Heves Megyei Hírlap, 1991. április (2. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

HÍRLAP, 1991. április 29., hétfő SPORT 1. Labdarúgó NB II. A11-esnél: fordulópont Eger SE — St. Síküveg 2-2 (2-2) Eger, 600 néző. V: Zvo- lenszky. Eger SE: Bodolai — Szlifka, Csendes, Fegyvemeki, Csűri — Vojtekovszki, Oláh, Horváth, Aranyos — Kormos, Nagy. Edző: Bánkuti László. St. Síküveg: Halász — Bab­osán, Juhász, Gyetvai, Hómann — Zsély, Balga, Baranyi, Stark — Garai, Balogh. Edző: Dávid Ró­bert. Csere: Horváth helyett Fodor, az 51., Balga helyett Kajli, a 84., Balogh helyett Benyó, a 90. percben. Gólszerzők: Stark a 2., Nagy a 24., Kormos a 32., Juhász a 44. percben. Sárga lap: Gyetvai a 65., Fegyverneki a 66., Szlifka a 69. percben. 2. perc: Csendes buktatta Starkot, a kaputól 19 méterre megítélt szabadrúgást a sértett végezte el. A sorfal rosszul állt fel, a labda bombaként kötött ki a bal sarokban, 0-1. 24. perc: Vojtekovszki jobb oldali beadása „megtalálta” a kapu előtti védőgyűrűben he­lyezkedő Nagyot, aki fejjel-vállal a bal alsó sarokba továbbította a labdát, 1-1. 32. perc: Vojtekovszki ívelt be szögletet jobbról, a kapu előtt a labda megpattant, amelyre a szemfüles Kormos mozdult leg­hamarabb, s mintegy 5 méterről a jobb sarokba helyezett, 2-1. 34. perc: Halászt meglepte Nagy 16 méteres jó lövése, amely róla kipattant, de a kapus tetézte hibáját azzal, hogy az ismételt labdaszerzési kísérletnél ellökte az 5-ös sarkán Kormost. A jogos büntetőnek Horváth futott neki, ám gyengén helyezett bal sarok­ra tartó lövését Halász — tör­lesztve korábbi vétkét — a me­zőnybe ütötte. 44. perc: Bal oldali taijáni szögletre Bodolai késve moz­dult, az előrelopakodó söpröge- tő Juhász megelőzte, s közelről fejjel a rövid sarokba csúsztatott, 2-2. 63. perc: Tűzijáték a vendég­kapu előtt, de Csűri, majd Fodor lövése is elakad a védőkön. 76. perc: Balogh az üres kapu mellé fejelt gólhelyzetben. Az el­lenakció végén Nagy szerzett csaknem gólt. 86. perc: Csűri 20 méteres bal sarokra tartó nagy lövését Halász bravúrral tornászta ki. A taijániak a gól után lassítani próbálták a játékot, amelynek végén saját magukat „altatták el”. Vojtekovszki lendületével, Nagy mozgékonyságával kezde­ményezőbbé vált az Eger, mi több az egy gólos hátrányból akár két gólos vezetésre is szert tehetett volna. Az elhibázott büntető viszont felrázta az üveg­gyáriakat, igaz újabb helyezke- dési hiba is kellett egyenlítő talá­latukhoz. A második félidőben a helyzetek aránya (3-1) alapján többre lehetett értékelni a házi­gazdák teljesítményét, ám a né­zőket inkább bosszantotta a re­mélt gólok elmaradása. Jók: Vojtekovszki, Csűri, Nagy, ill. Stark, Juhász, Hó­mann. Bánkuti László: — A kima­radt 11-es jelentette a találkozó fordulópontját. Rengeteg hely­zetet hagytunk ki, így a taijániak megérdemelték a pontszerzést. Dávid Róbert: — Határozott, jó