Heves Megyei Népújság, 1989. október (40. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-02 / 232. szám

6 NÉPÚJSÁG, 1989. október 2., hétfő Labdarúgó NB II. Röplabda NB I. Kimaradt az emberelőny Szarvas—Eger SE 2-1 (1-1) NB Il-es labdarúgó-mérkő­zés, Szarvas. V: Aczél. Szarvas: Hanyecz — Fekete, Hegyi, Nagy, Szemere — Garai, Bakai, Aranyos — Búzás, Supka, Sebők. Edző: Pallai Róbert. Eger SE: Bodolai — Rácz, Csendes, Lengyel, Smuczer — Mundi, Oláh, Simon, Horváth — Fodor, Nagy. Edző: Bánkúd László. Csere: Búzás helyett Csatlós a 10., Bakai helyett Keszi a 32., Nagy és Horváth helyett Kormos és Mirkóczki a 73. percben. Gólszerzők: Szemere (11-es- ből) a második, Simon (11-es- ből) a 42., Sebők a 48. percben. Sárga lap: Bodolai a 6., Nagy a 12., Bakai a 26. percben. Kiállítva: Hegyi a 29. perc­ben. A 2. percben a hazaiak vezet­tek akciót a jobb oldalon, Búzás húzott kapura, amikor az ötös és az alapvonal közelében Csendes felvágta. 11-es! A büntetőt Sze­mere félmagasan a bal sarokba vágta, 1-0. A 9. percben a kapu­jából kifutó Bodolai ütközött Búzással, majd mindkettőjüket ápolták, s a szarvasi játékost ké­sőbb le is kellett cserélni. Az első negyedóra végén Nagy fejese volt az első egri válasz, majd Fo­dor ugrott ki a jobb összekötő helyén, kisodródva azonban a kivetődő Hanyeczot találta el. A 29. percben Rácz pörgetése hoz­ta helyzetbe Nagyot, aki a jobb összekötő helyén nagy lendület­tel indult kapura, ám hátulról Hegyi felvágta. A játékvezető habozás nélkül felmutatta neki a piros lapot. A következő táma­dásnál Szemere a lesre játszó vé­delem között kiugrott, a vendé­gek szerencséjére sokat kivárt, s végül Bodolai felszedte a lövés­szerű beadást. Válaszként Oláh 14 méterről, futtából lőtt a jobb sarok mellé. A 41. percben egyenlítettek a piros-kékek: Nagy remek csellel csapta be őr­zőjét, s jobbról az alapvonal kö­zeléből visszagurított. A labdára Horváth mozdult, de őt hátulról Fekete elbuktatta. A játékvezető ezúttal is határozottan mutatott a büntetőpontra. A 11-esből Si­mon laposan a bal alsó sarokba lőtt, 1-1. SZÜNET UTÁN kihagyott az egri védelem. Balról indult a szarvasiak támadása, majd a pontos beadás Sebőkhöz jutott, aki közelről lőtt. A lövést Bodolai üggyel-bajjal hárította, a labda a gólvonal felé gurult, amikor az egyik védő megpró­bált menteni, többen is hozzáér­tek még, míg végül Sebők ismét­lése a hálóba került, 2-1. A 60. percben Aranyos lépett ki a vé­dőfalból, Lengyel iramodott utá­na, de már csak a 16-oson belül tudta — szabálytalanul — szerel­ni. Ennek a 11-esnek is Szemere áll neki, de Bodolai a középre tartó labdát gyors vetődéssel megkaparintotta. Hat perccel később Sebők lövését tenyerelte a mezőnybe az egri kapus, majd négy perccel később Garai talál­ta meg a rést a lesre játszó védel­men, kapura is lőtt, de mivel Bo­dolai ujjheggyel hozzáért, a lab­da