Heves Megyei Hírlap, 1992. április (3. évfolyam, 78-102. szám)

1992-04-21 / 94. szám

HÍRLAP, 1992. április 21., kedd SPORT 7. Buttinger László jelenti Stockholmból Labdarúgó NB II. Tornát nyert az Eger SE Csak a Hatvan érdemelt piros tojást Az Eger SE Észak-Európában túrázó vízilabdá­zói a hét végén Stockholmban három svéd csapattal mérték össze erejüket. Az itt is szeszélyes áprilisi időjárás ellenére — hol havazott, hol sütött a nap — senki sem betegedett meg, így Pócsik Dénes és Gyulavári Zoltán olyan ütőképes gárdát tudott víz­be küldeni, melynek semmiféle gondot nem oko­zott a tomagyőzelem megszerzése. Szombaton délelőtt időnként látványos dolgokat produkálva, 23-10-re verték a Vasteras gárdáját. A legtöbb gólt, szám szerint hatot Ancsán lőtte, de jól mutatkoztak be a fiatalok, Tűzkő és Gajdácsik is. Délután a házigazda Jarfalla csapatával mérkőzött az ESE, és pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ki a jobb a vízben. A vendégek felszabadultan, nagy kedvvel játszottak, s fölényükre jellemző, hogy ellenfelük csak 13-0-nál talált be először Kiss kapujába. Különösen Pulayxolt elemében, aki egy­maga hétszer zörgette meg a helyi kapus hálóját, de alaposan kivette részét a gólgyártásból Simon és Gajdácsik is 5-5 találatával. A találkozó 31-6-os egri győzelemmel zárult. Ezzel a két nagyarányú győzelemmel már szombaton este eldőlt az elsőség kérdése. Másnap a bajnok Stockholm elleni csata volt hátra, amelynek eredményét az erőviszonyok alapján nem volt nehéz megjósolni. Arra viszont senki sem számí­tott, hogy a legjobbjait a torna első napján nélkülöző vendéglátók vasárnap már ki sem állnak az Eger el­len. így az ESE veretlenül nyerte a seregszemlét. Hétfőn reggel a csapat elutazott a dán fővárosba, Koppenhágába, ahol az egykor Egerben vízilabdá­zó és edzősködő Kácsor László a válogatott szövet­ségi kapitánya. Az ESE pólósai a tervek szerint pénteken a déli órákban érkeznek haza. Labdarúgó NB III. Kapaszkodik a Nagyréde A Mátra-csoport mérkőzései­ről a következő tudósításokat kaptuk: St. Tűzhelygyár — Nagyréde 0-1 (0-1) Salgótarján, 300 néző, V.: Földi. Nagyréde: Kiss — Juhász, La- báth, Szakolczai, Rottenbiller, Danyi (Bágyi), Csáki, Nagy E., Molnár (Deli), Skoda, Bordás. Edző: Nagy Vilmos. 4. perc: Rottenbiller a felező­vonalat átlépve lefordult őrzőjé­ről, s jó labdát tálalt Nagy E. elé, aki futtából, mintegy 18 méterről a kiinduló kapus mellett ügyesen elgurított, 1-0. A vendégcsapat azonnal tá­madólag lépett fel, s meg is sze­rezte hamar a vezetést. A továb­biakban is lendületesen és lelke­sen játszottak a rédeiek, így nem hagytak esélyt a házigazdáknak a pontszerzésre. Jók: Nagy E., Rottenbiller, Csáki, Labáth, Bordás. Ifik: 7 -1. Szén József Gyöngyös — Bélapátfalva 3-0 (0-0) Gyöngyös, 600 néző, V.: Stal- ler. GYSE: Labancz — Tóth (Majzik), Borsányi, Nemoda, Nagy