Heves Megyei Népújság, 1989. augusztus (40. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám

6 SPORT NÉPÚJSÁG, 1989. augusztus 28., hétfő Labdarúgó NB II. Eger SE — St. Síküveggyár 2-1 (1-0) Eger, 1000 néző. V.: Zvo- lenszky. ESE: Bodolai — Rácz, Csen­des, Lengyel, Jávorszki — Mun­di, Horváth, Oláh, Mirkóczki — Nagy, Fodor. Edző: Bánkuti László. St. Síküveg: Hiesz — Zsély, Babcsán, Gyetvai, Szalai — Klá­rik, Bódi, Hodur, Stark — Garai, Balogh. Edző: Szalai Miklós. Sárga lap: Szalai a 36. perc­ben. Csere: Fodor helyett Fegyver- neki és Mirkóczki helyett Smuc- zer a 72., Bódi helyett Mohácsi a 79. percben. Az első igazi helyzet a vendé­gek előtt adódott, Hodur lőtt ke­resztbe a hazaiak 16-osán, a ki­ugró Garai Bodolai mellett elgu­rított, ám a labda centiméterek­kel elkerülte az egri kaput. A 17. percben Oláh ment el a jobb ol­dalon, beadását Fodor Nagyhoz továbbította, aki fordulásból 11 méterről alig lőtt fölé. A 24. percben Mundi — Horváth kis- szöglet után az utóbbi kanyarí- tott középre, de Fodor öt méter­ről föléfejelt. A 31. percben Já­vorszki unta meg csatártársai te­hetetlenségét, s 17 méteres lövé­se éppen hogy csak mellészállt. A 34. percben megfagyott a vér az egri szurkolóban. Szalai sza­badrúgást ívelt be a bal oldalról, Rácz lyukat rúgott, s Bodolainak csak ritka bravúrral sikerült mentenie Garai elől. Az eset után rövid ápolásra szorult az eg­ri kapus. A szünet előtt három perccel született meg az ESE ve­zető gólja. Nagy gurított jobbról középre, s Fodor a 11 -es pont tá­jékáról jobbal a léc alá bombá­zott, 1-0. A pihenő előtt még Hodur veszélyeztetett, fejese alig szállt mellé. Szünet után Nagy jobb oldali beívelését Fodor 11 méterről mintaszerűen fejelte a bal sarok irányába, de Hiesz vetődve tisz­tázott Két perccel később növel­ték előnyüket a piros-kékek. Oláh indította a jobb oldalon Rácsot, mindenki beadást várt, Ö talán a jobb hátvéd is ezt akarta, a labda azonban a hosszú felső sa­rokban kötött ki, 2-0. Az 54. percben Mundi jobb oldali be­adása után Horváth látványos csukafejese tévesztett célt. A 61. percben szépíthettek volna a vendégek. Egy jobb oldali szög­let után a labda elszállt a lábak között, s az őrizetlenül hagyott Garai senkitől sem zavartatva, ordító helyzetben öt méterről fö­léfejelt. Egy perccel később Ho­Nagy — szoros őrizetben dur cselezgetett a 16-os vonalá­nál, majd emelését Bodolai fölé- tenyerelte. A 69. percben Hodur ugrott ki a hazai bekkek közül, a 16-oson belül Jávorszki becsúsz­va szerelte, s meglepetésre a já­tékvezető a 11-es pontra muta­tott. A büntetőt Garai félmaga- san a kapu jobb oldalába lőtte, 2-1. A 70. percben Hodur kapott jó labdát, s középről egy csel után alig lőtt mellé. A 85. perc­ben ismét a salgótarjáni játékos volt a főszereplő, egy jobbról be­ívelt szöglet után ő ugrott a leg­magasabbra, ám fejéről mellé­szállt a labda. A hazaiak gyorsan dűlőre akarták vinni a dolgot, az első percekben lendületes támadá­sokat vezettek. A