Népújság, 1987. november (38. évfolyam, 258-282. szám)

1987-11-02 / 258. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1987. november 2., hétfő Peremről a verembe Szeged SC—Eger SE 5—1 (4-0) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Szeged, 200 néző. V.: Stamler (Szabó J., Horváth Gy.). Szeged: Leboniczky — Kántor, Bogdán. Szabó, dr. Tóth — Takó, dr. Kovács, Takács — Hegyeshalmi, Var­ga, Deák. Edző: Pataki Ta­más. ESE: Bodolai — Szert, Fegy verneki, Juhász, Len­gyel — Barabás, Lehnert. Smuczer, Simon — Vojte- kovszki. Tatár. Edző: Ko­vács András. Csere: Szert helyett Csen­des a 26., Barabás helyett Kormos az 54., Kántor he­lyett Fábián, Takó helyett Szécsényi, mindkettő a 75. percben. Gólszerző: Varga a 6.. dr. Kovács a 14., Varga a 25., Juhász (öngól) a 30.. Deák a 63., Lehnert a 77. percben. Sárga lap: Szert a 21., Lengyel az 52., dr. Tóth a 79., Deák a 81. percben. A rangadóvá kikiáltott ta­lálkozó jó iramban indult, ám a vendégek hamar ka­pituláltak. A 6. percben Ta­kács bal oldali középre íve­lésénél Bodolai rosszul jött ki kapujából, a labda Var­gához került, aki mintegy 11 m-ről a kapu bal oldalába talált, 1—0. A folytatásban Barabás éles szögből leadott lövése volt említésire méltó, amely kevéssel a léc fölé szállt. A 14. percben egy kö­zépre ívelés Fegy vernéidről „lecsurgott” dr. Kovács elé, aki felnézett és az ajándék labdát 12 m-ről a bal felső sarokba csavarta, 2—0. A szórványos ellentámadások egyikénél Tatár kapott jó labdát Vojtekovszkitc'l, de Lebcniczky mellett nem tud­ta elrúgni azt. A harmadik szegedi találat a 25. perc­ben esett, a lest reklamáló Lengyeltől kísérve Varga előbb kicselezte Bodolait, majd közelről az üres kapu­ba helyezett, 3—0. A ven­dégkapus első sikerélményé­re fél óirát kellett várni, ek­kor ugyanis Takó’ közeli bombáját kitenyerelte a bal sarok előtt. Még ugyaneb­ben' a percben Hegyeshalmi adott jobbról kapu elé, a labdába Juhász szerencsét­lenül nyúlt bele, s az lábá­ról a kimozduló Bodolai mellett a léc alá vágódott, 4— 0. (öngól!) Szünet után egy ideig ki­egyenlített volt a mezőnyjá­ték, ám húsz perc eltelté­vel ismét bevették a ven­déglátók az egri kaput, A 63. percben Takács bal ol­dalról az alapvonal közelé­ből pontosan „centerezett”, s az érkező Deák 6 m-ről nagy erővel a kapu közepébe lőtt, 5— 0. Három perccel később Simon ügyesen tört ki a balösszekötő helyén, s 8 m- ről nagy erővel meglőtt lab­dája a felső lécről vágódott a mezőnybe. A 77. percben Kormos jól tálalt Lehnert elé, aki a labdát lekezelte, majd négy lépésről a jobb sarokba lőtt, 5—1. A talál­kozó hátralévő perceiben már az egriek támadtak többet, de erejükből csak a szépítés­re tellett. Egy rangadó sorsát gyakran egyetlen nagy hiba eldönthe­ti. A Tisza-parti stadionban a piros-kékek ilyenről többször is „gondoskodtak” ellenfe­lüknek. így hamar