Heves Megyei Népújság, 1990. április (41, 1. évfolyam, 77., 1-23. szám)

1990-04-17 / 12. szám

6. SPORT Hírlap, 1990. április 17., kedd Labdarúgó NB II. A számlát Aranyos nyújtotta be Eger SE-Szarvas 1-1 (0-0) NB H-es labdarúgó-mérkőzés, Eger, 2000 néző. V.: Varga L. ESE: Bodnlai — Rácz, Csendes, Lengyel, Fegyverneki — Mundi, Horváth, Simon, Jávorszki — Fodor, László. Edző: Báttkuíi László Szarvas: Hanyecz — Fekete, Gebri, Nagy M., Szemere — Bakai, Holp, Garai, Aranyos — Major, Supka. Edző: Pallagi Róbert Csere: Csendes helyett Smuczer a 18., Simon helyett Mirkóezki a 65., Garai helyett Csalos, a 76. percben. Gólszerzők: Horváth a 75., Aranyos a 90. percben. Sárgalap: Bakai a 12., Fegy verneki a 22. percben. Kiállítva: Nagy M. reklamálásért a 76. percben. A tíz perces ismerkedés, egy­más erejének felmérése után, a vendégek veszélyeztettek első­ként. Holp a bal szélről középre kanyarított, de Bakai8 méterre a kaputól a jobb oldali léc mellé fe­jelt. Az ellenakció végén Fodor 18 méteres kapáslövése zúgott el a bal felső sarok mellett. Nem sokkal később Bakai gázolta el Csendest, akit a ’’baleset” nyo­mán ápolni kellett, majd pár perccel később a sérülése miatt le is kellett cserélni. Az újabb szar­vasi helyzetnél ismét Bakai vé­tette el a kaput. A 35. percben a fejelni készülő Mundit a graban- cánál fogva rántotta le Hanyecz, ám a játék mehetett tovább. Öt perccel később Fodor megmoz­dulása kapott ismét tapsot, ami­kor két csel után a 16-osnál alig lőtt mellé. A félidő utolsó percé­ben az addigi próbálkozások kö­zül Horváth célzott a legjobban, de lövése a kapufáról vágódott vissza. Szünet után az egriek átvették a játék irányítását. Az 50. perc­ben Fodor a felező tájékán, az ol­dalvonalnál becsapta Feketét és Nagy M.-et, az 5-össel egyma- gasságban keresztbe ívelt, ám a túloldalon Horváth 11 méterről a léc fölé lőtt. Tíz perccel ezután Simon bal oldali szabadrúgását a kapu előtt tiszta helyzetben Len­gyel fejjel csak megcsúsztatni tudta. A 62. percben Bodolai óriási bravúija mentette meg az Egert a góltól. Aranyos tíz mé­terről leadott kapáslövését ujj­heggyel tolta ki a léc alól a hazai­ak kapuvédője. A 73. percben Mundi cselezte be magát a 16- oson belülre, az alapvonaltól visz- szalőtte a labdát, de Fodor elcsú­szott, s így nem érhette el azt. Két perccel később a lendülettel ér­kező Fodor \éibá.t Hanyecz elhúz­ta. A megítélt büntetőt Horváth nagy erővel vágta a léc alá, 1-0. A 85. percben Fodor növelhette volna a hazaiak előnyét, ám a ka­pu torkában Hanyeczbe lőtte a labdát. Már csak másodpercek voltak hátra, amikor kiegyenlí­tett a Szarvas. Supka az alapvo­nalnál beforgatta Fegyvernekit, majd keresztbe ívelt, ahol Ara­nyos mellel maga elé tette a lab­dát, és 5 méterről a hálóba lőtt, 1-1. Már nem az első alkalommal kezdett úgy az ESE hazai kör­nyezetben, mintha idegenben lépne pályára. Az első félidő­ben jobbára a