Heves Megyei Hírlap, 1991. szeptember (2. évfolyam, 205-229. szám)

1991-09-30 / 229. szám

HÍRLAP, 1991. szeptember 30., hétfő SPORT 7. Labdarúgó NB II. Szürkületben az Eger Vízilabda OB I. Kiss Petiya négyesölő' Eger SE — Nyíregyháza 0-1 (0-1) Eger, 1300 néző. V.: Szabó Eger: Bodolai — Vojtekovsz- ki, Csendes, Csűri, Aranyos — Oláh, Csató, Baranyi — Szerda­helyi, Csőke, Nagy G. Edző: Varga Zoltán NYVSC: Bíró — Szatke, Ker­tész, Drobni, Cselószki — Csehi 1., Cservonij, Molnár, Kovács — Malisenkó, Szkunc. Edző: Sán­dor István Csere: Cselószki helyett Nagy N. a 19., Csűri helyett Berecz a 61., Malisenkó helyett Zubánics a 66., Szerdahelyi helyett Kor­mos a 71. percben. Gólszerző: Malisenkó a 38. percben Sárgalap: Aranyos a 37., Nagy N. a 65., Szkunc a 69., Nagy G. a 75. percben 14. perc: Vojtekovszkijobbról belőtt labdájáról Szerdahelyi egy lépéssel maradt le. 18. perc: Nagy G. 12 méteres kapáslövését a bal saroknál véd­te a nyíregyházi kapus. 38. perc: A 16-ossal egymagas- ságban a jobbszélről közel az alapvonalhoz végzett el szabadrú­gást Kovács. A kapu elé ívelődő labdára Csendes és Malisenkóug- rott fel, s a szovjet idegenlégiós 5 méterről fejelt a bal sarokba, 0-1. 42. perc: Szkunc egy lecsorgó labdát három méterről pöckölt mellé. (A szünetben megrendezett 11-es rúgó versenyt ezúttal a nagytályai Sike László nyerte, aki a Hírlap negyedéves előfize­tésével és a Bajor Sörház kétsze­mélyes vacsorajegyével lett gaz­dagabb.) 68. perc.: Csehi I. ígéretes helyzetben 6 méterről helyezett a jobb sarok mellé. 82. perc.: Oláh baloldali sza­badrúgását Berecz a kapufára csúsztatta, Aranyos lövése pedig elakadt a védőkben. 85.perc.: Kormos közeli la­poslövését hárította Bíró. Ez azért már ciki! Eltelt hat forduló, és sok örömünk még nem leltük az Eger játékában. Igazából azon már nem is akad­tunk föl, hogy az első gólt megint a vendég szerezte. Még akkor sem voltunk bosszúsak, amikor a szünetben ezzel a hátránnyal tért pihenőre az ESE. Mondogattuk egymásnak, hogy majd a máso­dik félidőben ötödik sebességbe kapcsolnak a fiúk, és Ugyanúgy megfordítják az eredményt, mint két hete a Csaba ellen. No, de a második félidőben minden hi­tünket elvesztettük a foci iránt. Azt nem állíthatjuk, hogy nem próbálkozott, nem küzdött a há­zigazda, ám ennél többet nem tett le az asztalra. A nyírségiek villámgyors kontratamadasai több veszélytjelentettek a kapu­ra, mint az ESE egy félidőn át tartó mezőnyfölénye. Alapvető­en fejben voltak lassabbak a ha­zai játékosok, emellett — vagy éppen ezért — a támadásszövé- sekbe már az első „öltéseknél” hiba csúszott. Mi nemrégiben ébresztőt fújtunk, ideje lenne ko­molyan venni. Jók: Aranyos, illetve Kertész, Kovács, Cservonij Varga Zoltán: — Megérde­melten nyert a Nyíregyháza. Sándor István: — Közepes já­tékkal egy jó csapatotgyoztünk le. Budai Ferenc