Heves Megyei Hírlap, 1992. március (3. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-24 / 71. szám

Kézilabdás hétvégék Megyei labdarúgó-bajnokság Elcsent pont(y) Halászról A megyei labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a novajiak tovább folytatták jó szereplésüket, elho va mindkét pontot Péterkéről. A Recsk — Kompolt-Kál alsóházi rangadón a házigazdák örülhettek mérkőzés lefújása után. A poroszlóiak — igazolva hírüket — Domoszlón is győztesen hagyták el a p lyát. A legnagyobb fegyvertényt mégis a sereghajtó Tarnaörs vitte véghez, mivel elcsente az egyik po rt mosiona íuujaras es a ne­héz, csúszós talaj ellenére nagy­szerű mérkőzést láthatott a kö­zönség. A fegyelmezett és takti­kailag érett játékot nyújtó tenki- ek megérdemelten szerezték meg az egyik pontot, a második félidőben nagy fölényben játszó házigazdáktól. G.: Szabó R., Kerepesi, ill. Csuhay, Varga. Jók: Pádár, Králik, Molcsan, Szabó R., ill. Somogyi, Nagy, Csuhay. Ifik: 11-2. Kerepesi Ferenc Heves — Makiár 3-1 (0-0) Heves, 300 néző. V: Polonkai (4), Kóczián, Győrfi. Heves: Tóth J. — Szalmási, Réti, Sági, Tóth T., Kalmár, Tóth J., Dudás, Szabó Z., Szabó Cs., Balogh. Edző: Budai Sándor. Makiár: Kiss — Csomós, Su- mi, Bagi, Bőgős, Alter, Csanálo- si, Smuczer, Kővári, Képes, Sin- ka. Edző: László István. Az első félidőben a jól futbal­lozó vendégek széttördelték a já­tékot, helyzeteket is kialakítot­tak a kapu előtt bizonytalan he­vesieknél. A második félidő első percében góllal kezdtek a házi­gazdák, és a három találaton kí­vül még tucatnyi helyzetet dol­goztak ki az elfáradó vendégek kapujaelőtt. G.:TóthJ.,Balogh, Szabó Z., ill. Smuczer. Jók: Kal­már, Tóth J., Szabó Z., Szabó Cs., Balogh, ill. Kiss, Bagi, Smuczer. Ifik: 2-1. Fegyveres László A bajnokság állása: 1. F.abony 18 17 - 1 53-6 34 2. Gy.halász 18 9 4 5 33-14 22 3. Heves 18 9 3 6 25-12 21 4. Poroszló 18 10 1 7 36-34 21 5. Nova] 18 9 2 7 30-21 20 6. Selyp 18 8 4 6 29-20 20 7. Tenk 18 5 9 4 24-23 19 8. ESEII. 18 7 4 7 29-23 18 9. Sirok 18 6 5 7 31-32 17 0. Boldog 18 6 4 8 18-26 16 1. P.vására 18 7 2 9 27-37 16 2. Recsk 18 6 3 9 22-35 15 3. Kompolt 18 4 6 8 18-38 14 4. Domoszló 18 4 5 9 21-37 13 5. Tarnaörs 18 4 3 11 20-36 11 6. Makiár 18 4 3 11 20-42 11 Ketten egy ellenében az Egri Tanárképző — Füzesabony női mér­kőzésen. A pillanatnyi túlerő ellenére 27-13-ra nyert a Tanárképző (Fotó: Szántó Gvörev) /\z eimuu nei végén oeiejezo- dött az a teremtorna-sorozat, amelyet a megyei kézilabda-szö­vetség rendezett Egerben, a kör­csarnokban. Három hétvégén, összesen hat napon át volt a kézi- labdások birodalma a megye- székhelyi csarnok, akinek szán­déka volt, kijátszhatta magát kedvére. A férfiak után a nők is eldön­tötték a helyezések sorrendjét a Dobó István felnőtt, valamint a Bornemissza Gergely ifjúsági emlékverseny keretében. Az Eg­ri Tanárképző biztosan végzett az élen, mögöttük Füzesabony, Jászárokszállás, Novaj követke­zett az eredményhirdetéskor, a felnőttek mezőnyében. Az ifjú­ságiaknál a Gyöngyösi Kereske­delmi Szakközépiskola csapata maradt veretlen, a