Heves Megyei Hírlap, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-19 / 247. szám

HÍRLAP, 1992. október 19., hétfő SPORT 7. Labdarúgó NB II. Pontvesztés, időn túl SBTC-Salglass — Hatvan 1-1 (0-0) Salgótarján, 1000 néző. V.: Herbály (Kiss B., László Gy.) Salgótarján: Szén — Kajli, Ju­hász, Sági, Homann, — Kőházi, Oláh, Gyetvai, Novák — Hor­váth, Balogh. Edző: Szalay Mik­lós. Hatvan: Nagy — Nyikos, Ká­roly, Tuifel, Szabados — Bara- nyi, Orovecz, Gephardt, Cse- resznyik — Mózner, Martinen- kó. Edző: Tóth Dénes. Csere: Kőházi helyett Kisbali, Orovecz helyett Bíró, mindkettő a 46., Cseresznyik helyett Mo­gyorós az 50., Gyetvai helyett Tresó a 73. percben. Gólszerzők: Martinenkó a 69., Horváth (11-esből) a 92. percben. Sárga lap: Kajli 33., Orovecz a 36., Tuifel a 45., Oláh az 52., Ba- ranyi az 55., Novák a 66. perc­ben. Piros lap: Kajli a 82. percben. Erő­sorrend Labdarúgó NB I.: 1. FTC 10 7 2 1 16- 7 16 2. Vác FC 10 7 — 3 20-12 14 3. Vasas 10 5 4 1 14- 8 14 4. Videoton 10 5 2 3 18-12 12 5. Békéscsaba 10 4 3 3 16-13 11 6. Kispest 10 4 3 3 14-12 11 7. Pécs 10 5 1 4 13-12 11 a. Diósgyőr 10 3 4 3 14-17 10 9. MTK 10 3 3 4 20-17 9 10. UTE 10 2 5 3 12-13 9 11. Csepel 10 3 3 4 11-12 9 12. Siófok 10 4 1 5 14-16 9 13. Nyíregyháza 10 2 4 4 8-13 8 14. Rába ETO 10 1 5 4 10-16 7 15. BVSC 10 2 2 6 8-14 6 16. Veszprém 10 1 2 7 10-24 4 Labdarúgó NB II. Keleti csoport: 1. Kaba 10 5 3 2 8- 6 13 2. Tiszavasvári 10 5 2 3 20-11 12 3. Hajdúnánás 10 4 4 2 13- 7 12 4. DVSC 10 4 3 3 12- 7 11 5. K.barcika 10 5 1 4 13-10 11 6. Szarvas 10 4 3 3 13-15 11 7. Baja 10 5 — 5 10- 8 10 8. Kiskőrös 10 4 2 4 14-13 10 9. Gödöllő 10 3 4 3 11-12 10 10. Hatvan 10 2 6 2 8- 9 10 11. SBTC­Salgglas 10 4 2 4 14-17 10 12. Budafok 10 3 4 3 8-11 10 13. Itt. kér. TVE 10 3 2 5 14-13 8 14. Eger SE 10 3 2 5 11-14 8 15. Bag 10 2 4 4 10-15 8 16. Szeged 10 2 2 6 7-18 6 Labdarúgó NB III. Mátra-csoport: 1. Füzesabony 10 7 2 1 13-4 16 2. Dunakeszi 10 6 3 1 15-5 15 3. Rákospalota 10 5 4 1 20-7 14 4. Sz.MÁV­MTE 10 5 3 2 20-11 13 5. Gyöngyös 10 5 2 3 18-8 12 6. Heréd 10 5 2 3 17-11 12 7. Monor 10 4 3 3 12-9 11 8. Jászberény 10 4 2 4 17-12 10 9. Pásztó 10 3 4 3 8-11 10 10. B.gyarmat 10 3 3 4 11-12 9 11. Sz.Cukor 10 3 3 4 6-9 9 12. Jászapáti 10 3 2 5 6-17 8 13. Karcag 10 3 1 6 13-16 7 14. St.Kohász 10 1 4 5 13-25 6 15. T.szentmiklós 10 2 1 7 10-22 5 16. Rákóczifalva 10 1 1 8 9-30 3 Labdarúgó megyei bajnokság: 1. Recsk 10 8 2 — 40-8 18 2. Tenk 10 6 2 2 27-12 14 3. Sámson SE 10 6 2 2 27-13 14 4. Apc 10 5 3 2 26-16 13 5. Selyp 10 5 3 2 21-16 13 6. Sirok 10 5 2 3 18-15 12 7. Gy.balász 10 4 3 3 15-15 11 8. B.telek 10 3 3 4 22-12 9 9. Heves 10 3 3 4 15-14 9 10. Novaj 10 3 3 4 14-15 9 11. Domoszló 10 3 3 4 16-22 9 12. T.lelesz 10 2 4 4 11-19 8 13. Tarnaörs 10 3 1 6 12-27 7 14. Poroszló 10 2 2 6 10-22 6 15. Kompolt 10 2 2 6 10-35 6 16. F.tárkány 10 1 — 9 8-31 2 11. perc.: Mózner 16 méteres lövése a bal kapufán csattant. 