Heves Megyei Hírlap, 1990. november (1. évfolyam, 179-204. szám)

1990-11-12 / 188. szám

6 SPORT Hírlap, 1990. november 12., hétfő Fölényes ütésbiztonsággal Asztalitenisz NB I. Egri Kolacskovszky —Szolnoki Tisza Honvéd 18-7 NB I-es férfi mérkőzés Eger, Dr. Ruttkay Vilmos Játékcsar­nok. Gy.: Wei Csin Siu 5, Várszegi 5, Rubi 4, Pávelkó 2, Pálosi 2. A bentmaradás szempontjá­ból került sor rangadóra szom­baton a megyeszékhelyen. Bár a vendég szolnokiak mindeddig még nem szereztek pontot, még­is tartottak tőlük a hazaiak, hi­szen esetleges vereségük után a Tisza-partiak felzárkózhattak volna. Éppen ezért semmit sem bíztak a véletlenre a kolacs- kovszkysok, s az első győzelmet a kínai Wei Csín Siu szinte percek alatt megszerezte. A későbbiek során sem lankadt játékkedve, minden egyes meccsét megnyer­te, miként csapattársa Várszegi is. A vendéglátók második szá­mú játékosa Rubi játékán érző­dött az utóbbi hetek edzéskiha­gyása, de rutinjának, akaratere­jének köszönhetően így is négy ellenfelét késztette megadásra. A még ifjúsági korú Pálosi is di­cséretet érdemel két győzelmé­ért. A mérkőzésnek sajnos volt egy súlyos sérülése is, amelynek szenvedő alanya az egri Pávelkó volt. Előreláthatólag a követke­ző hetekben nem számíthatnak a játékára. A látottakat összegezve fölényes, a végső elszámolásnál bizonyára értékes diadalt arattak a vendéglátók, akik legközelebb szombaton Budapesten, a Duna SE ellen lépnek asztalhoz. A miniszterelnök fogadta a NOB elnökét Vasárnap délelőtt az Ország- gyűlés miniszterelnöki hivatalá­ban Antall /tízse/kormányfő fo­gadta Juan Antonio Sama- ranch-ot, a Nemzetközi Olim­piai Bizottság elnökét, aki a 63. súlyemelő világbajnokságra ér­kezett a magyar fővárosba. A megbeszélésen jelen volt dr. Horváth Balázs belügyminiszter, dr. Kiss Gyulá tárca nélküli mi­niszter, Gallov Rezső helyettes államtitkár, az OTSH elnöke, Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, a NOB magyar tagja. TOTÓ A 45. hét nyertes tipposzlopa: X, 2, 2, 2,1, X, X, 2, X, 2,1,1, X, 1 Labdarúgó NB II. Hatvan ékköve: Borostyán Hatvan-Deko — Metripond SE 1-0 (1-0) Hódmezővásárhely, 500 né­ző. V.: Győr. Hatvan: Vincze — Sáfrán, He­gedűs, Krasnyánszki, Nagylaki — Aux, Palkovics, Gephard, Gömöri — Nyikos, Borostyán. Edző: Tóth Dénes. Metripond: Tóth — Kandó, Miklós, Urbán, Kovács — Ve­rők, Tasi, Bódi, Molnár — Vass, Rostás. Edző: Kutasi Lásszló Csere: Vass helyett Fazékas a 46., Gömöri helyett Sima a 72., Nyikos helyett Szécsényi a 81. percben. Sárgalap: Gephard a 10., Ko­vács a 14., Gömöri a 69., Nyikos a 75. percben. Gólszerző: Borostyán a 20. percben. A második percben Palkovics labdájával Gephard tisztán kiug­rott és a hálóba lőtt. A bíró némi habozás után nem tudni miért, kifelé ítélt szabadrúgást. A 7. percben: Nyikos jobb oldali be­adásáról kestek le a belsők, rá egy percre pedig 14 méterről ő lőtt fölé. A 20. percben Nyikos elfutott a jobb oldalon, beadása Borostyán elé került, aki egy lö­vőcselt csinált, és a kimozduló kapus mellett 10 méterről a kapu­ba gurított, 0-1.A 24. percben Palkovics keresztlabdájával Gephard