Népújság, 1988. június (39. évfolyam, 130-155. szám)

1988-06-13 / 140. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1988. június 13., hétfő Berecz-„poén** a végén Eger SE—Diósgyőr 1—0 (0—0) NB II-es labdarúgó-mérkő­zés. Diósgyőr, 300 néző. V.: Stamler. Eger SE: Szabó — Rácz, Fegyverneki, Méhesi, Sajbán. — Lehnert, Simon, Smuczer — Kormos, László, Berecz. Edző: Zsidai József. DVTK: Nagy — Kuttor, Leskó, Sziics, Szemere — Huszák. Molnár, Kölln — Kvaszta, Rostás, Lengyel. Edző: Száger György. Csere: Sajbán helyett Ju­hász a 46., Szemere heiyett Tóth a 79., Huszák helyett Császári a 79., Kormos he­lyett Szőcs Szűcs a 89. perc­ben. Gólszerző: Berecz a 81. percben. Sárga lap: Fegyverneki a 41. percben. A mérkőzést megelőzően kiadós eső áztatta a pálya talaját, így csúszós játékté­ren kezdődött az összecsapás. Eleinte az egriek kezdemé­nyezései jellemezték az ösz- szecsapást. A 6. percben jobb oldali akció végén Kormos beadását Smuczer 16 méter­ről kapásból alig lőtte fölé. Ezután 20 perces üresjárat következett, sok volt a hiba, egyik csapat sem tudott előnyt'kiharcolni. A 27. perc­ben Kvaszta egy csellel tisz­tára játszotta magát, aztán 8 méterről gyengén Szabó ke­zébe emelt. Nem sokkal ez­után a másik oldalon Berecz lépett ki a védők közül, de a 16-oson belül, döntő hely­zetben elcsúszott. A 38. perc­ben Lehnert közeli fejesét ütötte szögletre a vetődő Nagy. A 44. percben Molnár 22 méterről célozta meg Sza­bó kapuját és a cerberus csak másodszorra tudta meg­kaparintani a labdát. Az utol­só percben Kvaszta lefutot­ta Sajbánt, a 16-oson belül keresztbe vezette a labdát, a kifutó Szabó kapus vetőd­ve elütötte előle, a védők pe­dig felszabadítottak. Szünet után az első említést érdemlő ese­ményt az 59. percben jegyez­hettük fel. Ekkor Huszák 16 méteres lövését szögletre ütötte Szabó. Valamit javult a mérkőzés jrama, de a sok hiba és pontatlanság alapo­san lerontotta a színvonalat. A 64. percben Berecz előtt adódott ígéretes lehetőség, de 23 méterről kapu mellé durrantott. Három perc múl­va Rostás közeli fejesét ök­lözte a mezőnybe Szabó. A 77. percben Fegyverneki 28 méterről végzett el szabadrú­gást. Hatalmas erővel meg­lőtt labdáját a bal felső sarok elől ütötte szögletre Nagy. A 81. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja. László futott el a jobb olda­lon, beadását Berecz kapás­ból lőtte kapura. A labda előbb a bal oldali kapufát találta el, majd onnan gurult a gólvonalon túlra, 1—0. A gólt követően ismét Berecz kísérletezett, de Nagy ezúttal a helyén volt. A bajnokság utolsó mérkő­zésén tavaszi ötödik veresé­gét szenvedte el a nem is olyan régen még merész ter­veket szövögető diósgyőri csapat. Igaz, jó néhány lab­darúgó hiányzott sérülés mi­att az együttesből, mégis ért­hetetlen nf a lélektelen és enervált teljesítmény, ame­lyet a vasgyáriak nyújtottak. A 16-os előtt teljesen elbi­zonytalanodtak, nem tudtak mit kezdeni a szorosan zá­ró és szervezetten harcoló egri védelemmel. A vendé­gek folyamatosabb összjá- tékkal rukkoltak elő, ügye­sebben kombináltak a me­zőnyben és több gólszerzési lehetőséget alakítottak ki a házigazdáknál. Az Eger SE határozottabb és céltudatos játékával rászolgált a két pontra. Jók: Szabó, Fegyver­neki, Simon. Doros László További eredmények: Cse­pel—Kecskemét 5—2, Metri- pond—Komló 0—0, Szek­szárd—III. kér. TTVE 0—1, Salgótarján—Ajka 1—1, Du­naújváros—Szeged 3—3, Özd —Kazincbarcika 0—1, Bp. Volán—Nagykanizsa 4—3 — félbeszakadt, Veszprém— Nyíregyháza 1—0, Szolnok— Bp. Építők 0—1. A bajnokság állása: 1. Veszprém 2. Dunaújv. 