kevéssel, de elkerülte a jobb alsó sarkot. A gyorsan jött, váratlan hazai vezetés okozta sokkot negyedóra múltán heverte ki a vendégcsa­pat, innen kezdve játszott terv­szerűen, s a mezőnyben ponto­sabban ellenfelénél. A kiállítás­sal mintegy 60 percen keresztül létszámfölénybe is került, de csak az első félidőben nyújtott jó teljesítményükkel zárkóztak fel. A szünet utáni védelmi kihagyás végzetes lett, s ettől kezdve re­ményét is vesztette az ESE. A tá­madás-előkészítést siettette a csapat, az elvesztett labdákból pedig a lelkes hazaiak — itt-ott megtalálva a lestaktika ellensze­rét — több gólveszélyes ellenak­ciót vezettek. A mérkőzés képé­hez még hozzátartozik, hogy a küzdelem olykor átlépte a sport- szerűség határait, így sok volt a kisebb-nagyobb sérülés. Bánkúd László: — A jogtalan 11-essel már hamar „lerende­zett” bennünket a bíró. Az is igaz viszont, hogy a második félidő­ben gyenge teljesítményt nyúj­tottunk. Jók: Simon, Oláh. NB-s ifjúsági és serdülő mér­kőzésen: Eger SE — Szarvas 6-0, illetve 2-0. Budavári Sándor További eredmények: Salgótarjáni Síküveg — Mezőtúr 1-1, Szegedi Dózsa — Kazincbarcika 0-1, Szolnoki MÁV- MTE — Szeged SC 0-2, Diósgyőri VTK — Baja 2-2, Debreceni MTE — Kecske­mét 3-2, Metripond — Nyíregyháza 4-0, BVSC — Debreceni Kinizsi 1-0. A bajnokság állása: 1. Metrip. 7 5 2­15- 3 17 2. Szeged 7 5 2­12- 4 17 3. Kazincb. 7 5­2 10- 2 15 4. Szarvas 7 3 3 1 10- 9 12 5. Eger 7 3 2 2 10- 7 11 6. Szolnok 7 2 3 2 11-11 9 7. Kecsk. 7 3­4 10-13 9 8. DMTE 7 1 5 1 9- 9 8 9. D.Kinizsi. 7 2 2 3 6- 6 8 10. BVSC 7 2 2 3 6- 9 8 11. Baja 7 1 4 2 6- 8 7 12. Mezőtúr 7 1 4 2 7-12 7 13. Szegedi D. 7 1 3 3 8-12 6 14. Salg.Síkü. 7 1 2 4 8-12 5 15. Nyíregyh. 7 1 2 4 3- 9 5 16. DVTK 7­4 3 7-12 4 A labdarúgó NB I. hét végi forduló­jának rangadóján a Fradi legyőzte az Újpestet. Továbbra is gödörben a Vi­deoton, hazai pályán szenvedtek vere­séget a Haladástól. Eredmények: Ferencváros - Ú. Dó­zsa 2-0, Videoton - Haladás 1-2, Vasas - Tatabánya 1-0, Vác - Csepel 0-0, Pécs - Békéscsaba 1-1, Debrecen - Si­ófok 1-0, Veszprém - Rába ETO 0-0, MTK-VM - Bp. Honvéd 3-0. Labdarúgó NB III. Gyöngyösi baki a Bag ellen A labdarúgó NB III. Mátra- csoportjának hét végi mérkőzé­seiről a következő jelentéseket kaptuk: Bag—Gyöngyös 1-0 (0-0) Gyöngyös, 400 néző. V: Tóth S. GYSE: Labancz — Tóth Sz., Kun, Orosz, Borsányi, Nagy T., Vajda, Szerdahelyi, Gábor (Fe­hér), Török, Patócs (Majzik). Edző: Treiber Rudolf. A 65. percben a félvonalon túlról váratlanul előrevágott lab­dára Őszi villámgyorsan rácsa­pott, és faképnél hagyva a hazai védelmet, a kifutó Labancz mel­lett mintegy 10 méterről lőtt az üres kapuba, 1-0. Ideális labdarúgóidőben a tu­datosabban játszó vendégcsapat egyetlen gólhelyzetét kihasznál­va nyerte meg az egyébként küz­delmes mérkőzést. A hazaiak közül senkit sem le­het kiemelni. Ifik: GYSE — Bag 