Heves Megyei Hírlap, 1990. október (1. évfolyam, 153-178. szám)

1990-10-08 / 159. szám

Hírlap, 1990. október 8., hétfő SPORT 5 i/ízilabda OB I. Hajszálnyira a pontszerzéstől Szentes — Eger SE 15-14 (3-3, 3-2, 5-3, 4-6) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger 150 néző. V.: Kosztolánczy, Erdős. ESE: Bük - ÁNCSÁN 4, Vagy 1, Lőrincz 1, Klejmjonov 2, TOTH K. 3, Tóth P„ Pulay, dr. Irmes, KÁRÁSZ 3, Varga. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 12/8, illetve 15/9. Négyméteresből: 1/1, illetve 1/1. Az év utolsó bajnoki mérkő­zésén az egriek szempontjából az volt a tét, hogy sikerül-e a terv­teljesítés. Azaz: meglesz-e az idei hat mérkőzésre kalkulált négy pont, vagy megkell eléged­niük az idáig begyűjtött kettővel. A második negyed végéig fej fej mellett estek a gólok, égjük csapat sem tudott egygólosnál nagyobb előnyre szert tenni. A fizikai fölényét a vendégegyüttes amikor csak tehette, kihasználta, volt, hogy Lőrinczet a szentesi kapus és az égjük védő közösen „fojtotta” vízbe, vagy a váloga­tott center Tóth László osztogat­ta sűrűn a pofonokat, ám leg­többször a játékvezetők elnézték ezeket a durvaságokat. Az első negyed közepe táján ritkán látha­tófineszes gólt szerzett a házigaz­dák idegenlégiósa. 2-1-es szente­si vezetésnél az történt, hogy Lő­rincz ejtését lehúzta a kapus, s diadalittas arccal mutatta fel a labdát. Arra álmában sem szá­mított, hogy Klejmjonov a víz alatt a háta mögé került, és a meglepett Podhánszky kezéből a hálóba sodorta a labdát. A második játékrész elején kétgólos előnyhöz jutott az ESE. Majd ezt követően hosszá perce­kig nem zörrent meg a szentesiek hálója. Annál többször csattant a kapufán a labda. Az egriek eb­ben a periódusban nem keve­sebb, mint négyszer dobták a ka­pufára a labdát, a másik oldalon viszont szinte valamennyi hely­zetét értékesítette a vendég. így fordulhatott az elő, hogy 5-3-as egri vezetésről 8-5-re meglépett a Szentes. Ekkor már ágy tűnt, hogy kü­lönösebb izgalmak nélkül, szép komótosan lejátsszák a csapatok a hátralévő másfél negyedet. De az ESE nem adta fel, pedig az utolsó kilenc percet négygólos előnnyel kezdte a Vízmű. Kárász alighogy beállt, háromszor is be­talált a kapuba, s nagyrészt neki köszönhetően három perccel a befejezés előtt 13-13 volt az ál­lás. Majd 14-14. Bő egy perccel a befejezés előtt először a vendé­gek előtt njült gólszerzési lehető­ség, s az emberelőnyös helyzetet Pellei értékesítette. Kilenc má­sodperc volt hátra, amikor fórt kapott az ESE. Kézről kézre járt a labda, ám ezúttal elszámították magukat az egri játékosok, mert Tóth P. lövésébe „beleszólt” a mérkőzés végét jelző duda. Fél másodperc ha hiányzott a pont­szerzéshez. A bajnokságban — a világbaj­nokság miatt — öt hónapos szü­net következik. (budai) Nagy István lövőkedvével nem volt baj, de csak egyszer talált a ka­puba (Fotó: Szántó György) Labdarúgó NB II. Sovány forduló DVTK — Hatvani Deko 3-1 (0-0) Hatvan, 1500 néző. V: Nyi­DVTK: Knotz — Kertész, Varga, Danes, Budai — Bém, Csiba, Tóth, Vitelki — Lakatos, Kisér. Edző: Palicskó Tibor. Hatvan: Sipeki — Sáfrán, Má- di, Gephard, Hegedűs — Tuifel, Palkovics, Sima, Nagylaki — Farkas, Gömöri. Edző: Tóth Dénes. Gólszerzők: Kisér a 46., Tóth az 50. és az 57., Farkas a 73. percben. Csere: Sima helyett Szécsényi