bebizo­nyosodott: az elmúlt hetek részsikerei után a vendégek csak a felsőház pereméig ju­tottak, s hogy oda be is kerül­jenek, ahhoz sokkal több tar­tásra lesz szükségük. A leg­hátsó alakzat rendkívül gyen. ge teljesítménye hamar le­futottá tette a 90 percet, de a többi csapatrész játéka sem volt elég a döntő for­dulathoz. Igaz, a második félidőben már a valós kü­lönbség tükröződött a két csapat között. De miért csak 4—0 után? Jók: dr. Kovács, Takács, Bogdán, dr. Tóth, Varga, Deák, illetve Tatár, Simon. Budavári Sándor További eredmények: Aj­ka—Bp. Volán 1—0. Ózd— Veszprém 0—1. Szekszárd— Metripcnd 0—0, Nyíregyhá­za—Dunaújváros 2—1, Kom­ló—Salgótarján 1—1, Ka­zincbarcika—Szolnok 2—0. III. kér. TTVE—Csepel 3—1, Ganz-MÁVAG—Nagykanizsa 2—1, Kecskemét—Diósgyőr 6—2. A labdarúgó NB II. állása: 1. Veszprém 16 10 2 4 21-11 22 2. Szolnok 16 8 4 4 26-19 20 3. Ózd 16 6 7 3 22-15 19 4. Szeged 16 7 4 5 25-14 18 5. Kecskemét 16 8 2 6 28-23 18 6. Diósgyőr 16 8 2 6 21-23 18 7. Dunaújv. 16 7 3 6 24-18 17 8. Komló 16 6 5 5 23-20 17 9. Nyíregyh. 16 7 3 6 23-24 17 10. Ajka 16 4 8 4 15-14 16 11. Csepel 16 7 2 7 23-23 16 12. Bp. Volán 16 7 2 7 23-24 16 13. Eger 16 4 7 5 23-26 15 14. III. k. TTVE 16 3 9 4 18-22 15 15. Salgótar. 16 4 6 6 20-21 14 16. Metripond 16 5 4 7 22-25 14 17. Nagykan. 16 6 2 8 16-25 14 18. Kazincb. 16 3 6 7 11-14 12 19. Szekszárd 16 * 4 8 12-25 12 20. Ganz-M. 16 4 2 10 16-26 10 Labdarúgó NB I. A labdarúgó NB I. hét végi fordulójának eredmé­nyei: 0. Dózsa —FTC 1—4, Pécs—Vasas 1—2. ZTE—Rá­ba ETO 1—0. Siófok—Vác 0—1, Bp. Honvéd—Haladás 3—0, MT.K-VM—Békés­csaba 2—0, Tatabánya—Vi­deoton 1—1, Debrecen—Ka­posvár 0—1. Az NB I. állása: 1. Ü. Dózsa 13 7 3 3 27-13 17 2. Bp. Honvéd 13 7 3 3 20-14 17 3. Rába ETO 13 6 4 3 19-15 16 4. Tatabánya 13 5 5 3 31-16 15 5. Pécs 13 5 5 3 15- 9 15 6. Haladás 13 4 7 2 17-13 15 7. Vác 13 4 6 3 15-10 14 8. Vasas 13 5 4 4 21-21 14 9. FTC 13 3 6 4 18-17 12 10. MTK-VM 13 5 2 6 24-28 12 11. ZTE 13 5 2 6 14-18 12 12. Siófok 13 4 3 6 16-19 11 13. Békéscsaba 13 3 5 5 11-23 11 14. Videoton 13 2 6 5 14-17 1Ó 15. Debrecen 13 3 4 6 13-23 10 16. Kaposvár 13 2 3 8 13-32 7 1. C. Dózsa—Ferencváros 1:4 2 2. Pécsi MSC—Vasas törölve 3. Bp. Honvéd—Haladás 3:0 1 4. Schalke 04—B. Mönch. 0:3 2 5. VfL Boch.—B. Münch. 0:2 2 6. B.-Weiss 90—S. Kickers 1:1 x 7. Bayreuth—Düsseldorf 1:0 1 8. Ulm—Wattenscheid 1:2 2 9. Ascoli—Verona 1:1 x 10. Pisa—Internazionaie 2:1 1 11. Arezzo—Padova 1:0 I 12. Parma—Piacenza 3:0 1 13. Lecce—Lazio 2:0 1 Pótmérkőzések: 14. Zalaegerszeg—Rába ETO 1:0 1 15. Siófok—Váci Izzó 0:12 16. MTK-VM—Békéscsaba 2:0 1 Jövőre is Duna-kupa Rendkívüli ülést tartott Becsben az asztalitenisze­zők Duna-kupa Bizottsága. A megbeszélésen részt vett Horváth Tibor, a bizottság elnöke és Kozák Mihály, a szervezet tagja. A legfonto­sabb kérdés az volt, hogy miként lehetne