Népújság, 1987. október (38. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-26 / 252. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1987. október 26., hétfő f LABDARÚGÓ NB II. Pontos büntetők EGER SE—GANZ-MAVAG 1—0 (0—0) Eger, 1000 néző. V.: Lója (Bogyó, Zvolenszky). Eger: Bodolai — Szert. Fegyverneki, Juhász, iMé- hesi — Lengyel, Simon. Smuczer — Vojtekovszki. Lehnert, Tatár, Edző: Ko­vács András. Ganz-MÁVAG: Knotz — Aranyosi, Krőzsel, Kovács, Borbély — Földházi, Nagy S.. Dékány, Kutasi — Ve­res. Lilik. Edző: Antal Pé­ter. Csere: a 34. percben Mé- hesi helyett Kormos, Krő­zsel helyett Farkas a szü­netben. a 67. percben Smu­czer helyett Fodor. Gólszerző: a 78. percben Tatár (11-esből). Nem sokat tapogatóztak az egriek, hanem már az első perctől kezdve roham­mal igyekeztek bevenni el- lenífelük kapuját. Fölényü­ket az első negyed óráiban Tatár és Simon lövései je­lezték. A 10. percben Si­mon kissé kisodródva. 8 méterről nagy erővel lőtt a rövid sarokra, Knotz azon­ban a helyén volt és a ka­pufa segítségével mentett. A félidő közepétől egyre jobban lábrakaptak a ven­dégek és Dékány vezérle­tével már a középpályán igyekeztek megszűrni a vendéglátók akcióit, majd az így szerzett labdákkal ellentámadásba lendültek. Nem valami ötletdús akció­ik azonban nem sok ve­szélyt jelentettek az egriek kapujára. A félidő végére hajrába kezdtek a piros-kékek. A 39. percben Szert elrobogott a jobb oldalon, élesen be­lőtte a labdát és a jókor érkező Simon 10 méterről, középről „megtűzte”. A Ganz-MÁVAG kapusa nagy bravúrral, ujjheggyel nyom­ta kapu fölé a labdát. SZÜNET UTÁN meddő hazai próbálkozások­kal nagyrészt a középpá­ennek a játékfelfogásnak az ellenszerét. A legtöbbször középen próbálkoztak, vagy oldalról ívelgették be a lab­dát, amit a fővárosi védők rendre kifejeltek. A má­sodik félidőben már több­ször is kecsegtetően alkal­mazták az átlövés fegyve­rét, és így, ha kínkeserve­sen is, de sikerült a két pontot itthon tartani. Jók: Tatár, Simon. Fegy­verneki. Butting er László További eredmények: Veszprém— Bp. Volán 3—1, Metripond—Ózd 0—0, Cse­pel—Szekszárd 0—0. Salgó­tarján—Nyíregyháza 4—1, Nagykanizsa—Kecskemét 2 —1, Szolnok—III. Kér. TTVE 2—2, Diósgyőr—Kom­ló 0—0, Ajka—Szeged 1—1, Dunaújváros—Kazincbarcika 1—1. az nb a. Állása: 1. Szolnok 15 8 4 3 26­-17 20 2. Veszprém 15 9 2 4 20­-11 20 3. özd 15 6 7 2 22­-14 19 4. Diósgyőr 15 8 2 5 19­-17 18 5. Dunaújváros 15 7 3 5 23­-16 17 6. Szeged 15 6 4 5 20­-13 16 7. Komló 15 6 4 5 22­-19 16 8. Csepel 15 7 2 6 22­-20 16 9. Kecskemét 15 7 2 6 22­-21 16 10. Bp. Volán 15 7 2 6 23­-23 16 ll. Eger 15 4 7 4 22­■21 15 12. Nyíregyháza 15 6 3 6 21­-23 15 13. Ajka 15 3 8 4 14­■14 14 14. Nagykanizsa 15 6 2 7 15­-23 14 15. Salgótarján 15 4 5 6 19­-20 13 16. Metripond 15 5 3 7 22­•25 13 17. III. kér. TTVE 15 2 9 4 15­■21 13 18. Szeks?