Népújság, 1987. szeptember (38. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-07 / 210. szám

NÉPÚJSÁG, 1987. sxeptember 7., hétfő Nem sikerült a talpraállás Veszprémi SE—Eger SE 2—1 (1—0) nb II-es labdarúgó-mérkőzés. Eger. 1200 néző. V.: Lója (Kar­mai. Divinyi). Veszprém: Palla — Belső. Bimbó, Csík, Sánta — Csornai. Onhausz, Kelemen — Rugovics. Gáspár, Bognár. Edző: Clázei Róbert. Eger: Szabó — Csendes, Ju­hász, Smuczer, Lengyel — Bara­bás, Tatár, Simon — Vojtekovsz- ki, László, Szilágyi. Edző: Ko­vács András. Csere: Szilágyi helyett Fodor a szünetben. Sánta helyett Tóth G. az 52., Bognár helyett Hor­váth a 77. percben. Gólszerző: Onhausz a 11. percben, Gáspár (11-esből) a 72.. László a 74. percben. Sárga lap: Smuczer a 18.. Sánta a 22., Csornai a 48.. Simon az 52., Juhász a 62. percben. Kiállítva: Csornai, az 58. percben. A lelátón látható nyomot hagyott a csapat utóbbi rossz szereplése, kevesen voltak ki­váncsiak a találkozóra. A 6. percben Vojtekovsz- ki jobb oldali beadá­sára László érkezett, de szorongatott helyzetben nem tudta megjátszani a labdát. A 11. percben Csornai leg­alább egyméteres lesről in­dulhatott. jobb oldali be­adása Gáspárig jutott, aki az alapvonal közeléből visz- szagurított, s az érkező On­hausz 18 méterről a jobb fel­ső sarokba bombázott, 1—0. Röviddel utána, gyors kény­szerítőzés végén Simon Lászlót hozta helyzetbe, de a csatár gyengén próbálta el­gurítani a kapus mellett a labdát, s így Palla hárítha­tott. A félidő közepén Bara­bás lövésénél, majd a 32. percben, Simon 16 méteres szabadrúgásánál. Palla avat­kozott ismét csak magabiz­tosan játékba. A 34. perc­ben Tatár futtából leadott, kellemetlen lövését is ártal­matlanította. SZÜNET UTÄN az 59. percben László két lé­pésről sem talált a hálóba, Palla reflexmozdulattal há­rított. A 71. percben Juhász nagy hibája nyomán Bognár kiugrott, majd Szabót kicse­lezve. feldobta magát. A já­tékvezető 11-est ítélt, amit Gáspár értékesített, 2—0. A 74. percben Tatár szabadrú­gását Palla röviden öklözte, s a labdát László közelről a hálóba emelte. 2—1. A haj­rában egykapuzott a hazai gárda, de Simon felső lécre lőtt szabadrúgásán kívül minden, kapura tartó lövést Palla védett. Két, lestaktikát alkalmazó csapat, sok hibával és sza­bálytalansággal tarkított mérkőzést vívott. A hazai ak­ciók hátulról, sok adogatás­sal építkeztek, az ígéretes helyzetek — elsősorban Lász­ló került ilyenekbe — ki­maradtak. A félórányi lét­számfölényt sem használta ki a piros-kék gárda, s az igazsághoz tartozik, hogy a játékvezető és Kurma part­jelző aszinkronja is a hazaia­kat sújtotta. Jók: Palla (a mezőny leg­jobbja). Onhausz, Gáspár, ill. Smuczer, Simon. Budavári Sándor További eredmények: Du­naújváros—Bp. Volán 2—1; Ajka—Ózd 1—0; Kecske­mét—Kazincbarcika 1—0; Komló—Nyíregyháza 4—1; Szeged—Szekszárd 3—1; Salgótarján—Szolnok 1—0 (szombaton játszották); Ganz-Mávag— III. kér. TTVE 1—1; Diósgyőr—Csepel 1—0; Nagykanizsa—Metri- pond 0—0; A labdarúgó NB II. állása: l. Szolnok 7 5 1 1 15- 8 11 2. Komló 7 4 2 1 16- 9 10 3—4. Ózd 7 4 2 1 10- 5 10 Csepel 7 5­2 10- 5 10 5. Bp. Volán 7 4 1 2 9- 7 9 6. Salgótarján 7 3 2 2 11- 9 8 7. Diósgyőr 7 4­3 9- 7 8 8. Veszprém 7 3 2 2 8- 6 8 9. Kecskemét 7 4­3 7- 8 8 10. Dunaújváros 7 3 1 3 8- 6 7 11. III. kér. TTVE 7 1 S 1 9- 9 7 12. Szeged 7 3 1 3 7- 7 7 13. Ajka 7 Z 2 3 8- 8 6 14. Nyíregyháza 7 2 2 3 8-11 6 15. Metripond 7 2 1 4 10-13 5 16. Szekszárd 7 2 1 4 6-10 5 17. Eger 7 1 3 3 9-15 5 18. Ganz-Mávag 7 1 2 4 8- 9 4 19. Kazincb. 