Népújság, 1987. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1987-03-23 / 69. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1987. március 23., hétfő Talpra állt az ESE EGER SE—MTK-VM 2—2 (2—0) NB I-es labdarúgó-mér­kőzés. Eger, 8000 néző. V.: Kőrös. ESE: Bodolai — Csendes, Fegyverneki, Méhesi, Jávorszky, — Lengyel (Varga az 58. perc- Den>, Barabás, Smuczer — Fo­dor (Csányi a 85. percben), László, Kiss. Edző: Kiss Tibor. Híres, Szalai, Kajdy, — Talapa MTK-VM: Gáspár. — Turner. Híres. Szalai. Kajdy. — Talapa. Varga I.. Szeibert (Balogh a 19. percben) Bognár — Jován (Oroszki a 85. percben). Boda. Edző: Verebes József. Pár percig tartott csupán a játékkóstolgatás, aztán ro­hamra indult az egri had. Először Kisst szerelte Kajdy az ötösnél, majd Fodor 25 méteres szabadrúgását kö­vetően László épphogy mel­lépöckölte a Gáspárról visz- szapattanó labdát. A gól sem váratott sokáig magára. A 8. percben Fodor bal oldali szöglete élesen kanyarodott középre, Gáspár most sem tudta megfogni a labdát, ám Lászlónak helyén volt a szí­ve, és a kapuba préselte a hazaiak vezető gólját, 1—0. A másik oldalon Bognárnak volt egy ígéretes lövése, de ebbe Boda „önfsláldozóan” belenyúlt. Szeibert és Boda is ápolásra szorult a part­vonalnál, a csatár bal comb­ján egy fáslival tovább játsz­hatott, a középpályás vi­szont az öltözőbe bicegett. A mérkőzést Balogh folytat­ta. (Az újabb negyedóra az MTK-VM szorításában telt el. Jellemző volt, hogy Bodolai kirúgásával rendre a vendégek len­dültek támadásba, ebben az időszakban alig lépte át a felezővonalat az ESE. Kritikus 15 perc volt, de a jól szervezett védelem tökéletesen rombolt a 16- os előterében.) Aztán, amikor az óramu­tató arra készült, hogy a 35. percre ugorjon, növelté elő­nyét a piros-kék együttes. Barabás ívelt be szabadrú­gást a jobb szélről, László két védő fölé tornyosulva ugrott fel, és fejjel a háló­ba csúsztatta a labdát, 2—0. A félidőben Kajdy reklamált még egy, szerinte jogos li­est. majd Fodor életveszé­lyes hazaadását lábbal men­tette Bodolai Boda elől. (Harsant a 45 perc le­teltét jelző sípszó, s min­denki az öltözőbe tartott. Egy embert kivéve. Ve­rebes edző a játékvezetői hármas felé vette útját, s feltehetően keresetlen szavakkal illette közre­működésüket. Az más kérdés, hogy a szövetségi kapitány ezek után zúgó fütty kíséretében vonult le a pályáról, s ezzel a jelenettel több ezer el­lendrukkert szerzett ma­gának.) Szünet után mindjárt Boda lövése moz­gatta meg Bodolait, ezt kö­vetően Varga I. bombáját tolta szögletre a bal felső saroknál, bár sokan úgy lát­ták, mellé ment volna. Tur­ner ívelte be a sarokrúgást, amit Boda három lépésről fejelt a kapuba, 2—1. Az egri hátvédek meg sem tud­ták vitatni egymás között a gólt, amikor ismét meg- zörrent a háló. * Bognár bal Pedig Jávorszky a labdát érte (Fotó: Kőhidi Imre) Leg-ek A találkozó szüneté­ben adták át az Eger SE Baráti Köre által tala­pított vándordíját az egyesület ,elmúlt évi leg­jobb női és férfi sporto­lójának, valamint a leg­eredményesebb edzőnek. A baráti kör elnökétől dr. Jenes Páltól Forgó Jánosné (kézilabdázó), Lipovics Zoltán (vízilab­dázó) és dr. Phan Hong Minh (a női röplabda-csa­pat edzője) vehette át a serlegeket. oldali szögletét Balogh kö­zelről értékesítette. 