Heves Megyei Népújság, 1989. május (40. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-02 / 101. szám

NÉPÚJSÁG, 1989. május 2., kedd 5. Labdarúgó NB II. Egri bravúr Debrecenben Eger SE—D. Kinizsi 1-0 (0-0) Debrecen, 500 néző. V: Kovács II. (Kiss, Kálmán). Eger SE: Bodolai — Rácz, Csendes, Fegyvemeki, Jávorszki — Mundi, Lengyel, Simon, Hor­váth — László, Fodor. Edző: Bánkúd László. Gólszerző: Horváth (11-es- ből) a 63. percben. Borús, esős időben a széltől támogatott egriek hevesen kezd­tek, és egymás után lőtték a szög­leteket. Ellenben negyedóra el­teltével a hazaiak mezőnyfölény­be kerültek, és a 21. percben majdnem gólt szereztek. Hor­váth szöktette Jankovicsot, aki­nek 10 méteres lövése után Bo­dolai lábáról pattant szögletre a labda. Újabb negyedórát kellett várni a második veszélyes hely­zetre, ekkor jobb oldali beadás után Fehér lőtte rá a labdát, de közben megrúgta Bodolait. A kapusról kipattant a labda, de Jankovics hiába lőtt a hálóba, Debrecenben Simon bizonyult a mezőny legjobbjának (Fotó: Szántó György) mert a játékvezető jogosan ítélt szabadrúgást. Szünet után A 16-osok között még szoro­sabbá vált a küzdelem, deahaza- iak támadásában nem volt átütő­erő, az Eger ellenben sokkal job­ban kontrázott. A 63. percben Fekete rosszul adott haza, Simon elcsípte a lab­dát, betört a 16-oson belülre, el­gurította Vadon mellett, aki vi­szont elhúzta a középpályás lá­bát. A jogos 11-esből Horváth a kapu közepébe célzott, 1-0. A hazaiak mindent egy lapra feltéve nagy iramot diktáltak, de számottevő helyzetet csak az utolsó öt percben dolgoztak ki. A 86. percben Fehér jobbról kö­zépre ívelt, és Fodor 10 méterről fölé bombázott. Öt perccel ké­sőbb Fehér 20 méteres szabadrú­gása után Bodolai a jobb felső sa­rok elől bravúrosan kiütötte a labdát. A Kinizsi ezúttal elmaradt a várakozástól, nem játszott esé­lyeshez méltóan, és óriási védel­mi hibájának is köszönheti hazai vereségét. Az Eger lelkes, terv­szerűbb játékával rászolgált a győzelemre. Jók: Simon (a mezőny leg­jobbja), Bodolai, Lengyel, Csen­des, Horváth. Bánkúd László: — Bár az első félidőben nem tudtunk mit kez­deni az erős szél által kapott "előnnyel”, a másodikban job­ban alkalmazkodtunk hozzá. Óriási akarással játszottunk, megérdemelten nyertünk. Csubák Zoltán Szolnoki MÁV MTE-HKVSC Deko 3-1 (1-0) Szolnok, 800 néző. V: Vankó (Komáromi, Winditsh). HKVSC: Kiss T. - Lakatos, Mádi, Hartmann, Füzér — Ko­vács B., Zombori, Gohér — Ju­hász, Gömöri, Oláh. Edző: Csu- for Sándor. Csere: Füzér helyett Hegedűs E., Juhász helyett Szilágyi A., mindkettő az 58., Kanyári he­lyett Szőke a 75., Hegedűs he­lyett Seregi a 84. percben. Gólszerzők: Szilágyi B. a 27., Hegedűs az 50., Csató