Heves Megyei Hírlap, 1992. március (3. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-16 / 64. szám

HÍRLAP, 1992. március 16., hétfő SPORT 7. Labdarúgó NB II. „Bepezsgőzött az Eger" Budafok—Eger SE 4-3 (3-1) Budafok, 200 néző, V.: Oláh BMTE: Hegyesi — Szabó, Nagy Z., Héjjas, Varró — Takó, Hídvégi, Bátyi, Ungi — Farkas, Tompos. Edző: Sárközi Lőrinc ESE: Bodolai — Lengyel, Csató, Jávorszki — Vojtekovsz- ki, Vadicska, Oláh, Csűri — Kor­mos, Kanyok, Berecz. Edző: Varga Zoltán. Csere: Jávorszki helyett Ara­nyos a szünetben, Farkas helyett Csiba a 66., Berecz helyett Báder a 75., Ungi helyett Martin a 87. percben. Gólszerzők: Kanyok a 6., Un­gi a 13., 19., 35. (11-esből), Ka­nyok az 58., Vojtekovszki a 65., Tompos a 68. percben. Sárgalap: Szabó a 20., Len­gyel a 21., Oláh az 54., Vadicska a 83., Csató a 86., Héjjas a 87., Aranyos a 88. percben. Kiállítva: Szabó labda-elrú- gásért — miután már volt egy sárgalapja — a 68. percben. 6. perc: jobb oldali egri táma­dás végén Kormos laposan lőtte középre a labdát, amely Berecz előtt még elsuhant, de a második hullámban érkező Kanyok pár lépésről az üres kapuba talált, 0-1. 13. perc: Bátyi nagyerejű la­pos lövése a bal kapufa tövéről kipattant, s azt Ungi egyből 10 m-ről a bal sarokba helyezte, 1-1. 19. perc: Bátyi remek átadása hozta helyzetbe Ungit, aki éles szögből mintegy 7 m-ről a hosszú sarokba lőtt, 2-1. 29. perc: az orkán erejű szél és a kíséretében érkező jégeső miatt Oláh játékvezető öltözőbe pa­rancsolta a csapatokat. Mintegy negyedórás kényszerszünet után folytatódott a játék. 35. perc: Tompost nem tudta Lengyel szerelni, a kitörő játékos lábát Bodolai kétségbeesésében elhúzta. A 11-est Ungi laposan a jobb alsó sarokba helyezte, 3-1. 58. perc: Vojtekovszki egy „kötény” után jobbról élesen adott középre, Kormos a labdát kapura küldte, amelyet Hegyesi csak kiütni tudott, és az érkező Kanyok 2 m-ről betalált, 3-2. 64. perc: Vojtekovszki 22 m-es szabadrúgása végén a labda a bal kapufán csattant. 65. perc: az előbbivel szinte megegyező szituációból ismét Vojtekovszki próbálkozott, aki­nek labdája a sorfal mellett ezút­tal kikötött a bal alsó sarokban, 3-3. 68. perc: hazai támadás végén az üresen hagyott Tompos 8 m-ről a bal felső sarokba fejelt, 4-3. A vezetés kínálta lélektani előnyt nem tudta kihasználni a vendégcsapat. Ahelyett, hogy támadó taktikája érvényesült volna, érthetetlen módon ma­gukra hozták a sikerre éhes haza­iakat. Sem a megerősített közép­pályássor, sem a védelem nem tudta megakadályozni, hogy a budafokiak könnyen átjátsszak a pálya középső harmadát, majd lendületes akcióik végén — itt- ott egri segédlettel — szerezték góljaikat. Az igazi szünet után Aranyos beálltával feljavult az Eger, s az eredeti elvárás szerint saját térfelére kényszerítették a vendéglátókat, Oláh jól mozgat­ta a csapatot és ki is egyenlítet­tek. A vereséghez a védelem „betlizése” kellett — amely a lá­tottak alapján már cseppet sem volt meglepő. Jók: Ungi, Bátyi, Tompos, Hídvégi, illetve Oláh, Aranyos, Kanyok. Sárközi Lőrinc: — Az első fél­időben fegyelmezett játékkal, megérdemelt vezetéshez jutot­tunk, a folytatásban csak véde­keztünk és saját magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést. Varga Zoltán: — 1-0-ás veze­tésünk után védelmünk elemi hi­báiból feljött a Budafok. Szünet után talpra állt a csapat, de aztán újra jött az „ügyeletes” hiba. Budavári Sándor Miske—Hatvan-DEKO 1-1 (0-0) Miske, 800 néző, V: Veres. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hubert, Paletta, Miskolczi — Kiss, Szedlacsek, Csincsák, Sze­keres — Földi, Palásti. Edző: Gabala Ferenc. Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyánszki, Szabados, — Baranyi, Gömöri, Gephard, Orovecz — Mózner, Martinen- ko. Edző: Tóth Dénes. Csere: Palásthy helyett Pécsi a 69., Baranyi helyett Tuifel a 71., Martinenko helyett Hutter a 75. percben. Sárgalap: Jagicza a 32. perc­ben. Góllövők: Gömöri az 52., Földi a 72. percben. 12. perc: Palásti remekül ívelt középre, labdáját Szedlacsek óriási helyzetben a védőkbe vág­ta. 14. perc: Martinenko került nagy helyzetbe, előle Jeszeno­vics kapus csak az utolsó pilla­natban lábban tudott menteni. 16. perc: Baranyi futott fel, 20 m-ről lövésre szánta el magát és óriási bombája csak centiméte­rekkel kerülte el a jobb alsó sar­kot. 57. perc: Gömöri 22 m-ről szabadrúgásból óriási erővel lőtt a mozdulni sem tudó Jeszenovics mellett a kapu bal felső sarkába, 0-1. 72. perc: a 16-oson belül Ke­lemen kezére pattant a labda. A megítélt büntetőt Földi maga­biztosan értékesítette, 1-1. 84. perc: Krasnyánszki óriási helyzetben az ötös sarkáról az égbe lőtte a labdát. Valószínű azok jártak jobban, akik ezen a hideg délutánon lab­darúgás helyett más időtöltést választottak. A két csapat he­lyenként igen gyenge játékot mutatott. A nézők sokat bosz- szankodtak, hogy a hazaiak még akkor is védekeztek, amikor tá­madni kellett volna. A vendégek sem erőlködtek túlságosan, hogy Jeszenovics kapuja közelébe ke­rüljenek, így többnyire a két 16- os között csortdogált a játék. Jel­lemző a mérkőzésre, hogy a két gól pontrúgásból született, mert igazi akcióból nem is kerültek veszélybe a kapuk. Jók: Jagicza, Hubert, Csin­csák, illetve Károly, Szabados, Orovecz, Gömöri. Gabala Ferenc: — Egy pont és más semmi... Tóth Dénes: — Idegenben jó eredmény a döntetlen, a játék vi­szont gyalázatos volt. Csapai Lajos További eredmények: Hajdú­nánás — DVSC 0-0, Szeged — Szolnok 4-0, Békéscsaba — Ka- ba 2-0, Salgglas — Kazincbarci­ka 3-0, Kecskemét — Szarvas 0-0, Bag — Nyíregyháza 2-1. A Keleti-csoport állása: 1. Békéscsaba 17 12 2 3 41-14 26 2. Hatvan 17 8 8 1 23- 9 24 3. Kaba 17 10 3 4 31-18 23 4. Nyíregyháza 17 9 4 4 28-13 22 5. Szeged 17 9 4 4 25-11 22 6. DVSC 17 5 9 3 29-10 19 7. Szarvas 17 6 7 4 18-20 19 8. Bag 17 7 3 7 24-25 17 9. Eger 17 4 8 5 20-26 16 10. K.