Hatvan Deko — Bag 3-1 (3-1) Hatvan, 3500 néző. V.: Mar­osok Hatvan: Nagy — Kelemen, Károly, Krasnyanszki, Szabados — Baranyi, Gephard, Gömöri, Orovecz — Mózner, Martinen- kó. Edző: Tóth Dénes Bag: Lippai — Mészáros, Ba­logh, Májer, Nagy — Rózsavöl­gyi, Győri, Ecker, Lénárt — Ma­gyar, Borgulya. Edző: Both Jó­zsef. Csere: Ecker helyett Lipcsei a 46., Orovecz helyett Nyikos 72., Győri helyett Puskás a 80., Mar- tinenkó helyett Hutter a 88. percben. Gólszerző: Baranyi a 14., Martinenkó a 37., Borgulya sza­badrúgásból a 40., Orovecz 11- esből a 42. percben. Sárgalap: Ecker a 26., Oro­vecz a 43., Szabados a 64., Gep­hard a 70. percben. 1. perc: Az első hazai támadás után Martinenkó nagy lövését védte Lippai. 14. perc: Orovecz a középen álló Gömöri felé lőtte a labdát, aki azt átlépte, a jobboldalon ér­kező Baranyi a labdán egyet iga­zított, és a kifutó kapus mellett 14 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0. 28. perc: Szabados tört be a 16-oson belülre, elesett, de a bíró nem látott okot a beavatkozásra. 34. perc: Mózner lépett ki a védők közül, de a kifutó kapusba lőtt. 37. perc: Mózner & kaputól 20 méterre álló Martinenkóhoz passzolt, aki összekuszálta a ven­dég védőket, majd a kifutó kapus fölött 10 méterről a hálóba emelt, 2-0. 40.perc: Krasnyánszki sza­bálytalankodott a kaputól 17 méterre, a szabadrúgást Borgu­lya végezte el, és a rosszul felálló sorfal mellett a bal sarokba lőtt, 2-1. 42. perc: Mózner rávezette a labdát a védőkre, a 16-osnál be­felé egy cselt csinált, majd a bün­tetőterületen belül felvágták, ll­es. Orovecz bődületes erővel a bal felső sarokba lőtt, 3-1. 81. perc: egy jobboldali ke­resztlabdát Martinenkó ragyo­góan vette át, maga elé tette, de 14 méterről melle gurított. Óriási érdeklődés nyilvánult meg a két szomszédvár mérkő­zése iránt. Az első félidei játék egyértelműen kielégítette az igé­nyes publikumot. A hazaiak óri­ási akarattal, sziporkázó játékkal örvendeztették meg a közönsé­get. így az első félidei előny egyértelműen megérdemelt volt. A második félidőben leült a já­ték, a hazaiak visszahúzódtak térfelükre, tartották az ered­ményt. Bag enyhe mezőnyfö­lénybe került, de helyzetei nemi­gen adódtak. A nagyobb rutin­nal rendelkező és a győzelmet jobban akaró hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Károly, Mózner, Marti­nenkó, Baranyi illetve Balog, Rózsavölgyi és Borgulya. Tóth Denes: -Csodálatos játék a foci, melyet játékosaim a kö­zönséggel együtt élveztek, de most jön a neheze. Both József : — Az első félidei hátrányunkat a folytatásban me­zőnyfölényünkkel nem tudtuk behozni. Szendi László További eredmények: DVSC- Békéscsaba 1-1, Szarvas — BMTE-Törley 1-0, Miske — Ka­zincbarcika 0-1, KSC — Hajdú­nánás 1-1, Salgglass — Szeged SC 0-0. A Szolnoki MÁV MTE — Kábái Egyetértés találkozó a 23. percben 1-1-es állásnál