helyzetek azonban kimaradtak, s a vendé­gek egyenrangú partnerekké váltak. Mindkét csapat játéko­sai mezőnyben rengeteget fu­tottak, de a csatárok nem talál­ták góllövőcipőjüket. A félidő befejezése előtt Fodor talált Hi­esz hálójába, és így a piros-ké­kek vonulhattak előnnyel a pi­henőre. A második játékrész elején Rácz szerencsésnek mondható gólja után mindenki parádés játékot várt a hazaiak­tól, ehelyett azonban a salgótar­jániak vették át a kezdeménye­zést. Bár góljuk vitatható körül­mények között esett, már érett a (Fotó: Gál Gábor) találatuk. A Horváthék által diktált tempót nemcsak felvet­ték, hanem fokozták, s kis híján egyenlítettek a hajrára elfáradni látszó egriek ellen. Jók: Lengyel, Csendes, Oláh, ill. Hiesz, Hodur, Garai. Bánkuti László: A vártnál lé­nyegesen gyengébb játékkal s némi szerencsével nyertünk. A folytatásban ennél feltétlenül több kell. Molnár Zsolt További eredmények: Debre­ceni Kinizsi-Kazincbarcika 0-1, Szolnok-BVSC 2-0, DVTK- DMTE 2-2, Szarvas-Mezőtúr 4-2, Kecskemét-Nyíregyháza 1-0, Baja-Metripond 0-1, Sze­ged SC-Sz. Dózsa 3-2. A keleti csoport állása: 1. K.barcika 2 2----------2-0 6 2 . Szarvas 2 1 1 -4-2 4 Szolnoki MÁV 2 1 1 -4-2 4 4. Szeged 2 1 1 -4-3 4 5. Metripond 2 1 1 -2-1 4 6. Szegedi Dózsa 2 1- 14-4 3 7. Eger 2 1- 13-3 3 8. Kecskemét 2 1- 11-1 3 9. DVTK 2 — 2 -3-3 2 10. DMTE 2 ­2 -2-2 2 11. Baja 2 ­1 10-1 1 Debr. Kinizsi 2 ­1 10-1 1 Nyíregyháza 2 ­1 10-1 1 14. Salg.Síkiíveg 2 ­1 13-4 1 15. Mezőtúr 2 ­1 12-4 1 16. BVSC 2 ­1 11-3 1 Dicsőség a H. Zalka SE-nek Panyik Európa-bajnok A hét végén a Hungaroringen rendezték meg a második or­szágúti váltó és síroller Európa- bajnokságot. A kontinensviada­lon a felnőttek és juniorok együtt indultak, tömegrajtos starttal. Panyik János, a gyöngyösi H. Zalka SE sportolója szép sikert ért el, hiszen a juniorok között maga mögé utasított mindenkit. Eredménye annál is inkább fi­gyelemre méltó, mivel a legjobb felnőttől mindössze négy má­sodperccel később haladt át a cé­lon. Senna nyerte a Belga Grand Prix-t Idei ötödik, egész pályafutását tekintve pedig tizenkilencedik Grand Prix-győzelmét aratta va­sárnap Spa-Francorchamps-ban a Forma — 1-es világbajnoki cím védője, a brazil Ayrton Senna. A kiváló pilóta az esős, csúszós pá­lyán a szó szoros értelmében rajt — cél győzelemmel örvendeztet­te meg szurkolóit, ó indult az úgynevezett pole positionból, vagyis az egyes rajtkockából, s egyetlen másodpercre sem en­gedte át másnak a vezetést. Annál nagyobb harcot vívott mögötte a második helyért a francia Alain Prost, valamint a legutóbbi vb-futam, a Magyar Nagydíj győztese, Nigel Mansell. A brit versenyző mindent meg­próbált az előzés érdekében, az utolsó nyolc körben egyszer sem volt egy másodpercnél nagyobb különbség közte és Prost között. A célegyenesben egy utolsó ro­hamot intézett riválisa ellen a pi­lóta, de Prost 52 század másod­percet megőrzött előnyéből, és megtartotta a második helyet. A összetettben 11 pontnyira zsugorodott Prost előnye Senna előtt, Mansell pedig megszilárdí­totta harmadik helyét. Eredmé­nyek: Belga Nagydíj: 1. Ayrton Sen­na (brazil, McLaren Honda) 1:40:54.196 óra. 2. Alain Prost (francia, McLaren Honda) 1.304 mp hátrány. 