Népújság, 1987. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-30 / 282. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1987. november 30., hétfő Simon visszavágott Fodor a „húsdarálóban”. Lengyel felemelt < karral jelzi a szabálytalanságot (Fotó: Szántó György) Eger SE—Nagykanizsai Olajbányász 2—1 <2—1) Eger, 1200 néző. V.: Aczél (Hazafi, Szekeres). Eger SE: Bodolai — Csen­des, Fegyiverneki, Juhász, Jávorszky — Lengyel, Tatár, Smuczer — Vojtekovszki, Fodor, Simon. Edző: Kovács András. Olajbányász: Csáki — Horváth Z., Kepe, Hóbár, Iványi — Horváth L., Szói­ké, László L. — Skublics, Martinkovics, iFuisz. Edző: Madár Gábor. Csere: Fodor helyett László I. és Martinkovics helyett Takács a 72., Hor­váth L. helyett Mózsi a 84. percben. Gólszerzők: Simon a 4., Simon a 7., Horváth Z. a 33. percben. Sárga lap: Fegyvernemi a 11., Fuisz a S0., Szőke a 78. percben. A tavasziasan enyhe idő­ben az egriek rögtön táma­dólag léptek fel, s ez a fel­fogás a 4. pereiben meg is hozta az eredményét. Si­mon 20 m-ről végzett el szabadrúgást. A labda a sorfalon megperdülve be­csapta a kapust és az ellen­kező sarokban kötött ki, 1—0. • Kisvártatva ismét a ha­zaiak fürge csatára terelte magára a figyelmet. A 7. percben a felezővonalnál elcsípett egy átadást, s át­cikázva a védők között, mintegy 12 m-ről a bal al­só sarokba lőtt, 2—0. Ragyo­gó egyéni alakítás volt! To­vább folytatódtak a piros- kék rohamok, de a legna­gyobb helyzetek is kima­radtak. A 23. percben Tatár kapásból fölé bombázott. Alig valamivel később Smu- czer lefutotta az egész vé­delmet, már csak a kapus­sal állt szemben, ám Kepe az utolsó pillanatban ke­resztezett. Váratlanul, magánszám­ból esett a vendégek szépí­tő gólja. A 33. percben Hor­váth Z. a lesre játszó véde­lem mellett határozottan lépett ki, átemelt a kifutó Bodolai felett is, majd ele­gánsan a hálóba helyezett, 2—1. SZÜNET UTÁN erőtelje­sen kitámadott az Olajbá­nyász. Rögtön a folytatás elején Martinkovics vétette el a labdát ordító helyzet­ben. Válaszként a másik oldalon Tatár lőtt mellé. A játék egyre hullámzóbbá vált, felváltva kerültek ve­szélybe a kapuk. A 9. perc­ben Tatár beadását Fodor bólintotta rá, Csáki üggyel- bajjal hárított. A félidő de­rekán újra feltámadtak az egriek, ám a .kínálkozó le­hetőségeket rendre elpuskáz­ták, akár csak a vendégek. Az utolsó eseményt Simon bődületes kapufája jelentet­te a 87. percben. A visszavágás vágya sar­kallta a piros-kékeket, akik fergeteges rohamokkal kezd­ték a találkozót. lEnnek ered­ményeként már a 7. percben kétgólos előnyre tettek szert. A vendégek váratlanul esett szépítő gólja ikissé szétzilál­ta a sorokat, és gátat ve­tett a kilátásba helyezett gól­szüretnek. Szünet után az Óla bányász kitámadott, gör­csösen törekedve az egyen­lítésre. Egyre inkább a küz­delem dominált a pályán, amelyből végül is a házigaz­dák megérdemelten kerültek ki