Népújság, 1986. október (37. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-06 / 235. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1986. október 6., hétfő Jobb volt a debreceni középpályás sor Debrecen—Eger SE 3—1 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Debrecen, 4 ezer néző. V.: Lé­sin (Hazafi, Kurmai). DMVSC: Mező — Kiss, (Sza­bó L.), Szűcs, Takács, Duró, — Bücs, Vancsa (Szabó J.), Lu- dánszky, Héjas — Mörtel, Be- nyó. Edző: Dr. Puskás Lajos. EGER: Bodolai, — Szert, Fegyvernek!, Varga, Jávorszky — Vojtekovszki, Hodur (Cso- mány), Smuczer, Csepregi — Kiss (Simon), László. Edző: Kiss Tibor. A debreceniek kezdték a játékot a labdarúgásnak ked­vező. enyhe, őszies időben. Már az első percekben ki­tűnt, hogy az egriek várvé­dő stratégiát választottak, ennek megfelelően a DMVSC megszállhatta a játéktér kö­zépső harmadát. Az egri felszabadító rúgásokból az elöl lévők pontatlan átadá­saikkal elvesztették a lab­dát. A 4. percben Mörtel jobb oldali beadásából Hé­jas az 5-ös sarkáról a kapu mellé fejelte a labdát. Egv perc múlva egri kontra kö­vetkezett, három vendégtá­madóval szemben csak két debreceni védő állt, de új­ból pontatlan volt az egriek átadása. A 8. percben Lu- dánszky labda nélkül „fel­vágta" Csepregit, de elma­radt a sárga lapos figyel­meztetés. A 14. percben szü­letett meg a debreceniek ve­zető gólja: Ludánszky bal­ra ívelte a labdát Héjasnak, aki Takácshoz adott, és ő kapura fejelt. A labda Bo- dolairól kipattant éppen Be- nyó elé, aki közelről a bal felső sarokba lőtt, 1—0. A 16. percben Duró szabályta­lankodott Hodurral szem­ben. amiért villant a sárga lap. Egyébként a gól után kitámadott az Eger, és a 29. percben Csepregi szabadrú­gásából megszületett az első vendégszöglet. A 31. perc­ben egyenlíthetett volna az Eger: Takács rövid hazaadá­sát László elcsípte, labdája Mezőről kipattant Hodur elé. aki az üres kapura ívelt 18 méterről, de a felpattanó Mező „lehúzta" a pettyest. A félidő befejezése előtt újabb egri helyzet adódott; bal oldali szöglet után Kiss Gy. labdáját Csepregi a ka­pu elé adta, Mörtel fejese Hodur elé került, aki ka­pásból a keresztléc alsó szé­lét találta el. s a lepattanó labdát a védők szögletre mentették. FORDULÁS UTÁN a deb­receniek a 47. percben újabb gólt értek el: Mörtel. Bodo­lai és Fegyverneki közé. ..holttérbe" gurította a lab­dát: a két egri védő egy­másra várt, viszont Benyó kiugrott közülük, és a 11-es pont tájáról laposan a ka­puba bombázott, 2—0. Az 54. percben Takácsnak mu­tatta fel a játékvezető a sár­ga kártyát, szabálytalanko­dás miatt. Az 55. percben balról, a 16-os sarka köze­léből szabadrúgáshoz jutot­tak a debreceniek. Szabó J. Benyóhoz gurította a labdát, ő beadott — a védők csak statisztáltak — és a befutó Bücs pár méterről a kapu­ba fejelt, 3—0. Később a többet támadó debreceniek közül Héjes 14 méterről lőtt fölé. A hajrában ismét fellán­golt az Eger. A 82. percben