Népújság, 1988. november (39. évfolyam, 261-285. szám)

1988-11-14 / 271. szám

6, SPORT NÉPÚJSÁG, 1988. október 31., hétfő Tegnap délután a könnyebb el­lenfelek közé tartozó Dunavar- sányt fogadta az Eger SE NB I-es női röplabdacsapata. Egy nappal korábban, tehát szombaton az egri lányok a fővároshoz közeli településen léptek pályára, s 3-1-es győzelmet arattak. Igaz, lehetett volna 3-0 is az ered­mény, mert az ESE a harmadik játszmát 11-4-ről vesztette el. A vasárnapi visszavágón min­tegy 600 néző figyelte, hogy a már megszokott kezdő hatos, a Fésűs, Bernáth, Torma, Dérczi, Győriné, Bukina összeállítású együttes, vajon ’’engedélyez-e” ezen a találkozón játszmanyerést a vendégeknek. Meglepetésre a dunavarsányiak kezdtek jobban, ám Dérczi pontos nyitásai révén a hazaiak nemcsak hogy beérték őket, hanem megnyugtató mó­don elhúztak és 1-0-lal fordul­hattak. Bár a folytatásban a ven­dégek álltak közelebb a játszma­labdához, 12-9-re vezettek, még időben eszmélt az ESE, és nyerte Bukina, Dérczi és Torma te­kintete való­sággal bűvöli a labdát (Fotó: Szántó György) ezt a szettet is. Az újabb térfél­cserét követően még mindig lát­szott, hogy a vendégek nem ad­ják fel, s mivel a nyitásfogadáso­kat sorozatban rontotta az Eger, szépítettek is 2-1-re. A negyedik játszmában is szorosan alakult az eredmény, ráadásul mindig a pi­ros-kékeknek kellett ellenfelük után kapaszkodniuk. A befeje­zés mégis nekik sikerült, és ha­sonlóan az első mérkőzéshez, 3-1-re (9, 13, -12, 11) győztek. Ezen a találkozón Bukina — a vastaps szinte mindig neki szólt -, Fésűs és Győriné nyújtott ki­emelkedőt. A hétvégi mérleg te­hát: két meccs, négy pont. Ha Fésűs keze ütésre lendült, a sánc legtöbbször tehetetlen volt Röplabda NB I. Kétszer kettő Prost nyerte az Ausztrál Nagydijat Tegnap Adelaide-ben az A usztrdl Nagy díjjal befejeződött a 39. Forma-l-es autós gyorsa­sági világbajnokság. A záró, 16. futamot a francia A lain Prost (McLaren) nyerte, megelőzve a világbajnoki címét két héttel ko­rábban bebiztosító Ayrton Sen- nát (McLaren) és az ugyancsak brazil Nelson Piquet-t (Lotus). Mindhárman turbómotoros versenyautóval szerepeltek. A legjobb nem turbós, az olasz Pat­rese a negyedik helyet érte el. A 33 esztendős Prost győzel­me után így nyilatkozott: — Azt tudtam, hogy a vb- pontversenyben nem lehetek el­ső, hiszen csapattársam, Senna két hete a Japán Nagydijon ara­tott győzelmével bebiztosította világbajnoki címét. Ennek elle­nére mindenképpen győzelem­mel akartam zárni az évet. Ami Sennát illeti, örülök végső győ­zelmének. Vízilabda Első az Eger Két napon át rendezték meg Ta­tabányán az idei, sorrendben 18. Dobó Kupa pénzdíjas vízilabdator­nát. Az öt vidéki csapat küzdelmé­ből végül az Eger SE került ki győz­tesen, s a kupasiker mellett tízezer forintot is „kasszírozhatott”. Az eg­riek a következő eredményeket ér­ték el: ESE-Szentes 12-4, Tatabá- nya-ESE 12-11, ESE-Kecskemét 14-7, ESE-Szeged 12-7. A Dobó Kupa végeredménye: 1. Eger SE, 2. Szentes, 3. Tatabánya, 4. Szeged, 5. Kecskemét. Megrendelőlap Név: ___________________________ C ím:__________________________ M egrendelem a Népújság 1989. évi Kalendáriumát Labdarúgó NB II. A HKVSC-t a szerencse