7 1 1 5 3- 8 3 20. Nagykanizsa 7 1 1 5 3-14 3 Heves megye nyerte a Belügyi Spartakiádot A hét végén, szombaton és vasárnap Eger volt a színhelye a Belügyi Spar- takiád kispályás labdarúgó országos tornának. A dön­tőbe az a tizenkét csapat juthatott be, amelyek a te­rületi összecsapásokon ki­vívták a továbbjutás jogát. A jelentéstétel után a meg­jelenteket, közöttük a me­gye' társ fegyveres erőinek, szerveinek vezetőit, Domosz- lai László rendőr ezredes, a Heves Megyei Rendőr-főka­pitányság vezetője üdvözöl­te, nyitotta meg a versenyt, kívánt mindenkinek jó sport­szórakozást és eredményes versenyzést. Ezt követően, a sorsolásnak megfelelően, ki­tűnő rendezés mellett — amelyet ezúton is köszönnek az illetékesek — három cso­portban megkezdődtek a se­lejtező összecsapások. Csoportonként az első két helyezett gárda jutott a dél­utáni hatos döntőbe, a töb­biek a 7—12. helyért játsz­hattak tovább. Vasárnap helyosztókkal dőlt el végül is a bajnoki 'm, valamint az érmék és további he­lyezések sorsa. A kétnapos csatározásból végül is He­ves megye csapata került ki győztesen, mert nekik sike­rült legegyenletesebben, so­rozatban a legjobb teljesít­ményt nyújtani. Eredmények (selejte­zők), A-csoport: Nógrád— Heves 0—3, Nógrád1—'Forra­dalmi Ezred 0—4, Nógrád— Vas 0—3, Heves—Forradal­mi Ezred 2—0. Heves—Vas 5—1, Vas—Forradalmi Ez­red 1—3. B-csoport: Fejér —Rendőrtiszti Főiskola 0—0, Fejér—Határőrezred 2—5, Fejér—Szabolcs 1—6. Ha­tárőrezred—Rendőrtiszti F. 1— 1, Határőrezred—Sza­bolcs 2—2, Szabolcs—Rend­őrtiszti F. 0—0. C-csoport: Veszprém—BRFK 0—1, Veszprém—Szolnok 0—2, Veszprém—Kossuth KFSE 6 —2, BRFK—Szolnok 1—1, Szolnok—Kossuth KFSE 2— 0, BRFK—Kossuth KFSE 6—0. Középdöntők, A-csoport: Szabolcs—Forradalmi Ezred 2— 5, Szabolcs—BRFK 3—1, Forradalmi Ezred—BRFK 4— 1. B-csoport: Határőrez­red—Szolnok 1—0. Heves— Szolnok 4—0. Heves—Ha­tárőrezred 2—2. További eredmények: Veszprém— Rendőrtiszti F. 0—2, Nóg­rád—Rendőrtiszti F. 2—3, Veszprém—Nógrád 3—0, Kossuth KFSE—Vas 1—11, Kossuth KFSE—Fejér 1—2, Vas—Fejér 2—7. A döntőben: 11—12. he­lyért Nógrád—Kossuth KFSE 7—0, 9—10. helyért Veszp­rém—Vas 3—1, 7—8. helyért Rendőrtiszti F.—Fejér 3—5, 5— 6. helyért BRFK—Szol­nok 2—0, 3—4. helyért Sza­bolcs—Határőrezred 2—0, 1—2. helyért Heves megye— Forradalmi Ezred 2—1 (2—0). A bajnokcsapat tagjai: Bar- ta, Gócza, Ficzere, dr. Cseh, Mészáros, Mengyi, Dorkó, Baranyi, Kása, Szabó. A tornán különdíjakat is adományoztak. A gólkirály­címet 23 találatával Böröcs Ferenc (Fejér) nyerte el. A legjobb kapusnak járó tisz­teletdíjat Kasza Sándornak (Forradalmi Ezred) nyújtot­ták át. A legjobb védőjáté­kos dr. Cseh László (Heves)), míg a legjobb támadójáté­kos Barta András (Heves) lett. (fazekas) Házi rangadó lett Vágó Ildikó három győze­lemmel remekelt A hét végén megkezdő­dött