győztesen. Jók: Simon, Smuczer, Csendes, illetve Kepe, László L. Buttinger László További eredmények: Ka­zincbarcika—Veszprém 2— 1, III. kér. TTVE—Ózd 0—1, Nyíregyháza—Metripond 0— 0, Komló—Csepel 2—2, Kecs­kemét—Szolnok 7—5 (!), Ganz-MÁV AG—Dunaúj­város 0—2, Szeged—Salgó­tarján 2—1, Ajka—Diósgyőr 0—1, Szekszárd—Bp. Volán 0—1. után: Az NE II. állása a 20. forduló után 1. ózd 20 9 8 3 28-17 26 2. Veszprém 20 11 3 6 26-16 25 3. Diósgyőr 20 11 2 7 29-28 24 4. Szeged 20 9 5 6 32-18 23 5. Dunaújv. 20 10 3 7 32-21 23 6. Komló 20 8 6 6 32-26 22 7. Kecském. 20 10 2 8 37-33 22 8. Szolnok 20 9 4 7 35-33 22 9. Nyiregyh. 20 9 4 7 30-28 22 10. Csepel 20 9 3 8 30-28 21 11. Bp. Volán 20 9 3 8 30-30 21 12. Eger SE 20 7 7 6 30-33 21 13. Salgótar. 20 6 6 8 25-24 18 14. Metripond 20 6 6 8 27-30 18 15. Nagyk. 20 7 4 9 22-28 18 16. Ajka 20 4 9 7 17-20 17 17. Kazlncb. 20 5 7 8 16-21 17 18. ni. k. TTVE 20 3 10 7 20-28 16 19. Ganz-M. 20 5 2 13 18-35 12 20. Szekszárd 20 4 4 12 15-34 12 A MASZ figyelmessége Évek óta hagyomány, hogy az esztendő végén országos értekezleten találkoznak a magyar atléták képviselői, kíséretükben edzőik, szak­osztályi és egyesületi veze­tőik, és velük együtt mind­azok, akik a területi szövet­ségben ezért a sportágért tevékenykednek. Az idei „atlétaparlamentnek” az adott különös hangsúlyt, hogy 1987-et Primo Nebiolo, a Nemzetközi Amatőr Atlé­tikai Szövetség olasz elnöke az „Atlétika évének” kiál­totta ki. Az elhangzott sok érde­kes, tartalmas felszólalás után az idén első alkalom­mal elismerésben részesültek azok a nevelő edzők, akik­nek tanítványai a világbaj­nokságon kiemelkedően sze­repeltek. Köztük volt a he­vesi Tóth Gyula, a neves vágtázó, Nagy István felfe­dezője. Nem feledkeztek meg . a versenyzéstől nemrégiben visszavonult válogatott at­létákról sem, akiknek sorá­ban a hatvani Páldiné Pál Ilona pályafutását is mél­tatták. KOLACSKOVSZKY-EMLÉKVERSENY A házigazdáké a kupa A totó 48. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményoi: 1. FC Homb.—VfB Stuttg 2:2 x 2. Schalke 04— Hamb. SV 1:0 1 3. Bielefeld—Aachen 0:0 x 1. Meppen—Offenbach 3:3 x 5. Oberhausen—Freiburg 5:0 1 6. Remscheid—Fortuna K. 2:0 1 7. Empoli—Milan 0:0 x 8. Internazionale—Napoli 1:1 x 9. Pescara—Torino 2:2 x 10. Pisa—Fiorentina 2:1 l 11. Sampdoria—Roma 0:0 x 12. Arezzo—Piacenza 3:11 13. Modena—Bologna 1:1 x Pótmérkőzések: 14. Padova—Catanzaro 1:0 1 15. Sambenedettese—Bmrletta 0:0 x 18. Udinese—Atalanta 0:3 2 Idén 18. alkalommal volt házigazdája Eger a Kolacs- kovszky-emlékversenynek. A ritmikus sportgimnasztika hívei két napon át élvezhet­ték a körcsarnokban a négy korosztály vetélkedését. Hat szakosztály legjobbjai mu­tatták be gyakorlataikat, s az egyéni eredmények alap­ján számított csapatversenyt a rendező Kolacskovszky SE nyerte. A serdülőknél Gönczi Ág­nes, az ifjúságiak között Lu­kács Yvett, a felnőtteknél Nádor Katalin gyarapította