is elhagyta Metripond SE-Hatvani KVSC Deko 1-0 (0-0) Hódmezővásárhely, 12Ó0 néző. V.: Ring. Metripond: Tóth — Hurguly, Miklós, Urbán, Molnár — Pásztor, Leindler, Kovács J. — Bárány, Ke- menes, Jegesi. Edző: Hímer Ist­ván. Hatvan: Vmcze — Kovács B., Füzér, Huszák, Hegedűs — Sima, Zombori, Gomon, Gohér — Ju­hász, Oláh. Megbízott edző: Csu- for Sándor. Csere: Urbán helyett Fazekas az 55., Juhász helyett Szilágyi a 70., Kemenes helyett Csáki a 73., Gö- möri helyett Ecker a 87. percben. Gólszerző: Bárány a 64. perc­ben. Sárgalap: Zombori az 54., Oláh a 60., Huszák a 75., Molnár a 77. Gömöri a 82. percben. Negyed óráig szinte fel sem sza­badult a vendégek kapuja, az első hatvani támadás a 15. percben fu­tott, de Kovács beadását Tóth fel­szedte Oláh elől. A 20. percben Zombori remek labdával kiugrat­ta középen Gömörit, aki kivárt, majd 8 méterről gólhelyzetben a kapu előtt élesen keresztbe lőtt. Öt perccel később egy hazai védő „ indította” Oláht, aki rácsapott a labdára, de jó helyzetben, a lövés pillanatában elesett. A sérülések miatt meghosszabbított első félidő 47. percében Pásztor mintegy 16 méterről a jobb kapufa tövét talál­ta el. Szünet után az 52. percben Ke­menes perdített közelről a jobb sa­rokra, de Vincze bravúrral hárí­tott. A kibontakozó ellentámadás végén Kovács került helyzetbe, de futtából, 14 méterről fölé bombá­zott. A hazaiak gólja a 64. percben született, középen Fazekastól Bá­rányáé került a labda, aki a bal ösz- szekötő helyéről, az ötösről nagy erővel talált a jobb sarokba, 1-0. Ezt követően kétszer is.egyenlít­hettek volna a hatvaniak, de Gö­möri mindkét alkalommal lövés helyett cselezni próbált, s így a vá­sárhelyi védők szerelni tudtak. Az utolsó másodpercekre is volt NB III. Mátra-csoport A labdarúgó NB III. 14. forduló­jának mérkőzéseiről a következő je­lentéseket kaptuk tudósítóinktól: B. Bányász-Heves 2-0 (1-0) Heves, 350 néző. V.: Takács. Heves: Kasza — Réti, Kolozsvá­ri, Borics (Balázs), Dudás, Nász, Csintalan, Dománszki, Szabó, Ko­vács (Pataki), Vona. Edző: Váraly- lyay Miklós. A gólok története: Egy 16-osnál bejátszott labda a menteni akaró Kolozsvári lábáról a kapu jobb alsó sarkába vágódott, öngól, 1-0. A 84. percben az egymásra váró védők között 12 méterről Tímári helyezett a jobb sarokba, 2-0. A hazaiak már a harmadik perc­ben vezetést szerezhettek volna, és az egyenlítésre is nyűt lehetőségük még az első félidőben. A második játékrészben hiába adódott újból gólhelyzete a Hevesnek, a Bányász kihasználta a védelem megingását, és megpecsételte vendéglátója vere­ségét. . Jók: Kasza, Dománszki. Ifik: 2-2 Országh Tibor St. Síküveggyár-Bélapátfalva 5-0 (1-0) Salgótarján, 600 néző. V.: Moz­gó-. Építők: Nagy — Berecz I (Für­jes), Méhesi, Zsólyom, Szert, Leh- nert, Ágó, Horváth T., Szilágyi II. (Mikó Ä.), Fenyves, Kapui. Edző: Fodor Pál. A gólok története: a 21. percben Mohácsi az ötösről a bal sarokba lőtt, 1-0. Az 53. percben egy hosszú partdobást követően Garai a léc alá fejelt, 2-0. Az 59. percben Gyei­mé g esély a pontmentésre, Zom­bori baloldali szöglete után Oláh perdítése az egyik gólvonalon álló védőn pattant meg és jutott a kapu fölé. Csak a jegyzőkönyv szerint vesztese ennek a bő 