18. perc.: Mózner 25 méteres szabadrúgását hárította Szén. 27. perc.: Novák keverte meg a vendégvédelem baloldalát, kö­zépre adott, és a jókor érkező Oláh 8 méterről a bal kapufát ta­lálta telibe. 42. perc.: Balogh 20 méteres lövése centiméterekkel kerülte el a hatvani kaput. 44. perc.: Cseresznyik 18 mé­teres bombáját szögletre tenye- relte a taijáni kapus. 69. perc.: Formás hatvani tá­madás futott a pályán. A hazai védők csak nézték, ahogy a lábak között kibújó Martinenkó egy baloldali beadást követően kö­zelről a kapu jobb oldalába fe­jelt, 0-1. 70. perc.: Novák a 16-osról csavarta kapura a labdát, amely a felső lécről vágódott a mezőny­be. 85. perc.: Baranyi tiszta hely­zetből lőtt, de gyenge próbálko­zását Szén szögletre hárította. 87. perc.: Ezúttal Martinenkó ügyetlenkedett el egy jó helyze­tet, mivel öt méterről Szén kezé­be rúgta a labdát. 92. perc.: Oláht szabálytala­nul szerelték a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Horváth a ka­pu jobb oldalába vágta. Csúszós, mély talajú pályán sok hibával tarkított mérkőzést láthattak a nézők. A végig küz­delmes találkozón a vendégek frissebbnek, harcosabbnak tűn­tek, s gyors csatáraik révén gyak­ran teremtettek meleg helyzetet Szén kapuja előtt. Az igazi nagy helyzetek még 0-0-ás állásnál adódtak, de azok akkor rendre kimaradtak. Végül a hazaiak örülhettek legalább az egyik pontnak, a vendégek pedig jog­gal búslakodhatnak az utolsó percek figyelmetlensége miatt. Szalay Miklós: Egy pont, és más semmi... Tóth Dénes: Csak saját ma­gunkat okolhatjuk az egyik pont elvesztéséért. Vaskor István Tiszavasvári — Eger SE 2-0 (1-0) Tiszavasvári, 1500 néző. V: Fekete (Bajkai, Juhos.) Alkaloida SE: Szenderák — Sinka, Széki, Riskó, Zuhanics, Havelant, Kurilco, Fecsku, Bo- hács, Szkunc, Pitács. Edző: Kiss Miklós. Eger SE: Bodolai — Lengyel, Csendes, Jávorszki, Búd, Kor­mos, Berecz, Csató, Kanyok, Vojtekovszki, Vadicska. Edző: Varga Zoltán. Csere: Lengyel helyett Pajosz a 46., Búd helyett Nagy a 60., Zuhanics helyett Szurkos a 80., Bohács helyett Paulik a 87. perc­ben. Gólszerzők: Pitács a 45., Ku­rilco a 60. percben. Sárga lap: Bohács a 86. perc­ben. Igencsak tiszteletet parancso­ló volt a vendég egriek részére a hazaiak gólzáporos sorozata, így az első negyedórában a vasvári­ak keresték a lehetőséget, ho­gyan tudnák feltörni a kapujuk elé visszahúzódó egri védelmet. Gyakorlatilag az első félóra is a hazai csatárok és az egri védők küzdelmét hozta, említésre mél­tó gólhelyzet nélkül. Jellemző volt az első játékrészre, hogy a vendégek csak egy csatárral ját­szottak, és alig-alig jutottak át a hazaiak térfelére. A szünet előtt azután siker koronázta a többet támadó vasváriak nagy nyomá­sát. 45. perc: Szkunc futott el a jobbszélen, és élesen a kapu elé belőtt labdáját Pitács kotorta be egy méterről a jobb alsó sarokba, 1-0. A második félidőt is góllal kezdhették volna a hazaiak, de Pitács közelről Bodolaiba lőtte a labdát. Ami nem sikerült közel­ről, az sikerült távolról. 