Szarvas diktált, az egriek inkább csak a kontraak­ciókra alapozhattak. Csendes korai kiválása szerencsére nem okozott komolyabb zavart a vé­delemben. Annál jobban fel­tűnt, hogy a középpályás sor is­mét csak keresi önmagát. A má­sodik játékrészben alábbha­gyott a rakkoiós szarvasiak ira­ma, s így több lehetőség kínál­kozott a hazaiak előtt is. Hiába volt viszont a büntetőből szer­zett, a három ponthoz elégsé­gesnek látszó gól, a 90. percben egy olyan bakit vétett az Eger rutinos védője Fegyverneki, amit csakis góllal fejezhetett be az egykor ESE-színekben fut­ballozó Aranyos. Bánkúd László: — Ekkora védelmi hibát, mint amit elkö­vettünk, ilyen szinten már nem illik. Ezért megérdemelt a Szar­vas pontszerzése. Pallagi Róbert: — Két egyenlő erejű csapat nagy küzdelmében biztos győztesnek látszott az Eger. Lelkesedésünknek és aka­raterőnknek köszönhetjük az egyenlítést. Jók: Bodolai, Fodor, Mundi, Lengyel, illetve Aranyos, Gebri, Bakai. Budai Ferenc NB H-es ifjúsági és serdülő mér­kőzésen: Szarvas-ESE 0-2, illet­ve 0-1. * AzNB II. Keleti-csoportjának további eredménye: Kazincbar- cika-Szegedi Dózsa 2-1, Szeged SC-Szolnok 0-0, Kecskemét- DMTE 0-1, Mezőtúr-St. Sík­üveg 3-0, Baja-Diósgyőr 1-2. A bajnokság állása: 1. Szeged 22 15 5 2 39-12 50 2. Kazinc­barcika 22 12 4 6 30-19 40 3. Eger 22 11 4 7 31-26 37 4. Szarvas 22 9 7 6 25-22 34 5. Diósgyőr 22 9 7 6 32-30 34 6. Kecskemét 22 9 4 9 29-31 31 7. DMTE 22 7 9 6 30-23 30 8. BVSC 22 8 6 8 23-23 30 9. Metripond 22 8 5 9 28-25 29 10. Szolnok 22 7 7 8 27-35 28 11. St. Síküveg 22 8 3 11 33-35 27 12. Nyíregyháza 22 7 5 10 16-21 26 13. Baja 22 6 7 9 20-25 25 14. D. Kinizsi 22 6 6 10 18-24 24 15. Mezőtúr 22 6 8 9 17-28 23 16. Sz. Dózsa 22 3 5 14 19-38 14 Az Európai Asztalitenisz Unió elkészítette az ősszel új rendszerben kezdődő Európa Liga csoportbeosztását és sor­solását. Magyarország a B-cso- portban Törökországgal, Bul­gáriával és Finnországgal küzd majd. * Megszületett a junior vívó vi­lágbajnokságon a magyar csapat második bronz érme. A férfi pár­bajtőrözők 74 tagú mezőnyében Kovács István harcolta ki a har­madik helyet. A francia labdarúgó-bajnok­ság 33. fordulójában Kovács Kálmán ismét a kapuba talált. A magyar válogatott csatár a Can­nes elleni mérkőzésen a 29. perc­ben vette be az ellenfél hálóját, s ezzel együttese az Auxerre 1-0- ra nyert otthonában. Újabb győ­zelem után már a 6. helyen ta­nyáznak. * A belga focibajnokság leg­utóbbi fordulójában Disztl Lász­ló csapata a Club Bruges ismét remekelt,idegenben 3-0 arány­ban nyertek a Lokeren ellen. Elő­nyük 2 pont a második helyezett Anderlecht előtt, s elképzelhető, hogy az egykori Honvéd labda­rúgó idén belga bajnok lesz. * Diego Maradonának új fut- ballcsukára lesz ahhoz szüksé­ge, hogy jól szerepeljen a világ- bajnokságon. A cipőcsere azért indokolt, mivel az isteni Diego az elmúlt néhány hétben hét ki­lót fogyott, s lábmérete fél