3. Szeged 4. Szolnok 5. Ózd 6. Komló 7. Csepel 8. Metripond 9. Bp. Volán 10. Nyíregyh. 11. Diósgyőr 12. Kecskemét 13. Eger 14. III. kér. 15. Építők IS. N.-kanizsa 17. Kazlncb. 18. Ajka 19. Salgótarj. 20. Szekszárd 38 21 7 10 49-28 49 38 18 12 8 62-38 48 38 16 13 9 58-35 45 38 19 6 13 61rS2 44 38 14 15 9 42-35 43 38 16 10 12 54-42 42 38 17 7 14 54-54 41 38 15 11 12 52-52 41 37 16 8 13 57-47 4o 38 15 9 14 50-51 39 38 16 6 16 43-52 38 38 16 5 17 63-63 37 38 12 13 13 44-54 37 38 10 14 14 44-58 34 38 13 7 18 48-53 33 37 12 9 16 43-48 33 38 10 12 16 37-45 32 38 9 13 16 33-48 31 38 9 11 18 40-51 29 38 7 8 23 34-62 22 Megjegyzés: a Veszprém sze­rezte meg a bajnoki elmet az NB.II-ben. a Szekszárd az Aj­ka és a Salgótarján kényszerül osztályozó mérkőzésre. Hivatalos végeredmény azonban még nincs, hiszen a Bp. Volán—Nagykanizsa mérkőzés félbeszakadt. LABDARÚGÓ NB III. - MÉG NINCS VÉGEREDMÉNY - OSZTÁLYOZÓT JÁTSZHAT A GYÖNGYÖS - KIHARCOLTA A BENTMARADÁST A HEVES Három pont előnnyel bajnok a HKVSC A labdarúgó NB III. Mátra- csoportjában a 30. forduló mér­kőzéseire került sor, melyekről a következő Jelentéseket kaptuk tudósítóinktól. Hatvani KVSC—Recski Ércbányász 3—0 (1—0) Hatvan, 1200 néző. V.: Puhl. HKVSC: Kiss — Lakatos. Fü­zér (Kaldos), Hartman. Hege­dűs. Zom bori (Pádár), Sima. Go- hér. Palotai, Gömöri, Huszák. Edző: Treiber Rudolf. Recsk: Póta — Danyi. Kolozs­vári, Nagylaki, Bencsok (Hor­váth J.), Bencsik, Forgó. Csaná- losi, Csányi, Horváth Zs.. Sza­bó. Edző: Szabó Géza. A gólok története. 16. perc: Palotai átadását Huszák 17 mé­terről jobbal a jobb felső sarok­ba bombázta, 1—0. 47. perc: Hu­szák labdájával Gömöri elfutott és beadását Sima 5 méterről a hálóba helyezte. 2—0. Gól után Horváth Zs.-t reklamálásért ki­állították. 67. perc: Huszák—Si­ma volt a labda útja. akinek beadását Gömöri 5 méterről fe­jelte a hálóba, 3—0. A minden csapatrészben jobb Hatvan ilyen arányban is meg­érdemelten nyert és szerezte meg a bajnokságot a BVSC előtt. A recskiek virágcsokorral, a Hatvani Baráti Kör pedig aján­dékkal jutalmazta meg a baj­nokcsapat tagjait. Jók: Lakatos, Hartman, Pa­lotai, Huszák, Gömöri, ill. Ko­lozsvári, Csanálosi, Szabó. Ifik: Hatvan—Recsk 1—0. Szénái László Bélapátfalvi Építők— Ede lény 5—3 (2—2) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Ta­kács. Építők: Nagy — Sólyom, Zá­honyi, Torbavecz, Vigh (Zay). Horváth J.. Agó, Horváth T.. Szilágyi II. (Deme), Fenyves. Kapui. Edző: Fodor Pál. Góllövök: Horváth J. 2 (egyet 11-esből), Fenyves, Kapui, Hor­váth. T., illetve Kovács. Kleiber, Oldal. Mindkét csapat a támadásra építette taktikáját, a védekezés­sel kevésbé törődtek. A többet támadó, helyzeteit jól kihaszná­ló Építők megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. A 70. percben Klefbert reklamálásért a játékvezető kiállította. Jók: Zágonyi, Zay, Horváth J.. Fenyves, illetve Oldal. Tamai. Kovács. Ifik: Bélapátfalva—Ede- lény 2—2. Horváth Mihály Hevesi SE—H. Köteles SE 1—0 (0—0) Heves. 