Népújság, 1987. április (38. évfolyam, 77-101. szám)

1987-04-13 / 87. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1987. április 13., hétfő Nincs elmozdulás a holtpontról NŐI KÉZILABDA NB I. Szegedi „zakó” Vízilabda OB I. Gond nélkül EGER SE—VIDEOTON 0—0 NB I-es labdarúgó-mér­kőzés,. Eger, 1500 néző. V: Németh L. E SE: BodoLai — Varga, Fegyvernek!, Méhesi, Já- vorszky. (Csendes a 44. percben) — Lengyel, Bara­bás, Smuczer— Csányi (Fo­dor a szünetben), László, Kisg. Edző: Kiss Tibor. Videoton: Disztl P. — Végh, Disztl L., Németh, Horváth — Sallói, Csongrádi, Va­dász — Jónás (Máriás a 75. percben), Wittman, Csu­csánszky. Edző: Tajti Jó­zsef. (A televíziós közvetítés sokakat otthon marasztalt, aki mégis az „élő adásra” volt kíváncsi, okosan tette, ha ernyőt is vitt magával. A mérkőzés megkezdése után nem sokkal eleredt az eső, tartott végig az első félidő­dben. Az amúgy is felázott pályának ez cseppet sem használt, irreálissá vált a városi stadion gyepszőnye­ge. A játékosak elvégezték a tavaszi mélyszántást — bár ennek a karbantartók nem hiszem, hogy örülnek —, s legtöbbjükön olyan iszappakolás díszelgett, hogy a törökfürdőben megiri­gyelnék.) A körülmények ecsetelé­se után a lényeg: a 7. perc­ben Wittman ugratta ki Csucsánszkyt, Fegyverneki azonban még a térfél kö­zepén becsúszva szerelt. A 12. percben végezte el első és egyben utolsó szögletét a házigazda (ugyanez a ven­dégeknek csak a 39. perc­ben dukált). Németh ka­pott névrokonától egy sár­ga lapot, amiért csúnyán földhöz teremtette Kisst. A 17. percben Sallói indításá­val Vadász megiramodott, a balösszekötő helyéről be­adott, Csucsánszky lövése átcsorgott Bodolai lába kö­zött, de az erejét vesztett lab­dát a kapus másodszorra megfogta. Egy perccel ké­sőbb Sallói fejese a bal kapufán „porzott”. A 20. percben Disztl L. fejelte el a labdát László elől, majd Fegyverneki távoli szabadrúgása ment mellé. Bodolai Jónás lövését ölel­te magához a bal saroknál, ezután Barabás próbálko­zott, de nem találta el a ka­put. A 41. percben Vadász labdáját Jónás az 5-ös sar­káról az oldalhálóba továb­bította, majd a hazaiak ak­cióját Varga, fejezte be úgy, hogy 14 m-es jól irányzott lövését Disztl P. öklözte vissza a mezőnybe. A 44. percben Csendes váltotta fel Jávorszkyt, aki igencsak fájlalta a járomcsontját, mert véletlenül Fegyverneki fej­be rúgta. SZÜNET UTÁN kisütött a nap, de a pá­lya állapotán ez mit sem vál­toztatott. „Leült” a mérkő­zés, 15 percet kellett várni egy lejegyezhető támadásra. Méhes) Disztl L. mellett húzott el a jobb szélen, be­adását Disztl P. a levegő­ben úszva kaparintotta meg László előtt. A csereként beállt Fodor átadását Ba­rabás nem tudta lekezelni Hiába érkezik jól László, Disztl P. bravúrosan hárítja Méhesi beadását (Fotó: Szántó György) íimfim «äffe! a 16-oson belül, így odalett a lehetőség. A 70. percben Kiss hosszan szöktette ma­gát a 16-oson belül, vesztére, mert a kapujából kifutó Disztl P. így ártalmatlanná tette a labdát. Két perc múl­va Barabás bal külsővel a jobb kapufa mellé perdített. Egy újabb egri támadásnál Smuczer 8 m-ről fejelt a Videoton kapusának kezébe. A mérkőzés lefújása előtt öt perccel