elfutott, a lövés pilla­natában azonban elcsúszott. Szünet után 20 perc után tör­tént az első említésre méltó ese­mény. Borostyán keverte meg a védőket, végül szerelték. A 75. percben egy kavarodás után Ur­bán lövését Krasnyánszki a gól­vonalról vágta ki. A 83. percben Palkovics elfutott a jobb oldalon, jól vette észre a bal oldalon felfu­tó Simát, keresztbe ívelt, Sima a labdát mellel levette, kissé kisod­ródott, és 14 méteres lövését védte a hazai kapus. A 88. perc­ben egy jobbról beívelt hazai szöglet után Fazekas 8 méterről kecsegtető helyzetben fölé fejelt. Nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, az első 10 perc­ben három holtbiztos helyzetet hagyott ki, majd a 20. percben Borostyán révén megérdemel­ten szerezte meg a vezetést, il­letve a mérkőzést eldöntő gólt. A második játékrészben ellapo­sodott a játék. A hazaiak igye­keztek, de játékukban nem volt elgondolás. Végeredményben a nagy akarással játszó vendégek megérdemelten nyertek. Földön az el­lenfelek. Gondolhat­nánk, a kö­vetkező pilla­natban máris talpra ugra­nak. Hogy ez még sem olyan könnyű és egyszerű, arról bizony­ságul az el­múlt hetek egri eredmé­nyei tanús­kodnak. Re­méljük, a döntetlen azt jelzi: lassan mégis feltá- pászkodnak. (Fotó: Szántó György) Jók: Miklós, Tóth, illetve Bo­rostyán, Gephard, Palkovics. Tóth Dénes: — Ez volt az utolsó szalmaszál, remélem jól megka­paszkodunk benne. Kutasi László: — Talán jobb lett volna, ha a köd miatt elma­rad a mérkőzés... Ifi: 1-0, serdülő: 2-2. Szendi László Eger SE—Nyíregyháza 0-0 Eger, 640 fizető néző. V.: Nyi­las. ESE: Bodolai — Csendes — Vojtekovszki, Fegyvemeki, Len­gyel, Jávorszki — Rácz, Fodor, Horváth, Aranyos — Kormos. Edző: Bánkúd László Nyíregyháza: Tóth — Szobo- nya, Bus, Drobni, Kertész — Csehi, Molnár, Belus — Tur- jánszki, Zubanics, Nagy. Edző: Sándor István Csere: Tuijánszki helyett Szkuncz az 52., Nagy helyett Er­dei a 74., Fodor helyett Szlifka a 75., Rácz helyett Mirkóczki a 85. percben. Sárgalap: Csehi a 13., Já­vorszki a 34., Lengyel a 61., Ara­nyos a 66., Szobonya a 86. perc­ben. Kiállítva: Szkuncz és Fegyver­nek! a 70. percben. A mérkőzés első helyzete a 7. percben adódott. Fodor lépett ki a lesre játszó vendég védők kö­zül, de 10 méteres lövése a nyír­egyházi kapusban akadt el. A 28. percben a vendégek hátvédje, Bús szorult ápolásra. Nem sok­kal később kisebb perpatvar tá­madt a játéktér közepén, Len­gyel kakaskodott az egyik nyír­egyházi csatárral. A 36. percben Vojtekovszki és Nagy versenyfu­tásából az utóbbi került ki győz­tesen, de az egriek szerencséjére 10 méterről ballal a bal sarok mellé gurított. Szünet után Belus léc alá tartó bal lábas lövését tenyerelte fölé Bodolai A 70. percben Szkuncznak már esélye sem volt arra, hogy a kifutó Bodolai előtt elérhesse a labdát, mégis a kive- tódő kapusba rúgott, a felhábo­rodott Fegyvemeki pedig megle­hetősen durván felelősségre von­ta a játékost. Rövid dulakodás és szóváltás után mindkettőjük sor­sa a kiállítás lett. A befejezés előtt Csehi dönthette volna el a találkozó sorsát. Nyakában az egri védőkkel Bodolaira