bot­rány miatt félbeszakadt! A Keleti csoport állása: 1. Szeged 6 4 2 — 11- 2 10 2. Hatvan 6 3 3 — 8- 3 9 3. Nyíregyháza 6 4 — 2 8- 6 8 4. Kecském. SC 6 2 4 — 7- 5 8 Szarvas 6 3 2 1 7- 5 8 6. Békéscsaba 6 3 1 2 15- 7 7 7. □VSC 6 2 3 1 13- 5 7 8. Kaba 5 2 2 1 9- 6 6 9. K.barcika 6 3 — 3 8- 9 6 10. H. Bocskai 6 1 3 2 4- 7 5 11. Salgglas 6 1 2 3 5- 7 4 12. Szolnok 5 2 — 3 5- 8 4 13. Bag 6 1 2 3 5-11 4 14. Eger 6 1 2 3 8-15 4 15. Miske 6 — 3 3 5- 9 3 16. BMTE-Törley 6 — 1 5 4-17 1 A hét végén kettős fordulóval kezdődtek el a vízilabda OB I. csatározásai. Az egriek szomba­ton nagy küzdelemben nyertek az OSC ellen, tegnap pedig mél­tó partnerei voltak a bajnokaspi­ráns Tungsramnak. Eger SE — OSC Boniper 12-11 (2-3, 6-3, 3-3, 1-2) OB I-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger, 150 néző. V: Mar­jai, Puskás. ESE: KISS P. - ÁNCSÁN 5, Nagy, Katona J., Tóth P., Tóth K.l, Simon, Pulay 2, PETIK 3, dr. Irmes 1, Lőrincz. Edző: Pó- csik Dénes és Gyulavári Zoltán. Gól emberelőnyből: 14/3 ill. 17/7. Négyméteresből: 2/2 ill. 4/2. Bár az orvosegyetemisták je­lenleg nem tartoznak a honi póló élvonalába az egriek mégis tar­tottak a mérkőzéstől. Pócsik Dé­nes emlékeztetett, hogy sem ta­valy, sem tavalyelőtt nem sike­rült őket legyőzni a Bárány uszo­dában, s ezt a számukra kedve­zőtlen „hagyományt” ezúttal mindenképpen szeretnék meg­törni. Mindkét csapat hatalmas len­dülettel vetette magát a küzde­lembe. Az első gólt a junior vá­logatott Müller Péter szerezte, lefordulásból. A házigazdák akár négygólos előnyhöz is hoz­zájuthattak volna az első kilenc percben, de négy emberelőnyük­ből egyet sem tudtak értékesíte­ni. így aztán egygólos hátrány lett a dologból, s ez is csupán An­csán látványos akcióból elért ta­lálatainak köszönhető. A máso­dik negyedben elsősorban a cse­reként beállt új szerzemény, a KSl-ből igazolt Petik, és Ancsán A spanyolországi labdarúgó- világbajnokságra úgy jutott ki az Egri Lendület női focicsapata, hogy megnyerték az országos tornát. Két együttesnek most is lehetősége nyűik arra, hogy fe­lejthetetlen napokat töltsön spa­nyol földön, s nem is akár mikor — a barcelonai olimpia idején. De kezdjük az elején! Néhány (sport)barát gondolt egyet, és megalakította a megyeszékhe­lyen az Alpha Szabadidős és Sportegyesületet. Ez a klub más, mint a többi, hiszen elsősorban sportrendezvények megszerve­zésére, lebonyolítására vállalko­zik. Vagyis egyelőre nem mű­ködtet szakosztályokat, bár a ké­sőbbiekben szó lehet tisztán amatőrökből verbuvált „csapa­tok” létrehozásáról. további góljai kedvező helyzetet teremtettek a folytatáshoz. A harmadik negyedben már olvadt az előny, és a befejezésre kifeje­zetten meleg lett a helyzet. Jólle­het a bravúrosan védő Kiss Péter Vasicsek és Dongó négymétere­sét is hárította, Ancsán kiponto­zódásával még az utolsó percre is