árd 15 4 3 8 12­•25 11 19. Kazincbarcika 15 2 6 7 9­■14 10 20. Ganz-Mávag 15 3 2 10 14-25 8 A jól meg­termett fővárosi hátvédek rendre kifejelték kapujuk előteréből a beívelt labdákat (Fotó: Szántó György) lyán folytatódott a küzde­lem. A nézők szempontjá­ból sokáig az egyetlen tör­ténést az jelentette. hogy Tatár a ló. perc tájékán mellé bombázott. A félidő közepétől a vendégek kap­tak lábra és sorra alakítot­ták ki a helyzeteket Bodo­lai kapuja előtt. A 68. perc­ben jobb oldali szöglet után csak a kapufa mentet­te meg Bodolai kapuját a góltól. Kutasi fejese ugyan­is a felső Jécről a gólvonal elé vágódott, s a védők az utolsó pillanatban tisztáz­tak. Az első félidő koreog­ráfiájához hasonlóan a má­sodik játékrészben is az eg­rieké volt a hajrá, s ekkor született meg a találkozó győztes gólja is. A 78. perc­ben nagy kapu előtti kava­rodás után, Juhász hálóba tartó lövését Aranyosi kéz­zel állította meg a gólvo­nal előtt. A megítélt bün­tetőt Tatár a bálra mozdu­ló kapus mellett laposan az ellenkező sarokba helyezte, 1—0. A hátralévő időben az egri csapat még megpró­bálta növelni előnyét, de az eredmény már nem válto­zott. Amint várható volt, a vendégek elsősorban a biz­tonságos védekezésre ügyel­tek. Kapujuk elé betömö­rülve alaposan megizzasz­tották a meddőén egyka- puzgató egrieket. A hazai­ak jó ideig nem találták RÖPLABDA NB I. Piros szemafor BVSC— EGER SE 3—0 (8, 2, 6) NB I-es női röplabda­mérkőzés, Budapest. V.fSza- bó F.. Horváth. Eger SE: Király, dr. Si- kéné, Seregi, Nowak. Fésűs. Jozwik. Cs.: Dérczi. Edző: dr. Phan Hong Minh. A vasutas gárda maga­biztosan győzött az egy óra hosszát sem tartó találko­zón. Az egriek végig rend­kívül indiszponáltak vol­tak, meg sem tudták köze­líteni pénteki játékukat. A csapatból senkit sem lehet kiemelni. Legközelebb pén­teken, a Bp. Spartacussal, a fővárosban mérkőznek a pi- rosJkékek. A visszavágóra vasárnap, a körcsarnokban kerül sor. Labdarúgó NB I. Az élvonal 11. fordulójá­nak eredményei: Ü. Dózsa— Békéscsaba 4—0, Bp. Hon­véd—Rába ETO 1—0. Zala­egerszegi TE—Pécsi MSC 0 —1, Videoton—Ferencváros 2—2. Siófok—Kaposvár 3—1. MTK-VM—Haladás 3—2,Ta­tabánya—Vác 0- —Vasas 2—1.-4. DMVSC A BAJNOKSÁG Állása: 1. Ü. Dózsa 11 7 3 1 26- 8 17 2. Rába ETO 11 6 3 2 18-13 15 3. Pécsi MSC 11 5 4 2 13- 6 14 4. Tatabánya 11 5 3 3 29-14 13 5. Haladás 113 7 1 15-10 13 6. Bp. Honvéd 11 5 3 3 13-12 13 7. Vasas 11 4 4 3 17-16 12 8. Siófok 11 4 3 4 14-15 11 9. Vác 11 2 6 3 13-10 10 10. ZTE 11 4 2 5 13-14 10 11. Debrecen 11 3 4 4 13-20 10 12. FTC 11 2 5 4 13-15 9 13. Békéscsaba 11 2 5 4 8-19 9 14. MTK-VM 11 3 2 6 15-28 8 15. Videoton 11 1 5 5 9-16 7 16. Kaposvár 11 1 3 7 12-25 5 Labdarúgó NB III. Mátra-csoport — Nincs már nyeretlen — Feljövőben a Hatvan — Hagyomá­nyos bányászdöntetlen Nagybátonyban — Pontosztozkodás a Mátra alján Leépített Építők A labdarúgó NB III. Mát- ra-csoportjának mérkőzései­ről a következőket jelentet­ték tudósítóink: Hatvan—Balassagyarmat 3—2 (2—0) Balassagyarmat, 600 néző. V.: Nagy Géza. Hatvan: Kiss — Hegedűs, Füzér, Pádár, Turcsányi, Si­ma. Gömöri, Gohér, Bazsó (Lakatos), Oláh. Kerepesi (Komjáti). Edző: Treiber Rudolf. A gólok története. 15. perc: Gömöri—Bazsó—Gömö­ri adogatás után, az 'utób­bi három cselt csinált és a kifutó kapus mellett a bal sarókba helyezett, 1—0. 39. perc; Oláh lefutotta a vé­delmet, majd kicselezte a kapust és 12 méterről, jobb lábbal a hálóba gurított, 2— 0. 57. perc: balról belőtt lab­dát Szőczei 8 méterről lőtte a hálóba. 2—1. 67. perc: Oláh újabb szóló után, a ki­futó kapus mellett lőtt a há­lóba, 3—1. 78. perc: Szőczei állította be a 3—2-es vég­eredményt. Jók: Kiss, Sima, Gömöri, Oláh. Ifi: Balassagyarmat— Hatvan 3—1. Szendi László Nagybátony—Recsk 2—2 (1—0) Nagybátony, 400 néző. V.: Luterán. Recsk: Hegyi — Kolozs­vári, Bódi, Horváth J., Kle­men t, Bencsok (Nagy). For­gó (Danyi), Csanálosi, Ben- csik, Csányi, Szabó. Edző: Szabó Géza. A gólok története. 33. perc: egy jobb oldali beadást Sző­ke a kinn álló Hegyi felett fejelt a hálóba. 1—0. 50. perc: Mihalkó röviden ad haza, Szabó elcsípi a lab­dát, és a kimozduló kapus mellett gurít a hálóba. 1—1. 51. perc: Utasi tör a kapura, lövése Kolozsvári lábán meg­pattan és a kapus fölött hull a hálóba, a labda, 2—1. 55. perc: Csanálosi szép cselek­kel forgatja meg a védel­met. Csányihoz továbbít, aki 11 méterről biztosan lő a jobb alsó sarokba, 2—2. Ezen a mérkőzésen az azo­nos képességű csapatok küz­delmében, igazságos döntet­len eredmény született. Jók: a hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni, illetve Ko­lozsvári, Bencsik, Csányi, Szabó. Ifi: 0—1. Lehnert Zoltán St. Síküveggyár— Bélapátfalva 4—0 (4—0) Bélapátfalva, 400 néző. V.: Kálmán. Építők: Nagy — Zsólyom (Vona), Zágonyi, Torbavecz, Berecz, Horváth J., Ágó, Horváth T., Kapui, Fenyves, Deme (Végh). Edző: Fodor Pál. A gólok története. 7. perc: a védők elvétettek egy be­adást és Mohácsi a bal sa­rokba lőtte a labdát, senki­től sem zavartatva, 0—1. 13. perc: kapuskirúgást követő­en, Mohácsi elfutott, lövése a kapufáról Dudás elé pat­tant, aki a hálóba fejelt. 0 —2. 19. perc: Nagy kapusról Dudáshoz került a labda, akinek átadását Garai a ka­pu közepébe helyezte, 0—3. 