Népújság, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-03 / 259. szám

tf. NÉPÚJSÁG, 1986. november 3., hétfő Nyert a szerencsésebb Zalaegerszegi TE—Eger SE 1—0 (0—0) NB i-es labdarúgó-mérkő­zés. Zalaegerszeg, 2000 néző. V.: Lázin. ZTE: Balázs — Varga, •Csepregi A., Pécsi cs. Péter — Sipos, Rózsa, Soós (Far­kas a 65. percben), Galántai — Nagy I. (Balog a 86. perc­ben), Páli. Edző: Szabó Re­zső. ESE: Bodolai — Szert, Fegyverneki, Varga I., Já- vorszky — Vojtekovszky, Smuczer, László, Csepregi J. — Hodur (Jegesi. a 82. perc­ben), Kiss Gy. Edző: Kiss Tibor. A két együttes harmadik NB I-es összecsapására igen kevés néző volt kíváncsi, an­nak ellenére, hogy majd egy hónapja játszott utoljára ha­zai környezetben a zalai csa­pat. Az érdektelenséget iga­zolta a pályán zajló játék, hiszen 23 percet keLlett vár­ni az első lövésre, amikor Csepregi A. labdáját hárí­totta Bodolai. A találkozó nem hozta tűzbe a közönsé­get, csak az eredményjelző táblán levő felirat emlékez­tetett arra, hogy élvonalbeli mérkőzésen vagyunk. A já­tékvezetés szinkronban volt a találkozó színvonalával, a közönség több alkalommal méltatlankodott Lázin téves ítéletei miatt. A félidő haj­rájában két említésre méltó esemény történt, előbb Péter kapott sárga lapot reklamá­lás miatt, majd László lövé­sét védte lábbal Balázs. Szünet után rövidesen gól­szerzési lehetősége volt a ZTE-nek. Páli beívelését Ró­zsa továbbperdítette, a be­robbanó Nagy I. elől Fegy­vernek i mentett fejjel a gól­vonalon.. Az 51. percben újabb ZTE-játékos iratko­zott fel a sárga laposok listá­jára: azáltal Rózsa kapott figyelmeztetést, miután fel­vágta Csepregi J.-t. Hamaro­san erre a sorsra jutott Voj- tekovszky is, ő Galántai buktatásáért kapott sárga la­pot. A hazai csapat fölény­ben játszott, de a lelkesen küzdő egriek jól rombolták a veszélytelen egerszegi pró­bálkozásokat. Már-már úgy tűnt, hogy gól nélkül zárul a találkozó, amikor a 85. percben Farkas megszerezte a két pontot érő találatot csapatának: Csepregi A. be­ívelését Sípos továbbperdí- tette, és a csereként beállt játékos nyolc méterről a ka­pu jobb oldalába lőtt, 1—0. A hátralevő percek mozgal­masak voltak, a 88. percben Rózsa lövése a kapufáról vá­gódott ki. Folytatódott a hagyomány a ZTE győzelmével, NB I- es találkozón ugyanis az eg­riek még nem szereztek pontot, sőt még gólt sem lőttek a zalaiaknak. Ala­csony színvonalú, esemény­telen találkozón született meg a hazai kék-fehérek győ­zelme, amely a látottak alapján megérdemelt, hiszen a Heves megyeiek tulajdon­képpen csak a védekezéssel foglalkoztak. Egyénileg Bodolai jól vé­dett. A védelemből Fegy­verneki emelhető ki maga­biztos játékáért. A többiek teljesítménye az átlagos alatt maradt. Kiss Tibor: „A szerencsé­sebb csapat nyert.’’ Eckler Elemér További eredményiek: Bé­késcsaba—Tatabánya 0—4, Ű. Dózsa—Debrecen 4—0, FTC—Rába ETO 1—1, Siófok —Dunaújváros 0—0, Bp. Honvéd—MTK-VM 2—0, Ha­ladás'—Pécs 1—0, Videoton —Vasas 2—0. Az NB 1. állása: 1. Ü. Dózsa 11 7 3 1 21­■ 5 17 2. MTK-VM 11 6 2 3 19- 9 ltf 3. Haladás 11 6 2 3 15­■10 14 4. Ferencváros 11 4 6 1 12­■ 7 14 5. Pécs 11 5 4 2 7­■ 3 14 6. Bp. Honvéd 11 5 3 3 18­■16 13 7. Tatabánya 11 5 1 5 16­11 11 8. Videoton 11 5 1 5 13­-10 11 9. Vasas 11 5 1 5 13­■15 11 10 Rába ETO 11 3 4 4 13­•14 10 11. Békéscsaba 11 3 4 4 14­■16 10 12. Debrecen 11 4 2 5 15­•19 10 13. Eger 11 2 4 5 7­•18 8 14. Zalaegerszeg 11 3 1 7 11­17 7 15. Siófok 11 1 5 5 9­16 7 16. Dunaújváros 11 1 3 7 4­21 5 A góllövőlista élcsoportja: 9 gólos: Détári (Bp. Honvéd), Rostás (0. Dózsa), 8 gólos: Szeibert (MTK-VM), Vincze I. (Tatabánya), 6 gólos: Ku- rucz (Békéscsaba), Dzurják (Ferencváros), 5 gólos: Bücs (DMVSC), Mörtel (DMVSC), Boda (MTK-VM). Péter (ZTE). ★ ZTE—Eger SE 0—0. NB I- es juniorbajnokság. Zala­egerszeg,' 200 néző. V.: Ka- ráth. ESE: Póta (Varga) — Papp, Kórodi, Szűcs, Fülep —Szabó, Aux, Lehnert — Sí­pos, Sűrű (Deme), Mucza (Bohán). Edző: Benkő János. A nagy fölényben játszó ha­zaiak igazi helyzeteiben Póta kapus mindent hárított. Az egri fiatalok hibátlanul vé­dekeztek, akik közül Póta, Pa(pp és Kórodi teljesítmé­nye emelhető ki. Röplabda NB I. Szép szakaszok Csapatának egyik legki­egyensúlyozottabb teljesít­ményét dr. Sikéné nyújtotta (Fotó: Szántó György) DMVSC—Eger SE 3—2 (-9, 10, 12, -7, 10) NB I-es női röplabda- mérkőzés. Eger. körcsarnok. 300 néző. V.: Takács, Zách. ESE: SIMON, Nowak. DR, SIKÉNÉ, Molnár. Liktor, Ki­rály. Cs.: Dérci, Pálos, Vin- czepapp. Edző: Dr. Phan Hong Minh. Az első játszmát jó játék­kal simán hozták az egriek. A folytatásban 3—9-ről még fordítottak a hazaiak. de aztán meg is torpantak. A harmadik játszmában is akadt biztató állás. Előbb 6—3 majd 9—7-es piros-kék vezetés, de itt sem sikerült a befejezés. A negyedik játszmában jól összpontosí­tó Simonék végül is nyílttá tudták tenni a találkozó végkimenetelét. A döntés az ötödik játszmára maradt. Itt fordulásig minden úgy ment, ahogy végig szerettük volna, de aztán a jó játékerőt kép­viselő debreceniek a tudá­suk mellé a rutint ,is fel­vonultatták, s ezzel nyertek. Az öt játszmát a közönség végigizgulta, mert a játéko­sok sok szépséget vonultat­tak fel a sportág szépségei­ből. Jó néhány hosszú lab- damenet, támadásbefejezés, vagy éppen mezőnymunka, sáncolás ragadtatta tapsra a közönséget. Holnap, kedden a kör­csarnokban 16 órától a Bp. Spartacus vendégjátéka kö­vetkezik az Eger ellen. Mátra-csoport — Gömöri: „Magad uram, ha szolgád nincsen . . — Csányi: újra „szólt” a nyolclövetű Felőrölték a Kazincbarcikát A területi labdarúgó-bajnokság mérkőzéseiről a következő tu­dósításokat kaptuk: Bélapátfalva— Kazincbarcika 2—0 (1—0) Bélapátfalva 800 néző. V.:En- reiter. Építők: Nagy — Berecz I., Zá- gonyi, Torbavecz, Cseh, Hor­váth