Népújság, 1987. június (38. évfolyam, 127-152. szám)

1987-06-15 / 139. szám

6. gl I iiiMHiii mm n í1 ':'" ' ■ ■ ti; i'Witr" NÉPÚJSÁG, 1987. június 15., hétfő „Méltó” befejezés Pécsi MSC— Eger SE 3—1 (0—0) NB I-es labdarúgó-mérkő­zés, Eger, 1000 néző. V.: Bay. ESE; Szabó — Csendes, Fegyverneki, Méhesi, Já- vorszky — Vojtekovszky, Lengyel, Smuczer. Simon II. — László, Kiss (Csányi a 68. percben). Edző: Kiss Ti­bor. PMSC: Kollár — Kónya, Torna, dr. Brezniczky — Ben- des (Lőríincz az 59. percben), Márton, Bérczy, Cérna — Nagy, Lovász, Mészáros (Tú­ri a 78. percben). Edző: Ga­rami József. Még valamennyi játékos labdához sem ért, amikor Méhesi sárga lapot kapott, amiért szabálytalankodott Lovásszal. A bíró feltűnő­en sokat fújt sípjába, ám amikor Smuczert a 16-oson belül Cérna hátulról ellökte Bay széles mozdulattal je­lezte, hogy szerinte nem tör­tént semmi. Nem sokkal ké­sőbb újra Cérna hívta fel magára a figyelmet, most azonban tiszta eszközökkel, önfeláldozóan mentett a ka­pu előtt. A 20. percben Kiss a bal szélről visszaemelt egy szabadrúgást Smuczer- hez, aki 18 méterről kapás­ból, ballal lőtt, de a labda elsuhant a jobb kapufa mel­lett. A 33. percben Lovász a büntetőterületen belül be­forgatta Csendest, majd a kimozduló Szabó mellett 13 méterről a bal alsó sarok mellé helyezett. Ezután Nagy könyvelhetett el sárga la­pot, amiért reklamált. A má­sik oldalon Simon II. jobb­ról beívelt szögletét László alig fejelte mellé, majd Lengyel teljesen tiszta hely­zetben 11 méterről a bal ka­pufát találta el. Szünet utón Márton kis híján bevette az egri kaput, Mészáros óra­műpontos labdájával kiug­rott, de a kapujából kifutó Szabó lábbal szerelte a 16- os vonalánál. Az 53. perc­ben Smuczert „elütötte” dr. Brezniczky, ezért neki is ki­járt a figyelmeztetőcédula. A megítélt szabadrúgást Si­mon II. 21 méterről küldte a kapuba, amit Kollár a jobb saroknál ütött szöglet­re. Az 54. percben László a kapu előterében a jobbössze­kötő helyéről hátraemelt, az érkező Vojtekovszky pedig közelről a hálóba kotorta a labdát, 0—1. (Így ez egri középpályásé lett a 2000 fo­rint, amit Majoros László a kezdőrúgás megvásárolója ajánlott fel.) Két perccel ké­sőbb, Csendes és Fegyver­neki egymást zavarta. Mé­száros így a labdához fér­kőzhetett, ám fejesét Szabó akrobatikus ügyességgel há­rította. A 62. percben egyen­lített a Pécs, Nagy átadásá­val Lovász iramodott meg, s a védők díszkísérete mel­lett tíz miéterről, futtából a kapuba lőtt, 1—1. A 70. perc­ben Jávorszky a mezénél fogva visszahúzta Mészárost, ez is sárga lap. öt perccel ezután Lovász szélsebesen robogott el a jobbösszekötő helyén, a 16-os előtt Já­vorszky már csak buktatni tudta. A szabadrúgást Lő- rincz elemi erővel vágta a jobb sarokba, 2—1. A PMSC harmadik gólja öt perccel a találkozó vége előtt született, amikor