maradtak bőven izgalmak. A ta­lálkozó újra nyitottá vált, szeren­csére a sokat hibázó vendégek nem tudtak élni lehetőségeikkel. Közepes színvonalú, de rend­kívül hajtós összecsapást hozott a mérkőzés. Az egriek csak hete­dik emberelőnyüket váltották gólra, ami az első osztályban nagy luxusnak számít. Túl a két ponton, a győzelemnek pszichi­kaijelentősége is volt, hiszen egy lassan már mumussá váló együt­test fektetett két vállra az ESE. Eger SE — Tungsram 10-14 (2-3, 3-2, 2-4, 3-5) OB I-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Eger, 100 néző. V.: Szé­kely, Németh. ESE: KISS P. - Ancsán 3, TÓTH P. 4, Nagy, Petik 1, Tóth K. 1, Simon 1, Katona J., dr. Ir­mes, Pulay, Lőrincz, Kemenesi. Edző: Pócsik Dénes és Gyulavá­ri Zoltán. Gól emberelőnyből: 13/5 ill. 10/3. Négyméteresből: 0/0 ill. 1/0. Kuna, Schmiedt, Tóth /., Keszthelyi, Szemjonov — félel­metes nevekből álló csapat láto­gatott vasárnap az egri uszodá­ba. Szombaton a tavalyi ezüstér­mes, Fradit kényszerítették térd­re, s emberi számítások szerint az ESE sem állhatott ellent nekik. Az első két negyedben látot­tak aztán rácáfoltak az előzetes A egyesület elnökétől Kele­men Istvántól és a helyettestől őrsi Jánostól megtudtuk, hogy olyan sportprogramokon törik a fejüket, amelyek tömegeket mozgatnak meg, s a saját tapasz­talataik szerint igény is van rá. Ilyen például az október 5-re meghirdetett lábteniszbajnok­ság, aminek a Népkerti salakos­pálya ad otthont. Nevezni előző nap délig lehet az egyesület cí­mén, Eger Bükk sétány 4, 1/7, vagy a 25-892-es telefonon. A mozgás szeretetén kívül fontosnak tartják a motivációt, ami minden esetben az értékes dijakat jelenti. A Juhász Kft és a Neo Travel támogatásával meg­rendezésre kerülő lábtengó ver­seny egyéni győztese öt napos párizsi utat és egy Adidas sportci­pőt nyer, a párosok győzteseire pedig öt napos ausztriai sítúra és egy-egy pár Adidas sportcipő vár. A második és harmadik helye­zettek Adidas szabadidőruhát il­letve futball-labdát kapnak. esélylatolgatásokra. Az első gólt Ancsán lőtte, és utána hosszú perceken át felváltva vezettek a csapatok. Az egri kapus Kiss Pé­ter nagy formában védett, úgy jöttek ki róla a labdák, mint egy gumifalról. A remekbeszabo^ védések után lehetett fordulni, es vagy Ancsán, vagy Tóth Péter rendszerint be is vette Csánk ka­puját. A második negyedben az egri hálóőr hárította a válogatott, Tóth Imre büntetőjét is, s ezzel két nap alatt három mégyméte- rest is megfogott. A harmadik negyedben a Szentesről igazolt Pellei Csaba góljaival 9-7-es egérutat nyert a fővárosi együttes. Az utolsó já­tékrész már nem alakult túl iz­galmasan az egyre jobban elfára­dó hazaiak már nem tudták le­dolgozni növekvő hátrányukat. Pethő Zsolt távoli bombával állí­totta be a végeredményt. Színvonalas találkozón az eg­riek meglepték ellenfelüket, szo­ros