az 55., Gömöri a 73. percben. Sárga lap: Mádi az 56. perc­ben. A kezdeményezőbb hazaiak mezőnyfölényüknek a 20. perc­ben adták első figyelmeztető je­lét. Bal oldali szöglet után Kiss A. közelről fejelt a bal kapufára. Hét perccel később már megzör- rent a rosszul helyezkedő Kiss T. hálója: egy meredek keresztlab­dát Szilágyi Béla az 5-ös bal ol­dali sarkán belülről, éles szögből fejelt a hosszú sarokba, 1-0. Erre akár gólválasz is jöhetett volna, de Gömöri nem igazán eltalált közeli lövése elkerülte a jobb al­só sarkot. A 32. percben hatvani szabadrúgás-kombináció végén Oláh megpattanó, kellemetlen lapos labdáját a hazai kapus ügy- gyel-bajjal tornászta szögletre a bal sarok előtt. Szünet után Az 50. percben egy gyors jobb oldali szolnoki akció végén a jól érkező beadást Hegedűs a vona­lon ragadt Kiss T.-t megelőzve, közelről fejelte a jobb sarokba, 2- 0. Az 55. percben Rózsavölgyi ívelt szabadrúgást a kapu elé, s Csató senkitől sem zavartatva fe­jelhetett a vendégek hálójába, 3- 0. A mindvégig élénk iramú, de széltől zavart játékban feljöt­tek a vendégek is, a gyors Szilá­gyi egy ízben ügyesen ugrott ki, egyedül vezette kapura a labdát, de végül gólhelyzetben a jobb kapufára helyezett. Egy újabb hatvani akció futott a jobb olda­lon, Kovács B. középre adott, de Gömörit elsodorták. A 11-esnek Zombori futott neki, ám gyengén a jobb alsó sarokba helyezett lab­dáját a szolnoki kapus kiütötte! A szépítés a 73. percben sikerült: Kovács B. becsapta őrzőjét a jobb oldalon, majd Gömörihez to­vábbított, aki közelről a hálóba pofozta a labdát, 3-1. A lefújás előtti pillanatokban Kovács B. került helyzetbe, de a döntő pil­lanatban a bal sarok mellé gurí­tott. A játékidő nagy részében a Szolnok támadott, a vendégek területet védtek, de a kontraak­ciókról — amit a háromcsatáros felállás is bizonyít — nem mond­tak le. A kombinatív játékot be­folyásoló erős szélben a csapatok földön próbálták tartani a lab­dát, mégis a hatvaniak mindhá­rom góljukat fejesből kapták. Ebben a kapusuk gyenge teljesít­ménye játszott elsősorban közre. A sima vereséghez viszont az is hozzájárult, hogy — elsősorban a jobb szárny támogatását élvező — Gömöri több biztos helyzet­ben hibázott, s a 11-es kihagyása is luxusszámba ment. A találko­zó krónikájához még hozzátar­tozik, hogy a hajrában az addig jól játszó Lakatos sérülés miatt elhagyta a pályát, s a HKVSC tíz emberrel fejezte be a 90 percet. Jók: Kovács B., Lakatos, Hartmann. Csufor Sándor. Súlyos kapus­hibák miatt veszítettünk... Budavári Sándor További eredmények: Ózdi Kohász—Lehel SC 0:2 (0:1), Szarvas—Baja 3:1, Met- ripond—Diósgyőri VTK 1:0, Kecskeméti SC—Szeged 0:0, ll-esekkel 2:4, Nyíregyháza VSSC-DUSE 1:0, Kazincbar­cika Vegyész—DMVSC 1:3. A bajnokság állása: 1. DMVSC 24 16 4­4 36-14 56 2. Szeged 24 12 5 t 6 31-17 47 3. Metripond 24 12 3 3 6 34-26 45 4. Szarvas 24 11 4 4 5 29-21 45 5. Debr. K. 24 10 5 4 5 35-22 44 6. Szolnok 24 8 4 5 7 36-31 37 7. Nyíregyh. 