700 néző. V.: Kalas. Heves: Kasza — Fülep, Borics. Ugrai, Nász, Kolozsvári, Csin­talan, Dománszki, Kovács (Sza­bó), Sasvári, Pusoma (Vona). Edző: Várallyay Miklós. A gól története: a 75. percben Fülep futott el a jobb szélen, belőtt labdáját az egyik védő Csintalan elé fejelte, aki egyből. 17 méterről a bal felső sarokba lőtt. 1—0. Rögtön a hazaiak léptek föl támadólag, végig nyomasztó fö­lényben voltak, végül megérde­melten harcolták ki az osztály­ban maradásukat jelentő győzel­met. A hevesi csapatban min­denki jó teljesítményt nyújtott, felnőttek a feladathoz, de kü­lönösen Fülep, Csintalan és Do­mánszki nyújtott kiemelkedőt, míg a flottilások közül Rózner, Szabó és Magyar érdemelt di­cséretet. Országh Tibor Gyöngyösi SE—Mád 3—1 (2—1) Gyöngyös, 600 néző. V.: Gáspár GYSE: Szén — Borsányi, Er­délyi, Varga, Vajda, Hegyi, Fe- rencz (Patócs), Supka. Szokolai (Jakab). Soltész. Török. Edző: Bundzsák Dezső. A gólok története: a 3. perc­ben Erdélyi—Török bal oldali adogatást követően a védőkről lepattanó labda újra Török elé került, aki egy igazítás után a 16-osról óriási gólt ragasztott bal felső sarokba, 1—0. A 34. percben bal oldali akciót köve­tően Supka elé került a labda, és ő a kifutó kapus mellett mint­egy 15 méterről elegánsan emelt az üres kapuba, 2—0. A 43. percben Soltész hibájából a bal­ról középre lőtt labdái a jól ér­kező Szabó közelről helyezte a hálóba. 2—1. A 60. percben a jobb szélen elfutó Ferenczet a 16-os sarkánál buktatták. A visszagurítctt labdát a sértett mintegy 17 méterről nagy erő­vel rúgta a bal felső sarokba. 3—1. Egy rövid időszaktól eltekintve mindvégig a GYSE irányította a játékot, és végül megérdemel­ten érte el kitűzött célját. Ezzel az eredménnyel osztá- lyozót játszanak a NB II-be ke­rülésért. Jók: Erdélyi (a mezőny leg­jobbja), Hegyi. Török, Borsányi. illetve Kiss, Szabó. Ifik: Gyön­gyös—Mád 2—0. Szkocsoyszky Tibor Az NB III. további eredmé­nyei: H. Papp J. SE—Sajóbá­bony 3—1, St. Síküveggyár—Ba­lassagyarmat 3—0, Borsodi Bá­nyász—BVSC 2—0, A Romhány— Nagybátony találkozó 0—0-ás ál­lásnál félbeszakadt. Az NB III. Mátra-csoportjának állása: 1. Hatvan 30 16 11 3 60-31 43 2. BVSC 30 17 6 7 55-32 40 3. Gyöngyös 30 12 13 5 35-22 37 4. H. Köteles SE 30 12 11 7 43-36 35 5. Bélapátfalva 30 14 6 10 57-47 34 6. B. Bányász 30 11 12 7 36-28 34 7. Romhány 29 10 11 8 38-39 31 8. Mád 30 9 12 9 37-30 30 9. St. Síküveg 30 10 10 10 53-53 30 10. Recsk 30 9 9 12 40-49 27 11. Edelény 30 9 8 13 50-52 26 12. Balassagyarmat 30 8 10 12 38-47 26 13. Nagybátony 29 6 13 10 30-37 25 14. Heves 30 7 9 14 29-54 23 15. H. Papp J. SE 30 5 12 13 26-42 22 16. Saj óbábon y 30 5 5 20 29-57 15 Megjegyzések: A 47. percben vihar miatt 0—0-ás állásnál fél­beszakadt Romhány—Nagybá­tony mérkőzés eredményét nem számítottuk be. Az első vonal feletti csapatok felkerültek az NB 11-be. A 3. he­lyezett Gyöngyös osztályozót ját­szik a második vonalba jutásért. Az alsó vonal alatti együttesek kiestek, a Borsod megyei baj­nokság mezőnyébe. Dr. Lutter (fehér sapkában) szinte minden megmozdulása ve­szélyt jelentett az ellenfél kapujára A vízparton is együtt a játékkal... (Fotó: Szántó György) Bcdnár János lövései kétszer találtak utat a hálóba NYOLC ÉV UTÁN Egerben megtört a jég... Eger SE II.