Csucsánszky szög­lettel felérő szabadrúgást ívelt be a jobb oldalról, a hátvéd Disztl L. nem sokat teketóriázott, félfordulásból lőtt, s bizony Bodolainak minden tudására szüksége volt, hogy kitornássza a lab­dát a jobb sarokból. Nyeretlenségi szériája to­vábbra sem szakadt meg az Eger SE-nek. A tavaszi sze­zon derekánál tartunk, s az eltelt hét forduló során egy jottányit sem változott a csapat helyzete. Az első győzelem megszerzésére jó alkalom lett ivolna a kátyú­ban veszteglő Videoton el­leni találkozó, de hát az idő­járás keresztülhúzta a szá­mításokat, ímert a pályán a vályogvetők talán megéltek volna, de a futballisták nem. A hazaiak inkább a má­sodik felidőben találtak ma­gukra, de a büntetőterület közelében egymás után hal­tak el a még oly ígéretes tá­madások is. A vezető edző minden találkozó előtt kéri lőjenek, feleslegesen ne ci­peljék a labdát. Ügy tűnik, ez a kérés most is süket fü­lekre talált, az egri csatárok, középpályások alig adtak munkát Disztl Péternek. Pedig a csúszós labda, a kapu előtti bokáig érő sár könnyen megtréfálhatta vol­na a nyurga hálóőrt. De en­nek ellenére távoli lövések­kel alig próbálkoztak a há­zigazdák. Hiába darálták végig a találkozót az egriek, a lelkesedés, a küzdeni aka­rás még kevés a győzelem­hez. Gólokat kell rúgni ah­hoz, hogy elmozduljanak a holtpontról. Bodolai bizonytalanul kez­dett, de bemelegedett és is­mét csapata biztos pontja lett. Fegyverneki tartja ki­tűnő formáját, rajta kívül Varga emelkedett még ki a hátvédsorból. Méhesi elég bátortalanul, aránylag sok hibával játszott, volt egy szép elfutása. Jávorszki és a helyére beállt Csendes megfelelt. A középpályások adósak maradtak a szerve­zéssel, talán Lengyel a ki­vétel. Barabás az első fél­időt ellazsálta, a folytatás­ra feljavult, Smuczert a szíve vitte. Elöl Kiss magára maradt, hiába dolgozott han­gyaszorgalommal. László meg sem közelítette önmagát, Csányinak voltak jó meg­mozdulásai, de alapjában véve igyekezett hamar sza­badulni a labdától. Fodor bárcsak egy félidőt játszott, elfáradt, nem látszott raj­ta, hogy ő volt az ősz legjobb hazai középcsatára. Kiss Tibor: „Most is meg­tettünk mindent, de saját árnyékunkat nem tudtuk átlépni.” További eredmények: 0. Dózsa—Ferencváros 1—0, Pécs—Tatabánya 0—1, Du­naújváros—Békéscsaba 2—2, Bp. Honvéd—Vasas 0—1, Rába ETQ—Haladás 3—0 Siófok—Zalaegerszeg 2—2, MTK-VM—Debrecen 1—1. Budai Ferenc Az NB I. állása: 1. MTK—VM 2. Ü. Dózsa 3. Tatabánya 4. Bp. Honvéd 5. Pécs 6. FTC 7. Haladás 8. Vasas 9. DMVSC 10. Békéscsaba 11. Videoton 12. Rába ETO 13. ZTE 14. Siófok 15. Eger 16. Dunaújváros 22 14 5 3 40-16 33 22 13 5 4 38-14 31 22 13 3 6 34-18 29 22 12 4 6 31-27 28 22 10 4 8 22-14 24 22 7 9 6 18-14 23 22 9 5 8 25-26 23 22 9 4 9 30-31 22 22 7 7 8 28-31 21 22 6 9 7 22-27 21 22 6 7 9 20-22 19 22 4 9 9 30-33 17 22 4 9 9 21-28 17 22 4 8 10 22-31 16 22 4 7 11 17-42 15 22 3 7 12 20-44 13 A góllövőlista élmezőnye: 15 gólos: Rostás (Ü. Dózsa) 14 gólos: Détári (Bp. Hon­véd), Vincze I. (Tatabá­nya) 12 gólos: Szeibert (MTK— VM) 9 gólos: Bücs (Debrecen) 8 gólos: Mörtel (Debrecen) 7 gólos: Boda (MTK—VM), Dzurják (FTC), Elekes (Haladás), Kurucz (Bé­késcsaba), Lehota (Du­naújváros), Péter (ZTE), Szentes (Rába ETO) Bornemissza-emlékverseny, IBV-válogató Csomós ezüstérmes Több, mint két évtizedes múltra tekinthet vissza a me­gyei birkózó szövetség Bor­nemissza Gergely kötöttfo­gású ifjúsági emlékverse­nye, melynek idei küzdel­meit az elmúlt hét végén rendezték az egri körcsar­nokban. A hagyományt gaz­dagítandó, az MBSZ javas­latára második alkalommal volt a verseny egyúttal vá­logató is az IBV-re, így ket­tős cél vezérelte az egybe- sereglett ifjoncokat. Vala­mennyi súlycsoportban né­pes mezőny indult harcba a helyezésekért, 35 .egyesület 198 indulója lépett a sport- csarnok három szőnyegére. Már a szombati selejte­zőkben volt számos szikrázó összecsapás, a vasárnapi döntők még inkább igazol­ták, tehetséges utánpótlás sorakozik a felnőtt élgárda mögött. A súlycsoportok fi­náléjában a házigazda egri­ek az 50 kg-os Csomós ré­vén voltak érdekeltek, aki hat kétvállas győzelemmel érkezett a döntőbe. Ott már nem bírt kalocsai ellenfe­lével, így a Pneumatika­kupán szerzett második, va­lamint a budapesti nemzet­közi versenyen elért negye­dik helyezése után ismét ezüstérmet' szerzett. Ered­ményhirdetéskor még kü- löndíjban is részesült. Dobo­góra pályázott a 81 kg-os Kispéter is, de végül meg kellett elégednie a negyedik helyezéssel. Lakatos András az Eger SE vezető edzője még Tamási, Cserháti és Nagy L. versenyzésével volt elégedett, de mint elmond­ta, Krémer és Bodor to­vábbra is adós az idei bi­zonyítással. Az idei Bornemissza-em­lékversenyen főleg a vidéki szakosztályok jeleskedtek, tíz súlycsoportból csak négy­ben született fővárosi siker. összesítésben az SZVSE 30 ponttal szerezte meg az el­sőséget, ezzel a vándordíj idei védője lett a jól felké­szített szegedi gárda. BUDAPRINT SZ. TEXTIL­MÜVEK—EGER SE 27—21 (15—12) NB X-es női kézilabda­mérkőzés, Szeged, 400 néző. V.: Nyári, Veszter. Eger: Erdődi — Pollákné 1, Nádassyné 2, FÖRGÓNÉ 3, Gergely 2, SZABÓNÉ 5, Jacsó. Cs.: Farkas, Tóth 5, Bereczkiné 3, Lendvai. Ed­ző: Brandstädter Gábor. Már az első játékrészben is végig a hazaiaknál volt az előny, de igazából nem EGER SE—TFSE 3—0 (6, 9, 3) NB I-es női röplabda- mérkőzés. Eger, körcsörnok 400 néző. V.: dr. Vasziliy, Zalánfi. ESE: Király, Molnár, FÉ­SŰS, dr. Sikéné, NOWAK, LIKTOR. Cs.: Dérczi. Edző: dr. Phan Hong Minh. Az egri lányok nem vet­ték könnyedén a kiesésel­kerülésért harcoló főiskolá­sokat, odafigyelve játszottak. LENGYELORSZÁG —CIPRUS 0—0 A labdarúgó Európa-baj- noki selejtezők 5. csoportjá­nak éddigi, kétségkívül leg­nagyobb meglepetését okozta vasárnap Gdanskban Ciprus együttese azzal, hogy a nem titkoltan gólkülönbség-javí­tásra készülő Lengyelország­tól pontot rabolt. Lengyelország csapata nem­csak az eredménnyel, de a mutatott játékkal is óriási Rio de Janeiróban, 38 fo­kos hőségben, százezer né­ző előtt, a brazil nagydíjjal megkezdődött a Forma—1-es autók idei világbajnoksága. Rögtön a rajt után, a ha­zaiak kedvence, Senna vágott az élre, ám nem sokkal ké­tudott elhúzni a textiles, az Eger joggal bizakodott a felzárkózásban. A fordulás Utáni percekben (19—16-nál) a beállós Gergely válla meg­sérült, és a kényszerből át­szervezett csapat