3. Nigel Man­sell (brit, Ferrari) 1.824 mp hát­rány. A világbajnoki pontverseny állása: 1. Prost 62 pont. 2. Senna 51. 3. Mansell 38. 4. Riccardo Patrese (olasz) 25. 5. Boutsen 20. 6. Nannini 14. Labdarúgó NB III. Gyöngyösi fél tucat Megszerezte első' győzelmét a H. Gáspár SE A labdarúgó NB III. Mátra-csoport- jának második fordulójáról a következő jelentéseket kaptuk tudósítóinktól. Gyöngyösi SE — Nézsa 6-1 (2-1) Gyöngyös, 400 néző. V.: Farkas. GYSE: Labancz — Borsányi, Kun, Orosz (Majzik), Vona, Nagy T., Vajda (Antal), Fehér, Kovács, Török, Patócs. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: 21. perc: bal szé­len vezetett támadást követően Patócs az alapvonal közeléből mesterien ívelt a kapu elé, és a jól érkező Fehér a jobb fel­ső sarokba fejelt, 1-0.41. perc: ismét bal oldali támadás után Vajda ívelt középre, Patócs egy védőn átemelt, és ajól érkező Török előrevetődve fejelt a jobb sarok­ba, 2-0.42. perc: 23 m-es szabadrúgás­ból Gáli a bal felső sarokba lőtte a lab­dát, 2-1. 46. perc: Vona a bal oldali 16- os sarkának közeléből szabadrúgást ívelt a kapu előterébe, és a védők közül magasan felugró Török védhetetlenül fejelt a bal felső sarokba, 3-1. 53. perc: Nagy T. 24 m-es szabadrúgásból bom­bagólt rúgott félmagasan a jobb sarok­ba, 4-1.66. perc: Fehérár alapvonal kö­zeléből ívelt középre, és Patócs felhőfe­jessel bólintott a jobb felső sarokba, 5-1. 67. perc: Borsányi tört előre a jobb ösz- szekötő helyén, majd váratlanul átívelt az ellenkező oldalra, és az érkező Antal elvetődve fejelt a bal alsó sarokba, 6-1. Már az első játékrészben is fölényben játszott a GYSE, de a szünet után olyan parádés játékot produkáltak, hogy még nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jók: Kun, Vona, Borsányi, Vaj­da, Fehér, Nagy T., Török, Patócs, ill. a vendégektől senki. Ifik: GYSE — Nézsa 9-0. Szkocsovszky Tibor Hatvan — Rákóczifalva 1-0 (1-0) Rákóczifalva, 600 néző. V.: Makovi- nyi. Hatvan: Vincze — Hegedűs, Mádi, Hartman, Füzér, Sima (Jambrik), Zom- bori, Ecker (Sáfrán), Juhász, Gömöri, Kovács. Edző: Csúf or Sándor. A gól története: a 17. percben Simát szabálytalanul szerelték a kaputól 20 m-re. A megítélt szabadrúgást Gömöri bődületes erővel a bal felső sarokba lőt­te, 1-0. Az első tizenöt perc tapogatózó já­tékkal telt el, majd Gömöq hatalmas szabadrúgásával megszereztek a veze­tést a vendégek. A gól után feljött a ha­zai csapat, és Tubák révén néhányszor veszélyeztettek, majd Vincze védett több esetben remekül. A második fél­időben ellaposodott a játék, azonban hatalmas küzdelem folyt. A félidő dere­kán a vendégek vették át a játék irányí­tását, Gömöri és Kovács holtbiztos helyzetben hibáztak. Végeredményben küzdelmes mérkőzésen kiizzadta a Zagyva-parti gárda a nagyon értékes győzelmet. Jók: Vincze (a mezőny leg­jobbja), Mádi és Hegedűs. Ifik: Rákó­czifalva — Hatvan 3-0. Szendi László H. Gáspár SE — Szolnoki V.SE 4-0 (2-0) Hatvan, 300 néző. V: Taskó. H. Gáspár SE: Lászlók — Fülep, Ko­vács (Sipos), Jacsó, Szabó L., Komjáti, Hegedűs, Sűrű, Csóka, Szabó Z. (Au- gusztin), Pádár. Edző: Stupek István. A golok története. 