2—2. Már az első félidőben sem délutáni fogócskához hason­lított a játék, de a folyta­tásban csak szaporodtak a durvaságok. Varga I. és Hí­res sárga lapja között Kajdy lába előtt suhant el a lab­da a hazaiak kapujánál. Az egriek cseréltek. Varga jött be Lengyel helyett és azon­nal átvette Boda őrzését. Nem sokkal ezután Jován a kaputól hat méterre lyukat rúgott, Boda alig fejelt mel­lé. A 66. percben Fodor re­mek érzékkel indította Kisst, aki a bentetőterületen be­lül hatalmasat esett — per­sze nem önszántából — de a síp néma maradt. Hét perccel később Kiss három védőt is elfektetett, közép­re gurított, és Smuczer már lendítette a lábát, amikor Talapa közbelépett. Bodolai ismét lábbal tisztázott, ez­úttal Szalai elől, majd Tur­ner vette tudomásul a sárga lapját, azután Balogh mil­liméterekkel fejelt mellé egy szögletnél. A 81. percben Varga I. elkaszálta Bara­bást, ezért a tettéért ő már csak piros lapot kaphatott. (A televízió jóvoltából egy héttel ezelőtt már ízelítőt kaphattunk az MTK-VM munkamódsze­reiből. Akkor az FTC futballistái voltak a szen­vedő fél, most az egriek borogathatják sajgó se­beiket, a kíméletlen be­lépők nyomán. A ke­ménység velejárója a fo­cinak, de a kék-fehérek úgy tűnik átestek a ló másik oldalára.) Most vagy soha. Így le­hetne summázni azt az el­szántságot, ahogy az Eger SE felállt a kezdéshez. A ven­dégek talán egy nyusziel­lenfélre számítottak, ehelyett győzelemre éhes oroszlánok­kal találták magukat szem­ben. 2—0 után Vass István Zoltán rádiós kollégám sem akart hinni a szemének, de elismerően bólogatott, lát­va a házigazdák lelkesedé­sét, mérhetetlen szomját a sikerre. Az előny megnyug­tatónak látszott, mégis két szöglet és két perc elég volt ahhoz, hogy az egyik pont átvándoroljon az MTK-VM tarsolyába. Az egyenlítést követően negyedóráig ár­nyéka volt önmagának, ad. dig mutatott teljesítményé­nek az ESE, de nem adta fel, nem vette fel a sündisz- nóállást. Bár ekkor már jobban kidomborodott a fő­városiak tudása, a sáros ta­lajon is „tették” a labdát, játékukból mégis a sok sza­bálytalanság tűnt ki. Sőt! A piaci kofák elbújhattak mö­göttük, annyit beszéltek, vi­tatkoztak, reklamáltak a pá­lyán. Talán ez is hozzátar­tozik a Verebes-koreográfiá­hoz? Az eredményen túl lé­nyeg az, hogy levetkőzte ré­gi énjét az Eger. Nem vélet­len a címben megfogalma­zott kijelentés, csak rá ne cáfoljanak a tudósítóra ... Bodai, érdemeit elismerve jobban is helyezkedhetett volna a góloknál. A véde­lemben Fegyvernek! a di­rigens szerepét ellátta, közé­pen Barabás és Smuczer emelkedett ki. A csatárok­nak felvillanásaik voltak, formájuk javul, leginkább Kissé. László góljai aranyat értek. Kiss Tibor: Gratulálok a játékosoknak. Sajnos a rövid­zárlat egy pontunkba került. Budai Ferenc További eredmények: Va­sas—Ü. Dózsa 1—1, FTC— Bp. Honvéd 2—3, Haladás— Videoton 2—2, Pécs—Siófok 2—1, Békéscsaba—Rába ETO 1—1, ZTE—Debrecen elma­radt, Tatabánya—Dunaújvá­ros 3—1. A bajnokság állása: 1. MTK-VM 19 12 4 3 35-14 28 2. Ü. Dózsa 19 11 5 3 35-11 27 3. Tatabánya 19 11 3 5 31-15 25 4. Bp. Honvéd 19 10 4 5 28-25 24 5. Pécs 19 9 4 6 18-11 22 6. FTC 19 6 9 4 16-12 21 7. Haladás 19 8 4 7 21-22 20 8. Vasas 19 7 4 8 27-27 18 9. Békéscsaba 19 5 8 6 19-24 18 10. Videoton 19 6 5 8 19-18 17 11. Debrecen 18 6 5 7 22-26 17 12. Rába ETO 19 3 9 7 25-29 15 13. Siófok 19 4 6 9 20-28 14 14. Zalaegersz. 