Gy. T., Vajda, Bezzegh (Kotka), Márkus, Szekeres (Horváth), Vona, Csomós. Edző: Ács János. Építők: Nagy — Józsa, Zay, Fürjes, Pádár, Csanádi, Berecz Zs. (Szilágyi), Horváth, Szabó (Baranyi), Lehnert, Berecz I. (Tóth F.). Edző: Albert Csaba. A közelmúltban elhunyt Kiss Lászlónak, a HELASZ elnöksé­gi tagja, a gyöngyösi körzeti LSZ elnöke emlékének egyperces gyászszünettel adózott a találko­zó elején a közönség, a csapatok. 48. perc: Márkus indításával Bezzegh húzott el a jobb oldalon, a középre adásnál Szekeres lövé­se még kipattant a kapusról, de a szemfüles Márkus középen a há­lóba lőtt, 1-0. 72. perc: Márkus ívelt jobbról Majzikhoz, aki mintegy 18 mé­terről lőtt a bal alsó sarokba, 2-0. 88. perc: Márkus — Bezzegh — Nagy összjáték végén ismét Márkus elé került a labda, aki 8 méterről vette be a vendégkaput, 3-0. Már az első félidőben is a gyöngyösiek irányították a játé­kot, az eleve védekezésre beren­dezkedő vendégek ellenében. A GYSE-támadásokból szünet után a korábban hiányolt „tűz” sem maradt el, így az együttesek közötti különbség már gólokban is megmutatkozott. Sőt a győze­lem aránya — ha Bezzegh kapu­fáját is számítjuk — akár na­gyobb is lehetett volna. Jók: Márkus (a mezőny legjobbja), Bezzegh, Borsányi, Vajda, illet­ve Horváth, Zay. Kiállítva: Csa­nádi a 61. percben szándékos durvaságért. Ifik: 6-1. Szkocsovszky Tibor Sajóbábony — Tarnalelesz 3-1 (3-0) Sajóbábony, 500 néző, V.: Makovinyi. Tarnalelesz: Órtó — Kovács, Ivády, Suha, Orosz Z., Sike, Orosz G., Kutasi (Jakab), Vin- cze, Kovács (Pakocs), Sztasák. Edző: Murányi István. G.: Simon (2), Suha (öngól), illetve Pakocs. Jók: Kovács, Ivády, Orosz G. Ifik: 2-0. Gödöllő — Heréd 0-0 Gödöllő, 500 néző, V: Farkas Heréd: Kemenár — Sándor, Ecker, Sármány, Sáfrán, Kapui, Jambrik,Tamásy, Kisbal, Patócs, Tóth. Edző: Kristyán István. Jó iramban kezdtek a csapa­tok, mindkét oldalon adódtak helyzetek, ám a remek napot ki­fogó hálóőrök bravúrosan hárí­tottak. A szünet után a sok sza­bálytalanság rontott a játék szín­vonalán. A tavasszal még veret­len herédiek megérdemelten vit­ték haza az egyik pontot. Kiállít­va: Sándor a 73. percben, tör­lesztésért. Jók: Kemenár, Ecker, Ta- másy, Patócs. Ifik: 2-1. Tóth János További eredmények: Török- szentmiklós — St. Kohász 1-0, SBTC — Balassagyarmat 3-0, Jászberény — Szolnoki Cukor 2-0, Dunakeszi — Rákóczifalva 1-0. A bajnokság állása: 1. Jászberény 22 15 4 3 59-13 34 2. Gödöllő 22 13 5 4 39-15 31 3. Gyöngyös 22 13 4 5 36-16 30 4. SBTC 22 13 4 5 39-24 30 5. Dunakeszi 22 12 3 7 30-21 27 6. St. Kohász 22 9 6 7 25-29 24 7. Bélapátfalva 22 9 5 8 33-30 23 8. T.szent­miklós 22 7 7 8 25-28 21 9. Sz.Cukor 22 8 4 10 25-25 20 10. Sajóbábony 22 7 6 9 21-28 20 11. Heréd 22 6 6 10 21-31 18 12. B.gyarmat 22 6 6 10 18-46 18 13. Nagyréde 22 6 5 11 18-31 17 14. St.Tűzhely 22 4 8 10 17-26 16 15. Rákóczifalva 22 5 5 12 23-34 15 16. T.lelesz 22 2 4 16 12-54 8 Hatvan-Deko — Békéscsaba 0-0 Hatvan, 2500 néző, V.: Már­ton. Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyánszky, Szabados — Tuifel, Baranyi, Gephard, Orovecz, — Mózner, Gömöri. Edző: Tóth Dénes. Békéscsaba: Baji — Szenti, Io- nut, Argyelán, Ottlakán — Ku- rucz, Gricajuk, Csató, Mracskó — Miklya, Manaila. Edző: Pász­tor József. Csere: Baranyi helyett Nyikos az 54., Miklya helyett Tardi a 70., Tarai helyett Zahorán a 86., és Tuifel helyett Hutter a 89. percben. Sárga lap: Nyikos a 60., Ar­gyelán a 75. percben. 25. perc: Gömöri 18 méteres lövése szállt fölé. 32. perc: Kurucz bal oldalról ívelt keresztbe, a kifutó Nagy a labda mellé ütött, majd Szaba­dos szögletre szerelt. 59. perc: Orovecz Gömöri elé passzolt, aki a labdát visszasar­kalta Orovecznek, de ő óriási helyzetből 8 méterről mellélőtt. 78. perc: Argyelán 18 méteres szabadrúgása alig szállt fölé. 80. perc: Orovecz bal oldali beadását Gömöri fejjel 8 méter­ről megcsúsztatta, de Baji a he­lyén volt. 81. perc: Ottlakán 25 méteres váratlan lövését nehezen védte Nagy. 88. perc: Csató 22 méteres bombája szállt fölé. Nagy érdeklődés előzte meg a felsőházi rangadót. A csapatok igen tisztelték egymást, visszaáll­tak saját térfelükre, és gyors el­lentámadásokkal próbálkoztak. Ebben a játékrészben folyama­tos játék nem alakult ki. Szünet után az 54. percben a hazaiak egyetlen gyors csatára, Baranyi megsérült. Ezt jól megérezve, a vendégcsapat kitámadott. A szorosan záró hazai védelemmel azonban nem bírtak, sőt egy-egy gyors megugrás után a házigaz­dák előtt adódott gólszerzési le­hetőség. Végeredményben a lá­tottak alapján a döntetlennel mindkét csapat elégedett lehet. Jók: Károly, Krasnyánszky, Gephard, Mózner, illetve Szenti, Argyelán, Ottlakán. Tóth Dénes: — Ilyen sérülés- hullám után a pontszerzés érté­kes. Pásztor József: — Egy pontért jöttünk, de arra nem gondoltam, hogy ez ilyen gyenge teljesítmény­nyel elérhető. Szendi László Eger SE—Kazincbarcika 0-1 (0-0) Eger, 1000 néző, V: Ring. ESE: Póta — Aranyos, Csűri, Csendes, Jávorszky — Csató, Lengyel, Vojtekovszki — Berecz, Kormos, Oláh. Edző: Varga Zol­tán. Kazincbarcika: Májer — Kon­dás, Sztahon, Major, Szamosi — Balogh, Vonyigás, Zsiga, Asz- szony — Kalmár, Ternován. Edző: Vígh Tibor. Csere: Asszony helyett Tímári a 6., Lengyel helyett Csőke az 53., Kormos helyett Báder a 67., Tímári helyett Smolnicki a 83. percben. Gólszerző: Smolnicki a 89. percben. Sárga lap: Balogh a 27., Major az 52., Aranyos a 75., Oláh a 85. percben. A mérkőzés előtt egyperces néma felállással adóztak a nézők és a játékosok Sárközi István emléke előtt, aki 1965-től ’67-ig játszott Egerben, majd ’68-ban az olimpiai bajnokcsapat tagja volt. 17. perc: Oláh jobb oldali be­adását Kormos csúsztatta kapu­ra, s bár Májer rosszul mozdult ki, Sztahon a gólvonalról kifejel­te a labdát. 