az 56., Tuifel helyett Juhász a 71., Lakatos helyett Katona a 83. percben. Sárga lap: Gephard a 63., Kertész a 70. percben. (A hazai szurkolók egy új játé­kost vehettek ismét szemre a mérkőzés előtt. Palkovics Tibort — aki az FTC-t is megjárta — ez­úttal a Siófok kölcsönözte a hat­vaniaknak.) A 7. percben Tóth tízméteres fejese szállt mellé. Az ellentáma­dás után Palkovics lövését védte Knotz. A 17. percben Palkovics végzett el a jobb oldalról egy sza­badrúgást, a vendégvédok lyu­kat rúgtak, Farkas senkitől sem zavartatva, mellel maga elé tette a labdát, de 14 méteres lövése a bal kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. A 37. percben Palko­vics szöktette Gömörit, de előle a kifutó vendégkapus felszedte a labdát. Szünet után mindjárt az első percben meg­szerezték a vezetést a vendégek. Kisér vezette fel a labdát, és 17 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 1-0. Három perccel később La­katos a bal oldali szögletzászlótól középre ívelt, Sipeki késlekedett, és Tóth négy méterről a kapu kö­zepébe fejelt, 2-0. Az 55. perc­ben Gömöri távoli lövése a jobb kapufáról pattant az alapvona­lon túlra. Az. 57. percben a lesre játszó hazai védőket Tóth hagyta faképnél, a kifutó Sipekit is ki­cselezte, és a bal alsó sarokba lőtt, 3-0. Ezt követően kis htján elsza­badult a pokol a lelátón. Nem tudni, hogy pontosan mi történt, de egyik pillanatról a másikra ösz- szeverekedtek a hazai és a ven­dégszurkolók. A rendőröknek csak néhány perc után sikerült rendet teremtenie. A 73. perc­ben Gömörit buktatták 17 mé­terre a diósgyőriek kapujától. A szabadrúgást a sértett végezte el, lövése a kapusról kipattant, és Farkas öt méterről a hálóba pasz- szolt, 3-1. Az első félidőben nagy takti­kai harcot vívtak a csapatok. A hazaiak alaposan felkészültek a listavezetőből, elsősorban a sa­ját kapujukat igyekezték meg­őrizni a góltól. A kezdeménye­zést átengedték a diósgyőriek­nek, és kontratámadásokkal operáltak. A második játékrész elején támadt érthetetlen rövid­zárlat miatt néhány perc alatt két gólt is rúgtak a piros-fehé­rek. Ezt követően kitámadtak a Zagyva-partiak, és törvénysze­rűkövetkezményként jött a har­madik vendégtalálat. Jók: Tóth, Danes, Kisér, ill. Sáfrán. Palicskó Tibor: — Üjabb aka­dályt küzdöttünk le. Tóth Dénes — Súlyos kapus­hibák miatt veszítettünk. Elné­zést kérünk szurkolóinktól, és köszönjük buzdításukat. Remél­jük, legközelebb rászolgálunk a bizalmukra. Molnár Zsolt Salgótarjáni Síküveg — Eger SE 2-2 (1-1) Salgótarján, 1500 néző. V.: Lettrich. Salgótarján: Halász — Zsély, Babcsán, Gyetvai — Králik, Kaj- li, Juhász, Balga — Garai, Mohá­csi, Hodur. Edző: Dávid Róbert. ESE: Bodolai — Vojtekovsz- ki, Csendes, Fegyvemeki, Já- vorszki — Oláh, Rácz, Horváth, Aranyos — Szlifka, Kormos. Edző: Bánkuti László. Csere: Gyetvai helyett Hó- mann a 64., Balga helyett Balogh a 64., Oláh helyett Csűri a 80., Rácz helyett Csőke a 86. perc­ben. Gólszerzők: Horváth a 15., Mohácsi a 26., Oláh az 54., Krá­lik a 92. percben. Sárga lap: Kormos az 59., Babcsán a 88. percben. Már az első percben megrez- dült a hazaiak hálója, de a bíró les címén érvénytelenné tette a találatot. Meglepően, bátran ját­szott a vendég jobbára hazai tér­félen pattogott a labda. A 12. percben Hodur húszméteres, ve­szélyes lövése