Heves Megyei Népújság, 1989. április (40. évfolyam, 77-100. szám)

1989-04-17 / 89. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1989. április 17, hétfő Labdarúgó NB II. Két pont büntetőkből Eger SE—Szolnok 2-2 (1-1) (11-esekkel 7-6) Szolnok, 1000 néző. V.: Bo­gyó. ESE: Bodolai — Rácz, Csen­des, Fegyverneki, Lengyel — Mundi, Horváth, Smuczer, Si­mon — László, Fodor. Edző: Bánkuti László. Csere: László helyett Kormos az 50., Simon helyett Pádár a 66. percben. Gólszerzők: Horváth a 12., Rózsavölgyi a 38., Horváth a 85., Ágh a 88. percben. Sárga lap: Lengyel a 80. perc­ben. Mindjárt az első percben lehe­tőség maradt kihasználatlanul, hiszen 13 méterre a kaputól Len­gyel rúgott lyukat. Néhány perc­cel később Kanyári egy kipasz- szolt támadás végén 15 méterről nem találta el a kaput. A 12. perc­ben Simon jobb szélről középre ívelt labdája átszállt a hosszú ol­dalra, ahol Horváth teljesen egyedül érkezett, lekezelte a lab­dát, és 9 méterről a bal sarokba bombázott, 1-0. Kisvártatva Mundi jobb szélről bekanyarított labdája a kapu torkában épp hogy elcsúszott Smuczer lába előtt. A 38. percben Kiss beadá­sát a 11-es pontról Fegyverneki erőtlenül fejelte vissza, és a jókor érkező Rózsavölgyi kapásból lőtt a megdermedt Bodolai mellett a jobb felső sarokba, 1-1. A SZÜNET UTÁN Hegedűs megmozdulása oko­zott zavart az egri védelemben, de szerencsére Fegyverneki még idejében közbeavatkozott. A 61. percben kétérintéses kontra vé­gén Kormos elől szedte fel a lab­dát a szolnoki kapus. A 82. perc­ben Fodor a felezővonalnál elcsí­pett egy labdát, egyedül húzott kapura, de 17 méteres lövését ki­ütötte a kapus, Kormos ismétlé­sére pedig visszaért. Öt perccel a befejezés előtt Lengyel jobb ol­dali keresztlabdáját Ágh elvétet­te, s a mögötte befutó Horváth 8 méterről lágyan a bal felső sarok­ba emelt, 2-1. Három perccel ké­sőbb Ágh javította előbbi hibá­ját. Egy jobb oldali szögletet kö­vetően a kapufa segítségével jut­tatta a labdát a gólvonalon túlra, a későn eszmélő Bodolai már hi­ába kapott utána, 2-2. A tavaszi szezon első három­pontos győzelmére készült a MÁV-MTE, ám már az első percekben kitűnt, hogy a vendé­gek nem játszanak a kezükre. Ekkor úgy látszott, mintha a Szolnok játszana idegenben, az EISE támadást támadásra veze­tett, amelynek meg is lett az eredménye. Ártatlannak tetsző akció végén egyenlített a házi­gazda, így a második félidőben kezdődhetett minden elölről. Az Eger taktikát változtatott, visszahúzódott saját térfelére, s csak a kontrákra hagyatkozott. Végül is nem ezekből szereztek ismét vezetést, amelyet már győzelemként könyveltek el, vesztükre. Nagyobb összponto­sítással akár a három pontot is megszerezhették volna. A 11-eseket belőtte: Horváth, Csendes, Mundi, Smuczer, Fegyverneki, Fodor, Rácz. Ki­hagyta: Pádár. Jók: Rácz, Mun­di, Horváth, Lengyel. Bánkuti László: — Egy már megnyert meccsből végre nem­csak egy pontra futotta. Gratulá­lok a csapatnak. Budai Ferenc Egy pont Kazincbarcikáról Kazincbarcika—HKVSC Deko 0-0 (11-esekkel 4-3) Kazincbarcika, 1000 néző. V.: Ádám. T O A Totó 15. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bayer L.-l. FC Köln 0:0 X 2. Borussia—St. Pauli 2:2 X 3. Dortmund—Bayern 1:1 X 4. Karlsruhe—Eintracht 1:3 2 5. Fort. K.-Blau-W.90 2:1 1 6. Solingen—Meppen 0:1 2 7. Darmstadt—Braunsch. 