8-1 (3-0), Recsk — Sírok 2-0 (0-0), Besenyőtelek — Novaj 3-0 (1-0), Nagyréde — Heves 1-0 (0-0), Gyöngyöshalász — Selyp 0-0, Tamaörs — Tarnalelesz 5-0 (1-0), Poroszló — Bélapátfalva 1-3 (0-1). Erő­sorrend Labdarúgó NB I. 1. Ferencváros 4 4--------­1 3-3 8 2. DVSC 4 4--------­7-3 8 3. Csepel 4 3 1 — 8-2 7 4. Kispesl-H. 4 3—1 11-5 6 5. Vác 4 2 2 — 6-4 6 6. Békéscsaba 4 2 11 8-4 5 7. Rába ET0 4 2 11 7-5 5 8. ÚTÉ 4 2-2 5-6 4 9. Videoton 4 112 7-6 3 10. Siófok 4 1-3 4-6 2 11. Haladás 4 1-3 3-6 2 12. Sopron 4 1-3 4-8 2 13. MTK 4-22 3-7 2 14. PMSC 4-22 4-9 2 15. Vasas 4-13 2-9 1 16. BVSC 4-13 3-12 1 NB II., Keleti csoport: 1. Ili. kér. 4 3 1 — 10-2 7 2. Diósgyőr 4 3 1 — 12-5 7 3. Tiszavasv. 4 2 11 6-4 5 4. Tiszakécske 4 2 11 6-5 5 5. Eger SE 4 2 11 8-8 5 6. Szarvas 4 2 11 5-5 5 7. FC Hatvan 4 2 11 6-7 5 8. Nyíregyháza 4 2—2 8-4 4 9. K.barcika 4 12 1 7-5 4 10. Kaba 4 2-2 5-6 4 11. Kiskőrös 4 12 1 6-8 4 12. Hajdúnánás 4 112 7-8 3 13. REAC 4 112 3-7 3 14. Gödöllő 4 1-3 4-6 2 15. B-újváros 4-13 4-7 1 16. Szeged SC 4---------4 1-11 0 NB ML, Mátra csoport: 1. SBTC 4 4--------­1 8-1 8 2. Pásztó 4 3 1 — 4-1 7 3. Jászberény 4 3-1 7-5 6 4. Füzesabony 4 2 11 7-3 5 5. Apc 4 2 11 6-4 5 6. Karcag 4 2-2 9-7 4 7. Bag 4 2—2 6-6 4 8. B.gyarmat 4 12 1 5-5 4 9. Monor 4 2-2 5-6 4 10. Kartal 4 2-2 5-15 4 11. Dunakeszi 4 112 4-2 3 12. Sz.MÁV­MTE 4-31 3-4 3 13. Tenk 4 112 4-9 3 14. Gyöngyös 4 1-3 5-7 2 15. Szécsény 4-13 3-9 1 16. Sz.Cukor 4-13 6-13 1 Megyei I. osztály: 1. B.falva 4 4--------­1 5-4 8 2. Recsk 4 2 2 ­9-2 6 3. F.tárkány 4 3-1 13-8 6 4. Nagyréde 4 3-1 4-5 6 5. Heves 4 2 11 4-2 5 6. Poroszló 4 2 11 7-7 5 7. P.vására 4 2-2 15-9 4 8. Selyp 4 12 1 11-5 4 9. B.telek 4 12 1 8-6 4 10. Sírok 4 112 5-6 3 11. T.lelesz 4 112 3-7 3 12. Novaj 4 112 2-8 3 13. Kompolt 4 112 4-15 3 14. Tarnaőrs 4 1-3 7-15 2 15. Domoszló 4-13 2-6 1 Gy.halász 4-13 2-6 1 Szabó Pál emlékverseny Arattak a Molnárok AM • Az Agria Bútorgyár tekézője, Kádár Ferenc is nagyban hozzájárult csapata elsőségéhez. (Fotó: Gál Gábor) A hétvégén versenyt rendez­tek Egerben a három éve elhunyt tekés szakember, a városi szövet­ség volt elnöke, Szabó Pál emlé­ke előtt tisztelegve. A viadalon az egyéni versenyekben a frigóri- ás Molnár György és a lyukóbá- nyai Molnár Attila bizonyult a legjobbnak. A csapatverseny nagy küzdelmet hozott, s végül az Agria Bútorgyár NB I-es gár­dája hat (!) fával előzte meg a bé- lapátfalviakat. Tarolásban legin­kább a bélapátfalvi Vincze Zol­tán jeleskedett. Az eredmények. Egyéniben. 1-2-es páyla: 1. Molnár Attila (Lyukóbánya) 504, 2. Józsa Já­nos (Bélapátfalva) 501, 3. Tősi Pál (Agria) 497, 4. Balázs Péter (Bélapátfalva) 494, 5. Pál József (Frigória) 491, 6. Kun István (Agria) 491 fával. A 3-4 es pá­lyán: 1. Molnár György (Frigó­ria) 528, 2. Bakos József (Egri Vasas) 523, 3. Orosz Attila (Bé­lapátfalva) 505, 4. Jéger László (Agria) 506, 5. Kádár Ferenc (Agria) 499,6. Zsíros Péter (Ag­ria) 496 fával. Tarolásban: 1. Vincze Zoltán (Bélapátfalva) 183, 2. Tősi Pál (Agria) 169, 3. Balázs Péter (Bélapátfalva) 168 fával. Csapatban: 1. Agria Bútor­gyár (Tősi, Jéger, Kádár, Mester, Kun, Zsíros) 2964, 2. Bélapát­falva 2958,3. Lyukóbánya 2914, 4. Frigória 2862, 5. Egri Vasas 2782, 6. Áfész SC 2708 fa. Csapó és Faragó góljai sem segítettek Magyarország — Világválogatott 15:17 (9:9, 6:8) Komjádi uszoda, 2000 néző, V: Samu, Kőnigh. A Budapesten megrendezett rendhagyó vízilabda-mérkőzésen a magyar válogatottban a fiatalok mellett vízbe szálltak a régi nagyok, Faragóés Csapó is, sőt, gólt is lőttek. Sokáig a magyarok vezettek, ám a fantasztikus kezű Apanaszenko góljaival fordított a Világváloga­tott, sőt, a biztos győzelmet