Szűcs J. szabálytalankodott Lászlóval szemben. A kapu­tól 24 méterre megítélt sza­badrúgást Csepregi védhe- tetlenül csavarta a bal felső sarokba, 3—1. A 89. perc­ben Szűcs Jávorszky buk­tatásáért kapott sárga lapos figyelmeztetést. Az utolsó percben Mörtel pár méter­ről Bodolait találta el a lab­dával. Már a játék elején kide­rült, hogy az Eger inkább a védekezésre fordítja a fő hangsúlyt, és ebből próbál kontratámadásokat vezetni. A két csapat erőnléte meg­felelt az elvárásoknak, de a játék ritmusa, gyorsasága sok kívánnivalót hagyott ma­ga után. Lényegében a mér­kőzés kimenetelét az döntötte el, hogy a debreceni közép­pályás sor a játékidő na­gyobb részében jól szűrte meg az egriek támadásait, ügyesen indították, hoztSk helyzetbe társaikat, ami vé­gül is gólokban is kamato­zódon. Ezen a napon ennyivel volt jobb a hazai gárda, annak ellenére, hogy az egriek vé­delme 2 gólt könnyedén há­ríthatott volna. A mérkőzés után szomo­rúan értek be az öltözőjük­be az egri játékosok, őket követte Kiss Tibor vezető edző, aki így nyilatkozott: — Hát ne legyen dühös az ember?! Védelmi hibák­ból szerezte góljait a debre­ceni csapat. Nekünk is vol­tak helyzeteink, és ha tá­madóink jobban koncentrál­nak, bizonyára más ered­mény született volna. FUlep Kornél DMVSC—EGER SE 5—0 (2—0) Utánpótlás bajnoki mér­kőzés. Debrecen. 1500 néző. V.: Lója. Eger SE: Póta (Varga) — Papp, Szűcs, Deme, Fülep, (Mucza) — Szabó L„ Aux, Kóródi — Kovács, Sürü (Bohán). Nyikos. Edző: Ben- kő János. G.: Plókai M. (3), Plókai A., Nagy L. Jók: Pló­kai A., Nagy L., Rozsnyói, Plókai M., ili. Póta. A hazai csapat egyértel­műen fölényben volt az egész mérkőzés folyamán. Sorra dolgozta ki helyzeteit, védelmét nem nagyon tet­ték próbára az egriek. A debreceni gólok tetszetős adogatások. akció|< után születtek. A labdarúgó NB I. továb­bi eredményei: Haladás VSE—Siófok 0—0, Békéscsaba—Pécs 0—0. FTC —Dunaújváros 2—1 (2—0), Videoton—Ü. Dózsa 0—1 (0—1), Tatabánya—Rába ETO 2—0 (1—0), Vasas— MTK-VM 1—4 (1—2), ZTE —Bp. Honvéd 2—3 (1—1). A labdarúgó NB I állása: 1. Ü. Dózsa 9 5 3 1 12- 3 13 2. FTC 9 4 5­11- 5 13 3. MTK-VM 9 5 2 2 17- 7 12 4. Haladás 9 5 2 2 14- 9 12 5. Pécs 9 4 4 1 5- 1 12 6. Bp. Honvéd 9 4 3 2 14-11 11 7. Videoton 9 4 1 4 11- 8 9 8. Békéscsaba 9 3 3 3 14-12 9 9. Vasas 9 4 1 3 12-13 9 10. Debrecen 9 3 2 4 12-15 8 11. Tatabánya 9 3 1 5 11-11 7 12. Rába ETO 9 2 3 4 10-12 7 13. Eger 9 2 3 4 7-17 7 14. Siófok 9 1 4 4 8-14 6 15. ZTE 9 2 1 6 9-15 5 16. Dunaújváros 9 1 2 6 4-18 4 X, 1, 1, x, 2, X. 2U2. x, 1. x, x, 1. 