26. perc: Oláh a térfél köze­pén kiugratta Aranyosta jobbösz- szekötő helyén, akinek beadását Az egriek futnak a pénzük után... (Fotó: Szántó György) két egri elől lekapcsolták a visz- szafutó védők. 36. perc: Vonyigás 12 méteres kapáslövésébe az utolsó pilla­natban lépett bele Csató. 40. perc: Ternován két védő között pöckölt a bal sarok mellé. 74. perc: A jobb szélről, közel a tizenhatos sarkához Tímári nyeste kapura a labdát, Póta ki­tornázta a lövést, Ternován pe­dig közelről melléfejelt. 89. perc: A csereként beállt Smolnicki nem sokat teketóriá­zott, mintegy 18 méterről, bal belsővel védhetetlenül csavart a jobb felső sarokba, 0-1. ősszel egy hosszú sorozat sza­kadt meg azzal, hogy az Egernek sikerült győznie Barcikán. Tit­kon ugyanerre készült a Vegyész, hiszen nekik évek óta nem sike­rült nyerniük a hevesi megye- székhelyen. Az első félidőben jobbára a térfél közepén, a tizen­hatosok előterében csordogált a játék. A kapusoknak alig akadt dolguk, így jobb híján mormol­hatták magukban a húsvéti lo­csolóversikéket. A vendégek les­taktikája rendre megállította az egri próbálkozásokat, s ami még feltűnt, hogy mindkét csapat hal­mozta az átadási hibákat. Az első negyvenöt perc után jogos volt a kérdés: lesz ma egyáltalán gól? Mintha csak erre akart volna nemmel felelni a két együttes, a szünet után még tovább esett az addig is szerény közepesnek titu­lálható színvonal. Csak az utolsó negyedórában élénkült meg az iram a barcikaiak jóvoltából. Ta­lán olyan utasítást kaptak, hogy „lesz, ami lesz” alapon próbálják meg kicsikarni a győzelmet. Ami végül is egy remekült eltalált lö­véssel sikerült. Jók: Oláh, illetve Major, Ba­logh, Vonyigás. Varga Zoltán: — Gratulálok a Barcikának. Vígh Tibor: — Nem érdemte­lenül jutottunk a két pont birto­kába. Főként a második félidő­ben oldódott fel a játékosokban a félsz. Budai Ferenc További eredmények: Szol- nok-Nyíregyháza 2-3, DVSC- Kaba 1-1, Szarvas-Bag 2-0, Salgglas-Budafok 0-0, Kecske- mét-Szeged 1-1, Miske-Hajdú- nánás 2-2. A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 22 15 3 4 52-18 33 2. Kaba 22 13 4 5 40-21 30 3. Hatvan-Deko 22 10 10 2 27-10 30 4. Nyíregyháza 22 11 6 5 35-21 28 5. Szarvas 22 9 9 4 26-24 27 6. DVSC 22 7 12 3 34-13 26 7. Szeged 22 10 6 6 30-16 26 8. Bag 22 8 5 9 27-30 21 9. Salgglas 22 7 6 9 22-26 20 10. K.barcika 22 9 2 11 24-30 20 11. Eger SE 22 5 9 8 23-33 19 12. Miske 22 5 7 10 22-33 17 13. Hajdúnánás 22 5 7 10 18-30 17 14. Budafok 22 5 5 12 20-38 15 15. Kecskemét 22 3 9 10 18-40 15 16. Szolnok 22 2 4 16 12-47 8 Megyei labdarúgó-bajnokság Rangadót nyerve előzött a Heves Nem volt nyuszi idegenben a Tenk és a Tarnaörs Heves — Gyöngyöshalász 3-0 (1-0) Heves, 600 néző, V: Jenei (4) Szabó S., Kovács. Heves: Szarka — Szalmási, Réti, Ötvös, Tóth T., Kalmár (Bódi), Tóth J., Dudás, Szabó Z., Szabó Cs., Balogh. Edző: Budai Sándor. Gyöngyöshalász: Jakab — Gódor, Veres, Varga, Szabó I., Fritz, Asztalos, Tóth, Inke, Sza­bó II., Bódi (Jerem). Edző: Sza­bó Gyula, dr. Ördög István. A 12. percben Dudás 25 mé­teres lövése a bal felső sarokba vágódott. Szünet után is változa­tos, fordulatokban gazdag csatát vívott a két csapat. A hazaiak két védelmi hibából növelték elő­nyüket. Megérdemelt hevesi győzelem született. Kiállítva: Dudás kezezésért. G.: Dudás, Balogh (2). Jók: Ötvös (a me­zőny legjobbja), Szabó Z., Ba­logh, Tóth J., illetve Tóth A. Ifik: 8-3. Fegyveres László Füzesabony — Makiár 8-0 (3-0) Füzesabony, 500 néző, V: Várallyay (5), Répás, Győrfi. Füzesabony: Varga — Palkó (Polgár), Both, Miskolczi, Gál (Csóka), Sűrű, Sípos (Fehér), Si­ma, Nagy, Baranyai, Bocsi. Edző: Pázmándi Gáspár. Makiár: Kiss (Misz) — Cso­mós (Fazekas), Sumi, Szigetvári, Bagi, Alter, Sinka, Kővári (Si­pos), Nagyfejeő, Képes, Parádi. Edző: László István. Az abonyi együttes megérde­melten szerezte meg nagyarányú győzelmét, ami a látottak alapján akár két számjegyű is lehetett volna. A mérkőzésen kevésnek bizonyult a vendégek lelkesedé­se, mivel a két csapat között klasz- sziskülönbségvolt. G.: Nagy (3), Sűrű (2), Baranyai, Csóka, Fe­hér, (11 -esből). Jók: az egész ha­zai csapat, illetve senki. Ifik: 5-1. Szigetvári László Sírok — Tenk 1-6 (1-1) Sírok, 300 néző, V: Bartos (5), Mezei, Gombos. Sírok: Dávid — Szalai, Szán­tai, Erdélyi B., Halász, Doktor- csik, Harmati, Bujáki (Ficzere), dr. Jacsmanik, Varga (Halasi), Erdélyi F. Edző: Abuczki Béla. Tenk: Somogyi — Berecz, Mudriczki, Nagy L., Markóczi, Varga (Pataki), Sasvári, Csuhay, Káló (Kovács, Ószlánczi), Jónás, Bakos. Edző: Káló Mihály. Nagy iramú, színvonalas első félidőt hozott a találkozó. A szü­net után hazai támadásokkal folytatódott a mérkőzés, ám egy szerencsés góllal a tenkiek jutot­tak előnyhöz. Ezután a vendé­gek bárhogy nyúltak a labdához, az mindig gólt eredményezett. A Tenk győzelme megérdemelt, ám a gólarány erőteljesen túl­zott. G.: Erdélyi E, illetve Ko­vács (3), Bakos (2), Jónás. Jók: A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, illetve Mudriczki, Nagy L., Jónás, Bakos. Ifik: 2-4. Varga Tibor Poroszló — Novaj 3-2 (1-0) Poroszfó, 300 néző, V.: Jancsó (4)­Poroszló: Kohári — Eszenyi, Görbe, Nagy S., Rajna, Birinyi, Takács (Kiss), Csirmaz (Varga), Nagy I., Habóczki, Hímer. Edző: Görbe Károly. Novaj: Kiss — Szűcs, Fülep, Bartók L., Bata, Vályi (Linin- ger), Horváth, Hegyi, Bartuska, Bóta, Szabó. Edző: Barta János. Kiváló időben nagy iramú, küzdelmes, sportszerű mérkő­zést vívott a két csapat. A házi­gazdák 3-0-ás vezetésük birto­kában kissé kiengedtek, de a lá­tottak alapján így is megérde­melten nyertek. G.: Habóczki, Nagy I., Csirmaz, ill. Bata, Hor­váth. Jók: Birinyi, Nagy