emberfogással, sokmozgásos játékkal sokáig úgy tűnt, hogy megszerezhetik az egyik pontot. Az első két negyedben igazi csa­patmunkát mutattak be, ha vala­ki hibázott, rögtön ott volt a má­sik, és javított. A fáradtság mel­lett, az is kedvét szegte az egriek­nek, hogy Székely játékvezető — finoman szólva — nem rokon­szenvezett a házigazdákkal. A vereség ellenére dicséret illeti az egrieket kifogástalan harciszelle­mükért és időnként jó játéku­kért. Az emberelőnyös helyze­tek értékesítése nagyon bizony­talan, a következő hetekben fő­leg ezen a téren kell javulniuk B. L. A későbbi tervek között szere­pel egy téli focibajnokság beindí­tása és egy monstre labdarúgó­torna megszervezése. Ennek már az előkészületeinél tartanak, egyelőre annyit elárulhatunk, hogy tizenkét fős női és férfi csa­patok nevezhetnek majd. Profik, amatőrök egyaránt résztvehet- nek — egy kitétellel: a tornát ugyanannak a tizenkét labdarú­gónak kell lejátszania. Az országos torna fődíja az a már említett barcelonai út, amely a női és a férfi győztes csapat ju­talma lesz. Hogy az A Ipha mennyire üzle­ti vállalkozás? Most még nem az, mondta az elnök, hiszen gyakor­latilag a nulláról indulnak, és kezdetben a nyereséget — ha lesz ilyen — a soron következő sport- rendezvény re fordítják. Hogy ké­sőbb mi lesz? Majd meglátjuk, hogy az alfá­tól meddig jutott az ABC-ben az Alpha. Baranyi a kifutó kapus mellett talál a hálóba (Fotó: Szántó György) Labdarúgó NB III. Egy árva pant a Gyöngyösnek Monstre focitorna — barcelonai jutalomúttal A sport Alphája SBTC - Heréd-Apc 2-1 (0-0) Salgótarján, 200 néző. V: Holló Heréd-Apc: Kemenár — Ol­dal, Porubek, Sármány, Patkós, Schaffer, Punner, Jobbik (Egyed), Győri, Bazsó, Szabó (Kalmár). Edző: Kristyán István A gólok története: 51. perc. Tamásit buktatták a 16-oson be­lül, a megítélt büntetőt Horváth értékesítette, 1-0. 80. perc: Ba­zsó lefordult védőjéről, s a hosz- szú sarokba talált, 1-1. 86. perc: Beszédért megítélt szabadrúgás­ból középre íveltek a hazaiak, s a berobbanó Gáspár a hálóba fe­jelt, 2-1. Á herédiek rutintalaságuknak köszönhették, hogy pont nélkül tértek haza Salgótarjánból. Jók: Kemenár, Bazsó. Ifik: 6-0. Tóth János Dunakeszi — Bélapátfalva 2-1 (1-0) Dunakeszi, 300 néző. V: Far­kas Építők: Tóth — Kapui, Zay (Mikó), Fürjes, Pádár, Józsa, Szabó L. (Barta), Sütő (Szabó A.) Csanády, Sztlágyi, Lehnert. Edző: Albert Csaba Egyenrangú ellenfelek jóira­mú, színvonalas találkozóján a hazaiak kiemelkedő teljesít­ményt nyújtó kapusa akadályoz­ta meg a bélapátfalvi pontszer­zést. Az Építők gólját Lehnert a 75.percben szerezte, 11-esből. A látottak alapján a vendégcsapat rászolgált volna az egyik pontra. Jók: Kapui, Szilágyi, Fürjes. Ifik: 4-1 Horváth Mihály Jászberény — Nagyrédei TSZH SE 3-0 (2-0) Jászberény, 400 néző. V: Ma- kovinyi. Nagyréde: Berta — Molnár