Nagy a bal szélről laposan gurított középre, s a második hullámban érke­ző Bérczy öt méterről a jobb sorokba pofozta a lab­dát. Az egriek vezető edzője ígéretet tett arra, hogy csa­pata mindent megtesz a győzelemért. A banánérlelő hőség ellenére látszott is az igyekezet, nem' fukarkodtak erejükkel a házigazdák, s ha kis szerencséjük van, Len­gyel révén már a szünetben előnnyel térhettek volna pi­henőre. Az első félidőben nyújtott lendület tartott egészen a piros-kékek veze­tő góljáig, ám azt követően érthetetlen módon lelassítot­ták az iramot. Pedig jól tud­ták, ellenfelük az egyik leg­jobban kontrázó csapat, ami nem sokkal később be is bi­zonyosodott. Az egriek az NB I. búcsúfellépésén sem hazudtolták meg önmagukat, s így a legek csapataként a tavaszi szezonban győzelmet nem szerezve fejezték be újabb, csupán egy évre szó­ló I. osztályú pályafutásukat. Az egriek közül Fegyver­neki, Vojtekovszky és Szabó teljesítménye emelkedett az átlag fölé. Kiss Tibor: — Jellemző ránk, hogy a vezetés után megijedünk, s ezt persze minden esetben kihasznál­ják az ellenfelek. Budai Ferenc További eredmények: MTK- VM—Rába ETO 3—3. Deb­recen—Bp. Honvéd 0—2, Siófok—Vasas 0—2, Békés­csaba—Haladás 1—0, Tata­bánya—Ü. Dózsa 2—3, Zala­egerszeg—Dunaújváros 3—0, 'Videoton—Ferencváros 1—1. Az NB 1. végeredménye: 1. MTK-VM 30 17 9 4 52­■24 43 2. Ü. Dózsa 30 16 8 6 47­23 40 3. Tatab. 30 15 5 10 44­31 35 4. Bp. Honv. 30 15 5 10 47­39 35 5. FTC 30 10 13 7 33­27 33 6. Vasas 30 13 6 11 42­40 32 7. Pécs 30 12 7 11 30­25 31 8. B.csaba 30 10 11 9 32-34 31 9. Haladás 30 11 8 11 32­•33 30 10. Rába ETO 30 9 11 10 51-45 29 11. ZTE 30 9 11 10 33­-34 29 12. Debrecen 30 8 12 10 31­37 28 13. Siófok 30 9 9 12 36-41 27 14. Videoton 30 7 9 14 26-37 23 15. Dunaújv. 30 4 9 17 26­-57 17 16. Eger SE 30 4 9 17 23-58 17 AZ ÉPÍTŐK NAPJÁN Bolgár kispályás győzelem Az építők napjához kap­csolódva. nemzetközi kis­pályás labdarúgótornát ren­deztek a Mátravidéki Fém­művek sporttelepén. A há­zigazda Heves Megyei Ál­lami Építőipari Vállalat két csapatot (Eger, Gyöngyös) nevezett, s színesítette a me­zőnyt egy bolgár és cseh­szlovák testvérvállalat együt­tese. A körmérkőzés szoros eredményeket hozott. ke­resztbe verésekkel. Végül a gólkülönbség-számítás dön­tött. s ez a technikás Tar- govistei Építési-szerelési Kombinát gárdájának ked­vezett. Második lett a HÁÉV Eger, harmadik a Stavoin- dustria Vállalat Beszterce­bánya. negyedik a HÁÉV Gyöngyös. A dobogós csapatoknak a kupát Szamos Gábor. a HÁÉV igazgatója nyújtotta át. A tornagyőztes Targovistei Építési-szerelési Kombinát csa­pata (Fotó: Perl Márton) Porförgeteg, benzinszag: a Töviskes-völgy vasárnap A1 bajnok Kamrás Károly, az első futamban még verte a trónkövetelő Horváth Pált Cressozók a Teviskesben A tegnapi kánikulában az ember két