már kép­telen volt megakadályozni a szegediek biztos győzelmét. A következő fordulóban április 17-én, pénteken 16.30 órakor a három forduló után a szintén pontnélküli Tatabánya lesz az ESE ven­dége a körcsarnokban. (fesztbaum) s ennek következtében nagy fölénybe kerültek. A legszo­rosabb küzdelem a második játszma elején alakult ki, ekkor a vendégek Héri ve­zérletével felzárkóztak, a mérkőzés megfordítására azonban már nem maradt erejük. A piros-kékek alig 40 perc alatt vitán felül jobbnak bizonyultak az ele­mi hibákat vétő ellenfelük­nél. Nagy tetszéssel fogadta a közönség a hazaiak rövid feladás utáni „tyúkütéseit”. csalódást okozott. A vendé­geknél Haritu kapus kiemel, kedett, de a teljes közvet­len védelem is csillagos je­lest érdemel. Lengyelország legközelebb Görögországgal játszik ide­genben. csakúgy április 29- én, mint Hollandia Magyar- országgal. A csoport állása: 1. Görögország 5 3 1 1 11- 7 7 2. Hollandia 4 2 2 — 4- 1 6 3. Lengyelország 3 1 2 — 2-14 4. Magyarország 3 1 — 2 2-3 2 5. Ciprus 5 — 1 4 3-10 1 sőbb már a világbajnoki címét védő, francia Alain Prost vezetett, és pályafutá­sa 26. GP-győzelmét aratta, s ezzel minden idők máso­dik legeredményesebb ver­senyzője. EGER—KECSK EMÉTI VÍZMŰ SC 9—5 (1—1, 4—1, 1—1, 3—2) Kecskemét, 300 néző. V Császár, Matyó. Eger: LIPOVICS — Ve- cseri, Vincze 1, MADARASI 2, Bíró 1, -BÚZA 2, dr. SIKE 2, Nagy, Kelemen 1, Zalán- ki. Edző: Gyulavári Zoltán. A kecskemétiek lelkese­dése nem pótolhatta a játé­kukban tapasztalható hiá­nyosságokat, amelyeket a rutinos egri pólósok rendre kihasználtak. Az egri csapat tehát a gyenge idénynyitás után jó mérleggel zárta a kettős fordulót. A totó 15. heti játékszeivényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bp. Honvéd—Vasas 0—1 2 2. Ü. Dózsa—Ferencváros 1—0 1 3. Kaiserslautern— Leverkusen 1—1 x 4. Mönchengladbach— Bayern München 0—1 2 5. Düsseldorf—VfB Stuttgart 1—0 1 6. Oberhausen—St. Pauli 0—1 2 7. Solingen—Aachen 2—1 1 8. Ascoli—Sampdoria 0—1 2 9. Avellino— Internazionale 0—1 2 10. Juventus—Roma 2—0 1 11. Verona—Napoli 3—0 1 12. Bologna—Cremonese 0—2 2 13. Lazio—Cesena 1—0 1 Pótmérkőzések: 14. Genova—Messina 1—0 1 15. Cagliari—Bari 2—2 x 16. Taranto—Modena 1—0 1 Borkai győzött Londonban A londoni nemzetközi tor­naverseny első napján a férfiaknál és a nőknél az egyéni összetettben hirdet­tek végeredményt. Az el­múlt héten a Vasért nem­zetközi bajnokságán is dia­dalmaskodott Borkai Zsolt tartotta nagyszerű formáját Ezúttal sem talált legyőző­re, egy pont (!) előnnyel végzett az élen. Eredmények: 1. Borkai Zsolt 56,90 pont, 2. Morris (brit) 55,90, 3. Min Fan (kí­nai) 55,85. A „kis” Ciprus nagy bravúrja A világbajnok nyert MÁTRA-CSOPORT Élmezőnyt formáló Hatvan A területi labdarúgó-bajnok­ság 22. fordulójának mérkőzé­seiről a következőket jelentet­ték tudósítóink: Hatvan—H. Papp J. SE 1—0 (0—0) Miskolc, 500 néző. V.: Enrei- ter. HKVSC: Kiss — Borics, Füzér, Gohér, Turcsányi, Sáfrán, Zom- bori. Sima, Pádár, Gömöri, Ke­repesi (Komjáti). Edző: Trei­ber Rudolf. A gól története: Az 50. perc­ben Gohért szabálytalanul sze­relték a kaputól 22 m-re. A szabadrúgásból Gömöri bődüle- tes erővel a bal felső