1:2 2 Hatvan: Kiss — Kovács, Má- di, Hartman, Füzér — Sima, Zombori, Gohér, Juhász — Gö- möri, Oláh. Edző: Csufor Sán­dor. Csere: Sima helyett Lakatos, Juhász helyett Szilágyi a 62. percben. Sárga lap: Orlóczki és Asz- szony a 43. percben. Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. A kisméretű pályát nehezen szokták meg a csapa­tok. Az első esemény a 15. perc­ben történt. A hazai csapat les­gólt ért el, majd Oláh 16 méteres, ballábas lövése alig szállt mellé. A 20. percben Búza lövése fog­lalkoztatta Kisst. A 27. percben Juhász lőtt érvénytelen gólt, majd Gohér szögletét fejelte a hálóba. Közben Oláh lökött, így a bíró jogosan sípolt. A 30. perc­ben egy jobbról beívelt hazai tá­madás után Kondás fejesét védte bravúrral Kiss. Ebben a játék­részben többet kezdeményezett a hazai csapat, de a hatvaniak jól szűrték a támadásokat. A 35. percben ismét Kiss védett ügye­sen, majd négy hazai szöglet kö­vetkezett. Egy gyors hatvani el­lentámadás során a kitörő Oláht Orlóczki csúnyán felvágta, ami­ért sárga lapot kapott. Asszony reklamált, neki is sárga lapot mu­tattak fel. SZÜNET UTÁN az 57. percben egy gólbatartó labdát Gohér vágott ki. Rá egy percre Gömöri lőtte 14 méterről a bíró által érvénytelennek ítélt gólt. Szilágyi két esetben elhú­zott a jobb oldalon, de beadása mindkétszer hosszúra sikerült. A 75. percben Gohér keresztlab­dáját Gömöri fejelte kapura, de Lájer visszavetődve nagy bra­vúrral hárított. Ebben a játék­részben a Hatvan ellentámadásai mindig veszélyt jelentettek. A 85 percben Kovács elfutott a jobb oldalon, Gömöri elé tálalt, aki ordító helyzetben elcselezte a nagy lehetőséget. A mérkőzés nagy részében a hazai csapat támadott, az első félidőben helyzetei is voltak, azonban Kiss két esetben nagy bravúrral hárított. A második félidőben Hatvan jól megszer­vezte védekezését, és gyors kontratámadásai mindig ve­szélyt jelentettek. Gömöri azonban a 85. percben meccs­labdát hibázott. A tizenegyest belőtte: Zombo­ri, Oláh, Kovács. Kihagyta: Má- di, Hartman. Jók: Kovács, Kiss, Mádi, Zombori. Csufor Sándor: — Fegyelme­zetten védekeztünk, helyzeteink is megvoltak a hajrában ahhoz, hogy három pontot szerezzünk. A tizenegyesrúgások most rosz- szul sikerültek. Szendi László További eredmények: Nyí­regyháza—Jászberény 4-0, Deb­receni Kinizsi—Baja 1-1 (tizen­egyesekkel 1-4), Ózd—DVTK 1-2, Kecskemét-DUSE 1-0, Szarvas—Metripond 2-1, Sze- ged-DMVSC 0-1. A bajnokság állása: 1. DMVSC22 15 3 . 4 33-13 51 2. Szeged 22 11 4 1 6 30-17 42 3. Debr.K 22 9 5 4 4 32-19 41 4. Metrip 22 11 3 2 6 33-26 41 5. Szarvas 22 9 4 4 5 24-20 39 6. DVTK 22 8 4 3 7 23-23 35 r. Nydregyb 22 7 3 6 6 30-23 33 8. Szóin. 22 7 4 4 7 32-29 33 9. Kazincb 22 7 5 2 8 23-30 33 10. Recsk. 22 10 . 2 10 28-21 32 11. DUSE 22 7 3 4 8 25-29 31 12. Ózd 22 6 3 6 7 23-19 30 13. Eger 22 6 3 5 8 24-30 29 14. Baja 22 5 3 4 10 18-31 25 15. Halvan 22 2 4 4 12 14-34 18 16. Jászb. 