18 3 7 8 15-23 13 15. Eger 19 4 5 10 16-40 13 16. Dunaújv. 19 2 6 11 16-38 10 A Hódtriatlonon: Wolszky harmadik A totó 12. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Vasas—Ü. Dózsa 1:1 x 2. Ferencváros—Bp. Honvéd 2:3 2 3. Bochum—Kaisersl. 3:11 4. FC Homburg—Dortmund törölve 5. Blau-W. 90—VfB St. törölve 6. Freiburg—Darmstadt törölve 7. Fortuna K.—Hannover 1:1 x 8. Kassel—Karlsruhe 0:4 2 9. Atalanta—Verona 1:0 1 10. Fiorentina—Milan 2:2 x 11. Intem.—Napoli 1:0 l 12. Cesena—Messina 2:0 1 13. Campobasso—Genoa 0:0 x Pótmérkőzések: 14. Lecce—Pescara 0:0 x 15. Sambenedettese—Pisa 0:2 2 16. Lanerossi—Bologna 2:2 x A KISZ zászlóbontásának 30. évfordulója tiszteleté­re szombaton Hódmezővá­sárhelyen rendezték meg a Hódtriatlon idénynyitó ver­senyt 79 résztvevővel. A férfiak 10 és a nők 6 km-es futással kezdték a versenyt, azután kerékpá­ron 40, illetve 30 kilomé­tert tettek meg. A befejező szám a 1500 és az 1000 mé­teres úszás volt. A nőknél a kaposvári Len­ti Anita győzött végig ve­zetve, kitűnő 1:53:34 órás idővel. 2. Baranyai Judit (Budapest) 1:55:09 ó. 3. Wolszky Éva (Eger) 1:59:04. A férfiaknál a miskolci műegyetemista Kropkó Pé­ter lett az első remek, 2:19:42 órás idővel. 2. Jakócs György (Szeged) 2:22:42 ó. 3. Ve- cseri Lajos (Szentes) 2:26:27. MÁTRA-CSOPORT HKVSC-siker a megyei rangadón A területi labdarúgó-baj­nokság 19. fordulójának mérkőzéseiről a következő jelentéseket kaptuk: Apc—H. Papp J. SE 0—0 Apc, 400 néző. V.: Kálmán. Apc: Németh — Gyetvai, Kiss, Illés, Szőke, Nagy, Eckert. Varga, Fodor, Ko- vács_ J„ Kovács L„ (Jancsó). Edző: Országh János. Mindvégig küzdelmes, színvonalas mérkőzést vív­tak a csapatok. A Qualitál gárdája felvette a honvéd- csapat diktálta iramot, rend­kívül lelkesen, időnként ki­fejezetten jól játszottak, s megérdemelten jutottak az egyik ponthoz. A látottak alapján nem lehetett el­dönteni, hogy melyik csa­pat hol áll a tabellán. A mérkőzés üde színfoltja volt a kitűnő határozott já­tékvezetés. Jók: a teljes hazai csapat, ill. Budai, Balogh I. és Pri­bék. Ifik: Apc—DVTK II. 1—7. Jambrik Tamás Hatvan—Bélapátfalva 2—1 (1-1) Hatvan. 500 néző. V.: Kur- mai. HKVSC: Kiss — Borics. (Gohér) Füzér, Turcsányi, Sáfrán, Komjáti, Zombori. Sima, Pádár, Gömöri, Ke­repesi. Edző: Treiber Ru­dolf. Bélapátfalva: Horváth A. — Berecz, Juhász, Cseh, Torbavecz, Horváth J.. De­rne, Horváth T„ Fenyves. Berecz E. (Csanádi) Barta (Józsa). Edző: Fodor Pál. A 29. percben Kerepesi el­húzta a labdát a kapus mel­lett, majd a hálóba gurí­tott, 1—0. A 36. percben bal oldali támadás végén Deme 15 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 1—1. A második félidő első per­cében Gömöri Simához to­vábbította a labdát, aki tíz méterről lőtt a bal alsó sa­rokba, 2—1. Az 52. percben Füzért