1, I, X. Színvonalas teniszdöntök Kiss nyerte a Dobó-kupát időben, jól előkészített pá­lyákon folytak a küzdelmek Délben rendezték a férfi elődöntőket. A papírforma szerint került az egyes dön­tőbe a többszörös bajnok, Kiss S. (Bp. Spartacus). Meg­lepetésként a második he­lyen kiemelt Csépai F (MTK-VM) kikapott a jó formában levő klubtársától, Lányitól, habár a második játszma kiegyenlítettebb volt, egy percig sem fért kétség Lányi sikeréhez. Nagy kérdés volt a késő délutáni órákban, hogy a ki­tűnően játszó MTK-sportoló le tudja-e győzni a többszö­rös bajnokot. Végül is más­fél órás küzdelemben 6:3; 6:3-ra nyerte Kiss a mérkő­zést. Eredmények: Férfi egyes: Lányi A. (MTK-VM)—Csé­pai (MTK-VM) 6:2; 5:7; 6;1 Először jött Egerbe és győzött Kiss Látványos labdamenete­ket és színvonalas döntőket láthatott a szép számmal megjelent közönség a va­sárnapi Dobó-teniszemlék- verseny zárónapján. Kitűnő Túri Zsuzsa (Fotó: Szántó György)-K iss (Bp. Spartacus)—K oma- romi (Vasas) 6:1; 6:4. Nők: Túri Zs. (MTK-VM) —Varga A. 6:0; 6:1), Kalte- neoker E. (Ű. Dózsa)—Job­bágy M. (Vasas) 6:2; 7:6. A fináléban a volt egri já­tékos, Túri Zs. 6:0; 6:1 arányban győzött Jobbágy ellen Tömegsport Pétervásórán Háromszáz nyertes Harmadik alkalommal rendezte meg nyílt sport­napját a pétervásárai nagy­községi KISZ-bizottság. a helyi honvédséggel közösen. A résztvevők — mintegy háromszázan — öt sportág­ban versenyeztek, akik mind­annyian nyertek a tömeg­sportnapon történő részvéte­lükkel. A labdarúgásban győztes Gárdonyi Mgtsz csa­pata sorrendben harmadszor lett első, így véglegesen el­nyerték a vándorkupát. Eredmények. Férfiak. Lö­vészet: 1. Végh István (Áfész KISZ), 2. Csillag Béla (MN 5), 3. Bocsi László (MN 5). Csapat: 1. MN 5, 2. Áfész KISZ, 3. Bükkszenterzsébet. Labdarúgás: 1. Gárdonyi Mgtsz, 2. Bükkszenterzsébeti MHSZ, 3. MN 5. Asztalitenisz: 1. Reményi János (költségvetési üzem. Pétervására), 2. Juhász Zol­tán (Egri Hat^-kieg.), 3. Ré­miás Pál (MN 5). Sakk: 1. Csendes Sándor (Bükkszenterzsébet), 2. Do- mány Mihály (Erdökövesd), 3. Tar István és Szekeres Gábor (Erdőkövesd). Csa­pat: 1. MN 5, 2. Bükkszent­erzsébet, 3. Gárdonyi Mgtsz. Teke: 1. Gál László (MN 5), 2. Hegedűs Pál (Gárdo­nyi Mgtsz). 3. Janovics Ist­ván (Gárdonyi Mgtsz). Csa­pat: 1. Gárdonyi Mgtsz. 2 Áfész KISZ, 3. MN 5. Nők. Lövészet: 1. Herczeg Ferencné (MN 5), 2. Budai Zsuzsanna (Áfész KISZ), 3. Veres Julianna (Bükkszent­erzsébet). Csapat: 1. MN 5, 2. Áfész KISZ. Asztalitenisz: 1. Herczeg Ferencné (MN 5), 2. Tar Ka­talin (MN 5), 3. Váradi Emilné (MN 5). Teke: 1. Herczeg Ferencné (MN 5), 2. Szilágyi Tiborné (Áfész KISZ), 3. Tar Kata­lin (MN 5). Csapat: 1 MN 5, 2. Váraszó KISZ. 3. Áfész KISZ v Kézilabda Szünetig eldőlt... Röplabda NB I. Ganz Danubius—Eger SE 3—1 (-13, 12, 7, 9) NB I-es női röplabda- mérkőzés, Budapest. V.: ifj. Kiss, Grábner. Eger: Simon, Molnár, LIK- TOR, dr. Sikéné, Király, NOWAK. Csere: Fésűs, Bér­ezi. Edző: dr. Phan Hong Minh. Biztató első játszmanyerés után fokozatosan visszaesett a vendégcsapat. Néhány egri kulcsjátékos gyenge játéka végül is megérdemelt hazai sikert hozott, s ezzel sike­rült á hétközi vereségért visszavágniuk a fővárosiak­nak. Asztalitenisz-toborzó Egerben, a Kistályai úton nemrég avatták fel a nyolc­asztalos modern asztalitenisz- játékcsarnokot. A kitűnő fel­tételek a szakembereket után- pótlás-toborzó meghirdetésére indítják. Az Egri Kolaeskovszky NB Il-es férfiszakosztálya tanfolyamot indít 7—10 éves fiúk részére. Jelentkezni hét­köznapokon 15—17 óra között a játékcsarnokban, Várszegi Ist­vánnál. Eger SE—D. Közút 25—15 (12—7) NB I B-,s női kézilabda­mérkőzés. Eger, körcsarnok. 