az egri győzelmek számát. Az érmeket a sportág jeles vendégei. Bérezik Sára és Patocska Mária adták át. Az Egervin és a Parádsasvári Üveggyár által felajánlott különdíjakat dr. Seress Gá­bortól, az Egri Kolacskovsz­ky SE elnökétől vehették át a kiválasztottak. A válogatottban is bemutat­kozott Lukács Yvett nyert a hazai közönség előtt is (Fotó: Szántó György) VÍZILABDA OB I. Pontok a „Komiból” Eger SE—OSC 11—8 (3—2, 1—2, 4—3, 3—1) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Komjádi uszoda. 100 néző. V.: Szentgyörgyi, Ti- bai. Eger SE: LIPOVICS — KELEMEN 1, Vecseri, Vin- cze 1, dr. Sike 2, BÚZA 3, Madarasi 1, Nagy I. 2, Si­mon 1, Sustyák. Edző: Gyu­lavári Zoltán. Gól emberelőnyből: 11/7, illetve 11/5. Négyméteresből: 0, illetve 1/1. Két fordulóval az idény­záró előtt bravúros győzel­met arattak az OSC ellen az egri pólósok. Szoros mérkő­zést vívott egymással a két A jövő évi olimpiára össz­pontosítva ma megkezdi fel­készülését a magyar birkózó- válogatott. A szakvezetés erőgyűjtés céljára Kaszó­pusztán talált alkalmas he­lyet és környezetet, ahol A tavaszról előre hozott első forduló mérkőzéseit a hét végén játszották, amely­ről a tudósítóink a követke­zőket jelentették: Hatvan— Borsodi Bányász 1-1 (1-0) Sajószentpéter, 600 néző. V.: Makovdnyi. HKVSC: Kiss. — Hegedűs, Füzér, Gohér, Turcsányi, Si­ma, Zombori, Komjáti (Hart­man), Pádár, Bazsó (Kere­pesi), Oláh. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: a 19. percben Oláh 30 m-es sza­badrúgása az egyik védőről Bazsó elé pattant, aki 11 Ki­ről a bal sarokba bombá­zott, 1—0. 91. perc: egy be- ilőtt labda lepattant a vé­dőkről, Hajdú elé került, s ő közvetlen közelről a jobb sarokba helyezett, 1—1. A hatvani csapat jól meg­szervezte védelmét és kont- ratámadásokkal teremtett helyzeteket az ellenfél ka­puja előtt. Már mindenki a mérkőzés végét jelző síp­szót várta, amikor a hosz- szabbításban a hazaiaknak sikerült az egyenlítés. Jók: Hegedűs, Sima, Pádár, Ba­zsó, illetve Bukovics, Bor­bély. Ifik: 2—0. Szendi László Balassagyarmat— Bélapátfalva 2—1 (2—1) Balassagyarmat, 400 néző. V.: Czirba, Építők: Nagy — Zay, Vo- na, Torba vecz (Zágonyd), csapat és csak a végén, fe­gyelmezett, jó játékkal sike­rült dűlőre vinni a két pont sorsát. Amint azt Gyulavári Zoltán, a csapat edzője érdek­lődésünkre elmondta: nem­csak a hazai pálya előnye segítette az orvosegyetemis­tákat, hanem bővebb csere- lehetőségeik is. Az egriek gyakorlatilag nyolcán küz- dötték végig a negyedeket, mivel a katonáskodó Tűzkő, Tóth K. és Zalánki nem tart­hatott a csapattal. Az utol­só percekben vízbe szállt a mindössze 16 éves, tehetsé­ges Simon is, aki élete el­ső élvonalbeli találkozóján gólt is ért el. Kiemelkedőt nyújtottak: Lipovics, Búza három hétig, napi három­szori edzéssel rakják le a szakmai munka alapjait Komáromiék. A válogatott­ban készül Szuromi József, az Eger 62 kg-os kitűnősé­ge is, aki azonban sajátos Csanádi, Horváth J„ Vígh, Horváth T., Kapui, Fenyves, Deme. Edző: Fodor Pál. A gólok története: a 10. percben Paumann rövid ha­zaadását Deme elcsípte és a kivetődő 'kapus alatt a há­ló közepébe lőtt. 0—1. 