—Külker SC 13—10 (3—3, 3—4, 4—0, 3—3) Tegnap Egerbe látogatott az Eger SE II. másodosztá­lyú .vízilabdacsapatának nagy riválisa, a Külker SC. A fő­városban az egriek kikaptak tőlük, és most nagyon ké­szülődtek a visszavágásra, ami sikerült is nekik. A régi nagy nevekből álló — dr. Sárosi, Max, Kosztoláncz- ky, Wiesner stb. — fővárosi együttes nyolc éve egyfoly­tában nyeri az OB II. B. osztály küzdelmeit, és ez idáig senkinek sem sikerült két vállra fektetni őket. Va­A hét végén folytatódtak a 8. labdarúgó Európa-baj- nokság döntőjének csoport- mérkőzései. Szombaton á spanyolok 3—2 arányban győztek a tétmérkőzéseken sorozatban peches dánok el­len. Tegnap robbant azon­ban az igazi bomba, amely­nek kanócát az írek • gyúj­tották meg. Az EB eddigi legnagyobb meglepetését okozva 1—0-ra verték a labdarúgást nemzeti öntu­datuk részének tekintő an­golokat. Tegnap este játszot­ták a Hollandia—Szovjet­unió- találkozót, amelyen 0—1 eredmény született. Charlton boldog, Robson csalódott A két szakvezető vélemé­nye az Írország—Anglia- mérkőzés után. Masterfil—Eger SE 18—14 (10—5) NB I. B-s női kézilabda­mérkőzés, Eger, körcsarnok, 100 néző. V.:dr. Basa, Tóth J. ESE: Csanálosiné (Farkas) — Pollákné 3, Szabóné 3, Esztáriné 1, Nádassyné 4, Tóth I. 1, Héjjáné. Cs. Ve­ress 1, Pólyák, Lendvai 1. Edző: Herczeg Béla. Ami hiba csak elképzel­hető a kézilabdázásban, azt mind egymásra halmozták ezen a délutánon az egri lá­nyok. Kapkodás, fej nélküli rohanás, rossz passzok töm­kelegé, lépéshibák, s a tete­jében még kihagyott bünte­tők jellemezték a házigaz­dák első 30 percét. Gyámol­A hét végén rendezték meg Hetényegyházán a négyesfogat- hajtő-derbit, amelyen bakra ült a sportág színe-java. Ott volt köztük a szilvásvárad! színek­ben versenyző, de már egy éve Hetényegyházán edző Bárdos György is, aki a pénteki díjhaj­tásban a győztes Juhásztól alig négy ponttal elmaradva a 3. he­lyen végzett. Másnap maraton- hajtásban megismételte ezt a teljesítményét. Csak Sipos és Bozsik tudta nála gyorsabban megtenni a távot. Többszörös vl­sárnap Egerben megtört a jég... A harmadik negyed vízválasztónak bizonyult. Az öregek—fiatalok vegyes csapat — dr. Lutter vezér­letével — ezen a napon el­Jackie Charlton (Írország): — Nagyszerű eredmény a győzelem, de el kell ismer­nem, szerencsénk is volt. Életem leghosszabb 83 per­cét szenvedtem végig a kis- padon. Biztos vagyok ab­ban, hogy szurkolóink végig ünnepük az éjszakát. Bobby Robson (Anglia): — Csapatomnak elég hely­zete volt ahhoz, hogy meg­nyerje a mérkőzést, de saj­nos nem sikerült. Az írek­nek a gyors gól szárnyakat adott. Linekert nem szabad szidni csak azért, mert ma kihagyta