szá­mot zsugorodott. Röplabda­szurkolók! Holnap délután negyed 6-kor az ESE röplabda csapatának baráti köre találkozót szervez a szurkolóknak, ahol az együttes idei szereplését, a jövőbeni le­hetőségeket vitatják meg. Az ESE-iroda klubhelyiségében sorra kerülő összejövetel vendé­ge Torma Ágnes, edző-csapat- kapitány lesz. Labdarúgó NB III. Döntetlen a házi rangadón HKVSC Deko-H. Gáspár SE 0-0 Hatvan, 800 néző, V.: Birin- csik. Hatvan: Vincze — Hegedűs, Mádi, Sáfrán, Aux, Varga, Ju­hász, Zombori, Ecker (Papp), Gömöri, Szécsényi (Bazsó). Edző: Csufor Sándor Honvéd: Kalló — Suhajda, Szűcs, Matus, Csóka, Augusztin, Fehér, Sűrű, Sima, Nagy, Szabó (Smelkó). Edző: Stupek István Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A harmadik percben Varga jobb oldali szabadrúgását Gömöri fejelte a kapura, de Kal­ló nagy bravúrral védett. Nem sokkal később Gömöri 35 méte­res szabadrúgása szállt fölé. Kis­vártatva egy szöglet után Juhász fejelt mellé. A kilencedik perc­ben formás támadás után Zom­bori 20 méteres lövését védte Kalló. A 18. percben egy ellentá­madás után Fehér elől tisztázott nehezen Vincze. A félidő dere­kán Sáfrán kitűnő labdával indí­totta Szécsényit, aki a kapusba lőtt. A 26. percben Sűrű 30 mé­teres szabadrúgását védte a hazai kapus. Egy perccel később Gö­möri 35 méteres szabadrúgását védte Kalló. A 29. percben Gö­möri ismételhetett, de ezúttal a kapufa hárított. A 33. percben Gömöri Juhász elé fejelt, aki 8 méterről nagy helyzetből fölé lőtt. Szünet után az 50. percbem Sima lövését Mádi a gólvonalról vágta ki. Az 51. percben Gömöri 32 méteres szabadrúgása után a védők felszabadítottak. A 67. percben az előre törő Hegedűs jó labdát adott Juhásznak, aki 10 méterről mellé lőtt. Negyedórá­val a befejezés előtt Zombori lö­vését Kalló a kapu fölé tolta. A 82. percben Zombori egy lepat­tanó labdát 14 méterről kapura lőtt, amelyet Kalló kiütött, de az ismétlést Gazsó elhibázta. Ideális időben lejátszott mér­kőzésen a nagy akarással játszó hazai csapatot nem segítette For­tuna. A vendégek kevés ellentá­madást vezettek, de azok rendre veszélyt jelentettek a házigazdák kapujára. A fegyelmezetten, és lelkesen játszó Honvédek némi szerencsével vittek el egy pontot a listavezetőtől. Jók: Mádi, Var­ga, Gömöri, illetve Káló, Matus, Sima, Nagy A. Szendi László Gyöngyösi SE-Szolnoki VSE 4-1 (1-1) Gyöngyös, 400 néző. V: Kál­mán. GYSE: Nagy A. - Tóth Sz., Kun, Borsányi, Nagy T., Vajda, Török, Baranyi (Márkus), Mol­nár (Kovács), Szerdahelyi, Pa- tócs. Edző: Treiber Rudolf A gólok története. 20. perc: Borsányi az alapvonal közeléből partdobást végzett el, saját kapu­ja felé. A labda kipattant a kiáltó Nagy kapus kezéből, s akadály­talanul gurult az üres kapuba, 0-1. 45. perc: Molnár a bal szél­ről visszagurított a jól érkező Borsányi elé, aki egyből középre lőtt, s Patócs ballal nem hibázott, 1-1. 