is megszerezte. A kétgólos vereség dacara senki sem szomorkodott, hiszen mégiscsak a világválogatott, csupa nagytudású játékos szerepelt a túloldalon. Labdarúgó NB III. Vitatható góllal nyert az Apc A labdarúgó NB III. Mátra csoportjában a negyedik forduló mérkőzéseiről a következő tudó­sításokat kaptuk: Apc — Gyöngyös 3-2 (0-0) Apc, 800 néző. V: Marcsok. Apc: Németh — Farkas, Sza­bó, Sármány, Jambrik — Turcsá- nyi (Juhász) Szlávik, Kovács B., Jobbik (Tóth) — Kovács L., Ba- zsó (Pardi). Edző: Országh Já­nos. GYSE: Labancz - Nagy Gy. G., Hegedűs, Tóth II. A., Nemo- da — Majzik, Nagy L., Szerdahe­lyi, Ágó (Mikitovics) — Mir- kóczki (Tóth I. A.), Csomós. Edző: Nagy László. A gólok története: az 52. perc­ben Tóth jó szöktetésével Bazsó kilépett a védők közül, és a hosz- szú sarokba gurított, 1-0. A 65. percben Nagy Gy. G. szögleté­ből Csomós magasra ugorva fe­jelte a labdát a felső sarokba, 1-1. A 69. percben Szerdahelyi jól adott Tóth I. A. elé, aki néhány lépés után középről a bal sarok­ba lőtt, 1-2. A 74. percben Tóth pontos labdával indította a telje­sen egyedül felfutó Kovács L. -et, s a csatát egyből a bal sarokba bombázott, 2-2. A 78. percben Farkai nagy erejű 25 méteres lö­vése meglepte Labancz kapust, aki kiejtette a labdát, majd utána kapott, és magához húzta. A partjelző intett, hogy közben a labda a gólvonalon túlra került, 3-2. Jól kezdtek a vendégek, és sorra alakították ki gólhelyzetei­ket. Több esetben Németh min­den tudására szükség volt a lövé­sek hántásához. Az apciaknak egy gólhelyzetük akadt az első játékrészben, azt Kovács B. hagyta ki. Fordulás után változa­tos, gólokban gazdag lett a mér­kőzés. A gyöngyösiek vezetésé­nél úgy tűnt, eldőlt a két pont sorsa, de a hazaik feltámadtak, és fordítani tudtak. A mindent eldöntő gól valódiságát nagy vita kísérte. Jó iramú mérkőzésen a döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. Jók: Tóth, Kovács L., Kovács B. ill. Nagy L., Szerdahelyi, Cso­mós. Ifik: 0-4. (fesztbaum) Balassagyarmat — Füzesabony 1-1 (0-0) Balassagyarmat, 300 néző. V.: Tarnyik. FSC: Varga — Novák Z., Pol­gár, Gál, Pelyhe, Csóka, Sima, Szabó, Baranyai (Linkecs), Nagy (Kovács A.), Kormos. Edző: Albert Csaba. A gólok története: a 76. perc­ben Ferencza jobbszélen leshely­zetben kapta a labdát, majd a szintén lesen álló Balázshoz ját­szott, aki megszerezte a házigaz­dáknak a vezetést, 1-0. A 83. percben Kormos gurított Szabó elé, aki megszerezte az egyenlítő gólt, 1-1. Mindkét csapat nagy erőbe­dobással küzdött, váltakozó me­zőnyfölénnyel. A téves játékve­zetői ítéleten túltette magát az abonyi csapat, és megérdemel­ten hozta el az egyik pontot. Jók: Varga, Gál, Csóka, Szabó. Ifik: 1-1. Szigetváry László Tenk — Szécsény 1-1 (0-1) Tenk, 600 néző. V.: Balogh. Tenk: Nagy P. — Gódor, Gra- becz, Tamasi, Vinczepap, Nagy L., Sasvári Pusoma, Jónás, Bá- der (Miskolczi), Tóth (Bakos). Edző: Káló Mihály. A gólok története: a 40. perc­ben a tenki védelem hibájából Kisbali ugorhatott ki, és higgad­tan lőtt a hosszú sarokba, 0-1. A 72. percben Jónás az alapvonal közelében becsapta őrzőjét, és beadásából Pusoma hat méter­ről fejelt a hálóba, 1-1. Igen kemény, küzdelmes mér­kőzést vívott a két csapat. A ha­zaiak végig mezőnyfölényben voltak, helyzetek sokaságát dol­gozták ki, ám a vendégek tömör védőfalat csak nehezen törték fel. A szécsényiek a 47. percben 11-eshezjutottak, de Bódicsak a kapufát találta el. Egyenlő erők küzdelmében igazságos döntet­len született. Jókz Gódor, Puso­ma, Jónás. Ifik: 1-3. Nagy Lajos A további eredmények: Duna­keszi — Kartal 4-0, Pásztó — Karcag 2-1, Szolnoki Cukor — Jászberény 1-3, Bag — SBTC 1-2, Monor — Szolnoki MÁV- MTE