kezezésért kiállí­totta a játékvezető. (Előtte már kapott sárga lapot). Az első félidőt végigtá­madta a Hatvan, a kiállítás után a vendégek játszottak fölényben, de a házigazdák jól védekeztek. Jók: Kiss, Sáfrán. Gömö­ri, Kerepesi, ill. Torbavecz. Deme. Ifik: 4—1. Szénái László Borsodi Bányász—Recsk 3—1 (2—1) Sajószentpéter, 400 néző. V.: Rideg. Recsk: Szászi. — Danyi. Bódi, Horváth J„ Nagylaki. Klement (Szabó). Bencsik, Bencsok, Csanálosi, Hor­váth Zs., Kiss. (Szén). Ed­ző: Szabó Géza. A gólok története. 19. perc: bal oldali támadás vé­gén Kovács közelről fejelt a hálóba, 1—0. 20. perc: nagy védelmi hibát köve­tően Palej volt eredmé­nyes, 2—0. 43. perc: a 16-os csücskéről Bencsik védhe- tetlenül lőtt a bal sarokba, 2—1. 60. perc: bal oldali szögletből Kovács állította be a végeredményt. 3—1. Irreális talajon a lelke­sebben játszó hazai gárda megérdemelten nyert. Jók: Palej, Kovács, Lintner, ill. Danyi, Bencsik. Ifik: 3—2. Lehnert Zoltán Gyöngyös—Sajóbábony 2—1 (1—0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Enreiter. . Gyöngyös: Szélesi — Jó­nás, Mádi. Jerem, Hegyi, Jakab. Pásztor, Varga, Vaj­da. Molnár T„ Patócs (Mol­nár A.), Edző: Szőke Barna­bás. A 40. percben Vajda ug­rott ki a bal oldalon, a 16- os sarkától remekül gurí­tott középre. Jónás röviden mentett és névrokona a hazai Jónás közelről he­lyezett a kapu közepébe, 1—0. Az 58. percben jobb oldali vendégtámadást kö­vetően a rosszul kereszte­ző Mádit Kovács átját­szotta és labdáját Sziklai közelről továbbította a jobb alsó sarokba, 1—d. A 82. percben Molnár T. a bal ol­dalról, az alapvonal közelé­ből lágyan középre ívelt és a védők közül magasan kiemelkedő Pásztor a kapu közepébe bólintotta. 2—1. A 80. percben Zsírost ki­állította a bíró. Közepes színvonalú, he­lyenként kemény mérkőzé­sen végre megtört a °yön- gyösiek nyeretlenségi soro­zata. Jók: Jónás, Varga, Vajda, ill. Szedlák. Ifik: 3—2. Szkocsovszky Tibor További eredmények: Nagybátony—St. Síküveggy. 1—0. St. Kohász—Kazinc­barcika 1—2. Olefin SC— Romhány 0—0. Edelény— B. Ép. Volán 2—2. A bajnokság állása: 1. H. Papp J. SE 19 10 8 1 29-15 28 2. Kazincbarcika 19 11 4 4 34-14 26 3.Nagybátony 19 8 8 3 24-13 24 4. Recsk 19 8 6 5 32-26 22 5. St. Síküveggy. 19 9 4 6 24-21 22 6. Bélapátfalva 19 8 4 7 30-20 20 7. Edelény 19 7 6 6 35-29 20 8. Hatvan 19 7 5 7 23-20 19 9. B. Bányász 19 7 5 7 32-35 19 10. Gyöngyös 19 6 6 7 26-22 18 11. Romhány* 19 7 6 6 24-20 18 12. Sajóbábony 19 6 6 7 24-26 18 13. Olefin SC 19 6 6 7 27-31 18 14. St. Kohász 19 5 5 9 18-28 15 15. B. É. Volán 19 3 3 13 18-36 9 16. Apc 19 2 2 15 10-54 6 •Megjegyzés: A Romhánytól két büntetőpont levonva. Olaszországi kiruccanás Mint ismert, hétközben Olaszországban lépett pályára a Mátra-csoport válogatottja, viszonozva laz itáliai ama­tőrök múlt évi vendégszereplését. A pénteken este ha­zaérkezett együttes egyik vezetője, dr. tCsicsai József, a területi .versenybizottság (elnöke tájékoztatott az olasz- országi hétközi kiruccanásról. — A visszavágó jellegű mérkőzésünkre a Róma mel­letti Frascoti nevű elővárosban került sor, (mintegy 2000 lelkes szurkoló előtt. A himnuszok