71. perc: Szerdahelyi nagy­szerű cselek után futott el a bal szélről, s a kifutó kapus fölött a kapuba emelt, 2-1. 86. perc: Tö­rök a 16-os jobb oldali sarkáról szabadrúgásból a kapu elé ívelt, és Kovács csúsztatott fejese fél- magasan a jobb sarokba vágó­dott, 3-1. 89. perc: Patócs robo­gott el a bal szélen, beadását Tö­rök közelről a hálóba lőtte, 4-1. Ezúttal támadó szellemben léptek pályára a hazaiak. Kez­detben döcögött a szekér, de a második félidőre összeszedték magukat Patócsék, s akár na­gyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Szerdahelyi, Borsányi, Török, Márkus, Patócs. Ifik: 1-1. Szkocsovszky Tibor Gödöllői SC-Apci Vasas 0-1 (0-1) Gödöllő, 800 néző. V: Ben- kő. Apci Vasas: Szendrei — Tur- csányi, Tóth, Farkas, Nagy, Sza- kolczai (Kiss), Kovács L. II. (Ko­vács S.), Csorba, Kovács L. III., Szabad, Fekete. Edző: Kiss Já­nos A gól története: Szabad szög­lete Ivancsik fejéről Kovács L.1II. elé pattant, aki egy igazítás után mintegy 14 méterről lőtt ka­pura, melyet Nagy csak a bal sa­rokba tudott tornászni, 0-1. A mérkőzés nagy részében védeke­ző vendégcsapat nagyon jó csa­patteljesítményt nyújtva kis sze­rencsével ugyan, de megérde­melten szerezte meg a győzel­met. Jók: Nagy Róbert, Tóth I., Turcsányi, Kovács L. III. Ifik: Gödöllő-Apc 10-0. Rezsnyák László További eredmények: St. Ko- hász-Jászberény 0-0, Török- szentmiklós-SBTC 1-0, Balassa- gyarmat-Nagybátony 1-0, Né- zsa-Romhány 2-1. A bajnokság állása: 1. HKVSC­Deko 21 15 2 4 44-19 47 2. Gödöllő 21 13 4 4 44-22 43 3. Sí. Kohász 21 12 5 4 29-16 41 4. Gyöngyös 21 9 9 3 34-18 36 5. Bag 20 10 4 6 35-21 34 6. Jászberény 21 9 5 7 38-29 32 7. Romhány 21 9 4 7 43-31 31 8. Rákóczi­falva 20 8 7 5 29-18 31 9. SBTC 21 9 3 9 26-23 30 10. Apc 21 8 4 9 33-30 28 11. T. miklós 21 8 4 9 35-40 28 12. B. gyar­mat 21 8 2 11 18-33 26 13. H. Gáspár 21 7 2 12 19-29 23 14. Nézsa 21 6 3 12 29-53 21 15. SZVSE 21 4 3 14 17-48 15 16. Nagy­bátony 21 _ 3 18 12-55 3 Megjegyzés: A Rákóczifalva- Bag mérkőzést május 9-én ját- szák. Áncsán ezúttal csak erőlködött (Fotó: Perl Márton) Szeged-Éger SE 5-4 (1-1, 2-1, 1-1, 1-1) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 300 néző. V: Szentgyörgyi, Matyó. ESE: TŰZKŐ - Áncsán, Nagy 1, Klejmonov 1, Lőrincz, Tóth, Madarasi 1. C.v.Buza 1, Horváth. Edző: Gyulavári Zol­tán Gól emberelőnyből: 9/3 Vízilabda mérkőzésen szokat­lan módon kezdett a két együt­tes, hiszen hosszú percekig nem esett gól. Mindkét oldalon ordító Forró pillanatok az egriek ka­puja előtt Vízilabda OB I. Gólínség helyzetek maradtak kihasználat­lanul, vagy a kapusok mentettek, vagy a kapufa segített. A hazaiak kétszer, a vendégek háromszor találták telibe a lécet. A gól- iszonyt Klejmonov törte meg, s szerzett vezetést az egrieknek. A negyed utolsó percében növelt hették volna előnyüket a piros- kékek, de Klejmonov a négymé­terest elpuskázta, az-ellentáma­dásnál pedig a szegediek egyen­lítettek. A második