vezette a labdát, de a vendéglátók portá­sa hihetetlen bravúrral szögletre hárított. A hosszabítás harmadik percében Horváth hatalmas be­dobása után az egyik egri játékos fejjel megcsúsztatta a labdát, amely végig csörgött a gólvona­lon... Meglepő harcirendet válasz­tottak az egriek, hiszen a söprö- gető Csendes előtt négy hátvéd játszott. A csatársor mindössze egy főre olvadt. Ennek ellenére az egriek futballoztak mezőny­fölényben. Helyzeteket azon­ban hiába igyekeztek teremteni, a nyíregyháziak szabálytalansá­gokkal időben megállították a támadásaikat. A második já­tékrész elején nagyobb sebes­ségre kapcsoltak Lengyelék, ka­pujukhoz szegezték ellenfelü­ket. Negyedóra meddő fölény után feljöttek a vendégek, és a találkozó végén kis szerencsével a győzelmet is megszerezhették volna. Igaz, a Fortuna Bánkuti László csapatát sem vette párt­fogásába, így a döntetlen híven tükrözi az erőviszonyokat. Jók: Bodolai, Lengyel, Já­vorszki, illetve Belus, Kertész, Csehi. Bánkuti László: — Küzdel­mes mérkőzésen korrekt játék- vezetés mellett egy nagyon jó csapat ellen igazságos döntetlen született. Sándor István: — Vélemé­nyem szerint a pontosztozkodás igazságos. Meggyőződésem, hogy az Eger nem a játéka alap­ján tanyázik a tabella alsó régió­jában. Serdülő és ifjúsági mérkőzé­sen: Eger SE-Nyíregyháza 1-0, 2-2. Molnár Zsolt További eredmények: Szol­nok — Csepel 1-3, BVSC-St. Síküveg 4-1, Szarvas — Diósgyőr 0:0, Kazincbarcika — Kecske­méti SC 1-1, DMTE —Baja 0-1, Kecskeméti TE — Kaba 0-5. A Keleti csoport állása: 1. DVTK 13 7 6 — 26-12 20 2. Csepel 13 9 1 3 25-13 19 3. BVSC 13 7 3 3 20-16 17 4. Kaba 13 5 6 2 17-10 16 5. Nyíregyháza 13 6 3 4 19-8 15 6. Baja 13 5 5 3 12-10 15 7. K. barcika 13 6 2 5 25-18 14 8. St. Síküveg 13 5 3 5 19-18 13 9. DMTE 13 5 3 5 15-14 13 10. Szarvas 13 5 3 5 18-21 13 11. Kecsk. SC 12 3 6 3 17-19 12 12. Kecsk. TE 13 5 1 7 13-26 11 13. Eger SE 12 4 2 6 18-18 10 14. Szolnak 13 2 3 8 10-24 7 15. Hatvan 12 2 2 8 9-18 6 16. Metripond 12 1 1 10 6-24 3 Csar­nok­avató A hatva­niak sportbiro­dalmát igényesen bővíti a korszerű 46x25 méter alapterü­letű tor­nacsar­nok CEV-kupa Keserű vereségek Riómban (Munkatársunk franciaorszá­gi jelentése): Riom-Eger: „rijekai” ismétlés — írta a szombati Le Montagne című francia lap, amelyben rész­letesen foglalkoztak a női röp­labda CEV-kupa mérkőzéssel. Fotót közöltek a piros-kékek előző napi edzésérdi, és ismer­tették a két csapat összeállítását. A cikk írója külön kiemelte Cserkaszovát, mondván, hogy rá kell majd igazán figyelni. A nyi­latkozatokból kitűnt, hogy a há­zigazdák fejében meg sem for­dult, hogy esetleg nem ők jutnak tovább. Kedvezőnek ítélték meg, hogy az Eger csapatában olyan ellenfelet kaptak, amely nem tar­tozik Európa élvonalához. A VBC-Riom egyik szovjet ide­genlégiósa Kaftailova is egészen biztosra vette csapata győzelme­it, a házigazdák technikai vezető­je pedig a következőket mondta: „ Túl szép az alkalom, ezt meg kell ragadni. ” A városka gimná­ziumának tornaterme zsúfolásig megtelt. Hatalmas taps köszön­tötte az esemény díszvendégét, Giscard D’Estaing volt