az asztaliteniszezök NB-s csapatbajnoksága. A második vonalban a fordu­lók nyitányán a megyeszék­hely két női együttese egy­más ellen játszott. A Kistá- lyai úti csarnok az otthona tulajdonképpen mindkét gárdának, a házi összecsa­pásból végül azért kereke­dett rangadó, mert a felső­ág újonca, a Lakszövadat pingpongozói sokat fejlődtek. Az eredmény: Egri Afész VM—Egri Lak­szövadat II—5 NB II-es női csapatmérkő­zés. Győzött: Patrik 4. Kö- vendy 3, Beniczky 2, Kö- vesdi 2., ill. Vágó 3, Sibelka 1. Horváth 1. SAKK Trükkök és tükrök öt fordulón jutott túl az Eger ’87 nemzetközi sakk- verseny. A 4. fordulóban Mészáros Fette (NSZK) Kiss Pál pedig Perényi ellen ját­szott döntetlent. Mindkét játszma két gyalogelőnyös végjáték után végződött re­mivel. Kiss már a megnyi­tás után jól állt szolnoki el­lenfelével szemben, gyalogot nyert, majd a játékidő vé­gén újabb gyalogelőnyhöz jutott. A parti azonban érde­kes módon fejeződött be: háromszori tükörkép miatt döntetlen! Ha a játszma fo­lyamán ugyanaz az állás három alkalommal előfor­dul, a sakkozó döntetlent igényelhet. Perényi nyilván hátrányosabb helyzete miatt kérte ennek megállapítását. Ezen a játéknaoon Mádl a német Habibi ellen vesz­tő gyanús pozícióját változ­tatta nyerésre. Az ötödik fordulóban a német Baldauf Mészáros el­len gyalogot nyert — vesz­tére. Az egri sakkozó hatal­mas állásfölénvre tett szert és a 22. lépésben feladásra kényszeritette ellenfelét. A Mádl—Kiss Pál partiban el­maradt a küzdelem, ugyan­is a játékosok hamar meg­egyeztek a pontosztozkodás­ban. Dr. Bencze Fette elleni játszmája függőben maradt. Az előző fordulókból több függőjátszmát is befejeztek. Perényi legyőzte Baldaufot és Habibit. Dr. Bencze és az osztrák dr. Titz döntet­lenül végzett, ugyanúgy fe­jeződött be a 2. fordulóból elhalasztott Kiss L.—Mara- sescu (román) parti is. Az állás 5. forduló után: Perényi 4. Mádl 3,5. Kiss P. 3, Fette 2,5 (1). Mészáros 2,5 (sz.). Az élmezőny tagjai közül Mészáros már volt szabadnapos. IGAZOLVÁNYOK VÁLTHATÓK Mindenkit vár az Egri Szabadidő Sportklub A közelmúltban megala­kult Egri Szabadidő Sport­klub tagjai részére igazol­ványok készültek, melyeket szeptember elsejétől vehet­nek át a közösséget alkotó sportbarátok. Amint azt Tóth Istvántól, a klub elnökétől megtudtuk, az igazolvány — a havi 10 forintos tagsági díj ellené­ben — rendszeres belépést biztosít az uszodába (kedd és csütörtök 6—8 óráig), le­hetőséget nyújt a sportren­dezvényekre történő szerve­zett részvételre. Emellett rendszeres felkészülési és orvosi tanácsadást kívánnak tagjaik részére megszervez­ni, akiknek száma az' utób­bi hónapokban jelentősen emelkedett a megyeszékhe­lyen. Egyre többen találkoz­nak délutánonként a Nép­kertben és a városi stadion környékén, de nőtt a koco­gok száma a város terüle­tein is. A klub vezetése már most szervezi az októ­ber 26-án a budapesti Nép­ligetben megrendezésre kerü­lő hagyományos futófeszti­válra történő buszos utazást. Az igazolványokat a klub tevékenységét szponzoráló Hungária Biztosító egri iro­dájánál (Farkas Éva) lehet megváltani. Piquet egyre közelebb harmadik világ- bajnoki címéhez Vasárnap Monzában