sarokba lőtt, 1—0. A kitűnően védekező vendé­gek ügyesen fékezték a hazaiak lendületét, végig uralták a kö­zéppályát és egy jól eltalált sza­badrúgással meglepő, de telje­sen megérdemelt győzelmet arattak. A jól játszó hatvani csapatból Gohér (a mezőny leg­jobbja), Borics, Zombori, Sáfrán és Gömöri emelkedett ki telje­sítményével. Ifik: 4—1. Szendi László Bélapátfalva—Edelény 3—0 (3—0) Bélapátfalva, 400 néző. V. : Ágoston. B. Építők: Horváth A. — Be- recz I., Zágonyi, Torbavecz. dr. Cseh, Berecz P., Horváth J., Horváth T. (Deme), Szilágyi II.. Fenyves, Barta (Kapui). Edző: Fodor Pál. A gólok története: A 9. perc­ben Horváth J.—Fenyves volt a labda útja és utóbbi a kapu bal sarkába lőtt, 1—0. A 14. perc­ben Fenyves remek átadását Barta lőtte a hálóba, 2—0. A 40. percben, f kapu előtti kavarodás­ból Szilágyi II. szerzett újabb gólt, 3-0. Jó iramú mérkőzésen, az első játékrészben fölényben játszott az Építők, szünet után mindkét oldalon több helyzet maradt ki­használatlanul. A hazaiak kö­zül Berecz I., Torbavecz, dr. Cseh, Horváth J. és Fenyves já­téka tűnt ki. Ifik: 1—5. Horváth Mihály Romhány—Gyöngyösi SE 1—0 (1—0) Romhány, 400 néző. V.: Tóth. GYSE: Szélesi — Jónás, Má- di, Jerem, Vágó, Jakab, Fe- rencz (Patócs), Varga, Pásztor, Molnár T., Szabó. Edző: Szőke Barnabás. A gól története: A 38. perc­ben jobb oldalról beívelt labdát a szabadon hagyott Keresztes 7 m-ről vágta a bal felső sarokba, 1—0. Jó talajú pályán, a sok gól­helyzetet kihagyó GYSE legalább döntetlent érdemelt volna. A 70. percben Jónást a játékvezető ki­állította. A 81. percben Gáti 11- esét Szélesi kivédte. Jók: Szé­lesi (a mezőny legjobbja), Je­rem, Varga. Ifik: 0—1. Skocsovszky Tibor B. Építők Volán—Apc 1—0 (0—0) Miskolc, 100 néző. V.: Gál. Apc: Németh — Gyetvai, Kiss, Jambrik G., Szőke, Nagy, Eckert (Janik), Varga, Kovács J., Fo­dor, Kovács L. (Kun). Edző: Országh János. A gól története: A 81. perc­ben, jobb oldali támadás végén, Sverla egy méterről a hálóba to­vábbította a labdát, 1—0. A végig nagy iramú, kiesési rangadó kiegyenlített erők küz­delmét hozta és egy gól dön­tött. Az apciak közül Németh, Kiss, Varga játszott jól. Ifik. 4—1. Jambrik Tamás Recsk—St. Kohász elmaradt Mint azt Lehnert Zoltán tu­dósítónk jelentette, a többna­pos esőzés miatt mindkét knék_ tér víz alá került, ezért a já­tékvezető nem tartotta alkalmas­nak a pályákat a mérkőzés le­játszására. A két csapat talál­kozójának újabb időpontját ké­sőbb jelölik ki. További eredmények: St. Sík­üveg—B. Bányász 4—2, Nagybá- tony—Olefin SC 2—0, Sajóbá- bony—Kazincbarcika 1—2. A bajnokság állása: 1. K.-barcika 22 14 4 4 40-15 32 2. H. Papp SE 22 11 8 3 32-19 30 3. Nagybátony 22 9 9 4 29-17 27 4. St. Síküveg 22 11 4 7 30-26 25 5. Recsk 21 9 7 5 34-27 25 6. B.-falva 22 9 5 8 36-25 23 7. Romhány* 22 9 7 6 27-20 23 8. Hatvan 22 9 5 8 26-22 23 9. Edelény 22 8 6 8 38-34 22 10. Sajóbábony 22 7 7 8 31-31 21 11. B. Bányász 22 7 7 8 34-39 21 12. Gyöngyös 22 7 6 9 28-24 20 13. Olefin SC 22 7 6 9 29-35 20 14. St. Kohász 21 5 6 10 21-33 15 15. B. Ép. Volán 22 4 4 14 19-38 12 16. Apc 22 2 3 17 12-60 7 Megjegyzés: * — 2 büntetőpont levonva. RÖPLABDA NB I. Vitán felül...