90 percnek a hatvani együttes. Még az elfogult hazai szurkolók sem látták 3-3- nál jobbra kedvenceiket. Sem a helyzetek száma, sem a játék egész képe nem egyezik a vég­eredménnyel, amely akár 5-1-es hatvani sikerként is alakulhatott volna. A határtalan lelkesedés, a fegyelmezett védőjáték mellett a veszélyes ellentámadásokra is ké­pes vendégek balszerencsés vere­séget szenvedtek. Jók: Vincze, Zombori, Hegedűs, Füzér, Kovács B. Csufor Sándor: — Gólokkal kellett volna nyernünk... de azért sok biztató jelet mutatott a csapat. Budavári Sándor Eger SE-Baja 1-1 (0-0, 11-esekkel 5-4) Baja, 1200 néző. V.: László. ESE: Bodolai — Lengyel, Csendes, Fegyvemeki, Pádár — Smuczer, Horváth J., Simon, Já- vorszky — Berecz, Fodor. Edző: Bánkúd László. Baja: Kovacsevics — Teleki, Vi- dák, Morvái, Tóth — Evanics, Zrí­nyi, Sárközi, Horváth A. — Szir- ják, Bojás. Edző: Szőcs Lázár. Csere: Sárközi helyett Schnei­der a 60., Simon helyett Rácz a 62., Smuczer helyett Kormos a 76., Kovacsevics helyett Farkas a 90. percben. Gólszerzők: Horváth A. a 68. percben, Fodor (11-esből) a 88. perében. Sárgalap: Bodolai a 12., Eva­nics a 19., Horváth J. az 50., Zrínyi a 69. percben. Piroslap: Vidák a 33. percben. Nagy lendülettel kezdett a Baja, de az első gólhelyzetet csak a 21. percben alakította ki. Akkor Bo­dolai nagy bravúrral hárított. A 28. percben ismét Bodolai reme­kelt, a felső sarokból ütötte szög­letre a labdát. A 33. percben Fodor egyedül tört kapura, de Vidák\isz- szahúzta, amiért a bajai hátvédet a játékvezető kiállította. A 63. perc­ben Horváth A. sorozatos cselek után került jó helyzetbe, de kivárt, és a védők szerelték. A 68. perc­ben ismét Horváth A. veszélyezte­tett, most már eredményesen. Nagy lövése a két kapufa találko­zásánál vágódott a hálóba, 0-1. A gól után az Eger került mezőnyfö­lénybe, és a 88. percben sikerült az egyenlítés. Evanics röviden fejelte haza a labdát, Kormos megszerez­te azt, de jó helyzetben elbuktat­ták. A büntetőt Fodorért., 1-1. A bajai csapat végig többet tá­madott, de sok gólhelyzetet elhi­bázott. A nehezen megszerzett ve­zetés után fölöslegesen beállt vé­dekezni, és ezzel lehetőséghez ju­tott az Eger. A hazaiak rossz játék­felfogása is kellett az egriek egyen­lítéséhez, de feltétlenül a vendége­ket dicséri, hogy az utolsó pillana­tokig nem mondtak le a pontszer­zésről. A ráadásban valójában már az első párban eldőlt a küzdelem, mert a bajaiak fölé rúgták a 11-est, az Egerből viszont senki sem hibá­zott. Jók: Csendes, Fodor, Len­gyel. Szabó Zoltán A keleti csoport további ered­ményei: Jászberény-DMVSC 0-1, Szarvas-Szeged 0-0 (11-esekkel 5-6) DVTK-DUSE 1-0, Nyíregy- háza-Szolnok 0-1, Ózd-Kazinc­barcika 1-1 (11-esekkel 2-4), D. Kinizsi-Kecskemét 2-1. A bajnokság állása: 1. DMVSC 14 10 2 — 2 21- 8 34 2. Metrip. 14 9 2 1 2 24-10 32 3. I).Kinizsi 14 6 5 2 1 18- 9 30 4. Szeged 14 8 2 1 3 20-11 29 5. Szarvas 14 6 3 2 3 16-13 26 6. Szolnok 14 6 2 1 5 20-17 23 7. DVTK 14 5 3 1 5 15-16 22 8. Nyíregv. 14 5 1 4 4 21-16 21 9. Ózd 14 4 2 4 4 16-11 20 10. DUSE 14 4 3 2 5 13-15 20 11. Kazincb. 14 4 2 2 6 12-24 18 12. Kecske­mét 14 5 — 1 8 21-18 16 13. Eger 14 3 2 2 7 10-19 15 14. Baja 14 3 — 4 7 12-21 13 15. Jász- bé­ré ny 14 1 2 3 <s 9-22 10 16. Hatvan . 