Heves Megyei Népújság, 1989. június (40. évfolyam, 127-152. szám)

1989-06-12 / 136. szám

6. SPORT NÉPÚJSÁG, 1989. június 12., hétfő Labdarúgó NB II. Hideg zuhany a végén Jászberény—Eger SE 6-1 (3-1) Jászberény, 1000 néző. V: Ve­ress. ESE: Bodolai — Rácz, Fegy- vemeki, Lengyel, Pádár — Smuczer, Horváth, Simon, Já- vorszki — Deli, Sűrű. Edző: Bánkúd László. Sárga lap: Rácz a 44. percben. Csere: Rácz helyett Kelemen és Simon helyett Mirkóczki az 55. percben. Gólszerző: Deli a 18. percben. A 10. percben Balogh labdá­jával Mosonyi ugrott ki a lesre játszó egri védők közül, s a kifutó Bodolai fölött a hálóba emelt, 1-0. Négy perccel később egyen­lítési alkalmat szalasztott el Hor­váth. Simon labdájával lépett ki, a kifutó Balázs mellett elgurított, ám egy jászberényi védő a gólvo­nalról mentett. A 18. percben Deli csípett el egy rossz haza­adást, s két lövőcsel után az el­fekvő hazai portás mellett a jobb sarokba gurított, 1-1. A 24. perc­ben Mosonyi húzott el a jobb ol­dalon, 14 méteres lövése centi­méterekkel suhant el a jobb ka­pufa mellett. A 31. percben Buk- hár 35 méteres szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki, 2-1. Négy perccel később egy bal ol­dali beadás után Kovács perdí- tett a hálóba, 3-1. Szünet után a 66. percben Gulyás futott el a bal oldalon, középre adását Keresztesi öt méterről perdítette a kapuba, 4-1. A 81. percben is­mét Keresztesi volt a főszereplő, előbb a jobb oldalon lerázta ma­gáról védőjét, majd 14 méterről jobbal a hosszú sarokba lőtt, 5-1. Hat perccel a befejezés előtt Mo­sonyi ismételte meg klubtársa produkcióját, 6-1. Hiába támogatta erős szél az egrieket 45 percig, a hazaiak tá­madtak veszélyesebben. Gyak­ran keltettek zavart a piros-ké­kek védelmében, s megérdemel­ten vezettek a félidőben. A má­sodik játékrészben olykor me­zőnyfölényben játszottak Hor- váthék, ám az átütőerő kevés volt támadásaikban. A betömö­rülő jászberényi védelemmel szemben nem tudtak mit kezde­ni. A széleken keveset próbál­koztak, s a hajrára elfáradtak. Keresztesi góljai után már nem maradt esélyük a pontszerzésre. Jók: Smuczer. Bánkúd László: Igen tartalé­kos csapatom ész nélkül ment előre, így aztán rendre lekontráz­tak minket. Molnár Zsolt DVTK—HKVSC-Deko (1-0) Diósgyőr, 1200 néző. V: Vad. Hatvan: Kiss T. — Kovács, Füzér, Hartmann, Sáfrán — Ec­ker, Sima, Zombori, Gohér — Szilágyi, Gömöri. Edző: Csufor Sándor. Csere. Sima helyett Huszák, Ecker helyett Juhász a 66. perc­ben. Gólszerző: Gömöri 11-es- ből a 88. percben. Sárga lap: Gömöri a 34., Fü­zér az 58. percben. Lépegetős futballal kezdtek a csapatok, jó ideig nem történt említést érdemlő esemény. A 8. percben Veréb rosszul mozdult ki kapujából, Szilágyi lövése azonban Szlifka testéről vágó­dott a mezőnybe. Az első negye­dóra végén Rostás szerezhetett volna gólt, de későn eszmélt, és a védők felszabadítottak. A diós­győriek többet támadtak, a ven­dégek jobbára a védekezéssel tö­rődtek. A 31. percben vezetést szerzett a DVTK. Huszák G. jobb oldali szögletét Kuttor fejjel megtolta, a