221 4 4 13 12-40 15 T Ó 8. Fiorentina—Napoli 1:3 2 9. Lecce—Milan 1:1 X 10. Roma—Sampdoria 1:0 1 11. Ancona—Udinese 0:0 X 12. Avellino—Padova 1:0 1 13. Barletta—Licata 0:0 X Pótmérkőzések: 14. Taranto—Piacenza 1:0 1 15. Monza—Messina 1:0 1 16. Empoli—Bari 1:1 X Motoros rodeó Mátrafüreden A hét végén kétnapos viadal keretében Mátrafüred térségé­ben zajlott le a magyar enduró- bajnokság első fordulója. Nyolc egyesület 64 motorosa ült nye­regbe és vágott neki a rendkívül nehéz, többnyire sziklás, köves erdei terepnek. A változatos, he­gyes-dombos szakaszok ugyan­csak megkeserítették a résztve­vők életét, és alaposan megros­tálták a mezőnyt. Bizonyság er­re, hogy a 27 első osztályú indu­lóból az első nap után vasárnapra már csak tízen maradtak ver­senyben. A győztesek. I. osztály. 125 köbcentiméter: Nádor István (H. Petőfi) Kawasaki. 250 köb- centiméter: Csősz Lajos (H. Pe­tőfi) Jawa. 250 köbcentiméter felett: Zsemberi Barnabás (Ka­maraerdei KK.) Jamaha. (Fotó: Szántó György) Közel száz halott Tömeg­katasztrófa Sheffieldben Az angol labdarúgás történe­tének legsúlyosabb tömegka­tasztrófája szakította meg szom­baton délután a sheffieldi Hills- borough-stadionban a Liverpool és a Nottingham Forest kupaelő-„ döntő mérkőzését: röviddel a kezdés után jegy nélküli szurko­lók hatalmas serege törte át a ka­pukat, a zsúfolásig telt lelátókra behatoló tömeg által kiváltott tu­multusban és dulakodásban a vasárnapi jelentések szerint 94 embert halálra tapostak, a sebe­sültek száma meghaladja az öt­százat. Milliók voltak szemtanúi a BBC-televízió egyenes adásá­ban közvetített labdarúgó-mér­kőzésen lejátszódott szörnyű je­leneteknek. A liverpooli szurko­lóknak fenntartott oldalon ha­toltak be a stadionba a jegy nél­küli drukkerek, és a lelátókon valóságos közelharc kezdődött a helyekért. Hatalmas pánik kelet­kezett, az emberek egymást ta­posva próbáltak menekülni a tu­multusból, percek alatt ezrek lepték el pályát is, ahol a 6. perc­ben lefújták a mérkőzést. Ütötték a Vasa(s)t A labdarúgó NB I. 22. fordulójá­ban a következő eredmények szü- lettek:FTC—MTK-VM 1-0, Veszprém—Haladás 3:1, Vasas- Honvéd 0-4, Siófok—Ú. Dózsa 1-1, (5-3), Rába ETO—Zalaegerszegi TE 4-2, Videoton—Békéscsaba 0-1, Tatabánya—Pécs 1-0, Vác— Dunaújváros 0-0 (2-3). A labdarúgó NB I. állása 1. FTC 22131 2. Honv. 22 11 5 3. MTK 22 10 6 4. Videót. 2213­5. Rába 22 12 2 6. Vác 22 10 4 7. Tat. 22 9 22 8. B.csab. 22 10 1 9. Siófok 22 7 3 10. Veszp. 22 6 5 11. Pécs 22 6 3 12. ZTE 22 5 4 13. Halad. 22 5 3 14. Dózsa 22 6 1 15. Vasas 22 4 2 16. Dunaú. 22 2 5 2 6 35-25 43 - 6 30-22 43 1 5 33-28 43 2 7 44-25 41 1 7 35-24 41 3 5 30-23 41 5 6 29-25 36 2 9 33-28 34 4 8 27-29 31 2 9 19-29 30 5 8 25-26 29 4 9 31-30 27 4 10 24-34 25 4 11 28-29 24 5 11 23-47 21 3 12 23-45 19 A góllövőlista állása: 15 gólos: Pet- res (Videoton) 13 gólos: Fischer (Fe­rencváros), Rámán (ZTE) 11 gólos: Szabadi (Vasas) 10 gólos: Kipricb (Ta­tabánya) NB III. — Mátra-csoport Csapataink „kibérelték” A labdarúgó NB III. 21. for­dulójának mérkőzéseiről a kö­vetkezőket jelentették tudósító­ink: B. Bányász — Recsk 0-0 (11- esekkel 3-1) Sajószentpéter, 300 néző. V. Nagy. Recsk: Hegyi — Danyi, Bódi, Kolozsvári, Horváth J., Csanálo- si, Forgó Cs., Bencsok (Forgó B.), Nagylaki, Bencsik, Kozma (Tatjáni). Edző: Nagy Vilmos. A bányászrangadón két ellen­tétes félidőt láthattak a nézők. Előbb a vendégek, majd szünet után a hazaiak játszottak fölény­ben, így a döntetlen eredmény igazságosnak mondható. A bün­tetőkkel hadilábon álló recskiek­nek azonban meg kellett eléged­niük az egy ponttal. Jók: Hegyi, Kolozsvári, Forgó Cs., Bencsik. Ifik: 5-1 