I., Ha­bóczki, Hímer, ill. Hegyi, Szabó, Bata. Ifik: 2-0. Orosz Károly Eger SE II. — Kompolt-Kál 0-0 Eger, 200 néző, V.: Baranyi (5), Pázmándi, Galanics. ESE II.: Rozsnoki P., — Tóth G., Hajsz, Schmidt, Fónagy, Há- gen, Zahorecz, Henninger (László), Palotás, Román (Hu­si), Nagy Zs. Edző: Zsidai Jó­zsef. Kompolt: Hajdú — Klein Z., Kóródi, Ürmös (Lázók), Báder F., Lakatos, Báder J., Török, Bravecz, Pusoma L. (Tóth Z.), Bari. Edző: Klein Ferenc. Közepes iramú, de alacsony színvonalú mérkőzésen igazsá­gosnak mondható eredmény született. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győ­zelmet. Jók: Rozsnoki P., ill. Ba­ri, Kóródi, Hajdú, Török. Ifik: 4-0. Rozsnoki Gábor Pétervására — Tarnaörs 0-2 (0-0) Pétervására, 500 néző, V.: Tóth (5), Kalicz, Kovács. Pétervására: Kovács M., — Papp, Ivády P., Földi, Ivády Z. (Kifusz), Földi J., Ország, Feny­ves, Bukrán, Ivády A. (Eged), Lénárt. Edző: Bocsi Barnabás. Tarnaörs: Sütő — Peredi, Ki­rály, Mága Zs., Mága J., Varga, Bodonyi (Sánta), Csömör, Agócs, Lőcsei, Bangó. Edző: Sütő László. A hazai csapat rengeteg át­adási hibával szőtte támadásait, s bár voltak helyzetei, de egyet sem tudott abból értékesíteni. A vendégek fegyelmezett, lelkes játékuknak köszönhetően meg­lepő, de megérdemelt győzelmet arattak. G.: Agócs (11-esből), Bodonyi. Jók: Kovács M., Földi J., illetve Király, Bodonyi, Lő­csei. Ifik: 4-2. Kovács Zoltán Selyp — Recsk 1-1 (0-0) Selyp, 200 néző, V: Tóth (5), Sallai, Frank. Selyp: Szendrei — Baranyi G., Pásztor, Szabalics, Pádár, Zelnik (Baranyi J.), Smid, Molcsán (Szabó R.), Králik, Kurucz, Ke­repesi. Edző: Varga József. Recsk: Hegyi — Bolyki, Ko­lozsvári, Tarjányi, Szabó A., Baj­kó (Szabó L), Nagylaki, Kiss, Csomós, Janosik, Kozma. Edző: Megyesi Ferenc. A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel adóztak a nézők ésajátékosok Nyitrailstvánegy- kori selypi labdarúgó emléke előtt. A gyengén játszó hazaiak el­len megérdemelten szerzett pon­tot a lelkesen küzdő Bányász. A vendéglátók a 90. percben egyenlítettek. G.: Baranyi G., il­letve Szabalics (öngól). Jók: a selypiek közül senki sem dicsér­hető, illetve Kolozsvári, Nagyla­ki. Kiállítva: Pádár, Szabó L. a 70. percben. Ifik: 5-0. Kerepesi Ferenc Domoszló — Boldog 4-1 (2-1) Domoszló, 300 néző, V.: Sza­bad (5). G.: Labancz (2), Juhász, Szől- lősi (11-esből), illetve Vincze (11-esből). A bajnokság állása: 1. Füzesabony 22 21 — 1 67-7 42 2. Heves 22 13 3 6 36-14 29 3. Gy.halász 22 11 5 6 40-17 27 4. Selyp 22 10 5 7 39-23 25 5. Tenk 22 8 9 5 35-26 25 6. Novaj 22 11 2 9 35-27 24 7. Poroszló 22 11 2 9 39-40 24 8. ESE II. 22 7 6 9 31-31 20 9. Sírok 22 7 5 10 33-42 19 10. Pétervására 22 8 2 12 32-44 18 11. Recsk 22 6 5 10 25-39 18 12. Boldog 22 7 4 11 21-41 18 13. Kompolt 22 5 8 9 20-42 18 14. Tarnaörs 22 7 3 12 28-39 17 15. Domoszló 22 6 5 11 27-40 17 16. Makiár 22 4 3 15 21-59 11