J., Józsa, Csanádi, Barta, Fenyves (Szilágyi A.). Horváth T., (Kapui). Edző: Fodor Pál. A gólok története: a 42. perc­ben egy előreívelt labdára No- vák mintegy húsz méterre ki­futott és balszerencséjére úgy ért a labdához, hogy a szem­füles Horváth J. harmincöt mé­terről az üres kapuba ívelhe­tett, 1—0. A 76. percben Barta futott el a bal oldalon és be­adásából Szilágyi A. hét méter­ről talált a hálóba, 2—0. Az első percek zavarai után mind magabiztosabbá váló ha­zai csapat színvonalas küzde­lemben, idei legjobb játékát nyújtva, megérdemelten nyert. Jók: Cseh (a mezőny legjobb­ja). Zágonyi, Horváth j., Bar­ta, Torbavecz, ill. Fodor, Kal­már. Ifik: 1—4. Horváth Mihály Borsodi Bányász—Hatvan 3—2 (2—0) Sajószentpéter. 600 néző. V.: Gál. HKVSC: Sipeki — Turcsányi, Borics, Gohér. Hartmann, Kom- játi, Benyó, Sima, Lakatos, Gö­möri, Komáromi. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története: a 12 perc­ben egy beívelésnél Gömörit el­lökték, a labda Budaihoz került, aki a jobb sarokba lőtt, 1—0. A 44. percben Hartmann fölösle­gesen buktatta a 16-oson belül Feketét, a 11-est Bukovics érté­kesítette, 2—0. A 68. percben Borbély lövése nyomán a lab­da a kapufáról vágódott a há­lóba, 3—0. A 75. percben Ko­máromi— Gömöri akció végén utóbbi a kifutó kapus mellett gurított a hálóba, 3—1. A 85. percben Gömöri tizennyolc mé­teres szabadrúgásgóllal tette szorossá az eredményt, 3—2. Egyéni hibák miatt jutott je­lentős előnyhöz a hazai gárda. A HKVSC jól hajrázott, de va­lójában már későn ... Jók: Tur­csányi. Gohér, Gömöri. Ifik: 0—0. Szendi László Recski Ércbányász— Borsodi ÉVSC 2—1 (0—0) Miskolc, 100 néző. V.: Balogh. Recsk: Szászi — Danyi BOdi. Horváth, Nagylaki, Bencsik (Kiss), Bencsók, Kolozsvári, Csa- nálosi, Csányi. Szabó. Edző: Szabó Géza. A gólok története: az 56. perc­ben Veres ívelt be szögletet és Tumik a kapuba fejelt. 0—1. A/ 58. percben hasonló akció is­métlődött a másik kapunál, ek­kor Szabó beadását fejelte a há­lóba Bencsók, 1—1. A 85. perc­ben lendületes vendégtámadás végén Szabó lövését csak kiüt­ni tudta a kapus, Csányi érke­zett és megszerezte a győztes gólt, 2—1. Szünet után egyre nyilvánva­lóbbá vált a két csapat közötti tudáskülönbség. Az Ércbányász gyakorlatilag tíz emberrel nyert, mert a 60. percben Horváthot a játékvezető reklamálás miatt ki­állította. Jó/c? Szászi, Danyi, Bó- di. Bencsók. Csányi. ill. Török. Ifik: 1—6. Lehnert Zoltán Edelény—Gyöngyös 3—1 (í—i) Edelény: 1200 néző. V.: taako- vinyi. GYSE: Szélesi — Molnár A., Mádi, Jónás, Hegyi, Molnár T.. Ferencz, Szabó (Varga). Vajda, Vágó. Postás. Edző: Szőke Barnabás. A hazai csapat nagyon felja­vult a második félidőre. G.: Ol­dal, Göndör, Goór, ill. Ferencz. A GYSE-ből Vajda és Ferencz játszott jól. Olefin SC—Apci Vasas 5-0 (2—0) Leninváros, 350 néző. V.: Ágoston. A további eredmények: St. Sík­üveg—H. Papp