játékrészben Madarasi még villámgyors lövé­se újból előnyhöz juttatta a házrí gazdákat, de a válasz nem késett sokáig, s nemcsak ledolgozták hátrányukat a vendégek, hanem át is vették a vezetést. A harma­dik negyedben Nagy lövése még élesztette a pontszerzési reniéf nyékét, de a folytatásban már jó­részt a szegediek dirigáltak. Igaz, a játékvezető gyakran tévedett a| utóbbiak javára, de ezzel a mér­kőzés végeredményét nem befo­lyásolta. Áncsánéknak tehát nem sikerült az újabb bravúr, s ezt elsősorban az emberelőnyös helyzetek rossz kihasználásának köszönhetik. Labdarúgó NB I. Szökik Labdarúgásunk élvonalában tovább tart a Bp. Honvéd vesz- szőfutása. A piros-fehérek ezút­tal saját pályájukon szenvedtek vereséget a bajnok aspiráns MTK-VM-től. Siófokon alapo­san megtömték a debrecenieket, a hajdúságiaknak piros tojás he­lyett négy gólt hozott a húsvéti nyuszi. A Viharsarokban meg­botlott a PMSC, s a Videoton sem találja önmagát. A két szomszédvár rangadóján Győr­ben a Rába ETO legyőzte a Veszprémet. A forduló rangadó­ján békés döntetlennel zárult az Újpest-FTC találkozó. Némi meglepetést jelentett az utóbbi hetekben gyengélkedő Vasas Ta­tabányán aratott győzelme. Az eredmények:Bp. Honvéd- MTK-VM 1-2, Békéscsaba­MTK-VM PMSC 1-0, Rába ETO-Veszp- rém 2-1, Siófok-DVSC 4-0, Ha­ladás-Videoton 1-0, Ú.Dózsa- FTC 0-0, Vasas-Tatabánya 2-1, ' / I Az NB I. állása: 1. MTK VM 23 15 4 4 36-15-49 2. Ú. Dózsa 23 15 2 6 32-15 47 3. Pécs 23 11 7 5 30-16''4É 4. FTC 23 11 5 7 35-23 38 5. Siótok 23 8 9 6 26-23 33 6. Tatabánya 23 10 3 10 16-21.33 7. Vasas 23 8 6 9 26-31 30 8. B.csaba 23 8 6 9 20-26 3Ó 9. Veszprém 23 6 10 7 18-19 28 10. Videoton-W. 23 6 10 7 17-22 28 11. Rába 23 6 9 8 24-21 2) 12. Vác 23 5 10 8 20-25 25 13. Haladás 23 6 6 11 26-32 24 14. Bp. Honvéd 23 6 6 11 23-31 2Í 15. DVSC 23 5 9 9 16-28 24 16. Csepel 23 2 10 11 20-37 1( Asztalitenisz EB Európa-baj nők a Wirth—Bátorfi kettős ¥> P Dl Jól kezdődött a göteborgi asz­talitenisz Európa-bajnokság zá­ró napja a magyarok számára. A női egyesben Wirth Gabriella bronzérmet szerzett. A sportoló­nő kissé csalódottnak tűnt, s a vegyespárosban elért második helyezésnek sem tudott felhőtle­nül örülni, amelyet a belga Jean Michel Jaive oldalán szerzett. Pedig igazán nem volt miért szé­gyenkeznie. A java azonban csak ezután következett, hiszen a női párosunk a döntőbe verekedte magát, ahol egy szovjet duóval kellett mérkőzniük. A találkozó fej-fej melletti csatát hozott. A magyarok nem rukkoltak elő j<[ játékkal, elsősorban Bátq Csilla bizonytalankodott. Leli sedésből azonban jelesre vizs­gáztak, s ha szoros küzdelembe^ is, de megérdemelten szerezték meg a 2-1-es győzelmet, amely egyúttal az arany érmet is jelenj tette. Ezzel teljesült Wirth álma is: az idei kontinens viadalon a dobogó legfelső fokára állhatott TOTÓ A totó 15. heti nyertes tipposzlopa: X, 2, 1, 2, 1, X, 1, X, X, X, 1, 2, 1, x,