Füzesabony második, Novaj együttese pedig harmadik lett. Az általános iskolák csapatai­nak tornájára népesebb, s mi több, lényegesen hangosabb lett a körcsarnok. Egészséges gyer­mekzsivaj, szurkolás és éljenzés kísérte a mérkőzéseket. Hang­erőben a lányok nyújtottak töb­bet, a pályán a következő sor­rend alakult ki közöttük: 1. Fü­zesabony (csapatvezető: Kádas Imre), 2. Eger, 6-os iskola, 3. Heves, 4. Mátraderecske, 5. Hatvan, 6. Eger, SULI SE. A fi­úk csapataiban feltűnően ügyes játékosokat láthattunk. A hevesi Fúder Zoltán kétségtelen tehet­sége ennek a játéknak, de az egri Bárdos Antalis sokra viheti még, ha ő is úgy akarja. Úgy tűnik, Hevesen jó kezekben van az utánpótlás, hiszen az ifjúsági ka­tegória után az általános iskolá­sok is veretlenül végeztek az élen. A fiúk végeredménye: 1. Heves (csapatvezető: Holló László), 2. Füzesabony, 3. Eger, 6-os iskola. A rendezőket egyér­telmű dicséret illeti, hogy még anyagilag is segítik az iskolák ké­zilabdacsapatait. Fáradhatatlanok voltak a mérkőzéssorozat lebonyolításá­ban olyanok, mint Kurczweil Ist­ván és Szemenyei Sándor, de so­rolhatnánk a közreműködő edzők, játékvezetők mindegyi­két is. A kézilabdasport megyei pezsgését tovább serkentette, hogy az említett napokon Sirok, Füzesabony, Novaj és az Egri Ta­nárképző női csapata különtor- nát is szervezett. Kell a gyakorló­mérkőzés. Rövidesen a szabad­ban kell majd színre lépni a sport­ág megyei képviselőinek. A ku­paversenyek után a bajnoki pon­tokért indulhat a küzdelem. (fesztbaum) Gyöngvöshalász — Tarnaörs 1-1 (1-0) Gyöngyöshalász, 300 néző. V.: Túri (-), Nagy (4), Martin. Gyöngyöshalász: Jakab — Gódor, Veres, Tóth L. (Győri), Szabó B., Varga (Fricz), Aszta­los, Tóth A., Incze (Komjáti), Szabó L., Bódi. Edző: Szabó Gyula és dr. Ördög István. Tarnaörs: Sütő — Peredi, Ki­rály, Mága L., Mága J., Sánta (Tari), Bodonyi, Csömör, Agócs, Lőcsei, Varga (Kerek). Edző: Sütő László. A mérkőzésen Ttínjátékveze- tő a 24. percben megsérült, a sí­pot Nagy partjelző vette át tőle. Az első félidőben többet tá­madtak a hazaiak, de csak egy- szer találtak be az örsiek hálójá­ba. Szünet után a sereghajtó kez­deményezett, és az egyenlítés is sikerült neki. A döntetlen igaz­ságosnak mondható. G.: Incze, ill. Kerek. Jók: Varga, Incze, ill. Bodonyi, Csömör, Lőcsei. Ifik: 3-3. Tóth József Domoszló — Poroszló 0-1 (0-1) Domoszló, 200 néző. V.: Ré­pás (5), Mezei, Gombos. Domoszló: Likker — Bekecs, Veres, Pál, Szőllősi, Horváth (Kiss Gy.), Juhász, (Kovics), Molnár (Szabó II.), Paulenka (Szabó I.j, Labancz. Edző: Pé- czely Szabolcs. Poroszló: Kohári — Eszenyi, Nyikes, Görbe, Rajna, Nagy S., Birinyi, Csirmaz, Takács, Ha- bóczki, Himer. Edző: Görbe Károly. Szépszámú közönség előtt a hazaialc végig irányítottak a játé­kot, de a vendégek kontrájából, a 30. percben Csirmaz fejese a há­lóban kötött ki. A továbbiakban a hazaiak erejéből csak egy ka­pufára tellett. Jók: Molnár, ill. Nyikes, Himer. Ifik: 1-1. Szarvas János Füzesabony — Sirok 3-1 (1-1) Füzesabony, 400 néző. V: Pázmándi (4), Pecze, Tassy. Füzesabony: Varga — Palkó, Polgár, Novák T., (Both), Gál, Sűrű, Sípos (Nagy), Sima, Bara­nyai, Fenér, Bocsi. Edző: Páz­mándi Gáspár. Sirok: David — Szalai, Halász, (Halasi), Szántai, Erdélyi F., Er­délyi B., Takács, Doktorcsik, Utasi (Ficzere), Bujáki, dr. Jacs- manik. Edző: Abuczki Béla. Elkészült az abonyi sportpá­lya hangosítóberendezese, és ezen köszöntötte a közönséget Radics József sportkori elnök. Jó iramú, helyenként színvo­nalas találkozón megérdemelten aratta újabb győzelmét a listave­zető. G.: Sűrű, Fehér, Baranyai, ill. Bujáki. Jók: Palkó, Baranyai, Fehér, ill. Erdélyi F., dr. Jacsma- nik. Ifik: 4-1. Szigetváry László Pétervására — Novaj 0-3 (0-1) Pétervására, 400 néző. V: Várallyay (4), Bartos, Molnár. Pétervására: Kovács M. — Ivády I. (Kovács I.), Ivády P., Ki- fusz (Bíró), Nagy, Földi, Ország, Fenyves, Bukran, Ivády A.,Uta- ú, (Madaras). Edző: Bocsi Bar­nabás. Novaj: Vályi Cs. — Bartók Zs. (Szabó), Bata, Bartók L., Fegy- yerneki, Vályi A. (Fülep), Csiz­madia, Hegyi, Bartuska, Bóta, Horváth. Edző: Barta János. A védelmi hibából korán megszerzett vezető gól meg­nyugtatta a vendégeket, akik a későbbiek során magabiztos já­tékkal fektették két vállra a he­tek óta gyengélkedő hazaiakat. A gólkülönbség némileg túlzott. G.: Horváth, Bartuska, Szabó. Jók: Senkit nem lehet kiemelni, illetve Fegyverneki, Horváth, Hegyi. Ifik: 2-3. Kovács Zoltán Eger SE II. - Boldog 2-1 (2-1) Eger, 100 néző. V.: Mester '5), Szabó S., Ducsai. ESE II. Rozsnaki P. — Ricsei, Hajsz, Schmidt, Fónagy, Palotás, Henninger, Zahorecz, Husi, Ro­mán, Nagy Zs. Edző: Zsidai Jó­Boldog: Vincze — Kovács, Farkas, Tóth, Dávid. Katona, Szűcs, Inkret, Tordai, Őszi, Futó. Edző: Szántó György. Nagy iramú, de sok apró sza­bálytalansággal tarkított mérkő­zést hozott a két csapat összecsa­pása. Az egrieket mindenkép­pen dicséret illeti, mert a mérkő­zésnek több mint a felét 10 em­berrel játszották le. A házigaz­dák 2-1-nél tizenegyest is hibáz­tak. Kiállítva: Hajsz. G.: Nagy Zs. 2, ill. Őszi. Jók: Ricsei, Schmidt, Palotás, Nagy Zs., ill. senki nem érdemel dicséretet. Ifik: 10-0. Rozsnaki Gábor Recsk — Kompolt-Kál 2-1 (0-1) Recsk, 150 néző. V: Szántó (5), Dévai, Berta. Recsk: Hegyi — Szabó A., Ko­lozsvári, Tarjányi, Kiss (Jano- sik), Szabó L. (Répa), Bajkó, Klement, Bolyki, Kozma, Lucza. Edző: Megyesi Ferenc. Kompolt-Kál: Ancsán — Kle­in Z., Ürmös, Lakatos, Báder E, Tóth Z. (Farkas R.), Báder J., Farkas O., Bari, Lázók, Báder S. Edző: Klein Ferenc. A vendégek már a harmadik percben vezetéshez) utottak, és a hazaiak csak a második félidő elején egyenlítettek. Győztes góljuk a lefújás előtt 7 perccel, egy jól eltalált lövésből esett. G.: Janosik, Szabó L., ill. Bari. Jók: Kolozsvári, Tarjányi, ill. Farkas R. Ifik: 1-7. Megyesi Ferenc Selyp — Tenk 2-2 (0-1) Selyp, 200 néző. V.: Pemyész (3), Izmailovszki, Csipe. Selyp: Szendrei — Baranyi, Kurucz, Szabalics, Pádár, Krá­lik, Smid, Molcsán, Szabó R., Tóth (Szabó G.), Kerepesi. Edző: Varga József. Tenk: Somogyi — Berecz, Mudriczki, Markóczi, Nagy, Szabó, Sasvári, Csuhay, Varga, Bakos, Oszlánczi (Káló). Edző: is„lx xl..