csúszott el a bal sa­rok mellett. Az egri fölény a 15. percben góllá érett. Az egyedül hagyott Horváth 25 méterről lö­vésre szánta el magát, s a nem túl erős labda az árnyékra mozduló Halász mellett a bal sarokban kötött ki, 0-1. A potyagól után támadni kezdett a hazai együttes, és a 26. percben kiegyenlített. Garai bal oldali szöglete megcsú­szott egy fejen, s a jól helyezkedő Mohácsi az 5-ösről a bal felső sa­rokba bólintotta a labdát, 1-1. Szünet után az 54. percben egy ártalmatlan­nak tűnő vendégtámadás végén az egykoron Salgótarjánban ját­szó Oláh ballal, nem túl erősen 15 méterről lőtt, a labda egy vé­dőt érintve a bal felső sarokba hullott, 1-2. Felpörgött a játék ritmusa. A hazaiak „ostromba” kezdtek, de mégis az ESE kont­rái rejtettek több veszélyt ma­gukban. Az 58. percben Vojte- kovszki ijesztgetett egy kapáslö­véssel, amit nehezen védett a ha­zai kapus. A túloldalon a 65. percben Mohácsi hibázott el ab­szolút gólhelyzetet. Az ellentá­madás végén Szlifka közeli lab­dáját hárította lábbal Halász. Már győztesnek látszottak a ven­dégek, amikora 92. percben Ga­rai egy szögletet laposan az 5-ös sarkán álló Králikhoz passzolt, aki megfordult, majd a bal alsó sarokba vágta az egyenlítő gólt, 2-2. A két szomszédvár.presztízs- találkozóján bátran játszott az egri csapat. Veszélyes ellentá­madásokat vezetett, amelynek eredményeként két alkalommal is vezetést szerzett. A hazai csa­pat azonban nem adta fel a küz­delmet, s végül kissé szerencsés körülmények között a hosszab­bításban egyenlített. A játék ké­pe alapján azonban igazságos pontosztozkodás született. Jók: Hodur, Králik, Juhász, ill. Jávorszki, Vojtekovszki, Kor­mos. Dávid Róbert: — Már elúszni látszottak a pontok, de a csapat akaratát dicséri, hogy az utolsó pillanatban egyenlíteni tudtunk. Bánkuti László: — Két alka­lommal is eldönthettük volna a mérkőzést. Nem értem, hogy a játékvezető miért hosszabbított? Balás Róbert További eredmények: Kecske­méti SC-Kecskeméti TE 1-3, Kazincbarcika-DMTE 4-0, Ba- ja-Kaba 1-0, NYVSC-BVSC 3-1, Szolnok-Metripond 0-2. A bajnokság állása: 1. DVTK 8 5 3­18- 9 13 2. Kaba 8 4 3 1 11- 5 11 3. BVSC 8 5 1 2 12-10 11 4. DMTE 8 4 2 2 12- 7 10 5. Ny. háza 8 4 1 3 13-5 9 6. Eger 8 4 1 3 17-13 9 7. Csepel 8 4 1 3 14-12 9 8. Szarvas 8 4 1 3 13-16 9 9. St.Síkü. 8 3 2 3 11-11 8 10. Kecsk.TE 8 4­4 10-14 8 11. K.barcika 8 3 1 4 14-13 7 12. Baja 8 2 3 3 5- 6 7 13. Kecsk.SC 8­5 3 8-15 5 14. Szolnok 8 1 3 4 3-12 5 15. Hatvan-DEKO 8 1 2 5 5-11 4 16. Metripond 8 1 1 6 5-12 3 Labdarúgó NB III.:A Balassagyarmat szalutált a H. Gáspárnak Az Apc átadta a sereghajtó helyet A labdarúgó NB III. Mátra- csoportjának hét végi mérkőzé­seiről a következő jelentéseket kaptuk tudósítóinktól: Apci Vasas — Bélapátfalvi Épí­tők 2-1 (1-1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Mészáros. Apc: Kozsa — Turcsánjü, Sző­ke, Nagy R., Farkas, Csorba, Varga, Kiss (Nagy T), Kovács L. II., Szakolczai, Fekete. Edző: Rezsnyák László. Építők: Tóth — Berecz, Zay, Méhesi, Pádár, Csanálosi, Szabó L. (Sütő), Horváth, Józsa, Leh- nert, Szilágyi. Edző: Várallyay Miklós. Könnyed játszadozás közben nagy védelmi hiba előzte meg a mérkőzés első gólját. A 11. perc­ben ártatlan helyzetben Szőke hazaadás helyett kivárt, és a szemfülesen közbelépő Horváth a kimozduló