60. perc: Kurilco 30 méteres szabadrúgásból óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba, 2-0. Továbbra is változatlanul nagy iramot diktáltak a hazaiak, akik mind veszélyesebb helyzetet te­remtettek az egriek kapuja előtt. Az ESE csak szórványos táma­dások végén jutott át ellenfele térfelére, mégis a 80. percben Szenderák kapusnak minden tu­dására szükség volt, hogy hárít­son a kiugró Kanyok elől. A vasváriak nem játszottak olyan jól, mint az azt megelőző mérkőzéseken, de mentségükre szól, hogy a vendég egriek min­den igyekezetükkel a védekezés­re összpontosítottak. Mindent egybevetve a tiszavasvári csapat győzelme teljesen megérdemelt. Kiss Miklós: — A csapat ne­hezen viselte el az esélyesség ter­hét, ezért egyes időszakokban görcsössé vált játékunk, de győ­zelmünk így is biztos volt. Varga Zoltán: —- Gratulálok a tiszavasvári játékosoknak, mert nem ismertek elveszett labdát, mindenki mozgásban volt, és gyorsan játszott. Mészáros László * * * További eredmények: Kiskő­rös — Budafok 0-1, III. Kér. TVE — Hajdúnánás 0-0, Szar­vas — Bag 2-1, Szeged — Ka­zincbarcika 0-1, DVSC — Baja 0-1, Gödöllő — Kaba 0-1. Röplabda Szuper Liga Meg se izzadtak néző. V: Babati, A hét végén megfordult a sorrend. Egy hete a másik magyar szuper ligás, a Tungs­ram „adta” az Egernek az ellenfelet, most vi­szont először az ESE mérte össze erejét a Banská Bystricával, a szlovákok másnap léptek pályá­ra a fővárosban /Tungsram — Banská Bystrica 3-0 (8, 9, 13)/ A találkozó esélylatolgatása­kor Kosziba István edző nem hagyhatta figyelmen kívül azt a tényt, hogy a vendégek a nyáron három játékost igazoltak Kijev- ből, egyet pedig Ogyesszából. Is­merve a volt szovjet röplabdát, arra lehetett következtetni, hogy az ESE-nek nehezebb dolga lesz, mint a nyitányon a Brno el­len. Aztán nem kellett hozzá sok idő, hogy bebizonyosodjék en­nek ellenkezője. Eger SE — Banská Bystrica 3-0 (5, 5, 7) Eger, 1000 ' ' Ferenczy. ESE: AKIMOVA, FÉSŰS, Szendrői, BÁNHIDI, Vojth, CSERKASZOVA. Edző: Koszi­ba István. Banská Bystrica: Malys, Ku- lova, Miatchina, Kszelova, Protskich, Krivonossova. Cs: Grófova, Kovácova, Ruttkayo- va. Edző: Ferulik Adrian. Az első szett elején a házigaz­dák minden második nyitása rosszra sikeredett, ennek nyo­mán a vendégek jutottak három pontos előnyhöz. Az idegesség jelei kezdtek eluralkodni a csapa­ton, amikor a publikum fergete­ges buzdításba Kezdett, ami „nem is hagyta hidegen” a játékosokat. Akimova ász szervája révén át­vette az ESE a vezetést, s ekkor beindult a henger. A hálónál Vojth hol Cserkaszova, hol Aki­mova oldalán sáncolta le az ellen­felet, míg Fésűs elemi erejű ütései szinte vizet fakasztottak a padló­ból. A lomhán, komótosan moz­gó vendégek képtelenek voltak Felvenni ezt a felpörgetett rit­must, míg a hazaiak mindjobban, pontosabban és felszabadultan játszottak, ami az első szett meg­nyerését eredményezte. A folytatásban csakúgy mint az első játszmában az egriek el­húzták