J. SE 1—1. Rom­Cseh „doktor” Villámgyors, kiszámíthatatlanul cselező, szemfüles csatár­kén* kezdte az ostorosi származású Cseh László, az Építők balhátvédje. „Besöpört” góljai pontokat értek, nevelő egye­sületében az Egri Vasasban társai, a legendás hírű váloga­tott nyomán Cseh Matyinak becézték. Bélapátfalván hátvédszerepre váltott a labdarúgó, számos korábbi erényét jól érvényesíti, mint tette azt kimagaslóan a Kazincbarcika ellen is. A Cementmű ösztöndíjasa diplomavédésre készül. Cseh jogi doktor lesz. A sportkedvelők egyelőre azt remélik, hogy még sokáig a szélsők ellen érvényesíti hátvédjogait.. . (fesztbaum) Vízilabda OB I. A Fradira nézve hízelgő FTC—Eger SE 12—12 (3—3. 2—2. 3—5, 4—2) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Budapest, Hajós Alfréd uszoda. Eger SE: TŰZKŐ — Nagy I. 2, KELEMEN 1, Vincze 3. Bíró 1, Búza 2, DR. SIKE 3, Zalánki, Madarasi, Lipovics. Edző; Gyulavári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 12 8, ill. 9 7. Az FTC szerezte meg a vezetést, és egy ideig úgy nézett ki, hogy a zöld-fehé­rek könnyen nyerik a talál­kozót. A vendégcsapat a harmadik játékrésztől át­vette az irányítást a negyed végére kétgólos vezetést szerzett. A befejezésben a Szívós-legénység mindent egy lapra tett fel, de a hét percben csak az egyenlítésre futotta erejükből. Végered­ményben a döntetlen az FTC-re nézve hízelgő. Az OB 1. állása: 1. Szeol-D. 6 5 1 — 63-53 11 2. Bp. Sp. 7 5 1 1 58-51 11 3. BVSC 7 4 2 1 69-58 10 4. FTC 7 4 1 2 81-69 9 5. Tatabánya 7 3 2 2 77-66 8 6. Szolnok 6 3 1 2 59-40 7 7. Vasas 6 3 1 2 65-57 7 8. Ü. Dózsa 6 2 2 2 51-50 6 9. Tungsram 7 2 2 3 57-60 6 10. Eger SE 7 1 4 2 59-64 6 11. Szentes 7 ,2 1 4 70-77 5 12. Bp. Honvéd 7 2 — 5 60-71 4 13 OSC 7 2 — 5 52-70 4 14. KecskéTnét 7 — — 7 47-82 — Csak röviden... Az MKSZ elkészítette a kézilabda NB II. osztályozó menetrendjét. Megyénk szí­neit mintáét nemben a Fü­zesabonyi SC csapatai kép­viselik. A férfiak november 14—-15-én a következő ellen­felekkel mérkőznek a felju­tásért: Győri Volán, Som­sály, Püspökladány, Nagybá- tony. A nők november 13— 14-én a következő ellenfe­lekkel szemben lépnek pá­lyára: Nagykanizsai Tungs­ram, III. kerületi TTVE. Hajdúböszörmény, Lajosmi- zse. ★ Az MLSZ-ben kisorsolták az országos ifjúsági és ser­dülő labdarúgókupa novem­ber 21-i fordulóinak párosí­tását. Ifjúságiak: St. Síküveg —Eger SE, Nagy bá tony— Gyöngyös, Hatvan—SBTC. Serdülők: Balassagyarmat— Eger SE, Adácsi általános iskola—S BTC. ★ A november 6—9. között Egerben lebonyolításra ke­rülő nemzetközi Dobó Ist­ván ökölvívó-emlékverseny iránt rendkívüli az érdeklő- 'dés. összesen 9 ország 130 versenyzőjének ringbe lépé­se várható. Jövőre aligha­nem 5 napos lesz a viadal. Tűzkő tűzkeresztsége Eddig állt (ült) a vártán, a bevetés és a lartaléksor határán. Aztán eljött a pillanat, szólította a mester köpeny le, 1-es