labda a 16-os sarkán álló Hanyecz elé került, aki a bal sarokba lőtt, 1-0. Szünet után élénkebb lett a játék. A hatva­niak is bátrabban kísérleteztek, de helyzetük nem akadt. Az 59. percben Szlifka futott el a bal szélen, majd az alapvonalról csú­nyán keresztbe lőtt a kapu előtt. A 71. percben Hanyecz beadását Huszák G. az ötösről elvétette a kapu fölé. A 81. percben Tóth a bal oldalról visszagurított, és Szlifka 6 méterről a hálóba lőtt, 2-0. A 88. percben Szilágyi lövé­se Leskó kezén csattant a 16- oson belül. A megítélt büntetőt Gömöri a bal alsó sarokba lőtte, 2-1. Rendkívül alacsony színvona­lú, gyenge iramú mérkőzést lát­hatott a közönség. A diósgyőriek lényegesen többet kezdeményez­tek, és rászolgáltak a három pontra. Jók: Kiss, Füzér. Doros László A Debreceni MVSC és a Csepel az NB l-ben A labdarúgás második vonalá­ban a vasárnapi záróforduló tisz­tázta, hogy a keleti csoportban már korábban bajnok Debreceni MVSC mellett a Csepel folytat­hatja ősztől az NB l-ben. A DMVSC számára tét nélküli mérkőzésen döntetlent játszott, majd tizenegyesekkel vesztett Nyíregyházán, míg a Csepel a Dorog magabiztos legyőzésével szerezte meg az elsőséget a nyu­gati csoportban. Részletes eredmények: Le­hel—Eger 6:1 (3:1) Debreceni Kinizsi—Szolnok 1:1 (0:0) — 11-esekkel 6:5 Ózd—Kecske­mét 1:2 (0:1) Szarvas—Kazinc­barcika 3:0 Metripond—Szeged 3:2 (2:2) DVTK-Hatvan 2:1 (1:0) Baja-DUSE 2:0 (1:0) Nyíregyháza—DMVSC 2:2 (1:0) - 11-esekkel 5:4 Az NB II. keleti csoport végeredménye: 1. DMVSC 30 20 4 2 4 54-18 70 2. Szeged 30 17 5 1 7 40-21 62 3. Szarvas 30 14 5 4 7 39-25 56 4. Metri­pond 30 15 3 3 9 44-36 54 5. Debr. K. 30 11 7 4 8 39-30 51 6. Eger 30 11 4 6 9 40-44 47 7. Szolnok 30 10 4 6 10 45-45 44 8. DVTK 30 10 5 4 11 30-35 44 9. Kazinc­barcika 30 9 7 3 11 33-43 44 10. Kecsk. 30 12 1 4 13 37-30 42 11. Nyíregy. 30 12 1 4 13 38-34 42 12. DUSE 30 10 4 4 12 31-36 42 13. Baja 30 9 3 5 13 32-47 38 14. Ózd 30 7 3 6 14 26-31 33 15. Hatvan 30 5 4 4 17 21-45 27 16. Lehel SC 30 4 4 4 18 26-55 24 Labdarúgó NB I. Bajnok a Bp. Honvéd A hét végén az utolsó fordulót játszották a labdarúgó NB I-ben. A bajnok a Bp. Honvéd lett, megelőzve a Ferencváros és az MTK-VM együttesét. Kiesett a ZTE és a Dunaújváros. Osztá- lyozót játszik a Haladás és a Va­sas. Az eredmények: Bp. Hon­véd — MTK-VM 2-0, Veszprém — Ferencváros 0-2, Haladás — Békéscsaba 2-0, Dunaújváros — Rába ETO 0-1, Vác — Tatabá­nya 1-3, Siófok — Videoton 1-1 (11-esekkel 3-4), Vasas — Zala­egerszeg 2-0, Ú. Dózsa — Pécs 2-1. A bajnokság végeredménye: 1. Bp. Honvéd 30 16 6 1 7 44-28 61 2. FTC 30 16 4 3 7 49-29 59 3. MTK-VM 30 13 8 3 6 41-34 58 4. Videoton 30 17 1 4 8 57-32 57 5. RábaETO 30 16 3 2 9 44-31 56 6. Tatabánya 30 12 3 6 9 39-35 48 7. B.-csaba 30 12 4 2 12 40-36 46 8. Vác 30 10 5 5 10 33-34 45 9. Ú. Dózsa 30 11 2 4 13 37-35 41 10. Veszprém 30 9 6 2 13 23-35 41 11. Pécs 30 9 3 7 11 35-37 40 12 Siófok 30 8 4 6 12 34-41 38 13. Haladás 30 7 5 4 14 31-44 35 14. Vasas 30 8 2 7 13 35-38 35 15. ZTE 30 7 4 5 14 37-44 34 16. D.