24 8 3 6 7 33-26 36 8. DVTK 24 8 4 3 9 23-26 35 9. Eger 24 8 3 5 8 28-32 35 10. Kecsk. 24 10­3 11 28-22 33 11. DUSE 24 7 4 4 9 26-31 33 12. Kazincb. 24 7 5 2 10 24-34 33 13. Ózd 24 6 3 6 9 23-23 30 14. Baja 24 6 3 4 11 21-34 28 15. Hatvan 24 3 4 4 13 16-37 21 16. Jászb. 24 2 4 4 14 16-43 18 Vízilabda OB I. Jól sikerült a „kötelező99 Szolnok—Eger SE 12-10 (4-1, 4-2, 4-3, 0-4) Szolnok, 300 néző. V: Szé­kely, Juhász. ESE: Lipovics — Ancsán 3, Nagy 2, Kelemen, Tóth K. 1, MADARASI 2, Búza 2, Simon, Tűzkő (Kapus). Edző: Gyulavá­ri Zoltán. A hét végi kettős forduló so­rán az egriek szombaton szálltak vízbe Szolnokon. A bravúrnak számító pontszerzés ugyan nem sikerült, de volt rá esélyük. A szolnokiak ugyanis a biztos veze­tés birtokában kiengedtek, s ez csaknem megbosszulta magát. A vendégek a csupa tűz Ancsán ve­zérletével jól hajráztak, de az egyenlítésre már nem futotta az időből. Eger SE - KS115-4 (2-0,4-1, 4-1, 5-2) Eger, 100 néző. V: Matyó, Német J. ESE: TŰZKŐ - Nagy 2, Ke­lemen í, Ancsán 6, búza 2, Tóth K. 1, Madarasi 1, SIMON 2, Szarka. Edző: Gyulavári Zol­tán. Gól emberelőnyből: 3/2, ill. 7/2. 4m-ből: 2/2, ill. 1/1. Vasárnap viharos erejű szél­ben kezdődött Egerben a sereg­hajtó elleni „kötelező gyakor­lat”. Nem sokáig kellett várni az első gólra, a második percben már zörgött az ellenfél hálója Ancsán jóvoltából. A második negyedben aztán végképp bein­dult az egri gépezet és a gólgyár­tás. Ugyanez folytatódott a kö­vetkező játékrészben is, s a végé­re már csak az volt a kérdés, hogy milyen arányban győznek a házi­gazdák. TOTÓ A totó 17. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1, 2,1, 2, 2,1, x, 1,1, 2, 2, x, 2 Pótmérkőzések: x, x, x Vasárnap másodízben adott otthont hazánk a Szuperbike motorosviadal küzdelmeinek, amelyre a világ minden szögletéből érkeztek „menő” versenyzők. A Hungaroringen zajló csatározások során az amerikai Fred Merkel (1-es rajtszámmal) bizonyult a leggyorsabbnak két honfitársa előtt. Fotóriporterünk, Szántó György a VB-futamon készítette felvételeit. Labdarúgó NB I. A legutóbbi forduló eredményei: Bp. Honvéd — Veszprém 1-0, Békéscsaba — Ferencváros 0-0 (6:5), Haladás — Siófok 1-0, Pécs — Vi­deoton 0-3, Ú. Dózsa — Vác 1-0, Rába — Tatabánya 1-1 (3:4), Zalaegerszeg — Dunaújváros 2-0, MTK- VM - Vasas 1-1 (4:3). Megyei labdarúgó-bajnokság Meglepetéseket hoztak a májusi szelek A megyei labdarúgó-bajnok­ság 23. fordulójának mérkőzése­iről a