újból bizto­sítani az osztrák női csapa­tok indulását a versenysoro­zaton. Idén ugyanis várat­lanul visszaléptek, mert nem tudtak ifjúsági játékost is szerepeltetni, ami pedig a kiírás szerint kötelező. Ru­dolf Sporrer, a bizottság osztrák tagja kérte, hogy a jövőben csak felnőtt ver­senyzők induljanak, s en­gedélyezzék olyan csapatok szerepeltetését is, amelyek a sportág más európai mér­kőzéssorozatán ugyancsak asztalhoz állnak. Végleges döntés nem szü­letett. de az ifjúsági játé­kosok mellőzése annyiban indokolt, hogy ez más sport­ágak Duna-kupa mérkőzé­sein sem kötelező. Abban viszont megállapodás szü­letett: jövőre is kiírják a Duna-kupát, s nem lehet akadálya, hogy az osztrák csapatok két tornán is részt vegyenek. Elszalasztott pontok FTC—Eger SE 12—11 (5—3, 3—4, 2—3, 2—1) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Eger, 100 néző. V.: Mar­jai, Vindisch. feSE: Lipovics — Kelemen. Nagy I. 2, Vincze 2, Mada- rasi 1, DR. SIKE 4, BÚZA 2, Vecseri, Tóth K., Tóth II. P. Edző: Gyulavári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 13/8, illetve 12/8. Négyméte­resből: 2/2. illetve 1/1. A pontos kezdés a bírók késése miatt 15 percet ké­sett. (Pestről jövet meghi­básodott az autójuk.) A par­ton, a medence mellől fi­gyelte a játékot Pócsik Dé­nes, a szakember végleg hazatért Kuwaitból. A gó­lok sorát dr. Sike szép ej­tése nyitotta meg. aki az el­ső negyedben még kétszer volt eredményes. A Fradi háromgólos vezetését a má­sodik negyed közepén le­dolgozták a hazaiak. sőt 10—9-re fordítani tudtak. A finis egri -hibái — fölé- lövések, eladott labda —, valamint Vesseri után Bu­Szorosan védekeztek a vendegek... (Fotó: Szántó György) za kipontozása az ellenfél- Bp. Spartacus nek kedvezett, amivel éltek 7' szintes is a fővárosiak. Az OB I. állása: 1. Tungsram 6 1 ­2. Szolnok 6 1 ­3. S7.egect 6 1 ­4. BVSC 5-2 8. Tatabánya 9. Vasas 10. Ü. Dózsa 86-55 13 11- OSC 74-47 13 12. Eger SE 70-52 13 13. BP. Honvéd 66-61 1J 14. Kecskemét 4 1 2 65-58 9 4 1 2 73-70 9 4 - 3 80-79 8 2 1 4 83-79 5 2 1 4 63-62 5 2-5 50-57 4 2-5 61-77 4 1 1 5 59-68 3 1 - 6 46-58 2 - - 7 46-99 ­FORMA-1. Berger nyerte a Japán Nagydíjat Vasárnap Suzukában ren­dezték az idei Forma—1-es autós gyorsasági világbaj­nokság 15. futamát, a Ja­pán Nagydíjat. Eredmé­nyek: 1. Gerhard Berger (osztrák, Ferrari), 2. Ayrton Senna (brazil, Lotus), 3. Ste­fan Johansson (svéd, McLa­ren), 4. Michele Alboreto (olasz, Ferrari), 5. Thierry Boutsen (belga, Benetton), 6. Satoru Nakajima (japán, Lotus). A világbajnoki pontver. seny állása: 1. Nelson Piquet (brazil Williams) 73 pont — már világbajnok; 2. Nigel Man­sell (brit, Williams) 61; 3. Ayrton Senna (brazil, Lo­tus) 57; 4. Alain Prost (fran­cia, McLaren). 46; 5. Stefan Johansson (svéd, McLaren) 30; 6. Gerhard Berger (oszt­rák, Ferrari) 27. Rank Xerox maratoni RÖPLABDA NB I. Sikerült a visszavágás Eger SE—Bp. Spartacus 3—1 (II, —3, 13, 11) NB I_es női röplabdamér­kőzés. Eger, körcsarnok. 