4-1. Szkocsovszky Tibor Hatvani KVSC-Deko— Jászberény 3-1 (2-1) Hatvan, 800 néző. V.: Takács. HKVSC: Vincze — Füzér, Hegedűs, Hartman, Jambrik, Ecker, Zombori, Kovács (Sáf- rán), Juhász, Gömöri, Szécsényi. Edző: Csufor Sándor. A gólok története: 24. perc: Vincze lerántotta Demét, a tizen­egyest Szabó & jobb alsó sarokba lőtte, 0-1.40. perc: Juhász lefor­dult a védőjéről, és 14 méterről a jobb sarokba helyezett. A 43. percben: Hegedűst & kapus sza­bálytalanul szerelte, a büntetőt Zombori értékesítette, 2-1. A 80. perc: Gömöri labdájával Ec- kerkilépett a védők gyűrűjéből, s a kifutó kapus mellett 10 méter­ről a bal sarokba lőtt, 3-1. Ezen a mérkőzésen búcsúzott a játékvezetéstől Takács György, akinek eddigi ténykedését dr. Csicsai József köszönte meg, s a csapatok is ajándékot nyújtottak át a bírónak. A vendégek — ha jobban koncentrálnak — növel­hették volna előnyüket az első félidő elején. Majd fokozatosan rákapcsolt a Hatvan, szépített, majd átvette a vezetést. A folyta­tásban többet birtokolta a labdát a Jászberény, de gólhelyzetet nem tudott kidolgozni. Jók: Hegedűs, Ecker, Juhász. Ifik: 3-2 Szendi László Romhány—Apc 1-0 (1-0) bők a kapus felett emelt a háló­ba, 1-0.10. perc: Benedek bal ol­dali beadását Sebők a bal felső sarokba fejelte, 2-0. 25. perc: Katona lövése Komjáti lábáról pattant a kapuba, 3-0. 53. perc: Hegedűs kilépett a védők között, és 10 méterről a bal felső sarokba helyezett, 3-1. Közepes iramú, alacsony szín­vonalú mérkőzésen, az első fél­időben nyújtott játék alapján megérdemelten nyert a hazai együttes. Jók: Szabó L., Hegedűs, Sza­bó Z. Ifik: ESE II. - Török- szentmiklós 3-2. Nagy Kálmán Romhány, 200 néző. V: Ve­res. Apc: Szendrei — Szőke (Sza­bó), Turcsányi, Farkas, Kovács L., Szabad, Csorba, Varga, Kiss, Oláh, Fekete. Edző: Kiss János. A 40. percben egy bal oldalról beívelt szögletet Szendrei rövi­den öklözött ki, a labdát Kottesz öt méterről a kapu közepébe fe­jelte, 1-0. A második félidőben hiába vették át a játék irányítását az ap- ciak, a kínálkozó helyzeteket sorra kihagyták. Jók: Farkas, Kiss. Ifik: 6-0. Jambrik Tamás Törökszentmiklős— H. Gáspár SE 3-1 (3-0) Törökszentmiklős, 600 néző. V: Marcsok. H. Gáspár SE: Káló — Fülep, Komjáti, Jacsó, Szabó L., Au- gusztin, Adamovics, Sűrű, Su- hajda (Hegedűs), Szabó Z., Smolniczki (Rácz). Edző: Stu- pek István. A gólok története: 5. perc: Se­További eredmények: St. Ko­hász — Nézsa 2-0, Nagybátony — SBTC 1-1, Rákóczifalva — Balassagyarmat 6-0, Gödöllő — Szolnoki VSE 1-0. A bajnokság állása: 1. Gödöllő 7 6­1 16- 6 18 2. St. Kohász 7 5 1 1 9- 6 16 3. Hatvan 7 5­2 17- 8 15 4. Gyöngyös 7 4 2 1 17- 6 14 5. Bag 7 4 2 1 16- 7 14 6. Jászb. 7 3 2 2 12- 7 11 7. SBTC 7 3 2 2 11- 8 11 8-9. Romhány 7 3 1 3 10-11 10 8-9. T.szentmik. 7 3 1 3 10-11 10 10. B.-gyarmat 7 3 4 4-12 9 11. Rákóczit. 