a mézesmadzagot a besz­tercebányaiak orra előtt, ami azt jelenti, hogy az első pontot most is a szlovákok érték el. De aztán már csak az ESE pontjait „kar­molhattuk”, hiszen zsinórban ti­zenegyet szereztek. Félő volt, ha ilyen ütemben „darálja le” a mérkőzést a csapat, a közönség netán visszakért a belépőjegy árának felét, hiszen legalább egy órás kikapcsolódásra számított. Végül ezt a játszmát is kirázta a kisujjából a csapat. Mi tagadás, remek rugói vannak Fésűs „Zsókának”. A két felvétel hűen tükrözi az emviszonM lk­at. Amíg az Eger szárnyalt, a Banská Bystrica a szó szoros értelemben véve a padlóra került (Fotó: Szántó György) Ferulik Adrian: — Soha nem játszottunk még ilyen rosszul, a tudásunk negyven százaléka jött ki ezen a találkozón. Szégyellem, hogy így kaptunk ki. Az Eger pszichikai előnyt élvezett, tech­nikás csapat, és remekül oldotta meg a nehéz labdákat. Zöldi László az MRSZ elnö­ke: — A mérkőzés atmoszférája egyszerűen csodálatos volt. Eger valóban egy röplabdaparadi­csom, és ez a győzelem azt hi­szem újabb híveket szerez a csa­patnak. Az ESE a hét végén Ausztriá­ba utazik, ahol a Salzburggal és a Post Wiennel mérkőzik meg. (budai) A Magyar Honvédség idén harmadik alkalom­mal rendezi meg a hadsereg főleg hivatásos állomá­nyának részvételével az Országfutás elnevezésű fu- toakcióját, a Magyar Köztársaság 1989. október 23-án történt kikiáltása tiszteletere. A futók ma érintik megyénket, és átfutnak Hatvan, Hort, Labdarúgó NB I. Csabai lecke a Hungária körúton Jelentéseink, a labdarúgó NB I. tizedik fordulójának mérkőzé­seiről: Vasas — Csepel 1-0 (1-0) Fáy utca, 4000 néző. V.: Vad G.: Claude (21.p.) Zuhogó esőben a gólt egy ügyetlen felszabadítórúgás előz­te meg, Claude tiszta helyzetből bombázott a hálóba. Ezután a Csepel átvette az irányítást és ki­egyenlítetté vált a mérkőzés. Végeredményben taktikusabb játékának köszönheti a Vasas győzelmet. Vác — Nyíregyháza 1-0 (0-0) Vác, 3000 néző, V.: Bognár G.: Répási (90. p.) A találkozó nagy részében a hazaiak támadtak, olykor a ven­dégek egész csapata védekezett. Az utolsó percben azonban a vá­logatott Nagy T. beadásából Ré­pási fejjel továbbította a labdát a kapuba. Videoton-Walthaim — Kispest H. 0-0 Székesfehérvár, 13000 néző. V.: Nagy L. Az edzőváltás után először ült bajnoki mérkőzésen a kispestiek kispadján a finn Kuusela. Tartot­tak egymástól a csapatok és a nagy tiszteiében megfeledkeztek a gólokról. Rába ETO — Siófok 2-2 (1-0) Győr, 3500 néző. V.: Vágner G.: Belansky (8. p.), Szántó (86. p.), ill. Kámán (66. p.), Kirchmayer (80. p.). Jól kezdett a Győr, aztán a Si­ófok fordított. Már kétségbe es­tek a hazaiak, hogy újabb vere­séggel „gazdagodnak”, de Szán­tómegmentette a csapat becsüle­tét. Veszprém — Pécs (1-1) (1-1) Veszprém, 3000 néző. V.: Hartmann G.: Csík (32. p.), ill. Túri (24. P-) A pécsiek szereztek vezetést a sereghajtó otthonában, de még az első félidőben egyenlítettek a hazaiak. A folytatás azonban