sapka fel, ugrás fejest a mély vízbe. Tűzkő Gyula rég megtanult úszni, félteni nem ezért lehetett. A 20 éves fiatalember hosszabb ideje készült. Azért tempózott annyit, hogy végre átessen a tűzke­resztségen. És átesett. Bukni sem bukott — legfeljebb a víz alá. Igaz, kimagaslót nyújtva a kapuban a „mundér" becsületére is gondolhatott. (Augusztusban vonult bt katonának a Dobó laktanyába.) Akik ott voltak a Ha­jós Alfréd uszodában, mind jelentik ezredparancsno­kának: „Tűzkő a célt leküzdötte, akadály nem volt!" Sem lámpaláz, sem szégyellni való találat. Első OB I-es bemutatkozásakor. -— (budavári) A totó 44. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Frankfurt—Mannheim 2:1 I 2. Bayern M.—Leverkusen 0:3 2 3. Bremen—Uerdingen 5:1 1 4. Möncheng.—Stuttgart 4:0 1 5. Karlsruhe—Darmstadt 4:0 1 6. Salmrohr—Bielefeld 1:1 x 7. Osnabrück—Aachen 0:2 2 8. Brescia—Sampdoria 0:1 2 9. Conto—Juventus 0:0 x 10. Empoli—Roma 1:3 2 11. Udinese—Ascoli 3:0 l 12. Bologna—Arezzo 2:2 x 13. Messina—Cremonese 1:0 I +1 14. Sambened.—Lanerossi 2:1 l 15. Modena—Cesena 1:0 1 ISrPisa—Parma 1:0 i Nemcsak a hatvani Gömöri találta meg góllövő cipőjét, hanem a recski Csányi is. Utóbbi a Mátra-csoport gól­királyjelöltje (képünkön) most a nyolcadik után a ki­lencedik találatát is meg­szerezte (Fotó: Szántó György) hány—Sajóbábony 1—0, Nagybá- tony—St. Kohász 2—1. A Mátra-csoport állása: 1. H. Papp SE 12 7 4 1 22-11 18 2. Nagybátony 12 6 5 1 19- 9 17 3. Bélapátfalva 12 7 2 3 25-12 16 4. Kazincbarcika 12 7 ! 4 23- 9 15 5. Edelény 12 6 3 3 24-15 15 6. Recsk 12 5 4 3 23-17 14 7. Romliány 12 6 2 4 20-14 14 8. St. Síküveg 12 6 2 4 18-17 14 9. B. Bányász 12 5 3 4 23-24 13 10. Sajóbábony 12 3 4 5 12-16 10 11. Gyöngyös 12 3 3 6 19-18 9 12. Olefin SC 12 3 3 6 17-25 9 13. St. Kohász 12 3 3 6 11-20 9 14. Hatvan 12 2 4 6 12-14 8 15. B.ÉVSC 12 3 2 7 15-24 8 16. Apc 12 1 1 10 5-43 3 Az idei esztendő úszásban elért eredményeit bizonyára vas­tag betűvel fogják beírni a sportág gyöngyösi történetébe. A GYSE közel 200 tagú úszószakosztályának sportolói iga­zán szép hazai, sőt Csépe Gabriella révén nemzetközi sike­reket értek el az utóbbi hónapokban. Erről készítettünk számvetést az egyik tréning alkalmával Takács László veze­tő edzővel, akiről az is kiderült, hogy immáron 5. eszten­deje irányítja a szakosztály munkáját. — Milyen jelentősebb úszó­viadalon vettetek részt, s milyen eredmények szület­tek? — Március végén az or­szágos serdülőbajnokságon már jól szerepeltünk. „A" döntős volt Turányik Gyula és Csépe Gabriella. Az ezt követő, szintén országos gyer­mekbajnokságon igazán si­keresen szerepelt a csapat. Csépe Gabi ezen' a verse­nyen négyszer állhatott a dobogó legmagasabb fokára, s ezzel bekerült az IBV-vá- logatott keretbe. De feltétle­nül meg kell említenem Ros­ier Krisztina, Kiss Tímea, Bárdos Andrea, a fiúk közül Pelle Viktor teljesítményét. Számukra igazán kiemelke­dő verseny volt a felnőtt magyar bajnokság, amelyen Csépe Gabriella a 100 m-es mellúszásban harmadik lett. E számban 50 és 200 m-en pedig a 6. helyet szerezte meg. Hadd jegyezzem meg. felnőtt magyar bajnokságon gyöngyösi úszók idáig még nem szereztek érmet...