kapus mellett a ka­pu közepébe rúgta a labdát, 0-1. Továbbra is mérsékelt színvona­lon folyt a játék, mindkét oldalon hibák özöne akadályozta meg a tervszerű támadások kialakítá­sát. A 37. percben egy hosszú előreívelés nyomán az Építők kapuja előterében Méhesi és Fe­kete futott a labdáért. Ütközésü­ket úgy ítélte meg a játékvezető, hogy a hazaiak beállósa elrántot­ta az apciak csatárát, ezért 11-est ítélt. A büntetőt a sértett értékesí­tette nagy nyugalommal, 1-1. A 40. percben egy kemény Csorba­belépő következtében sérülés miatt Szabó L. kényszerült el­hagyni a pályát. A 42. percben nagy zavar támadt az Építők vé­delmében, végül Tóth kapus láb­bal tisztázott. Szünet után sorra lendületes támadásokat vezettek a vendégek. Az 53. percben Kovács L. II. beadása után Fekete előrevetődve fejelt alig a kapu mellé. Az 56. percben Szilágyi jól fordult le védőjéről, de a lövés előtt Farkas közbelé­pett. Az 59. percben szöglethez jutottak az apciak. A balról be­ívelt labda átkerült a másik ol­dalra, és a berobbanó Kovács L. II. a léc alá bombázott, 2-1. Rá­kapcsolt az Építők, a Vasas vé­delme azonban jól szűrte meg a támadásokat. Egyre idegesebb lett a hangulat, sok volt a kapko­dás mindkét oldalon, a játéktér zsibvásárhoz hasonlított a sok beszéd és kiabálás(l) miatt. Ahogy telt az idő, úgy forróso­dott a légkör, de az eredmény már nem változott. Mérsékelt színvonal, előbb lagymatag játék, majd küzdelem jellemezte a bajnoki tabella két utolsó helyezettjének találkozó­ját. Hiába jutottak gyors vezetés­hez a hazaiak, ismét nem tudtak élni ennek lehetőségével. Az egységesebb vendégek nagyobb akarása megérdemelt győzelmet eredményezett. Az Építők to­vábbra is keresi önmagát... Jók: Farkas, Nagy R., Varga, Fekete, ill. Józsa. Rezsnyák László: — Balsike­res mérkőzések után jó csapat­munkával rászolgáltunk a győze­lemre. Várallyay Miklós: — A játék­vezető keménység tekintetében sokat megengedett a vendégek­nek, ezzel együtt gyengén ját­szottunk. Ifik: Bélapátfalva — Apc 4-0. Fesztbaum Béla Gyöngyösi SE — Dány 2-2 (0-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Tóth S. GYSE: Kiss (Labancz R.) — Tóth Sz., Borsányi, Vona, Nagy T. , Vajda, Bezzegh, Szerdahelyi, Baranyi, Kovács (Márkus), Tóth A. (Labancz A.). Edző: Ács Já­nos. A gólok története. 14. perc: a középen vezetett vendégtáma­dás végén Demeter kapott jó lab­dát, és közelről a kiinduló Kiss mellett laposan a kapu közepébe gurított, 0-1. 55. perc: Vajda jobb oldali szögletrúgása után a csereként beállt Márkus e\ső lab­daérintésre fejesgóllal egyenlí­tett, 1-1. 78. perc: egy váratlan kontratámadást követően Sajtos mintegy 17 méterről lövésre szánta el magát, és a lapos labda a rosszul vetődő Kiss keze mel­lett a bal alsó sarokba vánszor- gott, 1-2.83. perc: Vajda végzett el szabadrúgást a 16-os jobb sar­kának közeléből, labdája az egyik védőről kipattant, kavaro­dás támadt a kapu előtt, s végül Labancz A. a lábak között, kö­zelről a hálóba pofozta a labdát, 2-2. Eszményi labdarúgóidőben változatos, izgalmakban bővel­kedő mérkőzésen a gyöngyösi­eknek volt több gólhelyzetük, de a rutin tálán, fiatal támadósor rendre elügyetlenkedte azokat, s ezért kénytelenek voltak meg­elégedni az egy bajnoki ponttal. Jók: Borsányi, Vajda, Már­kus, Vona. Ifik: GYSE-Dány 2-0. Szkocsovszky