7 2 2 3 8- 5 8 12. Apc 7 2 1 4 9-11 7 13. Nézsa 7 2 1 4 8-20 7 14. H. Gáspár 7 2 5 8-14 6 15. SZVSE 7 2 5 3-14 2 16. Nagybát. 7 1 6 3-15 1 Stop a Volánnak Eger SE — Álba Volán 3-1 (-11, 7,16, 9) NB I-es női röplabdamérkő­zés Eger, 300 néző. V: Varga, Zalánfi. ESE: Bukina, dr. Sikéné, Ku- rucz, Torma, Fésűs, Fekete. Cs: Cserkaszova. Edző: dr. Phan Hong Minh. Megérkezett az egriek máso­dik szovjet idegenlégiósa is, a volt válogatott Tatjana Cserka­szova. Ám, hogy dr. Phan Hong Minh edző nem küldte pályára a kezdőcsapatban, annak logikus magyarázata, hogy a szovjet játé­kosnak néhány napra, sőt egy­két hétre szüksége lesz, hogy megismerje a társakat, ismét for­mába lendüljön. Az Álba Volán tekintélyes eredménylistával érkezett Eger­be. Három mérkőzésből három győzelmet arattak, s többek kö­zött simán legyőzték a BVSC-t, és nem jelentett különösebb aka­dályt az Ú. Dózsa sem. A székes- fehérváriak mestere, Homola György nem is titkolta, hogy az Ausztriából hazatért Fésűs Irén­nel megerősödve szeretnének leckét adni az ESE-nek is. Min­denesetre a találkozó az ő elvárá­sai szerint indult. A hazaiak ide­gesen kezdtek, egymást érték a hosszú ütések, emiatt aztán 1-5- ös állásnál „Miki” időt is kért. Ez némileg megnyugtatta a lányo­kat, hiszen Fekete pontos nyitá­sainak köszönhetően egyenlítet­tek, sőt 7-5-re vezettek. Ekkor azonban még a csapat nem tudta ellensúlyozni dr. Sikéné és Fésűs gyenge játékát, s mivel a hajrá­ban ziccereket is hibáztak az eg­riek, az első szettet a vendégek nyerték. A folytatásban aztán össze­kapta magát a házigazda. Torma valósággal szuggerálta a csapat­társakat, s emellett nyugalomra intett, no meg hanyag eleganciá­val, pontot érő ütésekkel ragad­tatta tapsra a szurkolókat. 6-6-ig tartotta a lépést a Volán, majd megléptek a piros-kékek. Ekkor is Fekete foglalta el a nyitószek­tort, ám nemcsak ő, hanem Ku- rucz is kitűnt cseppet sem alibi szerváival. Dr. Sikénén egyre in­kább látszott, hogy felpörgeti Az elmúlt héten kedden reggel nyolc órakor rajtolt Egerben a 100 órás Hungária-váltófutás, amely öt napon és éjszakán át várta a ko- cogókat a városi stadionba. Az im­már harmadik alkalommal meg­rendezett vérbeli tömegsportren­dezvényen a kezdeti egy, majd 13 váltó után idén már 27 előzetesen szervezett iskolai, politikai, társa­dalmi és egyéb szervezet vett részt. De a csapatnévvel ellátott rajtszá­mokkal kocogok mellett legalább ugyanennyien kaptak kedvet, hogy „versenyen kívül” fussanak néhány kört. A résztvevőknek egyébként nem kisebb feladatra kellett vállal­kozniuk, minthogy csapatukért egy-egy órát folyamatos mozgás­sal töltsenek a pályán, legyen az lendületes futás, avagy csak gya­loglás. így mindenki saját felké­szültsége szerint futott. Az ifjabb titánok 40 kört is megtettek egy óra alatt, de a nyugdíjasok leko­cogták a maguk 15 körét a négy­százas futópályán. Bár az első pillanattól hangsú­lyozottan