28. perc: Szalai jobb oldali be­adását Szűcs perdítette a vendégkapuba, 1—1. 38. perc: Szűcs 18 m-es nagy erejű lö­vése a bal alsó sarokban kö­tött ki, 2—1. Jó iramú mérkőzésen job­ban kezdett az Építők, de a gyarmatiak nagy akarással küzdő tizenegye fordítani tudott. Sőt a 85. percben Oláh buktatása miatt még büntetőhöz is jutott, de Szűcs mellé lőtte a labdát. Jók: Horváth T., Nagy, Fenyves. Ifik: 2—4. Horváth Mihály Recsk—Heves 3—0 (1—0) Recsk, 600 néző. V.: Orosz. Recsk: Hegyi — Bencsok (Klement), Bódi, Kolozsvári, Nagylaki, Horváth J., Ben- csik. Forgó, Csanálosi, Csá- nyi (Horváth Zs.), Szabó. Edző: Szabó Géza. Heves: Kasza — Dudás, Borics, (Fülep), Vona, Nász, Kolozsvári, Csintalan, Do- mánszki, Kanász, Kalmár, Balogh (Szabó). Edző: Vá- rállyay Miklós. A mérkőzés kezdetén a csapatok és a recski sport­barátok a pénteken elhunyt Maruzs István szertárosra, az egykor kitűnő labdarúgó­éi Kelemen, de rajtuk kívül az egész csapat helytállása dicséretet érdemel. A jövő héten az Újpesthez, az idényzárón két hét múlva pedig Kecskemétre látogat­nak az egri fiúk. A bajnokság állása: 1. Szeged 8 1 2 106- 89 17 2. Tungsram 7 1 3 123- 99 15 3. Szolnok 5 3 2 115- 96 15 4. Bp. Spartacus 7 1 3 104- 90 15 5. Szentes 7­4 122-122 14 6. FTC 3 1 4 118-108 13 7. BVSC 6 1 4 107- 97 13 8. Vasas 5 2 4 111- 97 12 9. Ü. Dózsa 6­5 97- 83 12 10. Tatabánya 4 3 4 117-111 11 11. Eger SE 2 2 7 96-106 6 12. OSC 3­8 93-125 6 13. Bp. Honvéd 2 1 8 80- 84 5 14. Kecskemét­­11 72-154 0 felmentést kap majd a ke­mény munka közben. Szu­romi december közepén Finnországban egy nemzet­közi versenyen képviseli a magyar színeket. ra emlékeztek egyperces, né­ma tisztelgéssel. A gólok története: 5. perc: Bencsok indította Szabót, akinek élesen belőtt labdá­ját Kasza kiejtette és a jó­kor érkező Benesik a jobb sarokba lőtt, 1—0. 66. perc: az előretörő Nagylaki a ka­pus fölött emelt a hálóba, 2—0. 75. perc: Szabó jó cse­lek után az alapvonalról kö­zépre játszott és a berobba­nó Csanálosi laposan gurí­tott a hálóba, 3—0. Időnként színvonalas mér­kőzést láthatott a szép szá­mú közönség. A lelkes he­vesiek ellen a nagyobb ta­pasztalat döntött a Recsk javára. A 67. percben Dudás és Nász a játékvezető meg­sértéséért kiállítva. Jók: Nagylaki, Benesik, Csanálo­si, Szabó, illetve Kasza. Ka­nász, Borics. Ifik: 6—0. Lehnert Zoltán További eredmények: Nagy- bátony—H. Papp J. SE 1—1, Sajóbábony—St. Síküveg 1—2, H. Köteles—Romhány 1—1. Korábban játszották: BVSC—Mód 4—1, Edelény— Gyöngyös 2—3. A Mátra-csoport állása: 1. BVSC 16 12 2 2 40­•16 26 2. St. Síküveg 16 8 3 5 36­■26 19 3. Mád 16 6 7 3 22­12 19 4. Hatvan 16 6 7 3 30­■24 19 5. Edelény 16 7 4 5 32­■22 18 6. Bélapátfalva 16 8 2 6 31­-29 18 7. H. Köteles 16 6 6 4 19­■20 18 8. Gyöngyös 16 5 7 4 14­■13 17 9. Romhány 16 5 6 5 20­■27 16 10. Recsk 16 5 5 6 23­•25 15 11. B. Bányász 16 4 6 6 15­■16 14 12. B.