dolgot tehetett, vagy a vízpartot, a strandot kereste fel, vagy árnyékba húzódott a szikrázó napsü­tés elől. De voltak olyanok, mintegy másfél ezren, akik fittyet hánytak a tikkasztó hőségre, és kizarándokoltak az egri Töviskes-völgybe. No, nem azért, hogy délibábot láthassanak, hanem, mert a plakátok, a szórólapok moto- cross-versenyre csábítottak. A Magyar Autóklub He­ves Megyei Szervezete és a Hódmezővásárhelyi Moto­cross Sportegyesület itt ren­dezte meg ,az első osztályúak 125 köbcentiméteres géposz­tályának hatodik OB-futa- mát, s emellett rajthoz áll­tak a jövő reménységei is, például a legfiatalabb „por­felhőlovag”, mindössze 7 éves volt. A meghívásos ver­senyben pedig egy egri te­hetség, név szerint Ács Fe­renc is elindult — aki iga­zolta jó hírnevét — futam­győztes lett. Az OB-futamon, amely 2x30 percből és plusz 2—2 körből állt, végig nagy csatát vívott egymással a ha­zai élmezőny, s külön a je­lenleg vezető, tavalyi győz­tes Kamrás és a háromszo­ros bajnok Horváth. A legszebb repüléseket a sümegi Je­szenszky Pé­ter Suzukija produkálta (Fotó: Köhidi Imre) MEGYEI BAJNOKSÁG Feljutó a Heves KÉZILABDA NB I. Maradt még remény Borsodi Bányász—Eger SE 23—14 (13—6) NB I-es női kézilabda­mérkőzés. Miskolc. 400 né­ző. V.: Csatlós, Tavarnay. Eger: Erdődi — Pollákné, TÖTH 7. Forgóné 1, GER­GELY 1. Szabóné 5. Pólyák. Cs.: Csanálosiné. Bereczky- né. Jaesó. Edző: Brandstäd­ter Gábor. A két őszi fordulóval meg- nyújtott tavaszi idény utol­só mérkőzésén sem követ­kezett be javulás az ESE já­tékában. Negyedóra eltelté­vel nyilvánvalóvá vált, hogy ezen az összecsapáson csak a jóval erőteljesebb borso­diak számára teremhet ba­bér. Gyorsan potyogtak a gólok az egri hálóba, a má­sik oldalon viszont a leg­biztosabb helyzetek is rend­re kimaradtak. Láthatóan akart, küzdött a vendég­együttes, de néhány felvilla­nással együtt ez kevés volt a bányász ellenében. A bajnokságban most hosz- szabb szünet következik, folytatás augusztus végén lesz. Az Eger SE bár kieső helyen áll. még van reális esélye a bentmaradásra. A totó 24. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Siófok—Vasas 0:1! 2. Tatabánya—C. Dózsa 2:3 2 3. FC Homb.-W. Mannh. 2:1 1 4. Uerdingen—Leverk. 1:1 x 5. VfB Stutt.—B. München 1:3 2 6. Düsseid.—W. Bremen 2:1 1 7. 1. FC Köln—Möncheng. 2:4 2 8. Salmrohr—Hannover 5:5 x 9. Saarbrücken—Karlsr. 1:1 2 10. Oberh.—Darmstadt 0:1 1 11. Kassel—Bielefeld 4:5 2 12. F. Köln—Aachen 1:0 1 13. Bologna—Cesena 2:1 1 Pótmérkőzések: 14. Lanerossl—Cremonese 0:0 x 15. Arezzo—Pescara 1:1 x 1$. Lecce—Messina 2:0 1 A megyei labdarúgóbaj­noki cím sorsa már szom­baton eldőlt. Az elsőségre esélyes két csapat közül a Füzesabony hazai pályán el­szenvedte első vereségét, ez­zel ki is esett a versenyből. Eredmények: Pétervására—Füzesabony 2—1 (1—0) Füzesabony, 300 néző. V.: Rojik (Pest megye). Pétervására: Kovács M.