2. perc: a vendé­gek Tátrai révén hazaadásból öngólt vé­tettek, 1-0. 8. perc: Fülep jobb oldali beadása után Sűrűtíz méterről kapásból lőtt gólt, 2-0. 80. perc: Szabó Z. egyéni akció után volt eredményes, 3-0. 85. perc: ezúttal Sűrű ismételte meg csapat­társa produkcióját, s állította be a vég­eredményt, 4-0. A honvédcsapat jó kezdéssel kétgó­los vezetésre tett szert, s nyugodtan fut­ballozhatott. Később ellaposodott a já­ték, s csak a hajrára élénkült az iram. Jók: Kovács, Szabó L., Sűrű. Ifik: ESE — SZVSE 3-1. Oláh Ferenc Jászberény — Apc 2-0 (0-0) Jászberény, 800 néző. V: Kiss Gy. Apc: Németh — Turcsányi, Szőke L. (Csorba N.), Farkas, Kovács J. (Kiss Cs.), Csorba J., Szabad, Szakolczai, Varga, Kovács L., Fekete. Edző: Kiss János. A gólok története. 52. perc: Kapu előtti kavarodás után Szőke röviden szabadított fel, a labda Győré e\é került, akinek 17 méteres lövése Vargán irányt változtatva vágódott a hálóba, 1-0. 75. perc: Balogh jobb oldalról beívelt lab­dáját Németh röviden tenyerelte ki, s a jókor érkező Ludasia rövidsarokba lőtt, 2-0. Az első negyedóra hazai rohamait át­vészelték a vendégek, fokozatosan vet­ték át a mérkőzés ritmusát. A folytatás­ban sorra vezették kontratámadásaikat, de a döntő pillanatokban csatáraik hi­báztak. A második játékrészben már a vendéglátóknak voltak helyzeteik, s eb­ből kettőt kihasználtak. Jók: Németh, Csorba J., Fekete, Far­kas. Ifik: 11-0. Rezsnyák László További eredmények: SBTC — Gö­döllő 1-3, Balassagyarmat — Romhány 0- 3, Nagybátony — Törökszentmiklós 1- 2, Bag — St. Kohász 4-0. A bajnokság állása: 1. Bag 2 2 — — 9-2 6 2. Gyöngyös 2 2 — — 8-1 6 3. Jászberény 2 2 — — 7-0 6 4. Hatvan 2 2 — — 6-1 6 5. Gödöllő 2 2 — — 4-1 6 6. H.Gáspár SE 2 1 — 1 5-3 3 7. SBTC 2 1 — 1 4-3 3 8. Romhány 2 1 — 1 5-5 3 9. Apc 2 1 — 1 3-3 3 10. Török­szentmiklós 2 1 _ 1 2-3 3 11. St. Kohász 2 1 — 1 2-4 3 12. Rákóczifalva 2 — — 2 0-3 — 13. B.gyarmat 2 — — 2 0-4 — 14. Nagybátony 2 — — 2 2-7 — 15. SzolnokiVSE 2 — — 2 0-7 — 16. Nézsa 2 — — 2 1-11 — Csak egy telefonhívás, csak egy levél Nyitott füllel A héten új rovatot indítunk, melyben szándékunk sze­rint minden olyan téma helyet kap, ami a sportrajongókat, a szurkolókat érdekli. Ha valamire kíváncsi, ha kérdése van, mi megkeressük a választ. Elég egy telefonhívás vagy egy levél, s az ön által felvetett témáról olvashat a sportoldal hasábjain. Minden kedden, reggel kilenc órától délig várjuk a te­lefonhívásokat, a t3-644-es egri számon. Levelüket pedig a sportrovatnak címezzék (3301 Eger, Pf. 23), és a borítékra írják rá: Nyitott füllel. Világbajnok a