34. perc: a tétovázó védők között Tolnai nehéz szög­ből a jobb felső sarokba bombázott, 0—4. A vendégek már az első perctől kezdve, remek kontratámadásokkal közelítették meg az Építők kapuját, és a hazaiak gyen­ge védekezése miatt, sikerült nekik hamar dűlőre vinni a találkozó sorsát. Szünet után a vendéglátók kezdeményez­tek többet, de erőtlen, el­képzelés nélküli akcióik sem­miféle veszélyt nem jelen­tettek a jól védekező nógrá­diak kapujára. Jók: Balga, Dudás, Garai, Mohácsi, Tol­nai, Rigó, illetve Horváth J., Horváth T. Ifik: Bélapátfal­va—Salgótarján 5—1. Horváth Mihály Edelény—Heves 4—0 (1—0) Edelény, 800 néző. V.: Bog­nár. Heves: Kasza — Patkó, Bo- rics, Fülep, Kolozsvári, Nász, Dománszki, Csintalan, Du­dás. Vona (Kalmár), Szabó. Edző: Várallyay Miklós. A gólok története. 17. perc: kapu előtti kavarodás után, mintegy 15 méterről Kovács bombázott a hálóba, 1—0. 56. perc: Hubi bal oldali el­futása után Czél csúsztatott a bal sarokba, 2—0. 59. perc: ártalmatlannak tűnő labdát Hubi lőtte a kapu közepé­be, 3—0. 76. perc: Kleiber mindenkit lefutva helyezett a kiinduló kapus mellett a hálóba, 4—0. Az első félidőben gólhely­zetekben hibázó újoncokat a második játékrészben kísérte idegenbeli sikertelenségük. Jók: Szabó. Nász, illetve Bé­res, Hubi, Czél, Ragyina. Ifik: Heves—Edelény 1—0. Országh Tibor Gyöngyösi SE—H. Papp J. SE 0—0 Gyöngyös, 600 néző. V.: Makovinyi. GYSE: Szén — Jónás, Mol­nár T., Erdélyi, Hegyi (Sol­tész), Jakab, Varga, Pásztor (Török), Szokolai, Vajda, Magos. Edző: Bundzsák De­zső. A nagy hibaszázalékkal játszó hazaiak megkönnyí­tették a védekezésre beren­dezkedett vendégcsapat dol­gát, akik megérdemelten vit­tek el egy pontot Gyöngyös­ről. Jók: Erdélyi, Molnár T., illetve Kerényi. Csáki, Gon- da. Sági, Planéta. Pölcz. Ifik: Gyöngyösi SE—Diós­győr 3—1. Szkocsovszky Tibor További eredmények: Sa­jóbábony—Borsodi Bányász 1 —0 Mád—Romhány 7—1, BVSC—H. Köteles SE 3—0. A bajnokság állasa : 1. BVSC 2. St. Síküveg 3. Mád 4. Edelény 5. Bélapátfalva 6. Hatvan 7. Gyöngyös 8. B. Bányász 9. H. Köteles SE 10. Recsk 11. Romhány 12. Nagybátony 13. B.-gyarmat 14. Heves 15. H. Papp J. SE 16. Sajóbábony 11 8 1 2 26-12 17 11 6 3 2 28-16 15 11 5 5 1 16- 5 15 11 5 4 2 24-14 14 11 6 1 4 22-20 13 11 4 5 2 17-16 13 11 3 6 2 9- 7 12 11 4 3 4 14- 9 11 11 4 3 4 11-17 11 11 3 4 4 13-15 10 11 2 5 4 16-23 9 11 2 4 5 11-14 8 11 2 4 5 15-20 8 11 3 2 6 13-26 8 11 2 4 5 9-17 8 11 1 2 8 9-22 4 NYÍLT TENISZBAJNOKSÁG EGERBEN Takács nem talált legyőzőre A férfi egyes győztese Takács László (Fotó: Szántó György) Az Eger SE tenisz szak­osztályánál már hagyomány, hogy a versenyszezon vé­gén megrendezik a megye- székhely nyílt, egyéni, fel­nőttbajnokságát. A kétna­pos hét végi versenyre kö­zel harminc igazolt és ama­tőr sportoló jelentkezett. A jól előkészített pályákon családias légkörben folytak a küzdelmek, amelyen a következő eredmények szü­lettek: Férfi egyes: 1. Ta­kács László, 2. Bundies Zoltán. 