-város 30 3 6 5 16 27-53 26 Totóeredmények 111121122XXX11 Artex-kupa nemzetközi női vízilabdatorna 1. Magyarország, 2 Hollandia, 3. USA A hollandok (sötét sapkában) ezúttal alulmaradtak a góllövőver­senyben a magyarokkal szemben Angeíía elégedett A francia Alphonse Angellát a földgolyó legjobb játékveze­tőiéként tartják számon, a nemzetközi játékvezető-testület el­nöke, a vízilabdázás világ- és európai szövetségének tagja. Egerben az Európai Úszúliga (LEN) ellenőreként járt. — Úgy tudom, kellemes emlékek főzik hazánkhoz. — Valóban, 1964-ben éppen Magyarországon dirigáltam első válogatott mérkőzésemet, s a búcsú is az önök országához fűződik. 198V-ban itt fújtam utoljára a sípot. — Milyennek ítéb a torna színvonalát? — Közepesnek találom. Ennek okát abban látom, hogy az amerikai és holland válogatott nem a legjobb csapatával érke­zett. — Elégedett a rendezés színvonalával? — Csak felsőfokon beszélhetek az itteni szervezőkről Na­gyon precízek, készségesek és barátságosak. No és nem utolsó­sorban csodálatos a városuk. Igazán remekül érzem itt magam. — Hogyan vélekedik a sportág jövőjéről? — A női vízilabdázás mind több országban tért hódít. Biztos vagyok benne, hogy clőbb-utóbb az olimpia műsorára is fel fog kerülni. Szombaton négy találkozóval folytatódott Egerben az Artex- kupa női vízilabdatorna. A pén­teki, az előzetes várakozásnak megfelelő eredmények után mindenki kíváncsi volt arra, hogy mit hoz a következő játék­nap. Nos, meglepetés ezúttal sem következett be, mivel a vég­ső sikerre esélyes holland és ma­gyar válogatott biztosan gyűjtöt­te be pontjait. Hollandia—Anglia 10-4 (0-1, 3-1, 3-0, 4-2) Vezette: Lalov (bolgár), Sa- para (NSZK) Gólszerzők: Scherrenburg 3, Kliffen 3, van der Pol 1, op den Velde 1, Corijnse 1, van der Me­er 1, ill. Saville 1, Sántáin 1, Langston 1, Motley 1. Az angolok kezdtek jobban, már két góllal is vezettek, amikor Langston végzetes hibát követett el. Ököllel ellenfele felé ütött, s a játékvezető végleg, csere nélkül kiállította. A hat főre fogyatko­zott angolok még ezután is feltű­nően jó védekezéssel, derekasan helytálltak a sokat hibázó világ­bajnokkal szemben. Magyarország—NSZK 17-4 (4-2, 4-1, 4-0, 5-1) Vezette: Mathiodakis (gö­rög), Vellekamp (USA). Magyarország: Huff (Szal- kay) - Dancsa 2, EKE 6, VIN­CE 4, Rafael 2, Kertész 2, KÓ- KAI, Rónaszéki 1, Stieber, Dé­nes, Bajusz. Edző: dr. Komád János. Gól emberelőnyből: 11/8, ill. 2/0. 4 m-ből: 0/0, 2/2. Szellemes, ötletes játékot vo­nultattak fel a magyar lányok a remek erőnléttel rendelkező, ám technikai és taktikai sorát bemu­tató németek ellen, akik nem ta­lálták a zónavédekezés ellensze­rét. Különösképp Eke Andrea volt elemében, akinek lövése hatszor is utat talált Grund kapu­jába. NSZK—Anglia 12-7 (3-3, 3-0, 3-3, 3-1) Vezette: Lalov (bolgár), Koós (magyar). Gólszerzők: Schledorn 4, Kempen 4, Florschütz 1, Kottig 1, Bergman 1, Hock 1, ill. Saville 2, Webb 2, Williams 2, Motley 1. Rendkívül jó iramú mérkőzést hozott a két csapat találkozója, amelyen elsősorban a küzdelem dominált, de azért