300 néző. V.: Kiss, Szabó. Eger: Erdődi — Juhász 3, Nádassyné 5, Forgóné 4. TAKÁCSNÉ 4, Ádám 4, Ja- csó. Csere: Kutnyák, Tóth 2, Pólyák 2, Pádár 1, Veres. Edző: Brandstädter Gábor. Kapufákkal és több apró hibával kezdett az ESE, így negyedórát várni kellett az előnyszerzésre. A mérsé­kelt színvonalat néhány szép hazai gól fűszerezte, amit tüstént tapssal jutalmaztak a nézők. Szünetig megnyug­tató előnyhöz jutottak a pi­ros-kékek, a két pont sorsa valójában már akkor eldőlni látszott. A folytatásban egy­re nyilvánvalóbbá vált a két csapat közötti tudáskülönb­ség, és ez gólokban is bő­ven megnyilvánult. Győzelemmel fejezte be tehát idei hazai szereplését az egri csapat, mindössze egy fiaskó rontja az ittho­ni mérleget. A hátralevő két fordulóban Ózdra és a D. Medicorhoz utaznak. Takácsné négy góllal járult házzá csapata győzelméhez Mátra-csoport: Idegenben javított a Gyöngyös — Recsk „elkapta" a listavezetőt Dobogón az Építők Gyöngyösi SE— St. Síküveggyár 3—0 (2—0) Salgótarján, 300 néző. V.: Mol­nár 11. GYSE: Szélest — Molnár A.. Vágó, Mádi, Jónás. Jakab. Sza­bó, Vajda, Soltész. Ferencz G. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története: 15. perc: Soltész jó átadását Ferencz 15 méterről vágta a hálóba. 1—0. 29. perc: korszerű, gyöngyösi tá­madás végén Soltész ügyesen lé­pett ki a védők közül, s hig­gadtan helyezett a kapuba, 2—0. 57. perc: kontratámadás után a bal oldalról belőtt labdát Fe­rencz mintegy 14 méterről rúg­ta a bal alsó sarokba, 3—0. Az idei legjobb játékát nyúj­tó GVSE helyzetei alapján akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. A gyöngyösiek közül Mol­nár A., Mádi, Jónás és Ferencz játéka emelkedett ki. Ifi: GYSE —St. Síküveggyár 1—0. Szkocsovszky Tibor Bélapátfalvi Építők— B. Bányász 5—1 (2—1) Bélapátfalva. 600 néző. V.: Ágoston. B. Építők: Nagy — Berecz I.. Torbavecz (Zágonyi), Cseh. Jó- zsa, Horváth J.. Horváth T., Csa­nádi, Fenyves, Barta E. Edző: Fodor Pál. A gólok története: 14. perc. Gördülékeny akció végén Csa­nádi fejjel továbbított Fenyves elé, aki közelről a jobb sarok­ba gurította a labdát. 1—0. 20. perc: Nagy ütközött Borbély­lyal, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Bukovlcs értékesített. 1—1. 44. perc: Cseh elfutott a bal ol­dalon. lövése kipattant a ka­pusról. és a jókor érkező Feny­ves nem hibázott. 2—1. 56. perc: Józsa bal oldali beadását Bar­ta E. 12 méterről a jobb sarok­ba továbbította, 3—1. 60. perc: Horváth J. jobbról a kapu elé ívelt és Csanádi közeli fejes­sel növelte csapata előnyét, 4—1. 