300 néző. V.: Fodor, Kapos­vári. Két napon át rendezték Budapesten a hagyományos Matura Mihály kötöttfogá­sú birkózó-emlékversenyt, amely a sportág történeté­ben először a nemzetközi szövetség, a FILA gálaver­senye is volt egyben. A ki­írás értelmében a verse­nyen a hivatalos világrang­lista első hat helyezettje jogosult súlycsoportonként az indulásra, az esetleges hiányzók helyére a Magyar Birkózó Szövetség jelölhet versenyzőt. így került a 62 kg-os mezőnybe az egri Szuromi József is. aki Bódi ESE: Fésűs, Seregi, JOZ- WIK, DR. SIKÉNÉ. Király, NOWAK. Cs.: Dérczi. Edző: dr. Phan Hong Minh. Közepes színvonalú, de végig rendkívül izgalmas (Ganz-MÁVAG) mögött má­sodik a hazai ranglistán. Szuromi elsőéves felnőtt­ként kitűnően szerepelt az idei külföldi versenyeken, jól emlékezhetünk még ar­ra is, hogy szinte berob­bant a nemzetközi élvonal­ba a márciusban Egerben rendezett Artex GP-n, ahol második lett. A Grand Prix sorozaton szolgált rá az ESE üdvöskéje a mostani indításra, és a világbajnoki szintű mezőnyben. 13 or­szág legjobbjainak küzdel­mében, nagyon értékes ötö­dik helyezéssel qazdagítot­mérkőzésen a fővárosi csa­pat — az. első játszmától el­tekintve — alaposan meg­nehezítette az egriek dolgát, akik végül is megérdemel­ten váglak vissza a pénteki vereségért. ta 1987. évi eredménylistá­ját. Szuromi az ötödik he­lyet eldöntő mérkőzésen nagy csatában 8—7-es pon­tozással nyert a román Mi­met ellen. Mint azt Lakatos And­rás. az egriek vezető edző­je elmondta, versenyzője ezzel az eredménnyel újabb fontos minősítési pontokat szerzett, és nagy a valószí­nűsége annak, hogy idei si­kereivel teljesíti a nemzet­közi sportolószintet. (fesztbaum) Ötödik az egri váltó Az atlétikai szezon utolsó ki­emelkedő eseménye volt a bu­dapesti Népligetben megrendezett futófesztivál, amelyen közel négyezren álltak rajthoz. A ha­gyományosan színes programot idén is a városok közötti 10 X X500 m-es váltófutás nyitotta meg, ahol az egri csapat az 5. helyen érkezett célba a szoros verseny során. Az egri váltó (Budai Gyula. Kelemen Péter. Budai Árpád, Nyitrai Márta. Szabó Tamás, Pozsik Andrea, Frey Ákos, Odnyi Mária. Kis- qerqely János, Bálint Katalin) ezzel eddigi legjobb helyezését érte el. A Rank Xerox maratoni ver­senyen a 42 km-es távot me­gyénkből elsőként Orosz Sándor (2:31,10) teljesítette. Nem sokkal követték őt az Eger SE futói Borbás Gábor (2:35,10) és Káló Csaba (2:38,35). Az egri Hajas János (2:52,24) kevéssel előzte meg a nők között 11-ként cél­ba futó GYSE-s Fehér Enikőt (2:53,36). Mindössze 1 perccel maradt el a junior I. o. szint­től Kavka Andrea, az ESE 19 éves futónője, aki 3:01,00 perces eredményével 15. lett. Az Eqri Szabadidő Sportklub tagjai kö­zül is többen