a helyzeteit. A fel­adatom most az, hogy a következő összecsapásra meg­találjam a győztes összeállí­tást. tálán támadójátékukat „fém­jelzi”, hogy 20 perc alatt mindössze háromszor zörrent az ellenfél hálója. Fordulás után minden ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt, sőt a ven­dégek 8 gólra növelték elő­nyüket. Ekkor már a legvér- mesebb szurkolók sem adtak volna egy lyukas garast sem az egri sikerért, ök mégis megpróbálták a lehe­tetlent, de fellángolásuk csak arra volt elegendő, hogy megközelítsék a vetélytár- sukat. Az összkép lesújtó: kritikán aluli, még a má­sodosztály színvonalát is csak hellyel-közzel elérő já­tékot mutatott ezen a talál­kozón a piros-kék gárda. lág- és Európa-bajnokunk az akadályhajtás előtt összetettben mindössze öt ponttal állt Bozsik mögött a második helyen, így a befejező nap rendkívüli izgal­makat ígért. Az összetettben élen álló Bo­zsik, Bárdos és Juhász ,a nefiéz pályán nem hibázott, és igy a korábban kialakult sorrend sem változott közöttük. Az összeve­tésben Bozsik érte el a legjobb időeredményt, így megnyerte az akatályhajtást. s a derbit is Bár­dos előtt. lenállhatatlan volt. Rajta kívül ezúttal még Darida a kapuban és Bodnár János a mezőnyben remekelt. Bizo­nyították: a játékban nem ismernek tréfát... Cross-szelet Az egri Töviskes-völgybe vasárnap a hazai motocross- sport élmezőnyét várták a rendezők — hisz az előzetes nevezések befutottak — ám ehelyett mindössze három el~ ső osztályú versenyző érke­zett a meghívásos viadalra. Így aztán Borka János, Tóth Attila és Czuczi Roland, az OB II-esek futamában állt rajthoz. A kurtítást a nézők bánták, mert a tervezettől eltérően egy órával kevesebb cross-t láttáik. A menők távolléte azon­ban egy cseppet sem zavarta a kötelező edzések utáni szünetre meghirdetett BMX- kerékpárosok erőpróbáját. A mintegy húsz fiú élvezetes küzdelmet vívott a jutal­makért. Ha cross, akkor eső. Ne­gyedórával a hivatalos fu­tam megkezdése előtt he­ves zápor áztatta el a pá­lyát. (Csak emlékeztetőül: a legutóbbi autócrossversenyt is egy kiadós eső előzte meg.) A sikamlóssá vált te­rep miatt bizony keményen kellett megülni a fickándozó motorokat. Az OB II. egri fordulóját 250 cmrl-ben Havranek Fe­renc (Hódgép SE), 500 cm3: Papp Károly (Dunavecse) nyerte. A meghívásos ver­senyben Borka János (Ka­posvár) végzett az élen. Eredményt az első futam alapján hirdettek, mivel a másodikat az újabb eső mi­att már nem lehetett elindí­tani. A totó 24. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bari—Barletta 0—0 x 2. Bologna—Arezzo 2—2 x 3. Brescia—Triestina 2—0 1 4. Catanzaro—Atalanta 2—0 1 5. Cremonese—Sambenedettese . 0—0 X 6. Genoa—Piacenza 2—1 1 7. Messina—Lecce 1—1 x 8. Parma—Lazio 1—1 x 9. Taranto—Padova 1—1 x 10. Udinese—Modena 1—0 1 11. Salgótarján—Ajka 1—1 x 12. Metripond—Komló 0—0 x 13. Szekszárd—III. ker. TTVE 0—1 2 Pótmérkőzések: 14. Dunaújváros—Szeged 3—3 x 15. Csepel—Kecskemét 5—2 1 16. Ózd—Kazincbarcika 0—1 2 LABDARÚGÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG Robbant az ír „bomba” NÉGYESFOGATHAJTÓ-DERBI Bárdos második KÉZILABDA Lépéshiba