J. (Balogh), Kürtösi, Labáth, Hor­váth L., Szabó L (Mirkóczki), Csáki, Nagylaki, Kisbali, Skoda, Deli. Edző: Kovács Ferenc A gólok története: A 8. perc­ben a jobboldalon Tasi viharzott el, és pontos beadását LódivÁgta a hálóba, 1-0. A 20. percben a vendégek jobbhátvédje röviden fejelte haza a labdát, a hazaiak középpályása, Győré elcsípte, és megszerezte csapatának a máso­dik gólját, 2-0. A 40. percben a játékvezető a hazaiak hatosát, és a vendégek kilencesét kakasko­dásért kiállította. A 50. percben a vendégek középhátvédjét a já­tékvezető kiálh'tás sorsára juttat­ta. A 65. percben hazai támadás végén a hazaiak játékosa Győré talált a hálóba, 3-0. Közepes iramú mérkőzésen a vendégeket kapusuk, Bertha László mentette meg a második félidőben a nagyarányú vereség­től. Jók: Berta (a mezőny legjobb­ja), Csáki. Ifik: 9-1. Tóth Géza Gyöngyösi SE — Szolnoki Cukor 0-0 Gyöngyös, 400 néző. V: Gál István Gyöngyös: Labancz — Tóth II. A., Borsányi, Nemoda, Nagy T. Vajda, Bezzeg, Márkus, Tö­rök (Soltész), Csomós (Kovács), Patócs (Tóth I. A.) Edző: Ács János Szolnok: Siméliusz — Szebe- rényi, Gulyás, Kovács, Módos, Pefeki, Keresztfalvi, Szikszai, Tubák, Kiss, Jegesi (Zsidai). Edző: Szabó Zoltán Eszményi labdadúgó időben jó iramú mérkőzésen már az első játékrészben a gyöngyösiek nagy mezőnyfölénybe kerültek, de gólhelyzeteik csak a második fél­időben adódtak. A bronz ranga­dón a kissé túl keményen játszó Szolnok végül is szerencsés pon­tot szerzett Gyöngyösön. Jók: Tóth II., Nagy T, Márkus, Vajda illetve Siméliusz, Gulyás, Tubák Ifi: 3-1 Szkocsovszky Tibor Gödöllő — Tamalelesz 4-0 (2-0) A találkozóról nem kaptunk részletes tudósítást. További eredmények: St. Tűz­hely — Balassagyarmat 2-3, Tö- rökszentmiklós — Rákóczifalva 5-2, Sajóbábony — St. Kohász 0-1. A bajnokság állása: 1. Gödöllő 6 6 — — 16-5 12 2. Jászberény 6 5 1 — 25-3 11 3. Szolnoki C. 6 3 2 1 10-3 8 4. Gyöngyös 6 3 1 2 8-4 7 5. Dunakeszi 6 3 1 2 8-5 7 6. SBTC 6 3 1 2 10-11 7 7. St Kohász 6 3 1 2 8-9 7 8. St Tűzhely 6 2 2 2 7-6 6 9. T.szentmHdös 5 2 1 2 8 8 5 10. Nagyréde 6 2 1 3 5-6 5 11 B.gyarmat 6 2 1 3 4-16 5 12. Bélapát!. 6 1 2 3 6-9 4 13. Ráköczüahra 6 1 2 3 6-11 4 14. Sajóbábony S — 3 2 1-3 3 15. Tamalelesz 6 — 2 4 3-14 2 16. Heréd-Apc 6 — 1 5 3-15 1 (budai) RÖP-TIPP ‘DISCO-'Bffll Tungsram — Eger SE A beküldő neve: ......................................... Címe: ............................................................. A szelvényeket péntek délig kéijük a szerkesztőség címére (Eger, Barkóczy u. 7.) eljuttatni. Elmúlt heti nyerteseink: Verrasztó István Eger, Zalka u. 2., Bugár István Gyöngyös Dobó u. 26. III/4. Gratulálunk! Partnerükkel önök a Club 2001 diszkóbár vendégei, s mindketten ezer-ezer forintért ingyen fogyaszthatnak — hogy kellemesen teljen az este. Ne feledjék magukkal vinni a személyi igazolványukat!