javítottak egyéni legjobbjukon. így a 44 éves Vár. helyi Ferenc 3:38,20-cel 375-ként. a 47 éves dr. Martinovits Já­nos 3:49,08-cel 417-ként fejezte be a rangos versenyt. BIRKÓZÓGÁLA BUDAPESTEN Szuromi ötödik NB III. MÁTRA-CSOPORT - BŐSZT FELBŐSZÍTETTÉK AZ ÉPÍTŐK - ELFOGYOTT AZ ERŐ RECSKEN - GÖMÖRI HÁROMSZOR „TÜZELT” - IKSZELTEK AZ ÚJONCOK HEVESEN - GYÖNGYÖS GÓLSZEGÉNY Már negyedik a Hatvan A területi labdarúgó-bajnokság lequtóbbi fordulójáról a követ­kezőket jelentették tudósítóink: Bélapátfalva—BVSC 3—3 *2-1) Bélapátfalva, 400 néző. V.: Mol­nár II. Bélapátfalva: Nagy — Zay (Csanádi), Vona, Torbavecz, Be- recz I., Horváth J., Ágó, Horváth T., Kapui, Fenyves, Vígh. Edző: Fodor Pál. BVSC: Pleskó — Várhidi, Er­dész, Gálhidi, Kila, Bősz, Né­meth (Néder), Szántó (Tóth), Krómer, Pekker, Selmeczi. Edző: Both József. A gólok története: 16. perc: a Horváth J. által elvégzett sza­badrúgást követően a labda is­mét a középpályás elé került, és ő mintegy 25 m-ről a bal felső sarokba lőtt, 1—0. 25. perc: Horváth J. 30 m-ről végzett el szabadrúgást és a jól eltalált labda a jobb felső sarokba vá­gódott, 2—0. 41. perc: Bősz a jobb oldalon kapott remek át­adást és a kimozduló Nagy mel­lett a jobb sarokba gurított, 2—1. 67. perc: Kapui az alapvo­nalnál szerzett labdát, majd az Áqóhoz került, aki a léc alá bombázott, 3—1. 77. perc: Bősz 25 m-es szabadrúgásból talált a jobb alsó sarokba, 3—2. 85. perc: szabadrúgást követően Bősz a ll-es pontról fejelte a labdát a kapu közepébe, 3—3. Mintegy negyedórás álmos ját­szadozást követően izgalmas, gó­lokban gazdag mérkőzést láthat­tak a nézők. A hazai csapat már kétgólos vezetésre tett szert, a listavezető azonban az utolsó 13 percben mindent egy lapra fel­téve megkísérelte a lehetetlent, és ez a gyengélkedő kapustelje­sítmény miatt sikerült is. Jók: Torbavecz. Horváth J., Kapui, Fenyves, illetve Kila, Bősz, Pek­ker. Ifik: BVSC II.—Bélapátfal­va 3—1. Horváth Mihály H. Köteles SE—Recsk 4—1 (1-1) Recsk, 300 néző. V.: Takács. Recsk: Hegyi — Klement, Bó­di. Kolozsvári, Nagylaki, Csa- nálosi, Bencsok (Horváth J.), Horváth Zs. (Forgó), Bencsik, Csányi, Szabó. Edző: Szabó Géza. A gólok története: 7. perc: Bujtor beadásából Cseresznyik a tehetetlen kapus mellett lőtte a labdát a hálóba, 1—0. 19. perc: Kolozsvári lökése miatt megítélt 11-esl Csányi értékesítette. 1—1. 72. perc: vendégszöglet nyomán Magyar tiszta helyzetből fejelt a kapuba, 2—1. 77. perc: Buj­tor 16 m-ről nagy gólt lőtt, 3—l. 82. perc: Bujtor ezút­tal a jobb oldalról, de szin­tén 16 m-ről talált a recski ka­puba, 4—1. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, szünet után a vendégek főleg erőnlétileg múlták felül a hazaiakat. Jók: Székely, Bujtor, Gróner, illetve Kolozsvári. Lehnert Zoltán Hatvan—Sajóbábony 4—I (3-1) Hatvan, 500 néző. V.: Benkő. HKVSC: Kiss — Lakatos, Fü­zér, Pádár, Turcsányi, Sima. Zombori (Komjáti), Gohér, Ba- zsó (Kerepesi), Gömöri, Oláh. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: 7. perc: Kovács lövése Simon elé pat­tant, aki a vendégeknek szer­zett vezetést, 0—1. 25. perc: Gö­möri 30 m-es szabadrúgásból tá­lán“"^ felső sarokba, 1—1. 27. perc: Gömöri—Zombori—Oláh volt a labda útja, utóbbi ííPm- ről kilőtte a bal alsó sarkot, 2—1. 29. perc: Gömöri 35 m-es szabadrúgása is "nTégtalálta az utat a hálóba, 3—1. 75. perc: Gömöri elcsípett egy hazaadást, kicselezte a védőket, majd a kapust és a hálóba gurított, 4—1. Kezdés után a vendégek tá­madtak többet, de aztán a ha­zaiak Gömöri vezérletével fordí­tottak és ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek. Jók: Gömö­ri (a mezőny legjobbja). Laka­tos, Oláh, illetve Dinea, Majo­ros, Kovács. Ifik: Sajóbábony— Hatvan 2—1. Szendi László Heves—Balassagyarmat 2—2 (2-0) Heves, 700 néző. V.: Herbály. Heves: Kasza— Ugrai, Borics Kolozsvári, Fülep, Dománszki, Csintalan, Nász, Dudás, Vona, Szabó (Kalmár I.). Edző: Váraly- lyai Miklós. A gólok története: 19. perc: Nász ívelt Csintalan elé, aki a jobb sarokba helyezett, 1—0. 33. perc: Dudás egyéni játék végén célozta meg a kaput, 2—0. 47. perc: Vanda közelről szépített a védők gyűrűjében, 2—1. 87. perc: kényszerítőzés után Sza- lánczki állította be a végered­ményt, 2—2. Félidőig, ha akadozva is, de működött a hevesi gépezet. Szü­net után a vezetés ellenére kap- kodóan játszó hazaiakkal szem­ben megérdemelten egyenlítettek a vendégek. Jók: Ugrai, Kolozs­vári, Csintalan, illetve Pauman. Földvári, Vanda. Ifik: 4—1. Országh Tibor St. Síküveggyár—Gyöngyös 2—0 (1—0) Salgótarján, 300 néző. V.: Ló­ja L. GYSE: Szén — Jóná« .Pász­tor), Molnár T., Varga, Erdélyi, Hegyi, Jakab, Vajda, Magos (Soltész), Szokolai, Török. Edző: Bundzsák Dezső. A gólok története: 32. perc: Dudás átadásával Garai lépett ki és a kjapus mellett a rövid sarokba lőtt, 1—0. 54. perc tol­nai beadásából Garai 5 m-ről gurított a hálóba, 2—0. Bátran támadó csapatok küz­delméből a helyzeteit jobban ki­használó hazaiak kerültek ki győztesen. A 75. percben Varga a játékvezető megsértéséért ki­állítva. A gyöngyösiek közül Molnár T., Jakab és Török tel­jesítménye érdemel említést. További eredmények: H. Papp J. SE—Mád 0—0, Romhány— Edelény 1—0, Borsodi Bányász— Nagybátony 0—0. A bajnokság állása: 1. BVSC 2. St. Síküveg 3. Mád 4. Hatvan 5. Edelény 6. Bélapátfalva 7. H. Köteles SE 8. B. Bányász 9. Gyöngyös 10. Romhány 11. Recsk 12. Nagybátony 13. B.-gyarmat 14. H. Papp J. SE 15. Heves 16. Sajóbábony 12 8 2 2 29-15 18 12 7 3 2 30-16 17 12 5 6 1 16- 5 16 12 5 5 2 21-17 15 12 5 4 3 24-15 14 12 6 2 4 25-23 14 12 5 3 4 15-18 13 12 4 4 4 14- 9 12 12 3 6 3 9- 9 12 12 3 5 4 17-23 II 12 3 4 5 14-19 10 12 2 5 5 11-14 9 12 2 5 5 17-22 9 12 2 5 5 9-17 9 12 3 3 6 15-28 9 12 1 2 9 10-26 4