magyar fogathajtó csapat A magyar csapat — Fehér Mihály, Szegedi Gábor, Lázár Vilmos — aranyérmet nyert a balatonfenyvesi kettesfogathajtó világbajnok­ságon. Egyéniben Fehér a dobogó harmadik fokára állhatott. Ké­pünkön az aranyérmes kanadai Hochgeschurz fogata a maraton­hajtáson (MTI-fotó Németh Ferenc) Birkózó vb: Sike bronzérmes Komáromi visszavágott.. • A birkózó-világbajnokság zárónapján szép magyar siker szüle­tett. A 82 kg-os kategóriában a két örök rivális, Komáromi Tibor és Miail Mamiasvili összecsapását kellemes meglepetésre a magyar fiú nyerte. Az öt perc végén 1-1-re állt a találkozó, ám a hosszabbításban Komáromi iszonyatos erőfeszítéssel befogta az őt eddig mindig le­győző szovjet klasszist, majd mögé került, és így megszerezte pályafu­tása harmadik vb-aranyérmét. (A szöuli vereségért is törlesztett ez­zel.) Az 57 kg-os súlycsoportban sikerrel mérkőzött a bronzéremért az olimpiai bajnok Sike András, ak~i a lengyel Pawlowskit győzte le. A magyar kötöttfogású csapatban Klauz László is pontszerzőnek bizo­nyult, a 130 kg-os kategóriában a dobogó második fokára léphetett. Labdarúgó NB I. Vendégsikerek A harmadik fordulót játszották a hét végén az élvonalban. Ered­mények: Csepel-Rába ETO 1-1, Haladás-Bp. Honvéd 0-3, Bé- késcsaba-Tatabánya 0-2, DVSC-PMSC 1-0, Siófok-Vasas 1-2, Videoton-MTK-VM 0-1, Ú. Dózsa-Veszprém 3-0, Fe- rencváros-Vác 1-0. A bajnokság állása: 1. Ú. Dózsa 3 3 — — 5-0 9 2. FTC 3 2 — 1 6-3 6 3. Tatabánya 3 2 — 1 3-1 6 4. Békéscsaba 3 2 — 1 4-4 6 5. MTK-VM 3 2 — 1 3-4 6 6. Vasas 3 1 2 — 3-2 5 7. Bp. Honvéd 3 1 1 1 4-2 4 8. PMSC 3 1 1 1 5-4 4 9. Siófok 3 1 t 1 2-2 4 10. Videoton 3 1 1 1 1-1 4 11. DVSC 3 1 1 1 2-3 4 12. Vác 3 — 2 1 3-4 2 13. Csepel 3 — 2 1 1-2 2 14. Rába ETO 3 — 1 2 1-3 1 15. Haladás 3 — 1 2 2-6 1 16. Veszprém 3 — 1 2 0-4 1 TOTÓ A totó 34. heti nyertes tipp- oszlopa a következő: x, 1, 1, 1 1,1, X, X, 1, x, 2, 2, X, 2, 1, 2 Sakk Mészáros nagy formában Félidejéhez érkezett az Eger ’89 nemzetközi sakkverseny. Továbbra is nagyszerűen ját­szik a kolacskovszkys Mészáros nemzetközi mester. Péntek dél­után remizett a végső győzelem­re esélyes szovjet Kuporoszov- val, majd megverte a mezőny legmagasabb Elő-pontszámú já­tékosát, Szabolcsit, szombat dél­előtt pedig az osztrák Stajcicot késztette feladásra. Kiss két dön­tetlen mellett az osztrák Nicklt győzte le. A fiatal Seres továbbra is tudása alatt szerepel. Nyert ugyan a francia Levacic P. ellen, de honfitársát, Berthelotot még tisztelőnye birtokában sem tudta megverni. Orsó nemzetközi mester pedig — miután kiegyen­lítette picit hátrányosabb állását — biztosan gyűjtötte be Serestől a teljes pontot. Borsos hét végi mérlege két vereség mellett egy döntetlen. Az állás hat forduló után: FI­DE IV. kategória. Fette 5, Mé­száros 4,5 (már volt szabad), Le­vacic D. 4,5, Kuporoszov, Cha- banon (grancia) 3,5-3,5 (sz.) pont. FIDE III. kategória: Gure- vics (szovjet), Busch (NSZK), Orsó 4,5-4,5, Káposztás, Bücker S. 4-4 pont.