játékvezetés mellett mindkét együttes akarta a győzelmet, az eredményt reálisnak tartom. Budavári Sándor DVTK - Hatvan Deko 2-0 (0-0) Diósgyőr, 5000 néző. V: Nyi­las (Lőrincz, Vida). DVTK: Kiss — Danes, Varga, Parhomenko, Szabó — Katona, Vitelki, Molnár — Tóth, Kiser, Váci. Edző: Palicskó Tibor. Hatvan Deko: Nagy — Sáfrán, Károly, Nyikos, Szabados — Tui- fel, Gephard, Gömöri, Kras- nyánszki — Borostyán, Marti- nenkó. Edző: Tóth Dénes. Csere: Vitelki helyett Leskó, a 46., Kiser helyett Novath, a 84., Gephard helyett Augusztin, a 85. percben. Gólszerzők: Leskó, az 55., Tóth, az 59. percben. 20. perc: Szabó mentés köz­ben saját kapujának felső lécét találta el. 27. perc: Gephard kitört a vé­dők közül, lövésébe Parhomen­ko bele tudott nyúlni, így a 10 méterről küldött labda centimé­terekkel elkerülte a hazai kaput. 44. perc: Vitelki 6 méterről a bal sarok mellé helyezett. 55. perc: Leskó vezette fel a labdát, 25 méterről hatalmas erővel lőtt a bal felső sarokba, 1-0. 55. perc: Váci bal oldali szög­letét a magasra felugró Tóth 10 méterről a jobb alsó sarokba fe­jelte, 2-0. 66. perc: Martinenkó a bal ol­dalon került gólhelyzetbe, ám el­hamarkodottan a jobb sarok mellé lőtt. 77. perc: Tóth abszolút hely­zetből a vetődő kapusba lőtt. Az első félidőben rendkívül unalmas és alacsony színvonalú játék folyt a pályán. A hazaiak ezt az időszakot „átaludták”, s csak a szerencséjüknek köszön­hetik, hogy érintetlen maradt há­lójuk. A vendégek szervezetten védekeztek, s gyorsan igyekez­tek támadásba lendülni. A szü­net után pillanatok alatt eldőlt a két pont sorsa. A hazaiak ekkor sem játszottak bajnokesélyeshez méltó módon, ám ezúttal Fortu­na melléjük szegődött. A jobbá­ra küzdelmes, de csak közepes színvonalú mérkőzésen nem sok hiányzott a meglepetéshez. Jók: Danes, Szabó, Varga, Leskó, ill. Tuifel, Gephard. Palicskó Tibor: — Tartalékos csapatunk csak nehezen találta meg a szervezetten védekező Hatvan ellen a gyógymódot. Tóth Dénes: — Amikor elhit­tük, hogy lehet keresnivalónk, öt perc alatt kijózanítottak bennün­ket. Doms László További eredmények: Szarvas - Csepel 4-0 (!), KTE - KSC 0-0, DMTE — Kazincbarcika 0-4, Kaba - Baja 1-0, BVSC - Nyíregyháza 4-2, Metripond- Szolnok 1-2. SAS BÜFÉ Eger, Sas út 45. A bajnokság állása: 1. Diósgyőr 23 13 8 2 45-20 34 2. Csepel 23 15 3 5 38-24 33 3. BVSC 23 13 7 3 34-20 33 4. Nyíregyháza 23 11 6 6 35-15 28 5. Kaba 23 10 8 5 32-19 28 e. Baja 23 9 8 6 19-16 26 7. K.-barcika 23 11 2 10 46-36 24 8. Eger 23 8 6 9 32-30 22 9. KSC 23 5 12 6 28-29 22 10. Szarvas 23 8 6 9 30-35 22 11. DMTE 23 7 7 9 22-30 21 12. Salg. Síkú. 23 6 8 9 27-30 20 13. KTE 23 6 5 12 19-44 17 14. Szolnok 23 5 5 13 20-41 15 15. Hatvan-Deko 23 5 3 15 19-33 13 16. Metripond 23 3 4 16 15-39 10 Labdarúgó NB III. A Bélapátfalva visszavágott A labdarúgó NB III. Mátra-cso- portjában a 22. forduló mérkőzé­seiről a következő tudósításokat kaptuk: Bélapátfalva — Apc 3-1 (0-1) Apc, 300 néző. V: Tóth. Bélapátfalva: Nagy — Kapui, Zay, Fürjes (Pádár), Csanádi, Csanálosi, Szabó (Sütő), Horváth, Józsa, Szilágyi, Lehnert. Edző: Várallyay Miklós. Apc: Szendrei — Turcsányi, Szőke, Csorba, Nagy, Péter Cs. (Makó), Varga, Szakolczai, Ko­vács L. II., Fekete, Kovács L. III. Edző: Rezsnyák László. A gólok története. 