nem versenyről volt szó, a tájékoztatás érdekében azonban testnevelés szakos hallgatók szá­molták a teljesítményeket. Tőlük tudjuk, hogy mintegy 4500-ra te­hető azok száma, akik megfordul­tak a stadionban a rendezvény so­rán. Valaki azt is kiszámolta, hogy a „buli” során a kocogok összesen több mint 40 ezer kilométert fu­tottak, vagyis ezzel a teljesítmény­nyel a csapat megkerülhette volna a Földet az Egyenlítő mentén. A rendezői, az MDF- és az MSZMP-sátrakon egyforma erő­vel kopogtatott az eső az utolsó éj­szakán, de Németh László (MSZMP) ugyanúgy megjelent az előzetesen elvállalt időpontban, mint Szarvas Béla (MDF) vagy dr. Nagy Imre (Demisz). Többen napról napra javuló tel­Hiába a hár­mas sánc, az egri Fésűs bombasztikus erejű ütésével szemben tehe­tetlen (Fotó: Gál Gá­bor) magát, s ugyanilyen fokozatosan lendült játékba Fésűs Zsóka is. Következett a harmadik játék­rész. A levegő vibrálásából is ér­ződött, hogy ez lesz a mérkőzés vízválasztója. Aki nyeri ezt a szettet, az nyeri a mérkőzést is. A közönség egy hallatlanul izgal­mas „menetet” szurkolhatott vé­gig: 5-2-re a vendégek vezettek, majd 7-5-re az Eger. Bukináék nem ismertek lehetetlent, nem ismerték az elveszett labda fogal­mát. Mégis az apró hibák azt eredményezték, hogy 12-11-re feljött a székesfehérvári együt­tes. 13-11-nél aztán Feketét fel­váltotta Cserkaszova. Szegény lány! Mit érezhetett, amikor gya­korlatilag edzés nélkül bedobták a mélyvízbe. Első megmozdulá­sai el is árulták megilletődöttsé- gét, ám aztán mezőnymunkája és egy-két ütése sejtette, hogy nem kezdő már a pályán. No, de foly­tassuk a krónikát. 14-11-ről egyenlített a Volán. Ezt követő­en felváltva szerezték vissza a nyitás jogát a csapatok, úgyhogy jó darabig 14-14-et mutatott az eredményjelző tábla. Majd Fésűs E. ászt szerváit, igaz, erre ugyan­ez volt a másik oldalon a névro­jesítményeiket csodálták, de a leg­nagyobb elismerés mindvégig a Balassi Bálint Általános Iskola út­törőinek jutott, akik Petrovai Jó­zsef testnevelővel és szüleikkel mindvégig kitartva teljesítették a folyamatos 100 órát. A kisdiákok és szüleik hozzáállása a többi résztvevő számára is példa értékű, akaraterőt kölcsönző volt. És amire senki sem számított, szombaton az utolsó órára még a nap is kisütött, s a tombolára visz- szatérők tömege a kellemes sláger­zenére együtt körözött a salakon. A jelenlévő több száz résztvevő tapsa közepette tette meg az utolsó köröket az a csapat is, amely a Hungária Biztosító 100-as trikóit viselte mindvégig, fejenként napi kétszer egy órát teljesített. Az ünnepélyes zárást megelőző tombola során közel ötezer név közül választott Fortuna. De volt, amit nem bíztak az istenasszony kegyeire, így először a balassis diá­kok vehették át a városi művelő­dési osztály és a HungarHotels, valamint Sike Gábor (az olimpiai bajnok bátyja, aki szintén naponta kétszer