Lehnert Zoltán Apci Vasas — Balassagyarmat 1-1 (0-0). (11-eseßkpl: 1-4) Apc, 600 néző. V.: Petus. Apc: Szendrei — Farkas, Sző­ke L., Jambrik, Fekete, Szakolc- zai (Orosz), Fodor, Áugusztin, Kiss (Szőke I.), Kovács, Nagy. Edző: Kiss János. A gólok története: A 65. perc­ben Szőke I. szögletrúgását kö­vetően Orosz fejéről a kapufát érintve pattant a labda a hálóba, 1-0. A 80. percben egy szabad­rúgásból legurított labdát Sza- lánszki a kifutó Szendrei mellett elrúgta, a menteni akaró Szőke L. lábáról azonban a jobb sarok­ban kötött ki a játékszer (öngól), 1-1. Végig jó iramú mérkőzést kö­vetően a szerencsésebb csapat örülhetett a több pontnak. Jók: Nagy, Fodor. Ifik: Balassagyar­mat — Apc 7-2 Rezsnyák László St. Síküveggyár — Heves 2-1 (0-0) Heves, 300 néző. V.: Mozgó. Heves: Kasza — Borics, Ko­lozsvári, Sasvári, Réti, Kalmár II., Nász, Dománszki, Kalmár I., Balázs, Dudás. Edző: Várallyay Miklós. A gólok története: a 63. perc­ben a bal oldalon kiugró Garai- val szemben Kasza tehetetlen volt, 1-0. A 70. percben ismét Garai került gólhelyzetbe, és kö­zelről nem hibázott, 2-0. A 73. percben Balázs szabadrúgását követően Borics jól adott közép­re és Nász közelről szépített, 2-1. A mérkőzés folyamán meg­csillant ugyan a meglepetésszer­zés reménye, de a nagyobb játé­kerőt képviselő üveggyáriak el­len végül csak becsületes helytál­lásra futotta a hevesiek erejéből. Jók: Kasza, Sasvári, Nász. Ifik: St. Síküveggyár-Heves 2-1 Országh Tibor H. Köteles SE — Bélapátfalva 5-1 (4-1) Budapest, külső Váci út, 100 néző. V.: Gál. Építők: Nagy — Zay, Zágo- nyi, Méhesi, Fürjes, Zsólyom (Szert), Ágó, Horváth T., Berecz Zs., Fenyves, Szilágyi II. (Ka­pui). Edző: Fodor Pál. Á vendégek számára balsze­rencsésen indult a mérkőzés, hi­szen nem sokkal a kezdés után gyors egymásutánban 3 gólt ka­pott az Építők. Szünet után ren­dezte sorait a bélapátfalvi csapat, de a nagy gólkülönbségű veresé­get már nem tudta elkerülni. A vendégek gólját Berecz Zs. sze­rezte 11-esből. Az Építők csapa­tából senki sem nyújtott jó telje­sítményt. Horváth Mihály Mád-Gyöngyösi SE 1-0 (1-0) Gyöngyös, 400 néző. V.: Ágoston. GYSE: Labancz — Ferencz, Borsányi, Jakab, Vágó, Nemo- da, Vajda, Márkus (Tóth A.), Bezzegh, Török, Patócs (Deme­ter). Edző: Treiber Rudolf. Á gól története: a jól kezdő vendégek első támadása rögtön gólt eredményezett. Egy jobb ol­dali beadást követően a középre ívelt labdát Tóth László közelről rúgta a jobb alsó sarokba, 1-0. A tervszerűbben játszó és minden csapatrészében jobb Borsod megyei csapat megérde­melten vitte el a Mátraaljáról a három pontot. Jók: Jakab. Ifik: Gyöngyösi SE-Mád 0-0. Szkocsovszky Tibor További eredmények: Nagybátony — Edelény 1-1 (11-esekkel: 3-4), SBTC - Bag 3-0, Romhány — St. Kohász 0-0 (11-esekkel: 2-3). A bajnokság állása: 1. H.Röt. 21 12 5 2 2 51-24 48 2. St.Sü. 21 12 4 2 3 36-18 46 3. SBTC 21 13 1 1 6 36-20 42 4. Mád 21 13 2 6 34-25 40 5. Romb. 21 5 8 4 4 17-16 35 6. Gyöng) .21 8 3 3 7 27-23 33 7. Edel. 21 9 2 2 8 25-24 33 8. B.Bány .21 6 5 3 7 25-26 31 9. St.Roh. .21 6 6 1 8 17-24 31 10. Bag 21 6 3 3 9 25-28 27 11. Nagyb. 21 5 2 8 6 22-26 27 12. B.gyar. 21 5 4 3 9 24-33 26 13. Apc 21 5 3 4 9 23-29 25 14. Recsk 21 4 3 4 1(1 l 23-32 22 15. B.falva 21 5 1 4 10 25-40 22 16. Heves 21 2 2 5 12 :14-36 15