— Ivády J., Zay, Ivády P., Földi G., Zagyva A., Utasi, Remé­nyi, Kifusz, Marittyák (Pál). Bíró. Edző: Bocsi Attila. Füzesabony: Bocsi I. — Fejes, Vinczepap, Székely (Mudriczki), Miskolczi, Do- moszlai (Veres J.), Papp, Pelyhe, Bari, Balázs, Szabó. Edző: Pázmándi Gáspár. A mérkőzés előtt üranép- lésben részesítették a baj­nokságot nyert hazai ifjúsá­gi gárdát, a felnőttek 90 percét már közel sem fogad­Kéthetes edzőtáborozást fejeztek be szombaton a pipis-hegyi repülőtéren az MHSZ Mátraalji Szénbányák repülőklub tagjai. A felké­szülés ideje alatt még azok is, akik a korábbi években már önálló repüléssel bizo­nyították be felkészültségü­ket oktatók irányításával voltak kénytelenek rutinju­kat megmutatni. A nyári hó­napokban minden hét vé­A hét végén bonyolították le az olimpiai ötpróba tö­megsportakció nyári túráját. Mátrafüred térségében 66- an teljesítették a 30 a 20 illetve a 10 kilométeres tá­vot. A legfiatalabb próbázó a 12 éves Perényi Rita. a legidősebb az 58 esztendős Paál László volt. A hatva­niak Szurdokpüspöki kör­ta ilyen lelkesedés. A He­vesen mutatott gyenge játé­kát is „túlszárnyalva” szen­vedett vereséget a FSC a győzelmet jobban akaró Pé­tervására ellenében. G.: Ki­fusz, Pál, illetve Veres J. Jók: Kovács M., Zay, Ivá­dy P., Reményi, illetve Fe­jes, Miskolczi, Pelyhe. Ifik: Füzesabony—Pétervására 8—2. gát repüléssel töltenek majd a versenyzők, akik közül most Szatmári János kivá­lik: Dunaújvárosban, a Ko­hász-kupán vesz részt IS 29 D2 típusú gépével. A záróna­pon is szép siker született: Visegrádi Adolf négy teljes órát töltött a Kékes fölött körözve. A táborzárás közös kirándulással a budapesti re­pülőnapon történt meg. nyékén túrázhattak, itt a legifjabb ifj. Polácsik Gyu­la volt. a legtöbb évével a háta mögött Petz József állt a rajthoz. Rajtuk kívül mindössze 15-en húztak edzőcipőt, ami feltehetően a próba rossz időpontjának tudható be. hiszen egybe­esett a ballagásokkal, a tan­évzárókkal. Heves—Domoszló 3—0 (2—0) Domoszló, 400 néző. V.: Osvárt. Heves: Kasza — Patkó. Kolozsvári, Sasvári, Tóth A„ Nász, Csintalan, Dománszki, (Balogh) Vona, Dudás, (Kal­már), Szabó. Edző.Várallyay Miklós. Domoszló: Schrüffel — Szarvas, (Csáki), Veres, Nagy, Szöllősi, Tóth Sz., - Bor­dás, Farkas, Varga, Galgó- czi dr. (Bánszki), Szabó I. Edző: Fehér István. G.: Dománszki, Nász, Kalmár. Jók: Nász, Tóth A., Do- rr.ánszki, Kalmár, ill. Schrüf­fel, Veres. A már bajnokcsapatként kiálló Hevesi SE népes szur­kolótáborának buzdításától kísérve, magabiztos játékkal győzött. A Heves ezzel fel­jutott a területi bajnokság Mátra-csoportjába. Ifik: He­ves—Domoszló 4—3. ÉRETTSÉGIZETT FÉRFI MUNKAERŐT ÁRUÁTVEVÖ MUNKAKÖRBE FELVESZÜNK. Kőbányai Sörgyár Kirendeltsége GYÖNGYÖS Körösi Cs. S. u. 4. Pipisi hír Kevés túrázó