8. perc: Ko­vács L. II. legurításából Fekete 20 méterről elegánsan a kapuba emelt, 0-1. 56. perc: Szilágyi egy jobboldali átívelésből a hosszú sa­rokba lőtt, 1-1. 68. perc: a felfutó Kapui szinte lekopírozta Szilágyi alakítását, 2-1. A 85. perc: Csaná­losi a saját térfeléről indulva kiug­rott a védők közül, s a kapust is ki­cselezve az üres kapuba gurított, 3-1. A mérkőzés a gólokon kívül is bővelkedett eseményekben, ha ezek nem is voltak a legkelleme­sebbek. A játékvezető a 90 perc folyamán négyszer nyúlt a piros la­pért. Először Kovács L. Il-t állítot­ta ki dulakodásért, majd Horvát- hot buktatásért. A reklamáló Jó­zsa is hasonló sorsra jutott. A bíró talán a legvitathatóbb ítéletet a 40. percben hozta. A felezővonal tájé­kán egy guruló labdára azonos testhelyzetben csapott le Szőke és Csanádi. A játékvezető nagy meg­lepetésre Szőkét kiállította. Esőben, csúszós talajon nem cifrázták a csapatok a játékot, minden teketória nélkül egymás­nak estek. Kemény játék alakult ki, amelyben sajnos a játékvezető vállalta magára a főszerepet. Lát­szott rajta, hogy a szabálykönyv­ből megtanultakhoz minden kö­rülmények közt mereven ragasz­kodik. Egyébként a pályán elkese­redett küzdelem folyt. A mérkő­zés fordulópontját az jelentette, hogy az 52. percben a kitörő Feke­te lábát Nagy kapus elhúzta, de a jogosan megítélt büntetőt a sértett elhibázta. A jobb erőnléttel ren­delkező vendégek rászogáltak a két pontra. Vereségével a hazai gárda kritikus helyzetbe került. Jók: Nagy, Szilágyi, Csanálosi, ill. a hazaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon fölülit. Ifik: Bélapát­falva — Apc 2-1. Rezsnyák András Nagyréde — Balassagyarmat 2-2 (2-0) Nagyréde, 500 néző. V: Mar- koth. Nagyréde: Kökény — Tóth, La- báth, Horváth, Csáki (Labancz), Molnár J. (Varga), Molnár A., Kisbali, Bánói, Sajtos, Szarvas. Edző: Stubek István és Kovács Fe­renc. A gólok története: a 14. percben Csáki beadásából Labáth fejelt a kapuba, 1-0. A 25. percben: Csáki 18 méteres szabadrúgásból növel­te a hazaiak előnyét, 2-0. A 48. percben: Bera kicselezte a védő­ket, és a hosszú sarokba lőtt, 2-1. A 90. percben: Miskolczi megsze­rezte a labdát, végigcselezte magát a pályán, és végül a kapuba talált, 2-2. Ellentétes félidők után igazsá­gos eredmény született, de ez a ha­zaiaknak némi csalódást okozott. Jók: Csáki, Molnár J., Bándi. Tóth Géza Gyöngyösi SE — Dány 1-0 (1-0) Dány, 300 néző. V: Makovinyi. GYSE: Labancz — Tóth Sz., Baranyi (Bezzegh), Nemoda, Nagy, Vajda, Márkus, Szerdahe­lyi, Patócs (Vona), Majzik, Török. Edző: Ács János. A gól története: A 44. percben Márkus a középpályán szerzett labdát, jól indította Patócsot, aki az alapvonalig futva középre adott és Szerdahelyi három méterről a rövid sarokba fejelt, 1-0. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a GYSE „jókor” szerezte a gólt. A második félidőben kultu­ráltabb játékkal enyhe mezőnyfö­lényt harcolt ki a vendégcsapat, és összességében megérdemelten nyert Jók: Tóth Sz., Márkus, Szerda­helyi, Patócs, Majzik. Ifik: 2-1. Patócs János További eredmények: SBTC — Szolnoki Cukor 0-0, St. Öblös­üveg — St. Kohász 2-3, Török- szentmiklós — Borsodnádasd 4-0, Pásztó — Jászberény 1-0, Bag — Rákóczifalva 4-1. A bajnokság állása: 1. Bag 22 13 8 1 45-15 34 2. St. Kohász 22 15 3 4 37-20 33 3. Gyöngyös 22 9 9 4 27-16 27 4. Ráköczifalva 22 11 3 8 41-31 25 5. Törökszentm. 22 10 3 9 43-27 23 6. SBTC 22 8 7 7 24-19 23 7. B.-gyarmat 22 10 3 9 35-32 23 8. Szolnoki Cukor 22 7 8 7 28-28 22 9. Bélapátf. 22 9 3 10 36-41 21 10. Jászberény 22 10 4 8 43-31 20 11. Dány 22 6 7 9 29-32 19 12. Pásztó 22 7 5 10 24-45 19 13. Apc 22 6 6 10 23-30 18 14. B.-nádasd 22 7 4 11 22-33 18 15. Nagyréde 22 5 5 12 19-38 15 16. St.Oblösü. 22 4 — 18 17-55 6 Megjegyzés: A Jászberénytől négy, az St. Öblösüveggyártól két büntetőpont levonva. Nagy küzdelem a hálónál. Itt még tartott az egriek lendülete... (Fotó: Szánta György) Ötödik meccs — holnap a Folyondár utcában Feltámadt poraiból a Vasas Vasas — Eger SE 3-0 (12, 8, 10) NB I-es női röplabdamérkő­zés, a rájátszás elődöntője, Eger, 1000 néző. V: Rádi, Grábner. Vasas: IVANOV, Lombosné, SZIKORA, DEMETER, Szú- jártó, Nyári. Cs.: CZAKÓ. Edző: Sun De Li. ESE: Fésűs I., dr. Sikéné, CSERKASZOVA, Perecsi, Vargáné, Torma. Cs.: Nemesné, Fekete. Edző: Koszi­ba István. Focimeccs ide, focimeccs oda, a többség a körcsarnok felé vette az útját tegnap délután, hogy szemtanúja Tegyen az egri lányok döntőbe jutásának. Még a legbo­rúlátóbbak is ebben bizakodtak a remek pénteki fővárosi diadal után. A körcsarnokban egy gom­bostűt sem lehetett volna leejte­ni, a két szurkolótábor már jóval a kezdés előtt próbálgatta a hangerejét. A Vasas térfelén — nyilván a lélektani hadviselés céljából — ott melegített az an­f yalföldiek ásza Benőfi, akit alig ét hete műtötték. Úgy indult a találkozó, hogy igazolta azok reményeit, akik örömünnepre számítottak ezen a napon. Egy-két perc kellett a há­zigazdáknak, és máris megug- rotttak 7-0-ra. Ha ekkor valaki közvélemény-kutatást tart a lelá­tón valószínűleg senki nem adott volna egy fabatkát sem a főváro­siak sikeréért. Aztán jött, látott és győzött Szikora, aki tíz nyitá­sából ugyanennyi pontot szer­zett, és fordított az eredményen. Az egriek sem voltak restek tüs­tént válaszoltak, egyenlítettek. Ekkor még senki sem gondolta volna, hogy ez az