szép momen­tumokban sem volt hiány. Az an­golok ugyan védekezésben jeles­kedtek, csakhogy a támadásszö­vésükbe rendre hiba csúszott, s ez megpecsételte sorsukat. Hollandia—USA 14-8 (2-1, 4-2, 4-3, 4-2) Vezette: Mathiodakis, Caf- fery (angol). Gólszerzők: Scherrenburg 4, Hiemstra 3, van der Meer 2, Ar­raijnsen 1, Sloothank 1, Schram 1, van der Pol 1, op den Velde 1, ill. Hendricks 3, Endsley 1, Bu- choltz 1, Billsh 1, Wittstock 1, Wilkie 1. A technikailag magas szinten álló hollandok eddigi legjobb já­tékukkal a vártnál magabizto­sabban nyertek. A második ne­gyedben két perc alatt három íz­ben is bevették Costrophine ka­puját. Ugyanezt megismételték a következő játékrészben is, s ez­zel megpecsételődött a lelkesen küzdő amerikai lányok sorsa. A vasárnap zajló két mérkő­zésen a bronz-, illetve az aranyé­rem volt a tét. . USA-Anglia 11-8 (2-2, 5-1, 1-3, 3-2) Vezette: Koll (holland), Koós (magyar). Gólszerzők: Endsley 3, Billsh 2, Tietz 2, Hendricks 1, Hernan­dez 1, Wittstock 1, Wilkie 1, ill. Webb 2, Langston 2, Motley 1, Williams 1, Saville 1, Sántáin 1. Úgy indult a találkozó, hogy az amerikaiak lehengerlő győ­zelmet aratnak, hiszen a második negyed végén már ötgólos elő­nyük volt. A biztos vezetés miatt azonban önkéntelenül is kien­gedtek, és a rendkívül elszántan küzdő angolok szorossá tudták tenni a mérkőzést. Magyarország—Hollandia 15-8 (6-2, 4-2, 3-1, 2-3) Vezette: Lalov (bolgár), Mat­hiodakis (görög). Magyarország: HUFF (Szal- kay) — Dancsa 2, Eke 3, Vince 1, RAFAEL 3, KERTÉSZ 2, KÓ- KAI 3, Stieber, Dénes 1, Bajusz. Edző: dr. Konrád János. Vérbeli döntőt láthatott a mintegy 200 főnyi közönség, szüntelenül pezsgett, forrt a víz a medencében. A magyarok már az elején biztos vezetésre tettek szert, s ezt a mérkőzés folyamán még növelni is tudták. Szebbnél szebb találatokat értek el, külö­nösen élményszámba ment a harmadik menetben Dancsa csa­vart gólja. Az utolsó hét percre a találkozó sorsa már eldőlt, a ma­gyar válogatott magabiztos, jó játékkal nyerte a tornát. A torna végeredménye: 1. Ma­gyarország 8, 2. Hollandia 6, 3. USA 4, 4. NSZK 2, 5. Anglia 0 ponttal. A legjobb kapus: Huff Zsuzsa (Magyarország), a legjobb me­zőnyjátékos: Pam Henricks (USA), a gólkirály: Eke Andrea 15 góllal. A díjakat Osváth Sámuel, a Magyar Úszószövetség főtitkára és Szölgyémy Ferenc, az Eger SE ügyvezető elnöke adta át. Tudósítottak: Battinger László Molnár Zsolt Fotók: Szántó György Méltán örülnek a magyar lányok a sikernek NB III. — Mátra-csoport Az Apc bebiztosította magát A labdarúgó NB III. 29. for­dulójának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudósító­ink: Apc—Gyöngyös 2-1 (2-0) Apc, 1000 néző. V: Mártha. Apc: Németh — Orosz, Tur- csányi, Jambrik, Fekete (Kiss), Nagy, Fodor (Augusztin), Varga, Szakolczai, Szőke I., Kovács. Edző: Kiss János. GYSE: Labancz — Forgós, Vágó, Borsányi, Nagy, Jakab, Majzik (Nemoda), Demeter, Vajda, Soltész, Török. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: 27. perc: Szőke I. 30 méteres átadása után Fekete kilőtte a jobb alsó sarkot, 1-0. 