82. perc. Barta E. partdobása után Horváth J. az alapvonal közeléből emelte a bal sarokba a labdát. 5—1. Kiegyenlített első félidő után feljavult az Építők, és helyen­ként sziporkázó játékkal maga­biztosan nyert. Jók: Fenyves. Barta E., Józsa. Horváth J. Cseh, illetve Palásti, Lintner, Agó. Ifi: B. Bányász—Bélapátfalva 3-1. Horváth Mihály Romhány—Apci Vasas 5— 0 (4—0) Romhány, 500 néző. V.: Czirba. Apc. Hegedűs — Kerek, Sző­ke L., Illés, Kiss. Szőke I.. Ec­kert. Varga. Kovács. Terényi (Kun), Fodor B. (Nagy). Edző: Országh János. A gólok története: 10. perc: Kun jól eltalált lövése nyomán a bal felső sarokba vágódott a labda. 1—0. 18. perc: vétlen ke- zezésnél a játékvezető ll-est ítélt, amit Tréznik értékesített, 2—0. 40. perc: gyors, jobb ol­dali akció végén Lénárt talált a jobb sarokba, 3—0. 45. perc: a játékvezető közvetett szabadrú­gást ítélt az apci 16-oson belül, amiből többszöri elvégeztetés után Gál rúgta a felső sarokba a labdát, 4—0. 80. perc: Kun 15 méteres, gyenge lövését He­gedűs ..bevédte”, 5—0. A jobb erőkből álló hazai csa­pat mindvégig irányította a já­tékot. megérdemelten nyert, de a gólkülönbség a látottak alap­ján túlzott. Ifi: Apc—Homhány 4-1. Jambrik Tamás Leninváros—Hatvan 0—0 Lenínváros. 600 néző. V.: Benkö. Hatvan: Kiss — 'Lakatos. Bo­nes. Gohét, Hartmann, Füzér (Komjáti), Sima (Veiland), Zom- bori. Komáromi, Gömöri, Tur- esányi. Edző: Treiber Rudolf. Egyenlő erők küzdelme, egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Kiss, Borics, Gohér. Ifi: Leninváros—Hatvan 3—2. Szendi László Recski Ércbányász— Kazincbarcikai Vegyész 1—0 (0—0) Recsk. 700 néző. V.: Tálas. Recsk: Magyar — Danyi, Bó­di, Horváth. Nagylaki, Papp (Lucza). Bencsók. Csanálosi. Bencsik (Gál), Csányi. Szabó. Edző: Szabó Géza. A gól története: 62. perc. Egy­mást követően a harmadik szög­letet végezhették el a hazaiak, melynek befejezéseként az elő­re húzódó Horváth élesen a rö­vid sarokba fejelt, i—o. Az első félidő változatos, nagy iramú játékot hozott. Szünet után a lelkesen játszó hazai csa­pat felülkerekedett és megsze­rezte a vezetést. A folytatásban kiegyenlítődött a játék az Érc­bányász őrizte előnyét, amit a listavezető nem tudott kiegyen­líteni. Jók: Magyar. Nagylaki. Bódi, Horváth, Lucza. illetve Petrovics. Búza. Ifi: Kazincbar­cika—Recsk 5—0. Lehnert Zoltán A Mátra-csoport további ered­ményei: Nagybátony—Edelény 0—0, B. Építők Volán—St. Ko­hász 2—0 (2—0), Sajóbábony—H. Papp J. SE 1—2 (0—1). A bajnokság állasa: 1. Kazincbarcika 8 5 1 2 18- 6 11 2. H. Papp J. SE 8 4 3 1 15- 8 11 3. Bélapátfalva 8 5­3 17- 9 10 4. Romhány 8 4 2 2 16- 9 10 5. Nagybátony 8 3 4 1 12- 7 10 6. Recsk 8 3 3 2 19-13 9 7. Edelény 8 3 3 2 14-10 9 8. B. Bányász 8 3 2 3 15-19 8 9. St. Síküveggy. 8 4­4 10-14 8 10. Hatvan 8 2 3 3 10- 7 7 11. Sajóbábony 8 2 3 3 9 12 7 12. B. Építők V. 8 3 1 4 12-16 7 13. St. Kohász 8 3 1 4 7-14 7 14. Gyöngyös 8 2 2 4 12-13 6 15. Olefin SC 8 1 3 4 9-15 5 16. Apc 8 1 1 6 3-26 3