-barcika 17 7 1 9 18-25 15 11. Hajdúnánás 17 5 5 7 14-22 15 12. Salgglas 17 4 5 8 16-21 13 13. Miske 17 4 4 9 16-27 12 14. Kecskemét 17 3 6 8 15-34 12 15. ÖMTE-Törley 17 4 2 11 16-33 10 16. Szolnok 17 2 3 12 7-33 7 Megyei bajnokság Tarolt a Nova) A megyei labdarúgó-bajnokság 17. fordulójában a Novaj fölényes győzelme jelentett meglepe­tést. Eredmények: Novaj — Selyp 4-0, Sírok — Do­moszló 0-0, Füzesabony — Kompolt 2-0, Tenk — Heves 1-0, Tamaörs — Recsk 4-2, Poroszló — Pé- tervására 3-0, Boldog — Gyöngyöshalász 1-2, Makiár - Eger SE II. 2-0. Asztalitenisz Félgőzí Kel is kiütés... SeM-KSE- Nagybátonyi Bányász 16-2 NB I-es férfi asztalitenisz csa­patbajnoki mérkőzés. Eger, dr. Ruttkay Vilmos Játékcsarnok. Győztesek: András 4, Bárány 4, Pálosi 3, Marsi 3 és a Wei Csin Siu — Marsi, valamint az András — Bárány páros. A kitűnő formában lévő egri­ek félgőzzel is kiütéses vereséget mértek, az egykor szebb napokat Bárány mindent megnyert, amit csak lehetett.. megélt nagybátonyiakra. A ha­zaiak azt is megengedhették ma­guknak, hogy játékos-edzőjük Wei Csin Siu csak a párosban lépjen asztalhoz. Örvendetes to­vábbá, hogy a fiatal Pálosi Balázs ismét jó teljesítményt nyújtott. A SeM-KSE négy fordulóval a baj­nokság befejezése előtt veretle­nül, hét pont előnnyel vezeti a táblázatot. A csapat legközelebb Balatonföldvárra utazik. Tabán SE — Egri Áfész 9-9 NB I-es női asztalitenisz csa­patbajnoki mérkőzés. Budapest. Győztesek: Kocsándi 3, Pat­rik 2, Pataki 2, Beniczky 1 és a Patrik — Beniczky páros. A jó képességű játékosokból álló fővárosiak 9-4-es vezetésük után gondolni sem mertek arra, hogy nem nyerik meg a mérkő­zést. A vendég egriek azt köve­tően sorozatban szerezték győ­zelmeiket, és értékes döntetlent harcoltak ki. Különösen Ko­csándi nyújtott kiemelkedőt. A győztesek: Finommechanika-GMSZ és Heves Tegnap már döntőket is ját­szottak, de valójában csak a most következő hétvégén fejeződik be az egri körcsarnokban zajló Do­bó István elnevezésű felnőtt és a Bornemissza Gergely nevét vise­lő ifjfúsági kézilabda-emlékver­seny. Úgy a nők, mint a férfiak színre léptek a küzdelmekben, sajnálatos tény viszont, hogy a nők mezőnyéből késői nevezés miatt hiányzik az NB I. B-s Siro- ki Vasas. A megyei kézilabda-szövetség évről évre megrendezi ezt a tor­nát, amely összesen hat játékna­pon, azon belül három hétvégén nyújt játéklehetőséget csapata­inknak a bajnokságra történő felkészülésre. Mint a rendezők­től megtudtuk, egy-egy Borsod és Szolnok megyei csapat is részt vesz a küzdelmekben. Az ifjúsá­giaknál a lányok mezőnyében három csapat lép színre, ők még csak március 21-én zárják a soro­zatot, a fiúk körmérkőzéses tor­nája viszont már véget ért. A sorrend: 1. Heves 6, 2. Szi- halom 4, 3. GMSZ 2, 4. Füzes­abony 0 ponttal. A férfiak két ágon „menetel­tek” a döntőig, ahová egyaránt veretlenül került az NB