elhangzása után mi a Szélesi — Zsiros, Kondás, Sztahon, Slezák — Lintner, He­gyi, Búza — Czél, Patócs, Deszatnik összetételű gárdával kezdtünk. Később játéklehetőséget kapott még Fehér a kapuban, Nagylaki a balhátvéd, Barta pedig a jobbszélső posztján. Első félidőben a hazaiak, fordulás után pedig válogatottunk kezdeményezett többet, a végeredmény 0—0 lett. — Kik nyújtottak jó teljesítményt? • — Csapatunk játéka megnyerte az igényes közönség tetszését. Különösen a gyöngyösi Hegyi, valamint a ka-, zincbarcikai Sztahon és Deszatnik játéka tűnt ki. A he­lyi vezetők hangsúlyozták, (hogy ez ia találkozó is jól be­leillett amatőr szövetségük elképzelésébe ... — Lesz-e folytatás? — Ügy tűnik, hogy igen. Erről előrehaladott tárgyalá­sokat folytattunk az MLSZ képviselőjének a 'jelenlétében. (szigetváry) Népszerűbb lesz a labdarúgásnál...? A II. karate-do IBUSZ- világkupán Jacques Del- court, a Karate Világszö­vetség (WUKO) francia el­nöke nyilatkozott a sport­ág időszerű kérdéseiről az MTI munkatársának. Egyik — meglepő — kijelentése szerint a karatesport a jö­vő évszázadban a legna­gyobb tömegeket vonzó egyéni sportággá növi ki ma­gát. Az 58 esztendős vezető azt sem tartja lehetetlen­nek, hogy a nem is olyan távoli jövőben népszerűbb lesz a labdarúgásnál is. — Mire alapozza utóbbi jóslatát? — Egyrészt arra, hogy ma­napság 25 millió ember hó­dol sportágunknak, edz ak­tívan. Másrészt az egyre tisztuló szabályrendszer ré­vén. olyannyira nagy vonz­erőt gyakorol majd a jövő század fiatalságára, hogy népszerűségben előkelőbb helyre juthat a futballnál. — Manapság elég sok ka­rateirányzat követel pol­gárjogot világszóvelségei. révén. Marad a stílusirány­zatok harca? — A „harc” fogalmat nem használnám. A kick-box például egyáltalán nem ka­rate! Annál inkább annak tekinthetjük a taekwon-dót. Az úgynevezett kyokushin­kai stílusért rajongók is előbb-utóbb elszigetelődnek, mert ebben a versenyfor­mában k.o. értékű ütés. rú­gás bevitele a cél, és ez antihumánus. — Elég sok hír szólt ar­ról, hogy a WUKO vezette karate-do irányzatnak van a legnagyobb esélye arra, hogy olimpiai sportág le­gyen. Ez igy igaz? — A NOB programbizott­sága tavaly elfogadta je­lentkezésünket. Várjuk a NOB válaszát. Hiszünk ab­ban. hogy mielőbb elismer­nek bennünket olimpiai sportágnak. Ha minden jói megy 1992-ben Barceloná­ban bemutató sportág lesz a karate-do, 1996-ban pedig már versenyezhetnek a ka- ratékák. Röplabda NB I. Akarásból: jeles ESE— DUTÉP 3—2 (9; —11; 5; —14; 7) NB I-es női röplabda-mér­kőzés. Eger, körcsarnok, 300 néző. V.: Kozim, Varga. ESE: Liktor, MOLNÁR, Király, dr. Sikéné, NOWAK, Kovács né, Cs.: FÉSŰS, Dér- czi. Edző: Dr. Phan Hong Minh. A találkozó kezdetén fél­perces néma felállással adó­zott a publikum és a játé­kosok Kovácsné Pálos Rita nemrégiben elhunyt édes­anyja emlékének. Ezit követően mindkét csapat óriási elámmal vetet­te magát a küzdelembe. A játék sok hibával tarkított, hullámzó volt, s az első három játszmában a színvo­nal is kívánni valót hagyott maga után. Végül a támadásban mutatott határozottabb és pontosabb játék, valamint a szinte határtalan küzdeni tudás döntött.