14 1 1 2 10 8-26 7 Csak a gyönyör... vai 15 méterről vágta a labdát a há­lóba, 3-0. A 75. percben Mohácsi lövése kipattant a kapusról, Garai ott termett, és növelte a hazaiak elő­nyét, 4-0. A 90. percben Kovács a 16-osról hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 5-0. A kiegyenlített első félidő után az üveggyáriak nagy fölénybe kerül­tek. A vendégek védelmének meg­ingásait könyörtelenül- kihasznál­ták, s még ilyen arányban is megér­demelten nyertek. A 80. percben a játékvezető Ágót kiállította, és Fo­dor edzőnek is el kellett hagynia a kispadot. Jók: Nagy, Méhesi. Ifik: 4-3 Horváth Mihály Gyöngyös-Apc 2-0 (0-0) Gyöngyös, 200 néző. V.: Tóth Béla. GYSE.-Szén— Ferencz (Nemo- da), Borsányi, Vágó, Baranyi, Ja­kab, Szerdahelyi, Vajda (Márkus), Soltész, Török, Patócs. Edző: Trei­ber Rudolf. Apc: Németh — Szőke I., Szőke L., Jambrik, Kovács J., Szakolczai, Fodor, Nagy, Kiss, Kovács L., Feke­te (Jacsó). Edző: Kiss János. A gólok története: A 70. percben Szerdahelyi futott el a jobb oldalon, majd ügyesen Török elé gurított, aki csel és egy igazítás után a 16-os- ról nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­ba, 1-0. 80. perc: Baranyi indításá­val ezúttal Török ugrott meg a jobb oldalon, és az alapvonal közepétől középre gurított, labdáját Patócs közelről pofozta az üres kapuba, 2-0. Az első játékrészben még tudato­sabban játszó vendégek két gólhelyzetet is kihagytak, a szünet után viszonfkidomborodott a haza­iak jobb erőnléte, és megérdemel­ten nyertek. Jók: Török, Baranyi, Jakab, ill. Kiss, Szőke L., Szőke I. Ifik: 8-0 Szkocsovszky Tibor St. Kohász-Recsk 2-0 (2-0) Salgótarján, 500 néző. V: Kál­mán. A gólok története: A 10. percben Bérezi lefejelte a labdát Tőzsér elé, aki 6 méterről a kapu közepébe lőtt, 1-0. A 19. percben Bódi 10 méter­ről kapásból talált a kapuba, 2-0. A vendégek nem találták meg a hazaiak letámadásos játékának az ellenszerét. « Vaskor István További eredmények: Romhány- Nagybátony 2-2 (11-esekkel 4-2), H. Köteles SE-SBTC 2-1, Bag-Ba- lassagyarmat 2-1, Mád-Edelény 1-0, A bajnokság állása: 1. St. Síkü. 14 9 3­2 29-13 33 2. H. Köt-SE 14 7 4 2 1 35-18 31 3. SBTC 14 9 1­4 27-15 29 4. Mád 14 8­2 4 22-17 26 5. B.Bány. 14 6 3 1 4 22-19 25 6. Bag 14 6 2 2 4 23-16 24 7. Gyöngy. 14 6 2 2 4 21-16 24 8. Ronih. 14 3 5 2 4 12-13 21 9. St. Koh. 14 5 3­6 13-19 21 10. Edelény 14 6­1 7 14-18 19 11. Recsk 14 3 3 1 7 16-22 16 12. B.gyarm. 14 3 2 2 7 20-26 15 13. Apc 14 3 2 2 7 16-23 15 14. Nagybá­tony 14 2 . 7 5 16-23 13 15. Bélapátf. 14 2 1 5 6 19-30 13 16. Heves 14 1 2 4 7 9-26 11 aláírás (A fenti megrendelőt kérjük postán vagy személyesen eljuttatni címünkre: ■ Heves Megyei Lapkiadó Vállalat 3300 Eger, Beloiannisz utca 3. sz. A borítékra kérjük ráírni: Népújság Kalendáriuma) Súlyemelés Rendkívüli elnökségi ülés Budapesten, a Hotel Atrium Hyattben rendkívüli elnökségi üRst tart kedden és szerdán a Nemzetközi Súlyemelő Szövetség (IWF). A tanácskozás középpontjában a szöuli nyári olimpia doppingeseteinek megvitatása, s a doppingellenes koncepció kialakítása áll. Totó A totó 46. heti játékszelvényének helyes tipposzlopa: 1> 1) 1) 1» 1j X, X, 1, X, X, X, X, x, 2