egy órát futott) által fel­ajánlott ajándékokat. Ezt követő­en 60 szerencsés nyertes örülhetett a Demisz, a Hungária Biztosító, az Egervin, a Heves megyei sütőipa­ri, valamint a tejipari vállalat és a gyógyszertári központ meglepeté­seinek. A fődijat, a Heves megyei ifjúsági és sportosztály által fel­ajánlott „óriás” Adidas-táskát a gárdonyis Illyés Gabi nyerte. Az idei 100 óráson a díjazotta­kon kívül minden résztvevő nyert, s azok vesztettek csak, akik nem akartak vagy nem tudtak bekap­csolódni. Számukra is nyitott azonban a stadion kapuja délutá­nonként a hátralévő 360 napon, a következő 100 órás váltó rajtjáig... Honfi Gábor kon válasza, 15-15. Sőt a 16. pontot is a dunántúli gárda sze­rezte meg. És akkor Sikéné is ászt nyitott, 16-16. A játszma 25. percében járt az óra, amikor a döntő pontot az ESE szerezte meg. Csak bírják erővel a lányok! Úgy tűnt, a negyedik szettet egy lendülettel ledarálja az ESE, hi­szen 9-0-ra elhúztak. Igen ám, csakhogy az izmok, a reflexek már nem mindig engedelmes­kedtek az akaratnak, így aztán szép komótosan feljött a vendég. 11-5-re, majd 13-9-re. De ezt már szégyen lenne elveszteni, gondolhatta a csapat. Még egy utolsó erőbedobás, és győzelem­mámorban úszott az Eger SE. Teljesítményéért, küzdenitudá- sáért valamennyi játékos dicsé­retet érdemel. A bajnokságot jelenleg a Va­sas vezeti 8 ponttal, második az Álba Volán 7, harmadik az Eger SE ugyancsak 7 ponttal. Legközelebb pénteken dél­után fél 5-kor a BVSC-t fogadja az ESE a körcsarnokban. (budai) Vízilabda OB I. Az utolsó negyed döntött FTC - Eger SE 13-7 OB I-es vízilabda-mérkőzés, Bp., Komjádi-uszoda. V: Matyó, Schlosser. ESE: Lipovics — Nagy 1, An­csán, Madarasi, Lőrincz 1, Búza 2, Tóth K. 3. Cs.: Kelemen, Tóth P., Simon, Horváth J. Edző: Gyulavá­ri Zoltán. A Fradi az utolsó negyedig 1-2 góllal vezetett, a szoros emberfo­gással játszó egriek igyekeztek tar­tani ezt a minimális hátrányt. A ne­gyedik játékrészben viszont — Ma­darasi és Búza még korábban ki­pontozódott — az FTC sorra belőt­te a helyzeteit, míg az ESE egyetlen gólt sem dobott. Senna győzött A Forma — 1-es autós világbaj­nokság idei 14. futamát rendezték meg vasárnap délután a spanyolor­szági Jerez de la Fronterában. A mezőny 72 kört tett meg (egy-egy kör 4218 méter), összesen 303,7 kilométert. A győzelmet a brazil Senna szerezte meg az osztrák Ber­ger és a francia Prost előtt, s így el­maradt a világbajnok-avatás. A számítások alapján ugyanis Senná- nak nem lett volna „szabad” nyer­ni, így viszont a hátralévő két fu­tamban Prost mellett még esélye van a végső győzelemre. A pontverseny állása: 1. Prost 76 pont (5 büntetőpont), 2. Senna 60, 3. Nigel Mansell (brit, Ferrari) 38,4. Patrese 30,5. Thierry Bout- sen (belga, Williams-Renault) 24. TOTO 1» X, 2, X, 2,1,1,2, X, X, X, 1, 1. Pótmérkőzés: 1. 100 órás váltó Körű If ütötték a Földet