következő jelentéseket kaptuk tudósítóinktól: Kisköre — Sírok 2-1 (0-0) Kisköre, 100 néző. V: Kóc- zán. Kisköre: Varga — Nagy, Ko­vács, Sinka, Tóth, Lóié, Szabó, Bordács, Csomós, Mezei (Bagi), Simon (Sipos M.). Edző: Kiss Ferenc. Sírok: Hajdú — Szalai, Erdé­lyi B., Hossó, Erdélyi F., Doktor- csik, Hangonyi, Szabó Z., Bujá- ki, Szántai, Sajbán. Edző: Abuczki Béla. Nem akármilyen meglepetés született a Tisza partján, vasár­nap délután. A kisköreiek kitűnő játékvezetés mellett minden te­kintetben felülmúlták a tabella negyedik helyén álló ellenfelü­ket. Példát mutattak küzdeni akarásból. G: Bordács (11-es­ből), Tóth, ill. Szabó Z. Jók: Tóth, Varga, Kovács, Bagi, ill. Szabó Z., Szalai. Ifik: 1-1. Oláh János Poroszló — Selyp 4-1 (3-0) Poroszló, 100 néző. V: Bartos. Poroszló: Németh — Vasas, Varga A., Kiss, Varga I. (Sán­dor), Rajna, Nagy S., Hegedűs (Kökény), Tóth, Habóczki, Kö­kény Zs. Edző: Varga István. Selyp: Kökény — Baranyi, Tóth, György, Juhász,' Buda, Hepp, Szabad, Kurucz, Tordai, Kerepesi. Edző: Nagy László. Szeles, hideg időben, jó iramú, sportszerű mérkőzést láthatott a csekély számú közönség. A ha­zaiak az idei legjobb játékukkal kirukkolva megérdemelten tar­tották otthon a két pontot. G: Habóczki 2, Kökény, Nagy S., ill. Szabad. Jók: az egész hazai csa­pat, ill. Kurucz. Ifik: 3-3. Orosz Károly Gyöngyösoroszi — Gyön­gyöshalász 3-2 (0-1) Gyöngyösoroszi, 200 néző. V: Széki. Gyöngyösoroszi: Baranyi A. — Méhes, Marosvári, Landor, Molnár, Ludányi, Baranyi E., Bezzegh (Hepp), Baranyi Z. (Kiss), Sőregi, Baranyi J. Edző: Nagy István. Gyöngyöshalász: Horváth — Veres, Tóth, Márkus, Győri, Harmat, Szabó Gy., Szabó L., Mészáros, Antal, Bándi. Edző: Bársony József. A szünet után a hazaiak az erős szelet jól kihasználva 25 perc leforgása alatt megfordítot­ták a mérkőzés sorsát. A lelkesen játszó házigazdák megérdemel­ten győztek. Kiállítva: Veres, a mérkőzés lefújása után. G: Ba­ranyi E. 2 (egyet 11-esből), Sőre­gi, ill. Méhes (öngól), Antal. Jók: Marosvári (a mezőny leg­jobbja), Landor, Ludányi, Bara­nyi E., Sőregi, ill. Szabó Gy. Ifik: 1-1. Tóth Lajos Füzesabony — Kompolt 1-0 (0-0) Kómpolt, 400 néző. V: Tari. Kompolt: Csukás — Klein Z., Parádi, Gál, Klein F., Schmidt, Báder A., Bari, Lázok (Rajnai S.), Rajnai. Edző: Klein Ferenc. Füzesabony: Kiss — Szakái, Mudriczki, Csóka, Vinczepap, Farkas, Kerékgyártó (Jónás), Tamasi, Győri, Bocsi, Fehér. Edző: Káló Mihály. A gyenge színvonalú mérkő­zésen a hajrában a hazaiakat egy szabályosan elért góltól fosztotta meg a játékvezető. A döntetlen a látottak alapján reálisabb ered­mény lett volna. G: Vinczepap. Jók: Vinczepap, Fehér, Csóka, ill. Gál, Antal, Lázok. Ifik: 4-2. Klein Ferenc H. Gáspár