köztár­sasági elnököt. A két csapat a következő összeállításban lépett pályára: Rióm: TARI, Vaitoulieine, Cerisier P., KAFTAILOVA, BOUCHON, Cerisier L. Cs.: Geay, Verdy. Edző: Fang Yang ESE: PERECSI, dr. Sikéné, Cserkaszova, Kurucz, FÉSŰS I., VARGÁNÉ. Cs.: Nemesné. Edző: Fésűs Irén Az első pontot az egriek sze­rezték meg, de az első nyitást MINDENKI ELŐTT EGY LÁBNYOMNYI ELŐNY! HOLDING CÍM: 3214 NAGYRÉDE ATKÁRI ÜT 80-86. TELEFON ÉS TELEFAX: (36) 37/13-618 Tudósításunk a Sámson Kft. támogatásával készült. rögvest el is rontották. Ezt újabb, majd a találkozó során többször ismétlődő rossz szerva követte. Az alapjátékban csődött mon­dott a csapat, képtelen volt az el­lenfél szerváit megfogni, a táma­dásokat pontatlanul vitelezték ki, ezért könnyedén gyűjtött 9 pontot a Rióm. Később rendez­ték soraikat a vendégek, a Cser- kaszova-Kurucz sáncról mint betonfalról vágódtak vissza a labdák, Fésűs szinte repült min­den labdáért, dr. Sikéné ütéseit egymás után „nyelte le” az ellen­fél. 11-10-re felzárkózott az ESE, ám a hajrá csakúgy, mint az első percek a házigazdáké volt. A második szett úgy indult, hogy Vargáné a hálónál „betakarta” Kaftailovát, akitől a hazaiak egyértelműen azt várták, hogy szinte egyedül nyeri meg a mér­kőzést. A piros-kékek ismét je­lentős előnyt adtak a franciak­nak, s ennek csökkentése sok fá­radtságba került. De így is már 14-4-et mutatott az eredmény- jelző tábla. Négy pontot gyors egymásutánban meg szerzett az ESE, de ez már kevésnek bizo­nyult. Az utolsó játékrészben hosszú, izgalmas labdamenetek szórakoztatták a közönséget, amely egy perc híján egy óráig tartott, s ez lett a végeredménye: Riom-ESE 3-0 (10, 11, 7) Az előző napi meccs színvo­nalát az újságok elsőrangúnak minősítették, s ha az egriek takti- kusabban, okosabban játszottak volna, akár fordított előjelű is le­hetett volna a végeredmény. A visszavágón viszont már alapo­san megcsappant az érdeklődés. A vendégeknél az volt a kérdés, vajon a csorbát ki tudják-e kö­szörülni? Mindkét együttes a legerősebb összeállításában kez­dett, a vendégeknél csupán any- nyi volt a változás, hogy Fésűs I. és dr. Sikéné helyet cserélt. Ám ez sem segített. A nyitások foga­dásakor ugyan jobban összpon­tosítottak Cserkaszováék, de ez is kevésnek bizonyult. Az ESE a bonyolultabb feladatokat kivá­lóan megoldotta, míg az egysze­rűbbnek látszó helyzetekben ért­hetetlenül hibázott. A cserék (Tímár, Nemesné, Tóth) sem lendítettek sokat a csapat telje­sítményén, így ismét csak a kese­rűség jutott a lányoknak. A má­sodik mérkőzésen: Riom-ESE 3-0 (7, 8, 8) Budai Ferenc Labdarúgó NB III. Rom(hány)ba döntött az Apc A Mátra-csoport hét végi for­dulójának mérkőzéseiről a kö­vetkező tudósításokat kaptuk: H. Gáspár SE-Szolnoki Cukor­gyár 1-1 (0-0 Hatvan, 200 néző. V.: Illyés. Gáspár SE: Kökény — Ada- movics, Szűcs, Nemoda, Tóth F., Smolniczki, Augusztin, Farkas, Tóth L., Matus, Smelkó. Edző: Stupek István. 