3. Bölkény László. Férfi páros: 1. Bundies Zol­tán—Szombathy Kálmán, 2. Domán József—Eisert Ár - pád. Borkai bravúrja Nem várt. szép meglepe­téssel szolgált a rotterda­mi tornász-világbajnokság utolsó napja: a lólengés döntőben a 22 esztendős Borkai Zsolt — holtverseny­ben a szovjet Bilozercsev- vel, az összetett vb-győztes- sel — aranyérmet vehetett át. Nyolcévi szünet után jutott el ismét magyar tor­nász a világbajnoki dobogó legfelső fokáig. Magyar Zol­tán, a lólengés háromszo­ros vb-győztesének vissza­vonulása után, sem az 1981. évi moszkvai, sem az 1983. évi budapesti, sőt a két év­vel ezelőtti montreali tor­nászrandevún sem sikerült első helyet kiharcolni. Mi több, 1985-ben még érem sem jutott a magyar válo­gatottnak. Osztrák sportaktivisták Egerben Az Állami Ifjúsági és Sporthi­vatal szakszervezeti és sportbi­zottságának vendégeiként, a ha­zánkban tartózkodó 45 fős oszt­rák sportaktivista-delegáció Bu­dapest, a tatai olimpiai tábor megtekintése után, tegnap egy­napos Heves megyei programra Egerbe érkezett. Rövid városnéző program után a tardosi sporttáborba látogattak ki a vendégek, ahol Pál Dezső, a tábor vezetője adott rövid tá­jékoztatást a munkájukról. Kovács János, a Heves Megyei Tanács V. B. ifjúsági és sport­osztályának vezetője a megye sportéletéről, eredményeiről és gondjairól tájékoztatta a vendé­geket. KEREKESSÍ Gyöngyösi utánpótlás­sikerek A Budapesti Vasas SC rende­zésében, nemzetközi kerekessí- versenyt rendeztek a Hungaro- ringen. A magyarokon kívül rajthoz álltak olasz, osztrák, lengyel és csehszlovák sportolók is. A különböző versenyszámok­ban mintegy kétszázötvenen mérték össze tudásukat., Az után­pótlás korosztályban nagyszerűen helytálltak a gyöngyösi verseny­zők. Eredményeik. Junior nők, 12 km: l. Szentirmay Mária (GYVSC) 24:08. Serdülő leány, 8 km: 1. Toldi Lívia (GYVSC) 27:50. Serdülő leány II., 4 km: 3. Barna Márta (GYVSC) 14:18. Ifjúsági II. fiúk, 16 km: 3. Híd­végi László (GYVSC) 29:02. Ser­dülő I. fiúk, 8 km: 1. Barna Gá­bor 27:26, 2. Bársony Szabolcs (mindkettő GYVSC) 28:01. Ser­dülő II. fiúk, 4 km: 3. Kiss Csa­ba (H. Zalka SE) 15:18. A totó 43. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredmé­nyei: 1. Videoton—Ferencváros ■ 1—2 x 2. Bp. Honvéd—Rába ETO 1—0 1 3. Zalaegerszeg—Pécsi MSC 0—1 2 4. Debrecen—Vasas 2—1 1 5. Roma—Napoli 1—1 X 6. Internazionale— Juventus 2—1 l 7. Pescara—Sampdoria 0—0 x 8. Verona—Milan 0—1 2 9. Torino—Fiorentina 2—1 1 10. Padova—Lecce 1—1 X 11. Messina—Cremonese 0—1 2 12. Taranto—Catanzaro 0—1 2 13. Piacenza—Lazio 0—0 x Pótmérkőzések: 14. MTK-VM—Haladás 3—2 t 15. Siófok—Kaposvár 3—1 1 16. Tatabánya—Váci Izzó 0—4 2 Elveszett az Egri Áfész Sütő- és Tartósító Üzemének alábbi szövegű bélyegzője: Eger és Vidéke Körzeti Áfész Sütő- és Tartósító Üzeme Eger, Kistályai út 5. MNB 350-22668 4. !Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy a bélyegző használata érvénytelen. ^ £ vü £