utolsó időszak, amikor egyenrangú partnerek tudtak lenni. A nagy küzdelmet és látványos labdameneteket ho­zó első játszma végén megint csak Szikora bizonyult az ítélet­végrehajtónak, leheletfinom ej­tése a lélektanilag igen fontos játszmagyőzelmet jelentette. Fordulás után 8-8-ig fej-fej mellett haladt a két csapat, s ek­kor cserére szánta el magát a kí­nai edző. Húzása nagyszerűen bejött, Czakó minden megmoz­dulásából áradt a magabiztosság, rendre jó megoldásokat válasz­tott. Az egriek sorain fejetlenség lett úrrá, a vendégek egész egy­szerűen állva hagytak őket. Egyedül Cserkaszova nyújtott kielégítőt, a többieknél csak az akarás dicsérhető. Az utolsó szettben már maguk a házigazdák sem igen hitték, hogy sok babér teremhet a szá­mukra. Már Torma játékán is mindinkább kiütközött a fáradt­ság, de a többiek is mélyen tudá­suk alatt röplabdáztak. Egy utol­só nagy erőfeszítéssel meg négy­re faragták le nyolc pontos hátrá­nyukat, de a Vasas visszavágását már nem sikerült megakadályoz­ni. A vendégek győzelme azt je­lenti, hogy még egy sorsdöntő mérkőzést rendeznek, amelyre holnap délután a fővárosban ke­rül sor. Ezúttal az egriek feltá­madását váijuk... (buttinger) Vízilabda OB I. Gyengélkedés emberelőnyben ÜTE - Eger SE 19-13 (3-2, 6-2, 4-4, 6-5) OB I-es férfi vízilabda-mér­kőzés, Komjádi uszoda. V: Pus­kás, Szentgyörgyi. ESE: KISS P. - ÁNCSÁN 3, Katona, Nagy, dr. Irmes 3, Lő­rincz, Tóth K. 2, TÓTH P. 3, Pu- lay 1, Simon 1. Edző: Pócsik Dé­nes és Gyulavári Zoltán. A magyar mezőny legerősebb csapatával, a bajnokság nagy esélyesével mérkőztek szomba­ton az egri pólósok. A papírfor­ma fölényes újpesti győzelmet ígért, s az eredmény a várakozá­sokat igazolta. Pócsik Dénes szakosztály-igazgató mégis úgy vélekedett, hogy nem játszott rosszul a csapat. Sőt, sok akció­gólt lőttek, de elemi hibák soro­zata miatt nem lehetett szoro­sabb az eredmény. Például dr. Ir­mes három gólja mellett rossz át­adásaival hozta helyzetbe az el­lenfelet, amit az ki is használt. A végére is maradt két szarvashiba, egy emberelőnyt és egy ajtó-ab­lak helyzetet puskáztak el az eg­riek. Kiss Péter bravúros védéseivel hívta fel magára a figyelmet. A nemrég leszerelt Simon Tibor is jól pólózott, lőtt egy látványos gólt, és hasznos tagja volt a csa­patnak. Kárász nem kapott helyet az együttesben, mert megismételve korábbi fegyelmezetlenségét a mérkőzés előtti napon kimaradt. Öt május végéig kapta kölcsön a szegediektől az ESE, de sport­szerűtlen magatartása miatt már nem játszhat a továbbiakban az egrieknél. A Tungsram elleni meccs előtt szintén fegyelmezet- lenkedő Pulay megúszta pénz- büntetéssel, és kapott egy utolsó figyelmeztetést. Az egriek legközelebb szer­dán este az FTC-Törleyvel mér­kőznek a Komjádi uszodában. Május 1-jén Mini­maratoni Egerben Fussa, kocogja, sétál­ja végig! Ez a mottója annak a tömegsportver­senynek, amit