Il-es Fi­nommechanika-GMSZ, vala­mint a megyei listavezető Füzes­abony. Az első hely sorsát eldön­tő mérkőzésen a rendes játék­időben 20-20-ra végeztek a csa­patok. Az első hosszabbítás (2x5 perc) után 21-21-re álltak, így következett egy újabb ráadás. A tapasztaltabb Finommechani­ka-GMSZ jobban bírta erővel és végül 27-33-ra nyert, a végig jól játszó Füzesabony ellen. A bronzéremért vívott mérkőzé­sen: Gyöngyösi SE — Egri For­gácsoló 25-20. A Dobó-kupa végeredménye: 1. Finommecha- nika-GMSZ, 2. Füzesabony, 3. Gyöngyösi SE, 4. E.Forgácsoló, 5. Alsózsolca, 6. Dormánd. A torna befejező napján az ál­talános iskolás csapatok lépnek még majd színre. A megyei szö­vetség úgy tervezi, hogy rövide­sen megszervezi Eger város kö­zépiskolai bajnokságát, majd az anyagiaktól függően, a megyei szintű küzdelmeket is életre hív­ja. A bajnokság tavaszi idénye megyén belül március 29-én kez­dődik. (fesztbaum) Vízilabda Magyar Kupa A Vasas-Plaket a védő... Szombaton és vasárnap oda-visszavágó mérkőzésekkel döntöt­ték el a vízilabda Magyar Kupa idei sorsát. A két állva maradt együt­tes első mérkőzését az Újpesti TE nyerte 13- 11-re, másnap azonban a Vasas-Plaket visszavágott. A piros-kékek 13-10-re tudtak nyerni, így a rangos trófea az angyalföldiek birtokába került, ők lettek az idei vé­dők. Egyetlen gólon múlt a kupa sorsa... Labdarúgó NB III. Gyöngyös nyerte a rangadót A labdarúgó NB III. Mátra- csoportjának 17. fordulójáról a következőket jelentették tudósí­tóink: Gyöngyösi SE — Gödöllő 1-0 (0-0) Gyöngyös, 200 néző, V: Pin­tér GYSE: Labancz — Vona, Borsányi, Nemoda, Vajda, Nagy T., Bezzegh, Márkus, Szekeres (Horváth), Kovács, (Mikito- vics), Csomós. Edző: Ács János. A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött, a közel­múltban elhunyt volt gyöngyösi labdarúgó Szalma István emlé­kére. A gól története: 66. perc: a jobb szélen kitörő Bezzeghet a lövés pillanatában a 16-oson be­lül felvágták. A jogosan megítélt büntetőt Nagy Tamás élesen fél- magasan a bal sarokba lőtte, 1-0. Kellemetlen, szeles, esős idő­ben nagy küzdelemben, de hely­zetei alapján megérdemelten szerezte meg a gyöngyösi csapat a győzelmet, a dobogós rang­adón a kíméletlenül és helyen­ként durván játszó Gödöllő elle­nében. A 38. percben durva já­ték miatt a játékvezető Kra- csovszkit kiállította. Jók: Borsá­nyi, Vajda, Nagy Tamás, Már­kus. Ifik: 1-1. Szkocsovszky Tibor SBTC — Bélapátfalvi Építők 1-0 (0-0) Bélapátfalva, 300 néző, V: Bán. Építők: Nagy — Barta, Zay, Fürjes, Pádár, Szabó L., Józsa, Csanádi, Horváth, Szilágyi (Kormos), Szabó A. (Berecz II.) Edző: Albert Csaba. A gól története: 70. perc Gyetvai nagy lendülettel tört az Építők kapuja felé és 25 m-es lö­vését a hazaiak kapusa csak érin­teni tudta, 1-0. A mindkét játékrészben töb­bet kezdeményező salgótarjáni csapat rászolgált a győzelemre. Jók: Zay, Fürjes. Ifik: 0-0. Horváth Mihály Tarnalelesz — Nagvréde 1-1 (0-1) Tarnalelesz, 400 néző, V: Gál Tarnalelesz: Szögedi — Danó, Ivády (Szőke), Suha, Jakab (Ko­vács M), Sike, Orosz G., Utassy. Vincze, Orosz Z., Berki (Pa- kocs). Edző: Murányi István. Nagyréde: Haffner — Danyi, Juhász, Rottenbiller, Szakolczai, Nagylaki, Balogh, Csáki, Skoda, Fekete (Mirkóczki), Molnár (Bordás). Edző: Nagy Vilmos. A gólok története: 27. perc: Molnár jól eltalált lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, 0-1. 65. perc: kapu előtti kavarodás után Orosz G. egyenlített, 1-1. Kitűnő játékvezetés mellett a hazaiak a helyzetek sokaságát puskázták el a mezőnyben jól játszó rédeiek ellen, és kénytele­nek voltak megelégedni az egyik ponttal. A döntetlenhez a 88. percben Szögedi bravúrjára is szükség volt. Jók: Szögedi, Da­nó, Ivádi, Jakab, illetve Juhász, Nagylaki, Skoda. Ifik: 3-1. Sallai Ferenc Heréd — Balassagyarmat 4-1 (2-0) Heréd, 400 néző, V: Inges. Heréd: Kemenár — Kapui, Ecker, Sármány, Sáfrány, Egyed, Jambrik (Jobbik), Tamásy, Kis­báb (Oldal), Patocs, Bazsó (Tóth A.) Edző: Kristyán István. A gólok története: 4. perc: Kisbali egy csellel becsapta vé­dőjét és 8 m-ről megszerezte a vezetést, 1-0. 27. perc: Tamásyt buktatták a 16-oson belül, és a megítélt büntetőt K/j6ű/í értéke­sítette, 2-0. 57. perc: balról be­ívelt labdát Baumann Zs. fejjel továbbította a hálóba, 2-1. 60. perc: Tamásy jól szöktette Kis- balit, aki megszerezte harmadik gólját, 3-1. 88. perc: egy élesen középre lőtt labdát Patócsa felső sarokba vágott, 4-1. A vendégek a játék lassítására és széttördelésére törekedtek, de ezzel sem tudták megakadályoz­ni a herédiek biztos győzelmét. A 10. percben tíz percre félbe­szakadt a mérkőzés vihar miatt. Jók: Ecker, Tamásy, Kisbali. Ifik: 1-3. Tóth János További eredmények: St.Ko- hász — Jászberény 0-2, Török- szentmiklós — Szolnoki Cukor 1- 0, Dunakeszi — Sajóbábony 2- 0, Rákóczifalva — St. Tűz­helygyár 0-0. A bajnokság állása: 1. Jászberény 17 12 3 2 46-11 27 2. Gyöngyös 17 11 3 3 30-13 25 3. Gödöllő 17 10 3 4 28-12 23 4. SBTC 17 9 3 5 25-23 21 5. Bélapátfalva 17 8 4 5 30-22 20 6. St. Kohász 17 7 6 4 21-23 20 7. Sz. Cukor 17 8 3 6 24-17 19 8. Dunakeszi 17 8 3 6 23-19 19 9. Sajóbábony 17 5 6 6 17-24 16 10. T.-szentmiklós 17 5 6 6 20-21 16 11. St. Tűzhely 17 3 7 7 14-21 13 12. B. gyarmat 17 4 5 8 15-38 13 13. Heréd 17 5 2 10 16-27 12 14. Rákóczit. 17 3 4 10 18-17 10 15. Nagyréde 17 3 4 10 13-28 10 16. Tarnalelesz 17 2 4 11 11-35 8 TOTÓ A 11. játékhét nyertes tippjei: 2, x, x, 2,1, x, 2,2,2,1, x,x, x, x. Rop-Hpp TAXI 12-111' EGER és a Völgy Panzió Szépasszony-völgy Tungsram — Eger SE A beküldő neve: Címe: Olvasóink ezúttal a bajnoki döntő végeredményére tippel­hetnek. A lapból kivágott szel­vényeket pénteken délig kérjük a Hírlap címére (Eger, Barkóc- zi u.7.) eljuttatni. A helyesen tippelők között két darab 1000 forintos bonuszt sorsolunk ki, melyet a nyertesek a Völgy Panzibóban válthatnak be.