Tibor H. Gáspár SE — Balassagyarmat 1-0 (1-0) Balassagyarmat, 300 néző. V.: Inges. Gáspár SE: Kökény — Tóth Sz., Szűcs, Smolniczki, Augusz­tái, Tóth L., Csóka (Matus), Far­kas, Adamovics, Smelkó (Tóth A.), Sűrű. Edző: Stupek István. A vendégek győztes gólja a 31. percben született. Ekkor Sűrű bal oldali szögletét Farkas háló­szaggató erővel fejelte a jobb fel­ső sarokba, 1-0. Az első percek ideges kapko­dásán hamar úrrá lett a honvéd- csapat védelme, majd támadói rendre gólveszélyes akciókat ve­zettek. Jók: Kökény (a mezőny leg­jobbja), Szűcs, Farkas, Sűrű. Stupek István További eredmények: Szolno­ki Cukor-SBTC 1-0, St. Kohász- Romhány 1-0, Borsodnádasd- Törökszentmiklós 2-0, Jászbe- rény-Pásztó 11-0(1), Rákóczifal- va-Bag 1-1. A bajnokság állása: 1. St.Kohász 8 7 — 1 16-5 14 2. R.falva 8 5 1 2 16-10 11 3. J.berény 8 4 1 3 23-13 9 4. Bag 8 2 5 1 9-4 9 5. B.gyarmat 8 4 1 3 10-7 9 6. B.nádasd 8 4 1 3 10-11 9 7. SBTC 8 2 4 2 7-6 8 8. Gyöngyös 8 1 6 1 7-6 8 9. Sz.Cukor 8 3 2 3 10-12 8 10. Tsztmiklós 8 3 1 4 17-12 7 11. Dány 8 2 3 3 11-14 7 12. H.Gáspár 8 3 1 4 6-9 7 13. Romhány 8 3 — 5 5-9 6 14. Pásztó 8 2 2 4 5-20 6 15. Apc 8 2 1 5 10-17 5 16. B.falva 8 2 1 5 9-16 5 Labdarúgó NB I. Idoljára a Honvéd 'A hét végi forduló eredmé­nyei: Ferencváros-MTK VM 4-0 Ú. Dózsa-Bp. Honvéd 1-2 Békéscsaba-Vác 0-1 Tatabánya-Pécs 2-1 Szeged-Vasas 2-1 Debrecen-Siófok 1-1 Veszprém-Videoton 2-2 Bp. Volán-Rába ETO 3-2 A bajnokság állása: 1. Bp.Honvéd 8 6 1 1 18- 6 13 2. Vác I 6 1 1 13- 7 13 3. Tatabánya ff 5 2 1 13- 9 12 4. FTC 8 5 1 2 17- 5 11 5. Veszprém 8 2 6­7- 5 10 6. Siófok 8 2 5 1 8- 6 9 7. Rába ETO 8 4­4 15-12 8 8. Szeged 8 3 2 3 6-10 8 9. Békéscs. 8 3 1 4 10- 9 7 10. Ú. Dózsa 8 3 1 4 13-14 7 11. Vasas 8 3 1 4 13-15 7 12. PMSC 8 3­5 6- 8 6 13. BVSC 8 1 4 3 4- 9 6 14. MTKVM 8 2 1 5 9-14 5 15. Videoton-W. 8 1 2 5 8-15 4 16. Bp.Volán 8 1­7 4-20 2 Góllövőlista: 5 gólos: Váczi (Tatabánya). 4 gólos: Gregor, Kovács E. (Bp. Honvéd), Szenes (FTC), Marozsán (Siófok), Kiszi (Tatabánya), Kecskés (Ú. Dó­zsa), Galaschek (Vasas), Répási (Vác). A 9. forduló (október 13.) műsora: Vasas-Bp. Volán, Bp. Honvéd-Tatabánya, PMSC- DVSC, Váci Izzó-Ferencváros (valamennyi 14 órától), MTK- VM-Ú. Dózsa, Videoton-Walt- ham-Békéscsaba, Rába ETO- Veszprém, Siófok-Szeged (vala­mennyi 17). Megyei bajnokság A Makiár megállította a Gyöngyös­halászt A megyei labdarúgó-bajnok­ság hétvégi fordulójának szenzá­ciója, hogy az újonc Makiár meg­törte a Gyöngyöshalász veret­lenségi sorozatát. Ezzel együtt a halásziak továbbra is vezetik a tabellát. A másik meglepetésről a Domoszló gondoskodott, a Selypet otthonában múlták fölül. Á hét végi mérkőzések közül tegnap, lapzártánkig hét mérkő­zés eredményét kaptuk meg. Maklár-Gyöngyöshalász 1-0 Heves-Sírok 0-3 Füzesabony-Tarnaörs 1-0 Selyp-Domoszló 1-2 Eger SE Il.-Petőfibánya 1-0 Kompolt-Átány 2-0 Nagyréde-Recsk 4-2 TOTÓ A 40. játékhét nyertes tipposz- lopa: 2,1, X, 1,1, X, 1, X, 2,1, X, 1, X, 2. Volentér Európa- bajnok A bajai Volentér László újabb Európa-bajnoki aranyéremmel gazdagította éremgyűjteményét, miután motorcsónakjával az O-500-as kategóriában az auszt­riai Greinben harmadik lett. Az EB-sorozat befejező állomása után a pontverseny végeredmé­nye: 1. Volentér 38, 2. Krage (német) 20,3. Jordanov (bolgár) 18 pont.