május 1-jén délelőtt 10 órától rendeznek meg Eger­ben. A táv 6 kilométer, a start és a cél a városi körcsarnok előtt lesz. Nevezni a helyszínen le­het. Megfosztották sportnagyköveti címétől Maradona — Szombaton éjszaka 20 ezer dolláros óvadék elle­nében szabadlábra helyezték az argentin labdarú­gás élő legendáját, Diego Maradónál. A 30 éves vi­lágbajnokot pénteken tartóztatták le Buenos Aires közelében kábítószer birtoklásáért és fogyasztásá­ért. Amikor tetten érték, két társánál és nála 1,5 ki­logramm kokaint találtak. Miután szombaton háromórás kihallgatáson és orvosi vizsgálaton esett át, a tekintélyes összeg elle­nében visszanyerte szabadságát. A vele együtt őri­zetbe vett két másik fiatalembert is elengedték, egyenként 1500 dolláros óvadék fejében. szabadlábon Közben Julio Mera Figuema belügyminiszter megerősítette, hogy Maradona kábítószer hatása alatt állt letartóztatásakor. Amikor bekísérték a rendőrségre, egyetlen kérése az volt, hogy aludhas­son. Az azonnal megejtett vizsgálat kokain nyomát mutatta ki a sportoló vérében és vizeletében. A kormány késlekedés nélkül reagált a történ­tekre, és az „isteni” Diegót megfosztották elnöki ta­nácsadói és Argentína sportnagyköveti címétől, amelyet még Carlos Menem államelnöktől érde­melt ki pályafutása csúcsán.- BIRKÓZÓINK EB-SI- KEREI. Az aschaffenburgi Un- terfrankenhalléban tegnap dél­előtt hat magyar lépett szőnyegre a kötöttfogású birkózó Európa- bajnokságon, közülük négyen si­kerrel járták. Bmnzérmesek: Repka Attila (68 kg), Komáromi Tibor (90 kg), Major Sándor (100 kg), Kekes György (130 kg). A délutáni döntőkön Faragó József (48 kg), aki Egerben kezdte pályafutását aranyérmet nyert, miután 1-0 arányú ponto­zással győzött a szovjet Szuvorov ellen. Ugyancsak első lett Farkas Péter, aki 5-2 arányú pontozással diadalmaskodott a csehszlovák Frinta fölött. *- - VILÁGBAJNOKI BRONZÉREM CHIBÁBAN. Vasárnap a női negyeddöntővel és a férfi nyolcaddöntővel, vala­mint a helyosztókkal folytatód­tak a küzdelmek a 41. asztalite­nisz-világbajnokságon. A ma­gyar női csapat a románok ellen magabiztos, szép győzelmet aratott, majd az elődöntőben óriási csatára késztette Korea válogatottját, de végül is 3:1 arányú vereséget szenvedett. A szabályok értelmében mind a két elődöntőbeli vesztes bron­zérmet kap, de ettől függetlenül a 3. helyért is játszanak, hétfőn Franciaország lesz az ellenfél. A férfiak a 17-24. helyért először Finnországot győzték le, ezzel előbbre léptek és hétfőn Tajvan ellen mérkőznek. Ha akkor is nyernek, akkor az utolsó talál­kozójukat már a 17. helyért vív­hatják. Vasárnapi győzelmük ellenére szereplésük mélyen vá­rakozáson aluli.- ÚJRA SENNA. A Forma 1-es autós világbajnokság San Marino Nagydíját a brazil Ayrton Senna nyerte márkatársa, a szin­tén McLaren-es osztrák Gerhard Berger előtt. Harmadikként a a finn Lehto ért célba Daliarával.