37. perc: Szőke I. labdája Kovács elé szállt, aki a bal sarokba lőtt, 2-0. 85. perc: a könnyelműsködő ha­zai védők között Török a kapu közepébe emelt, 2-1. A mérkőzés előtt a búcsúzó Fodor László és Szőke István labdarúgókat köszöntötték az apci vezetők. Az ötletesen játszó és a labdát többet birtokló hazai gárda megérdemelten nyert. Jók: Turcsányi (a mezőny leg­jobbja), Jambrik, Nagy, Szőke I.» ill. Vágó, Borsányi, Soltész. Ifik: GYSE-Apc 6-1. Rezsnyák László St. Kohász—Recsk 2-2 (2-1) (11-esekkel: 3-1) Recsk, 200 néző. V: Paksi. Recsk: Hegyi — Maruzs, Bódi (Kolozsvári), Tarjányi, Nagyla­ki, Csanálosi, Forgó B., Forgó Cs., Kozma (Bencsok), Horváth Zs., Bencsik. Edző: Kiss Tibor. A gólok története: 35. perc: a Stark buktatásáért megítélt büntetőt Bódi F. értéke­sítette, 1-0. 40. perc: Mihály ívelt labdája Bódi F. közbelépé­sével Tóth elé érkezett, aki a ka­puba lőtt, 2-0. 41. perc: Bencsik lábát elhúzta a kapus, a megítélt 11-est Horváth Zs. értékesítette, 2-1. A 78. perc: Bencsok beadá­sát Bencsik továbbította a kapu­ba, 2-2. Jó iramú mérkőzésen a döntetlen eredmény igazságos. Jók: Maruzs, Kolozsvári, Forgó B. Ifik: 1-1. Lehnert Zoltán B. Bányász—Heves 2-0 (1-0) Sajószentpéter, 300 néző. V: Taskó. Heves: Szarka — Bállá (Bódi), Kolozsvári, Réti, Kalmár II., Do­mánszki, Sasvári, Fenyves, Kal­már L, Bárány, Sági (Lájer). Edző: Várallyay Miklós. A gólok története: 41. perc: Kolozsvári rossz in­dítását Szabó megszerezte, és a kapufát érintve talált a hálóba, 1-0. A 74. perc: lökésért meg­ítélt 11-est Bukovics lőtte a ka­puba, 2-0. A fiatalokkal kiegészített he­vesi gárda annyit nyújtott, ameny- nyi az erejéből telt. Jók: Szarka, Kalmár II., Sasvári. Az ifjúsági együttes nem is tudott kiállni! Országh Tibor Sl. Síküveggyár—Bélapátfalva 6-1 (1-0) Bélapátfalva, 300 néző. V: Luterán. Építők: Nagy — Zay, Zágo- nyi, Fürjes, Szert, Berecz Zs., Fenyves, Méhesi, Horváth T., Kormos (Berecz I.), Szabó (Be­recz II). Edző: Fodor Pál. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat már az első játékrészben is fölényben ját­szott. Szünet után az Építők nem tudott ellenállni a salgótarjániak magabiztos rohamainak, akik könnyedén szerezték góljaikat, és ilyen arányban is megérde­melten nyertek. G: Fenyves. Jók: Méhesi. Ifik: St. Síküveg — Bélapátfalva 2-1. Horváth Mihály A további eredmények: SBTC - H. Köteles SE 3-1, Nagybátony — Romhány 0-2, Balassagyarmat — Bag 3-1, Ede- lény — Mád 3-1. A bajnokság állása: 1. Salgót. Siküv. 29 18 5 2 4 60-26 66 2. Unniinif nonvBu Köteles SE 29 16 6 3 4 74-39 63 3. SBTC 29 19 1 2 7 58-26 61 4. Mád 29 16 1 3 9 49-34 53 5. Borsodi Bány. 29 11 5 4 9 37-31 47 6. Romhány 29 8 9 4 8 31-29 46 7. Baiassa­gyano. 29 11 4 3 11 35-41 44 8. Edelény 29 12 2 3 12 35-36 43 9. Apc 29 10 3 5 11 35-38 41 10. Salgót. Kohász 29 8 8 1 12 32-37 41 11. Gyöngyös 29 9 4 5 11 32-35 40 12. Nagy­bátony 29 7 4 9 9 36-43 38 13. Bag 29 9 3 4 13 38-43 37 14. Bélapát­falva 29 8 2 5 14 34-59 33 15. Recsk 29 4 4 5 16 30-51 25 16. Heves 29 2 3 6 18 15-63 18