SE — Tarnaörs 3-1 (1-0) Tarnaörs, 300 néző. V: Ba- rankovics. Gáspár SE: Szászi — Fülep, Kun, Vona, Komjáti, Kovács S., Szabó L., Kovács L., Rácz, Csa- nády, Szabó Z. (Sipos). Edző: Stupek István. Tarnaörs: Csík — Tari, Csö­mör, Mága J., Mága L., Bangó (Bodonyi), Király, Lőcsei, Es- vég, Fodor (Antal), Agócs. Edző: Meleghegyi Béla. A játék képén nem látszott, hogy az egyik csapat a bajnok­ságra tör, a másik pedig a kiesés ellen küzd. A katonafiatalok gó- lerősebb játékukkal nyerték meg a mérkőzést, a mezőnyben jól kombináló, de a kapu előtt ügyetlenkedő tarnaörsiek ellen. G.: Kovács L., Kovács S., Kom­játi, ill. Király. Jók: Kun, Kovács S., Csanády, ill. Csömör, Lőcsei. Kovács István At kár — Pétervására 1-0 (0-0) Atkár, 150 néző. V: Rideg. Atkár: Miksi — Fülöp, Szek­rényes, Benei Cs., Kalafut, Hasznosi (Csordás), Bella, Csontos, Kiss Á., Nagy I., Benei J. Edző: Szabó Gábor. Pétervására: Kovács M. — Földi, Ivády P., Árvái, Nagy P., Pusomi, Eged, Kása, Ivády A., Lininger (Kifusz), Utassy. Edző: Bocsi Attila. Az alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzésen érezhető volt, hogy amelyik csapat rúg egy gólt, az meg is nyeri a találkozót. Ez a házigazdáknak sikerült a 75. percben. G.: Kiss Á. Jók: Miksi, Kalafut, Nagy J., Benei Gy., ill. Kovács M., Kása. Ifik: 6-0. Benei Bertalan Tarnalelesz — Egercsehi'0-0 Tarnalelesz, 350 néző. V: Páz- mándi. Tarnalelesz: Józsa — Mogyo­rós, Orosz Z., Suha, Tumpek, Ivády (Radics), Orosz G., Danó, Berki, Ferencz, Sike. Edző: Ko­vács K. Béla. Egercsehi: Péter — Dorkó, Punka S., Bajzáth, Nagy, Punka L., Balázs, Boldizsár, Józsa, Tor­ma, Telek. Edző: Sulyok László. Orkánszerű szélben, irreális körülmények között lejátszott találkozón pontosztozkodás tör­tént. Jók: Józsa, Orosz Z., Danó, ill. Péter, Dorkó, Punka S., Baj­záth. Ifik: 8-0. Pál Tibor A Petőfi bánya — Nagyrédeta- lálkozóról nem kaptunk részle­tes tudósítást. Az eredmény: 0-1. A bajnokság állása: 1. H.Gásp. 23 19 3 1 66-11 41 2. Nagyr. 23 15 5 3 43-14 35 3. Gy.-hal. 23 16 3 4 51-26 35 4. Sírok 23 15 2 6 60-24 32 5. Selyp 23 14 4 5 43-21 32 6. F.-abony 23 11 7 5 39-24 29 7. Komp. 23 8 7 8 28-27 22 8. T.-lel. 23 8 6 9 36-44 22 9. P.-bánya 23 7 5 11 49-38 21 10. Atkár 23 8 4 11 28-40 20 11. Poroszló 23 6 7 10 40-53 19 12. E.-csehi 23 5 6 12 22-42 16 13. P.-vására 23 4 5 14 21-38 13 14. Tarnaörs 23 4 5 14 23-45 13 15. Kisköre 23 4 3 16 29-68 11 16. Gy.-oroszi 23 2 5 16 19-68 9 Megjegyzés: Mint lapunkban már közöl­tük, a versenybíróság törölte a tavaszi szezon előtt újrajátszott Poroszló - Petőfibánya mérkőzés eredményét, és azt az utóbbi csa­patjavára írta, 3-0-ás gólkülönb­séggel. Ezt az eredményt a tabel­lába már beszámítottuk.