59. perc: Smelkó remek cse­lekkel ment le az alapvonalig, onnan pontosan középre ját­szott, és Smolniczki 1 méterről a kapu közepébe passzolt, 1-0.75. perc: Bárány cselezgetett a haza­iak 16-osán, majd jól ugratta ki Böröczkit, aki 12 méterről lapo­san a jobb sarokba lőtt, 1-1. A sok helyzetet elhibázó, Sűrű játékát nélkülöző hazaiak ellen a vendégek ügyesen tartogatták a labdát hátul. Jegesi és Bárány jó­voltából vezettek néhány veszé­lyes kontratámadást is a szolno­kiak. Jók: Farkas, Smelkó. Stupek István Apci Vasas-Romhány 4-1 (1-0 Romhány, 100 néző. V.: Mar- koth. Apc: Kozsa — Turcsányi, Sző­ke, Nagy R., Farkas, Csorba, Varga, Kiss (Nagy T.), Kovács L. III. (Péter Cs.), Fekete, Szakolc- zai Edző: Rezsnyák László 3. perc: Varga remek cselek­kel tört be a 16-oson belülre, visz- szaguntott, és Szakolczai a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 65. perc: Szakolczai húzott el a bal olda­lon, pontos beadását Fekete kö­zelről perdítette a hálóba, 2-0. 70. perc: a rosszul helyezkedő Vasas védők mellett Keresztes ugrott ki középen, és a kifutó Kozsa mellett a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 2-1. 87. perc: Szakolczai jobb oldali szögletét Fekete pofozta közelről a hálóba, 3- 1. 89. perc: egy jobb oldalról érkező beívelésre Szakolczai jó­kor érkezett, és a bal összekötő helyéről kilőtte a bal alsó sarkot, 4- 1. A gyorsan megszerzett veze­tés jó hatással volt a mérkőzés egészére. A csapatok felpörge­tett ritmusban futballoztak. Vé­gig a piros-kékek irányítottak, de az általuk diktált nagyiramú já­tékba időnként sok hiba csúszott be, így csak az utolsó percekben tudták bebiztosítani az egyéb­ként teljesen megérdemelt győ­zelmüket. Jók: Szakolczai, Var­ga, Fekete, Csorba és Nagy R. Ifik: 3-3 Rezsnyák András Gyöngyösi SE-Salgótarjáni Kohász 0-0 Gyöngyös, 200 néző.V.: Tóth S. Gyöngyös: Labancz R. — Tóth Sz., Borsányi, Vona, Vajda, Márkus, Bezzegh, Szerdahelyi, Baranyi, Kovács (Tóth A.), Cso­mós. Edző: Ács János Salgótarján: Oláh — Rigó, Kerényi, Turányi, Andó (Si­mon), Dóra, Horváth, Mihály, Tőzsér Zs. (Bérezi), Bódi, Gu­bán. Edző: Horváth Gyula Eszményi labdarúgó időben, jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzésen a hazai csapatnak volt több gólhelyzete, de a táma­dók rendre elügyetlenkedték azokat, vagy Oláh a vendégek kapuvédője parádésan hárított. Jók: Vajda, Szerdahelyi, Bara­nyi, Bezzegh, illetve Oláh a me­zőny legjobbja, Kerényi, Andó. ifik: 1-3 Szkocsovszky Tibor Dány-Bélapátfalva 3-1 (0-1) Dány, 200 néző. V: Makovi- nyi. Az Építők gólját Horváth T. lőtte szabadrúgásból, söprögető- jüket, Zayt a bíró a 35. percben kiállította. A további eredmények: SBTC-Balassagyarmat 2-1, Rá- kóczifalva-Jászberény 2-2, Bag- Borsodnádasd 0-0, Pásztó-Tö- rökszentmiklós 1-1. A bajnokság állása: 1. Bag 13 5 7 1 21-8 17 2. St. Kohász 13 7 3 3 19-13 17 3. R.lalva 12 7 2 3 25-16 16 4. T.miklős 12 6 2 4 28-13 14 5. B.nádasd 13 6 2 5 19-17 14 6. Jászberény 13 5 3 5 31-22 13 7. SBTC 12 4 5 3 13-11 13 8. B.gyarmat 13 6 1 6 17-16 13 9. Gáspár SE 12 5 3 4 14-13 13 10. Gyöngyös 13 2 8 3 11-12 12 11. Apc 12 4 3 5 16-19 11 12. Sz. Cukor 12 3 5 4 15-21 11 13. B.lalva 12 4 2 6 19-24 10 14. Dány 13 3 4 6 18-26 10 15. Pásztó 13 3 4 6 14-32 10 16. Romhány 12 3­9 8-25 6