-gyarmat 16 4 6 6 22­■26 14 13. Nagybátony 16 3 6 7 15­-20 12 14. Heves 16 4 4 8 16­■33 12 15. H. Papp SE 16 2 7 7 11­-22 11 16. Sajóbábony 16 3 2 11 14­-29 8 Kedden és szerdán Magyarország— Ciprus labdarúgó EB-selejtező Kedden és szerdán két fronton méri össze tudását Magyarország és Ciprus lab­darúgó-válogatottja. Kedden a Bp Volán Czabán Samu téri pályáján 13 órakor az utánpótlás-együttesek talál­koznak (játékvezető a szov­jet Zsuk) EB-selejtezőn, majd szerdán — ugyancsak kontinensbajnoki selejtezőn — a felnőttválogatottak mé: rik össze tudásukat az Üllői úton (17.30 óra, vezeti a ro­mán Petrescu). A ciprusi „A” válogatott­ból hiányzik Andreasz Han­tit kapus, aki az Omonia Ni­cosia legutóbbi bajnoki ta­lálkozóján a jobb vállán megsérült. Helyére az Apol­lon Limasszol kapusa, Jor- gosz Pangzsarasz került. Csak hétfőn délelőtt csatla­kozik társaihoz a veszé­lyes csatár, Jorgosz Szavvi- disz, aki vasárnap az AEK Athén színeiben még görög bajnoki mérkőzést játszott. A ciprusi „A” válogatott névsora, kapusok: Jorgosz Pandzsarasz (Apollon Li­masszol), Andonisz Kleftisz (Paralimni), védők: Pani­kosz Pittasz (Apollon Li­masszol), Makisz Szdkratusz (AEL), Hrisztosz Hrisztoforu i(AEL), Kosztasz Miamilio- tisz (Apoel), Jannisz Joan- nidesz (Apoel), Dimitrisz Mi- szosz (Apoel), középpályá­sok: Jannagisz Jangudalkisz (Apollon), Loizosz Mavrudisz (AEL), Pavlosz Szavva (AEL), Florosz Nikolau (Nea Szalamisz), csatárok: Jorgosz Szawidisz (AEK Athén), Panikosz Hsziuruppasz (Omo­nia Nicosia), Mariosz Tszin. gisz (Arisz Limasszol), Jor- gcsz Mavrudisz (Olympia- kosz Nicosia). A ciprusi „A” együttes délután — a szerdai mér­kőzés időpontjában — az Üllői úti Ferenováros-stadi- onban edzett. Takisz Hara- lambosz szövetségi kapitány hétfőn is a délutáni órákra kért edzéslehetőséget. Marosvári János Több mint két évtizeden ke­resztül lapunkat is szolgálta, a Honvéd Gáspár SE labdarúgó- szak/srsztálya mellett. Hatalmas energiával, tiszta szívvel — amely szombaton hajnalban, 54 éves korában váratlanul meg­szűnt dobogni... Nemcsak Hatvanban, hanem megyeszerte ismerték rajongását a piros-fehér színekért, a sport­ért. Szenvedéllyel szerette kü­lönösen a futball világát, fiából ismert játékvezető lett. Maros- vári János még hosszú évekig szolgálhatta volna — mindig is ekként fogta fel amit tett — szeretett sportágát, de szemünk már hiába keresi a pályák szélén. Egy hete még tőle kaptuk a tudósítást, tegnap a Párád—H. Gáspár SE bajnoki 90 percen a két csapat és a publikum az emlékének adózott. Szuromiék Kaszópusztán... NB III. MÁTRA-CSOPORT: 4. HATVAN, 6. BÉLAPÁTFALVA, 8. GYÖNGYÖS, 10. RECSK, 14. HEVES Folytatás: márciusban