(!) — Mondhatni, a sikersoro­zat folytatódott Nyíregyhá­zán a vidékbajnokságon. Bal­ia Zoltán, aki másfél év után Budapestről visszajött Gyöngyösre, 50 és 100 m-es gyorsúszásban aranyérmet szerzett. Csépe Gabriella au­gusztusban a bukaresti Ifjú­sági Barátság Versenyen a 100 m-es mellúszást új or­szágos gyermekc&úccsal nyerte meg. Időeredménye: 1:14,90. Ezzel az eredmény­nyel, ebben a számban a felnőtt bajnokságot is meg tudta volna nyerni ... ! 200 m-es mellúszásban a hetedik lett. (Ideje: 2:48,00.) A 4X100 m-es magyar vegyesváltó tagjaként pedig a második helyen végzett... — ön szerint mi a titka a szép sikerek elérésének ... — Nincs benne semmi kü­lönös. Rendszeres és követ­kezetes edzésmunka, jó, élő kapcsolat a szülőkkel, isko­lákkal. Ez a három tényező kell hozzá, amely nálunk megvan. — Válaszolta,-Ta­kács László. — Különösen jó az együttműködésünk az 5- ös, 6-os és a 7-es iskolával. Tegyük hozzá, az egyesüle­ten kívül a városi tanácstól és a vízmű vállalattól min­den lehető támogatást meg­kapunk. Munkánkat, tovább­ra is az úgynevezett pira­misrendszerben végezzük Ez azt jelenti, hogy célunk minél több gyermekkel fog­lalkozni, megszerettetni ve­lük az úszást, s ezzel miméi szélesebb alapokat biztosíta­ni a versenysportnak. — Az eredmények eléré­séhez egy jól működő' edzői team-rendszer is kellett. Kik azok, akik ebben a munká­ban aktívan segítenek? — Igen, a jó szerepléshez csapatmunka kell — feleli —, mivel 80—100 úszót ver­senyeztetünk. Közvetlen se­gítőm Vaszkó Viktor. Után­pótlásedzőink Bán Adrienn és Snakóczki Béla. Az előké­szítő csoportokban három másodfoglalkozású edző, Tóth Tamás, Szarvas Gyula és Fehér Ferenc végzi lelkesen munkáját. Nagycsoportos óvodás kortól 10 éves korig ők foglalkoznak a gyerekek­kel. „ , — A korábban említett sportolókon kívül kik tar­toznak még a tehetséges úszók közé? Biztosított-e az utánpótlás a kicsiknél? — Például Domoszlai Ta­más tehetséges kissrác! A ki­sebbeknél is biztosított az -utánpótlás. Csipe Szilviá­ra. Tóth Erikára és Pál Sza­bolcsra gondolok ... — További terveik? — Közeleg az év végi or­szágos ifjúsági bajnokság Ezen nagyon jól szeretnénk szerepelni, minél több pontot gyűjteni. Távolabbi célunk az, hogy tehetséges úszónk. Csépe Gabriella jövőre ki­jusson az Ifjúsági Európa- bajnokságra. Természetesen egyre több „A’’-döntős he­lyezéseket szeretnénk elérni országos bajnokságokon. Eh­hez nagy szükség lenne arra. hogy az épülő gyöngyösi uszodát határidőre átadják... Korcsog Béla Csépe Gabi, Balia Zoli és a többiek .. . Gyöngyösi úszópiramis