el­maradt a veszprémiek részéről, így meg kellett elégedniük az egy ponttal, amely jelen helyzetük­ben alig több a semminél. Diósgyőr — Újpesti TE 3-3 (2-3) Diósgyőr, 8000 néző. V.: Var­ga S. G.: Adzsojev (5. és 56. p.), Szvisztun (8. p.), ill. Zsinka (7. p.), Miovecz (20. p.), Miklya (34. p.) Húsz perc alatt négy gól esett! Bár a 75. percben a diósgyőri Danes a kiállítás sorsára jutott, a hazaiak mindent megtettek a két pontért — mindhiába. BVSC — Ferencváros 0-1 (0-0) Népstadion, 4000 néző. V.: Huták G.: Páling (74. p.) Különös, hogy a pályaválasztó BVSC minden tekintetben felül­múlta a bajnok FTC-t, mégis vesztesen hagyta el a Népstadi­ont. Nyilván azért, mert a fut­ballt gólra játszák, nem pedig ki­hagyott gólhelyzetekre, amiben nem szűkölködünk. MTK — Békéscsaba 2-3 (0-1) Hungária körút, 2000 néző. V.: Szilágyi G.: Zsivótzky (53. p.), Szabó (88. p.), ill. Kasik (8. és 60. p.), Vancea (48. p.) Nem először nyert a Békés­csaba a Hungária körúton, és ez­úttal is folytatta a számára ked­vező hagyományt. Végig a vihar­sarki gárda irányította a játékot, és meglepő biztonsággal szerezte meg a két bajnoki pontot. A góllövőlista élmezőnye: 8 gólos: Répási (Vác), 7 gó­los: Sallói (Videoton), 5 gólos: Kovács J. (Siófok), Füle (Vác), Fodor T, (Békéscsaba), 4 gólos: Szvisztun (Diósgyőr), Horváth F., (Videoton), Hámori (MTK). Tőrük a magyarországi Forma-1-es futamot? Az ANS A olasz hírügynökség értesülése szerint megegyezés született arról, hogy 1994-től Argentínában is rendeznek For­ma-1-es vb-futamot, s ennek kö­vetkeztében kikerülhet az autós gyorsasági világbajnoki verseny- naptárból a magyarországi via­dal. A megegyezés Buenos Aires­ben jött létre Bernie Ecclestone, a FOCA (Forma-1-es Konstruk­tőrök és Gyártók Szövetsége) el­nöke, a versenyek fő rendezője és Fernando Galmarini argentin sportügyi államtitkár között. El­sősorban Carlos Menem argen­tin elnök szorgalmazza, hogy a Forma-1-es versenyek közel másfél évtizedes megszakítás után visszatérjenek Argentíná­ba, ahol azelőtt rendszeresen bo­nyolítottak le futamokat. Egyéb­ként az ország olyan kiváló For­ma-1-es pilótákat adott, mint Manuel Fangio vagy Carlos Re- utemann. t A kritikusnak mondható har madik szettben egy-egy megin gástól eltekintve a hazaiak rajt; tartották a szemüket a játszmán A közönség élvezte a meccset megtapsolta az újabb Fésűs ala kítast, a lélegzete is elállt, amiko: Bánhidi már nem először ; „Népkertből” hozta vissza a láb dát. Mindet egybevetve: a vártná könnyebb győzelem, 46 percny játékkal. Kosziba István: — Az elst szettben 1-4-nél a közönség sza bályosan belehajtotta a csapató a győzelembe. A statikus és a di namikus röplabda csapott összí ezen a mérkőzésen, s ez utóbb nekünk hozta meg a sikert. Gyöngyös, Kápolna, Kerecsend, Füzesabony, Szi- halom helységeken. A résztvevők várhatóan 11 órakor érnek a me­gyehatárhoz Budapest felől, és hozzávetőleg 18 órakor hagyják el megyénket Mezőkövesd irányá­Ma: Országfutás