ren­dezték meg az idei Forma— 1-es autós világbajnokság 11. futampt, az Olasz Nagydi­jat. Az 51 körös versenyt a világbajnoki pontverseny­ben élen álló brazil Nelson Piquet (Williams Honda) nyerte, megelőzve honfitár­sát, Ayrton Sennát (Lotus Honda) és a brit Nigel Man- sellt (Williams Honda). KÉZILABDA NB I. Lelkesedve BHG SE—Eger SE 23—21 (14—10) NB I-es női kézilabda- mérkőzés. Bp. Hauszmann —utca, 200 néző. V.: Herz, Kiss III. A bajnokság tizenhetedik fordulójában pénteken ke­rült sor a mérkőzésre, me­lyen meglepően jól és lel­kesen játszott a kiesés ellen küzdő vendégcsapat. A má­sodik játékrész közepén az egyenlítésig is eljutottak az egriek, főleg Tóth (8) és Héjjáné (6) volt kapura veszélyes, de a hajrában érvényesült a papírforma s nyert a jobb erekből átló fővárosi csapat. Szeptember 9-én, szerdán fél 5-ikor ismételten az esélytelenebb nyugalmával léphet pályára az ESE, ami­kor a második helyre fel­zárkózott FTC-t fogadja a körcsarnokban. 1. Dortmund—t. FC Köln végeredmény .1—2 Sí 2. Bayer Leverkusen— Werder Bremen 1—3 2 3. VfB Stuttgart­Schalke 04 4—0 1 4. B. Uerding.—Hannover l—0 1 5. FC Homburg—Nürnberg 0—4 2 6. Waldhof Mannheim— B. Mönchengladbach 0—3 2 7. Bayern München- Eintracht Frankfurt 3—2 1 8. Fortuna Köln— Oberhausen 0—4 2 9. Offenbach—Ulm 3—0 1 10. Bayreuth—Osnabrück 0—2 2 11. Bielefeld­Wattenscheid 2—1 1 12. Düsseldorf—St. Pauli 0—0 * 13. Freiburg—Saarbrücken i—i * 14. Meppen—Darmstadt 1—1 * NB III. MÁTRA-CSOPORT - AZ ÉPÍTŐK LISTAVEZETŐ! - PISLÁKOLT A BÁNYÁSZLÁMPA - DEREKAS HATVANI HAJRA Hevesen kisiklott a B. Vasutas A labdarúgó NB III. negyedik fordulójának mérkőzéseiről a következőket jelentették tudósí­tóink: Heves—BVSC 2—1 (1—0) Heves, 800 néző. V.: Orosz. Hevesi SE: Kasza — Pat­kó, Borics, Fülep, Kolozsvá­ri, Dománszki, Sasvári, Csin­talan, Dudás (Kovács), Vona (Kalmár T.), Szabó. Edző: Várallyay Miklós. A gólok története: 24. perc: Fülep 30 méterről be­lőtt, bal oldali szabadrúgá­sát Dudás az ötösről fejelte a kapu jobb felső sarkába, 1—0. 54. perc: Selmeczi erő­vel becsavart, gólba tartó szögletét a kapus már csak beljebb tudta segíteni, 1—1. 71. perc: mintaszerű Kovács —Szabó akció után Dománsz- iki okosan gurított a jobb al­só sarokba, 2—1. Kitűnő játékvezetés mel­lett, végig nagy iramú mér­kőzést vívott a két csapat. Az újonc hevesiek eddigi legjobb, taktikus játékukkal, fegyelmezett védekezésükkel meglepték a volt listaveze­tőt. Lelkesedéséért, akarásá­ért valamennyi hazai labda­rúgó dicséretet érdemel, amellyel a forduló meglepe­tését szolgáltatták. Jók: Sasvári, Kolozsvári, Dudás. Szabó, Kasza', ill. Pleskó. Selmeczi. Ifik: BVSC—He­ves 1—0. Országh Tibor St. Síküveg—Recsk 3—1 (2—1) Recsk, 800 néző. V.: Pecze. Ércbányász: Hegyi — Danyi, Bódi, Kolozsvári, Nagylaki, Ben- csok (Horváth J.), Csanálosi. Bencsik, Csányi, Horváth Zs.. Szabó (Nagy A.). Edző: Szabó Géza. A gólok története: 5. perc: Horváth Zs. labdájával Bencsik ugrott ki a védők közül és a kapust is kicselezve gurított a kapu közepébe, 0—1. 21. perc: Garai közeli lövése Hegyiről ki­pattant és a jókor érkező Mo­hácsi közelről a kapuba továb­bított, l—l. 31. perc: Marcsok bal oldali beadásából Szekula védhetetlen gólt lőtt, 2—1. 41. perc: Marcsok távoli lövését He­gyi Garai elé öklözte, aki tíz méterről a hálóba lőtt, 3—1. A látottak alapján megérde­melten nyert a Síküveg a bi­zonytalan Ércbányásszal szem­ben. Jók: Marcsok (a mezőny legjobbja), Garai, Mohácsi, ill. Kolozsvári, Bencsik. Ifik: Recsk —St. Síküveg 2—0. Lehnert Zoltán Bélapátfalva—H. Köteles J. SE 3—0 (1—0) Budapest, 300 néző. V.: Ben- kő. Építők: Nagy — Zay, Zágo- nyi, Torbavecz, Berecz I., Hor­váth J., Horváth T„ Agó, De­rne, Fenyves, Kapui (Vigh). Edző: Fodor Pál. A gólok története: 40. perc: Horváth T. átadását Horváth J. mintegy tíz méterről lőtte a bal sarokba, 1—0. 80. perc: Horváth J. a kitűnően játszó Horváth T. elé ..tálalt”, aki biztosan lőtt a kapuba, 2—0. 85. perc: a hazai kapus kiejtette a labdát és a szemfüles Fenyves a hálóba gu­rított, 3—0. Nagy iramú mérkőzésen, a végig jobban játszó Építők még ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. A 15. percben Nagy büntetőt hárított! Jók: Horváth T. (a mezőny legjobbja), Nagy, Zágonyl, Horváth J., Deme. Horváth Mihály Hatvan—Romhány 3—1 (1-1) Hal van, 600 néző. V.: Pál I. HKVSC: Kiss — Hegedűs, Fü­zér, Gohér, Turcsányi, Sima, Zombori, Pádár, Kerepesi (Má­té), Gömöri, Oláh. Edző: Trei­ber Rudolf. A gólok története: 36. perc: a hazai védők a 16-oson belül szabálytalankodtak, a megítélt ll-est Sági értékesítette, 0—1. 38. perc: Zombori, egyéni játék után, ballal 18 méterről lőtt a kapuba, 1—1. 84. perc: Sima be­adása nyomán a labdát Gömöri tíz méterről, fordulásból a bal alsó sarokba bombázta, 2—1. 88. perc: Gömöri átadásából Sima 15 m-es lövéssel állította be a végeredményt, 3—1. A hazaiak sorozatban terem­tették helyzeteiket, de azokat sokáig kihagyták. A második félidőben egykapuzott a HKVSC. Jók: Gömöri (a mezőny leg­jobbja), Zombori, Gohér, Hege­dűs. Ifik: 0—5. Szendi László ★ További eredmények: Borso­di Bányász—H. Papp J. SE 3— 0. Sajóbábony—Mád 0—0, Balas­sagyarmat—Edelény 2—2, Nagy- bátony—Gyöngyös 1—1. A Mátra-csoport állása: 1. Bélapátfalva 4 3 1 _ 1 2-6 7 2. B. Bányász 4 2 2 — 8-2 6 3. BVSC 4 3 — 1 10-5 6 4. St. Síküveg 4 3 — 1 8-6 6 5. Hatvan 4 2 1 1 6-4 5 6. Recsk 4 2 1 1 5-5 5 7. Nagybátony 4 1 2 1 6-4 4 8. Mád 4 1 2 1 2-1 4 9. Gyöngyös 4 1 2 1 4-4 4 10. Edelény 4 1 2 1 7-9 4 11. H. Köt. SE 4 1 1 2 3-6 3 12. Heves 4 1 1 2 3-7 3 13. Romhány 4 — 2 2 3-6 2 14. B.-gyarmat 4 — 2 2 4-8 2 15. H. Papp SE 4 1 — 3 1-5 2 16. Sajóbábony 4 — .1 3 3-7 l Tünde-rúgás 500-ért Alacsonyabb osztályban is hódít a divat. Recskcn is el­kelt a kezdőrúgás. Lökos Tünde abasári hajadon úgy gon­dolta, hogy még nagyobb lesz a bányásznapi „körítés”, ha kedvenc csapata mérkőzésén ő is labdába rúghat, ötszáz forintért indította útjára a börgolyót. A továbbiak aztán recski szempontból nem alakultak ün­nepien, gyors vezetésük ellenére hamarjában — Bencsiké lett a lila bankó — láthatóan inkább bénította Bódiékat a fokozott elvárás. A vereség miatt csalódott hazai nézők némelyike talán így okoskodott: Bizonyára jobban ment volna fiainknak, ha Tünde is ve gig a pályán marad . . . (fesztbaum) Ang.valné Patrik Ágnes veretlen maradt